Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1151) Mikisys válasza metaldog (#1150) üzenetére


Mikisys
őstag

Én nem igazán ismerem a szoftvereket, kezelem a gépet, használom, de semmibe nem nyúlok bele.
Nekem is Free-Dos volt a gépemen és az öcsém telepített rá Ubuntut, majd mellé, partícionáláskor egy kisebb részre a winchesteren a Windows7 lett feltelepítve.

Az a baj az előtelepített Win7-el, vagy Win8-al, hogy valami biztos hiányzik belőle, meghajtóprogi, vagy valamilyen futtatáshoz szükséges egyéb.
Újrapartícionálást érdemes egy hozzáértővel készítettni, jelszót lehetőleg mellőzni, mert két perc múlva mindenki elfelejti, hogy mi a jelszó, meg egyáltalán.
A Windos telepítése után nálam azonnal ütközött a Samsung saját meghajtó-kezelő, mittudomén milyen nevű szoftverével, ezért a Samu driverei nincsenek feltelepítve.
Egyébként a Linuxot használom szinte mindenre, ami két-három tervezőprogi Windows-alatt működik, azt a Win7-ben használom.
Játék nincs, ez is előny, nem kuszálódnak össze a driverek, beállított dolgok.

Üdv!

(#1152) Mikisys válasza srich (#1145) üzenetére


Mikisys
őstag

Nekem kiadja alapból a VGA csatlakozón is a jelet, Linuxban.
Windows-nál nem próbáltam, és nem is izgat, hogy ott mit csinál.
Egyébként elvileg ki kell, hogy adja a jelet mindig, mert nincs sem elválasztás, sem kapcsolási lehetőség a csatlakozó aktiválására, vagy deaktiválására.
A külső monitor felbontása lehet korlátozó tényező, erre azért figyelni kell.

Üdv!

(#1153) srich válasza Mikisys (#1152) üzenetére


srich
csendes tag

Ok, köszönöm!

srich

(#1154) metaldog


metaldog
aktív tag

A gyárilag felrakott win8 sincs aktiválva? Mert én legalább úgy láttam nincs, ilyenkor nem egy teljes win8-at adnak aktiválva? Azért kérdezek ennyit mert samu laptopom sem volt még ésnem olyan egyszerű a telepítés és win8-am sem volt még, meg ezek az előtelepített op rendszerekkel sem vagyok tisztában hogy teljes értékűek vagy sem.

(#1155) lsc válasza metaldog (#1154) üzenetére


lsc
nagyúr

Első bekapcsolásnál meg kell adnod pár adatot, az aktiválást az oprendszer elrendezi.

Az élet kegyetlen .

(#1156) lacibacsi


lacibacsi
addikt

A Samsung NP300E5X-S02HU típusnak milyen a kijelzője? Matt, avagy fényes? A billentyűzete milyen? Hajlik, vagy stabil?
Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1157) dJ Peer válasza lacibacsi (#1156) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Csak az E5Z-ről tudok nyilatkozni, gondolom hasonló konstrukció: Matt a kijelzője. A billentyűzete egy kicsit hajlik, az összeszerelés minősége nem a legjobb, de kibírható. A billentyűzet lenyomása kellemes, nem hangos.
Remélem tudtam segíteni.

(#1158) cavman


cavman
tag

Sziasztok!
Akadt egy kis gondom 7 Chronos géppel. Win 8
Easeus partition programmal ketté osztottam a vinyót, és
most nem bírom elindítani. 0xc0000225 hibakódot dob.
Hiába teszek be win7 lemezt, mert csak az van itthon,nem reagál.
Segítségeteket kérném! Ötletet? Hogyan tovább? :F

(#1159) dJ Peer válasza cavman (#1158) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Próbáld meg úgy, hogy kihúzod a netkábelt a gépből. [link]
Csak egy ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#1160) cavman válasza dJ Peer (#1159) üzenetére


cavman
tag

Köszönöm a gyors választ,de sajnos nincs semmi csatlakoztatva. Még egér sem.

(#1161) lacibacsi válasza dJ Peer (#1157) üzenetére


lacibacsi
addikt

A "kicsit hajlik" milyen a Dell notik hajlásához képest? Mert azoké elég gáz...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1162) taylor67


taylor67
tag

Vettem egy NP350V5C A03HU laptopot win8-al. Le akarom cserélni az oprendszert, de meglepődve tapasztaltam, hogy a biosban szinte semmit nem lehet állítani. A boot priority két választási lehetőséget ad: windows boot manager és disabled. Disabled-et választva induláskor rögtön a biosba megy. Nem lehet választani sem USB-t, sem DVD-t, sem LAN-t. Hol találok egy normális biost és hogyan tudom rátenni, ha nincs bootolási lehetőségem külső eszközről?

