Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) kacsento1 válasza m3ss (#35900) üzenetére


kacsento1
senior tag

Igazad van abban, hogy nagyon közel vannak egymáshoz, viszont azt nem írtam (viszont te igen🙂), hogy beltérben jól jöhet a minimális különbség is. Folyamatban van egy kis házi stúdió kialakítása, ami 5x4m lesz, és attól félek, hogy a 35mm kevés, a 85mm viszont sok lesz néha. Nagylátó ügyben viszont körbe nézek. Köszönöm.

(#35902) m3ss válasza kacsento1 (#35901) üzenetére


m3ss
veterán

oda mindenkeppen jol johet, soot. sokkal tobbet fogod tudni hasznalni 5x4-es szobaban az 55-ost mint a 85-ost. pont ilyenekre tartom. a 35 miert lenne keves? egy berendezett studioban pont nem akarod annyira osszetomoriteni a hatteret hogy az enteriorbol semmi se maradjon. nem hiszem, hogy a kliensek kozeli arcportrekert fizetnek :) ha tobb ember van a kepen plane kelleni fog a 35.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#35903) Foglalt név válasza zolikaDB (#35898) üzenetére


Foglalt név
addikt

Itt, bár a többségnek gondolom tárgytalan. Cashback-el 500eFt alá jön ki 4 év garival az A7C.

(#35904) qnadam válasza Foglalt név (#35903) üzenetére


qnadam
veterán

de erre még jön az áfa pluszban, nem? vagy az ottani áfa nélkül lehet megvenni, és utána itt fizetni, mint régen a duty freeben?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35905) kacsento1 válasza m3ss (#35902) üzenetére


kacsento1
senior tag

Az elképzelésem az lenne, hogy szezon ( pl. karácsony, húsvét) alatt berendezett stúdió lenne, viszont köztes időszakokban portrézásra és termék/tárgy fotózásra lenne kialakítva. És portrézás esetén tartok attól, hogy egy egész alakos portrénál hiányozna egy 50 körüli objektív. Fél alakos, és közeli portrénál a 85mm nálam a favorit, ott szerintem gond nélkül el is férnék vele, teljes alaknál viszont a 85mm sok lenne, a 35mm-nél viszont félek a torzítástól. Tudok szerezni egy Chinon Auto 55mm-es manuális objektívet, és ki fogom próbálni. Szezon alatt természetesen a 35mm-es lenne a legtöbbet hastnálva. Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#35906) kovsol válasza kacsento1 (#35905) üzenetére


kovsol
titán

Egy 24-70 Zoom nem lenne esetleg megoldás?

May the Force be with you!

(#35907) B1T3 válasza kovsol (#35906) üzenetére


B1T3
addikt

Éppen ezt akartam írni. Költséghatékonyan az új Tamron 28-75mm f/2.8 G2 jó választás lenne.

(#35908) qnadam válasza B1T3 (#35907) üzenetére


qnadam
veterán

stúdiózni még a 2,8 se kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#35909) B1T3 válasza qnadam (#35908) üzenetére


B1T3
addikt

Igen, de adott árért jelenleg talán ez nyújtja a legjobb rajzolatot az ilyen átfogású zoomok közül.

(#35910) kacsento1 válasza kovsol (#35906) üzenetére


kacsento1
senior tag

Mindenképpen tervben van egy alap zoom is, de jelenleg túllóg a keretemen. Bevallom, csak az akciók (FOH -20%, WelcometoAlpha, Cashback) miatt gondoltam most egy vásárlásra. Ki fogom próbálni a Chinon-t, és meglátom érdemes e az 55mm-be invesztálni, vagy várjak még, és ruházzak be az új tamronra, vagy esetleg a Sigma 28-70-re.

(#35911) ph_5.5 válasza kacsento1 (#35910) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Stúdióban 35mm (Leica képkockára értett látószög) egy teljesen felesleges obi. Az 50mm-be egész alak belefér 3m-ről. Portréra pedig a 85-ös is rövid tud lenni. Stúdióba két zoom kell 2.8-as fényerővel és mindent meg lehet vele oldani. (kivéve termékfotók egy részét) 24-70, 70-200. A fényerős fix bentre, főként ha olcsó vakuid vannak amelyek nem tudnak sem hss-t sem 1/64 - 1/128 körüli leszabályozást - felesleges. Persze van akkora fényformáló hogy egy 1/16-t tudó vaku esetén is mehet ISO-on az F2, de az megint szélsőséges példa.

