Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) mikrofon válasza mikrofon (#21300) üzenetére


mikrofon
addikt

Jah és érdekes lenne, ha az e-heti Workshop-on erre a Batis-ra lenne -15%... Hiszen ez a lencse igen csak bele illik az esküvői fotós készletbe is a 25 és 85 közé... Szerintem....
Meg az elmúlt egy évben, sőt talán tavasszal vagy nyáron volt már Zeiss esküvős kedvezmény a Batis lencsékre egy-két hétig .....

(#21302) Ixion77 válasza konyi79 (#21299) üzenetére


Ixion77
őstag

Sokkal inkább abból a szempontból érdekes hogy a bokeh nyolcszögletűvé válik.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21303) konyi79 válasza Ixion77 (#21302) üzenetére


konyi79
addikt

De most rekeszel, vagy az obi optikai felépítése miatt csökken a fényerő? Nem mindegy.
Van pár minta.

De majd csütörtökön kipróbáljuk. Bár nem hiszem, nem rémlik, múltkor volt Batis sor. Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#21304) grigo válasza mikrofon (#21298) üzenetére


grigo
őstag

De ott a pszichés gát, hogy sötétebbre cserélem dupla árért mint amennyiért el tudnám adni. Mindenesetre gondolkodom rajta, tény hogy az általam vágyott 85 1.8 35 1.5 (samyang) és 28-75 tamron sor jobban mutatna a jelenlegi 16-35 és 70-200 mellett, mintha ha a 40mm helyett 55mm lenne. Utána le tudnék állni obik terén és már csak a vázakat kellene cserélgetni és mindezt jól titkolni az asszony elől :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21305) Matska válasza grigo (#21304) üzenetére


Matska
senior tag

Az A7-esek hasonlóan néznek ki a felületes szemlélőnek, max behazudsz egy durva szoftver frissítést, hogy amiatt nyomkodod annyit mint újkorában :D

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#21306) grigo válasza Matska (#21305) üzenetére


grigo
őstag

Már nem biztos, hogy bekajálja. Múltkor kérdezte hogy megálljunk-e a fotózni mert az út nagyon jól vezeti a szemet. 😋 És az A7 -et kellene mk3-ra cserélni két éven belül.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21307) .mf válasza Mirman (#21294) üzenetére


.mf
veterán

Nosch, én megpillantottam a 399 990 Ft-os árát, és a birtoklási vágy inkább az összeg megtartása felé terelgetett, meg az forgott még a fejemben, hogy abból milyen f@sza helyekre el lehet jutni, ahol ennyiből budgetba egy hónapot is elvagyok. Sőt. Most nézem, az előző hétvége Hampiban, 350km busz péntek éjszaka oda, szállás, kaja, bringabérlés, helyi viszonylatban drága belépő a fő attrakciókhoz, pár olcsóbb belépő a kisebbekhez, majd busz vasárnap éjszaka vissza - az egész kijött kb 15k HUF-nak megfelelő rúpiából.

Speaking of which, mennek felfelé Hampiról is a képek az albumba :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21308) kovsol válasza grigo (#21306) üzenetére


kovsol
titán

Nálunk is már asszony pajtás beszerzett magának egy Sony kompakt gépet, és már mutatja nekem, hogy miket fotózott, a kompozícióra már szépen figyel. Na meg az Instax, arra is rá van kattanva a családban minden nő.
Gurushotozni is elkezdett, és már expert rangon van. :D

(#21307) .mf szoktam írni mennyit költök nyaralásokon. Azért múlt évben elugrott 1 millió. Igaz három kontinensen is megfordultam. Erős év volt :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21309) 80hun válasza konyi79 (#21303) üzenetére


80hun
addikt

Minden objektivnél elkezd csökkenni a fényerő kb 50-100cm alatt. :)
Csak ez makrónál látványosan kezd el mejelenni.

(#21310) gprspeter


gprspeter
senior tag

Valakinek van tapasztalata a Samyang 14mm F2.8 AF autofókuszos obival? FF-re elég jól hangzik és nem akkora ágyú sem.
Illetve a Tamron 28-75 és a Sony 85 1,8 mellett van létjogosultsága a 55 1.8-nak. Arról olyan jókat írnak hogy erősen mozgatja a fantáziámat...

