Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) vihartigris válasza konyi79 (#21450) üzenetére


vihartigris
őstag

+1 :K

bármi reciproka a semmi

(#21452) konyi79 válasza Ixion77 (#21439) üzenetére


konyi79
addikt

Ezzel az af témával nem akarok senkit okosítani, főleg nem olyanokat, akik munkára használják, mert én nem. Én ráérek szórakozni vele ha fotózok.
Ellenben sokszor látom a problémák egy része tényleg a DSLR-en megszokott működés dogmáin alapulnak, mert sokan ugyanúgy akarják használni. Látom, a 3.gen vázakkal sokan ugyanúgy bólogatnak, mint az 1 épkézláb af pontos 6d-vel. Azt tapasztalom, nagyon sokat kell próbálkozni a Sony af rendszerével, mert más helyzetekben másképp működik, más a célravezető. Gyakorolni kell vele sokat, meg kipróbálni minden hülye beállítást.

(#21453) konyi79 válasza mikrofon (#21446) üzenetére


konyi79
addikt

Pre-af a korábbi vázaknál érezhetően rontott az akkuidőn, az új vázaknál már nem biztos olyan nagy a jelentősége.

(#21454) konyi79 válasza Ixion77 (#21443) üzenetére


konyi79
addikt

Azt, hogy mit látsz egy 2D-re kivetített képen az af vagy tracking vagy bármi kapcsán felejtsd el. A működése nagyban támaszkodik a pdaf érzékelőkre, azok által adott mélység adatokra. Egy térben elhelyezkedő tárgyon / emberen egész más eredményt fog adni.

(#21455) rgranc válasza mikrofon (#21442) üzenetére


rgranc
aktív tag

:R

(Még meg kell néznem hogy az a6000 mennyit tud ezekből, de nagyon köszönöm, a magyarázatot is. Igyekszem majd gyakorolni.)

(#21456) #96302336 válasza konyi79 (#21452) üzenetére


#96302336
törölt tag

A berögzülés, és a bőség zavara egyaránt lehet probléma. A DSLR vicc számba menő fókuszpontjai a mostani a7III /a9 693 pontjához képest is más univerzum, gyakorlatilag akárhová lehet a fókusz helyezni. Nem is beszélve a totális testre szabhatóságról. Nem a gép határozza már meg, hogy a gombok mire jók, hanem a felhasználó.
a DSLR és a mirrorless két külön univerzummá vált, nem hinném, hogy van értelme manapság összehasonlítani a két rendszert.
a DSLR szép lassan ki fog halni, és megy az SLR mellé a polcra :D
Arra leszek kíváncsi, hogy mikor fogják végleg elhagyni a mechanikus zárat. Mert el fogják előbb-utóbb.

(#21457) Ixion77 válasza #96302336 (#21456) üzenetére


Ixion77
őstag

Majd ha tudnak 1/10000s sebességű global kiolvasást a szenzorból.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21458) konyi79 válasza Ixion77 (#21457) üzenetére


konyi79
addikt

Az egy butított A9 lenne. ;]

Ok, nem teljesen, de majdnem.

[ Szerkesztve ]

(#21459) jmakk válasza mikrofon (#21441) üzenetére


jmakk
őstag

"Gondolom azzal azért tisztába van mindenki, hogy bekapcsolt képstabilizálás mellett az újrakomponálás jelentősen hozzájárul az életlen képekhez..."

Nagyon nagy +1. :K

Verikális panorámát próbáltam lőni kézből és nem értettem miért lett egy csomó képem totál bemozdult. Hát azért, mert lőttem fordultam kb. 30 fokot, megint lőttem, megint fordultam. Igen ám csak nem nagyon álltam meg a fordulás után csak kb fél másodpercre. Amióta legalább 1 másodpercet kitartom expó előtt, mindig minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#21460) Ixion77 válasza konyi79 (#21458) üzenetére


Ixion77
őstag

Azért még jól láthatóan nem vagyunk ott.

