Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) tothn válasza mikrofon (#21249) üzenetére


tothn
tag

https://m.emag.hu/campaign/kupon-napok-joy-november-8-11?eaid=4854120123&eadv=119767223&ebuy=2424584303&ecid=138249552408&epid=56359703&esid=56347583&position=hp_slot_2&ref=dfp_4854120123

(#21252) szazbolha válasza Nippon (#21246) üzenetére


szazbolha
addikt

Akinek fontos az MC11 annak ez a legjobb vétel. Én is így vettem, csak akkor nem volt visszatérítési akció.

(#21253) kovsol válasza szazbolha (#21252) üzenetére


kovsol
titán

Ha nem kell az MC11 akkor is érdemes úgy választani, mert azt 50-60e Ft körül el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21254) mikrofon válasza kovsol (#21253) üzenetére


mikrofon
addikt

ezzel azért én óvatos lennék, mert most is van pár eladó a használt piacon, és ha most többen is vesznek és az is oda kerül, akkor nem biztos, hogy lesz ekkora felvevő piac.... Persze mindig van az az ár amin biztos elviszik....

(#21251) @tothn: köszi, a feleségem gazdagabb lett egy tefal serpenyővel én meg szegényebb az árával ;)

[ Szerkesztve ]

(#21255) mikrofon


mikrofon
addikt

egy ötcsillagos értékelés a Zeiss Batis 40mm f/2 objektívre.

(#21256) jmakk válasza mikrofon (#21255) üzenetére


jmakk
őstag

Az ára is ötcsillagos. :)

(#21257) Nippon


Nippon
őstag

(#21258) belovary válasza Nippon (#21257) üzenetére


belovary
senior tag

Mi ez, valami ultra hiperintenzív gyorstalpaló? ;] 2és fél óra... az aztán a WS!!! Igaz, az ár is baráti ha úgy nézzük, de azért ez kicsit "meglepő"... :DDD

(#21259) Nippon válasza belovary (#21258) üzenetére


Nippon
őstag

A múltkori workshop-on osztogatták a 15%-os kupont, ami érvényes volt a legújabb vázakra és objektívekre is, illetve ki volt állítva a teljes kínálat és ki lehetett próbálni.

(#21260) mikrofon válasza belovary (#21258) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez inkább promóciós és kapcsolati célú mintsem képzés.... Szerintem...

(#21261) Nippon válasza mikrofon (#21260) üzenetére


Nippon
őstag

Most még az de biztosan többnek szánják a későbbiekben.

(#21262) belovary


belovary
senior tag

Mindenesetre én elmennék ha nem egymillió km-re lenne, és lenne valami csoda folytán még időm is rá... ;]

(#21263) .mf válasza belovary (#21262) üzenetére


.mf
veterán

Ha "egymillió km-re" vagy, akkor én mit mondjak, itt délkelet-Indiában? :DDD
Miután hazaérek, remélem lesznek még hasonlók, köztük olyanok is, amik inkább az érdeklődési körömbe vágnak

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21264) konyi79 válasza .mf (#21263) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Most azt gondolod sajnálunk?

(#21265) kovsol válasza Nippon (#21259) üzenetére


kovsol
titán

Meg is üt a guta, ha megint lesz 15% kupon, és most még egy MC11-t is kapnék a kamerához. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21266) belovary válasza .mf (#21263) üzenetére


belovary
senior tag

Na de te hazamész.... én nem fogok, max csak látogatóba. Mit csinálsz ott, a millió kép készítésén kívül? :D

(#21267) mikrofon válasza Nippon (#21257) üzenetére


mikrofon
addikt

újabb topik találkozó helye és ideje lehetne....
egyébként nem lenne rossz havi-kéthavi ilyen szervezés.....

[ Szerkesztve ]

(#21268) konyi79


konyi79
addikt

Igaza van Mikrofonnak, úgyis nyögősen alakul aztán elsikkad a topiktali mindig, jelentkező híján.
Célozzuk meg ezt az eseményt, floodoljuk a vivaprom-ot a 16:00-ás időponttal. Ha lesz rá igény, legfeljebb utána kicsit társalgunk, jót tenne a személyes kontakt a topik közösségének azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#21269) vihartigris válasza mikrofon (#21267) üzenetére


vihartigris
őstag

Újabb találkozó? Miért volt már, csak átaludtam? :DDD

bármi reciproka a semmi

(#21270) mikrofon válasza vihartigris (#21269) üzenetére


mikrofon
addikt

HSz-ek alapján páran az előző workshop-on összefutottak ...

[ Szerkesztve ]

(#21271) kovsol válasza konyi79 (#21268) üzenetére


kovsol
titán

Nekem már visszajeleztek, így biztos ott leszek a 16:00 időponton.

