Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Studi válasza hemaka (#22300) üzenetére


Studi
addikt

Tényleg fura, hogy három generáció fut egyszerre. Ráadásul a második verzió a Black Fridayt kimaxolva alig volt drágább, sőt, az MC11 miatt...

(#22302) csacsi77 válasza hemaka (#22300) üzenetére


csacsi77
senior tag

Tényleg az eMa...-on 204.900 Ft. Hogy mik vannak?! Kifutó modell, azért akciózzák. Nem hinném, hogy sokáig lehet már kapni. De aki manuálozni akar és kicserélteti a bajonettet, annak ennyiért ajándék.

Öreg fater megoldja!!!!

(#22303) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Regi lencsekkel valo hasznalat celjabol szeretnek valamikor tavasszal beruhazni egy A7-re hasznaltan.
A kerdesem, hogy mennyire hasznalhato a manualis fokuszalashoz?
Illetve a masik kerdes, hogy mik a tapasztalatok a LA-EA3 adapterrel? Regi Minolta AF lencsekkel szeretnem hasznalni. Mennyire hasznalhato az AF a fent emlitett vazzal?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22304) mikrofon válasza Studi (#22301) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem...

Feltehetően ezzel próbál az "olcsó" FF szegmensben is megmaradni a Sony. Több helyen is hallani, olvasni, hogy a belépő FF gépe a Sony-nak az a7iii. Még a Sony saját magáról is elmondja alkalmanként ezt. Ami egyébként egyes régiókban, ahol a havi bevétel-kiadás aránya a családoknak más, még mondjuk érthető is. Feltehetően alá fejleszteni, vázat butítani nem fognak. Így amig gazdaságos az a gen1 és gen2-k gyártása addig marad a piacon...
Ráadásul ugye várható a két új FF szenzorral szerelt gép is mondjuk a közép és pro kategóriában... És várható valami a9 szerű frissítés is mondjuk MI AF támogatással....
Ugye idén jöttek volna új vázak de két ok miatt csúsznak.
Egyik, hogy nagyot üssön a Canon és Nikon milc mellett. Másik pedig a mostanában sajnos általánosnak mondható kiesések a termékek széria érettségében, főleg a fejlettebb technológiai szinteken....

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#22305) konyi79 válasza mikrofon (#22304) üzenetére


konyi79
addikt

Az A7 piacon tartásának okában teljesen egyetértek. Ez mérnök órába nem kerül, csak hasznot hoz már, míg fejleszteni bármit költség. Majd 1-2-3-5 év múlva, mikor már végképp ciki lesz a piacon az A7 lehet előkerül az egykor sokat pletykált A5 terve, aminek most a szerepét ez tölti be, de lehet az is csak ugyanez lesz ujracsomagolva. Mert az A7m5 mire jön, belépőnek már drága lehet gyártani az M3-at dulpla foglalat stb-vel belépőnek.

(#22306) Rapid136 válasza Bici (#22303) üzenetére


Rapid136
őstag

Imádtam... három évig nem is volt AF obim, azóta is csak kettő.
Színháztól elkezdve sok helyen használtam, a belenagyitás funkció teljesen működőképes.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#22307) Bici válasza Rapid136 (#22306) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, koszi szepen! :R

Ha valakinek van tapasztalata a LA-EA3 vagy a LA-EA4 adapterrel, azt szivesen veszem barmikor kesobb is, ha raakad erre a hsz-re. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22308) kacsento1 válasza Rapid136 (#22306) üzenetére


kacsento1
senior tag

Szabad érdeklődni mi az a 2 obi? :)

(#22309) Rapid136 válasza kacsento1 (#22308) üzenetére


Rapid136
őstag

1,8/55 Zeiss, aztán nagyon olcsón belefutottam egy 2/28-ba.
Nagyjából a Voigtlander 4,5/15mm, egy 50 körüli hangulatfüggő alap és egy tele, Jupiter-9 és/vagy az Adaptall 2,5/135 van a táskában és simán vállalható a méret és a súly.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#22310) 80hun válasza Bici (#22307) üzenetére


