Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) hemaka válasza zümzümm (#22150) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem erre gondolsz. [link]

(#22152) erikke17 válasza konyi79 (#22148) üzenetére


erikke17
őstag

Húú köszönöm. Eszembe nem jutott volna, hogy ő felel érte vaku beállítások között kerestem :D

Másvalami: Nézegettem nyárra egy obival meg lepném magam SEL50F18 jelenlegi mellé egy fényerős fixet. Elég sokan ajánlják itt egbloablon is jó áron van. Szerintetek? :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#22153) csacsi77 válasza erikke17 (#22152) üzenetére


csacsi77
senior tag

Vedd meg nyugodtan, jó kis obi az.
Arra figyelj, hogy a stabilizátoros objektívet rendeled majd meg. Az való APS-C vázra.

Öreg fater megoldja!!!!

(#22154) krmcz


krmcz
tag

Akinek volt/van Samyang 12mm f2 és Sigma 16 f1.4, milyen nyitva a széleken a két obi? Fix nagylátót (tájkép+asztro tájkép) keresek a 6300-ra és nem tudok dönteni melyik érné meg jobban.

[ Szerkesztve ]

(#22155) konyi79 válasza krmcz (#22154) üzenetére


konyi79
addikt

Samy.
Bár a 16-os egy éjjellátó, de asztrózni szűk magában.
Mindkettő lágyul széleken, de még pont elég. Sarkokban a Samy valamivel rosszabb, de összeségében szerintem szerethetőbb. Ellenfényt is rosszabbul bírja, viszont jól áll neki ahogy becsillog.

(#22156) krmcz válasza konyi79 (#22155) üzenetére


krmcz
tag

Megfogadom a tanácsod, köszi. Árban is azért van köztük különbség.

(#22157) konyi79 válasza krmcz (#22156) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, patika Samy van 70k körül, míg a Sigma 110k használtban is.

(#22158) SkyS1gn válasza Spuri2000 (#22124) üzenetére


SkyS1gn
félisten

?

Én csak videózom vele, bár fHD 60 vagy 100FPS-ben a sítlusom miatt. Melegedést nem tapasztaltam, nyáron 40C-ban nagyon hosszú 4K videóknál lehet előjöhet.

Jó kis gép az A6300!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#22159) kovsol válasza SkyS1gn (#22158) üzenetére


kovsol
titán

4K ban nem bírja még normál hőmérsékleten se a hosszú felvételeket. Ha sok pár perceset csinálsz azért az más, mintha mondjuk fel akarsz venni egyhuzamban 1 órát. Nekem huszon pár fokos szoba hőmérsékleten a harmadik 8-10 perces 4K 100Mbit/s videó után megjelent a felmelegedést jelző ikon az A6300-al. (ettől persze még használható tovább) A felvételek közt kb 1 percet pihent a kamera.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#22160) Spuri2000 válasza kovsol (#22159) üzenetére


Spuri2000
senior tag

És az se mindegy hogy kézben fogod vagy állványon pihen.

(#22161) csacsi77 válasza Spuri2000 (#22160) üzenetére


csacsi77
senior tag

Meg pár percet lehet nyerni ha kihajtod a kijelzőt és felpattintod a vakut.

Öreg fater megoldja!!!!

(#22162) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Olvastam hogy problémás az a7 bajonettje. Kár mert majdnem vettem egyed az edigitalban, most nagyon jó áron van.

(#22163) kovsol válasza csacsi77 (#22161) üzenetére


kovsol
titán

Én elég sokat videóztam vele nyáron.
Következőkkel lehet segíteni rajta érezhetően a tapasztalataim alapján:
-aksi csere egy hidegre ha elkezd melegedni
-lcd kihajtás, aksi ajtó kinyitás
-smallrig cage is segített leadni a hőt, meg én akkor általában a kis kallantyút használva tartottam a kamerát. [link] ami még extra segítség, hogy a kezem se melegítette.

May the Force be with you!

(#22164) tailor válasza lugosi (#22162) üzenetére


tailor
őstag

Olvasd el akkor a how-to megoldásokat is rá :)

(#22165) mikrofon válasza lugosi (#22162) üzenetére


mikrofon
addikt

Nagyon jól tetted hogy nem vetted meg!

