Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#751) erahurka válasza SZATA (#750) üzenetére


erahurka
félisten

Igen, ez nekem is így van, viszont ezek nem .exe-k hanem valami internet parancsikonok, ezeknél pedig nincs ilyen opció jobb klikknél.

Viszont végül sikerült megoldanom, az Nvidia vezérlőpultban a dedikált VGA-t adtam meg "előnyben részesített grafikus processzornak".

(#753) dJ Peer válasza Gedeon31 (#748) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ilyesmit használok csak S02.

(#754) Gedeon31 válasza dJ Peer (#753) üzenetére


Gedeon31
addikt

Hogy vagy vele megelégedve? Mik a tapasztalataid vele?

(#755) dJ Peer válasza Gedeon31 (#754) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nagyon meg vagyok elégedve vele. Hűtéssel nem volt gond, bár ha húzom 80-84 fok, de tovább nem megy.
A műanyag egy kicsit rotyog, hajlik, de minimális, simán kibírható.
Nekem nagyon tetszik a nagy touchpad. A gombok is teljesen rendben vannak.
A matt kijelző *5.
A teljesítményre sincs semmi problémám. Amire nekem kell bőven megfelel. De azok nálad úgyis másak.

Remélem tudtam segíteni.

(#756) birozoli7800 válasza Gedeon31 (#748) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Én Samsung NP300E5Z-A03HU-t használok. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Kijelző, touchpad szinte tökéletes, viszont ahogyan dj peer is írta ez a minimális "recsegés" nálam is jelen van. De egyáltalán nem zavaró sőt alig lehet észrevenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#757) Gedeon31 válasza dJ Peer (#755) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi szépen.

Szerintem ennyi pénzért megéri Samsung laptopot venni.

birozoli7800 Köszi neked is :)

(#758) birozoli7800 válasza Gedeon31 (#757) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Igen ár/érték arányban szinte a legjobbak! :K

(#759) dJ Peer válasza Gedeon31 (#757) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nekem már ez a 2. Samsung notebookom.
Telefonom, monitorom...ja, ez mind benne van az aláírásban :)

(#760) Mikisys válasza Dhampir (#725) üzenetére


Mikisys
őstag

Telefon hangminőség, nekem nen tetszik, de nem zenehallgatásra használom.
A legjobb megoldás egy kis hangerősítő, amibe csatlakoztatjuk a Notebook fejhallgató kimenetét és két szobai hangsugárzón keresztül hallgatjuk.
Én ezt javaslom és itthon használjuk is ezt a rendszert, mert így bármilyen hanganyagot meg tudunk szólaltatni, ugyanis igen nagy a különbség hang tekintetében mind porgramoknál, mind pedig internetes oldalaknál.

Üdv!

(#761) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Valahogy pillanatragasztó került a notim tetejére (NP300V5A). Hogyan szedhetném le szerintetek sérülés nélkül? Vagy lehet ezt a fém fedlapot cserélni?

Előre is köszi! :R

(#762) erahurka válasza erahurka (#761) üzenetére


erahurka
félisten

Most olvastam valahol, hogy acetonos vegyszerek (pl. körömlakklemosó) oldhatja a dolgot. De vajon ez oldja-e a fedlap festését is?

Pont lejárt a szerkesztési időtartam, bocsi a dupláért.

(#763) birozoli7800 válasza erahurka (#762) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Ha az rendesen rászáradt, akkor még körömlakklemosóval is elég nehéz leszedni. Próbáld meg inkább mosogatószeres forró vízzel felkaparni. Így hátha nem fogod megsérteni a fedlapot.

[ Szerkesztve ]

(#764) dJ Peer válasza erahurka (#761) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Áztasd, áztasd, várj vele, aztán súrold. Csak oldódik egy kicsit.

(#765) Dhampir válasza Mikisys (#760) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm válaszodat! :R

(#766) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
RV511-es notim 80%-ig tölti az akkut.
Ennek mi az oka?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#767) dJ Peer válasza Ace Ventura (#766) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Így menti az aksit, állítólag, ha csak 80%-ig tölti fel, akkor kíméli és nagyobb lesz az élettartama.
A biosban tudod állítani, vagy ha felraktad a Battery Managert.

(#768) SZATA válasza Ace Ventura (#766) üzenetére


SZATA
senior tag

Be van kapcsolva a Battery saver funkcio, ami kíméli az akkut, ezért tölt csak ennyit. Van egy progi a Samsungok között a Start menüben amivel ki lehet kapcsolni, vagy a BIOSban.

(#769) dobcsi


dobcsi
tag

Sziasztok!Olyan kérdésem volna, telepítek egy Samsung np300e5z-a03 notit, de magától nem akar bebootolni, csak akkor ha esc gombot nyomok és kiválasztom a windows laoder-t.Valaki találkozott már ilyennel, mert már harmadjára telepítem és mindig ugyan az a probléma.Mindig leformáztam és újraparticionáltam de semmi. :((

Üdv:Zsolt

(#770) Brodix


Brodix
csendes tag

Hali! Szerintetek ezt a notebook-t mennyiért lehet eladni?
Samsung NP-QX511 alumínium borítású notebook
Makulátlan állapotú, végül is nem notebook-ként használtam főképp, hanem asztali gépként, szóval semmi karc, ütődés. Minden eredeti állapotban van, nem lett cserélve semmi, javításra egyszer sem szorult.