De majd idővel. Aztán még pár év mire lecsorog az alsó kategóriáig. Na majd akkor szóba jöhet a mechanikus zár eliminálása. De addigra már úgyis szinte mindenki mobillal fog fotózni :P

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21461) konyi79 válasza Ixion77 (#21460) üzenetére


konyi79
addikt

Itt amit méricskélt azért nem rossz.
Sokkal nagyobb az ára már ennél nagyobb sebességnek, mint a haszna.

[ Szerkesztve ]

(#21462) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Ha mentek kirándulni hogy viszitek a gépet magatokkal?
Így kistáska nagy táska kinek mi vált be?
Mi az ami még kényelmes és biztonságos?
Erdőjárás csoportos kirándulás állatkert satöbbi...

(#21463) konyi79 válasza Spuri2000 (#21462) üzenetére


konyi79
addikt

[link] Persze kinek mi a kirándulás... :B
Ha csak sétálok.

(#21464) Ixion77 válasza Spuri2000 (#21462) üzenetére


Ixion77
őstag

Peak Design Everyday Sling 10L jellegű oldaltáskát használtam eddig. Praktikus, de néhány óra után kényelmetlenné válik hogy csak az egyik vállalmat nyomja. Plusz beleállt a fejembe a gondolat, hogy a gerincemnek sem tesz jót a féloldalas terhelés. Úgyhogy most tervezek átállni fotós hátizsákra, még ha macerásabb is belőle kivenni a gépet / objektívet.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21465) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Ezek elég méretesek és nehéznek látszanak. Nincs könnyebb, kisebb?

(#21466) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Ezek elég méretesek és nehéznek látszanak. Nincs könnyebb, kisebb amit hosszabb távon is lehet hordani?

(#21467) kovsol válasza Ixion77 (#21464) üzenetére


kovsol
titán

Az ilyen oldal táska nekem se vállt be igazán. Nekem mondjuk csak a dörr 1500 Ft os csoda van, max ha ilyen menjünk fotózni a parkba dologra viszem, de egész nap városban mászkálni nekem nagyon nem adja.

Nekem egy ilyen van: Manfrotto MB MA-TRV-BU Travel hátizsák (kék)
Nem mondom ez annyira jó megoldás, de 18e Ft ért vettem ami jóval az normál ára alatt volt. A Befree live tripodom az oldal zsebben elfér, így diszkréten tudom cipelni magammal, és az A7III+28mm+85mm+50mm+100-400+MC11 elfér benne egyszerre, és a táska felét foglalja csak el a fotós rész.
Pont ma jöttem haza Berlinből ahol ezzel voltam. Wizzair kis kézi poggyásznak is simán felvihettem a repülőre még a tripoddal együtt is. Az én hátamra remekül felfekszik, így egész napos cipeléssel is kényelmes volt. Viszont meglehetősen méretes, és nem is a legkönnyebb egy ilyennel mászkálni egész nap. Viszont nem mindenki cipel szívesen ekkora pakkot magával az biztos.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21468) jmakk válasza Spuri2000 (#21462) üzenetére


jmakk
őstag

A legfontosabbat nem említetted, mit akarsz belegyömöszölni?