:W

(#22166) lugosi válasza tailor (#22164) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Láttam, hogy vannak rá megoldások, de nekem még így akciósan is nagyon sok pénz ez, így ezért én egy ilyen hibával nem tudnék elfogadni egy ilyen gépet, így lemondtam róla.

(#22167) tailor válasza lugosi (#22166) üzenetére


tailor
őstag

Azért ezt nem nevezném olyan hibának, ami miatt használhatatlan a váz, újonnan ennyiért meg nevetségesen megéri.
Komoly mérnökök dolgoztak ám ezen a gépen, és le merem fogadni, hogy ha az ember nem tud róla, 99%-ban fel sem tűnne neki ez a bajonett-dolog.

(#22168) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy második gépnek vennék egy SONY a6300-at.
Az alapgép most egy SONY A58, teleobjektívvel. Fix objektívvel, vagy kis rekeszértékű objektívvel gondoltam használni a 6300-at.
Jó ötlet, vagy teljesen elvetélt az ötlet? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#22169) mikrofon válasza lugosi (#22166) üzenetére


mikrofon
addikt

Semmi gond, biztos van ennél jobb és még olcsóbban´is... De az is lehet, hogy nincs....
Ezt már te tudod....

Teljesen egyetértek (#22167) tailor utolsó sorával....
De neked is igazat adok a hiba valóban létezik... Kérdés, hogy ez mennyire releváns.... Ezek szerint neked nagyon. Többen vannak itt akiknek nem. Ezért jó hogy lehet választani....

[ Szerkesztve ]

(#22170) tailor válasza Dolphine (#22168) üzenetére


tailor
őstag

Szia!

A 6300 eléggé ki tudja váltani ám az 58-ast, szóval részemről tök felesleges lenne megtartani ez utóbbit. De ez olyan dolog, amit mi nem tudunk helyetted eldönteni ám :) Mert mi van, ha neked szükséged van egy kis, hordozható gépre, a teleobjektívnél meg tetszik az A58 nagy mérete a fogás miatt?
Az 58-ra is lehet kis fixet venni, akkor minek a 6300?

Szóval...érted? :)

(#22171) tomiee85 válasza lugosi (#22162) üzenetére


tomiee85
senior tag

2éve használok A7et bajonettcsere és bárminemű probléma nélkül. De tényleg jól jártál, hogy nem vetted meg! :C

[ Szerkesztve ]

(#22172) Rapid136 válasza tomiee85 (#22171) üzenetére


Rapid136
őstag

Én meg négy... :))
Ja és csak fixekkel, szóval cserélgetem rendesen a kinai adaptereket.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#22173) mikrofon


mikrofon
addikt

Közeleg a Karácsony és az év vége, a pénz fogy, de ötlet még van a költéshez...
Pl... Mikrosat-ban, most elég sok termékre 10%-os akció van...
Nem linkelek nehogy valaki megszóljon reklámért, de az akciós termékek között vannak a Sony-s rendszervakuk, WiFi jeladó, az ad200 és tartozékai is....

(#22174) konyi79


konyi79
addikt

Szerintem ez a bajonett mizéria leginkább azokat érinti, akik ilyen-olyan utángyártott adapterekkel küzdenek sokat. Még az MK1 idejében olyan sok meg nehéz objektív nem volt, megörökölte a NEX-ekét, amihez nem kalkulálták bele mennyire berobbantja az adaptálós piacot, vele a kínaiakkal. Aztán persze látva mennyire bejött a usereknek a FF MILC, elindultak felfelé a strapabíróságban, de ez már ilyen.
Van adapterem amit a6000-en nagy örömmel használtam, aztán a 6300-nál le kellett cserélni, annyira szorult rajta. Gyanítom ezek hajlamosak tágítani a gyengébbet idővel tuti. Erre is ezért lehet ennyire eltérő tapasztalat, gyári üvegekkel a bajonetten a gyárban felkent kis kenőanyaggal valószínű ez a probléma sokkal később jön elő, ha egyáltalán előjön.
Ettől függetlenül mindenkinek szíve-joga megítélni ez így mennyire tudja vállalni.