[ Szerkesztve ]

(#21311) rgranc válasza .mf (#21307) üzenetére


rgranc
aktív tag

Az a bicikli... :)

(#21312) mikrofon válasza gprspeter (#21310) üzenetére


mikrofon
addikt

Olvasd el ezt, ez elég jól összefoglalja mi a helyzet vele. Samyang AF 14mm F2.8 FE

(#21313) mikrofon válasza konyi79 (#21303) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha már próbáltok akkor összefoglalom nektek az aktuális helyzetképet a Batis 2/40 CF lencséről. Ezeket mind kipróbálhatjátok. Sajnos én nem tudok menni, mert a feleségem finoman jelezte, hogy családi program van, ugyhogy ugye nem jelentkeztem és nem felejtettem el....

Szerintem lesz Batis, mert van raktáron... De lehet ebben tévedek ;)

Tehát bizonyos területeken, már november legeleje óta elérhető a lencse. Ott az alábbi hibákat észrevételeket tették a lencsével kapcsolatban. Emiatt küldik/küldték is vissza a Zeiss-nek a lencséket. Sőt több élőrendélest is lemondtak, mert most kivárnak. Ez ugye azt a réteget érint, akik esemény fotózáshoz, emberek fotózásához veszik.

1.: Sajátos jellemző, hogy legtágabb rekeszen is szögletes a bukégolyó, mert nincs teljesen nyitva a rekesz legtágabb állapotban sem, így mindig látszódik a szögletes lamellaszerkezet. Ez elvileg a Zeiss saját mintaképein is látszódik. Zeiss ezt felvállalja ez szerinte áldozat, a maximális teljesítményért a teljes fókusztartományban közelfókusztól a végtelenfókuszig.

2.: Makró lencsékhez hasonlóan valójában közel pontban itt is csökken a maximális blende. Ez elvileg rendben is lenne de itt indokolatlanul nagy, merthogy ahogy csökken a tárgytávolság 1m-től folyamatosan csökken a blende nyílás, vagyis nő a számérték egészen F5.6-ig.
Tehát közel ponton ez valójában egy 40mm F5.6-os lencsének felel meg.
Erre elvileg létezik egy képlet, ami egy közelítő megoldást jelent csak, de általában használható.
"effective aperture" = "nominal aperture" * (1 + X);
ahol, X: aktuális nagyítás a lencsének
Ha a Tamron 90mm f/2.8 Di VC USD Macro F017 objektívet vesszük alapul ott ez jól működik :
5.6 = 2.8 * (1 + 1) és X (nagyítás)=1 ;
Találgatások szerinte a hiba a firmware-ben van. Mert egyszer maga a lencse is alkalmazza a rekesz változást, azaz fizikailag is zár a blendén, ami jól látszik is. Valamint ezt a firmware is tovább adja a váz felé, ami szintén korrigál szoftveresen Tehát valójában duplán jelenik meg a korrekció.... Elvileg a kérdés a Zeiss-nél van... Majd kiderül mi lesz belőle. De talán ez sem hiba csak egyszerű tulajdonság. Minden esetre érdekes.

3.: Eye AF nem pontos ezzel az objektívvel és az a7iii valamint a7riii vázakkal. Következetesen a szem elé fókuszál 10-20mm-rel is akár. Pont mint a front fókusz jelenség a DSLR objektívek esetén, csak ugye a működési elv alapján itt ez nem lenne lehetséges...
Természetesen ez a legnagyobb nyíláson és viszonylag közeli arc / ember esetén jelentkezik, mert itt elég kicsi a mélység élesség. De nem kell, hogy egész arcos portré legyen, félalakos portréknál is előjön. Söt egész alakos portré esetén is látható.
Nah ez már inkább hiba, de még mindig nem biztos, hogy az objektívé. Sőt a Zeiss szerint ez inkább váz hiba okozza. Az elején egyértelműen azt válaszolta a felhasználói panaszokra, hogy ez egyedi eset és ők tesztelték, és tökéletesen működik. Most már összegyűlt a kritikus panasz és foglalkoznak az üggyel. A Sony szerint is ez a lencse is jól kell, hogy működjön, mert megfelelően le lett tesztelve tehát támogatja az AF-et is. Mégis a Sony és a Zeiss, most közösen teszteli ellenőrzi a hibát, mert most arra gyanakodnak, hogy egy bizonyos váz, objektív, beállítás és fotós szituáció együttesen okozza. Most nyert értelmet az a néhány "issue with eye AF" fórum topik a dpreview közösségi oldalán, ahol az 55mm-es lencse esetén panaszkodtak, hogy az a7iii és kisebb számban az a7riii mellé fókuszál szemfókusz esetén.
Egyébként a beszámolók szerint ez előidézhető a Batis 2/40 CF és Sony a7iii páros esetén a szem fókuszon kívül még úgy is, ha AF-S módban a belenagyítás mellet fókuszálunk az a7iii vázakkal. (AF in Focus Mag. (still image)) Ilyen esetben is jól látható, hogy nem a nagyítással kijelölt síkban van a fókusz, ha megfelelően kicsi a mélységélességi sík...

