Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1501) csasaKKP válasza lsc (#1499) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, utánaolvastam korábban. :)
Valóban így van, azért olyan nagy a videoillesztő (~900 MiB).
További bizonyíték, hogy aki a Vezérlőpult/Hardver és hang/Eszközkezelő-ben megnézi a notebookján az Intel IGP-t, akkor egy igen különös dolog tűnik fel: Az illesztőprogram gyártójának az AMD-t nevezi meg.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1502) Bobrooney válasza fPApi (#1500) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nekem eddig mind a két notebookom esetében simán feltelepítette a gyártó oldaláról :))
Igaz csak Nvidiás notim volt.

(#1503) KBear válasza Bobrooney (#1489) üzenetére


KBear
tag

AMD Radeon HD7670M van a gépben

CsasaKKP: A videokártya driver verziószáma: 8.982.6.0

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1504) KBear válasza csasaKKP (#1490) üzenetére


KBear
tag

Most Írtam nekik én is a fényerő szabályozással kapcsolatban. Kíváncsian várom a válaszukat.
Nekem 350V5C-S05-ös laposom van. Neked is?
Nálad nem jött elő a "videovezérlő nem válaszolt, de helyreállt" üzenet?

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1505) csasaKKP válasza KBear (#1504) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igen, pont ugyan ez a típus. Ilyen hiba nem (Chrome-ot használok, de Flash-es oldalakat nem nézek,/nem játszok Flash játékkal. Csak reklámok, amikkel szoktam találkozni.), de más előfordult március közepén. Pár oldallal visszább. Meg BF3 campagin módnál vannak bugok, hibaüzenet, ismétlődő hang. Multi jó.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1506) fPApi válasza csasaKKP (#1501) üzenetére


fPApi
őstag

Gondolom ez azért van, mert a dedikált kártya gyártója (jelen esetben AMD) adja ki a drivert, ami mindkét eszközt kezeli.

(#1507) csasaKKP válasza KBear (#1503) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hogy lehet, hogy neked más az IGP driver verziószáma, mint az enyém? Hol nézted meg?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1508) KBear válasza csasaKKP (#1507) üzenetére


KBear
tag

Az eszközkezelőben is ezt találtam és az sw update program is ezt a verziószámot köpte ki. Nálad milyen verziószám van?

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1509) csasaKKP válasza KBear (#1508) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Aha, vagy úgy. Az Eszközkezelőben nézted. Érdekes, ott nekem is ez: 8.982.6.0
De nézd meg az Intel® HD Graphics Controll Panel-ben (kis kék monitor ikon a tálcán)! Ott teljesen más a driver verzió. Ott nekem ezt írja: 9.17.10.2817

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1510) SLSuny


SLSuny
csendes tag

Sziasztok.

Mi a véleményetek SAMSUNG Series 3 NP370R5E-S01H-ról? Játék célra?

(#1511) csasaKKP válasza SLSuny (#1510) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szuper. :R

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1512) KBear válasza csasaKKP (#1505) üzenetére


KBear
tag

Ott nekem is :F

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1513) lsc válasza SLSuny (#1510) üzenetére


lsc
nagyúr

Feleslegesen erős bele a proci szerintem, ahhoz a kártyához nem kell ekkora.

Az élet kegyetlen .

(#1514) SLSuny válasza lsc (#1513) üzenetére


SLSuny
csendes tag

De hát jó nem?

Mennyi ramot bírhat az a gép? Mert ugye ez a beállítása:

PROCESSZOR: Intel Core i5-3210M 2.50GHz
MEMÓRIA MÉRET: 8GB
MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
KÉPERNYŐ ÁTLÓ: 15,6"
FELBONTÁS: 1366x768
LED KIJELZŐ: Igen
INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD8750
MEREVLEMEZ (HDD): 1000 GB
OPTIKAI MEGHAJTÓ: Nincs
OPERÁCIÓS RENDSZER: Windows 8
WLAN (WIFI): Igen
VEZETÉKES HÁLÓZAT: 10/100/1000MBps /Gigabit/
BLUETOOTH: Igen
USB PORT (2.0): 2 db
USB PORT (3.0): 2 db
FIREWIRE /IEEE1394/: Nem
KAMERA: Igen
KÁRTYAOLVASÓ: Igen
HDMI: Igen
MINI HDMI: Nem
MICRO HDMI: Nem
DISPLAYPORT: Nem
MINI DISPLAYPORT: Nem
LOKALIZÁCIÓ: Magyar
SÚLY: 2,5 kg

Ha 8-as van benne nem 2 db 4-es akkor érdemes még 1 8 asat rakni?:D

[ Szerkesztve ]

(#1515) SLSuny


SLSuny
csendes tag

Valaki tud a Fehérről egy képet adni?

