Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) konyi79


konyi79
addikt

az az optika olyan, mintha nem lenne rajta élesség állító gyűrű.
Lehet frissítették amúgy a keresőt, mert nem igen akar menni az APS-C váz kompaktoknál ciki keresővel -joggal.

(#3952) b.vr válasza rumos14 (#3950) üzenetére


b.vr
őstag

Ez (elsőre) tényleg tetszik! Remélem az A7-utódba is beleteszik.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#3953) sebgutkopf válasza rumos14 (#3950) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez a szintű témakövetés nagyon nagyon jó. Ilyen c-af + object tracking kombót eddig a sportra kedvelt nikon dslr-ektől láttam. Azok meg nagyon bitangok.

(#3954) sebgutkopf válasza fattyu (#3947) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Meg azt se értem, hogy rövidebb és sötétebb lesz a 18-50, akkor miért is lesz a szűrőmenete 55mm-es? Eddig a 49mm-es szűrőmenetbe belefért szinte minden aps-c e mount obi (kivéve a 18-200 és 16-70), de az 1,8-as fixek is, akkor most egy sötétebb kitnek miért kell a nagyobb?

(#3955) Parci válasza sebgutkopf (#3954) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hátha lesz egy jó minőségű zoomuk is...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3956) rumos14 válasza sebgutkopf (#3954) üzenetére


rumos14
nagyúr

nagyobb = jobb, bizonyos kultúrákban.
18-50/f4-5.6. minden leírt karakter fáj :U ;]

(#3957) rumos14 válasza b.vr (#3952) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem az a kérdés h beleteszik-e, hanem az h az A7-be miért nem tették bele.

(#3958) b.vr válasza rumos14 (#3957) üzenetére


b.vr
őstag

Ezt nem értem. Egyrészt felhasználói szemmel teljesen mellékes kérdés hogy miért nem került bele ilyen AF (mint ahogy az is mellékes hogy a többi hiba miért van), ami számít az maga a tény, hogy nem került bele (valamint a hibák, pl. RAW-artifactek) Másrészt neked már van biztos infód mit fog tudni A7-utód? :) Még azt sem lehet tudni mikor jön egyáltalán. Odáig felhasználói szemmel semmi többet nem lehet írni mint amit írtam is: remélhetőleg lesz benne legalább ilyen minőségű fókuszrendszer.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#3959) sebgutkopf válasza Parci (#3955) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem hinném, hogy ezt váltaná meg a világot. Szerencsére a 16-70 óta ebben már nem vagyok érintett, különben dühös lehetnék, így csak a rendszer fejlődése szempontjából értetlenkedek.

(#3960) sebgutkopf válasza b.vr (#3958) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Idén még jönnek FE vázak és azt írják, hogy nem az A7 és 7r utódai. Ha ez igaz lenne az elég érdekes, mert vajon föléjük jön drágább, vagy alájuk egy olcsóbb váz? Ha ez utóbbi történne meg, az részben azért indokolná, hogy miért nincs aps-c váz az a6000 fölött.

(#3961) Parci válasza sebgutkopf (#3959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és csak most kezded ezt a rendszerfejlődéstani értetlenkedést..? :Y

a mai napig rákívánok egy-egy nex vázra, a nex-6 mostanában egész olcsó, de mindig odáig jutok, hogy nem tudnék mit rátenni és basszus. (a zeiss zoom nekem drága)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3962) b.vr válasza sebgutkopf (#3960) üzenetére


b.vr
őstag

"vagy alájuk"

Végülis mindent el lehet képzelni de arra azért kíváncsi lennék mit tudnának ez alá az A7 alá még kihozni. Bár igazából nem lennék kíváncsi...

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#3963) sebgutkopf válasza Parci (#3961) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha megvan a rendszerben az az obi, ami nekem kell, akkor különösebben nem igazán aggódnom azon, hogy más mire vágyik. A zoom mellé pár fényerős fix, amivel rendelkezem és ennyi. Sőt már a racionalizáláson is túl vagyok, a kit obikon kívül eladtam a 24-es zeiss-t is, mert ahogy sejtettem mióta megvan a 16-70 azóta nem volt rendesen kihasználva. Így a 16-70, 35/1,8 és 50/1,8 a rendszerem, amivel végre ismét teljesítem a max 3 obi elvemet. Ha csak két obim maradhatna, akkor az a zoom mellett a 35-ös lenne, de nem kell kenyérre az 50-es ára és portrézni továbbra az a legjobb.
Ami tény, hogy az a6000 azért felkeltette az érdeklődésemet, de még nem döntöttem el, hogy meg akarom-e venni, vagy figyeljem mi lesz a FF fronton. Ez utóbbi ellen szól, hogy nincs kedvem újra várakozó státuszba kerülni obik terén. Főleg most, hogy végre teljesültek a vágyaim. Képileg még mindig elégedett vagyok az 5n-el, az AF ami miatt piszkálja a csőrömet az a6k.