(#21469) #96302336 válasza Ixion77 (#21460) üzenetére


#96302336
törölt tag

Még nem. De pár év, és igen.
A fényképezőt meg már kb. azóta temetik, mióta megjelent a vga kamera az első telefonokban. De ugyanezt mondták a PC játékokra is, és ugyanezt mondták a 3D TV-re, hogy kiszorítja a hagyományost. Erre egy gyártó sem gyárt már 3D TV-t :DDD
A mobil fotózás a kompaktokat szorítja ki, a komoly gépeket sosem fogja. Egyszerű fizika, hangyasegg méretű szenzorral az életben nem lesz olyan kép, mint egy FF, szenzoros géppel készült. A telefonok képei pont jók a "szosöl" médiára, de kicsit jobban belenagyítva akármelyik telefon képébe, hátőőőőő... Persze rengeteget fejlődött, de kb. ott a vége, ahol a hasonló szenzorral operáló középkategóriás kompaktoknak. Mínusz fényerő, mert egy 2mm frontlencséből és a hozzá tartozó optikasorból kell kihozni azt, amit egy kompakt 25mm-ből.
Még az olcsónak számító bridge kategória is sokkal jobb képeket dob ki magából, mint egy mobiltelefon, pedig ott aztán nem ritka a megazoom is, Sony gépnél maradva a H400 pl 63X zoomátfogást hoz, ez FF-re vetítve kb. 24,5-1550mm :D a valós gyútáv 4.4-277mm. Ebből következik, hogy a szenzor 1/2.3" "nagy" Pont ekkora van a telefonokban is. Csak ott nincs ekkora objektív előtte. Volt HX-300-am, az kb ugyanez, csak az 50X zoomátfogású volt.

(#21470) bignor válasza mikrofon (#21442) üzenetére


bignor
tag

Ez nagyon jó kis összefoglaló, mentem.

Sportfotóhoz (kézilabda) szerinted melyik mód lenne a legjobb, TE hogy csinálnád?

(#21471) bignor válasza jmakk (#21459) üzenetére


bignor
tag

Sportfotózásnál akkor az IBIS nem létszükséglet, sőt hátrány?

(#21472) zümzümm


zümzümm
senior tag

A táska dolog engem is érdekel. Ilyen van esetleg valakinek? Tudom, a legtöbbeteknek vicces lehet, hiszen ez inkább tok mint táska:) De nekem most csak kitobim lesz pár hónapig, addig pedig tökéletesen megfelel. Pontosabban megfelelne ha valóban beleférne. De hogy néztem belefér... passzentosan de belefér. Aztán ha meglesz az 50f1.8 akkor lesz nagyobb tatyó.

Ha pedig terjedelmes obiparkom lesz egyszer, akkor tuti ilyenben lesz a helye. Kipróbáltam, tényleg megtartja a derékpánt, és obicserénél nem kell letteni a táskát a dzsuvába.

(#21473) jmakk válasza bignor (#21471) üzenetére


jmakk
őstag

Ez AF-s-nél volt. Szerintem követő fókusznál teljesen más a viselkedés.

[ Szerkesztve ]

(#21474) Rapid136 válasza bignor (#21471) üzenetére


Rapid136
őstag

Sakknál inkább előny :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#21475) Ixion77 válasza zümzümm (#21472) üzenetére


Ixion77
őstag

Az olyan táska, amibe csak épp belefér a kamera azért nem praktikus, mert az egyéb dolgoknak amit vinned kell (pénztárca, telefon, zsebkendő, kulcs, stb.) nem marad hely. Emiatt vinni kell még egy táskát. Praktikusabb ha kicsit nagyobb a táska (az a plusz pár centi) gyakorlatban úgysem oszt vagy szoroz.
Továbbá az övtáska mint elhelyezési mód is max. akkor működik, ha Ausztriában élsz ahol divat a hózentróger. Egyéb esetben a fényképező súlya folyamatosan húzni fogja rólad lefelé a nadrágot...

Lowepro-ból jó a Flipside, de szerintem a ProTactic még jobb.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21476) Bogyó bá' válasza zümzümm (#21472) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én anno a NEX3-hoz ilyet vettem, hatodik éve használom, leginkább motoros túrákon. Elfér belül a váz a kitobival + VAGY egy férfi pénztárca, VAGY egy 50F1,8OSS üveg. A külső zsebekben egy doboz cigi, egy tízes papírzsepi és a pótakkuk, memória kártyák. Ennyit megér, többet nem (anno akciósan 4990,-ért szereztem).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21477) mikrofon válasza bignor (#21470) üzenetére


mikrofon
addikt

Hát igen a sportfotózás az elég speciális dolog. Jelentősen függ, hogy honnan és mivel fotózol, meg ugye a rendelkezésre álló fénytől is.