(#1163) pro70 válasza taylor67 (#1162) üzenetére


pro70
tag

Jó a win8, maj mögszokod ;]

Viceet félre...

Boot menü > Secure Boot > Disabled > CSM OS-ra állítsd!

Nem tartozol semmivel :DDD :R

(#1164) DrKable


DrKable
csendes tag

szervusztok! nekem egy samsung np300e5z s07-es laptopom lenne! és az a kérdésem vele kapcsolatban h procit és video karit lehet-e benne cserélni? vagyis h az nvidia kari cserélhető-e és h a proci integrált vagy cserélhető?! nem tudtam rájönni hosszas keresgélés után sem! ha valaki tujda akkor nagyon hálás lennék! köszönöm!

WHY DON'T YOU GIVE UP? Cause :D I never really learn how to :D "Goku"

(#1165) Dell XPS válasza DrKable (#1164) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A processzor nem integrált, viszont cserébe a videokártya az igen.

Üdv, Dell XPS

(#1166) taylor67 válasza pro70 (#1163) üzenetére


taylor67
tag

Köszi. Ezt a Samsung telefonos ügyfélszolgálata miért nem tudja?

(#1167) DrKable válasza Dell XPS (#1165) üzenetére


DrKable
csendes tag

és milyen procit tudnék bele rakini? ebbe a foglalatba bele tudok rakni i5-ös vagy más procit?

WHY DON'T YOU GIVE UP? Cause :D I never really learn how to :D "Goku"

(#1168) pro70 válasza DrKable (#1167) üzenetére


pro70
tag

Ha HM65-ös chipset van a gépben, a 2xxx-es i5-ös ill 2xxx-es i7-es processzor menni fog a gépben!

(#1169) DrKable válasza pro70 (#1168) üzenetére


DrKable
csendes tag

nagyon szépen köszönöm! utolsó kérdés, lehet kicsit érdekes a kérdés
http://hardverapro.hu/apro/kingmax_4gb_1333mhz_modul_elado/hsz_1-50.html
egy ilyen ramot bele tudok rakni? az én utánna lelésem azt mondja h semmi akadája! de annyi kompatibilitási problemről halottam már h gondoltam jobb ha megkrdem!

WHY DON'T YOU GIVE UP? Cause :D I never really learn how to :D "Goku"

(#1170) Dell XPS válasza DrKable (#1167) üzenetére


Dell XPS
veterán

Itt meg tudod nézni és kiválasztani a "megfelelőt" a támogatottság alapján: [link]

Szerk: Érdemes odafigyelni a cserénél (TDP), nehogy gond legyen a hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#1171) DrKable válasza DrKable (#1169) üzenetére


DrKable
csendes tag

és tényleg a leg utcsó :D hány gigáig lehet bőviteni? mára befejeztem :D

WHY DON'T YOU GIVE UP? Cause :D I never really learn how to :D "Goku"

(#1172) pro70 válasza DrKable (#1169) üzenetére


pro70
tag

Gondolom i3 2xxx-es szériájú processzor van a gépedbe...az 1333MHz-es ramokat támogatja, de ha van rá lehetőség, azért próbáld bele!

(#1171)

16GB

(#1166) taylor67

Nincs mit...Ők még alszanak ilyenkor :D

[ Szerkesztve ]

(#1173) DrKable válasza pro70 (#1172) üzenetére


DrKable
csendes tag

köszönöm!

WHY DON'T YOU GIVE UP? Cause :D I never really learn how to :D "Goku"

(#1174) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Samsung NP300E5X-S02HU laptop gondok.

Kolléga ezen laptopja most már másodszor vált használhatatlanná. A jelenség, hogy a képernyőn semmi nem jelenik meg, a VGA kimeneten sem. A vinyót és a ventit hallani ahogy felpörög, de a képernyő tök sötét. Samsung szervízben "kijavították", a hét elején kaptuk vissza. Tegnap este nekiálltunk Win8-at telepíteni, ami gond nélkül fel is ment. Utána SystemRescueCD-vel bootoltunk, hogy a partíciókat megnézzük, utána tűnt el megint a kép.

Most, immár másodjára, vissza lett víve a szervízbe, ott egyből azt az infót kérdezték, hogy nem Ubuntu lett rá telepítve... Állítólag Ubuntu display driver okozza ezt, valami regisztert kinulláz az alaplapon és nem jelenik meg semmi. Így utólag nézve, valóban ilyesmiről van szó. A SystemRescueCD bár Gentoo alapú, de lehet hogy ugyanaz a display driver van rajta.