[ Szerkesztve ]

(#772) Mikisys válasza dobcsi (#769) üzenetére


Mikisys
őstag

Nézd meg, hogy mekkorának mutatja a HDD-t.
Előfordul, hogy van egy előre-telepített, vagy mentési funkcióra fenntartott rész és amíg ezek rajta vannak a HDD-n, addig mindig rákérdez, hogy honnan indítson, vagy kézzel kell a bootolást végezni.
Ha van ilyen, akkor azt próbáld meg kimenteni valamire és utána teljes formatálást végrehajtani.
Esetleg meghagyni, de más sorrendet kell beállítani az indításhoz.

Üdv!

(#773) dJ Peer válasza dobcsi (#769) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Számítógép->Tulajdonságok->Speciális rendszerbeállítások->Speciális fül->Indítás és helyreállítás

Ott van, hogy mi legyen az alapértelmezett, és hogy mennyi ideig jelenítse meg, így, ha nincs más akkor lerövidítheted a várakozási időt.

[ Szerkesztve ]

(#774) Brodix válasza jeni (#771) üzenetére


Brodix
csendes tag

Azért nyomtam hozzá link-et, ami mögött ott van a specifikáció, és így nem foglalja fölöslegesen a helyet, de itt van:
Processzor: Intel® Core™ i5-2520M (3M Cache, 2.5 - 3.2GHz)
Chipkészlet: Intel® HM65 Express /Sandy Bridge
Memória: 4GB
Kijelző: 15,6" HD LED fényes TFT 16:9 (1366 x 768)
Winchester: 500GB SATA 5400rpm
Optikai meghajtó: 8x DVD író (+/-RW Dual Layer)
Videókártya: NVIDIA® GeForce® GT 525M 1GB GDDR3
Hangkártya: HD Audio, 2 speakers
Billentyűzet: magyar teljes méretű, numerikus billentyűkkel
Akku/üzemidő: 6 cellás lithium-ion
Interfész: VGA monitor kimenet, Gigabit LAN (10/100/1000), USB 2.0 (1db), Wireless LAN 802.11 b/g/n (WiFi), USB 3.0 (2db), Bluetooth v3.0 + HS
Multimédia: 4 az 1-ben kártyaolvasó, beépített HD webkamera
Operációs rendszer: Windows7 Home Premium magyar 64bit

Igen, eredeti Win 7 matricás.
Számla már nincs meg, de mint mondtam, van hozzá garancia.

(#775) #32577792 válasza Brodix (#774) üzenetére


#32577792
törölt tag

tudtommal számla kell garihoz, bár tévedjek vele

attól függően 120-150k között valahol

(#777) Brodix


Brodix
csendes tag

Köszöntem a válaszokat!
Mondjuk elég kiábrándító, mivel anno 220k körül lett vásárolva...

(#778) #32577792 válasza Brodix (#777) üzenetére


#32577792
törölt tag

én most adtam el a sajátom
190k+ volt. 115-ért ment el

(#779) xtreme69


xtreme69
csendes tag

Sziasztok !
Adott egy Samsung RV509-A01HU laptop. 9hónapja installáltam a gépet egy barátomnak. Microsoft Windows 7 - Ultimate - Service Pack 1 (x64) - DVD (Hungarian), daz2.0.9 loaderrel aktiválva. Működött is gond nélkül egészen múlt hétig, amikor is nem indult el a Windows rajta. Megpróbáltam visszaállítással megmenteni, de nem lehetett. Sok órát szórakoztam vele, mire annyit sikerült elérnem, hogy a képfájl megadásánál be tudtam menni a windowsba és legalább a gépen lévő saját fájlokat ki tudtam menteni. Ezután újra telepítettem, ugyanúgy, ahogy régebben is sikerült gond nélkül. Működött pár napig, majd megint nem bootolt be a Windows. Készítettem a friss rendszerről biztonsági mentést, azt sem lehetett vissza állítani. Újra telepítés, ugyanaz a Windows, a legújabb daz2.1.7 loaderrel megpróbálva, a ket alap pipa, plusz az "Ignore existing SLIC" és a "disable type 4 memory bejelölve. Így működött a legelső telepítésnél a gép. Most 2 napig ment és ismét nem bootol be. A gyári telepítő lemeze helyett leszedtem a Samsung oldaláról a drivereket, kikerülvén azt, hogy esetlegesen a Samsung update szoftvere szedjen le valami okosságot a kiütéshez. (A boot a winload.sys-nél akad el, de volt olyan is, mikor a classpnp.sys-nél. Kézzel bemásoltam neki a fájlt, akkor meg a drivers/disk.sys-nél. Ezután feladtam a másolgatást és reinstall a Win). Fórumokat órákon át olvastam, láttam azt, hogy MSDN Win7-et ajánlanak hozzá többen, daz loaderrel, a loaderben pedig ezekkel a beállításokkal: http://noob.hu/2011/09/02/xx.PNG Az MSDN Win7ről is írnak aktiválási gondokat, találkozott már valaki ilyen problémával, hogy hónapokon keresztül jó volt, aztán egyszer csak meg nem ? Már arra is gondoltam, hogy gép probléma van, nem Windows...
Köszönöm előre is a segítséget !