(#1516) lsc válasza SLSuny (#1514) üzenetére


lsc
nagyúr

Most itt kezded, a milyen notit vegyek topicban már elég volt?
Egyébként el kell olvasni az adott noti adatlapját, ott mindig írják hogy max mennyi ramot kezel.

Az élet kegyetlen .

(#1517) Bobrooney válasza SLSuny (#1514) üzenetére


Bobrooney
senior tag

És mit kezdesz 16 gb rammal?

(#1518) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok! Visszakerült a windows 8 a gépemre(gyárilag is az volt rajta),csak mikor rálett rakva a win7 teljesen lelett formázva a merevlemez,így egy letöltött verzió került rá. Aida 64-el megtaláltam a termékkulcsot a parancssorban "slmgr.vbs -ipk <termekkulcs>" ezzel a megoldással beírtam a kulcsot,kiírta hogy sikeres,de nem történt semmi. Ha automatikusan akarom aktiválni akkor DNS: a név nem létezik hibát kapom. Van valaki aki tudna segíteni hogyan tudom aktiválni az os-t?
Előre is köszi

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#1519) Drughi válasza Bobrooney (#1517) üzenetére


Drughi
addikt

Én még a duplájával is tudnék mit kezdeni, ha nem aranyárban lenne és a gép is kezelné
16Gb-om van és van mire használni

[ Szerkesztve ]

(#1520) Bobrooney válasza Drughi (#1519) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ez mind szép és jó, és mire? Videószerkesztés?

(#1521) szaboi6512 válasza Kozs (#1518) üzenetére


szaboi6512
őstag

telefonon vagy online!

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1522) net84


net84
őstag

Röviden leírom a tapasztalataimat...
EZZEL a hibával kapcsolatosan a Samsung-hoz fordultam segítségért. Elsősorban az érdekelt volna, hogy mikortól lesz Win7 (meg egyáltalán bármilyen) driver az NP370R5V notebook-hoz. Illetve érdekelt volna, hogy a hibajelenséget okozhatja-e valamilyen driver/sw hiba/hiány.
Annyival időközben kiegészült a történet, hogy első indítás után minden reggel egyből leállítjuk a gépet, majd újra bekapcsoljuk. Így nem jelentkezik a fenti hiba.
A Samsung MO ügyfélszolgálata egy rakás sz*r. Onnan, hogy az akku le van merülve és azért áll le, eljutottunk oda, hogy inkább küldjem szervizbe, megnézik. Ezzel csak a következő a probléma.
1. Mivel eredetileg Free DOS-os, így szoftveres hibára nem él a garancia.
2. A háztól-házig szolgáltatásoknál a felhasználási feltételekben ott van, hogy nem garanciális hiba esetén az oda-vissza szállítást ki kell fizetni.
3. Driver továbbra sem érhető el a készülékhez, így a szoftveres hibát nem tudom kizárni.

Samsung ügyfélszolgálat tapasztalatok:
- nem olvassák végig az üzeneteket, 3 kérdésből 1-re sikerül válaszolniuk
- továbbra is azt javasolják, hogy küldjem el a notit szervizbe, ha nem garos, akkor megmondják a kollégák, hogy mit lehet csinálni (és természetesen kifizethetem az oda-vissza szállítást!)

Mivel cég-cég között történt a gép vásárlása, illetve rendszeres beszállítónk, akitől a notit vettük, így nem, de egyébként, ha magán/otthoni gépnek vettem volna ezt a *****, akkor már rég a fejükbe húztam volna.

Az egyszer biztos, hogy ez volt az első és az utolsó Samsung notebook, amit vettem (akár céges, akár magán).

Read only...

(#1523) Bobrooney válasza net84 (#1522) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Megnézted vírusok és malware-k ellen a gépet?
Új windows telepítése? Mivel céges eredeti windowsnak kell fent lennie. Lehet valamelyik frissítés kavar be neki, vagy annak a hiánya.
SW updater sem talál rá semmit?
Esetleg win8 kipróbálása, hátha..
És a biosban van (legalábbis nekem) hogy accumulator calibration vagy battery calibration, egy próbát még megérhet.