Első körben én kézilabdánál, minimum olyan mélységélességi tartománnyal próbálkoznék, ahol a játékos feje és keze is bele esik a mélységélességi síkba és az arcfelismerést is bekapcsolnám. Ha felismeri a fejet, és azt követi, akkor a keze és benne a labda is éles lesz. Majd a fókusz mezők közül a Zóna lehetőséget választanám és ezzel próbálkoznék. Így kilenc meződ lesz, viszonylag gyorsan lehet körbemenni a monitor területén, hogy melyik területen lévő kijelölt arcot szeretnéd élesíteni. Nem kell a szem fókusz, hiszen elég nagy a mélységélesség. Simán AF-On gombot nyomva tartva fókuszálnék és a joystick nyomkodásával választanám ki azt a területet amiben az érintett és felismert fej van.

Biztos próbálkoznék még a Center Lock-On és érintési lehetőség kombinációjával is. Ami még hasznos lehet az az Expand Flexible Spot "L" lehetőséggel és a hozzá tartozó Lock-On AF Expand Flexible Spot lehetőséggel is.

Az első pár próba után regisztrálnék és elmentenék 3 különböző lehetőségeket, majd ezt hozzá rendelném egy egy gombhoz. Ráadásul ide ugye nem csak AF mezőt, lehet menteni, hanem elég sok minden egyebet is, AF-mód, Rekesz, záridő, ISO, fénymérési mód, stb... Tehát akár három eltérő szituációra is felkészülhetek előre. Így ezt a hármat az adott szituációban hirtelen, egy gombnyomásra tudnám alkalmazni. Az is lehet, hogy az egyikre egy WIDE mezőt nagy mélységélességgel raknék, amolyan hirtelen alakult csapat, többemberes szituációra.

A vázstaubi, akkor működik hatékonyan ha viszonylag stabilan tartod, vagy nagyon egyenletesen mozgatod. Utóbbit videó módban gyakorolhatod próbálhatod, hogy mennyi a késleltetése, mennyire jól korrigál. Ha az ember ide oda forgatja, "rángatja" a vázat, akkor a vázstabi hátrány, mert pont berázza az érzékelőt, amikor nem kéne... Ráadásul sportfotózásnál és kézilabdánál is magas záridőt használnék, tehát nem indokolt a vázstabi. Ezek alól kivétel, ha az objektív támogatja a vízszintes mozgáshoz igazított stabilizálást (svenkelés-t), mert akkor csak a függőleges mozgásokat korrigálja, így sportfotózásnál is nagyon hasznos lehet, ha csak vízszintesen forgatja az ember a vázat és nem mozgatja, forgatja fel-le.....

[ Szerkesztve ]

(#21478) #96302336 válasza Ixion77 (#21475) üzenetére


#96302336
törölt tag

A hózentrógert használom, jó találmány, de úgy, hogy a géptáska külön övön van, és ez van megtámogatva a hózentrógerrrel. Erdőben pedig amúgy is divat a vadászoknál.

(#21479) konyi79 válasza mikrofon (#21477) üzenetére


konyi79
addikt

Sportfotóhoz azért szigorúan A9 még mindig.
Abban dupla proci felel a témakövetésért, 60fps-el olvasva a szenzort tényleg lekövet bármit.
Hiába tűnik gyorsnak-jónak a 7m3 mellette egy lassú vacak.
A9+ egy jó tele, 20fps flexi spot afc

(#21480) kovsol válasza konyi79 (#21479) üzenetére


kovsol
titán

Nem a szenzort olvassa 60fps -el, hanem az A9 fókusz rendszere képenként 3x kalkulálja az AF/AE -t, míg az A7III csak képenként egyszer. Így lesz az, hogy az A9 20x3=60 AF/AE Calculation / sec, míg az A7III csak 10x1= 10 AF/AE Calculation /sec. Így az A9 gyorsabban, és pontosabban tudja követni a mozgást.

