Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) p_adam válasza Darko (#3300) üzenetére


p_adam
addikt

Videó esetén nem sok minőségi különbség van a két objektív között, de van akinek elég fontos, hogy a pancake zoom már 24mm ekv.-től indul, mégha itt nem is brillírozik, de videónál ez annyira nem fog látszani (sokkal kisebb felbontás 2 megapixel vs 16 fotónál és a 16:9 miatt a sarkok is le lesznek vágva)
Meg persze méretben sokkal jobb a 16-50.

A kiváló szenzor szinte teljesen ugyanaz ezeknél a modelleknél, a különbség a szolgáltatásokban van, a 3N a leginkább kompakt gép stílusú, külön vezérelhető a pancake zoom-ja a gépről. Viszont az LCD-je, fogása, gyengébb mint a drágább modelleké és 60p-t sem tud (ha ez számít).
Az 5R és 5N között a különbség a hibrid autófókusz rendszerben van ami a gyakorlatban nem sok különbséget jelent (némi előrelépés de csak adott körülmények között, javarészt ua.).
Meg egyel több állító és Wifi van az 5R-en de az 5N meg kicsit jobban testreszabható. Szvsz 5N best buy, persze csak használtan van.

Videóra már az olcsóbb manuális objektívek is kiválóak (megint nem számít annyira a felbontás és a 1.5x crop miatt eltűnnek a szélek), különösen 28mm (ekv. 42mm) ill. alatta mert sokkal egyszerűbb használni (több minden van fókuszban) és a stabilizálás hiánya sem feltűnő már. Kis megszokást igényel de utána megbízhatóbb eredményt produkál, különösen akkor, ha nem sok fény van, és az AF már csak kínlódna (normális fényviszonyoknál a kitobi is jó).
Kevés fénynél csak beállítom S módba(1/50 sec+autoISO), kiválasztom a rekeszt az objektíven, és figyelem a peaking-et. Sokkal könnyebb, mint gondoltam.

Nagyon hosszú videónál előfordulhat, hogy túlmelegszik és leállítja (először csak jelzi), ennek minimalizálása/kiküszöbölése érdekében érdemes kihajtani az LCD-t és Sandisk Extreme Pro SD kártyát használni vele (kipróbáltam, és így ment 30 percig is, persze hamar le is szívja az akksit, ami egyébként szvsz nagyon jól bírja).

(#3302) Darko válasza p_adam (#3301) üzenetére


Darko
senior tag

Köszönöm a válaszod!

Az érdekelne még, hogy közepes gyorsaságú témánál hogy autófókuszál mondjuk a 16-50-es obival, követi azért a témát ha kimozdul a gyerek az élességből, vagy újrafókuszálásnál megint "előre-hátra" élesít? Van témakövetés nex-eknél videózás közben, amikor rábökök a képernyőn és azt a témát élesen tartja?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#3303) p_adam válasza Darko (#3302) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, van szóval elvileg itt is jobb a hibrid AF, de nem kell tőle sokat várni és csak a középső területen működik a hibrid mód.
Itt van egy példa (5R-nél ugyanígy)
Ezért is jó a manuális fókusz mert csak megjegyzi az ember hogy balra=távolabbra jobbra=előrébb és ha nem is pontos a követés, de ugrálni nem fog.

(#3304) kalorobi


kalorobi
csendes tag

Most tervezek egy NEX 3 gépet venni. Lehet, hogy volt már a kérdés, de nem találom.

Ennél a típusnál is van focus peaking? Elég sok manuál obim van és olyan gép kell, amin használni is tudom azokat.

(#3305) jjeahh válasza kalorobi (#3304) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lehetséges, hogy nem lesz benne peaking, de tudtommal fw frissítéssel megoldható

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3306) Bogyó bá' válasza jjeahh (#3305) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hol kell fimrware-t keresni, és hogyan kell feltenni NEX3-ra?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3307) jjeahh válasza Bogyó bá' (#3306) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én nem tom, még nem vagyok nex-es, de talán itt keresd

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3308) Stauffenberg válasza kalorobi (#3304) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A NEX-3N váz tudja a focus peakinget.

