Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#552) erahurka válasza jeni (#551) üzenetére


erahurka
félisten

Aero felületnél a HD3000-et nézi szerintem.
Ugyanaz a két i5 száma? Lehet a V5A-ban egy egyel erősebb van, vagy az is lehet hogy a 17"-os gépben ki volt kapcsolva a turbo boost.

Meg azt se hagyd figyelmen kívül hogy ahányszor lefuttatod annyi féle élmény indexet kapsz ;]

Nekem NP300V5A-m van i3-mal, csak ajánlani tudom. A legkisebb 15,6"-os gép a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#554) erahurka válasza jeni (#553) üzenetére


erahurka
félisten

Erősebb alkalmazásoknál átvált. De te is be tudod állítani mit futtasson mivel. Vagy a progi ikonján jobb klikk, futtatás grafikus processzorral, nagy teljesítményű Nvidia grafika/integrált grafika. De ez csak arra az egy alkalomra érvényes.
De amúgy egész jól belövi magának. Bár Alan Wake-re szépen ráküldte a HD3000-et én meg úgy elszomorodtam hogy nem fog menni. Aztán nézem hogy nem is az Nvidiával futtatta. Szépen viszi minimumon 1366x720-ban.

Szvsz nagyobb felbontáson ugyanaz a hardver hozhat kisebb pontokat. De én annyira nem vagyok benne ebben, nem nagyon méregetem. Kétszer csináltam élményindexet, először nem tudom mennyi volt, most 4,7-en áll a HD3000 miatt (core i3). Ha jól emlékszem első mérésnél ez több volt.

Mindkét i5 SandyBridge, ugyanazt a HD3000-et kapták szerintem. Esetleg frissíts drivereket. De talán a más alaplap is hozhatja a különbséget. Ez érvényes az üzemidőre is.

[ Szerkesztve ]

(#555) dJ Peer válasza erahurka (#554) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Felesleges a pontokat nézni, az aero az integráltat használja, és nem is lehet módosítani.
Minden másik alkalmazásnál az 520-at fogja használni.

Ha nem zavar az angol bill, akkor azt válaszd. Azért a 17"-ért megéri.

(#557) dJ Peer válasza jeni (#556) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Mennyivel nehezebb? 0,5 kg? Nehogymár ez miatt válaszd a kisebbet. ;]
Jól döntöttél.

(#559) Arpsoft


Arpsoft
tag

NP-RC530S01, NP-RC530S02, NP-RC530S07 stb között mi a különbség? Semmi értelmeset nem találtam neten.

(#561) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Picit felvilágosítani valaki a samsung laptopok védelméről. Egy kollégám szendved a géppel mert ahoyg feltelepíti a windows 7-et folyamatosan kap egy hibaüzenetet. Ezután max újratelepíteni lehet. Egyszerűen csak az eredeti eszi meg a többit nem. Ki lehet ezt a védelmet kapcsolni valahol? Egyáltalán mi ez a marhaság?

Köszönöm :R

(#562) Tibor_560sec válasza peto.istvan (#561) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Nálam is volt egy új Samsung valahányas ...
30 napig tudod használni rajta a Seven-t ...
Nekem sehogy sem engedte a Loader-rel aktiválni azért el is adtam ...
Ennek sajnos eredeti kell szerintem ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#563) peto.istvan válasza Tibor_560sec (#562) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Hát komolyan mondom. Ezt a marhaságot. Mi van ha felteszek rá egy xp-t vagy vistát. Esetleg egy Ubuntut?

Nem is értem. A másik. Miből gondolja azt a gép, hogy a windows nem eredetit. Ergo ha a loader aktiválja, tudsz frissíteni a microsoft szerveréről. Onnan pedig csak azok tudnak akik eredeti terméket használnak.

Hát :W

(#565) peto.istvan válasza jeni (#564) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Hát megpróbálkozunk vele. Kíváncsi vagyok rá. Amúgy ezt a biztonsági ellenőrzést nem lehet valahol kikapcsolni?

