Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) konyi79 válasza zümzümm (#21400) üzenetére


konyi79
addikt

Úgy rémlik a6000-hez keresed a kártyát. Annál még nem olyan lényeg, de újabb vázak esetén igen.
Ez a kártya jó

(#21402) zümzümm válasza konyi79 (#21401) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen először úgy volt hogy A6000, de aztán A6300ra esett a választás. Ezt valóban nem említettem.
Köszi

(#21403) #96302336 válasza jmakk (#21394) üzenetére


#96302336
törölt tag

A touch fókusz nem szempont. Pl. kikapcsoltam a 6500-on, mert állandóan elvitte az orrom a fókuszt, egy vétlen érintésről. :U Igen, balkezes vagyok, és "balszemes" nem tudtam átállni jobb szemes keresésre.
Az 5100 legnagyobb hátránya, hogy nincs EVF. Nélküle élni sem tudnék már...Főleg erős napsütésben pótolhatatlan. A touch fókusz egy szükségmegoldás. Ráadásul eléggé vacak is, nem a mobiltelefonokon már jól megszokott finom érintésű, hanem a régi rezisztív megoldás, ami eléggé hektikusan működik, vékony kesztyűt meg el is lehet felejteni hozzá. Amíg nem jött a joystick az új hetesekre, addig is csak félmegoldás volt a touch. Fókuszpont állításra még mindig a joystick a legjobb. De ezek csak az új a7III szérián vannak.
EVF esetén sem tudom úgy állítani 6500-on a fókuszt, ahogy szeretném, mert nem érzem, hová nyúlok a képernyőn, sokszor teljesen rossz helyre viszi a fókuszpontot. Maradt inkább a 6000-en is jól bevállt 4 irányú gomb a tárcsán.
Jó az 5100 is, de már az 55-210 objektívnél kijön a túl kicsi mérete, nem kényelmes. 16-50-el épp zsebre vágható. És itt ki is merült a kis méret előnye. Ha cipelnem kell plusz egy objektívet, akkor már elfogyott az előny, mert nem úszom meg a táskát. Akkor sem, ha utazó zoom-ot viszek. Nálam az elsődleges objektív, egy 18-200, az esetek 90%-ban ezt használom, épp elfér az egész gép egy övre fűzhető táskában. Tényleg univerzálisan használható, és meg merem kockáztatni, hogy a teljes tartományában jobb, mint a két kitobjektív.
az 5100 mellett az szól, hogy jó gépet adnak APS-C szenzorral, ami akkora, mint egy kompakt, kb. annyiba is kerül, mint egy jobb kompakt, de jobb képminőséggel ( nem játszik a Sony féle RX1R/RX100 prémium széria, illetve a többi gyártó hasonló prémiumai) De csak a 16-50 lencsével, vagy a hasonló méretű fixekkel.

(#21404) konyi79 válasza #96302336 (#21403) üzenetére


konyi79
addikt

Bár az egész szempontjából lényegtelen, csak pontosításképp kapacitív érintőpanel van a gépben, pont ezért sem működik kesztyűben.

(#21405) chaosmonger


chaosmonger
tag

Én ugyanígy voltam, napokig vacilláltam, hogy 5100 vagy 6000 legyen, végül a 6000-et választottam, de nagyon nem bántam meg, nekem katasztrófa lett volna az 5100.
99%-ban a viewfindert használom. Az egy dolog, hogy szabadban, napsütésben alig látszik valami a képernyőn, de nekem sajnos már romlik egy kicsit a szemem, 1-es olvasószemüveget használok és emiatt a képernyőn már alig látom a feliratokat szabad szemmel.
Egyébként pont ezért féltem a 6000-től, mert attól tartottam, hogy a viewfinderben sem fogok látni semmit szemüveg nélkül, de pont az ellenkezője van, érdekes módon ott teljesen jól látok mindent, mint egy nagy képernyős tv-n. Sőt ha még tovább romlana a szemem ott még van egy kis dioptria tárcsa is.

