Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) Márton válasza tothn (#21050) üzenetére


Márton
nagyúr

A MM-ban meg 163

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21052) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,

Gyerköc belenyùlt az objektívbe, így maszatos lett.
Mivel érdemes tísztítani?

(#21053) madgie válasza SteeWe (#21052) üzenetére


madgie
titán

A kezeit szappannal, a körmeihez körömkefe ajánlott, amúgy meg nincs gond, pancsolni szeretnek.

(#21054) Bogyó bá' válasza madgie (#21053) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21055) GalaHU válasza madgie (#21053) üzenetére


GalaHU
őstag

:DD

Na jó, lenspen...

http://www.220volt.hu/Lenspen+NLP-1+Original+lencsetisztito

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21056) Stauffenberg válasza GalaHU (#21055) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha már szóba került a LensPen: Tud valaki linket megbízható Aliexpress, Ebay eladóhoz, ahol garantáltan eredeti kapható? Kéne vennem többet is, ahol már van szemmel látható árkülönbség, de hamisítvány nem kell még ingyen sem.

(#21057) kovsol válasza Stauffenberg (#21056) üzenetére


kovsol
titán

Egy ilyen több évig használható pár ezer forintos dolgon való fillérbaszást sose értem, miközben a sok százezer forintos üvegeket akarja vele tisztítani az ember.

May the Force be with you!

(#21058) Stauffenberg válasza kovsol (#21057) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van sajátom kettő is (mindkét táskámba egy-egy), mindkettőt hazai boltban vettem és nem sajnálom rá a pénzt. Most viszont 10 darabot kéne rendelnem, eredetinek mondott, jó értékelésekkel bíró Aliexpress ár: 3,99 USD. ez 10 darab esetén kb 11.200 Ft, míg itthoni boltból 39.900 Ft. De csak akkor vállalom be ha tényleg eredeti.

(#21059) #31733248


#31733248
törölt tag

Érdemes megnézni, nagyon ígéretes, különösen tájképfotósoknak: New “Sky Enhancer” for Luminar is coming as a free update on November 1, 2018

(#21060) jmakk válasza #31733248 (#21059) üzenetére


jmakk
őstag

Úgy egy hónapja letöltöttem ezt a Luminar-t kipróbálni. A legnagyobb baja, hogy még teli van idegesítő bugokkal. Csak hogy példát is említsek... Elkezdtem szerkeszteni egy fájlt azt pár csúszka tologatása után már nem reagált semmire, hiába állítottam bármit. Újra kellett indítani a szoftvert. Amíg ez ilyen, tőlem bármilyen hiperszuper jó lehet, bottal sem fogom megpiszkálni. Kell még neki idő mire ez eljut a LR/C1 stabilitási szintjére.

[ Szerkesztve ]

(#21061) mikrofon


mikrofon
addikt

Most frissült Albert Dros bemutatója a gm 24 objektívről, egy hónapos izlandi használat után. Szerintem nagyon szépek a képek.

(#21062) jmakk válasza mikrofon (#21061) üzenetére


jmakk
őstag

Azt láttam én is, igencsak jó képekkel van teli. :K

(#21063) 80hun


80hun
addikt

Samy 35/2,8-at próbálta már vki?
Af milyen lowlightnál , kb beltérben iso6400 lámpafénynél.

(#21064) szazbolha válasza SteeWe (#21052) üzenetére


szazbolha
addikt

Én a zeiss folyadékra és kendőre esküszöm. Próbáld ki ha teheted, hazai boltokban is kapható.

(#21065) derrik


derrik
őstag

A Sony vázákon tálalható videó kimenetnek mi a pontos/használt elnevezése?
Micro, mini... vagy milyen hdmi csatlakozó az?

(#21066) konyi79 válasza derrik (#21065) üzenetére


konyi79
addikt

5N/7-ig bezárólag type C azaz mini, azóta type c azaz micro.

Ezt benne találod a géped útmutatójában, pontosan milyen való hozzá.

(#21067) jmakk válasza 80hun (#21063) üzenetére


jmakk
őstag

Igen, próbáltam A7II-en és el is adtam, pont a hezitálás miatt. Kis gyakorlással a manuális Loxia 35/2-vel is tudtam fókuszálni annyi idő alatt. Rendes fényeknél nincs probléma vele.

(#21068) konyi79 válasza mikrofon (#21061) üzenetére


konyi79
addikt

Nagyon jó az az obi, a sarkok is elképesztőek már 1,4-en is.
Végül sikerült szerezni?