80hun
addikt

Az la-ea3 csak SSM és SAM obikhoz jó.
Az la ea4 meg SLT-t csinál a gépből.
Sztem mindkettő felejtős hacsak nincs pár jó drága régi minolta vagy sony obi a polcon. :)

(#22311) Bici válasza 80hun (#22310) üzenetére


Bici
félisten

Van 4db Minolta AF, és 6-7 régebbi manuális Minolta (talán Rokkor) üveg a családban, és elgondolkodtam azon, hogy milyen jó lenne AF-el együtt használni.
Régen nekem is volt több Minolta lencsém, amiket nagyon szerettem.

A LA-EA4 az SLT gépekhez hasonlóan egy félig áteresztő tükrön tolja át a fényt? Ha jól emlékszem, fél fényértékkel csökkenti az érzékelőre jutó fényt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22312) konyi79 válasza Bici (#22311) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, -1/3FÉ

(#22313) grigo


grigo
őstag

Utólag boldog karácsonyt, előre boldog újévet mindenkinek, és főleg jó sok pihenést év végére.
Remélem mindenkinél gyarapodott a rendszer így ünnepekkor.

Off az offban: ma láttam reggel, hogy Jancsó G. is A7-re váltott. Valahol a távolban felzokog egy fanboy.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#22314) Studi válasza mikrofon (#22304) üzenetére


Studi
addikt

Végülis ez érthető gondolatmenet. És olyan szempontból teljesen jogos is, hogy egy ~200e körüli FF vázzal azért sok használt DSLR-en gondolkodót meg lehet győzni.

(#22315) OPiiPO válasza Studi (#22314) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#22316) zgospel


zgospel
őstag

Sziasztok,
Az utóbbi 1-2 hónapban észrevettem hogy megindult az A6300 kitek bolti ára lefelé, nyár végén 280 volt a legjobb ajánlat, de inkább 300-330 volt az átlagár, most meg 250-ért is van már ajánlat, illetve 260-ért több boltban is. Eközben a használt ára változatlanul 200-220 között mozog, de az csak váz.

Jön valami újabb modell a 6300 helyére ami megindította lefelé az árát?
Vagy semmi különös csak most épp olcsóbban adják, örüljek neki és vegyem?
Ez a 250 ezer azt gondolom jó ár egy új kitért, szerintetek? :B

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#22317) konyi79 válasza zgospel (#22316) üzenetére


konyi79
addikt

Ennyiért már nagyon jó vétel. Nincs még utód, csak bármelyik napos a bejelentése. A Sonynak meg ez az üzletpolitikája mostanság, a régebbi modelleket nem gyorsan kivezetik, árban pozícionálják lentebb.

(#22318) #96302336 válasza zgospel (#22316) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jönni jött, a 6300-ra rá, egy évre, a 6500 de az is két éves modell. Most várható valamikor egy új APS-C modell, még semmit nem tudni róla. De a Sony tényleg olyan, hogy hosszan futtatja a régebbi modelljeit, egyre olcsóbban.

(#22319) GalaHU válasza grigo (#22313) üzenetére


GalaHU
őstag

Nem volt hiábavaló az esküvôi workshop... :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#22320) Ixion77


Ixion77
őstag

Nem tudtam mi hiányzott... Végre megérkezett: Optikai tuning Sony MILC-hez:)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#22321) hemaka válasza Ixion77 (#22320) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nagy eszleny lehet, aki ezekert penzt ad. Van csomo fele-fajta ennel a cegnel, de egyik igenytelebb, mint a masik. :DDD

(#22322) rgranc


rgranc
aktív tag

Lassan BÚÉK mindenkinek!

Jön most mindenhol szembe velem a januári szuperhold mittoménmi, és eszembe jutott ez a menő a6300 videó (timelapse?) a holdról, de nem találom volt-e már itt, talán nem.
Ez volt a setup, valami canon kályhacső plusz kétszerező plusz 1.4-szerező a commlite adapteren. :) Állítólag 16 kilométerre volt a figuráktól a gép...