(#3964) rumos14


rumos14
nagyúr

belőtték az A6000 árát, sajnos nem túl barátságos 240k-re (csak a váz). a 650 USD/EUR árhoz képest ez elég combos konverzió. Oly E-M10 700 USD-vel lett 210k itthon... na sebaj. legalább tudom h nem veszem meg :) várok egy -15%-os vagy egy 5 év garis akcióig :)

(#3965) konyi79 válasza rumos14 (#3964) üzenetére


konyi79
addikt

Hol láttad beárazva? 240k azért is furcsán durva ár, mert a német sony oldalán a 16-50 kit 800€, ami 300 HUF-al számolva (jó, tudom nem annyi most) pont annyi. Ha az ottani kit árat nézem, 650€ +1€ a 3 év gari, az a MNB jelenlegi árfolyama szeint is 203k, nem 240..

(#3966) anfer


anfer
csendes tag

http://www.nagyonjo.eu/ilce-6000lb-e-bajonettes-fenykepezogep-aps-c-erzekelovel
Itt 16-50-es obival 240.

(#3967) Bogyó bá' válasza anfer (#3966) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor az nem is olyan "nagyon jó"... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3968) rumos14 válasza anfer (#3966) üzenetére


rumos14
nagyúr

igazad van, beneztem, es akkor ez igy teljesen korrekt ar. hurra! :-)

(#3969) sebgutkopf válasza rumos14 (#3968) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Az L az a 16-50-es kit-et jelöli, de a kirakott kép alapján elsőre én is azt hittem, amit te. Érdekes, hogy ebben a 3 boltban már megvehető, míg a központi szalonban még sehol.

(#3970) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

csináljon már egy normális 18-135-öt vagy 16-85-öt a sony... :O (a zeiss nekem még mindig túl drága)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3971) sebgutkopf válasza Parci (#3970) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nem túl jók az esélyeid. Mindegyikhez van nagyon közeli darab, csak egyik se a te ízlésed szerint készült. 16-85 a zeiss 16-70 mellett belátható időn belül nem valószínű, hogy lenne. A másikra meg ott van a 18-105/4 G-s zoom, ami ugyan videós obi, de kevéssé tűnik valószínűnek, hogy egy elég hasonló paraméterű obit kiadjanak. Ez nem a te rendszered. :)
A 18-135 5,6-ra végződőre "egyszer lesz" megjelölésre jobban bele illik a sony palettába, sőt ilyet akár egy sigma, vagy tamron is hozhatna.

[ Szerkesztve ]

(#3972) Dotahpakeb válasza sebgutkopf (#3971) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

Egy 22-30 f1.8-2 (palacsinta) nem ártana a nexekere és fixek szerint (is) elég jó lehet a nex. A vázaik vonzóak.

(#3973) p_adam válasza sebgutkopf (#3971) üzenetére


p_adam
addikt

És ott van még az RX10 is 1000 euró alatt, bár itthon mindig lényegesen drágább...
Aki videózik is annak nem rossz ajánlat mert az összes többi Sony-nál jobb a videója, fogása is jó (normális helyen van az expo gomb az A7-el szemben) persze emiatt közepes a mérete, más obi nem megy rá stb. úgyis mindig lesz valami amibe bele lehet kötni :)

(#3974) rumos14 válasza Parci (#3970) üzenetére


rumos14
nagyúr

ahogy sebi is leírta, ennek jó ideig semmi esélye.
mondjuk egy 16-85/3.5-5.6-nál én akkor már többre tartok egy 16-70/4-et, főleg ilyen méretben. az áráról most ne beszéljünk...
a 18-135 az biztos bucinagy lenne, arra meg már ott van a 18-200.
és sajnos ekv. 35mm körüli olcsóbb obi sem valószínű a Zeiss 24/1.8 miatt. ez van, m43-ra is mennyire jó lenne egy 12-60/2.8-4, de nincs.
de neked, személy szerint gondolom tökre nem téma a Nex, ha cserélhető obis rendszert mellett döntenél, és meg is értelek, a Pana 14-140 II nagyon korrekt obi lett, mellé még egy tetszőleges fix és csókolom. a shutter shock miatt persze lehet aggódni...
tényleg, Nex-nél is van ilyen? én még nem igazán olvastam róla. sőt, nem is találkoztam vele. vagy csak nem elég jó a szemem?