Még a Windows telepítés előtt Parted Magic nevű CD-ről is bootoltunk, az nem okozott gondot.
Egyébként pedig OpenSUSE-t akarunk rátenni a Win8-on kívül.

Más találkozott ilyen hibával?

Gyorskereséssel egy találtam egy hasonló jellegű leriportált Ubuntu hibát. Itt az UEFI-vel hozzák összefüggésbe. Ami esetleg lehet igaz is, mert mi is engedélyeztük az UEFI-t, igazából UEFI módbna akartuk a Win8-at installálni, hogy a lemez GPT-re legyen formázva, de sajnos a Samsung laptop BIOS-a elég fapadosnak tűnik, és nem sikerült elérni, hogy a DVD UEFI módban bootoljon be.

Majd még lesz pár kérdésem ezzel a notebook-kal kapcsolatban.

(#1175) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Szóval, az előbbi Samsung - Ubuntu hibától függetlenül, lenne néhány kérdésem a laptop boot beállításaival kapcsolatban. Laptop NP300E5X-S02HU.

Win8 topikban is szóba került.

1) danee91 ezt írja:
"Nekem is Samsung laptopom van, azonban én fel tudtam tenni UEFI módban Win8-at, igaz pendrive-ról..

A Samsung boot választója nem jelzi külön előtaggal, hogy UEFI boot készül, egyszerűen ha UEFI Enabled, akkor abban kéne települnie, bár megfogalmazása szerint ez csak annyit jelent, hogy ebben a módban képes GPT és MBR-ről is bootolni, míg ha Disabled ez a menüpont, akkor csak Legacy Boot lehetséges(MBR)."

Ezzel a notebookkal mi ezt nem tapasztaltuk! Engedélyeztük az UEFI-t, de max ennyit találtam a BIOS-ban. A Win8 install DVD UEFI kompatibilis, miért nem UEFI módban bootolt be?
Hogyan lehet rávenni a laptopot, hogy UEFI módban bootoljon?

2) A Secure Boot menüt direkt kerestük benne, de nem találtunk ilyen menüpontot. Létezik az hogy nincs benne? Vagy csak mi vagyunk bénák? :)

3) Harmadik kérdésem a videokártya.
Kicsit össze vagyok zavarodva. A laptopot úgy vettük, hogy Nivida GT620 van benne. De tegnap amikor a Win8 fel lett rakva, Intel HD4000-et láttam benne, ami ugye a Sandy Bridge integrált. Ez most hogy van? Mindkét VGA benne van? Vagy hova lett az Nvidia?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#1176) SZATA


SZATA
senior tag

Hi!
Hogy lehet engedélyezni, hogy a gyári Win7-ben a user jogú felhasználóknak is menjenek a Samsung rendszerszoftverei?
Ha nem adminként lépek be, percenként jönnek különböző értesítések, hogy írjak be jelszót mindenféle Samu progik futtatásához.

(#1177) pro70 válasza batagy (#1175) üzenetére


pro70
tag

Mindkét VGA benne van?

Ha feltetted a drivereket, akkor benne persze...ha máshol sehogyse látod, eszközkezelőbe katt a "videókártyák"-ra!

(#1178) fPApi


fPApi
őstag

Furcsa dolgot vettem észre a minap (samsung np350v5c):
Be van állítva, hogy 30 perc után menjen szépen aludni, amivel nincs is baj, viszont ha ez alapján alszik el, akkor folyamatosan megy utána is a ventilátor (lehet hallani), ha viszont úgy altatom, hogy rámegyek az alvás parancsra, akkor egy idő után leáll a ventilátor. Azt, hogy elalszik az első esetben is úgy látom, hogy a külső képernyőn ilyenkor nincs jel. Mi okozhatja a ventilátor működést?

(#1179) Mikisys válasza batagy (#1174) üzenetére


Mikisys
őstag

Nekem hasonló gépemen Ubuntu van kezdettől fogva és mellé Win7-es.
Nincs problémám, a képernyő nem sötétült el sosem.

Valami hardver-probléma lehet a háttérben, amit nehéz megfogni, mert ugye win-alatt működik a géped.

A Samu driverei viszont nálam nincsenek feltelepítve, mert semmire nem jók azon formában, ahogy adták a géphez. Szinte minden ütközik mindennel, lassú lesz, nincs hang, nincs kamera, nincs normális hálózati működés, stb.