(#35912) kacsento1 válasza ph_5.5 (#35911) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm a véleményed, ebben is van igazság.

(#35913) El Rey válasza Bogyó bá' (#35876) üzenetére


El Rey
tag

[link] Ezek azzal az obival készült képek.

(#35914) Neck


Neck
veterán

Marc Alhadeff tesztje a Tamronatorról.
Most a képminőségtesztelési metódusába ne menjünk bele, önmagában én se értek vele egyet, de legalább összelőtte a különböző obikat hasonló körülmények között, és beszámolt a tapasztalatokról - ez is valami :)
Ezek alapján képminőségben picit jobb a 28-75-nél (mind a G1 mind a G2), illetve egy paraszthajszállal gyengébb a 70-180-nál. AF-ben mind a kettőtől elmarad egy kicsivel (ugyanaz a fókuszmotor, gondolom több üveget mozgat). Összességében nagyon jónak írja le, akit nem zavar a látószög, és a súly (1165g) annak ajánlott.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#35915) B1T3 válasza Neck (#35914) üzenetére


B1T3
addikt

Dustin Abbott a tesztjében csak nagyon röviden hasonlította össze a 35-150-et a 70-180-nal, de nála az előbbi 150mm-en az egész képmezőn jobban teljesített, mint utóbbi 180mm-en. 35-150 egyetlen hátrányának azt tartja, hogy a becsillanásokat nem a legjobban kezeli, és a komponáláskor erre ügyelni kell. (Egy korábbi tesztből pedig az derült ki, hogy inkább csak nagyobb látószögeknél jelent ez problémát.)

(#35916) B1T3


B1T3
addikt

Közben felvettem a kapcsolatot két forgalmazóval a Tamron 35-150mm f/2-2.8 ügyében, mivel eredetileg október 28-ra írták a forgalmazás kezdetét. Az egyik a hónap közepe környékére saccolta a rendelések tényleges kiszolgálását, a másik pedig abszolút nem tudta megmondani.
Nem a legjobb start, és így valószínűleg nemhogy black friday, de karácsonyi akció sem lesz rá (nem mintha amúgy nagy esély lett volna rá egy ilyen friss objektív esetén). Külföldi forrásból olvastam, hogy meglepően sok rendelést kaptak, szóval lehet, priorizálják a nyugati piacon leadott rendelések kiszolgálását.

(#35917) kovsol válasza B1T3 (#35916) üzenetére


kovsol
titán

Ha annyira keresett lesz, akkor szerintem a jövő évi akciókban se lesz benne.

May the Force be with you!

(#35918) Ixion77 válasza B1T3 (#35916) üzenetére


Ixion77
őstag

A tamron minden egyes FE obija megjelenésekor eljátssza ugyanazt a táncot: "Nem számítottunk ilyen sok megrendelésre, ezért türelmet kérünk, késés várható a teljesítésben"

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35919) kovsol válasza Ixion77 (#35918) üzenetére


kovsol
titán

Nikontól ellesték :D

May the Force be with you!

(#35920) vihartigris válasza Ixion77 (#35918) üzenetére


vihartigris
őstag

"Nem számítottunk ilyen sok megrendelésre, ezért türelmet kérünk, késés várható a teljesítésben"

Sajnos ez mostanában elég általános dolog. :(((

bármi reciproka a semmi

(#35921) vihartigris


vihartigris
őstag

Régen volt már új 50 mm 1,4-es objektív bejelentve.
Samyang 50mm f/1,4 FE II

bármi reciproka a semmi

(#35922) Gascoigne74


Gascoigne74
csendes tag

Szeretnék vásárolni egy fix 35mm-es objektívet, az alábbiak közül van valakinek tapasztalata? Esetleg vélemény, hogy melyiket lenne érdemes megvásárolni?
A háttérelmosás miatt az első kettőben gondolkozom, és az értékhatár az kb a Zeiss objektívig terjed, sajnos a GM változat már nem jöhet szóba. A Váz Sony A7 III.
Sony Distagon T FE 35mm f/1.4 ZA
Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art
Sony FE 35mm f/1.8

[ Szerkesztve ]

(#35923) Ixion77 válasza Gascoigne74 (#35922) üzenetére


Ixion77
őstag

A Zeiss-t szerintem húzd ki a listáról. Már a maga idejében sem volt egy igazán jó objektív, ma már pedig rengeteg jobb alternatíva van.
Az 1.8-as szerintem túl CA-s. Az új Sigma az én kezemben nem volt még, de állítólag nagyon jól sikerült.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35924) Gascoigne74 válasza Ixion77 (#35923) üzenetére


Gascoigne74
csendes tag

Köszi a választ. :R

(#35925) KawaBazsy válasza vihartigris (#35920) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A Sigma 18-50 f2.8-ra most azt írták, h november elejére várható a beérkezés, úgyhogy remélem hamar kapom az üzit, h mehetek érte. :-) Amúgy nov közepéről volt szó a bemutatásakor.

