Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) kovsol válasza nfsu17 (#36750) üzenetére


kovsol
titán

Szerviz felé kellene ezt jelezd.

May the Force be with you!

(#36752) qnadam válasza kovsol (#36740) üzenetére


qnadam
veterán

nagyon rám akarják tolni azt a 24-es samyangot :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36753) qnadam válasza zafiridas (#36748) üzenetére


qnadam
veterán

ha a tele tartomány érdekes neked és nem nagyon sötétben használnád, akkor inkább aps felé mennék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36754) Neck válasza BlueSteel (#36741) üzenetére


Neck
veterán

Sajnos, már nem. Sokat eladhattak, jelentősen előre jött az objektívek rankingján.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36755) kovsol válasza zafiridas (#36748) üzenetére


kovsol
titán

Szia,
az A7 esetében R=magas felbontás, S=magas érzékenység, C=kompakt méret, a normál jelölés nélküli meg az alap modell.

ZV-E10-n nincs EVF, így szerintem kézből teleobjektívvel nehéz komponálni.

Sony 70-350mm F4.5-6.3 G OSS egy APS-C objektív, így ha ez a kiszemelt darab akkor egy A6x00 vázat nézz hozzá. Ha olcsón szeretnéd megúszni akkor pl egy használt A6300 váz és az említett 70-350 egy jó páros lehet.

Szerintem írd le azt is, hogy mi az a téma amit fotóznál, meg ezen kívül milyen objektívek vannak kinézve.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36756) Kristof93 válasza zafiridas (#36748) üzenetére


Kristof93
senior tag

A72 nem alkalmas sport fotózásra, az af nagyon kezdetleges. A73 a minimum vagy hanem apsc. a6100/6400/6500 mind elég jól fókuszálnak. A sigma 100-400-on is érdemes elgondolkodni, az ff gépre is jó.

(#36757) m3ss válasza kovsol (#36740) üzenetére


m3ss
veterán

samyangbol kar h a 24-70et nem akciozzak. bar ezen a 85 1.4 af-en is elgondolkodtam...tok jo aron van, lehet becserelem a sony 85 1.8-at egy ilyenre.
tamron 28-75 1st gen autofokuszaval meg vagytok elegedve? hasznalja vki ezt az obit?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#36758) kovsol válasza m3ss (#36757) üzenetére


kovsol
titán

Egy hétig volt akciós a 24-70. Arról is volt itt bejegyzés a topicban.
299 890Ft volt a Fotoplusban.

Én használom a 28-75 -t, nekem szuperül működik, viszont egyik barátomnak az A7III-al az ő példánya szem helyett azt mondta kb 10 ből 1-2x mellé lő. Nekem meg kb 100ból 1x. Lehet az övé egy hibás darab.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36759) zafiridas


zafiridas
csendes tag

köszi mindenkinek az eddig kommentet ,a6100 és a a6400 amiket kinéztem most és mind árban mind teljesitményben megfelel ,bár én érdemi eltérést nem láttam a kettö közt.ez a két gép kezeli a 1,4X konventert ?

(#36760) kovsol válasza zafiridas (#36759) üzenetére


kovsol
titán

Telekonvertert mindkét gép kezeli, viszont a Sony esetében a telekonverter támogatás csak bizonyos objektíveknél elérhető. Az említett 70-350 nem támogat telekonvertert. [link]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36761) kovsol válasza zafiridas (#36759) üzenetére


kovsol
titán

Kifutottam a szerkesztési időből.
Korábban írtam egy listát arról, hogy az A6100 miben tér el az A6400tól: [link]

May the Force be with you!

(#36762) qnadam


qnadam
veterán

vajon azt a 70-200 f4-et vegyem meg, amelyik használt, de a képek alapján jó állapotban van, és magánszemély árulja 750€-ért (+6€ szállítás), vagy a doboz nélküli bemutatódarabot, ami cég árul (30e értékelés, 99% pozitív), de csak katalógusképekkel, viszont 759€-ért? :U

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36763) Drótszamár válasza zafiridas (#36748) üzenetére


Drótszamár
őstag

Zv-e10-et január közepén rendeltem, de a mai napig nem érkezett meg. Valószínűleg nem is fog. Ha ezt akarsz venni, akkor e-bay-en találsz párat, de drágábbak mint az újkori áruk. :O

Számra végződő nevű , 0 értékeléses, pár napos felhasználók árulnak mindenféle gépeket jó áron, de ezek 99% hogy csalók. Hetek óta nézegetem, a jó árú gépeket mind ilyen felhasználók árulják. :O

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#36764) kovsol válasza Drótszamár (#36763) üzenetére


kovsol
titán

Sony már leállított egy csomó gyártást. APS-C gépet, talán még az A6600-t gyárt, de A6100 6400 -t már biztos nem.

