Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:41:15

LOGOUT.hu

A Sony 2010. május 11-én bejelentette a MILC (tükörnélküli cserélhető lencsés) fényképezőgépcsaládjának első két tagját, a NEX-3, és NEX-5 gépeket, APS-C méretű szenzorral. A piaci várakozásnak megfelelően az APS-C vázak rövid, de gyors evolúciója után 2013.október 13-án megjelent az első full frame méretű érzékelővel szerelt Sony MILC ILCE-A7 néven. Az összefoglaló a rendszert átlátni próbál segítséget nyújtani.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) kovsol válasza Márton (#21547) üzenetére


kovsol
titán

A Sigma 60 f2.8 az egyik legélesebb objektív APS-C-re. Ha azt te rekeszeled f5.6 -ra akkor is több megapixelt fog kirajzolni, mint a kit objektív f5.6 -ra állítva. Nem hiszem, hogy fogsz találni olyan APS-C zoom obit Sony E -re (meg úgy általánosságban is elmondható, hogy a zoom objektívek nem lesznek olyan élesek, mint a fixek) ami rekeszelve is hasonló eredményt fog nyújtani, mint egy élesebb prime objektív.
Portrét meg rég rossz ha annyira hosszú záridővel kell készítened, hogy állvány kelljen, mert nagy a bemozdulás esélye.
Én is csináltam ilyent, de az éjszakai fotózás volt már nevezetességek előtt. Aki a kép alanya volt az beállt mereven, a többi ember meg szépen elmosódik a hosszú záridő miatt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21552) jmakk válasza mikrofon (#21550) üzenetére


jmakk
őstag

"Rekeszelve akár a 1650 kit is adhat szép eredményt, nem? Állvány és megvilágítás kérdése."

Nem állvány kérdése ez csakis megvilágításé. Na jó, a vakut is állványra tesszük, ha már rendes portréról van szó, de nem ez érződik itt a mögöttes tartalomnak. :)

(#21553) konyi79


konyi79
addikt

Egy haverom most volt nemrég családi fotózáson. Kb arra emlékeztet a dolog. A mosott háttér szép bokeh-gömbös tapéta volt :DDD

(#21554) kovsol válasza mikrofon (#21550) üzenetére


kovsol
titán

Ha több ember is van akkor azért f1.8-on elég kicsi az esély, hogy mindenki fókuszban lesz. Ő erre gondolt szerintem. Meg van olyan eset amikor a háttér is fontos, és ha azt is élesen akarod látni akkor lehet akár f8 -on fogsz lőni.

May the Force be with you!

(#21555) grigo


grigo
őstag

Kedves Sony harcostársak.
Holnap BF, akármi akármit lát tolja szerintem, engem külön érdekelne valami jó kis C1 akció, egyelőre semmit nem látok. Ami van az LR preset sale ezerrel :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21556) mikrofon válasza grigo (#21555) üzenetére


mikrofon
addikt

Az az igazság, hogy c1-ből szokott akció lenni, de általában a teljes pro változatra és nem a sony-s olcsósítottra. De legyen holnap kivétel! igazán jó szoftver.....

Nálam ma öröm és boldogság van már 50%-ban, mert egy német vakus oldalon kipörgettem valami szerencsekerékkel egy 30%-os BF Kupont így megrendeltem a godox szettemet. El is fogadta, nemzetközileg is szállítanak, hivatalos godox forgalmazok is... még az akciós árból is vonta le.... Most már csak az a kérdés, hogy tényleg kiszállítják-e, mert még a szállítás is ingyenes volt ide Magyarországra.....

Uh én holnap nem nagyon akarok költeni ;)

Jah és ha valaki innen elviszi a Sigma Art 50/1.4 lencsémet, akkor én is adok 10% BF kedvezményt!

(#21557) grigo válasza mikrofon (#21556) üzenetére


grigo
őstag

Nekem az is jó lenne, úgyis van oly gépem is, meg ki tudja mi lesz még. Még bízom.
Én is gondolkodok még vakun amúgy, sőt nagy vakun is de egyelőre hadilábon állok vele. Voltam egy kétnapos vaku ws-en de kicsit csalódott voltam, mert három csoport volt, canon, nikon és egyéb (ami egy az egyben sony lett) és a mi csoportunknál a csoportvezető sem nagyon volt képben a sony dolgokkal. De gondolatébresztőnek és kóstolónak jó volt, csak érdemben nem tudtam sokat fejlődni, inkább amolyan bemutató volt.
Viszont most ma rendeltem meg Scott Kelby új könyvét, ami pont vakus. Talán még 1-2 napig van előrendelési akció, úgy gondolom, hogy azzal beleásom magam, bírom a stílusát.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#21558) Márton