(#22175) konyi79 válasza mikrofon (#22173) üzenetére


konyi79
addikt

A Godox Xpro-t próbáltad már? Van valami nyűgje?

(#22176) mikrofon válasza konyi79 (#22175) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem x1t-s van. Az xPro-t nem próbáltam és nem is tervezem, mert nekem kiesik a vakupapucs miatt, mert arra teszem ec200 kábellel csak a h200r fejet. ÍGY

Sok helyen olvastam, hogy jobb a kezelhetősége az XPro-nak. De őszintén szólva, ha az X1T-S -en át van állítva a vezérlés a 2. módra és 3 csoportra, akkor szerintem nagyon gyors és jó a kezelhetőség. Tehát szerintem nincs rá szükség. Vagyis bocsánat. Nekem nincs szükségem jelenleg jobbra. (Godox X1T Control Guide with Custom Functions)

Egyébként létezik egy XPro mk2, de ez valami Adorama külön kiadás, csak ott kapható. Ez még inkább tovább van fejlesztve. Ráadásul van hozzá Bluetooth kommunikáció és telefonos alkalmazás is.....

[ Szerkesztve ]

(#22177) Dolphine válasza tailor (#22170) üzenetére


Dolphine
addikt

Mert mi van, ha neked szükséged van egy kis, hordozható gépre, a teleobjektívnél meg tetszik az A58 nagy mérete a fogás miatt? - Fején találtad a szöget, pont ezt szeretném. :K
Van az 58-hoz fix üvegem több is, de vannak olyan szituációk, amikor nem tudok cserélgetni. Ezért gondoltam arra, hogy egy kis, hordozható gép, amit ha úgy adja a helyzet, csak előkapok és készítek egy-két képet! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#22178) GalaHU válasza konyi79 (#22175) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem XPro-m van, nagyon meg vagyok vele elégedve. Funkcióban nagyon hasonló a másikhoz, de ezen minden könnyen áttekinthető és logikus elrendezésű.

"Nagyfejűeknek" számíthat hogy az alapkivitel nekem nyomta a homlokomat R3-on, a XPro pedig pont elfér...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#22179) lugosi válasza tailor (#22167) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Közületek egyébként valakinek jött egyáltalán elő? Még mindig gondolkozok rajta, ez számomra az egyetlen megfizethető FF váz.
Ha megvenném, elég sokat használnám konverterrel a meglévő régi nikon objetíveimmel.

(#22180) mikrofon válasza Dolphine (#22177) üzenetére


mikrofon
addikt

A=>E Adapter árával számolni kell főleg, ha az AF-es Sony adaptert választod.

(#22181) Dolphine válasza mikrofon (#22180) üzenetére


Dolphine
addikt

Egyelőre nem tervezem, hogy az E bajonetten használjam az A üvegeit. A 6300-ban nincs semmilyen stabilizátor, így nem biztos, hogy jó képek születnének anélkül, pláne egy Tamron 70-200 2.8-al. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#22182) Ixion77 válasza lugosi (#22179) üzenetére


Ixion77
őstag

Megveszed, és ha nagyon aggódsz veszel egy éven belül hozzá +2 év garancia kibővítést 12eFt-ért. Ha jelentkezik a probléma, beviszed a Sonynak hogy cseréljék ki. Bónusz: az esetleges egyéb problémák ellen is védve vagy jó sokáig.

Jut eszembe tudja valaki mi a különbség a "PORTABLE X YEARS COMPLETE COVER" és a "DIGITAL IMAGING X YEARS WARRANTY" közt? Létezik az hogy az első a "baleseti fedezettel" változat? Vagy a második nem átruházható?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#22183) vihartigris válasza krmcz (#22156) üzenetére


vihartigris
őstag

Nézz rá a Laowa 9 2,8-ra is.

bármi reciproka a semmi

(#22184) rgranc


rgranc
aktív tag

Sziasztok!