May the Force be with you!

(#36765) zafiridas válasza kovsol (#36761) üzenetére


zafiridas
csendes tag

köszi a linket
csak zárojelben kérdezem (aki sony párti az biztos a sonyit fogja dicsérni ) ~ kb.azonos áru milceknél :canon rp,nikon z50,sony a6400 közül melyik a jobb képalkotásban ? a lelkem mélyén már eldölt hogy sonyra váltok jobb az objektiv parkja

(#36766) zafiridas válasza Drótszamár (#36763) üzenetére


zafiridas
csendes tag

13 éve a 220 voltnál vásárolok néha edigital.camera kft. ,kényes drága müszaki cikket csak személyesen ,megbizható boltbol szerzek be.sajnos ahogy néztem semmi nincs raktáron ami engem érdekel.és tartok töle hogy a háború miatt, miden jocskán megdrágul,amit amugy is megviselt a covid miatti chip és egyéb hiány.ezért irtam itt korábban hogy az idén váltanék sony milcre talán nyárra normalizálodik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#36767) qnadam válasza zafiridas (#36765) üzenetére


qnadam
veterán

az rp, mert az full frame :)
egyik se rossz, mindegyik más egy kicsit, nem hiszem, hogy képminőség szerint egyértelműen sorba lehet ezeket rakni.
canonról érkezve az első gondolatom egy canon ff milc lett volna, de az elsőgenerációsokat (r, rp) kihagytam volna, az r6 lett volna a logikus lépés, de a váz is drágább volt, mint az a7iii (úgy másfélszer annyi), és a canon nagyon nem támogatja a külső objektívgyártókat, így az obik is elég drágák. a nikon soha eszembe se jutott :D így lett sony.
meg azt hittem, hogy sonyn több canon obit úgy tudok használni, mintha natív lenne... hát, ebben tévedtem :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36768) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok,

tapasztalt már valaki hasonlót:
[kép]
1/2000 zársebesség, mechanikus zár, EFC off, A7IV
Másodszorra vagy talán harmadszorra fordul elő, de az előző eseteknél a kép alsó sávja volt sötétebb és nem a kép fele fekete.
Mintha a zár nem megfelelő időben csapódna.
Ötlet?

(#36769) .bTr válasza .bTr (#36768) üzenetére


.bTr
tag

Közben felhúztam az expót és az árnyékot, hogy mi lapul a sötét rész alatt és ez:
[kép]

(#36770) qnadam válasza .bTr (#36768) üzenetére


qnadam
veterán

helló,
természetes fény?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36771) qnadam


qnadam
veterán

végre megjött a sony 24-105 f4. komolyabban még nem próbálgattam, de az első benyomás az, hogy a sigma art 24-105 + mc-11-hez képest is meg abszolútértékben is nevetségesen gyors az af. tetszik :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36772) kovsol válasza .bTr (#36768) üzenetére


kovsol
titán

Zár lesz az. Láttam már ilyen képeket a7iii al is frakva Facebook csoportokba.

May the Force be with you!

(#36773) .bTr válasza qnadam (#36770) üzenetére


.bTr
tag

#36770 qnadam
természetes fény és ez előtte és utána készült kép hibátlan
#36772 kovsol
én is erre gyanakszok és nem örülök, hogy ez egy új gép esetén ez előfordul... sajnos a 14 napon már túl vagyok, de igazából az első esetnél már foglalkoznom kellett volna vele

(#36774) .bTr válasza .bTr (#36773) üzenetére


.bTr
tag

Szerviztől jött is a válasz:
"Kérem hozza be a készülékét minden papírjával együtt és garanciában orvosoljuk a problémát."
Valahogy a hideg ráz attól, ha egy ilyen új gépet szétszednek, majd összeraknak. Ilyenkor mindig attól félek, hogy nem lesz olyan, mint a gyári... :((
Meg ugye kérdés az átfutási idő...