Az Ubuntu CD-ről lett telepítve és semmilyen egyéb driver nem, megy tökéletesen minden és gyors a gép, nem melegszik.
Igaz, játék sincs a gépen, ami hazavághatná.
Ha Win7-et indítom, akkor állandóan firssülni akar, de nem engedem, ne kutyuljon össze nekem semmit a gépemben a frissítés.

Üdv!

(#1180) Mikisys válasza fPApi (#1178) üzenetére


Mikisys
őstag

Miért nem Te alszol a gép helyett?
:)
Nem érdemes altatni, mert hányingerrel ébred, összekuszálódhatnak benne a futtatott programok részei.
Ki kell kapcsolni, ha nincs rá szükség legalább 30-percig, utána be lehet kapcsolni és működik rendesen minden.

Üdv!

(#1181) fPApi válasza Mikisys (#1180) üzenetére


fPApi
őstag

OK, akkor azt mond meg légyszi', hogyan tudom beállítani, hogy mondjuk 15 perc tétlenségnél kapcsoljon ki, mert az energiagazdálkodásnál csak alvást, vagy hibernálást látok.

(#1182) Dracula válasza G-lader (#1045) üzenetére


Dracula
senior tag

Hello!

Végül vettél ilyen notit? Engem is érdekel, és már most nézelődök, 200 körül max. mit vennék hamarosan.
Erről pl. mi a vélemény?

http://prohardver.hu/tema/samsung_notebookok/hsz_951-1000.html

(#1183) Dhampir válasza Dracula (#1182) üzenetére


Dhampir
félisten

Vérszagra gyűl az éji vad... :DDD

Nekem az NP550P5C tetszik, bár nem egy erőmű, de szép laptop, JBL-hangszórókkal.

(#1184) Dracula válasza Dhampir (#1183) üzenetére


Dracula
senior tag

Áh, egy vérszívó kolléga... ;]

Nekem nem kell "gamer" noti, inkább a hosszú üzemidő és a hordozhatóság a fontosabb.
És az idézett már át is lépte a 200e-res határt... De azért kösz!

(#1185) Mikisys válasza fPApi (#1181) üzenetére


Mikisys
őstag

"Ki kell kapcsolni, ha nincs rá szükség legalább 30-percig, utána be lehet kapcsolni és működik rendesen minden."

Ennél jobbat nem tudok javasolni, ez legalább megbízható.

Üdv!

(#1186) kadett16gsi


kadett16gsi
csendes tag

Hali, az egyik ismerősömnek van egy kis problémája. Mégpedig
"Van egy Samsung NP300E5C-S03HU amin volt egy Windows 7 Home Premium, ez lett távolítva és helyette a Windows 7 Ultimate x64 lett feltelepítve. Eddig ez renben is van, de a rendszer nem indul el, folyamatban újra indul a gép. Mi ennek az oka? Olvastam olyat, hogy csak eredeti Windows-al indulnak a Samsung laptopok, mert ez valami kódolás miatt van így. A bökkenő az, hogy a Windows 7 ami fel lett telepítve eredeti lemeznek a biztonsági másolata. Tehát a kérdésem az, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy ne a Home Premium legyen az oprendszer hanem az Ultimate? A másik meg, hogy van valami recovery vagy valami ilyesmi egy külön meghajtóra telepítve és az le van foglalva a samsungnak. Ezt el lehet távolítani, nem jár garancia vesztéssel?
Köszönöm előre is. "

Köszönöm, ha valaki tud megoldást.

(#1187) lacibacsi válasza kadett16gsi (#1186) üzenetére


lacibacsi
addikt

Az ismerősöd csináljon egy szűz telepítést frissen formázott partícióra. A hibajelenség meg fog szűnni. A garanciával kapcsolatban nincs infóm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1188) KDOG


KDOG
tag

Üdv!
np300e5z-a04hu samsung laptop....
Érdekes dolgot csinál... kb két hónapja a wifi szarakodik rajta keményen.
Gondoltam visszarakom a szűz rendszert (mindig csinálok képfájlt külső programmal a meghajtókról), tehát az alap frissen települt rendszer került vissza.
Jelenség maradt ugyan az... nem mindig stabil a net, néha eltűnik. A router rendben, ráadásul cserélve is lett, minden egyéb gép normálisan működik a hálózaton.

Tehát: router, net, hálozat minden rendben.
Op rendszer hibátlan, tiszta (hiszen ezzel ment hónapokig, tehát a visszatöltött image el mennie kellene, ha csak rendszer gond lenne)
Minden egyéb a hálózatra csatlakozott gép rendben üzemel.
Hálózaton nincs semmi extra, mezei DHCP, WPA2 kódolással.