Érdekes lehetne, ha ezeket ti is le tudnátok tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#21314) mikrofon


mikrofon
addikt

Aki gyors memóriakártyát akar venni az most 35%-os engedménnyel megteheti az amazon.de-n.
Transcend 64GB SDXC/SDHC UHS-II - Bis zu 285 MB/s Lesen; 180 MB/s Schreiben

(#21315) .mf válasza kovsol (#21308) üzenetére


.mf
veterán

Nekem is volt ilyen évem, amikor két hét sarkkörön sarki fényezés után egy hónapig jártam Japánt a retúr repjegy árával vetekvő Japan Rail Pass birtokában... Ha nem Indiába mentem volna, idén őszre is Japán volt a cél, de így jövőre (vagy tovább) csúszik...

GprsPeter: de, akkora ágyú - elég nagy az átmérője. 14 mm elég extrém, ugyan lehet vele elég érdekes városi és beltéri képeket is lőni, de olyan ritkán használom, hogy csak kifejezetten Tejút / csillaghullások fényképezésére viszem magammal. Inkább a 16-35, sokkal használhatóbb. Ha nagyon kell a 14, akkor inkább a feleannyiba kerülő manuál változatából keresnék egy jót.
A 28-55-85 nem egy rossz felállás - a 28-75 mellett lehet létjogosultsága, ha az abszolút élességre törekszel f4-nél tágabb rekeszeknél

Rgranc: inkább, mint egy koloniális időszakból megmaradt tanyabájk :) Látszik, hogy olcsóságra tervezték, a "négyezres bringának" is csúfolják itt, mert négyezer-párszáz rúpia a Decában, de tette a dolgát, egész jól gurult, ment árkon-bokron, homokos, köves, sziklás utakon, fékek is fogtak

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21316) rgranc válasza .mf (#21315) üzenetére


rgranc
aktív tag

Nem tudom melyik részén dolgozol a városnak, mi Gachibowliban voltunk és ott bicikliztünk, van egy nagyon gagyi, de magyar szemmel pont ezért vicces "kerékpáros park" a füvészkert mögött. Egyik kolléga mondjuk elég elborult volt, ő kintre is bérelt bringát, és össze-vissza tekergett a Hitec Cityben, az mondjuk nekem már a bázisugrással vetekedő extrémsportnak számított, így kihagytam.

(#21317) kovsol válasza .mf (#21315) üzenetére


kovsol
titán

"A 28-55-85 nem egy rossz felállás - a 28-75 mellett lehet létjogosultsága, ha az abszolút élességre törekszel f4-nél tágabb rekeszeknél"

Tesztek alapján a Tamron 28-75 f2.8 is elég éles, és a FW frissítés óta fókusz problémákról se olvastam. Szerintem ő a Tamron 28-75 f2.8 objektívre gondolt, te meg a 24-70 f4 -re.

May the Force be with you!

(#21318) krmcz válasza kovsol (#21317) üzenetére


krmcz
tag

Tényleg, hogy állsz a Tamron beszerzéssel? Megvárod a Black Fridayt?

(#21319) .mf válasza rgranc (#21316) üzenetére


.mf
veterán

Nem messze onnan, Sreebagh Colonyban lakok, Hitech City Phase 2-ben dolgozok; én is voltam már a bringaparkban, amikor elmentem megnézni naplementére a Botanikus parkot, erre fényképezőgéppel nem engedtek be...
Eleinte én is gondolkoztam a bringán, de amint megláttam a viszonyokat, letettem róla :)) Igaz pont akkor kezdték el az épülő metró miatti tereléseket, azóta annyira nem vészes... 2 km a mhely, inkább besétálok, vagy 32-40 Olán egy riksa nem-csúcsidőben; az érdekesebb helyek amúgy is távol és elég forgalmas utaknál vannak, és a bringabérlet 1 hónapra már annyi, hogy erősen elgondolkodik az ember, hogy érdemes-e.