A szenzor kiolvasási sebessége is sokat javult, mert az A9 ben lévő stacked szenzor 20x gyorsabb kiolvasásra képes, mint az A7II szenzora volt képes, miközben az A7III esetén azt írják, hogy a readout sebessége több mint kétszerese az elődének. Szóval az A9 jelentősen gyorsabb ebben, mint az A7III, de így is jelentős javulás a második generációhoz képest.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21481) .mf válasza grigo (#21343) üzenetére


.mf
veterán

"pedig én már gondoltam rá, hogy az FE rendszeremet olyra cserélem pro üvegekkel és nyerek súlyt és mft csodát, meg színeket de eddig nem jutottam el soha odáig."

Az Oly pro fixeit eléggé fából vaskarikának érzem, inkább a kicsi fixeket és zoomokat (15, 20, 42.5 / 45, illetve 9-18, 12-32, 14-42, 35-100) szeretem a m4/3-ban, azokat simán felkapom és magammal viszem bárhová megyek, így mindig velem lehet - szemben egy FF rendszerrel, ott azért már elhatározás kell, hogy akarom-e cipelni... Nálam a kettő kiegészíti egymást - egy 1"-es csúcskompakt nem lenne elég rugalmas, UWA és kistele nélkül.

Mikrofon: apa kezdődik :U f1.2 vs f2.8, s ezzel kihozni, hogy a FF kisebb, komolyanmá', ez politikusi szintű :U A m4/3-nak nem a boke az erőssége, ezt mindenki tudja. Nézhetjük azt is, hogy mekkora a legkisebb 70-200 telezoom az egyik, illetve a másik rendszeren...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21482) zümzümm válasza Ixion77 (#21475) üzenetére


zümzümm
senior tag

és (#21476) Bogyó bá'

Nyilván nem fér el benne más mint maga váz + kitobi. Talán plusz aksi és kábel. De én másik oldalról közelitem meg. Nem a fotos táskába akarom tenni a zsepit pénztárcát stb... hanem egy sima oldaltáskába akarom tenni a fgépet:) és mellé a többi dolgot. Ha hosszabb útra megyek, pl majd fotozni is, akkor mindig van nálam némi élelem és viz a zsepin pénztárcán stb-n kivül. Ezeket pedig nem szivesen tenném fotostáskba, közvetlenül a fgép mellé, ahol kb egy rekesz választja el a viztől és kajától. Amig csak kitobi lesz, ez a megoldás nálam a praktikus. (Nincs autóm, tömegközlekedek mindenhová)
Annyi cuccom meg sajnos sosem lesz hogy pro tactic-ot kitudjam használni. Max egy flipside awII.

(#21483) kovsol válasza #96302336 (#21478) üzenetére


kovsol
titán

A 150-600 -t övre akasztva hordod?
Azt amúgy kézből használod, vagy monopoddal?

May the Force be with you!

(#21484) mikrofon válasza .mf (#21481) üzenetére


mikrofon
addikt

Pedig egy jól megválasztott FF rendszer lehet kicsi is. Ráadásul képminőségben meg össze sem hasonlítható.....
Ha használod mindkettőt neked kellene tudnod ezt leginkább..... A Sony FE 35/2.8 odaver még a nagyágyú, MFT legjobb hasonló tartományú 17/1.2-es lencséjének is..... Ráadásul az utóbbinál rekeszelhetsz is rendesen, hogy jó legyen... Akkor meg minek az a felesleges nagy méret.....Nem igazán van érv a 17/1.2-es lencse mellett, míg a 35/2.8 mellett nagyon sok... Ezért ezt a két lencsét állítottam párba.
De akár meg is fordíthatnánk adott a Sony FE35/2.8 kicsi tehát tudja amit az MFT, Nagyon jó képminőséggel rendelkezik, akkor melyik MFT lencsét állítanád Párba mellé?

Mint ahogy leírtam, csak azt éppen nem idézted, így leírom még egyszer, hogy hátha elkerülte a figyelmedet.
Amiben jó az a tele tartomány.
Arról ne is beszéljünk, hogy az általad linkelt két 70-200-as tartományt igencsak, hogyis mondjam... MFT-s összehasonlítást. Azt azért remélem tudod, hogy a Sony-s változat mi mindenre elég és ehhez képest az Oly-s meg semmire.....