Nem tud valaki esetleg kölcsönözhető nagylátószögű objektívet esetleg? Nem most kell még, majd jövő nyáron egy Alpok-túrához szeretnék valamit a 16mm alatt (a6000-re) tájképekre, tehát ráér, viszont nem találok sehol... :(
Családdal, gyerekekkel gyakran nincs idő állványt állítgatni, svenkelni, és gyakran elég lenne egy ultranagylátószögű obi is, úgy lehet.

Tripontnál, Camera Kft-nél, Digitalworldnél, Artworknél, Photokingnél nem látok Sonyt, Fotoplusnál, Cinerentalnál nincs UWA...

[ Szerkesztve ]

(#22185) jmakk válasza rgranc (#22184) üzenetére


jmakk
őstag

Samyang 12mm f2
Nem kölcsönzés, de szokott lenni használtan is. Csak jól le kell tesztelni, mert van decenteres belőle.

(#22186) rgranc válasza jmakk (#22185) üzenetére


rgranc
aktív tag

Igazából kölcsönzésen gondolkodtam eddig, de végülis valóban, vehetek egyet előtte használtan aztán meg eladom a túra után...

(#22187) jmakk válasza rgranc (#22186) üzenetére


jmakk
őstag

Irányjelzősön meg egy hete raktak fel egy Sony 10-18-t 129e-ért. Lehet még megvan. Az még flexibilisebb ilyen helyzetekben.

(#22188) azthittem


azthittem
csendes tag

Sziasztok!

NP-FW50-es akkuból vettem egy utángyártottan a laptopakku.eu-ról.

Töltöttem 20 percig, mert úgy alakult,hogy kellett a gép és átdobtam bele a feltöltött gyárit.

Nos alig tudtam kibányászni belőle, mert felpúposodott. Mindegy, megreklamáltam, küldtek egy újat.

Ez nem púposodik, cserébe kb. 2 órát bír. Úgy érzem, hogy sikerült ipari szemetet vásárolnom, igaz nem is volt drága....olcsó hús és híg lé...tudom. Nincs márkajelzés...csak rá van írva hogy replacement NP-FW50...és egy rézgálickék csík van az adattábla alsó részén amibe büszkén beleírták hogy li ion.

Kérdezem, hogy nektek melyik vált be a legjobban?

ui.: azóta már rendeltem egy külső töltőt....vicc hogy egy a7-es gépet csak gépbe helyezett akkuval lehet tölteni alapesetben....még az a200-hoz is adtak külső töltőt anno.

[ Szerkesztve ]

(#22189) #96302336 válasza azthittem (#22188) üzenetére


#96302336
törölt tag

Utángyártottból csakis a zöld Patona, esetleg nagy duzzogva a sárga. A többi úgy ahogy van, kuka. Laptopakku-ról meg nem veszünk kínai szemetet, legalja mocsok szemét cuccokat árul. Amúgy e-bay-en, találsz német raktárból Patona akkut, töltővel is gombokért.
A Zöld színű premium a jó belőle.

(#22190) konyi79 válasza azthittem (#22188) üzenetére


konyi79
addikt

Amit ajánlott a kollega, azon kívül még a DSTE is bevált nálam.

(#22191) Rapid136 válasza azthittem (#22188) üzenetére


Rapid136
őstag

A7III-hoz se adnak :-)
Viszont rohadt kellemes hogy autóban szivargyujtóról töltheted fotózásra menet az akkut, vagy épp egy powerbankról. Amúgy egy tartalék akkuval idáig mindent meg tudtam oldani a sima 7-essel.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#22192) jmakk válasza konyi79 (#22190) üzenetére


jmakk
őstag

Nekem meg az EXpro.

(#22193) rgranc válasza konyi79 (#22190) üzenetére


rgranc
aktív tag

Plusz egy DSTE, német Amazonról vettem anno, nálam bír annyit mint az eredeti

(#22194) mikrofon válasza azthittem (#22188) üzenetére


mikrofon
addikt

Örülhetsz, hogy nem nyírta ki a vázadat... Nem véletlenül került bele a mk3 vázakba firmware frissítéssel, hogy bizonyos 3rd akkuknál figyelmeztet, az igazán gagyi aksiknál meg el sem indul.....