(#35926) PNP válasza KawaBazsy (#35925) üzenetére


PNP
őstag

Hol irtak? En nem kaptam semmit, pedig 3 helyen is megrendeltem ;]

(#35927) KawaBazsy válasza PNP (#35926) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

A 220 Volt.

"Tájékoztatni szeretnénk, hogy beszállítói visszajelzés szerint a rendelt termék várhatóan november elején kerül készletre. Amint beérkezett, azonnal értesíteni fogjuk. Köszönjük a türelmét!"

(#35928) vihartigris válasza KawaBazsy (#35925) üzenetére


vihartigris
őstag

Legyen szerencséd! :K

bármi reciproka a semmi

(#35929) motocoder


motocoder
aktív tag

SONY 55-210mm f/4,5-6,3 (SEL-55210B) Objektív
88400 Ft
Használja a PDWMUM kuponkódot a 88.400 Ft-os árért!

[ Szerkesztve ]

(#35930) FearFmRadio


FearFmRadio
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklödni szeretnék hogy ez normális jelenség ?
Ma reggel fürdöbe probáltunk 1-2 fotot csinálni ...
Bekapcsoltam a "Silent Shooting" funció-t mondván hogy ne tudja az illetö mikor kattintok(fotozok).
(A7iii/85mm / F2 / 1/320 / iso800 )
>>>[FENYKEP]<<<
vissza nézve a képeket ez a " zebra csikos" jelenség fogadott ,,, ez normális ? ( sima lámpa fény) . Mozgo tárgyak esetén meg "elnyulik" az adott téma ( pl auto fotozás).

kérdés hogy akkor mikor szabad/érdemes a "Silent shooting" funciot használni ?

[ Szerkesztve ]

_A7M3_

(#35931) kacsento1 válasza FearFmRadio (#35930) üzenetére


kacsento1
senior tag

Normális, halogén megvilágításnál sajnos csíkozódik minden nem stacked szenzor. Mozgó tárgyak szintúgy.

(#35932) Ixion77 válasza FearFmRadio (#35930) üzenetére


Ixion77
őstag

Normális. Az általad használt világítás világítás vibrál (pl. neon, vagy szabályozható led), ennek eredménye az ami a képen látható. Ahogy az érzékelő kiolvasásra kerül fentről lefelé, hol nagyobb, hol kisebb a fényerő. A szem nem látja, de a fényképezőgép igen.
Az elnyúló autó ugyanúgy a szenzorkiolvasási idő következménye. Amikor a tetejét olvasta még máshol volt az autó mint mikor az aljára ért.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35933) p_adam válasza FearFmRadio (#35930) üzenetére


p_adam
addikt

Ki kell próbálni, hogy az adott helyiségben mi a megfelelő záridő a jelenség csökkentéséhez pl. 1/25 1/50 1/100

(#35934) KawaBazsy válasza vihartigris (#35928) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Alig várom. :-)

(#35935) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nem tudjatok, h Sigmara valahol lesz-e mostanaban akcio?
16mm/f1.4-et vadaszok tovabbra is.

(#35936) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#35934) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Már csak egy jó tokot kéne találni a Sigma 18-50, A6000 kombóhoz. Van egy kicsi, amibe pont befér a kitobival, meg egy nagyobb fotós táska, de azt nem akarom mindig cipelni. Sz'al egy passzentos, "pisztolytáska" formát kell keressek..

(#35937) Neck


Neck
veterán

Közben nézegettem a német online boltokat, és találtam egy boltot 30km-re, ahol van készleten Tamron 35-150. Sajnos 14:00-kor bezárt a bolt, és csak hétfőn nyit, így már nem tudtam elmenni érte, de megrendeltem hétfői átvétellel. 15 perce visszaigazolták, hogy átvehető. Kíváncsi leszek, tényleg van-e nekik. :D Ha igen, akkor hétfőn elmegyek érte.
Amennyiben van igény rá, összehasonlítom a Tamron 28-75 G1 és 70-180 obikkal, és töltök fel nyers fotókat.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#35938) B1T3 válasza Neck (#35937) üzenetére