(#21069) mikrofon válasza konyi79 (#21068) üzenetére


mikrofon
addikt

Még kívárok ;)

Ez a kép alapján a Zeiss Batis 25 jobb CA-ban.

Ez alapján a gm 24mm és a Batis 25mm szinte teljesen ugyan azt a látószöget adja.

(#21070) konyi79 válasza mikrofon (#21069) üzenetére


konyi79
addikt

A Batist most adtad el, de ott nem is a látószög a lényeg, a fényerő.
Nagyon világos égen még nem néztem faágat, így még a ca nem zavart benne, majd meglátjuk, mennyire valós ez a probléma.

(#21071) mikrofon válasza konyi79 (#21070) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából ez nem is probléma, hanem jelenlegi technológiai szinten ez a normális egy fényerős nagylátószögű objektívnél... állítólag...

(#21072) Ixion77 válasza mikrofon (#21069) üzenetére


Ixion77
őstag

Én azt a következtetést vontam le idővel hogy a Sony nem CA-ra optimalizál, hanem korábban élességre és újabban bokeh-re. Az eredmények alapján nekem úgy tűnik, hogy a CA leginkább a Canont érdekli.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21073) konyi79 válasza mikrofon (#21071) üzenetére


konyi79
addikt

Két rövid próbáig jutottam eddig vele, szóval túl messzemenőket még nem vonnék le, de azt gondolom együtt lehet vele élni.
Faágas nagyon napos ca képem nincs, itt lehet látni a LoCa elő tud bújni, de messze a Sigma 16/1,4 előtt van (hol is lenne ennyiért?) azonos körülmények között.
Este pontszerű fényeknél tud érdekeset (crop) művelni, ezzel (full) nem is lehet mit kezdeni. Bár nem tudom van-e hasonló fényerejű üveg, ami ezt kibírja.
Viszont f2,8-on már keresni kell, f4-en sehol sincs. f8-tól meg nyomja a sunstart, mint őrült.
Mindezekért cserébe saroktól-sarokig marha éles nyitva is, akár közelponton, akár végtelenen nézed. Majd csillagok alatt kíváncsi vagyok tényleg olyan jó-e, bár a látószöge oda kicsit kevés nekem.

[ Szerkesztve ]

(#21074) konyi79 válasza konyi79 (#21073) üzenetére


konyi79
addikt

Sunstar kép lemaradt.

(#21075) .mf


.mf
veterán

Szépen-lassan pakolgatok indiai képeket a Google Photos-ra - igaz jócskán lemaradásban vagyok, nem csak a hosszú hétvége képeivel, hanem néhány előző hetivel is...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21076) syC válasza .mf (#21075) üzenetére


syC
addikt

Emésztőrendszered hogy van?

(#21077) SkyS1gn válasza syC (#21076) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#21078) kovsol


kovsol
titán

Nem tudjátok a 2.0 frissítés óta a FZ100 aksiból akkor már csak a gyári aksi az ajánlott? Patona FZ100 prémium aksi vajon tiltva lett a frissítéssel?

May the Force be with you!

(#21079) mikrofon válasza kovsol (#21078) üzenetére


mikrofon
addikt

Az eredeti és/vagy egy powerbank biztos jó választás. Utóbbiról bármikor tudod tölteni....

