Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) qnadam válasza zümzümm (#36400) üzenetére


qnadam
veterán

ez nem ellentmondás, a szemfelismerés és a követés független egymástól.
teljesen komolyan mondom, hogy próbáld ki azt, amit megvennél, az a legbiztosabb. mc11 + 70-200-at kipróbálhatsz nálam újpesten is akár.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36402) kovsol válasza zümzümm (#36400) üzenetére


kovsol
titán

Most komolyan magyarázni kell, hogy a követésnek vannak fokozatai?

Modell megmozdítja a fejét, és 15cm -t le kell követni -> felém sétáló ember -> repkedő fecske. És ezt lehetne 1000 lépcsőben leosztani, hogy mekkora kihívás a kamera rendszernek.

Egy sétáló embert már nem feltétlenül tud meglépni bármilyen adapterezett megoldás, de hogy Gizikének mondod, hogy nézzen jobbra ball helyett azt leköveti azért.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36403) zümzümm válasza kovsol (#36402) üzenetére


zümzümm
senior tag

De ne vedd támadásnak amit írtam, viszont nekem valóban ellentmondásos volt, mivel hogy teljesen zéró a tapasztalatom az adapterezéssel kapcsolatban(leszámítva hogy pár éve néhányszor A7II-n használtam egy Pentacont). Nekem először az jött le, hogy a szemet nem csak felismeri hanem követi is. És nem csak a fejfordítást, hanem mondjuk 30-50%os arányban a repülő madarat is megfogja. Aztán írod hogy a sétáló téma mögé ment a fókusz. És ez összezavart.

qnadam
Köszi a lehetőséget, lehet hogy élek vele, de ez még kicsit odébb van.

(#36404) qnadam válasza zümzümm (#36403) üzenetére


qnadam
veterán

natív obival (vagy mc11 + sigma arttal) teljesen jó a követés. amikor megvettem a 35/f1,8 samyangot, felvettem vele egy interjút kézzel wfo (kedvenc kifejezéseim egyike: wide fucking open), és a 73 videóban ugyan csak arcot követ, tök precízen lekövette az interjúalanyt, aki szintén mozgott. ugyanezt szépen tudja a 24-105 art is az adapterrel (bár érzésre kevés fényben mintha lassabb lenne, mint a natívak, de ezt igazából egy natív ugyanilyen sigmával lenne korrekt összevetni), és fotóban a szem is szépen megvan. a 70-200-zal is megvan a szem, ha sikerül fókuszálni, akkor pontos, de követni már nem követ.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36405) Kristof93


Kristof93
senior tag

A 35-150-ben VXD motor van, ami az én tapasztalatom szerint ott van ahol a Sony legjobb lineáris af rendszerei. Legalábbis az én 150-500 Tamronom gyorsabb mint a Sony 100-400GM. Persze a framerate korlátozva van a gyorsabb vázakon. A dslr üvegekben nincs hasonló, még a legjobbakban sem. Portrézni azért mindegyik elég mondjuk.

(#36406) Neck válasza zümzümm (#36400) üzenetére


Neck
veterán

Nekem nagyon bejön a 35-150. Tökéletesen tudja amit elvárok tőle (bár sportot nem fotóztam még vele).

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36407) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom pici fejlesztésen a videózás terén - objektívben.
Amivel mostanában szoktam videózni az a gyári sony 18-135-ös. Egyrészt nem kell nekem ekkora tartomány hozzá, elég pl. a tamron 17-70-es kiosztása, vagy hasonló. 18 föle azért nem mennék az alsó tartományban.
Másrészt kissebb rekeszes érdekelne.
Az írt 17-70es tamron pl teljes tartományban adja a 2,8-as rekeszértéket?
Amit még találtam lényegesen olcsóbb kategóriában a Sigma 18-50mm f/2.8 DC DN.
Mit javasolnátok erre?
Sony a6400-ason lenne, videózni főleg ronin sc-n szoktam. Ezért kéne egy kb mindent lefedő obi videóra, ne kelljen folyton fix obikra cserélgetnem...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36408) vihartigris válasza sgery (#36407) üzenetére


vihartigris
őstag

A Tamron elég nagy darab, a SIGMA-t könnyebb kiegyensúlyozni.