(#3975) p_adam válasza rumos14 (#3974) üzenetére


p_adam
addikt

Nincs, a zárszerkezet kialakítása okozhatja a dolgot, mert tesztelték a sima A7-et úgy hogy kikapcsolták az első elektronikus zárat és még így sem volt probléma, csakis az A7R-el.

Emiatt most az a furcsa helyzet, hogy videóra az A7R lényegesen jobb (de még mindig nem olyan kiváló mint az RX10 ami nem dobál el információt [line-skipping], hanem csak leméretez és - sajnos - AVCHD-vel kódol át).
Kevesebb élelmosás & moiré, több részlet, valamint magas ISO-n is jobb egy értékkel, valamiért az A7 videóra elég zajos FF-hez képest. Valszeg az EVF is jobban lag-el kevés fénynél, valszeg a szenzor kiolvasás más és jobban terheli a rendszert.
Állóképre viszont inkább az A7 ami ajánlott.
Persze sok eset van, amikor az A7R-en se jön elő ez a probléma, de akkor sem ad mindig megbízható eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#3976) rumos14 válasza p_adam (#3973) üzenetére


rumos14
nagyúr

na igen, az RX10 a legjobb 1000 euró alatti videókamera. ja és fényképezőnek sem rossz :)

(#3977) rumos14 válasza p_adam (#3975) üzenetére


rumos14
nagyúr

jó-jó ez az A7, meg az ára is tök frankó, de kár volt ezzel az AF rendszerrel kihozni. gondolom ősszel a Photokina-ra kihozzák az új gépet és akkor tényleg zuhanni fog az A7 ára.

SAR-on újabb videók vannak az A6000 AF-jéről és tényleg meggyőző, de a folyamatos AF-et úgy kellene letesztelni hogy 200mm-en mondjuk 30m-ről 3m-re a gép felé rohan valaki. na azt hogyan követi le.

(#3978) p_adam válasza rumos14 (#3977) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, de akinek ez kell az kénytelen lesz az SEL70200G-t is megvenni ami megint drága (efelett szerintem a Sony már az Alpha mount felé orientálja az érdeklődőket bár van aki SAL70400G2-t használ A7R-el de az megint más AF), én legalábbis ebben a sávban látom igazán egy ilyen AF rendszer előnyét.
Pl. 28mm-nél hogy jön rá hogy akkor mire is fókuszáljon? Oké hogy pl. arcot is be lehet regisztrálni de számomra kérdéses, hogy jól fog-e működni.
És alacsony fénynél még mindig nem elég jó az A6000 sem, kb. 1mp míg megtalálja a fókuszt de legalább nincs annyi ingázás, mint eddig. A középpontnál az A7 is elég jó, egy 6D-vel is lehet jól fókuszálni sok esetben, hiába nincs annyi fókuszpont rajta.

FF-hez áttervezni a szenzort biztos kerül valamibe szóval nem hiszem. hogy tartani fogják ezt az árat (kivéve ha a Canikon is lejjebb viszi), marad az A7 mint belépőmodell és lesz fölé valami más.

Már egy ideje gyűjtöm az obikat úgyhogy nekem az A7R jobb lenne (a feleslegesen nagy fileméret ellenére is látszik hogy AA szűrő nélkül jobb a kép) ha nem lenne ez a probléma vele, de most már nem érdekel, kihúzom az 5N LCD-jével amíg csak lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#3979) p_adam válasza p_adam (#3978) üzenetére


p_adam
addikt

Bár ezen még gondolkodok, elég meggyőző :)

(#3980) rumos14 válasza p_adam (#3978) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem igazán értem a mondandód elejét, én csak annyit írtam h az A6000 AF-jét megnézném valami tele használatával is :)
sztem kevés fényben bőven gyorsabb az az AF, nem kell neki 1mp.

más: nem tudom, volt-e róla szó, vagy említésre érdemes-e egyáltalán, de a 18-50 új kit obiban még OSS sincs. egyelőre csak Ausztráliában jelentették be. miért büntetik szegényeket?