Márton
nagyúr

Nem keverek semmit, egyszerűen jó volt állványról portrézni, így mindenkinél ugyanaz a képkivágás, nem kell tartani a gépet, nem dől a kép, stb (a kis milcemben nincs vízszintjelzés)
Most megnéztem, bizony vannak 1/20-1/30-os képeim, amiket már kézzel nem biztos hogy kitartok, így jól jött az állvány és az emberek élesek, pedig nem is szóltam senkinek, hogy ne mozogjon.

mikrofon: "Ha meg már rekeszel, akkor minek nagy fényerejű portré lencse...."
Jól látod! :)

kovsol: köszi, egyalakosra szuper lehet a Sigma, de félek kicsi lesz most a tér és nem lesz helyem hátrébblépni, hogy 4-5 fő is beleférjen. Inkább kicsit rekeszelem a kitet, ha muszáj.

Ha már szóbakerült a megvilágítás, bár picit offtopic, de egy db Softbox ilyen esetben hasznos, vagy azt 2(3?) oldalról illik használni?

konyi79: ez jó :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21559) derrik válasza grigo (#21555) üzenetére


derrik
őstag

....drukkoljatok, hogy a Sony a7iii a 220volt-nál holnap akciós legyen:)))(

(#21560) Sancza válasza mikrofon (#21556) üzenetére


Sancza
tag

van már "akció" (Black Friday VIP Bundle) ami holnap éjfélig érvényes. "Kedvezményesen" veheted meg a C1 Pro (sima, sony, fuji változat) -t + 8 db stílust. A sony-s változat 671$ helyett 268$ (a 671$-ba beleszámolták a hozzácsapott 8style árát)
Viszont ez csak már a meglévő licence esetén érvényesíthető ha jól értem a levelet ami kaptam, ezért nem is publikus (én még olcsóság idején vettem mikor még nem szállt el az ára :( ) így nem sok értelmét látom, mert mi a francnak vegyek mégy egy C1 licence-t ha már rendelkezem eggyel ... :F

Azért remélem lesz valami rendes BF ajánlat C1 -re (nem magam miatt)

Viszont DXO szoftverek is akciósak most, egy Nik Collection lehet megér valakinek 35euro-t :)

[ Szerkesztve ]

(#21561) Márton


Márton
nagyúr

Az aps-c milcek ismerik a pictbridge szabványt?
Canon Selphy-vel nyomtatnék vele direktben usb-n.
Két weboldalt találtam, az egyik azt írja tudja, a másik nem :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21562) 80hun válasza Márton (#21558) üzenetére


80hun
addikt

Azért kell a fényerős obi mert az dúrván karcol rekeszelve :)

(#21563) Márton válasza 80hun (#21562) üzenetére


Márton
nagyúr

értem
ez most spec. nem óriásposzter lesz, hanem egy 10x15-ös nyomat, meg monitorra háttérkép :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21564) Neck válasza Márton (#21558) üzenetére


Neck
veterán

Akkor viszont annál inkább 50mm f1.8, mivel ott még nagyobb a látószög, mint az 55mm-ről induló kitzoomnál, több minden belefér zárt térben.

Hazaértem, példát tudok mutatni, ahol tárt térben (egy orvosi rendelőben, nem túl sok helyem volt) kellett illusztrációs céllal fotókat készíteni egy újságcikk mellé. Nem mostani fotó, és azóta is béna vagyok, akkor is az voltam, de a lenti talán jól mutatja, hogy szűk helyen is lehet vele portrét készíteni.

Rendelő

Ezt pedig egy borospincében lőttem, nem túl előnyös fényviszonyok között, egy színesbőrű kollégáról :D
Állvány, fény persze nem volt, max vakuval felfelé deríthettem volna, de jópár pohár bor után örültem, hogy ezek sikerültek :D

Borospince

Ezeket szerintem, de főleg az utóbbit már nagyon nehezen lehetett volna a kittelével meglőni.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#21565) Márton válasza Neck (#21564) üzenetére


Márton
nagyúr

bocs, félreérthető voltam:

Inkább kicsit rekeszelem a kitet, ha muszáj.

Itt a 16-50 kitre gondoltam :)
Belövöm 30mm-re és mindenki belefér 3m-ről.
Ide most elég lesz, már csak a világítás a kérdés.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21566) Márton


Márton
nagyúr

Egy másik géppel kapcsolatos kérdésem:
adapterezett A7s II, videózás közben a fókusz belenagyítás csak max 4x-es lehet? Fotó közben lehet még nagyobb..
Valamint hiába tekerem a gyűrűt, arra nem jön elő a nagyítás, mint a kis 5100-amnál, csak ha mondjuk a C3 gombra programozom. Ez így macerás picit.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21567) kovsol válasza Márton (#21566) üzenetére


kovsol
titán

Teljesen manuális objektívet adapterezel rá? Mert ha igen, akkor nem tudja a kamera, hogy te mikor tekergeted, ezért kell gombot nyomni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21568) Márton válasza kovsol (#21567) üzenetére


Márton
nagyúr

nem, ez most egy kölcsöngép Tamron 16-300 + metabones-szel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21569) zümzümm válasza Taci (#21535) üzenetére


zümzümm
senior tag

Hát kövezzetek meg érte, de nekem a Sigma élesebbnek tűnik f/2.8 értékkel mint a Sony ugyan ezzel az értékkel. Bár a sony krémesebben mos, illetve a színek valahogy szimpatikusabbak.
Na most elbizonytalanodtam, pedig a sonyt néztem ki...