(#3305) jjeahh: Nem kell hozzá firmware frissítés, alapfunkció minden jelenlegi NEX vázban.

(#3309) jjeahh válasza Stauffenberg (#3308) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3310) Bogyó bá' válasza jjeahh (#3309) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jó, de az a "régi" NEX-3-as, nem a nálunk mostanság forgalmazott NEX-3N!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3311) Stauffenberg válasza jjeahh (#3309) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek nem aktuális vázak és a hír már két éves.

Ezért is lenne jó rászokni, hogy használjuk a vázak megnevezésében a betűjelet is, mert eltérő modelleket takar. Ezért írtam, hogy jelenlegi vázak mind tudják. Aki meg vásárlás kapcsán kérdez a NEX-ek felől, az rendszerint az éppen kapható modellekre kíváncsi.

A NEX-3N, NEX-5R, NEX-5T, NEX-6 és NEX-7 mind tudja alapból. De mint a mellékelt ábra mutatja, régebbi vázakra is felnyomható.

(#3312) jjeahh válasza Bogyó bá' (#3310) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kalorobi nex-3-at írt, aztán lehet én értettem félre, valóban használni kéne a vázak megnevezésében a betűjelet is, én most könyökből használt nex-3-ra gondoltam

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#3313) Bogyó bá' válasza Stauffenberg (#3311) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hogyan "bírom rá" a NEX-3N-t a focus peakingre? 16-50 obi manual focus állásban: kézzel tekergetem a fókuszt a gyűrűvel, automatice "belenagyít" a kép közepébe, de a saját - gyenge- szememen kívül semmi segédletet nem kapok az élességről... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3314) Stauffenberg válasza Bogyó bá' (#3313) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

El van dugva a beállítások között. A Sony-nak van egyfajta tehetsége a logikátlan, idegesítő, rosszul felépített menürendszerekhez. Az egyik legfrankóbb funkció ezekben a vázakban és persze jól el kell dugni, meg ne találd rögtön. El tudom képzelni hány géptulajdonos nem is tudja, hogy erre is képes a váz... :D

Többek között az egyik kollégám is ilyen. Megvolt már neki a NEX-5N váz hónapok óta, mikor sajnálkozott rajta, hogy nincs peaking az övében (én akkor épp a főnököm NEX-7 vázát nyüstöltem). Mondtam, hogy van, be is kapcsolom neki... aztán hosszú ideig kotortam a beállítások között mire meglett.

[ Szerkesztve ]

(#3315) Bogyó bá' válasza Stauffenberg (#3314) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De melyik részben, és mi a magyar neve?

Ez a "Csúcsértékszint" volna az? Akkor meglett! :)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3316) kalorobi


kalorobi
csendes tag

Jogos. zsír új NEX 3N a célpont.

Köszönöm a választ. Megyek is a mediamarkt-ba :DD

(#3317) madgie válasza Bogyó bá' (#3315) üzenetére


madgie
titán

Értelmes, mondjuk angol nyelvű GUI nincs NEX-en? :))

(#3318) FEDman válasza Bogyó bá' (#3315) üzenetére


FEDman
addikt

Na az ilyenek miatt váltottam vissza a Panámon is angol nyelvre. Így még mindig jobban kiigazodok rajta, mint a bénán fordított magyar menüben. :)

(#3319) madgie válasza FEDman (#3318) üzenetére


madgie
titán

Jaja, olyan idióta fordítások vannak logikátlan rövidítésekkel megspékelve, hogy ember legyen a talpán, aki kiigazodik abból :)

Az LX7-nél nincs ilyen gond, amcsi a váz, csak angolul meg spanyolul tud :))

(#3320) Stauffenberg válasza Bogyó bá' (#3315) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát működik a focus peaking vagy sem? :D Amúgy igen, nekem is valami hasonlóan elmés fordítás dereng.

De mondjuk az ilyen fordítások valamennyi géptípusra igazak, gyártótól függetlenül. Ezért jobban szeretem én is angol nyelven használni őket.