Kovsol: nem a 24-70-ről beszélek, hanem a Tamron 28-75-ről. Középen éles, de a kompaktságért cserébe nagyon kimillizték a képkört, a szélén vignettál, kell rajta rekeszelni, hogy sarkig jó legyen - a fixeknek pár FÉ-kel előbb elérik az éles sarkokat. Ezért írtam abszolút élességet, pl. tájképhez, épületekhez.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21320) grigo válasza LélekVándor (#21278) üzenetére


grigo
őstag

Nálam fekszik egy. Épp most agyalok a sorsáról...

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21321) 80hun válasza .mf (#21319) üzenetére


80hun
addikt

Ez a sarkig jó legyen egy marhaság. Minek kéne az extrém sarkoknak élesnek lennie nyitva?

Tájképnél meg pont nem számít hogy f8 v f11 kell rekeszelni.
A peremsötétedésr meg gyönyörűen lehet korrigálni egy kattintásal :)
A 28-75 mellé felesleges az 55 a 28 meg nem az igazi beltérben. Tehát samyang 35/1,4 + fe 85/1.8 páros inkább ajánlott sztem

[ Szerkesztve ]

(#21322) kovsol válasza krmcz (#21318) üzenetére


kovsol
titán

Semmi esélyt nem látok arra, hogy BF akcióban legyen a Tamron. Legközelebb úgy 2 hét múlva érkezik szállítmány, és pár darab jön majd csak boltonként belőle, és várólista van már rá. Ha most megrendelem azt se tudják garantálni, hogy idén kapok.
Pénteken megyek Berlinbe, lehet benézek majd ott valami kamera üzletbe, de nagyon kétlem, hogy ott is lenne raktáron bárhol is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21323) tomiee85 válasza gprspeter (#21289) üzenetére


tomiee85
senior tag

A7 MK1-en ugye ez nem megy?

(#21324) gprspeter válasza tomiee85 (#21323) üzenetére


gprspeter
senior tag

Azt nem tudom, de a menüben nézd meg itt:
https://www.youtube.com/watch?v=y4Ihy63Q0wA

[ Szerkesztve ]

(#21325) mikrofon válasza 80hun (#21321) üzenetére


mikrofon
addikt

egyetértek

(#21326) vihartigris


vihartigris
őstag

A Sigma 56 1,4 DC DN obiról olvasott már valaki érdemleges tesztet?

bármi reciproka a semmi

(#21327) Neck


Neck
veterán

Sony a7 MK2 váz 1111 EUR, 150 EUR Sony cashback promoval (Amazonon elvileg az 1111 EUR historical lowest price, és ebből jön még le a 150 EUR)

mediamarkt.de -n is ugyanez.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#21328) .mf válasza 80hun (#21321) üzenetére


.mf
veterán

Nem azt írtam, hogy nyitva, hanem azt, hogy a sarkig élességet egy fix tágabb rekesz mellett hozza, mint a 28-75, ami épphogycsak kirajzolja a képkört.

Tájképnél meg pont nem számít hogy f8 v f11 kell rekeszelni.

Tűző napon tényleg nem - de ha kevés a fény, elég nagy különbség lehet, ha egy fix f2.8-on sarkig éles, a zoom viszont csak f8-on éri el azt az élességet -- az egyikkel ISO-400-on, a másikkal már csak ISO-3200-zal lőhetsz. Állvány, a standard válasz -- de nem mindig van idő elővenni és felállítani-beállítani, vagy nincs kéznél, vagy nem is lehet használni (templomok, múzeumok).
Aztán vannak persze azok a helyzetek is, amikor pedig fixeket cserélgetni nincs idő. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit és hogyan használ, milyen jellemző helyzetekben, és milyen kompromisszumokkal tud együtt élni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21329) 80hun válasza .mf (#21328) üzenetére


80hun
addikt

Hiába éles egy fix saroktòl sarokig hamarabb , tájképhez és épületfotóhoz kell a mélységélesség is.
Pl az 55/1,8 nyitva is éles saroktól sarokig csakhát f1,8-on elég gagyi lesz az a tájkép és az épületfotó is csak akkor lesz jó ha merőlegesen fotózol egy sík falat :)

(#21330) mikrofon


mikrofon
addikt

Ha már sarok élesség, akkor a 14. napi Batis 2/40 CF naplóból kiderül mennyire is éles ez a lencse.

(#21329) 80hun: ezzel is egyetértek. Sőt szerintem a peremsötétedés sem baj nagy nyílás esetén. Segít jobban kiemelni a témát....

[ Szerkesztve ]

(#21331) gprspeter


gprspeter
senior tag

(#21332) mikrofon


mikrofon
addikt

Úgy tűnik jövőre lesz 35/1.8 lencse a Sony-tól mégpedig G jelöléssel.