bármi reciproka a semmi

(#36409) sgery válasza vihartigris (#36408) üzenetére


sgery
őstag

Néztem most pár youtube tesztet mindkettőről, ami engem leginkább zavar a sigmában, hogy nincs képstabilizárotra. Tudom tudom, e miatt lehet kicsi könnyű és olcsó de eléggé fáj :(
Nem mindent lövök roninról, kézből videózva pedig elég nagy hiány a stabi :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36410) vihartigris válasza sgery (#36409) üzenetére


vihartigris
őstag

Van még a Sony 18-105, de az csak f4-es.

bármi reciproka a semmi

(#36411) sgery válasza vihartigris (#36410) üzenetére


sgery
őstag

igen, de az nem igazán előre lépés a mostanihoz képest.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36412) PNP válasza sgery (#36407) üzenetére


PNP
őstag

Azért nézz videókat a 17-70 stabijáról, nem annyira jó, néha ugrál (persze lehet, hogy javították/javítanak majd rajta firmware-ben), de lehet, hogy a helyedben azt venném, ha sokat videózól kézből, és persze nagyon jó tartomány. Hó végéig van -30e akció rá.
Nekem a Sigma van, zseniális objektív, de engem a stabilizátor hiánya kevésbé zavar, mert ZV-E10-en használom, amit lehet gyro alapján stabilizálni, az pedig kb. gimbal minőség.

(#36413) konyi79


konyi79
addikt

Tudtok valami megbízható megoldást gépet távolról elsütni?
A telefonos applikáció késleltetése túl nagy, de amúgy is kicsi a hatótáv. Az infra távirányítónak nincs a vázra helyezett álca miatt rálátása, a gyári RMT-P1BT nevetségesen kicsi, papíron 5m távot tud, ami valóságban mindentől messze interferáló eszközök nélkül is 2-3m.
Egyéb ötlet? Köszi.

(#36414) qnadam válasza konyi79 (#36413) üzenetére


qnadam
veterán

rádiós kioldó :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36415) Kristof93 válasza konyi79 (#36413) üzenetére


Kristof93
senior tag

Mi az RMT-P1BT-t sokkal nagyobb távolságról is használjuk, probléma nélkül (20 méter magas rúdon vannak az egy a7r4-ek).

(#36416) Márton válasza Kristof93 (#36415) üzenetére


Márton
nagyúr

és ilyenkor a képét wifin keresztül nézitek?
az egész kam gimbalon van, hogy forgatható legyen vagy fix helyre néz?
írhatnátok felhasználási módokat, kinek miért hasznos :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36417) Neck


Neck
veterán

Így az uborkaszezonban hátha valakinek érdekes lehet:

Amazon.de Sony akció

Ahhoz képest, amilyen áremelkedések vannak, nem olyan rossz árak.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36418) sgery válasza PNP (#36412) üzenetére


sgery
őstag

Néztem párat, néha tényleg picit zavaró - de a sigmához képest azért komoly a különbség így is, a sigma gimbal nélkül csak 60/120fps-el használható úgy is nehezen.
Szomorú amúgy, hogy a zve10 kapott képstabit, az a6400 meg nem :(
Számomra szomorú még, hogy a mobilipar videófeldolgozása durván elhúzott, szinte már dobálhatom a telefont akkor is smooth videók lesznek amit még gimballal se tudok összehozni, nem hogy simán kézben tartva.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36419) kovsol válasza sgery (#36418) üzenetére


kovsol
titán

Stabilizálás esetében nagy előny, hogy az akciókamerákban, meg a telefonokban kicsi szenzor van. Na meg telefonban elég bika erős számító egységek kerülnek már.

Ez a giro adatokra épülő utólagos stabilizálást majd ha már a kamera real time meg tudja oldani akkor lesz jó, nem pedig utólag számítógépen még külön szoftverrel stabilizálni a klippeket. Persze így is jobb, mintha nem lenne.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#36420) Márton válasza kovsol (#36419) üzenetére


Márton
nagyúr

batch nélkül..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#36421) sgery válasza kovsol (#36419) üzenetére


sgery
őstag

Nem hiába írtam, hogy csak videófeldolgozásban járnak élen, képminőségben nem :D
De attól még szomorú, hogy egy célezközbe nem fér bele ez a tudás, egy közepes mobilba pedig már igen.

Nincs egyébként valami mókolt firmware az a6400-hez, hogy a giro adatokat lementse? Mert giroszkóp ebben is van, nem hiszem hogy nehéz lenne mellé menteni.
(amúgy meg mekkora ziccer ez, én simán fizetnék utólagos updatekért a sonynank)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36422) PNP válasza sgery (#36421) üzenetére


PNP
őstag

A6400-ban miért lenne gyro?