De itt én le is zártam ezt a témát... Eleget olvastam már a Milyen vázat vegyek topikban, az MFT katonák kitartó magyarázatát, hogy az MFT a legjobb, mert az mindent tud és még kicsi is, nah meg MFT.....

[ Szerkesztve ]

(#21485) mikrofon


mikrofon
addikt

Újabb akciók, most az alza-hu -n

Igen jó áron van az utolsó két darab Sony 24-105/4 G lencse ajándék UV szűrővel: 375e

Sony Alpha 6000 fekete + 16-50 mm objektív : 160e

[ Szerkesztve ]

(#21486) konyi79 válasza .mf (#21481) üzenetére


konyi79
addikt

Engedd el, nekem trollkodtak kicsit, elmentem felfedezni az olyval hazámat, aztán kipityeregtem mert beszéltem velük mennyire nincs helye abban a ligában az Olympusnak meg a pro üvegeknek. Lényegében bármelyiket (jó, 300f4 nem) az FE üvegek olcsóbban körbehugyozzák, már bocsánat, de nem tudok jobb kifejezést.

(#21487) .mf válasza mikrofon (#21484) üzenetére


.mf
veterán

"Pedig egy jól megválasztott FF rendszer lehet kicsi is."

Egy jól megválasztott KF rendszer is lehet kicsi (Mamiya 6 + 50 f4 összecsukva).

Másrészt, a rendszer nem gép és egyetlen obi (akkor nézhetnénk az RX1-et is, hiszen az is FF 35-ös obival, vagy a Fuji GW-ket, Mamiya 6 és 7). A m4/3-os szettem általában 9-18, 20, 45 obikból szokott állni - FF fronton csak az UWA zoom térfogata és tömege több, mint ezek összesen.

"melyik MFT lencsét állítanád Párba mellé?"

Pana 20 f1.7 - ugyan 35 helyett ekv. 40, de kicsi, könnyű, nyitva is éles középen és kis rekeszeléssel a szélén is; és nem mellékesen rendszeresen találni használtan 60-70k között.

"Mint ahogy leírtam, csak azt éppen nem idézted"

Lehet a 16-35 f4 és 9-18 f4-5.6 méretét is nézni; vagy 15 f1.7 vs 28 f2

"Azt azért remélem tudod, hogy a Sony-s változat mi mindenre elég és ehhez képest az Oly-s meg semmire....."

"Semmire" :) A hiba az Ön rendszerében van. Voltak képeim az index.hu-n, amiket hosszabb tele híján EM5 + 14-150-essel lőttem.
A Pana 35-100 egy meglepően pici, de egész korrekt kitobi, kiválóan alkalmas nappali turistás és tájképek készítésére - és van, akinek pont csak ennyi kell. Pl. én is többnyire az UWA és normál közötti tartományban mozgok, időnként kistelével -- de néha jó lenne valami hosszabb, amit jelenleg 85-ösből kivágással oldok meg, de a végtelenségig azt se lehet croppolni.

"Eleget olvastam már a Milyen vázat vegyek topikban"

Nem olvasom azt a topikot, csak egyszer-kétszer néztem be - és látom, hogy azért a másik véglet is megvan, méltánytalanul lesajnáljátok azt a rendszert.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21488) #96302336 válasza kovsol (#21483) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ha övre akasztanám, a bokámig csúszna a gyatya, kb fél másodperc alatt. :D 2 kiló az objektív. Azt nem, azt egy hozzá méretben passzoló táskában tartom, és a vállon van. De ha azt viszem, akkor nem kerülhető el a monopod sem, kézből eléggé nehéz vele sokáig tartani, vagy Toldi Miklósnak kéne lenni. Ha viszem a nagytelét, akkor általában van már hátizsák is, annak az aljára szoktam felcsatolni. De jövőre heveder rendszert szeretnék, mert a hátizsák mögött a hát nagyon hamar beizzad, és nem túl jó ötlet ez ősz végén.
De elég sokszor viszem tripodot, és egy gimbal fejet, mert azzal nagyon kényelmessé válik a repülő/futó állatok követése. Ilyenkor célzott helyekre szoktam menni, ahol le lehet cuccolni. Ha már nagytele, és tripod, akkor az induló súly már 5kg. plusz egyebek a túrához.