(#3981) p_adam válasza rumos14 (#3980) üzenetére


p_adam
addikt

Arra utaltam hogy biztosan lesz FF-ben ilyen de eléggé drága lesz ez így az objektívvel együtt (bár van egy olyan érzésem hogy pl. az m43 Pro Zoom se lesz olcsó egyáltalán).
Talán lesz egy 55-150mm f2.8 E-mount tele is lesz APS-C-hez, de lehet az sem lesz sokkal olcsóbb.

Egyébként már vannak képek az SEL70200G-vel és elég jónak tűnik, szóval valószínűleg a drága de jó kategória (van is benne üveg rendesen).

(#3982) sebgutkopf válasza Dotahpakeb (#3972) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Itt a palacsinta a szűk keresztmetszet. Meg talán az ár. :)
Ami van:
20/2,8 (ez tényleg palacsinta, de sötét)
24/1,8 zeiss
32/1,8 zeiss
35/1,8 oss (ez megfizethető, stabis és méretre is barátságos)

(#3983) sebgutkopf válasza rumos14 (#3974) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A 16-70-el szerintem Parci is kibékülne, ha nem kéne kifizetni. :)

Ja most néztem, hogy a 18-105/4 G az 190k HUF sunyi boltban (raktáron). Olcsóbb mint a 18-200 és szerintem jobb obi tőle. Videósoknak must have. Meg aki nem fél a méretétől. :)

Egyébként milyen jó, hogy a nex vagy ILCE vonalon az 5n óta tud elektronikus első zárat, ami kisebb késleltetést (shutter lag) tesz lehetőség és természetesen kizárja a shutter shock lehetőségét is.
Igazából nem is tudom miért lehet kikapcsolni az elektronikus első redőnyt, sose használtam még két kattanásos módban az 5n-t.

[ Szerkesztve ]

(#3984) sebgutkopf válasza rumos14 (#3980) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Így jár, aki a föld rossz oldalára születik. :P

(#3985) Parci válasza sebgutkopf (#3983) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, 50-ért abszolút rácsapnék egy a6000 vázzal egyetemben. rx10-et is bevállalnám a mérete ellenére is 100-ért. na, majd ha a pénztárcám jobban teljesít..!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3986) Dotahpakeb válasza sebgutkopf (#3982) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

A sigma 60/2.8-as megfelelő hobbi portréra és baráti áron beszerezhető. A 35/1.8 -as már közepesen nem occó. A sort alulról még lehet hiányolni. Oda kell az említett nemlétező. Zoomnak nem sorolom, azok rendben vannak általában árban is. Én egy 16-50 55-210-vel ellennék. Vannak nem jól árasított darabok is (sajnos). A sony szenzor viszont nagy plusz pontja a rendszernek. A rendszerfejlesztés itt azért a drágább vázaknál indokolt eleve (nex7-6 esetleg 5-ösök).

[ Szerkesztve ]

(#3987) rumos14 válasza sebgutkopf (#3983) üzenetére


rumos14
nagyúr

melyik boltban látod? argep szerint egy webshopban még ennél is olcsóbb, annyira, hogy előbb-utóbb elgondolkodom rajta. persze előtte kézbe kéne venni, kipróbálni, megnézni, a váz mennyire képes korrigálni a torzítást.
asszony 3N-je nem tud elektronyos reluxát, de meg nem mondom, azon van-e sáttersokk. itt [link] azt írja hogy a régi (még Minolta címkés) obiknál érdemes kikapcsolni ezt a funkciót.

(#3988) sebgutkopf válasza rumos14 (#3987) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Itt van raktáron.
Sejtettem, hogy te szimpatizálsz vele, ha a 18-200 méretét elfogadtad, akkor ez is beleférhet, ráadásul ez belső zoom-os obi, tehát nem méretváltó.

(#3989) sebgutkopf válasza Dotahpakeb (#3986) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hobbi portréra szerintem az 50/1,8 igen jó ár/teljesítmény arányú. Kicsit rövidebb mint a 60-as sigma, de van benne stabi és mégis csak 1,3 FÉ-el világosabb.
Alul vannak a nem túl érdekes fixek mint a sony 16, 20 és a tőlük sokkal jobb 19-es sigma. Itt lehetne még mit hozni a fix kedvelőknek, de a telék megszállottjait se hódítja meg a sony. :)

(#3990) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Láttátok az slrgear-en a 24-70/4 FE obi tesztjét? Nincs mit szépíteni rajta elég rendesen leszerepelt képélességben. :(((
Aki az FE vázakban gondolkozik azoknak továbbra is az 55/1,8 az objektív, látószöge miatt még a 35/2,8 érdekes és ennyi. Ezek után kíváncsi vagyok, hogy a 70-200/4-es sikerül-e rendesen megcsinálniuk. Igaz az G-s és azok még nem okoztak csalódást. Így nem fognak tudni a nagyobb szenzorral elcsábítani.