(#36423) kovsol válasza PNP (#36422) üzenetére


kovsol
titán

Vízszintező van benne, szóval van benne szenzor.

May the Force be with you!

(#36424) sgery


sgery
őstag

Próbáltam utánajárni, sehol se találtam megoldást rá, hogy az a6400 gyro adatokat mentsen. A sony hiavatalosan azt írta, hogy fontosak neki az Ügyfelei, de nincs tervbe, hogy bármelyik régebbi (akár A7III...) modell megkapja.
Tehát ha el akarnám hagyni a gimbalt - ami számomra hatalmas pluszt jelentene, egyszerűen borzalmas folyton szerelgetni, súlyozni és nincs folyton kéznél.. - akkor vagy venni kell egy ZV-E10-est ami kevésbé használható fotózásra mint az a6400-as vagy kategóriát kell lépni és A7 IV-re menni, sokszoros árért (mondjuk ebbe az árba már csak beleférhetett volna a gépen belüli azonnali feldolgozás).
A ZV-E10-es amúgy teljesen egyezik menüben, állításokban stb..-ben az A6400-al? Csak a más kijelző kialakítás, egyszerűbb ház, és a viewfinder hiánya a különbség?

Dilemma, hogy zv-re cseréljem az a6400-ast, vagy lépjek akkor már nagyot.. és akkor új obi stb... :/

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36425) qnadam válasza sgery (#36424) üzenetére


qnadam
veterán

valahol láttam külső eszközt is, ami rögzíti a gép mozgását. persze macera, plusz eszköz, szinkronizálás, utómunka, de talán nem is kerül annyiba, mint egy a7iv :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#36426) vond válasza sgery (#36424) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A "nincs folyton kéznél"-lel némileg egyetértek, de miért kellene állandóan szerelni, meg súlyozni? Veszel egy gyorscsere talpat (én ilyen használok), egyszer kibalanszolod (zoom obinál a leginkább használt, vagy átlagolt gyújtótávon), a többit meg általában megoldja a gimbal. Ha meg nem kell, akkor meg egy másodperc alatt lekapod róla a gépet.

Én az A7III-at és a G9-et is így használom, általában behúzott obival egyensúlyozom, aztán a többit rábízom. Pedig ez sem egy full bika gimbal, csak egy Weebill S.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#36427) PNP válasza sgery (#36424) üzenetére


PNP
őstag

A7C is opció, ha az utólagos stabilizálás szempont. De azért az tudd, hogy vannak limitációk, akármennyire is meggyőző a végeredmény: a szokásos 1/50 záridőt el kell felejteni, mert stabilizálás után csúnya lesz a motion blur miatt. 1/200 az ajánlott, ebből következően több fény/iso kell hozzá, és mesterséges megvilágításnál itt már bejöhet banding is. Más stabilizálási módokkal nem, vagy esetlegesen működik együtt, tehát felvétel előtt kell döntened, hogy kikapcsolod a többit (már ha van). 100/120 fps-nél nem választható. Maga a folyamat elég lassú, erős gépen is 3-4x annyi idő, mint a felvétel. Az ingyenes verzióban nincs batch. Nálam 6GB VRAM-mal működött jól, de laptopon, amiben 4GB van, régebbi verziót kellett telepítenem.

Egy rövid ideig volt egyszerre nálam A6400 és ZV-E10 is, nagyjából egyezik menüben, de van pár különbség (1-2 dolgot nem tudtam kirakni my menu-be, és azt hiszem, auto ISO-nál kevesebb beállítási lehetőséged van). Ezek, és persze a kereső kompromisszum, a kihajtható kijelző ízlés kérdése, ugyanakkor csomó előnye van a ZV-E10-nek (low light videóban színek és AF elvileg jobb valamivel, van videó alatt is eye-AF, állatnál is, headphone jack, szerintem jobb gombkiosztás, kisebb, könnyebb, talán kicsit jobb akkuidő és melegedés, vörös keret felvételnél + led az elején, stabilizátor tényleg brutális, ha megengedik a körülmények). A probléma, hogy szerintem nem fogsz kapni sehol.