(#21406) PNP


PNP
őstag

Használ valaki A7II vázat Tamron 28-75-tel? Semmi infót nem találtam erről az összeállításról, az új Tamront mindenki A7III-mal tesztelte, a régi Tamron adapterrel pedig nem érdekes. A Tamron már megvan, az A7II pedig most olyan olcsó, hogy nem bírtam ellenállni (230-240e Ft cashback és MC-11 eladás után, elvileg 3 év garral). Mennyivel rosszabb az AF, mint A7III vagy A6500 esetén?

(#21407) m3ss válasza PNP (#21406) üzenetére


m3ss
veterán

milyen akcio van a7 II-re? meg mindig tart?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21408) zümzümm válasza m3ss (#21407) üzenetére


zümzümm
senior tag

Sztem erre gondolt.

(#21409) Ereshkigal válasza PNP (#21406) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálam is nagyon rezgett a léc, de nem vágok végül bele a Sony FF-be. Nulláról indulva megvenném, de túl sok pénzem van MFT-ben egyelőre, legalább egy részét el kéne adogatni... majd jövőre megveszem bagóért az A7III-at. :DDD
Bocs, nem válasz a kérdésedre, csak hangosan elmélkedtem.

[ Szerkesztve ]

(#21410) jmakk válasza #96302336 (#21403) üzenetére


jmakk
őstag

Azért azt megnézném, mikor odateszed az szemed az EVF nélküli 5100-hez és az orrod elállitja a touch fókuszt. :C Első gépnek én sem vennék 5100-t , de A7 sorozat mellé kvázi backup-nak tökéletes. Minden obid megy rajta és ha olyan gép kell ami kicsi helyre befér, akkor a kitobijával zseniális megoldás. És tudja az XAVCS-t is, legalábbis rövid snittekre (melegedés).

[ Szerkesztve ]

(#21411) kovsol válasza #96302336 (#21403) üzenetére


kovsol
titán

Az orral elállítod dologra van megoldás, ha relatív pozíciós beállítás van EVF alatt, és beallitod, hogy mondjuk csak a kijelző felét használod. De ki lehet kapcsolni úgy is, hogy evf alatt ne legyen csak érintő kijelzős fókusz.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21412) grigo válasza Ereshkigal (#21409) üzenetére


grigo
őstag

No remélem akkor jövőre arról tárgyalunk, hogy mennyire tetszik mindkettőnknek a bagóért vett MKIII ;)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21413) GalaHU


GalaHU
őstag

A rhinocamera.hu-ról rendelt már innen valaki?

Európai forgalmazónak számítanak? Lehet az ott vett termékekre külön biztosítást kötni?

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21414) krmcz


krmcz
tag

Mivel most mindenki (beleértve magamat is) vásárlási lázban ég, ezért belinkelem, hogy melyik partnerektől vásárolt cuccokra tudjátok a Sony pénzvisszatérítést igénybe venni.

Itt pedig a teljes leírása a visszaigénylésnek.

(#21415) mikrofon


mikrofon
addikt

Aki nem ide haza venné most a Sony vázát, kittjét az nézzen még gyorsan szét az amazon.de -n meg ott is most elég sok váz és kitt akciós

Legjobb ar talán a Sony a6000 + objektív + memória kártya a 466 euróért. Kicsit több mint 150e

[ Szerkesztve ]

(#21416) 80hun válasza GalaHU (#21413) üzenetére


80hun
addikt

Hát nem tűnik túl hivatalosnak :)
Mit akarsz onnan rendelni ?

[ Szerkesztve ]

(#21417) 80hun válasza krmcz (#21414) üzenetére


80hun
addikt

Igazából félrevezető mert ezek hivatalos márkakereskedők.
De azokra is igénybe tudod venni akik a sonytól szerzik be.
Pl a szegedi sony center benne sincs :)

[ Szerkesztve ]

(#21418) rgranc


rgranc
aktív tag

Azt most nagyon-nagyon amatőrként nagyon-nagyon csendben megkérdezhetem, hogy milyen helyzetekben használjátok a fókuszpont átmozgatást? Állványon? Nem tudom ugyan mikor kellene azt használni az átkomponálás helyett...