May the Force be with you!

(#21272) .mf válasza konyi79 (#21264) üzenetére


.mf
veterán

Nem csak gondolom, hanem tudom, hogy titkon könnycseppeket morzsoltok el sanyarú sorsom felett :DDD

De amúgy tényleg nem egyszerű. Bazi körülményes egy csomó dolog itt külföldinek. Pl. legfeljebb helyi vonatjegyet tudok venni, személyesen az állomáson - távolsági vonatjegyet online csak indiai lakcímmel és indiai bankkártyával regisztrálva lehet. S azt is marhára előre kell, 1-2 héttel előtte ált. már csak várólista, és ha ott nem kerülsz sorra, akkor "tatkal" van, azaz a tartalék-jegyeket az utazás előtti napon 10-kor megnyitják, és másodpercek alatt el is tűnnek (ha ismerős valakinek a Neptunos tárgyfelvétel...). Távolsági vonat, mivel itt tényleg távolságok vannak (jövő héten egy 19.5 órás vonatút vár), alvókocsik, az igényesebb 3A osztályon 3 "emeleten" alszanak az emberek egymás felett, de legalább 3A-n már van légkondi és valamivel kulturáltabb, mint a sima alvó. Bár itt is zavaró, amikor nagyobb állomásra érve jönnek az árusok, végigverekszik magukat a vonaton, rikoltozva-kolompolva. Vagy ha valaki más ül/fekszik a helyeden... Tetejébe elég megbízhatatlanok a vonatok, egyszer sorba kétszer törölték a helyi járatot, így 5 órát vártam az állomáson; az eddigi egyetlen távolsági vonatozásom 1.5 óra késéssel indult. Távolsági buszt sokkal egyszerűbb foglalni, amiből szintén vannak ülősök és alvósok is, és valamivel megbízhatóbbak, eddig 5-ből csak 1 késett egy órát. (A helyi buszok már más tészta, tegnapelőtt a gugli szerint 1 órás utat a városban 3 óra alatt tettem meg, mert sorra kimaradtak a buszok, vagy elterelték őket, vagy csak a sofőrök úgy gondolták másfelé mennek...) Igaz ezeknek is bőven megvannak a maguk nyűgjei, a folyamatos dudálás, vagy a rossz utakon zötykölődés, vagy a lakott területeken elég gyakori fekvőrendőrökön dobálás miatt elég fáradtnak kell lenni, hogy el tudj aludni. Vagy akár egy SIM... filléres a telefonálás és az adat (kb 2k HUF-ért lenne 2 hónapra prepaid kártya, korlátlan beszélgetéssel és napi max 1.4 GB adattal), de 3-4 szolgáltatói üzletet jártam végig, mire kibökték, hogy külföldinek nem adhatnak el kártyát... Na meg az, hogy a külföldieket sokan két lábon járó ATM-nek nézik, mindig el akarnak adni valamit, de sokszoros áron, állandóan jönnek a taxisok és riksások, rendszeresen az utamba állnak riksával... rosszabb esetben próbálnak is átverni, lehúzni. És akkor a forgalmat még nem is említettem, ami maga az őskáosz. Meg amúgy minden szervezetlen, kaotikus, egy csomó dolog alig működik, rengeteg a szemét, a kosz, a bűz, utca szélén folyik a nyitott csatorna, sikátorokban patkányok futkorásznak, útszéli szemétdombokon tyúkok, kecskék, félig elvadult disznók legelnek... Sok szép hely van (szétszórva iszonyat távolságokra), érdekes kulturális emlékekkel, meg a lehúzósokat és tolvajokat leszámítva kedvesek az emberek, de önszántamból nem biztos, hogy jönnék ide...

Belovary: szoftvercég helyi irodájában dolgozok.
Millió kép, ne is mondd, egyesével, megfontoltan lövöm a képeket, de már félig tele van a 64-es kártya, amit itt kezdtem meg... Hétvégén takarítanom kell rajta, ha nem akarok hamarosan kifogyni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21273) vihartigris válasza kovsol (#21271) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem meg [ide] jeleztek vissza az adott időpontra.
Megyünk a cimborákkal pecázni, pálinkázni. :D

bármi reciproka a semmi

(#21274) kovsol válasza .mf (#21272) üzenetére


kovsol
titán

Egy darab 64GB -os kártyával vágtál neki?

May the Force be with you!