(#1524) net84 válasza Bobrooney (#1523) üzenetére


net84
őstag

Vírus, malware nincs.
Friss Win7 van fent, és igen, jogtiszta,eredeti.
Valami ütközésre gondolok én is. Az első két-három napban, amikor telepítettem és vadásztam a drivereket, semmi gondom nem volt. Aztán az FN funkciók fele még mindig nem ment, így vadásztam tovább a neten és közben pakoltam fel az egyéb SW-ket. Amit utoljára telepítettem: FN funkció vezérlő, win7 biztonsági frissítések. Ezt követően jelentkezett a következő nap reggelén a hiba.
Az alábbi esetekben mindig lekapcsol:
1. - akku üzemmód alatt, futó böngészővel, levelező klienssel, üresjáratban
2. - akku üzemmód alatt, csak az alap programokkal (nem került elindításra semmi, csak amit a windows indít el betöltéskor)
3. - ugyanaz, mint a második, csak töltőre csatlakoztatva
4. - akku üzemmódban, aktív használat alatt
5. - töltőre csatlakoztatva, aktív használat közben

Amikor nem kapcsol le:
1. - akku és töltős üzemmód alatt is, bekapcsolás, rendszer betölt, szabályos leállítás, majd egyből indítás. Ez után használható gond nélkül a gép, nem áll le. Sőt! Ha napközben 0,5-3 órára le van kapcsolva a gép és újra el van indítva, akkor sincs vele gond, nem áll le szabálytalanul.

SW Updater - a notebook típus nincs a listában, típus keresőbe történő beírása esetén pedig eredménytelen a keresés.

Win8-am nincs, így azzal nem tudom kipróbálni sem. Hosszútávon nem megoldás egyébként ez sem, mivel több programunk sem megy megfelelően Win8 alatt.

Elviekben itt is van a BIOS-ban ilyen funkció. Gondolkodtam is rajt, de töltőre csatlakoztatva is hülye a gép, így nem foglalkoztam vele.

A cég, ahol vettem, telepített egy ugyan ilyen típust, náluk nem jelentkezett ez a hiba (és az ügyfél sem vitte még vissza). Megyek hozzájuk, kipróbálom azokat a drivereket, amiket ők használtak. Ha azzal is csinálja, akkor valami más a gubanc.

Read only...

(#1525) Bobrooney válasza net84 (#1524) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ha az sem jön be, akkor a win frissítéseket próbáld mellőzni, hátha..
Win8 meg nekem mindent elindított eddig, csak be kell állítani win98 kompatibilisre a dolgokat, és megy mint az álom :))

(#1526) net84 válasza Bobrooney (#1525) üzenetére


net84
őstag

Megkísérlem, köszi!
A Win8-al azért nem is kísérleteztem, mert anno Win7-re történő váltáskor (kénytelenek voltunk, mivel XP már régen nem volt) rengetek hiba jelentkezett (hiába volt a kompatibilitási mód). Használunk olyan speciális szoftvereket (hivatali SW-k), amik néha még a támogatott op. rendszerek alatt sem működnek megfelelően (sajnos ez van, ezt kell szeretni, nincs alternatíva). Új verzió pedig nem fog érkezni, helyette át kell majd térni a teljesen felhő alapú alkalmazásokra, remélhetőleg nem IE korlátozással :).

Read only...

(#1527) online1986


online1986
tag

Sziasztok írnék néhány tapasztalatot Samsung NP370R5V ha Driver lemez meg van akkor manuálisan kezd egyesével telepíteni és nem Auto round Win7-hez teljesen jól mükszik.

Win 8 szerintem sokkal kompatibilisebb a géppel és a Driver Lemez Full kezeli !
Ja és a ATI 8750M VGA DX 11.1 támogatása is mükszik WIN8 al

(#1528) net84 válasza online1986 (#1527) üzenetére


net84
őstag

Neked volt hozzá driver lemez? Az meg hogy a....melyik verzió?

Read only...

(#1529) online1986 válasza net84 (#1528) üzenetére


online1986
tag

Ez a tipus!!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1530) net84 válasza online1986 (#1529) üzenetére


net84
őstag

Köszi!
Nekem S02HU és semmi nem volt hozzá... :(

Read only...

(#1531) lsc válasza net84 (#1530) üzenetére


lsc
nagyúr

A driverek szerintem ugyanazok a két típusnál. Ha samunál van családon belül driver nyugodtan le lehet tölteni a megfelelő alkatrészhez. Tehát ha pl 8750 videokártya van akkor mindegy hogy i7 vagy pentium processzor van a gépben.

Az élet kegyetlen .

(#1532) net84 válasza lsc (#1531) üzenetére


net84
őstag

Ezt tudtom, azonban Samunál NP370R5V-hez nincs letölthető driver. Ez a nagy gondom.
Ma kaptam új drivereket, amivel egy másik ugyanilyen gépet telepítettek ugyanezzel az op. rendszerrel. Az gond nélkül üzemel. Próba cseresznye hét végén.

Read only...

(#1533) Bobrooney válasza net84 (#1532) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Kíváncsi vagyok már. :))

(#1534) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

A BIOS-ban érdemes bekapcsolni a Fast BIOS Mode-ot? Annyit csinál, hogy lerövidíti a POST folyamatot.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1535) Drughi válasza Bobrooney (#1520) üzenetére


Drughi
addikt

ramdisk.