(#21419) krmcz válasza 80hun (#21417) üzenetére


krmcz
tag

Az jó, hogy a saját weboldalukon is hiányos a lista. :) Engem az Emag is meglepett, aztán fel lettem homályosítva, hogy ők is a Sony-tól szerzik be a cuccokat.

(#21420) peter9228 válasza zümzümm (#21408) üzenetére


peter9228
aktív tag

Köszönöm a linket, A7-et akartam venni de végül is A6300-mat rendeltem inkább az ára miatt. Ezzel az akcióval viszont már nagyon megéri az A7II, szóval vissza is mondtam az A6300-mat, és ez lesz helyette. :)

(#21421) mikrofon válasza rgranc (#21418) üzenetére


mikrofon
addikt

Fordítva is kérdezhetném mikor és miért jobb az újrakomponálást használni mint a megfelelő helyre helyezett fókusz pontoot? Egy előny se jut eszembe...
Illetve mozgó témánál és afc-ben hogyan használod az újrakomponálást?

Én AF-C-t használok nagyrészt. Ha meg nem akkor MF-t....

(#21422) konyi79 válasza rgranc (#21418) üzenetére


konyi79
addikt

Ki így, ki úgy. Te átkomponálsz, van aki átmozgat. Pl ha nincs arc, vagy a tárgy nem alkalmas témakövetésre, átrakod a fókuszpontot.

(#21423) #96302336 válasza jmakk (#21410) üzenetére


#96302336
törölt tag

:C
Sikerült kiforgatnod az írásom. :D a 6500-ról beszéltem, természetesen az 5100 esetén ilyen sosem fordulhat elő. vagyis igen, de az igencsak furcsa volna ;] :D
Én pl. nem is akarok FF gépet, nekem az hátrány. Mivel főként természetben fotózom, és próbálok állatokat, madarakat, lencsevégre kapni, számomra előny az APS-C. Van egy kvázi veszteségmentes "másfélszerezőm", ha az FF objektíveket használok a gépen, de van ennél jobb dolog is, a speed booster adapter, ami fényerő növekedéssel jár adaptált FF objektívnél. Természetesen ilyenkor nincs "crop", mert a teljes FF képet rajzolja ki APS-C-re. És egy 600 mm körüli kályhacsőnél mindig jól jön az 1FÉ előny. Booster nélkül meg ahová kevés a 900mm ekv. azt már nem is érdemes erőltetni a légköri zavarok miatt, és nagyon leesik a kontraszt is.
erre a célra EVF nélküli gép gyakorlatilag mazochizmus lenne.
FF is jó természetesen, de akkor már az "R" széria, mert rengetegszer kell így is erősen croppolni a végeredményt.
Ezek a szempontok voltak azok, amiatt 6500-at vettem. Egyrészt ez a gép képes rendesen kezelni az adaptált objektíveket, ugyanis egy hasonló kaliberű natív üveg horror áron van, minimum a kétszerese, de 400mm felett már közel a háromszorosa az árrés.
És ahogy nézem univerzális nagytele még mindig nincs e-mountra., mert az új bigma is canicon only

(#21424) konyi79 válasza #96302336 (#21423) üzenetére


konyi79
addikt

Ezeket a nagyteléket amit használsz, próbáltad af-es speed boosterrel? Működnek frankón?