(#21275) rgranc válasza kovsol (#21274) üzenetére


rgranc
aktív tag

Aki így nekivág ott a távolsági utazgatásoknak, az már bátor ember, az egy db. 64 gigás kártyával indulás hol van ahhoz képest :D

(#21276) .mf válasza kovsol (#21274) üzenetére


.mf
veterán

Egy friss 64-est hoztam, az előzőn még volt 5-6 GB hely, az egy hétre még elég volt. Egy 64-es kártya nálam ált. bő fél évig elég szokott lenni, pedig otthon is rendszeresen utazok. Nem vagyok egy géppuska-kezű ;) Ezek a mai fiatalok, bezzeg régen, amikor pár tekercsből, tekercsenként 24 / 36 képből kijött egy teljes nyaralás :DDD Legrosszabb esetben veszek még egy kártyát helyben.
Ha pedig tartalékra gondoltál, van 2 régi kártya is, rajtuk pár giga hellyel, ha nap közben halna be, de olyan eddig még nem volt :) *kopp-kopp*

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21277) konyi79 válasza .mf (#21276) üzenetére


konyi79
addikt

Valahova felhőbe feltolod a képeket az nem játszik?

(#21278) LélekVándor válasza kovsol (#21253) üzenetére


LélekVándor
tag

KB. 2 hete vadászok egy MC-11 re, igazán ki sem tudtam még próbálni azóta az A7III vázamat...most várom a fekete pénteket, de ha addig valaki eladna egyet, amire van garancia és működik, azonnal kínálok érte 65e Ft ot.

(#21279) szazbolha válasza .mf (#21276) üzenetére


szazbolha
addikt

Még a diás korszakban rászoktam az expo sorozatra ha szép helyen jártam (egy tekercs kb 3 kép volt) és ezért gyorsan tellik a kártya. Meg egy tartalék sem árt, bármi történhet.
Nem kritika, de úgy jön le, mintha a kártyákon tartanád a képeid. Vagy valami gyors neten hazaküldöd a jobbakat?

(#21280) kovsol válasza LélekVándor (#21278) üzenetére


kovsol
titán

Haver is 2 hétig keresett, de nem talált normális áron így rendelt szürkén egyet. Most, hogy vázakhoz adják megint lesz a használt piacon. Biztos többen vettek most A7II vagy A7RII masinát, és nem fog kelleni mindenkinek az adapter.

(#21276) .mf én videózom is, így 2x128GB +2x64GB kártyám van, és még 2x64GB micro SD is a goproba.
Egy helyet nem 1 képpel örökítek meg. Már eleve több kompozíciót is meglövök helyben, utána nem a vágásnál kell szörnyülködni bárcsak ne jobbra hanem balra komponáltam volna stb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21281) .mf válasza szazbolha (#21279) üzenetére


.mf
veterán

m4/3-nál időnként (nagy dinamikájú jelenetekre, pl. erős napkelte / naplemente) szoktam használni expo-bracketinget, de az A7-esnél már nem érzem szükségét, annyi tartalék van a rawban.
Mint írtam, az előző és azelőtti kártya nálam van, mindkettőn még van pár giga hely, ha napközben menne tönkre a kártya, utána meg már tudok helyben is újat venni, még a kisebb falvakban is van mobilbolt, és ott mSD biztosan, talán SD is.
Amilyen olcsóak a kártyák, és amilyen lassan telnek nálam meg, egyszerhasználatosként használom őket: amint kezd megtelni, elrakom - így marad +1 backup a képekről, nem csak a laptop és külső winyó, illetve otthon még az asztali gép és hálózati winyó; valamint azzal, hogy nem formázom és írom sokszor újra, úgy az elhasználódásból eredő kártya-hibákat is elkerülöm - szerintem ezért sem volt még nálam fatális kártya-hiba (egyszer volt valami nyűgje egy kártyának, mindenképp újra akart formázni, de arról is le lehetett menteni minden képet photorec-kel).

Kovsol: én csak fotózom, az kevésbé zabálja a kártyákat :) Én sem csak egy képet lövök, de minden kattintást végiggondolok, mi a téma, hogy van a kompo, honnan hogyan lőjem meg, milyen szögből, melyik obival, mekkora rekesszel, stb. Lassabb folyamat, de kevesebb a felesleges kép, inkább csak azokon szoktam szörnyülködni, hogy valaki nem hajlandó kimászni a képből, vagy pont belépett a távolban és szedhetem ki, vagy berepült egy madár, vagy pont lecsúsztam egy jó pillanatról...

... na elég volt a dumálás a képekről, megyek vissza válogatni, mert sosenemleszvége :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21282) krmcz


krmcz
tag

Aki használ/használt 55-210-es objektívet annak, hogy muzsikál a széleken? Egy ismerősöm jóvoltából pár napig teszteltem egyet és 55-70mm között kicsit mosott a bal oldala a fotóknak (decenteres?), de 10-es rekeszre szűkítve egyforma mindkét oldal. 70mm felett már nyitva is egyforma a széleken a televégen erősen lágyul. Középen nekem úgy tűnik, hogy élesebb mint a 16-50-es, a színei kicsit hidegebbek.