(#21080) .mf válasza syC (#21076) üzenetére


.mf
veterán

Jobban, mint vártam. Mint egy hét után kiderült, mióta megérkeztem, filteres csapvizet iszok, és csapvízzel elmosott tányérokat-poharakat-evőeszközöket használok; ennek ellenére eddig két hét alatt összesen két olyan nap volt, amikor enyhe hasmenésem volt - nem a rohanós fajta, hanem csak amikor érzed, hogy 0.5-1 órán belül menned kell majd, és nem lesz túl szilárd...
A kaják baromi csípősek, még az enyhébbek is duplán csípnek. Párszor volt olyasfajta gyomorégésem, mint amikor éhgyomorra iszol pár erős felest. Lehet az is, hogy csak nem vagyok hozzászokva - otthon sem ettem nagyon csípős kajákat, itt viszont könnyű beletenyerelni a jóba... Mondjuk fejlődök, első napokban könnyem-taknyom egybefolyt és leizzadtam egy kis biryanitól is, másfél hét múlva már nem volt akkora gondom vele.
Szóval az út ezen szempontból enyhébb, mint amire számítottam.
Más viszont... Basszus, hogy az indiaiak mennyire körülményesek és túlbonyolítanak mindent... Pl. mentem be plázába pénzt váltani - őr megállít, hogy belépés előtt ki kell töltenem a papírokat: név, cím, telszám, kihez jövök, mi a címe (mutatttam, hogy itt van, de nem, mondta, hogy írjam le...). Vonatot foglalni? Külföldiként felejtsd el, mert ahhoz regisztrálni kell helyi címmel, helyi bank-adatokkal. Csak a helyi kollégák segítségével tudok ilyeneket intézni. Aztán 90-30 nappal előtte le kell foglalni, ha biztos helyet akarsz - utána már csak a "tartalék-kvótában" reménykedhetsz, hogy jut valami. Ha nem nyert, akkor vagy repülő, bár fapados-áron megy, de a megérkezésből ítélve macera (hosszú sor, megérkezéskor is security check - de miért?? Volt egy felszállás előtt, volt egy a transzfernél, és még egy leszállás után, lolwtfbbq); vagy pedig éjszakai alvós busz - ami ugyan nevetségesen olcsó, a hétvégi ~600 km busz-utak kb 5 / 8~9 Ft/km-re jöttek ki, de messze nem annyira kényelmes (néha rossz utak, a folyamatos dudálás és fékezgetések az indiai forgalomban, kicsi hely, stb). S a közlekedés... gondolom láttatok már videókat, őskáosz :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21081) rgranc válasza .mf (#21080) üzenetére


rgranc
aktív tag

:C
Ha mégy a Charminarhoz, nem dokumentált :D fotószpot a dél felőli sugárúton az első sarkon balra: a sarok után nyilvános vécé és fürdő van (na, az lenne még jó fotótéma, de nem mertem), az emeleten pedig mecset, és annak a lapos tetejére felkéredzkedtünk:

A másik meg a Paigah királysírok, mindenki csak a Qutub Shahihoz megy, pedig a Paigah legalább olyan szép, még ha kisebb is.

(#21082) szazbolha válasza .mf (#21075) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! És Hajrá!

(#21083) .mf válasza rgranc (#21081) üzenetére


.mf
veterán

Köszi a tippet, jól hangzik. A hétvégére Ellora van betervezve, ha sikerül vonatjegyhez jutnom (ha nem, akkor is, csak akkor kicsit morcosan, és kapja be az indiai vasúttársaság, hogy egy héttel előtte állítólag már csak tartalék-kvóta és tatkal, azaz erősen feláras "last-minute" jegysorsolás van - valójában viszont rengeteg az üres hely a vonatokon); de nyakunkon a Diwali, akkor inkább nem utazok sehova, amilyen káosz és tömeg várható, tehát lesz időm bejárni a várost.

Százbolha: köszi, igyekszem is ám kihasználni az itt töltött időt :) Ma befejezem előző hétvégéig, holnap már talán a hétvégi kirándulásról is lesznek fent képek

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21084) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek ebből fog készülni GM verzió?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21085) krmcz


krmcz
tag

Van valakinek gyakorlati tapasztalata a Sony FE 90mm f/2.8 G makró objektívvel?

[ Szerkesztve ]

(#21086) mikrofon válasza krmcz (#21085) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem sok de egy kicsi igen!
Mi a kérdés?

(#21087) konyi79 válasza Bogyó bá' (#21084) üzenetére


konyi79
addikt

El nem tudom képzelni, ember hogy tudja magát ennyire unni. :N

(#21088) Bogyó bá' válasza konyi79 (#21087) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De megváltoztál, Főnök! Jó a séród! :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21089) jmakk válasza konyi79 (#21087) üzenetére


jmakk
őstag

Ejj, de szíp bajszot növesztett kend! :C

(#21090) krmcz válasza mikrofon (#21086) üzenetére


krmcz
tag

Amikor távolabbi témákat fotóztál, mit tapasztaltál a fókuszsebességgel? Az érdekelne, hogy a 85 1.8-as obit kiválthatom-e vele nagyobb kompromisszumok nélkül. Kb. 80% makró, 20% általános kistele, portré célra használnám.

(#21091) konyi79 válasza jmakk (#21089) üzenetére


konyi79
addikt

:DDD
Kötelező darab, örök családi kedvenc.