(#1536) online1986


online1986
tag

Sziasztok van Samunál NP370R5V-hez unlock bios?

(#1537) lsc válasza online1986 (#1536) üzenetére


lsc
nagyúr

Az mit unlockolna? I3-ból i7-et csinál vagy mi?

Az élet kegyetlen .

(#1538) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Samsung RV510-A02 laptopom van. Gondolom azt felejtsem is el, hogy a Celeron T3500 helyett belemehet egy Core2Duo T6400 pl.

A kérdésem, hogy milyen Pentium CPU-t tudnék belerakni a drágaságba, amit kezel is?

(#1539) Aramanna


Aramanna
csendes tag

Sziasztok,
Nekem egy R580-as Samsung notebookom van, és ha lenne ötletetek, mi lett a DVD olvasóval, szívesem venném. A probléma a következő: ezer éves írott cd-t, dvd-t, zenei cd-t beolvas minden gond nélkül, de a napokban vásárolt játék DVD-t, illetve az eredeti DVD filmeket nem hajlandó beolvasni. A lemezek jók, másik lejátszón is kipróbáltuk őket.
Előre is köszönöm.
Aramanna

(#1540) Bobrooney válasza Aramanna (#1539) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Lehet teljesen hülyeséget mondok, de nem lehet a régió kód miatt?

(#1541) online1986 válasza lsc (#1537) üzenetére


online1986
tag

Bövitett bios menü !

(#1542) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Sziasztok!
A laptopomra szeretnék egy üres windows 8-at rakni, mert amit a géphez adtak az tele van szemetelve. Honnan tudnék ilyet letölteni?

(#1543) Drughi válasza PPatrik (#1542) üzenetére


Drughi
addikt

warez vagy microsoft-tól fizetés után

(#1544) kecsawi válasza Drughi (#1543) üzenetére


kecsawi
senior tag

A géphez adott laptop win 8-al hivatalosan véve, amíg nincs meghekkelve hiába letöltött addig jogtiszta amíg a verziója ugyanaz :C ui: lehet érdemesebb kigyomlálni (sztem)

(#1545) PPatrik válasza kecsawi (#1544) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Ez gyomlálhatatlan. Alapból 3gb memóriát használt, kékhalálozott, meg ilyesmik. Két hete kigyomláltam, de még mindig nem az igazi, igaz most már csak 1,5gb memóriát használ. Na most értem el odáig, hogy tiszta win lesz, üresen és csak a legfontosabbakat rakom fel. Ha így is érdekes dolgokat csinál akkor szervíz. És mivel alig 1 hónapos a gép, azonnal vissza fogom kérni a pénzem, menjenek a francba. Azt jöhet az acer s7 fél milláért, bár annyit nem ér az egész.
Komolyan veszek egy 5 éves, 5 kilós laptopot, és akkor legalább nem kell rá vigyázni, meg az nem romlik el, mint a mostani fosok, komolyan befosok. :((( :DDD

(#1546) fPApi válasza PPatrik (#1545) üzenetére


fPApi
őstag

"Ez gyomlálhatatlan."
Szerintem is! Ezek inkább marketing eszközök, mint jól használható oprendszerek, persze csak szerintem. Én minden új notebook-nál kipróbálom, hátha, de aztán gyorsan jön a tiszta telepítés.

(#1547) Drughi válasza kecsawi (#1544) üzenetére


Drughi
addikt

Ez igaz, de azt kérdezte, honnan tölthetne le. Arra más megoldás pedig nincs.
Hiába van eredeti kódod bármihez, ha nincs hozzá telepítőd.

(#1548) PPatrik válasza fPApi (#1546) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Én a régebbi gépemmel több mint egy évig szívtam a gyári rendszerrel. Majd felraktam egy win 8 előzetest, de azzal se lett sokkal jobb, így akkor ment vissza a gyári.

Egyébként az sw update működik valakinek? Nekem meg se nyílt, így letöröltem. :DDD

Drughi: Kódom sincs. ;] Csak egy gépem van, amin gyárilag volt win 8. Jaa és a dizájnos matricám is megvan.

(#1549) fPApi válasza PPatrik (#1548) üzenetére


fPApi
őstag

"Egyébként az sw update működik valakinek?"
Nekem tökéletesen működik, a driverekkel nincs is gondom (persze nem engedtem mindent felrakni, mert akkor cseberből, vederbe...)!

(#1550) Aramanna válasza Bobrooney (#1540) üzenetére


Aramanna
csendes tag

gondoltunk erre, de olyan lemeznél is csinálja, amit gond nélkül beolvasott eddig
tudok vele valamit csinálni?
vészmegoldásként vettünk egy samsung külső dvd olvasót, remélem azzal nem lesz gond :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.