(#21333) konyi79 válasza mikrofon (#21332) üzenetére


konyi79
addikt

Épp ezt néztem én is, az pedig sokaknak jó hír. Legfőképp az, nem GM lesz :)
Ez viszont előrevetít egy csinos penge kis 1,8-ast, programozható gombbal.

[ Szerkesztve ]

(#21334) Ixion77 válasza mikrofon (#21332) üzenetére


Ixion77
őstag

Pont jókor szellőztették meg a hírt, hogy kifogják a szelet a Batis 40 vitorlájából... Sony és Zeiss láthatóan nem puszipajtások egy ideje, de ez már kard-ki-kard :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21335) konyi79 válasza Ixion77 (#21334) üzenetére


konyi79
addikt

Amekkorát ártottak a rendszernek a 2470-nel, nem is csoda, Bár majdnem a 16-70z is ilyen.
Most megkapták nagyon a 24GM-től a taslát a Batis 25 ellen, de lesz még úgy tűnik jól mondod.

(#21336) derrik


derrik
őstag

A Sony Imaging Edge alkalmazással szeretem volna távirányítani a felvétel készítését de mint kiderült a terepre vitt USB kábel alkalmatlan erre és minden más is ami otthon van ....kivéve a Sony által mellékelt kurta kábelt. Azzal pöcc-röff megy.
- Hol vásárolható kompatibilis kábel kb 1,5m hosszban?
-A fizetős felhőtárhelyek közül hol érdemes a raw fájlokat tárolni?

(#21337) rgranc


rgranc
aktív tag

Debrecenieknek (vagy közelieknek): http://kepbehozunk.hu/

(#21338) derrik válasza rgranc (#21337) üzenetére


derrik
őstag

Én megyek Miskolcról

[ Szerkesztve ]

(#21339) mikrofon válasza rgranc (#21337) üzenetére


mikrofon
addikt

Lehet, hogy bohózat lesz két felvonásban: ;]
12.00-12.40 Ritter Doron (Olympus) A profi mikro négyharmad technológia sokszínűsége, avagy utcáról a stúdióba…

(#21340) konyi79 válasza mikrofon (#21339) üzenetére


konyi79
addikt

Ne tetézd, ami már amúgy is... :W
;)

(#21341) Nippon


Nippon
őstag

Jön valaki a délutáni workshopra?

(#21342) kovsol válasza Nippon (#21341) üzenetére


kovsol
titán

Én megyek.

May the Force be with you!

(#21343) grigo


grigo
őstag

pedig én már gondoltam rá, hogy az FE rendszeremet olyra cserélem pro üvegekkel és nyerek súlyt és mft csodát, meg színeket de eddig nem jutottam el soha odáig. Mondjuk ugyanezt fujival is elfantáziáltam.

Annak csak külön örülök, ha a sony és a zeiss rázza egymásnak a pofonfát. Azt a 35 1.8 üveget megvárom, addig rá se gondolok a zeiss-re.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21344) mikrofon válasza grigo (#21343) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez rossz csere lenne. A pro F1,2 fixek nagyok, nehezek, drágák nagyon és képminőségre nem jobbak mint a Sony hasonló vagy alacsonyabb áru üvegei... Amiben jó az a tele tartomány.

(#21345) tothn


tothn
tag

Emagon sony a7II top friday csak neked csak most ár 570.000 Ft. :-)))) ráadásul utolsó darab

(#21346) bercsi


bercsi
aktív tag

Van egy 15%-os sony kupunom, november 30-ig érvényes. Kell valakinek?

(#21347) konyi79 válasza grigo (#21343) üzenetére


konyi79
addikt

Aha, kisebb.
Aztán majd itt pityeregsz, fogadjunk vissza mikor meglátod mit rajzolnak azok a pro üvegek nyitva. ;]

(#21348) ReSeTer válasza bercsi (#21346) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Helló, hol lehetne beváltani?

(#21349) konyi79 válasza ReSeTer (#21348) üzenetére


konyi79
addikt

Szokásos, 15% minden Sony objektív és fényképezőgép, kivéve 7sm2, 7rm3 és 9.
220V, Fotoplus, Sony Westend.
A kedvezmény más akciókkal összevonható.

(#21350) krmcz válasza konyi79 (#21349) üzenetére


krmcz
tag

Ez online vásárlásra is érvényes vagy csak a helyszínen beváltható? Ha az előbbi, akkor engem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.