(#566) ktommy91


ktommy91
addikt

Azért elég durván sz@rtok az alapelvekre ezzel a témával. Mellesleg 10 perc guglizás után megtalálod a loader helyes beállításait és menni fog...

Nincs kerítés.

(#567) peto.istvan válasza ktommy91 (#566) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Szia!

Már bocsánat de csak céloztam dolgokra. Konkrétan nem hoztam fel semmit. Másik pedig amit a googleben olvasható nem igazán életképes dolog. Hidd el már kipróbáltam mindent.

Látod te is csak loader-ként említed! :R

(#568) izsob válasza peto.istvan (#565) üzenetére


izsob
tag

Én a 2.1.1 es DAZ Loadert használom, nekem tökéletesen működik. Másfajta loadereknél volt h ujraindítás után megkutyult valamit a bootnál és nem indult el a win, de az is visszaállítható ujratelepítés nélkül.

(#569) peto.istvan válasza izsob (#568) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

:R

(#570) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Adott ez a két laptop:

SAMSUNG Series 3 NP300E5Z-S08HU

SAMSUNG Series 3 NP300E5Z-S07HU

A kiépítésükben csak a processzor az eltérés. A kisebbikben B950 (2.1GHz), a nagyobbikban Core i3-M (2,3GHz) kapott helyet.

Árban 18 ezer forint a különbség.

A B950 processzorban tudomásom szerint van integrált VGA kártya (HD3000 ha igaz). A grafikus és egyéb teljesítményben milyen különbség van a két noti között? A gyengébb proci a dupla VGA-val tud annyit, mint a "sima" GT az erősebb processzorral? Nem játékokra kell elsősorban a gép, de szeretném ha Star Wars Force Unleashed azért elmenne rajta (ha nem is full grafikán)...

Van valakinek konkrét tapasztalata ezzel a két típussal kapcsolatban?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#571) lacibacsi válasza lacibacsi (#570) üzenetére


lacibacsi
addikt

Bocsánat! Most nézem, hogy mindkettőnél integrált videókártyát ír. Azt nem tudtam, hogy B950-be nvidia kártyát is integrálnak, valahogy csak a HD3000 volt emlékeimben. Ezek szerint nem dedikált kártyák... Akkor meg a proci ereje a különbség.

Azért tapasztalatokat továbbra is szívesen hallgatok.

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#572) ktommy91 válasza lacibacsi (#571) üzenetére


ktommy91
addikt

Szerintem még olvass nagyon-nagyon sokat ezekről a dolgokról. Szóval a B950-es proci mellet egy iHD2000 van, ami az első generációs core i procik mellett is. Az i3-2350M mellet van egy iHD 3000 IGP. A GT 520M egy belépő szintű dedikált kártya. Az nvidia optimus technológia segítségével lehet váltani a kettő között, annak a függvényében hogy nagyobb teljesítményt vagy hosszabb üzemidőt akarsz.

Nincs kerítés.

(#573) lacibacsi válasza ktommy91 (#572) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!

Valóban sokat kell olvasnom, ezt elismerem. De akkor az Ipon honlapján van mégis csak az elírás, mert ezek szerint nem integrált az nvidia kártya. A B950-be integrált HD3000-t elnéztem, valóban csak HD2000.

De egy kérdésem lenne még hozzád: ez az optimus technológia tud automatikus módot, vagy mindig manuálisan kell átváltani, ha éppen játszani, vagy videót nézni akarnék? Illetve ez a párosítás nem tud olyan Hybrid Croodfire módot, mint amit az AMD procis notik közül tud(ott) néhány?

Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#574) ktommy91 válasza lacibacsi (#573) üzenetére


ktommy91
addikt

Az ipon mindenhova integráltat ír, ami végül is jogos, mert a legtöbb mobil VGA alaplapra van forrasztva. Az optimus teljesen automatán teszi a dolgát, neked csak azt kell belőni hogy melyik alkalmazás melyik GPU-t használja. Intel+ Nvidia párosnál nincs crossfire, vagy az egyik megy vagy a másik...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#575) lacibacsi válasza ktommy91 (#574) üzenetére


lacibacsi
addikt

Közben tájékozódom... :)

A régi gépem egy FU-SI volt. AMD Athlon™ 64 X2 QL-60 proci és ATI Radeon HD3470 párossal. Azt ugye jól látom azért, hogy a B950-GT520M páros is (az i3-as meg pláne) azért felette van grafikus teljesítményben?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#576) ktommy91 válasza lacibacsi (#575) üzenetére


ktommy91
addikt

Persze, felette van. Viszont játékok szempontjából tök mindegy hogy B950-nel, vagy i3-2350-nel hajtod meg a GT520-at...

Nincs kerítés.

(#577) lacibacsi válasza ktommy91 (#576) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm! Mivel az egyéb alkalmazásaimnak meg bőven elég a gyengébb proci, azt hiszem az olcsóbb noti mellett szavazok. Köszönöm a segítséged!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#578) izsob


izsob
tag

A samu notikban a dedikált kártyák is rávannak integrálva a lapra vagy kiszerelhető?

(#579) erahurka válasza izsob (#578) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem rá vannak integrálva. De ha ügyes vagy megfelelő felszereléssel nyilván kiszedhető. Mondjuk külön nem fogsz venni notis grafikus chipet. Esetleg bontóban komplett alaplapot grafikus chippel. Szóval ezzel nem érdemes bénázni.
USB 3.0 viszont elvileg elég gyors külső VGA használatához - legalábbis a Sony szerint.

(#580) terencehill


terencehill
tag

Hi!
Olyan problémám lenne, hogy van egy samsung gép amibe nincs dvd drive.
kaptam hozzá egy dvd-t (System recovery win7 (64))
meg a gépen is van egy samsung recovery solution progi (meg valami rejtett partició ahol driverek vannak ...)
kérdésem hogy lehetne rá rakni a win7-t usb-re mert a vinyo helyett ssd-t raknék de előtte ezt megkéne oldanom:D
próbáltam win 7 usb dvd tool progival 32 és 64 bit-es gépen is több féle progival is csináltam iso-t a dvd-ből meg formáztam is a pendriveot fat32-be meg nfts-be (lassan is gyorsan is)
és mindig ezt írja ki:

Nem tudom mi lehet a baj :W
[Ilyen 8gigás a pendrive]
Még arra gondolok hogy a dvd-re rá van írva hogy "...only with samsung pc " lehet ez a baj?
valakinek ötlet?

---

(#581) SZATA


SZATA
senior tag

Hi!
Egy Samsung noti vásárlásán gondolkozok – ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Ha megveszek egy noteszt (RF511) W7 oprendszerrel, milyen módon tudom később esetleg újratelepíteni azt?

Kapok hozzá lemezt, vagy van vmilyen helyreállítási lehetőség/partíció?
A rendszer mennyire van általában előretelepítve? Milyen paraméterezési, particionálási lehetőségeim vannak?

(#584) vans?


vans?
őstag

sziaszt

ugy nez ki elromlott a wifi vevo a notebookomban.. na mar most, erdekelne, hogy ha beadom szervizbe, akkor mindent le kell gyalulnom rola, vagy pedig ok csak hardveresen nyulnak bele ebben az esetben, es rajta hagyhatok minden adatot? persze olyanokra gondolok, amit nem feltek, de azert nem lenne jo, ha elvesznenek.

koszi!

hábm bábm

(#586) pandion


pandion
tag

Üdv!
Most vettem egy új Samsung NP RF511-es laptopot és minden jól működik egyet kivéve. Előtelepített win7-el adták és az energi beállításoknál nem engedi módosítani azt, hogy mi történjen ha lecsukom a fedelet. Ott van a beállítás de nem lehet módosítani, admin felhasználóval sem. Mi lehet ennek az oka és hogy lehetne ezt átállítani? Esetleg valami windows tuningolóval?
Köszi előre is!