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#780) saucelori válasza xtreme69 (#779) üzenetére


saucelori
tag

Próbáld meg ezzel, ne állíts rajta semmit, alapbeállításokkal használd.
(Próbálj meg leszedni egy másik windowst innen.)

Ha ez sem segít, akkor lehet, hogy hardveres problémája van.

[ Szerkesztve ]

(#781) dJ Peer válasza xtreme69 (#779) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

A merevlemez nem ad fura hangokat?

(#782) peti1616


peti1616
csendes tag

Sziasztok
Szeretném kikérni a véleményeteket ezekről a gépekről:
[Samsung1]
[Samsung2]
Sehol sem találok semmilyen tesztet erről a típusról :(
Előre is köszönöm a válszokat.

(#784) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
RV 511, T6100 proci, 3 giga ram. Wifi non-stop bekapcsolva.
Mitől forog állandóan a venti? Az indítást követően, 2 perc és elindul, és nem is áll le soha.
Proci terhelés elenyésző, a mellékelt kép egy közel maximum értéket mutat, ennél az üresjárat sokkal több szokott lenni.
Ami mindíg fut: utorrent, sidebar, AVG, Skype, Incredimail és egy rakás driverhez tartozó alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#785) v.attis válasza v.attis (#784) üzenetére


v.attis
őstag

Kis segítség. Energiatakarékos módban is forog (proci 40% max.), Bios-ban a venti szabályozás AUTO-n van ( a másik LOW), és a sidebar leállítása után sem áll le.

Csak azért érdekel, mert ez a harmadik laposom, eddígieknél egy idő után leállt és ha pl csak torrent ment, akkor nem is indult be órákon át.
Ja, win 7 64 bit hivatalos, vásárolt!

(#786) dJ Peer válasza v.attis (#785) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ha régi, akkor porszívózd ki. Ha mered, szét is szedheted. Biztos jót tesz neki.

Vagy tedd újra az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#787) v.attis válasza dJ Peer (#786) üzenetére


v.attis
őstag

Nincs egy éves sem, szinte mindíg az íróasztalon van és kb 1 hónapja lett újratelepítve. Épp ezért nem értem...

(#788) dJ Peer válasza v.attis (#787) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Akkor ez vírusgyanús..
Az msconfig-ban azért nézd át, milyen programok indulnak még el sunyiban.

(#789) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

A Samsung Series 3-ban van gyárilag üres mini PCIe csatlakozó felülete? Illetve ha van szabad, akkor az támogatja az mSATA szabványt?

Üdv: Buherton

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#790) ftc


ftc
nagyúr

Vélemény erről?

Samsung 305V

(#792) ftc válasza jeni (#791) üzenetére


ftc
nagyúr

S anagyhasználat samsungnal? jobb mint pl Acer?

(#794) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 300E5Z-S08-as laptopot. A drivereket a saját programjával tettem fel. Az lenne a problémám, hogy a hang nekem elég gyengének tűnik minőségre, de úgy észrevehetően gyengébb, mint az elődje, ami egy alap Toshiba volt 2008-ból. Mit lehet ezzel kezdeni?

(#796) #32577792 válasza lajo (#794) üzenetére


#32577792
törölt tag

ilyen..

ez nekem se tetszett
a mostani Z575 gépem nagyságrendekkel jobban szól
viszont nem tud 5-6 óra akku időt:)
bár jobb az összhang

(#797) lajo válasza #32577792 (#796) üzenetére


lajo
senior tag

Köszönöm a válaszokat, ettől tartottam, hogy ez ilyen, külső hangkártyákból meg szerény a választék, vagy éppen nagyon drágák.

(#798) Dhampir válasza lajo (#797) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó hangszórókkal megáldott laptopjai például a Lenovonak vannak; az Y570 és Y580 JBL-hangszórókkal felszerelt gépek.

(#800) Dhampir válasza jeni (#799) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem véletlenül tettem OFF-ba, az összehasonlítás kedvéért jelöltem meg más gépet. Korábban használtam Y570-et, bár most is azokat a hangszórókat hallgathatnám!

Boltban nem 117.000 Ft lenne az RC 730, annyi szent. Az i7 CPU felesleges sok egy laptopba, cserébe brutálisan melegszik.

Nálam például szintén számít a jó hangzás, és nem akarom rongálni a hallásomat egy füldugasszal, ráadásul a külső környezetre sem tudok fülelni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.