[ Szerkesztve ]

(#36428) vihartigris válasza sgery (#36424) üzenetére


vihartigris
őstag

"vagy kategóriát kell lépni"
ez a lényeg a fogyasztói társadalomban :(((

bármi reciproka a semmi

(#36429) sgery válasza vond (#36426) üzenetére


sgery
őstag

Úgy értem ezt, hogy míg a gép vagy rajtam van, vagy kézben, vagy a hátizsákból pillanat alatt előkapom (wandrd táskából tényleg pár mp) és már lőhetem is a videót - addig gimbalnál vagy azzal cipelem mindenhová ami elég fárasztó, vagy pedig mindig szétszedni (hiába a gyorscsati), táskába elrakni, később újra összerakni. Nyaralásoknál ezért nem is videózok... Súlyozással már nem is törődök inkább csak a 18-135-ös van fent videóhoz és akkor nem kell utánsúlyozni folyton. Ezért gondolkoztam most a 17-70-es 2,8-as obiban, sokkal jobb lenne videóhoz. (de ha a7c-re mennék, akkor meg pénzkidobás FF miatt..)

PNP:
Igen, most néztem, hogy A7C egyes beállításainál is működik a történet, nem utolsó szempont hogy az A7C egy megvehető temrék, mert se A7 IV se ZV-E10 nincs sehol. Néha még használtba is látok egyet-egyet, de mindenki A7 i/ii/iii-t ad el...
A fényigény új infó, köszi, eléggé hátrányos :/
A gépigény nem annyira gond, erős asztalim van 48gb sima és 8Gb vrammal.
Nekem a zv-ben leginkább a kijelző nem tetszik, rendkívül praktikus számomra a 6400-as fel le hajthatjó kijelzője. Főleg föld közeli fotóknál és videóknál.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36430) vond válasza sgery (#36429) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha ennyire fontos a jó stabi, akkor irány az MFT. ;]

Nyaralásra (már ha eljutnék egyáltalán valahova) én sem vinném a gimbalt. Ahhoz túl körülményes. Viszont ha dolgozom, akkor nincs gondom vele, hogy akár egész nap, mondjuk egy esküvőn, 12-14 órán át használjam, cipeljem.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#36431) sgery válasza vond (#36430) üzenetére


sgery
őstag

Annak meg a fókusza nem olyan jó mint a sony-nak. De tény, hogy brutál a stabija.

Én 3 főbb dologra használom a videót, fotót
1. Céges produktumokhoz (kerteket építünk leginkább). Itt nem zavar egyáltalán a gimbalozás.
2. Céges kirándulásokhoz, eseményekhez - évente több is van, de évente min 1x elmegyünk 1 hétre is valahova. Itt már lusta vagyok gimbalozni. Videók a drónnal készülnek és mobillal.
Amik egy helyen vannak (pl legutóbb kert átadó pizzaparty) ott gimbal még belefér.
3. Nyaralás, magán kirándulások, családi dolgok - itt vagyok a leglustább gimbalozni. Pedig itt lőnék igazán jó videókat..

Tehát összeségében remek lenne egy olyan eszköz ami hozna egy gimbal szintet - gimbal nélkül.. :) Egyébként fotózni jobb szeretek mint videózni, jobban is megy. A videó nagyon macerás és sokat kivesz belőlem.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36432) Neck válasza sgery (#36421) üzenetére


Neck
veterán

Csakhogy a gyro nem minden. Szerintem a képstabi mozgásának adatai is kellenek hozzá.

@#36431:

Vegyél Pana MFT gépet, azokban sokkal jobb a stabi.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36433) sgery válasza Neck (#36432) üzenetére


sgery
őstag

Őszintén, régóta sonyt használok, a 6400-as már a 4. generációm és rendkívül beleszoktam, szeretem is, így nem váltanék.

Lehet végül akkor A7C lesz a megoldás - az A7 IV bár jobb cucc szinte mindenben, azért majd 2x-es az ára (és egyszer talán újra lesz készleten - most ott tartunk hogy a redőnyhöz sincs távirányító a chip hiány miatt...), inkább majd pár év múlva A7 V-re váltok erről, abban már csak lesz valami ütős ugrás.

FF obikban nem vagyok otthon, most átfutottam a kínálatok, egyrészt jóval drágábbak mint a aps-c obik, másrészt nehéz pont jót találni - mint pl az említett tamron 17-70-es megközelítőleg se létezik FF-be, senkinek (gondolom fizikai okok miatt).
Videóhoz ahogy látom a Tamron 28-75 f/2,8-as az ár arány jó vétel a népnek (vagy ez a Sigma 28-70mm f/2.8 DG DN // vagy Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art ha már ígyis úgyis drága..?) nagylátószög viszont elég combos árakon fut, ebből ki mit ajánl?