(#3321) Bogyó bá' válasza Stauffenberg (#3320) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megtaláltam, és működik! Ha éles, akkor ilyen vízszintes, fehér "szöszök" vannak az élek mentén (a legdurvább fokozaton próbálgattam). Köszönöm! :R
Azóta a sima manuál fókusz helyett átállítottam DMF-re, ez tűnik a leginkább használható beállításnak. Látom, hogy az AF jó helyre ment-e, ha nem akkor pici belenyúlással ezen lehet segíteni.

(#3319) madgie: ne is mondd! Kb. 2 hete szereztem webshopból, "óccsóér'" egy Szaúd-Arábiából származó Nokia Lumia 920-ast. El voltam vele pár percig, míg rájöttem, hogyan lehet magyarra átállítani a nyelvet benne... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3322) muci válasza Bogyó bá' (#3321) üzenetére


muci
tag

Azok a" Szöszök" más szinben is beállithatóak, sőt az erősségük ( konturjuk ) is. De csak erre hagyatkozni ami az élesre állitást illeti, ahhoz még egyebek is szükségeltetik.

Madgie : évekkel ezelőtt csináltál egy fotót, ahol éjjel egy utcai lámpafénynél egy utcaseprőt, vagy kerékpárt toló embert fotóztál. Azóta is próbálom utánozni, de se 5N-el, se A77-el , se filmes Minoltával nem sikerült. Pedig akkor még hire-hamva se volt a peakingnek.

(#3323) madgie válasza muci (#3322) üzenetére


madgie
titán

Gőzöm nincs hirtelen, melyik fotó lehetett az... biztos az enyém volt? :))

(#3324) Bogyó bá' válasza muci (#3322) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Más: utoljára 2 hete volt a kezemben a gép, 100%-ra feltöltött akksival, természetesen kikapcsolva tettem el. Ma, mikor elővettem, helyből 86%-ot mutatott. Normális ez? (Canon 30D akksijai fél év alatt sem mutattak semekkora önkisülést...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3325) muci válasza madgie (#3323) üzenetére


muci
tag

100%. De ha lesz rá időm, akkor visszanézem az albumjaimat.

(#3326) PRO-peller válasza Bogyó bá' (#3313) üzenetére


PRO-peller
senior tag

16-50 obi manual focus állásban: kézzel tekergetem a fókuszt a gyűrűvel, automatice "belenagyít" a kép közepébe,

Ezt is ki lehet kapcsolni. Beállítások. MF segéd.

Hm most kiprószáltam a pikinget. Frankó.

(#3327) Drótszamár válasza Bogyó bá' (#3324) üzenetére


Drótszamár
őstag

Kapcsold ki, tedd bele az akkut, és fel fog villanni az sd kártya ledje. Ilyenkor pár másodpercig még lassabban indul el a gép bekapcsolás után.

Szerintem kikapcsolt állapotban nincs áramtalanítva, csak alvó állapotban van a gép.

A százalékokat még sosem figyeltem, teszek majd egy próbát. /én esemény előtt szoktam tölteni, ritkán teszem el 100% akkuval/

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#3328) sebgutkopf válasza Bogyó bá' (#3315) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezért nem használunk fényképezőgépen magyar menüt. :)
Mivel a beállítások/funkciók nevét eleve angolul tudjuk, ezért azt megtalálni is az angol menüben a legkönnyebb a kényszerfordításokkal és rövidítésekkel teli magyar helyett.

(#3329) Stauffenberg válasza sebgutkopf (#3328) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem is tudom már melyik gép volt a sok közül ami magyar menüvel került hozzám pár napra és a menüben kóborolva rábukkantam egy "Parancsnok villantás" funkcióra... Mondom WTF, most nekem egy tükörben csupasz kolbásszal szelfiző katonát kell elképzelnem?

Persze a "Commander Flash Mode" egy nagyon félreértett fordítása volt. :D

(#3330) sebgutkopf válasza Stauffenberg (#3329) üzenetére


sebgutkopf
őstag

:D

(#3331) rumos14 válasza madgie (#3319) üzenetére


rumos14
nagyúr

a sony ezekben amúgy is úttörő: hosszú exp. z. cs. - ilyenek vannak a magyar menüben.