[ Szerkesztve ]

(#21283) mikrofon válasza LélekVándor (#21278) üzenetére


mikrofon
addikt

Indexen mindig van egy-két eladó. Most is....

(#21284) LélekVándor válasza mikrofon (#21283) üzenetére


LélekVándor
tag

Az elmúlt pár napban tényleg kerültek fel újabbak. Az egyik eladójával már beszéltem is, köszi a tippet.

(#21285) Nippon


Nippon
őstag

Mammut. Sigma MC-11-ről nincs szó, de érdemes rákérdezni, már nem volt ott a Sonys kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#21286) PNP válasza Nippon (#21285) üzenetére


PNP
őstag

Ez kiállított darabokra vonatkozik?

(#21287) Nippon válasza PNP (#21286) üzenetére


Nippon
őstag

Nem hiszem, mivel csak váz ki sem volt állítva.

(#21288) konyi79


konyi79
addikt

Mlaca letesztelte a 40-es Batist, nem nagyon bírt belekötni..

(#21289) gprspeter


gprspeter
senior tag

Hol lehet beálltíni az A7RII-n hogy a 85 1.8 oldalán lévő gomb a szemfókusz legyen?

(#21290) kovsol válasza gprspeter (#21289) üzenetére


kovsol
titán

Abban a menüben ahol a többi gombot is be tudod állítani. Ezt a gombot Focus Hold Buttonnak hívják.

May the Force be with you!

(#21291) mikrofon válasza konyi79 (#21288) üzenetére


mikrofon
addikt

és már van raktáron is a Fotoplus-ban a Batis 2/40 CF.

[ Szerkesztve ]

(#21292) gprspeter válasza kovsol (#21290) üzenetére


gprspeter
senior tag

Köszönöm! Meg is van! :R

(#21293) konyi79 válasza mikrofon (#21291) üzenetére


konyi79
addikt

Aztadurva!
Na most nem szívatnak meg a 15%-os kuponnal, nem veszem meg! :)

(#21294) Mirman válasza mikrofon (#21291) üzenetére


Mirman
őstag

Az új Sony vazak és ezek a Batis Obik valami olyan elképesztő birtoklási vágyat tudnak kiváltani belőlem aminek elképesztő nehéz ellenállni . :D

(#21295) grigo válasza mikrofon (#21291) üzenetére


grigo
őstag

Az a baj, hogy nem biztos hogy megférne az 55 1.8 mellett és azt pedig nagyon szeretem. De egy pillanatra eljátszottam a gondolattal.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21296) Bogyó bá' válasza Mirman (#21294) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ó, én csak belenéztem a pénztárcámba - és a birtoklási vágy azonnal elmúlt.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21297) Mirman válasza Bogyó bá' (#21296) üzenetére


Mirman
őstag

Hasonlóan vagyok , csak a vágy marad és a lehetőségek keresése is ...

(#21298) mikrofon válasza grigo (#21295) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem is túl közel van az 55mm és a 40mm. Felesleges lehet mind a kettő.
De a pontos fogalmazás szerintem: a Batis 2/40 CF mellett nehezen férne meg az 55/1.8 ;)
Elvileg a 40mm jobb az 55mm-es lencsénél képminőségben és úgye a fele (24cm vs. 50cm) a közelpontja is....

De ugye kérdés még ez az eye-AF hiba.

Ill. még egy dolgot kell tudni, ami nem hiba, hanem a legtöbb makró lencséhez hasonló. Mégpedig hogy 1m-től, ahogy közeledünk a legkisebb fókusztávolsághoz az F2 növekedik egészen F4-ig vagy F5.6-ig tehát közelponton igazából 40/4 vagy 40/5.6 -os objektívnek felel meg. a Zeiss szerinte a teljes tartományban elérhető maximális képminőség miatt van....

[ Szerkesztve ]

(#21299) konyi79 válasza mikrofon (#21298) üzenetére


konyi79
addikt

Na jó, de olyan közelponton f8-on is mosna 1 cm-es sávon kívül mindent. Szóval ez inkább csak a katalógusadat szempontjából érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#21300) mikrofon válasza konyi79 (#21299) üzenetére


mikrofon
addikt

Teljesen egyetértek. Csak is azért írtam, ha valaki majd találkozik ezzel az észrevétellel valahol, vagy maga veszi észre, akkor ne írja azt, hogy ez micsoda hiba, erről ő nem tudott....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.