[ Szerkesztve ]

(#22323) El Rey


El Rey
tag

[A5200-A5300

[ Szerkesztve ]

(#22324) Márton válasza El Rey (#22323) üzenetére


Márton
nagyúr

A "We are told that" ezen az oldalon már teljesen megbízható infónak számít?
Tehát valami jön, de a speckók még mindig csak találgatások, nem?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22325) #96302336 válasza rgranc (#22322) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez realtime,videó nem timelapse ;) . De nagyon jó.

(#22326) rgranc válasza #96302336 (#22325) üzenetére


rgranc
aktív tag

Jogos, bár a videó alapján nem voltam biztos benne, de elég lett volna jobban megnéznem a kijelzőt a fotón, ott a REC :(

(#22327) #96302336 válasza rgranc (#22326) üzenetére


#96302336
törölt tag

A videó alapján lehetett eldönteni a legegyszerűbben, elég, ha megnézed az emberek mozgását. ;)

(#22329) gprspeter


gprspeter
senior tag

Az RII-höz vettem egy 70-200 f4-es obit. Jó ha mindkettőben be van kapcsolva a satabi?
Illetve ha állványon használom, jobb kikapcsolnia vázban?

(#22330) #96302336 válasza gprspeter (#22329) üzenetére


#96302336
törölt tag

alapesetben működjön a váz, és az objektív stab is úgy ad 5 tengelyű stabilizálást. Állványon meg témafüggő, De elvileg automatikusan érzékeli hogy állványon van a gép. a 6500 legalább is igen

(#22331) tick válasza #96302336 (#22330) üzenetére


tick
aktív tag

ez le van valahol írva? soha nem hallottam még erről

Everything that has a beginning... has an end

(#22332) kacsento1


kacsento1
senior tag

Léteznek olyan megbízható eu-s boltok, amiket érdemes figyelni sűrűben, ha a hazainál jobb áron szeretnék objektívet vásárolni? Persze itthon is érvényesíthető garanciával. Létezik ilyen egyáltalán? Kicsit felháborító, hogy pl. adorama vagy b&h photo-n sokkal jobb áron vannak natív objektívek, mint idehaza. Persze ezt már megszokhattuk, csak hátha van valami kiskapu. Köszönöm.

(#22333) Ixion77 válasza kacsento1 (#22332) üzenetére


Ixion77
őstag

Persze itthon is érvényesíthető garanciával.

Persze. Amint megalakul az Európai Egyesült Államok. Persze ha tagjai leszünk. Persze csak akkor leszünk, ha van valami kiskapu.

e-infin
Visszaküldős garanciával.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#22334) Rapid136 válasza kacsento1 (#22332) üzenetére


Rapid136
őstag

Amerikában más a vám és az áfa mint az EU-ban, a kiskapu az ha ismerős behozza.
A szigetországbeli boltok meg azért olcsók, mert távol-keleti piacra szánt termékekkel kereskedhetnek. Nem véletlenül nincs bennük magyar nyelv és visszaküldős a gari.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#22335) hemaka válasza kacsento1 (#22332) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szurke aruk, visszakuldos vagy 0 garanciaval. Bar amennyit sporolsz ar arkulonbozeten, siman megeri meg igy is. En speciel a 7R3-mat 690-be vettem, itthon meg... lol.
En legalabbis itthonrol mar evek ota nem vettem semmit sem.

[ Szerkesztve ]

(#22336) GalaHU válasza kacsento1 (#22332) üzenetére


GalaHU
őstag

Digitalstore.at

Bécsben van üzletük, én tôlük vettem több obit is, simàn meg tudtam itthon hosszabbîtani a garijàt, szóval kóser a bolt...

Àltalànossàgban 10-20%-al olcsóbb, kijutni meg fapados busszal vagy vonattal fillèrekbôl megvan, de kocsival se tragèdia, parkolóhàz közvetlen mellette... GM obiknàl nem tétel..,

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#22338) kacsento1


kacsento1
senior tag

Köszönöm mindenkinek, erre számítottam.