(#3332) Stauffenberg válasza rumos14 (#3331) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sokszor amúgy nem is a fordító tehet róla, hanem a gyártó, hogy gyökér módon a menüt úgy tervezi meg, hogy az angol szavakhoz igazítja a gombok, fülek, opciók grafikáját és azon nem lóghat túl semmi, mert a programozóiknak bizonyára letörne a keze ha úszó szöveg lenne ott, hogy rövidítés nélkül is ki lehessen írni a funkció nevét. Sokkal kreatívabban is lehetne fordítani és nem lennének a fordítók sem karakter számhoz kötve, hogy aztán kevésbé találó szavakkal meg értelmezhetetlen rövidítésekkel legyen tele a menü.

(#3333) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

(#3334) tailor válasza PRO-peller (#3333) üzenetére


tailor
őstag

Még arra sem képesek, hogy egy normális termékfotót keressenek a gépről... :O

(#3335) rumos14 válasza tailor (#3334) üzenetére


rumos14
nagyúr

elég érdekes árakat is írnak. de az t legalább konzekvensen.

más: alapvetően legyintek a DXO Markokra, de az hogy lehet h a D610 magasizója ennyivel jobb az A7-nél? itt még a féligáteresztőre sem lehet fogni a dolgot.

(#3336) Stauffenberg válasza PRO-peller (#3333) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gáz amikor egy szakújságíró követi el azt az amatőr hibát, hogy nem tudja megkülönböztetni egyik gépet a másiktól. A NEX-3 már rég nem kapható, van helyette NEX-3N 110k pénzért. De ez őket nem zavarta, simán azt hiszik, hogy a most kapható gép egy 3 éves, elavult váz.

De nem ez az első eset. Múltkor valaki vagy itt vagy a másik topikban fejezte ki aggodalmát, hogy a NEX-6 nem képes videó alatt a manuális vezérlésre. Én rögtön rávágtam, hogy ezt biztosan a Pixinfo tesztjéből vette le... Ugyanis az a teszt az egyedüli a világon, mely ilyet állít és semmi köze a valósághoz.

[ Szerkesztve ]

(#3337) Pompi válasza Stauffenberg (#3336) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"De ez őket nem zavarta, simán azt hiszik, hogy a most kapható gép egy 3 éves, elavult váz."

Teljesen igazad van, nem is azért írok, hogy az ellenkezőjét állítsam. Viszont a napokban felforgattam az országot 5R kit után (abba most ne is menjünk bele, hogy a weboldalak, webshopok szerint van egy tucat helyen, valójában pedig nincs) és megdöbbentem, hogy a 220volt-nál még van raktáron(!) sima 5-ös. Valahonnan előkerült a raktár mélyéről?! :)

Feel Good Inc.

(#3338) Bogyó bá' válasza Stauffenberg (#3336) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem 110k-ért, hanem 100-ért (október elején ebből még egy tízest vissza is adtak): [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3339) PRO-peller válasza Bogyó bá' (#3338) üzenetére


PRO-peller
senior tag

85 ért ráraboltam. De jó volt gyereknek lenni. :B

(#3340) rumos14 válasza Pompi (#3337) üzenetére


rumos14
nagyúr

MediaMárkokban nézted? én ott vennem, jún-ban, 140-ért az 5RK-t. de lehet, hogy az 5T kiszorította.

(#3341) Stauffenberg válasza Pompi (#3337) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A NEX-5R elég kevés helyen kapható, már mindenhol a NEX-5T vázat nyomják nagy számban, ami viszont még mindig olyan drága, hogy már jobban megéri egy NEX-6. Ezen az analógián jutottam oda, hogy most a NEX-6 vagy valamilyen Fujifilm váz között gondolkozom. De szerintem ez már átcsúszik januárra, majd meglátom mi mennyibe kerül majd akkor.