(#21425) #96302336 válasza konyi79 (#21424) üzenetére


#96302336
törölt tag

Igen. Metabones Speed boostert használok, pont az AF miatt kell. Egy ideig MC-11-et is használtam, de a végén már nem volt AF, csak erős fényben. Metabones-al ez sokat javult, gyakorlatilag rendesen használhatóvá vált 500-600 körül is az AF. Persze ne várjunk csodát, néha van hunting itt is, de sokkal-sokkal kevesebb, 400 körül meg mindig stabilan volt AF.
a Sony sem véletlen nem gyárt 400mm feletti zoom objektíveket, csak fixeket.
Egész más a fókuszrendszere, mint a DSLR rendszereknek, és az állandó valós fókuszkorrekció miatt, kell a gyors és erős fókuszmotor ezekbe az objektívekbe. Az adaptált objektíveim mind adnak ki hangot, a mikrokorrekciók miatt. a Natívok pedig totál hangtalanul dolgoznak. Illetve még hangtalan a régi Canon 28-70L F2.8 is.
A Metabones Speed Booster is elég sok vacillálás után lett beszerezve, mert sokáig volt erős vereny egy FF "R" váz és közte, de végül az ár és egy teszt döntött. Elég sok előnye van annak, hogy össze van nyomva a kép, egyrészt a fénynyereség mindig jól jön, mivel állatokat csak minimum 1/500 környékén lehet jól elkapni, főleg mozgásban. Másodszor, mivel állandóan fenn van a gépen, és tömített, nem porosodik a szenzor. (marha drága porvédő :D ) Tervben van egy 70-200F2.8 beszerzés is, teszt már volt, valami elképesztő, hogy a Tamron f2-n milyen jó, és sokkal-sokkal olcsóbb, mint a Sony natív FE70200 üvege.
Azt persze aláírom, hogy a Sony objektívei rendkívül jók, és ha megengedhetném magamnak, akkor csak azok volnának, egy a7R3 társaságában, de szerintem akkor itthon nem sokáig maradhatnék, mert megtanítanának repülni.... :DDD

(#21426) derrik


derrik
őstag

A tisztelt fórum társak közül ki és milyen típust használ másod vagy harmadik gépnek. A lényeg ,hogy egy kis övtáskában elférjen. És tudjon raw formátumot. Nekem most a Panasonic Lumix LX100 javasolták ár/értékben !
Vélemény?
Tapasztalat?

(#21427) konyi79 válasza derrik (#21426) üzenetére


konyi79
addikt

Te most váltottál FF-re nem?
Miért nem tartod meg az APS vázat másodgépnek?

(#21428) derrik válasza konyi79 (#21427) üzenetére


derrik
őstag

mert korom és más miatt kicsit remegősebb a kezem és a 6300-ban sem volt stabilizátor .......igy jött ha már váltok stabisra akkor FF legyen. Nem bántam meg. Valamint nem szeretnék kétféle obi parkot fenn tartani. ami meg volt kis gépem az a5000 az az evf hiánya miatt ment a háztól.
Valami kis kompakt kellene evf-el amit érdemes elvinni munkába és nem ér túl nagy vesztesség ha bármi történne vele de a mobiloknál azért sokkal jobb

(#21429) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Kocafotósként amit könnyen zsebre tudok vágni ajánljátok a Sony A5100-et. Nem akarok profi fotós lenni, inkább azt szeretném, hogy ha csinálok egy képet lehetőleg a legkevesebb manuális beállítással, akkor a kapott eredmény jobb legyen mint a telefonok vagy a kicsi (olcsó) kompakt gépek esetében.

(#21430) krmcz válasza derrik (#21428) üzenetére


krmcz
tag

Én a helyedben körbenéznék az RX100-ak között, 3. generációtól felfele van beépített keresőjük. Ha nagyobb szenzor kell, akkor LX100.

(#21431) GalaHU válasza derrik (#21426) üzenetére


GalaHU
őstag

Nekem RX100 mkVI a tartalék gép, tud raw-t, a kezelése nagyon hasonló mint a 7-es sorozatnak, és egy cigisdobozba befér... :)

Ha fontosabb a nagyobb fényerő, mint a gyutáv, akkor a IV-V verziók is szóba jöhetnek...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21432) Nippon válasza Spuri2000 (#21429) üzenetére


Nippon
őstag

Erre a célra megfelelhet, én nyaralós gépnek használtam A5000-est és később A5100-ast. Viszont újonnan ennyi pénzt nem adnék érte a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#21433) GalaHU válasza mikrofon (#21421) üzenetére


GalaHU
őstag

Lehet hogy elcsökevényesedett DSLR maradvány, de én szinte mindig újrakomponálok. Egyszerűen jobban a kezemre áll és finomabb mozgásra is vagyok vele képes, mint a "digitális" joy-al, fél másodperc alatt megvan a kompozíció, ha meg pontosítani kell az is gyors.