(#21092) mikrofon válasza krmcz (#21090) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha ez az arány akkor igen, mert 80% ban nagyon jó lesz használni, 20%-ban kompromisszumos.
Nagyon éles és szép képeket készít, portrét is. Makróból meg tökéleteset.
De nagy és nehéz. Ráadásul több mint 1FE-vel sötétebb és nagyobb a mélységélessége is.
Az AF-je pontos, de lassabb mint az FE85/1.8, észrevehetően, de szokható és hasznalható, sőt szerethető is főleg annak aki kihasználja a makró képességét...

[ Szerkesztve ]

(#21093) krmcz válasza mikrofon (#21092) üzenetére


krmcz
tag

Ezek szerint nem véletlenül említik több fórumon, hogy optikailag nagyon rendben van.

Leginkább makró fotókat készítek, úgyhogy ebben nem akarok kompromisszumot, ezért is érdekel ez az objektív. Ami egy kicsit riasztó, az a mérete és a tömege, ezt említetted is. E-infinről 260k körül beszerezhető, ha a hazai akciós árakat nézem, akkor is 70 ezret lehet rajt fogni, azért az nem kevés.

(#21094) .mf válasza .mf (#21083) üzenetére


.mf
veterán

Felkerültek a múlt hétvége érdekesebbik felének fényképei is :)
Megyek aludni, mert már 1, és erre a hétvégére is érdekes helyek vannak betervezve (Ellora sziklából kivájt monolit templomai és templom-barlangjai; valamint pár egyéb látnivaló Aurangabad közelében) :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21095) mikrofon válasza .mf (#21094) üzenetére


mikrofon
addikt

Szép helyeken jártál.

(#21096) vihartigris válasza konyi79 (#21091) üzenetére


vihartigris
őstag

Faszájntos az Avatár :-)

bármi reciproka a semmi

(#21097) mikrofon válasza krmcz (#21093) üzenetére


mikrofon
addikt

A DXO szerint is a 3. legjobb Sony FE objektív összpontszámban, a legélesebb és CA-ban is a legjobb...
Mondjuk összpontszámban a 2. helyen állóval nem értek egyet, mert azt én 44 és 45 pontosok közé raknám érzetre, de ugye ez teljesen szubjektív......

Egyébként szánalmas, hogy a DxO nem teszteli az újabb Sony E bajonettes lencséket....

[ Szerkesztve ]

(#21098) szazbolha válasza .mf (#21094) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi jók a képek! Kissé irigyellek, szép helyeken mert szép helyeken jársz.
Ugye jól emléxem, hogy A7-ed van? A stabi nem hiányzik az esti képeknél?
.
Kéretlen tanács ha nem haragszol: Ne csak a fényképezőgépen keresztül nézd a világot.
Nekem évekig tartott mire egy-egy utazáson mellékszereplő lett a gép. Emiatt sok helyre vissza kéne menjek, újra átélni, átérezni amit akkor nem teljesen sikerült.

(#21099) .mf válasza mikrofon (#21095) üzenetére


.mf
veterán

Köszi - rengeteg szép hely van Indiában, csak sajnos borzasztó nagyok a távolságok. Ma este is egy közel 13 órás vonatút következik, pedig ez még nincs is *annyira* távol. A 3 hét múlvára kinézett még csak tervezés alatt áll, de oda a vonatok 19~25 óra, és 1200 km; sajnos repülővel sem sokkal gyorsabb, mert a két hely között nincs közvetlen járat, csak olyan, ahol 10 óra a várakozás.

A DxO-nál szerintem most örülnek, ha a csődöt sikerül elkerülniük.

Százbolha: köszi! Igen, még az első gen - ezért van nálam 2 állvány, egy mini és egy utazó - kora-esti és hajnali képekhez már kell, főleg, ha a 20-35-öst f8-f11-ig kell rekeszelni...
Nehéz egyensúlyozni, de így is élvezem, sőt, a fényképezés motivál, hogy több szép, érdekes helyre menjek el, és olyan időpontokban (napkelte, naplemente), amik ugyan nem a legkényelmesebbek, de ekkor a legszebbek. Ezzel az úttal aránylag visszafogtam magam, igyekszem nem túlvállalni és túl rohanósra venni - egy hajnali/reggeli és egy délutáni/esti célpont, és szép nyugisan a magam tempójában bejárom a helyet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21100) krmcz válasza mikrofon (#21097) üzenetére


krmcz
tag

Igen azt én is megnéztem, engem meggyőzött. Viszont elolvastam egy-két tesztet és állítólag igen nagy a minőségi szórás ennél az üvegnél, itt például azt írják, hogy 5-ből 3 decenteres volt...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.