(#22339) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

Sony a5000 gépet szeretnék távolról "vezérelni". Mármint nem feltétlen neten keresztül távolról, csak kb 20m távolságbót. A beépített saját app wifin keresztül működik, de semmi beállítási lehetőség nincs szinte távolról. Tudtok ajánlani valamit?

Köszi

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#22340) azthittem


azthittem
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos olyan szerencsétlenül sikerült elejtenem a 28-70 OSS KIT napellenzőjét, hogy az az egyik oldalon (ahol eleve szűkebb az anyag) elpattant.Megragasztottam de nem az igazi....

Magyar oldalon horrorisztikus összegekért találtam. Külföldi oldalakon is elég borsos - bár még így is fele annyi mint a hazai boltokban. Ma felvettem mail-ben a kapcsolatot a SONY-val, várom a választ.

A kérdésem az lenne,hogy van-e tudomása valakinek utángyártott napellenzőről, esetleg arról, hogy más elterjedtebb/kommerszebb objektív napellenzője felmegy-e erre?

Az érintett napellenző típusa ALC-SH132.
A csatlakozó gyűrű belső átmérője 59 mm (ez egyben az objektív végén lévő fogadó bajonett legnagyobb átmérője is). A napellenző végén 78 mm-es belső átmérő mérhető ( ez a darab legnagyobb belső átméőrje is).

Köszi előre is!

(#22341) Spuri2000 válasza vizimento (#22339) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Mit szeretnél állítgatni amit nem tudsz a saját appjával?

(#22342) derrik válasza vizimento (#22339) üzenetére


derrik
őstag

Frissíteni kell a vázban a távvezérlő applikációt és lesz minden vezérlésed telefonos applikációval is

(#22343) vizimento válasza Spuri2000 (#22341) üzenetére


vizimento
senior tag

Alap dolgokat: ISO, rekesz, záridő, zoom, ilyesmi. De ezen most kb semmit nem lehet, csak a fényképező gomb aktív.

(#22342) derrik

Köszi, azzal megpróbálkozok. Van esetleg leírás hogyan kell?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#22344) Spuri2000 válasza vizimento (#22343) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Frissítsd az appot és menni fog mobilról is.

(#22345) vizimento válasza Spuri2000 (#22344) üzenetére


vizimento
senior tag

Sikerült, köszi! Így már a beállítások is elérhetőek :)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#22346) vizimento válasza vizimento (#22345) üzenetére


vizimento
senior tag

Láttam néhány egyéb alkalmazást is.
Csak ez a tucatnyi van kb? Vagy nyílt forráskódú, és vállalkozó szelleműek saját maguk is irogathatnak programot a géphez?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#22347) #96302336 válasza azthittem (#22340) üzenetére


#96302336
törölt tag

gyári

[ Szerkesztve ]

(#22348) Bogyó bá' válasza vizimento (#22345) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem sajnos nem sikerült a gépen (a6000) frissíteni a távvezérlő alkalmazást. valahogy a szemetek rájöttek, hogy - hiába állítottam anno USA-ra - Hungary a lokációm, és nem engedi. Tízszeri próbálkozás után letiltotta az egész Sony fiókomat, most már asztali gépről sem tudok belépni. Roh@djanak meg... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22349) vizimento válasza Bogyó bá' (#22348) üzenetére


vizimento
senior tag

És új Sony reget nem tudsz csinálni? Én most regeltem, USA-t adtam meg, és semmi gond nem volt a frissítéssel, elsőre ment.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#22350) Bogyó bá' válasza vizimento (#22349) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Majd holnap újra kísérletezek vele. Most egy kicsit ideges vagyok, majdnem a földhöz csaptam a gépet 2 órányi kínlódás után. Szép hosszú e-mail címet, és 20 cifra karakteres "biztonságos" jelszót "begépelni" a hátsó tárcsán tizenpárszor…. :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.