(#587) vans? válasza jeni (#585) üzenetére


vans?
őstag

Samsung 300E a gep, fogalmam sincs, hogy integralt-e. :) A "csere lapot kapok" azt jelenti, hogy uj gepet?

:R

hábm bábm

(#589) vans? válasza jeni (#588) üzenetére


vans?
őstag

Samsung NP300E5Z-S02HU

hábm bábm

(#590) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Az NP300E sorozatnál vannak még olyan akadályok, mint az RV sorozatnál volt a biztonsági másolatról való Win telepítés esetén?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#591) saucelori


saucelori
tag

Sziasztok :)
Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy samsung notebookom, előtelepített OS-el.
Ez nem tetszik, fel akarok rakni rá egy másikat, de van egy rejtett (recovery) partíció, ami 15gb.
Ha leformázom ezt is, akkor fel tudok rakni rá egy másikat, mert csináltam ilyet, a rejtett partíció törlése nélkül, és akkor szervízben kötött ki, de most már nem garanciális, ezért a segítségeteket kérem.
Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#592) SZATA válasza pandion (#586) üzenetére


SZATA
senior tag

Üdv kolléga!

Kapcsold ki a Fast Startot (Samsung programok között van a Start menüben) és akkor engedi.

Nem tudom pontosan mit takar ez a Fast Start, hiába olvastam el a manualt, nem lettem okosabb.

(#593) erahurka válasza SZATA (#592) üzenetére


erahurka
félisten

Ez az a hibrid alvás üzemmód nem? Elvileg gyorsabban ébred a gép. Gyakorlatilag nem tudom. Az viszont tuti, hogy ha be van kapcsolva és alvó módba rakod a gépet, akkor nem világít egy pötty sem. Sima alvásnál világít valami kék cucc ha jól emlékszem. Valamilyen módosított hibernálás lehet a dolog.

Nekem be van kapcsolva, de én tudom állítani mit csináljon ha lecsukom.

(#594) SZATA válasza erahurka (#593) üzenetére


SZATA
senior tag

Olyasmi mint ahogy írod, de ez egy Samu fícsör, mert programból állítható (meg gondolom BIOS-ból) nem ez energiapolitikánál. Nekem sem világít egy pötty sem ha lecsukom. Teljes töltésről 24 óra alatt 15%-ot merült lecsukott/alvó állapotban.

Azt nem tudom a sima alvásnál ez miben jobb. Kevesebbet fogyaszt? Mert hibernálásból lassabban ébred, akkor miben jobb ha ezt a kettőt ötvözi?!

[ Szerkesztve ]

(#595) Frigate


Frigate
csendes tag

Sziasztok,

Nekem van egy rv509-es notim lassan több mint 1éve, és eddig se voltam megelégedve a burkolatával, mert elég gagyinak tünt elsőre is. De most megrepedt csak úgy magától a fedlap a tapipadtól jobbra, de nincs bemeneti repedés csak úgy középen! Semmi gondja amúgy a notinak, de engem eléggé zavar. Ez garanciális hiba vajon? Erre mondjon valaki okosat! :)

Megkérek minden kedves fórumtársat, hogy privátban vagy telefonon tessék érdeklődni. Köszönöm!

(#597) Frigate válasza jeni (#596) üzenetére


Frigate
csendes tag

Ez a külső, de a belső más, p6100 meg intel hd. Igazán nincs külsérelmi nyom, nincs letörve semmi, kisebb karcok talán vannak a használattól, de ennyi.

Megkérek minden kedves fórumtársat, hogy privátban vagy telefonon tessék érdeklődni. Köszönöm!

(#599) Frigate válasza jeni (#598) üzenetére


Frigate
csendes tag

igen az elején 1-2cm-es volt most már 6-7körül...

Megkérek minden kedves fórumtársat, hogy privátban vagy telefonon tessék érdeklődni. Köszönöm!

(#600) terencehill válasza saucelori (#591) üzenetére


terencehill
tag

ez engem is érdekelne, sima formázásnál a rejtett partició is eltünik?

---

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.