(#36775) Márton válasza .bTr (#36774) üzenetére


Márton
nagyúr

hátha: az átvétel napjától él a 14 nap, nem a rendeléstől, ugye tudod?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36776) qnadam válasza .bTr (#36774) üzenetére


qnadam
veterán

azért reméljük, hogy nem olyan lesz, mint volt, hanem jobb :D
ha 14 napon belül vissza is küldenéd, utána tudnál venni másikat? mostanában inkább olyan hirdetéseket látok, hogy vennének, mert nincs a boltokban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36777) .bTr válasza Márton (#36775) üzenetére


.bTr
tag

#36775 Márton
Tudom, persze azzal számoltam. 2022.02.14 volt a vásárlás és átvétel napja. Online rendeltem, de személyesen vettem át.
#36776 qnadam
Bízom benne, hogy értenek hozzá... :D
Eléggé hiány van a piacon, több helyen olvasom, hogy megjelenés óta várnak rá.
Attól függ ki honnan rendel, mert ha népszerűbb boltnál, akkor még többet is kell rá várni, mire sorra kerülsz...

(#36778) B1T3 válasza .bTr (#36774) üzenetére


B1T3
addikt

„Valahogy a hideg ráz attól, ha egy ilyen új gépet szétszednek, majd összeraknak. Ilyenkor mindig attól félek, hogy nem lesz olyan, mint a gyári...”

Egy az egyben ugyanez szokott átfutni az én agyamon is. De vigasztaljon a tudat, hogy most alaposan át lesz vizsgálva a vázad, és csak neki szenteli az idejét egy szakember (míg tömeggyártásban mindig ott vannak a potenciális hibák, átcsúsznak problémás darabok a minőségellenőrzésen). :)

(#36779) .bTr válasza B1T3 (#36778) üzenetére


.bTr
tag

Kollégám szokta mondani, hogy sorozatgyártásnál ez teljesen elfogadható. :D
Leadtam ma a szervizben, azt mondták a héten vissza is kellene kapjam. Remélem így is lesz.
A második képen, amit csatoltam korábban, jobb alul látszik egy kék folt. Olyan mintha megakadna a zár és a lamellák összeakadnának egy pillanatra és ott beszűrődne egy kis fény... majd kíváncsi leszek mit mondanak rá. Mindig érdekel a pontos diagnózis... lehet most látnak 7IV-et először szervizben. :DD

(#36780) Bogyó bá' válasza .bTr (#36779) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

30 évvel ezelőtt Daciát is csak használtan volt szabad vásárolni, miután az első tulaj befejezte a gyártást. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#36781) vihartigris válasza Bogyó bá' (#36780) üzenetére


vihartigris
őstag

:DDD :C

bármi reciproka a semmi

(#36782) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Imaging edge mobile
Android
Szépen működik az, hogy pl a telóról mobilra átküldök képeket.
Most használnám azt, hogy vezérlem mobilról.
Ez is működik, látom a képet mobilon, de a rossebnek se ment el egy képet sem a fgép kártyájára. De mobilra se.
BT off, af-s, single shot, bármit csinálok, nem ment.
Látom a fgépen, hogy történik valami expokor, de nem ment.
Nem tudja, vagy én bénázok?

(#36783) vihartigris válasza nfsu17 (#36782) üzenetére


vihartigris
őstag

"telóról mobilra átküldök képeket"
Nem inkább fényképezőről telefonra? ;)

bármi reciproka a semmi

(#36784) nfsu17 válasza vihartigris (#36783) üzenetére


nfsu17
veterán

De. Bocs. Csak evett az ideg mikor írtam, mert kellett volna, hogy telóról exponáljak, de képtelen voltam beüzemelni.