AF-C fókuszkövetés esetén is hasznos, mert ugyanezzel a módszerrel mutatom meg a kamerának, hogy mit is kövessen, aztán félig lenyomott expógombbal lehet cibálni a kereső képét...

Állványon fix poziban veszem elő csak a sticket...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21434) rgranc válasza krmcz (#21430) üzenetére


rgranc
aktív tag

Szintén a Sony RX100-at ajánlanám másodgépnek (nekem RIII volt, azt cseréltem felfelé az a6000-re), ingzsebben is elfér akár.
Szerintem nagyon nagy előny hogy hasonló a menürendszer, nem kell két teljesen különbözőt szoknod mint a Panával kellene.

(#21435) kovsol válasza GalaHU (#21433) üzenetére


kovsol
titán

Aztán mikor újra komponálsz elmondász egy imát, hogy pontosan azonos távolságra legyen úgy is a fotó tárgya? Olyan esetben ahol centiken, vagy miliken múlik a pontos fókusz akkor a te módszeres nagyon sok hibás képet fog eredményezni.

May the Force be with you!

(#21436) konyi79 válasza kovsol (#21435) üzenetére


konyi79
addikt

Nem is értem miről beszéltek. Itt mindenki Sony-t használ nem? Témakövetés, af-c, szem-af. ;]

(#21437) GalaHU válasza kovsol (#21435) üzenetére


GalaHU
őstag

AF-C? Statikus témát ritkán lövök, kis mélységélességgel meg pláne. De írtam hogy olyankor állvány és joy-ozás...

[ Szerkesztve ]

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#21438) kovsol válasza konyi79 (#21436) üzenetére


kovsol
titán

Én is értetlenül állok, hogy valaki egy Sony géppel úgy fotóz, mint egy 8 af pontos Low end dslr géppel.

May the Force be with you!

(#21439) Ixion77 válasza konyi79 (#21436) üzenetére


Ixion77
őstag

Ezek addig hasznosak, amíg nem egy szalagavatón vagy fogadáson akarsz fotózni, ahol sokan vannak a képen. Olyan helyzetben Sonyval:
- az arcfelismerés elugrik arra aki a legközelebb van (vagy ahol épp talál arcot), ahelyett akit te szeretnél
- a szem af haszontalan ugyanezen ok miatt
- a témakövetés beállítására nincs idő, mivel mindenki mozog
- a joystick-es állítás meg túl lassú, sok ideig tart.
Ilyenkor praktikus lehet inkább középpontra fókuszálni, majd pillanat alatt odébbmozdítani a kívánt kompozícióra, és lőni. Ez így össz fél másodperc. Gyors, kiszámítható és megbízható, másra meg nincs idő.
Pl. egy spontán kézfogást fotóznál, a két fontos személyt észre se veszi a gép mivel oldalt állnak, bezzeg a mögötte levő odanézők arcára rácuppan... Ha az arcfelismerés kikapcsolása nem volt gyorsgombon már vesztettél is egy fontos képet. Még ha rajta volt is necces.
Panasonicon jól működött az érintőképernyőre bökéssel fókuszálás, de az Sonyn messze nem olyan hatékony.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21440) Nippon válasza Ixion77 (#21439) üzenetére


Nippon
őstag

Lock-on wide-ban középen befogja a kívánt arcot és átkomponálsz, flexible spot-tal szintén.

(#21441) mikrofon válasza Ixion77 (#21439) üzenetére


mikrofon
addikt

"- az arcfelismerés elugrik arra aki a legközelebb van (vagy ahol épp talál arcot), ahelyett akit te szeretnél"
Erre van az arc regisztráció, így sosem ugrik el, sőt még prioritást is rendelhetsz az arcokhoz....

"Ilyenkor praktikus lehet inkább középpontra fókuszálni, majd pillanat alatt odébbmozdítani a kívánt kompozícióra, és lőni. Ez így össz fél másodperc."
Félmásodperc az nagyon is sok, azalatt simán változhat annyit a távolság, hogy rossz helyen legyen az AF-pont...