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36434) kovsol válasza Neck (#36432) üzenetére


kovsol
titán

Ez az utólagos gyro stabi csak akkor megy ha minden fajta stabilizátor offon volt.

May the Force be with you!

(#36435) PNP válasza sgery (#36433) üzenetére


PNP
őstag

"tamron 17-70-es megközelítőleg se létezik FF-be"

Hogyne létezne: Sony 24-105/4 OSS, és amúgy gyakran akciózzák.
Sigma 28-70 csak akkor érdekes, ha a méretre mész (A7C esetén ez is lehet egy szempont). Én a Sony-t venném, ha a tartomány kellene, egyébként a Tamron 28-75-ből az újabb kiadást.

(#36436) konyi79 válasza qnadam (#36414) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi! Hasonlót ajánlottak a Fotoplusból, el is hoztam, remélem beválik.

(#36437) konyi79 válasza Kristof93 (#36415) üzenetére


konyi79
addikt

Hidd el, egy rossz szórt nem szólnék, ha működne 20m-ről. 10-ről

Új elemmel, wifit a vázon kikapcsolva se. Minap teljesen kiborított, 2022-ben nincs egy ekkora gyártónak értelmes eszköze, hogy távolról nézzem az élőképet, és késleltetés nélkül elsüssem a vázat. A 9m2-t LAN-on összekötve a W10 gyári programmal már közel vállalható az élőkép folyamatossága, de onnan is van késleltetés exponálásra. A bt nem működik új elemmel se 5 méternél már, majd remélem az imént linkelttel nem lesz gomb.
Pedig, az RMT-P1BT a kétfokozatú expogombjával nagyon frankó lenne, a W10 program rendesen kirakja, hogy hova fókuszlt, mit követ, mint az EVF.

(#36438) Kristof93 válasza Márton (#36416) üzenetére


Kristof93
senior tag

Fotogrammetria :)
Wifin lehet nézni, de általában nincs rá szükség.

(#36439) vihartigris válasza konyi79 (#36436) üzenetére


vihartigris
őstag

Írhatsz róla majd egy-két mondatot.

bármi reciproka a semmi

(#36440) vihartigris válasza sgery (#36433) üzenetére


vihartigris
őstag

Tamron 28-200?

bármi reciproka a semmi

(#36441) sgery válasza vihartigris (#36440) üzenetére


sgery
őstag

Akkor inkább Sony 24-105/4 OSS.
A legjobb valami 18-100 körüli lenne 2,8-al, de hát még drágán sincs ilyen.

Mennyire alkalmas fotózáshoz ez a sony? Úgy látom leginkább videósként teszteli mindenki, azok a produktumok tetszenek is, de fotós oldalról kevés képet találtam.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36442) wms válasza sgery (#36441) üzenetére


wms
senior tag

A 24-105-f4 OSS egy baromi jó objektív, fotózásra és videózásra egyaránt. :K

(#36443) sgery válasza wms (#36442) üzenetére


sgery
őstag

Akkor mondhatjuk rá, hogy utazáshoz egyetlen objektívnek tökéletes?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36444) vihartigris válasza sgery (#36443) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem sok kompromisszumot kell kötni vele a használat során.

bármi reciproka a semmi

(#36445) sgery válasza vihartigris (#36444) üzenetére


sgery
őstag

Remek, köszönöm az infót.
Mondjuk tegnap még volt készleten elérhető áron, most úgy látom nincs. Lassan már semmit se lehet megvenni :(

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#36446) Foglalt név válasza sgery (#36441) üzenetére


Foglalt név
addikt

(#36447) wms válasza sgery (#36443) üzenetére


wms
senior tag

Mondhatjuk igen, de már vihartigris meg is válaszolta. Ha hosszabb kell, akkor pedig a Tamron 28-200 még egy nagyon jó lehetőség. ;)

(#36448) Neck válasza wms (#36447) üzenetére


Neck
veterán

Ha meg fényerő kell, akkor 35-150 f2-f2.8

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36449) wms válasza Neck (#36448) üzenetére


wms
senior tag

:K

(#36450) Foglalt név válasza sgery (#36433) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az A7C videó részéhez még annyit, hogy kb. 5 fok van az erkélyen és 2,5 óra SQ timelapse vitt el 50%-ot az akksiból.
Az A6xxx tapasztalat miatt a túrára vittem egy plusz töltőt és akksit, de egyikhez sem kellett hozzányúlnom az FF géppel. Ugyanazon körülmények között az a6500-ban nem egyszer cseréltünk napközben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.