(#36785) .bTr válasza .bTr (#36774) üzenetére


.bTr
tag

Update:
Ma hívtak a szervizből, hogy vázoljam a problémát, mert ők nem látnak semmi gondot a géppel. Készítettek vele jó pár képet és nem jött elő a gond, pedig ha zár lenne, akkor az vagy jó vagy nem... Kérdezte nem extrém körülmények között készült-e a kép, pl -20 fokban. Mondtam nem.
A kép alapján nem sokat látnak, de az zárra utal. Persze mondta, hogy nem tudja, hogy a megküldött kép ezzel a géppel készült-e. Gondolja viccből viszem be, amikor szükségem van rá? Mindegy...
Felajánlottam elküldöm az utólag világosított képet meg az ARW fájlokat, de azt mondták felesleges időrablás számomra és számukra is, mert nem segít. Azért elküldtem...
Talán szerdán visszakapom, úgy hogy nem is csinálnak vele semmit...
Ezek után nem vagyok boldog kicsit sem... hétvégén kellett volna a gép, illetve utána majd várhatom mikor nem készít megfelelően képet.

(#36786) B1T3 válasza .bTr (#36785) üzenetére


B1T3
addikt

De legalább pár száz expót biztos beletoltak. :(

(#36787) .bTr válasza B1T3 (#36786) üzenetére


.bTr
tag

Na igen, amikor mondta, hogy jópár képet készítettek, eszembe jutott, hogy több képet tettek most bele, mint én eddig. :D
Ez csak akkor lesz bosszantó, ha nem cserélnek semmit.
Hozzá tette neki rengeted dokumentációt meg igazolást kell csatolni és meg kell indokolja az alkatrész cserét, másképp nem lehet. Ez totálisan érthető és hülye helyzet, de nem szeretném megvárni azt a pontot, amikor teljesen meghal a gép. Számom egyértelmű, hogy valami nem jó vele. Ez a 4. Sony gépem, egyik sem produkált ilyet az évek alatt. Nem a munkámhoz kell, de bosszantó lenne, ha mondjuk életem képe azért nem sikerülne, mert épp akkor úgy gondolja a gép, hogy most fél képet készít... :DDD

(#36788) kovsol válasza .bTr (#36785) üzenetére


kovsol
titán

De már az elején nem mondtad nekik, hogy ritkán jön elő bizonyos szituációban? Ha nem reprodukálható a hiba, akkor a szerviz szét szokta tárni a kezét legtöbb márkánál.

May the Force be with you!

(#36789) .bTr válasza kovsol (#36788) üzenetére


.bTr
tag

De, úgy írtam meg az email-t nekik. Direkt beleírtam, hogy eddig elkészült 700 képből 3-nál fordult elő a hiba, de kettő esetén nem volt ilyen drasztikus, csak a kép alja sötétedett el és nem volt fekete rész. Erre írták azt , hogy vigyem be és orvosolják a problémát. A hibás kép készítésekor a zárhang is más volt, mint a megszokott, kicsit késleltetett. Persze ez csak lehet odaképzelem az elkészült képet látva. De aki hívott ma annak is elmondtam, hogy 700 képből 3-nál jött elő és ez neki új információ volt, ahogy hallottam, pedig a képet látta, amit küldtem nekik... szóval nem ment át az infó.
Amikor a gépet leadtam, akkor igazából annyit írt be a lapra aki átvette, hogy sötét a kép alja. Direkt mondtam, hogy leveleztem velük és ott van a többi infó.
Mondtam neki ma, elküldöm a képeket, erre jött a válasz nem kell, ne raboljuk egymás idejét. :)
Még azt is megkérdeztem, hogy lehet-e szoftveres gond. Gondolok arra új a gép, lehet van vele valami baki, amit majd szoftveresen helyre tesznek.
Ilyenkor azt érzem, hogy én vagyok a problémás... de vagyok annyira műszaki, hogy észrevegyem, ha valami nem jó. Lehet más nem is foglalkozik vele ha a képek 0,5%-ánál előfordul ilyen kép, be sem viszi szervizbe.
Azt hozzáteszem, hogy a kolléga tényleg konstruktívan állt a problémához és szerette volna megérteni a körülményeket, hogy reprodukálni tudja a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#36790) Neck válasza .bTr (#36789) üzenetére


Neck
veterán

Én azt nem értem, hogy miért akarnak szerviz körülmények között reprodukálni egy hibát, ami bizonyíthatóan előjött már, de csak az esetek néhány tized százalékában.
Nyilván nem fog sikerülni, de attól még bizonyíthatóan megtörtént, ott a fotó róla.