(#21570) konyi79 válasza zümzümm (#21569) üzenetére


konyi79
addikt

Az a különbséget, ha nem egymás mellett néznéd a két képet már a monitorod natív felbontásánál jobban belenagyítva valaha észrevennéd szerinted?
A Sigma valóban élesebb, de a Sony is pont elég éles, emellett tud 1,8-at. A másik amit láttál is, a Sigma üvegek mindig más színűek a saját bevonatuk miatt, míg az 50f18 rendszeren belül is a legjobbak között van.

(#21571) mikrofon válasza zümzümm (#21569) üzenetére


mikrofon
addikt

A Sigma valóban élesebb, a sony meg jobb összhatásban. Szerintem.

(#21572) kovsol válasza zümzümm (#21569) üzenetére


kovsol
titán

A sigma nem egy autofókusz bajnok egyébként, sőt ha jól emlékszem főleg csak a középső fókusz pontokkal működik.

May the Force be with you!

(#21573) Neck válasza zümzümm (#21569) üzenetére


Neck
veterán

A Sigma élesebb azonos rekeszen, nagyon jó kis obi, viszont a Sony AF-je sokkal jobb (a teljes tartományt használja, nem csak a PDAF közepét, illetve videók alapján gyorsabb is), van benne egy jó kis stabi, és gyorsabb, f1.8..
A Sigma meg szerintem nem annyival élesebb mint amennyit ér a jobb AF, a nagyobb rekesz meg a stabi :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#21574) Márton válasza kovsol (#21572) üzenetére


Márton
nagyúr

És este ugye nem elég hogy F1.8 a Sony, még stabis is.
De én most csak belevau, mert még nem sos a vétel nekem.

Neck megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21575) mikrofon válasza Sancza (#21560) üzenetére


mikrofon
addikt

Valamit félreértettél vagy én érzem felre az írásod ;)
Meglévő licence - cel a 8 Style pack, azaz 112 styles 276 euró.

Sony Pro + 3 styles pack 298€

Sony pro 219€

Viszont brutálisan fel ment az ára. Én idén vettem 99 euróért a Sony Pro változatot. Normál áron akció nélkül...

Viszont van már havi fizetős és Fujifilm változat is...

(#21576) mikrofon


mikrofon
addikt

Ugyan nem teljesen Black Friday, de napban keresett valaki Sony a9 vázat emlékeim szerint. Felkerült egy az indexre. Egy próbát megérhet...

(#21577) kovsol


kovsol
titán

Hátha esetleg valaki érdekel.
Emagon holnap az A7 mk1 váz 200k lesz majd. Mondjuk most az mk2 jobban megéri szerintem így pénzvisszatérítés és mc11 mellett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21578) 80hun válasza kovsol (#21577) üzenetére


80hun
addikt

Az MM honlapon most az A7m2 Kit 350e :)

(#21579) Elektrosokk válasza 80hun (#21578) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A9 nincs ? :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#21581) rgranc válasza kovsol (#21577) üzenetére


rgranc
aktív tag

SEL50F18F 60k emagon, meg a kovsol által korábban írt A7, mást nem emelnek ki

(#21582) Sancza válasza mikrofon (#21575) üzenetére


Sancza
tag

Úgynézki részben én értettem félre a levelet amit kaptam :)
Akció azoknak van,akik feliratkoztak a phase one hírlevelére, nem azoknak akiknek már van valamilyen licence

VIszont az árat (majdnem) jól írtam
Akciósan a Pro Sony 771$ (ezt írtam el korábban) helyet 298$ , ezért kapsz egy Sony Pro licence-t és a 8 megvásárolható stílus csomagot

külön a Pro Sony 219$, a 8 stílus csomag összesen 552$ (összeadogattam az oldalon az árakat), kettő együtt meg 771$.

Esetleg ha valakit érdekel továbbítom neki a levelet, amiben a link van az akciós árakra :), hátha ki tudja használni (hogy a vásárlásnál megadott email címet ellenőrzi-e a rendszer, hogy jogosult-e, vagy bárki a link ismeretében megveheti, azt passzolom)

Ha valaki akarna venni önállóan a C1-et, az ha "AMBSAR" kódot használva 10% kedvezményt kap az aktuális árból (ez a kód a www.sonyalpharumors.com oldalon állandóan hirdetve van)

[ Szerkesztve ]

(#21583) Spuri2000 válasza rgranc (#21581) üzenetére


Spuri2000
senior tag

A SEL 50F18 megéri megvenni? Jó az ára?