Legyen ez tanulság mindenkinek...

Ha már valaki utángyártott akkumulátort vesz illik a prémium kategóriából vásárolni és megbízható helyről, külföldről....

[ Szerkesztve ]

(#22195) Németh Péter válasza Spuri2000 (#21876) üzenetére

A Wifi kapcsolathoz kell a PlayMemories nevű Sony okosság. Működik viszont router mögött is.

Van fenn a neten sok leírás, pl. ez biztosan működik:

Sony A7R2 : WIFI Transfer

Úgy tudom ez a hivatalos leírás, ez is nagyon jó (minden Sony kameránál ugyanaz a wifi kapcsolódás módja):
Importing Images from Cyber-shot to your Windows PC using Wi-Fi

Beállítás elsőre kicsit komplikált és kell hozzá USB kábel is.

1. Először a kamerádon az Access point settings-nél kiválasztod a saját Wifi-det és beírod a jelszavát.
2. Utána USB kábellel csatlakoztatod a kamerádat a Windows-os gépedhez, amin már fel van telepítve a PlayMemories.
3. Ha a PlayMemories látja a kamerádat, akkor a kamerád nevére kattintva a programon belül lesz egy olyan opció, hogy "Wi-Fi Import Settings". Erre kattintva kiválaszthatod, hogy melyik mappába rakja a fájlokat és módosíthatod a tűzfal beállításokat. Tűzfal beállításnál hagyj alapértelmezetten minden beállítást, tehát csak a privát hálózati kapcsolódást engedélyezd, ne úgy mint a videóban, ahol engedélyezte a wifi importot publikus netre.
4. Ez után a PlayMemories Settings menü -> Wifi Settings almenüjéből el kell indítani a sony wifis Kommunikációs szolgálltatását. Ezen az oldalon még beállíthatod, hogy automatikusan töltse le az új fájlokat wifi-n keresztül.

A fentieket csak egyszer kell beállítani. Viszont ha mindez megvan akkor már működik a kamerádon a Send to Computer opció, ami a beállításoknak megfelelően felmásolja a képeket a megadott mappába, a megadott formába és ha be van állítva, utána kikapcsolja a kamerádat. Akkor is működik, ha épp nem fut a PlayMemories, mert ilyenkor automatikusan elindítja.

(#22196) mikrofon válasza Németh Péter (#22195) üzenetére


mikrofon
addikt

:C
Szép leírás!

(#22197) Ed Parker válasza Rapid136 (#22191) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

neeem?
azért ez fura egy 700k-s vázhoz nincs töltő.
az is hogy aki ennyit ki tud rakni egy vázra, egy tartalék akksira (már ha kell) nem futja.

[ Szerkesztve ]

(#22198) konyi79 válasza Ed Parker (#22197) üzenetére


konyi79
addikt

Adnak, de csak USB fejest, vázon belül tudsz tölteni.

Ez a gyári-utángyártott kérdés nálam is napirenden van.
Mióta megvan a 7m3 egyszer sem merítettem le félig se az akkut. Ettől függetlenül folyamatosan agyalok kellene egy pótakku, meg egy töltő. Csak ugye merengek itt magamban, megéri-e nekem a 25k-t az, az elkövetkezendő 2 évben vagy előveszem egyszer, vagy egyszer se?

Ami még foglalkoztat a G szériás Sony sd-k, 300/299 írási sebességgel. Most 1000x Lexarom van, aminél ugye 2x gyorsabban írnak az új vázak. Sorozatot lőni szoktam, ott azért lehet jó. Valakinek van vele már tapasztalata?

(#22199) Spuri2000 válasza Ed Parker (#22197) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Az a furcsa inkább hogy egy ilyen értékű vázhoz miért nem jár már alapból egy külső töltő és egy pótaku.
Szerintem ez a gáz.

(#22200) konyi79 válasza Spuri2000 (#22199) üzenetére


konyi79
addikt

Közel mind1, előre a vázzal fizettetik ki veled ha annyira kell, vagy utólag. Mert azért ne gondoljuk ingyen odacsomagolnák mellé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.