"Panasonicon jól működött az érintőképernyőre bökéssel fókuszálás, de az Sonyn messze nem olyan hatékony."
Ezt nem nagyon értem.
Ha én megérintem valahol, akkor odafókuszál egyből...
sőt ha az Center Lock-on AF be van kapcsolva, akkor az érintés után nem csak fókuszál hanem folyamatosan követi is azt egyből.... Pontosan az ilyen kézfogós esetekre tökéletes.... Ráadásul ez egy gombhoz is hozzárendelhető, így két gombnyomásra ki és be is kapcsolható....
Ezt pedig egy hátsógomb fókusszal, vagy szem fókusz gombbal, vagy a három mentett fókuszálási beállítással ellátót gombok megnyomásával felül írhatod és így már egy másik szituáció alapján fotózhatsz azonnal.

A Sony a7iii és a7riii (meg talán az a9 is) már 5+2 különböző fókuszálási módszerrel látható el. 5 teljesen különböző szituációhoz igazított fókuszt használhatsz 5 gombon és még 2 gombhoz további AF kiegészítés rendelhető...... Tehát igazából 7 AF között választhatsz, mindösszesen annyi idő alatt amíg áthelyezed az ujjaidat a megfelelő gombra.....

Gyanítom itt és valójában teljesen összességében is a felhasználók jelentős része nem használja ki a Sony vázak összes lehetőségeit és szolgáltatásait. Söt talán nincs is tisztában, hogy mennyi "extra" van benne főleg AF területén....

Biztos jól működik és jól használható az újrakomponálás, de javaslom kipróbálni minél több lehetőséget és szolgáltatást, mert az már a múlté.... Igen próbálni, gyakorolni és megszokni is kell... De ezek mind nagyon jól használhatóak és kemény szitukban is segítenek.....

Gondolom azzal azért tisztába van mindenki, hogy bekapcsolt képstabilizálás mellett az újrakomponálás jelentősen hozzájárul az életlen képekhez... Főleg gyors szituációkban. Mert nem elég stabilan tartani a vázat az ellövés pillanatában, hanem meg kell várni előtte, amíg a váz felfogja, hogy nyugalomban van és nem még az előző rántás alapján kell kompenzálni.....

[ Szerkesztve ]

(#21442) mikrofon válasza mikrofon (#21441) üzenetére


mikrofon
addikt

és, hogy hogy is épülhet fel az az 5+2 AF funkció.

5 fő funkció:
AF on (back button focus): AF-ON
Eye AF: AEL Button
Recall Custom hold 1 : Multi-Slc Center Btn
Recall Custom hold 2 : Center Btn
Recall Custom hold 3 : Cusom Button 4
(Reg Cust Shoot Set)
(Custom Key)
(Set. Face Prty in AF)
(Regist. Faces Priority)

2 kiegészítő fókusz lehetőség
Center Lock-on AF: Focus Hold Button: a kijelző érintésére követi a megérintett témát azonnal.....
Regist AF Area tggle: Cusom Button 3: Pl: ha ide ha a Wide mező van beállítva, akkor kb. egy automatikus AF mód lesz, tehát lehet bármi spéci beállítva, amolyan kapáslövés módjára, egy gombnyomásra a váz a legjobb tudása szerint megpróbálja kitalálni, hogy mit szeretnél és hogyan szeretnél fókuszálni.....

és ha ezek még nem lennének elegek,
akkor AF-MF kapcsoló mehet MF-re és lehet kézzel fókuszt állítani....