(#21489) Ixion77 válasza konyi79 (#21486) üzenetére


Ixion77
őstag

Én a Pana 20/1.7-tel és az Oly 45/1.8-cal is elégedett voltam Pana GM1 vázon. Az FF jobb, de lényegesen nagyobb is.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21490) konyi79 válasza Ixion77 (#21489) üzenetére


konyi79
addikt

Nem is azokról az üvegekről beszélek, meg nem is azt mondom, nincs helye a piacon az mft-nek. Sőt, nem is azt mondom, a Pana 20/1,7-nél nem jobb az olypro 25/1,2. Egyszerűen annyit messze nem ér, nem abban a ligában kellene nyomulni az Olympusnak.
Itt van csak 2 kép, az egyik a 25/1,2 olypro, a másik a háromnegyedébe kerülő 55z. Minkét váz std alap ooc jpeg, a kontrasztot hagyjuk is, nem az a lényeg. És nem a fókusz van elcsúszva mert mind ilyen, az az oly üveg van elárazva. A baj az a 45/1,2 oly üveget majdnem így eszi meg a 85f18 is ami a felébe kerül.
Egy E-M10 nagyon rendben van (a pdaf hiányát leszámítva), meg még egy E-M5 is azt mondom ok. De egy E-M1mk2 a pro üvegekkel egy vicc annyiért, mint egy A7.
Ja igen, méret :U

[ Szerkesztve ]

(#21491) #31733248 válasza konyi79 (#21490) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hűha, a két obi teljesen más ligában játszik... :Y

(#21492) mikrofon válasza .mf (#21487) üzenetére


mikrofon
addikt

Azt a mindenit... Ezt gondolom egy pillanatig sem gondolod komolyan... Csak jól hangzik, meg olyan MFT-s...

Senki sem gondolhatja komolyan, hogy az oly 9-18mm f/4-5.6 egyszinten van a Zony 16-35/4 objektível. Bármiben is...

Azt meg aztán pláne nem hogy a Panasonic 35-100mm f/4-5.6 pedig a sony fe 70-200/4 G lencséhez akár közelít is.... Az utóbbi alkalmas sport fotózásra, versenyautókat verseny közben le tud követni, kiszolgálja az a9 vázat is.... Hol van ehhez képest a Panasonic 35-100mm f/4-5.6 objektív... Igen lehet vele készíteni képeket, kicsi, könnyű és olcsó, de ennyi... Építési minőség megint teljesen más. A mögéjük rakható vázak közti különbséget és azok képességeit már nem is emlitem...

Semmi értelme bizonygatni, hogy az mft párban van a Sony FF rendszerrel... Mert nincs. Szerencsére a Sony jobb, sokkal... Tény hogy nagyobb is. De itt is lehet kicsi és könnyű szettet összerakni....

Jah és nem csak olvastam vagy hallottam. Hanem saját tapasztalatból mondom... Mielőtt Sony - s lettem voltam MFT-s... Ráadásul az akkori oly pro szintű felszerelést használtam. Majd a Panasonic - ot is próbáltam. Pontosan tudom mik az MFT gyöngyszemei és mit is ad az a rendszer. De a negatív részével is tisztában vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#21493) Ixion77 válasza konyi79 (#21490) üzenetére


Ixion77
őstag

Azzal a 25/1.2-vel valami gond volt. Ennyi különbség messze nincs. Íme egy ellenpróba:
Kiraktam 4 képet. Meg tudod mondani kapásból, hogy melyik készült Sony 85/1.8-al (190eFt FF), és melyik Oly 45/1.7-tel (90eFt MFT)?
1 2 3 4
(Én meg tudom, mert azonnal észreveszem azt ami nem tetszett az MFT-m képeiben - de az nem az élesség.)