Egyébként meg nem értem, hogy egyes boltok hogyan képesek ilyen raktáron beragadt példányokat ilyen pofátlan áron eladni. Aki meg nem tudja mi a különbség a NEX-5 betűjelei között, az simán rá is repül, hiszen az 5R-ről olvasott tesztben olyan szépeket írtak... :)

(#3342) Pompi válasza Stauffenberg (#3341) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Stauffenberg és rumos14

"A NEX-5R elég kevés helyen kapható"

Igen, tudom. Szerintem gyakorlatilag megvettem az ország utolsó 16-50-es fekete kit-jét. Talán egy fehér volt még azok közül a boltok közül amit felhívtam, illetve 55-210-es dupla kitből van még talán (de hát az meg 120 ezerrel többe kerül, több, mint amennyibe az 55-210 magában kerül, vicc).
Szóval képben vagyok. Igazából az szomorított el, hogy ilyen szinten áll még mindig a magyar netes kereskedelem, hogy árgép és árukereső dobálja ki a találatokat, a cégek weboldalán ott harsog, hogy van, de gyakorlatilag meg nincs.

"már mindenhol a NEX-5T vázat nyomják nagy számban"

Mondjuk ez sem annyira igaz, mert ez sincs most elég sok helyen, bár azért lehet venni, de pl. Sony Center boltjaiban, 220 voltnál, edigitalban nincs, csak megrendelésre kitudja milyen határidővel.

A másik ami szintén elszomorító az az 5T kit ára. 215 ezer forint, amíg az 5R kit lista ára elivleg 200 ezer forint volt. Pont elkaptam egy Sony-s termék felelőst az egyik MediaMart-ban, ő vele beszélgettem erről, mondjuk elég egyoldalú volt a beszélgetés :) Feltettem neki azt a költői kérdést is, hogy hogyan lehet drágább a T amikor még a hivatalos press release szerint is olcsóbb az új modell.

Szóval kicsit túl van árazva ez a T szerintem (is) itthon. És még csak nem is kell USA-ig menni (ugye 600 dollár most a kit, ami 132 ezer, de persze erre számoljunk még vámot meg áfát és még úgy is alatt vagyunk az itthoni árnak) elég mondjuk UK árakat nézni, ami azért Európa, nincs se vám, se ÁFA és ott is 450 font-ért megvehető boltból, ami még mindig kevesebb, mint az itthoni nettó ár, ami azért nem mind1.

Valójában hamarabb kellett volna kapcsolnom, de igazából még egy héttel ezelőtt sem volt tervben a csere, csak készítettem egy-két jópofa time lapse videót a telefonommal ( :) ) aztán el kezdtem nézelődni múlt hétvégén, hogy milyen normálisabb megoldások vannak, illetve, hogy az 5N-nel hogyan lehetne ezt megoldani. Na és ekkor botlottam bele a Sony Time Lapse alkalmazásába amit az 5R-re, 5T-re meg a 6-ra lehet telepíteni. Meg a telefonról elsütéses remote is jól jött volna már párszor. Ekkor kezdtem el gondolkozni a váltáson. Remélem telepíthetőek ezek az appok itthonról, nincsenek régiós korlátok, ennek már nem volt időm utána járni, meg még kipróbálni sem, mert még csak 1 napja van meg kb. az R.

Mondjuk a júniusi Media Marktos 140 ezres 5R kit ár az nagyon ajándék volt, most az utolsó kisöprő akciókban nem láttam 170-nél olcsóbban (elméleti ár, mert gyakorlatban ugye nem volt).

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3343) rumos14 válasza Pompi (#3342) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Sony-nál úgy van, hogy van, amikor érdemes megvenni, van, amikor nem. pl. anno a NEX-5N 150k-ért nagyon jó vétel volt. aztán huss eltűnt, és jött az 5R, fájóan drágábban. vagy a 3N, 150k-n nyitott, ami sok volt érte, de aztán hirtelen zuhant az ára, és most már jó vétel.
ill. egy rövid ideig volt az 5R 140k-ért, aztán huss, az is eltűnt, és most van az 5R, fájóan drágán.

m43 vonalon is vannak érdekes dolgok. a belépő szintű modellek újonnan mindig nagyon drágák, 1 év múlva meg már fele áron kínálják őket. a közép, de főleg a felső szegmensben viszont lényegesen lassabb az árcsökkenés (lásd még NEX-6, NEX-7).