[ Szerkesztve ]

(#21443) Ixion77 válasza mikrofon (#21441) üzenetére


Ixion77
őstag

Ezek mind nagyon szépen működnek elméletben, de a gyakorlat nálam is valahogy mást mutat. Talán csak nem sikerült teljesen megértenem a Sony beállítások mélységeit, de sokszor nekem úgy tűnik, hogy nem úgy működnek a dolgok ahogy a reklám szerint kellene. Hirtelen készítettem most egy mobilos videót az említett Center Lock-on AF-ről. Először fókuszáltam, Lock-on AF elindult, aztán egy lépéssel közelebb mentem. A videón az látszik, hogy a tárgyat kitűnően követte a gép, de ráfókuszálnia esze ágában sem volt, az AF-C mód ellenére. Sony natív objektívvel. Végül hátrébb léptem, akkor meg teljesen el is vesztette a tárgyat. Pedig ez még egy fix, változatlan célpont volt.
Lehet, hogy van rá magyarázat, de én nem tudom mi. Az ilyen események pedig elveszik a bizalmam a szuper feature-ktől, és teljesen megértem hogy sokan inkább visszatérnek a régi jól bevált módszerekhez.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21444) 80hun válasza Ixion77 (#21443) üzenetére


80hun
addikt

Nem kellet volna félig nyomva tartani a gombot?
Vagy neked akkor is fókuszál a gép ha nem nyomod?

(#21445) Bogyó bá' válasza mikrofon (#21441) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...5 teljesen különböző szituációhoz igazított fókuszt használhatsz 5 gombon és még 2 gombhoz további AF kiegészítés rendelhető...... Tehát igazából 7 AF között választhatsz, mindösszesen annyi idő alatt amíg áthelyezed az ujjaidat a megfelelő gombra....."

Tangóharmonikázni sem tudtam soha megtanulni, azon is valahogy túl sok volt a gomb.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21446) mikrofon válasza Ixion77 (#21443) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez NEM reklámszöveg, hanem a saját beállításaim. Én így használom napi szinten. Nem írtam volna le ha nem használnám....
Igen vannak korlátai az is igaz, de ezért kell gyakorolni, kitapasztalni és megszokni.

Egyébként ezt azért a +2-be írtam és nem az 5 fő fókuszbeállítások közé mert ez nem teljes értékű fókusz lehetőség, tehát valami gombot nyomni kell még hozzá, hogy aktív legyen a fókusz és dolgozzon a fókuszmotor... De hogy melyiket az már a te beállításaidnak a kérdése ... Nálam ez az AF-on gomb....
Az 5 fő fókuszálás esetén, ha jól van beállítva, akkor nem kell külön gombot nyomni csak az adott gombot és ameddig nyomva tartod, addig folyamatos az AF és dolgozik az AF motor. Már csak tüzelni kell amikor jó a kompó vagy jön az érzés.....

Azt már megtanulhattuk, hogy a zöld keret jelenti, hogy működik az AF és jó a fókusz.... Amíg fehér addig csak egy lehetőség... a dupla fehér pedig a követés....

Szerk.:
jah létezik egy ilyen a Sony-nál hogy Pre-AF , lehet ha ez be van állítani akkor még gombot sem kell nyomni... De erről már fogalmam sincs, sosem használtam, így nem is érdekelt.... Jobban szeretem, amikor akkor fókuszál csak a váz, amikor én szeretném....

[ Szerkesztve ]

(#21447) mikrofon válasza Bogyó bá' (#21445) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem még két gomb hiányzik amit a hüvelykujjammal elérnék. Vagy egy olyan AF-On gomb ami körül van egy kis forgatható pöcök és az állítja, hogy mi legyen a funkciója. Olympus em1-nek van hasonló, csak itt lehetne 3 állású ;)

[ Szerkesztve ]

(#21448) Bogyó bá' válasza mikrofon (#21447) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, de csak az AF-módra HÉT gombot?! És a többi szintén fontos, gyorsan váltandó paraméterre marad még szabad nyomógomb? (Képstabi ON/OFF, fénymérés módja, sorozatfelvétel-módok (több), önkioldó, stb?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21449) m3ss


m3ss
veterán

tenyleg nincs penzvisszaterites sonynal ha egyeni vallalkozokent kerek szamlat? szomoru..le is mondtam emiatt a rendelest.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#21450) konyi79 válasza m3ss (#21449) üzenetére


konyi79
addikt

Ne mond le, ne írass adószámot a számlára, meg ne legyen rajta az EV.
Elszámolni akkor is eltudod, és lesz visszatérítés. Persze ez csak akkor működik, ha 100k alatt van az ÁFA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.