[ Szerkesztve ]

(#21584) konyi79 válasza Spuri2000 (#21583) üzenetére


konyi79
addikt

Annyiért ajándék az az obi.

(#21585) KawaBazsy válasza Márton (#21565) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Sokszor próbáltam már a kitüvegetet, de nekem csak f8 felett jó. Beltérben meg így lerekeszelve még vaku mellett is sötét lesz, meg huntol az AF. Én kizárólag kültérben, fényben használom, főleg dokumentálásra (építkezésem fázisai).

(#21586) konyi79 válasza konyi79 (#21584) üzenetére


konyi79
addikt

De az az obi nem az APS-C, hanem a FF vázra való 50-es, nem ugyanaz, amiről korábban beszéltünk!

(#21587) chaosmonger


chaosmonger
tag

EMAG-on a Sony 50MM F1.8 OSS 74.490 vettem is egyet. A 35 MM-eset pedig 104e-ért adják ott még nagyobb a kedvezmény

(#21588) rgranc válasza Spuri2000 (#21583) üzenetére


rgranc
aktív tag

Azért emeltem ki hogy SEL50F18F, mert ez a fullframe objektív. Az F nélküli az APS-C-s, és azt (amelett hogy abban van képstabilizátor is, míg az F-esben nincs) jobb minőségűnek mondják. Persze akkor is jó ár ez még az F-esért is, de a6x00-re én azért azt mondanám hogy ez helyett inkább az OSS verziót keresni olcsón (akár használtan).

(#21589) kovsol válasza chaosmonger (#21587) üzenetére


kovsol
titán

Nem rossz az a 75e érte, mert él rá 10e Ft pénzvisszatérítés is, szóval 65e pénzért az jó vétel.
Viszont a FF verzióra nincs pénzvisszatérítés.

SZERK: már el is fogyott az 50 OSS.

Lehet megveszem, és akkor meglenne a 28-50-85 sorom, meg lehet 76e ért venni 21mm konvertert a 28-as obira, és az akkor egy 21mm f2.8 még hozzá menne a sorhoz, és azzal már el is lennék lehet :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21590) Márton válasza KawaBazsy (#21585) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem F5-F6 már elég éles.

"huntol az AF."
A micsoda? :) Ja, én MF-ben megyek.

Ez a pénzvisszatérítés csak 4db A7-re érvényes? Semmi aps-c, a6xxx?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21591) mikrofon válasza Márton (#21590) üzenetére


mikrofon
addikt

SSD-t szeretnék venni. tudtok valami olcsót. kicsi kellene oprendszer alá 100-300gb

(#21592) konyi79 válasza mikrofon (#21591) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt a topikot tessék átnézni, elég jó az összefoglaló.

(#21593) Bogyó bá' válasza mikrofon (#21591) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

250GB körülit keress, az ennél kisebbeket hamar kinövöd. Amúgy Samsung 860 EVO, és itt a legolcsóbb: [link] Többiektől bocs az OFF-ért.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21594) vihartigris


vihartigris
őstag

Elcsábultam, megrendeltem egy 85 1,8 obit a 6300-ra.

bármi reciproka a semmi

(#21595) madgie válasza mikrofon (#21591) üzenetére


madgie
titán

A Bluechipnél most nagyon olcsók a SP SSD-k, nézd meg őket. Ez pl bitang áron van, ha meg van PCI-E m2 foglalatod az alaplapon (NVMe), akkor ez még tutibb vétel , gyakorlatilag repül a Lightroom vele.

[ Szerkesztve ]

(#21596) TayRol


TayRol
veterán

Ahoj!

Melyik most a best buy ár/érték arányú fix 35-ös üveg Alpha7II-re? Azt már tudom, hogy portéra a 85/1.8 az vállalható.

Köszi.

(#21597) jmakk válasza TayRol (#21596) üzenetére


jmakk
őstag

Samyang FE 35mm F2.8 obira szavaznék ezen a téren.

(#21598) TayRol válasza jmakk (#21597) üzenetére


TayRol
veterán

Hm, köszi! :) Ez árban is nagyon barátságos.

(#21599) jmakk válasza TayRol (#21598) üzenetére


jmakk
őstag

Azért arra készülj, hogy kevés fénynél szeret vadászgatni, de a képére nem nagyon lehet kifogás.

[ Szerkesztve ]

(#21600) TayRol válasza jmakk (#21599) üzenetére


TayRol
veterán

A 2.8-ból picit sejtettem, de arra majd figyelek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.