Szerintem ez segglyuk hozzáállás a szerviz részéről.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36791) kacsento1 válasza Neck (#36790) üzenetére


kacsento1
senior tag

Számomra is érthetetlen ez a hozzáállás. 1, az ember nem hülyeségből viszi szervízbe a dolgait. 2, egyértelműen le lett írva a probléma, és főleg a gyakorisága. 3, fényképpel lett bizonyítva a probléma, azaz a probléma létezik.
Innentől kezdve szerintem a szerviz felelőssége lenne a probléma feltárása, és elhárítása. Ők ezért lennének, de sajnos akkor a hozzáállás itt is hasonló, mint amit én is tapasztaltam pár éve egy másik márkánál.
Pár hetes objektívről volt szó, egyértelműen hibás fókuszmotorral, nem nagyon kellett semmit bizonyítani, mert közelfókuszálásnál csak kerregett a fókuszmotor. Ezt mind előre egyeztetve a szervízzel, 1 hét múlva ugyanolyan állapotban kaptam vissza. Azt hittem felrobbanok. Másodszorra is visszaküldtem, kicsit élesebben fogalmazva a problémámat. Ezután sikerült kicserélni az egyértelműen hibás fókuszmotort.

(#36792) .bTr válasza .bTr (#36789) üzenetére


.bTr
tag

Update 2:
Most jött az SMS, hogy mehetek érte.
Felhívtam őket 08:55-kor, kérdezte mit szeretnék, majd közölte 09:00-kor nyitnak.
Mondtam csak tájékoztatást szeretnék kérni mi történt, mert tegnap még keresték a hibát, sikerült megtalálni?
Zárat cseréltek. Mondom rendben, akkor mennék ma érte. Még beszéltem és a másik oldal közben, rendben visszhall és rám rakta a telefont... biztos lefőtt a kávé.
Nem figyeltem mikor nyit, jött SMS gondoltam nyitva vannak.
Ha nincs nyitva ne vegye fel.
Ha felveszi ne legyen bunkó.
Mindegy, remélhetőleg nem kell hetente járnom hozzájuk. :D
Ui.: még egy kérdés felmerül, ha tegnap nem tudták még mi a baj, reggelre hogy cseréltek zárat? Ezek szerint a 7IV zárszerkezete megegyezik másik modellel? Nem hiszem tartanak raktáron ilyen új gépnél pótalkatrészeket, de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#36793) .bTr válasza kacsento1 (#36791) üzenetére


.bTr
tag

Én ezért szoktam imádkozni, hogy 14 napon belül derüljön ki, ha valami hibás.
Az első 85mm 1.8-as objektívemen nem működött az autófókusz, küldtem is vissza.

(#36794) vihartigris válasza .bTr (#36793) üzenetére


vihartigris
őstag

Ha már az ima segít akkor inkább azért imádkozz, hogy ne legyen problémája. :D

bármi reciproka a semmi

(#36795) .bTr válasza vihartigris (#36794) üzenetére


.bTr
tag

Nem vagyok hívő, de ilyenkor meg szoktam térni kicsit. :D

(#36796) kacsento1 válasza .bTr (#36792) üzenetére


kacsento1
senior tag

Megkérdezhetem melyik szervízbe vitted? Azt nem láttam leírva. Ha csak 1 van, akkor bocsi.

(#36797) .bTr válasza kacsento1 (#36796) üzenetére


.bTr
tag

Bocsi, Camcorder Kft. Tudtommal, ha máshol adod le, akkor is ide kerül.

(#36798) kacsento1 válasza .bTr (#36797) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm

(#36799) lugosi válasza .bTr (#36795) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Zuhanó repülőn nincsenek ateisták.”

(#36800) .bTr válasza lugosi (#36799) üzenetére


.bTr
tag

Ez nagy valószínűséggel igaz is. :)
A történet vége, hogy átvettem a gépet ma délután és semmilyen papírt nem kaptam hozzá.
Alá sem kellett írnom semmit, hogy átvettem volna. A másik papírt meg eltették, ami a leadást igazolja.
Kérdeztem alá kell-e írni valamit, mondták semmit. Kérdeztem munkalap esetleg? Nem nincs semmi.
Mindegy... szétszedve szét lett, mert a csavarokon látszik némi festék kopás. Gondolom, amit mondtak azt elvégezték rajta. :)
Ha esetleg ismét előjön a hiba, akkor majd hosszabb távon dokumentálom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.