(#3991) powerup2 válasza sebgutkopf (#3990) üzenetére


powerup2
addikt

Linket oszd már meg velünk :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#3992) sebgutkopf válasza powerup2 (#3991) üzenetére


sebgutkopf
őstag

(#3993) rumos14 válasza sebgutkopf (#3990) üzenetére


rumos14
nagyúr

nincs ezen mit szépíteni, a 36 mpixeles A7R szenzor ezzel a rövid bázistávolsággal bizony nagyon igényes, és úgy látszik, csak a fixek hozzák tudják kiszolgálni. már most borítékolható, hogy a 16-35/f4, vagy hasonló paraméterű UWA zoom legalább ennyire el fog vérezni a sarkokban. megnéztem volna a 24 mpixeles szenzoron is az obit. a photozone-on is van teszt, nagyjából hasonló eredményre jutottak. néztem ott a tesztképeket, tény, hogy nem tündökölnek a sarkokban, de én nem értem, milyen RAW konvertert használnak ezek, hogy még a CA-t sem tüntetik el :F

(#3994) sebgutkopf válasza rumos14 (#3993) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Annyiból valóban érdekes lenne, ha egy A7-en is letesztelnék, hogy akkor legalább az is kiderülne mennyit számít a gép. Ezt a "csúcs vázon tesztelünk mindent" már eljátszották a nex-en is, amikor mindent a nex7-el teszteltek és a 24/1,8 kivételével nem sok obi szerepelt jól a drága kis 24mp-es szenzoron.

Mai szemmel viszont érdekelne, hogy azok az obik mit csinálnak mondjuk az a6000-en? Tényleg sokat javult a sarok téma a nex7-hez képest?

(#3995) Parci válasza sebgutkopf (#3994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mások a mikrolencsék az a6000-nél? vagy miért javulnak a sarkok, amikor a bázistáv ugyanannyi?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3996) rumos14 válasza sebgutkopf (#3994) üzenetére


rumos14
nagyúr

... és a 35/1.8 kivételével - ha hihetünk a photozone-nak.
Parci: biztosan számít. pl. a 18-55 kitobi - megint csak a photozone szerint - a sarkokban jobb felbontást ad a 14 mpixeles NEX-5-ön, mint a 24 mpixeles NEX-7-en. tehát a NEX-7 ilyen szempontból el lett. és az u.ezen érzékelőt használó Sony A77-nél is megtapasztaltam, hogy bizony nagyon kevés obi virított a képsarkokban is, amiből azt szűröm le h nem csak a bázistávolság számít.

(#3997) lenan válasza rumos14 (#3993) üzenetére


lenan
aktív tag

pár hete próbáltam egy a7r-t leica tri-elmar 16-18-21mm-es 330 grammos tiszta fém zoommal. Semmi baja nem volt a képnek, simán meg lehetne csinálni ha akarják (tudják) jóra a nagylátszögű zoomot, pedig nincs messze ott sem a hátsó lencse nagyon.

(#3998) konyi79 válasza Parci (#3995) üzenetére


konyi79
addikt

Azt írták az A6k mikrolencséin javítottak, de persze majd kiderül.
Más.
A photozone teszteken is panaszkodtak, a 10-18 optikailag jó lenne, de valamiért mind a 2 teszten lévő objektív erősen decenteres volt.
Szóval ilyesmi?:

szerintetek? Igazából valós képeknél eddig nem volt zavaró, de itt elég feltűnő, pedig kínosan ügyeltem az optika tengelye merőleges legyen a falra.

(#3999) sebgutkopf válasza Parci (#3995) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen és pont ennek a hatására vagyok kíváncsi. Sőt mást is változtattak zajban is fejlődést írnak, tehát nem csupán a korábbi 24-es szenzor pd-af es verziójáról van szó. De hát puding próbája...

(#4000) sebgutkopf válasza konyi79 (#3998) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A sonynak nem fekszik a jobb oldal :DD ... khmmm mármint optikailag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.