B1T3
addikt

Németországban biztosan nagyobb eséllyel van készleten, mert nem egy német tesztet láttam már. Valószínűleg EU-n belül előnyben részesítik a németek kiszolgálását… :N
Az összehasonlítást köszönjük, ha lesz rá időd. :)

(#35939) wms válasza Neck (#35937) üzenetére


wms
senior tag

Remek ötlet, köszönet, ha megcsinálod! :K

(#35940) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!
Nemrég váltottam Sonyra (a6400) és érdeklődnék, hogy ti milyen márkájú ND filtert hasznaltok és mennyire vagytok megelégedve vele? Sigma 16mm F1.4-hez használnám az ND8 és ND64 filtert.

(#35941) vond válasza benyo513 (#35940) üzenetére


vond
MODERÁTOR

2-5 FÉ nem elég a 3 és 6 helyett? Ha igen, akkor Freewell VND, és még cserélgetni sem kell. Árához képest nagyon jó minőség, színekbe nem szól bele, minimális vignettálás van csak az 5-ös végén, és tök jó, hogy nem lehet túltekerni. Én nagyrészt videóra használom. Szűk egy hét alatt itt van ingyenes szállítással.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35943) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Van valamelyikőtöknek tapasztalata itthon kapható háttértartó rendszerekkel? Szükségem lenne egyre 2x-3méteresre minimum, de félek netről rendelni, nem tudom milyen mínőségűek.. lehet el kéne menni a Mikrosatba körbenézni és kézzel megbuherálni?

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#35944) ph_5.5 válasza Bullitz (#35943) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Nekem kétféle hordozható háttértartó rendszerem van.
A hyagományos az három elemből áll, ezt a három elemet kell összefogatni. Vagy két elemet- ha portré hátteret akarsz pl használni. A másik megoldás a teleszkópos rendszer, amikor a két elemből toldat egy-egy kihúzható részt tartalmaz, így fokozatmentesen tudsz szélességet állítani.
Nos saját tapasztalat alapján az ár meghatározza a minőséget. Mondjuk azt hogy kb mind távolkeleti... (valószínű a Manfrotto is ott gyárttatja a háttérrendszert) óriási szórás van bennük. Az olcsó 16.000 körüli rendszerek teherbírása szinte nulla. Egy könnyű textilt még elvisel, de a 2.72-es hátteret már nem bírja el normálisan. 30e körül kezdődik aza kategória amire rá lehet tenni a széles papírhátteret. Ezekből is van többféle, mert a tartó állványok erőssége is befolyásoló tényező. A Mikrosat jó kiindulási alap, bár lehet hogy ott inkább csak maga az állvány tapogatható és nem fognak kibontani egy teljes szettet.
Lehet őket amúgy "fokozni" azzal ha veszel rá pl 2-3 db-os tartó fejet. Így kitelepülve is tudsz hátteret cserélni a sima tekercselő megoldással pillanatok alatt.
De ha fix helyre kellene, akkor inkább egy fali tartó.

(#35945) Bullitz válasza ph_5.5 (#35944) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Írok privátban, mivel lényegében ez csak fotózással kapcsolatos nem a Sony Milcekkel. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#35946) vihartigris


vihartigris
őstag

A nagy érdeklődésre való tekintettel hozok egy újabb 50-es objektívet.
Yongnuo YN 50mm f/1,8 S DF DSM full-frame Sony MILC-ekhez

bármi reciproka a semmi

(#35947) B1T3 válasza B1T3 (#35916) üzenetére


B1T3
addikt

Még mindig a Tamron 35-150mm f/2-2.8 a téma nálam, válaszolt egy harmadik forgalmazó is, aki a következő hónap elejét jósolta a forgalmazás kezdetének, szóval egyre „jobb”… :(

(#35948) Neck válasza B1T3 (#35938) üzenetére


Neck
veterán

Semmi esetre sem azért, hogy fájdítsam a szíved.

A 446-os sorszámú. Jó nagy dög :) nagyon finoman járnak a gombok, az építési minősége jobb, mint az eddigi Tamronjaimé. A napellenző csak a rajta lévő kis billentyű lenyomásával nyílik.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#35949) wms válasza Neck (#35948) üzenetére


wms
senior tag

Nagy-nagy gratula! :C Azért csak összejött! ;)

(#35950) kovsol válasza Neck (#35948) üzenetére


kovsol
titán

Hova jutottál az a6500 Sigma trió után :D A1 mikor jön ? ;]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.