Nekem a fő gondom MFT-vel egyrészt a "fejlődés" iránya volt (egyre nagyobb vázak és obik egyre drágábban), másrészt a fejlesztési büdzsé elégtelensége (5 év alatt sem fejlődő érzékelőlapka, PDAF hiánya, béna AF, még bénább követő AF, generációnként hangyányi előrelépések).

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21494) 80hun válasza Ixion77 (#21493) üzenetére


80hun
addikt

Remélem azonos dofon hasonlítgatsz :)

[ Szerkesztve ]

(#21495) konyi79 válasza Ixion77 (#21493) üzenetére


konyi79
addikt

A 2 és 4 a mákos :) Akkor van szükség még keresni a pro üvegek értelmét?
Az 1-esen a 85f18 loca, a 3. biztos 85f18?

Nem azt mondom, egy objektív 1,8-on nem tud éles lenni. Az a gyártó viszont azt mondja, fényerővel hozza be a szenzor hátrányát. És itt borul a dolog, hiába hozhatna kb hasonlót az 1,2-es üveggel, mint a FF 1,8, esélye sincs egy 1,2-es üvegnek nyitva olyan élesnek és kontrasztosnak lenni. Cserébe nagyobb és jóval drágább.
Persze, ott a helye a 45/1,8-nak meg a 20/1,7-nek az aps vázakkal szemben, de a pro üvegeket nem tudom hova rakni.
A 25-ösnek látszatra nem volt baja, a képeket átnézve hidd el kerestem a beleborult üveg lekvárt, de a 45/1,2 sem különb semmivel. És akkor ne beszéljünk a natív iso200+f1,2 problémájáról ha van kicsi fény.
Pl a 7-14 és 300f4 azt mondom remek üveg, de az egykettesek messze gyengék nyitva. A berakott képen vedd figyelembe, nem a képközépen van a fókusz, a szélén kellene az egykettesnek bizonyítani. Ok, a 300f4 mellé tényleg nehéz bármit odarakni, amíg süt a nap valami fantasztikus brutál, de a szenzor utána hamar kezd elfogyni ott is, ami ugye már natív iso-n is láthatóan zajszűr.

Na meg amit mondasz af. Az E-M1mk2 elég komoly reklámot kapott ilyen téren, de elég fura volt tapasztalni, az arcfelismerés még az a6000-et is csak alulról közelíti c-af-ben, ráadásul a NEX-ekkel küzdöttem talán utoljára ennyit a háttérre rántott élességgel.

Persze, majd az E-M1X, 900k nyitóáron? :F

(#21496) bignor válasza mikrofon (#21477) üzenetére


bignor
tag

Köszönöm a kimerítő választ. Az A6300, A6500 alkalmas lehet a feladatra szerinted? Ezek a gépek talán elérhetőek lennének a számomra és hamarosan váltanom kéne Sony SLT-ről.

(#21497) rgranc


rgranc
aktív tag

Közérdekű közlemény: soncity black friday
- AIII M2 váz 340ezer
- a6300 kit 250ezer
- RX100M4 és M5 is jó áron másodgépnek
- SEL-35F18 110ezer
- Sony SEL-85F18 190ezer
- SEL-P18105G 170ezer

(#21498) vihartigris válasza rgranc (#21497) üzenetére


vihartigris
őstag

"AIII M2 váz" ez egy új váz? :D

bármi reciproka a semmi

(#21499) rgranc válasza vihartigris (#21498) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nagyon kora reggel volt még. :D

Ha esetleg egy admin ki tudná javítani értelmes elnevezésre, nagyon hálás lennék :D

[ Szerkesztve ]

(#21500) konyi79 válasza rgranc (#21499) üzenetére


konyi79
addikt

Jogi háttere miatt nincs már hsz szerkesztés, de tudja ott abból mindenki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.