szerk: a 140k-s júniusi áron én is meglepődtem. akkor egy pár hónapja beszerzet 5N-em volt és nem igazán gondolkodtam a cserén. de aztán szembejött ez az 5R... egy fehér váz volt kirakva, két árcédulával: 160k és 140k. megkérdeztem, hogy akkor most ezt hogyan kell érteni, és mondták, hogy friss ááákciós 140k. kérdeztem, van-e fekete, és azt épp akkor szedték elő a raktárból, hát lecsaptam rá.

megjegyzem, az 5N->5R csere előnye számomra leginkább az, hogy egy eléggé leharcolt 5N-t (vaterás Sony készletsöprésből) helyett lett egy zsírúj 5R-em, nagyon minimál ráfizetéssel. ami tetszik még, az a vízszintező. a táccs, az appok a gyakorlatban számomra szükségtelenek, de az a timelapse app, ha használod, nyomós érv. a phase detect AF meg olyan, hogy OK, biztos gyorsabb, de van itt még hová fejlődni...

[ Szerkesztve ]

(#3344) Stauffenberg válasza Pompi (#3342) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ilyenkor jó ha van ismerős aki kintről behozza lábon (ha nem EU-ról van szó ofc). Egyszer majdnem lett egy Panasonic GX1 vázam 200 dollárért, mert egy ismerősöm pont kint volt még 4-5 napig az USA-ban amikor lement ennyire az ára. Aztán végül azért nem lett meg, mert a B&H-t annyira megrohanták, hogy nem tudták garantálni a kiszállítást azelőtt, hogy hazajönne.

De az a barátom-kollégám is jól járt, aki akkor járt kint forgatni a Golden Globe-on Los Angelesben, mikor még friss gép volt a Canon EOS 5D Mark III. Megvette amíg kint volt, kidobta a dobozt és a kézipoggyászban hozta haza és a hazai árhoz képest nevetségesen olcsón. Még hónapokig nem volt a használt piacon sem olyan ára a gépnek. :)

Az a baj, hogy sokszor nem a magyar kereskedők tehetnek a horror árakról, hiszen a terméket nekik is be kell szerezni és már sokszor a tápláléklánc legelején rárakódik egy nagyobb összeg.

(#3345) kalorobi


kalorobi
csendes tag

Keresek M42-Sony nex adaptert. Jó lenne még karácsony előtt.

(#3346) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Bréking!

A Duna Plaza Media Marktban a NEX-5T 16-50 kit 180 ezer forint és ennek a 10%-át azaz 18 ezer forintot ajándék kártyán visszaadják.

A többi MM-ben nem tudom, a Westendben jártam még, ott még mindig 215 ezer.

Jó, hogy pont tegnap fakadtam ki ez ügyben, ez így elég jó deal szerintem. Updatelem is az aláírásom ;)

Szerk: ezt most találtam a MM honlapján:

"Ha nálunk szeretne vásárolni és a vásárlás napján másik üzletben ugyanazt a terméket kedvezőbb áron tudná megvásárolni, akkor Önnek az alacsonyabb árat kell fizetnie!"

Tehát, akkor másik MM-ben is meg lehet venni ennyiért elvileg, nem csak a Duna Plazaban.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3347) Bogyó bá' válasza Pompi (#3346) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A weblapjukon csak 5T van (drágán), de a 10%-os ajándékutalvány az minden 25 ezer forint feletti vásárlásra igaz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3348) Pompi válasza Bogyó bá' (#3347) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bocsánat, elírtam. 5T-ről van szó!

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#3349) rumos14 válasza Pompi (#3348) üzenetére


rumos14
nagyúr

és hoppá: [link] NEX-5TL 162k-ért nagyon jó! még szerencse, hogy az R-hez képest semmi érdemi plusz nincs benne. azér' az az A7 is kezdi birizgálni a fantáziámat...

(#3350) Stauffenberg válasza rumos14 (#3349) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

NEX-6 kit 230k, az úgy már alakul. Máshol a szaros NEX-5T kit kerül 210-220 ezerbe... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.