Kizárásos alapon maradt az, hogy a wifi kártya szar.
Most gyorsan megnéztem, hát a komplett alját le kell kapni 100%-ra.... (miért is kerül többe egy lenovo/dell?)

Milyen foglalattal fogok találkozni?
TPLink TL-WN861N 300M mini pci jó lesz oda ?

Vagy küldjem vissza garanciába? (amit nem szívesen tennék, mert csomó idő, egyszerűbb párezerért venni egy ilyet) Mennyire nézik amúgy az ilyen szerelést valódi hibánál ? (pl chipset elmelegszik és társai szokásos halálozás)

ohh közben megvan mini pci-e
Intel Centrino Wireless-N 1000 <<<< ez jó szerintetek? szintén mini pci-e....

[ Szerkesztve ]

(#1189) fPApi válasza KDOG (#1188) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem ha így belenyúlsz, akkor nagy eséllyel ugrik a garancia. Ha bevállalod, csináld, de én inkább kiböjtölném azt az időt a garanciális javításra.

(#1190) lsc válasza KDOG (#1188) üzenetére


lsc
nagyúr

Elméletileg megpróbálják egy munkanap alatt javítani, lásd samsung honlap.

Az élet kegyetlen .

(#1191) fPApi válasza lsc (#1190) üzenetére


fPApi
őstag

Erre azért nem vennék mérget ...

(#1192) lsc válasza fPApi (#1191) üzenetére


lsc
nagyúr

Sehol nem írtam olyat én sem.

Az élet kegyetlen .

(#1193) KDOG válasza fPApi (#1189) üzenetére


KDOG
tag

Holnap felhívom őket... hátha :)
Végül is én értékesítettem, hátha van valami kiskapu.

(#1194) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Nagyobb mennyiségű multimédiás anyag tárolását egy 1,5TB-os vinyón oldom meg. Hogy ne kelljen folyton vacakolni az összekötéssel, szeretném beépíteni a gyakorlatilag nem használt DVD-rom helyére. Milyen beépítő keretet érdemes venni? Vannak szabályok, vagy a legolcsóbb is tudja azt amit kell? (NP300E5X-S02HU) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1195) lsc válasza lacibacsi (#1194) üzenetére


lsc
nagyúr

A csatlakozóra kell figyelni /sata/ide/, más különösebb nincs.A vinyó 2,5"-os gondolom.

Az élet kegyetlen .

(#1196) lacibacsi válasza lsc (#1195) üzenetére


lacibacsi
addikt

Igen 2,5"-os, SATA-s...

Hűtés-ügyileg nem fog gondot okozni?

Ja, és még egy: ennek beépítése gondolom garanciavesztéssel jár?!? vagy szervizben beépítik úgy, hogy a gari megmaradjon?

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1197) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Van nálam egy R580-as Samsung, nincs képe, sötét a monitor, de a ledek és a touch-pad is világítanak, mivel lehet probléma! Memóriát és a procit kipróbáltam, mivel próbálkozhatnék még?

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#1198) lsc válasza lacibacsi (#1196) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem okozhat gondot hűtésileg, szellősebben van benne mint a gyári helyen. Szervizben nem hiszem hogy berakják, nem gyári cucc, viszont a dvd meghajtót általában 1 csavar fogja csak, tehát nem bonyolult a dvd cseréje /hacsak nem dugták el azt az 1 csavart, de nem hiszem/.

Az élet kegyetlen .

(#1199) lacibacsi válasza lsc (#1198) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1200) KDOG válasza lacibacsi (#1196) üzenetére


KDOG
tag

hátsó szerelő nyilást egy csavar fogja, kicsavarod. letolod a lapot.
Alatta egy csavar ODD felirattal. Kitekerd, és kiesik a DVD....

De egy ilyen laptopba keretet faragni?! Le kell venned az előlapot a kieső optikáról, azt az ilye univerzális keretre rárakni. Hátul az optikán lesz egy vagy két csavarral felfogott fül, azt is át kell raknod, hogy be tudd rögziteni a már említett csavarral.

Biztos ilyen kategóriás laptoppal kell ez? Vannak üzleti laptopok, ahol ez hotswapelhető... akár akkut is fogad az optika helyén, és kintről nyítható, nem kell csavarozni (Lenovo Thinkpad/Dell Latitude, igaz más minőség, más ár).

Helyedben bemennék egy számtechboltba, kérnék "ezeröccázé" egy külső merevlemez házat... beleraknám, és akkor mehet USB-n... ráadásul a lemezt is kíméled, mert nem folyamatos használatot kap.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.