Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1251) Drughi


Drughi
addikt

Tőltőről megy és játék alatt sem kapcsol be.

sőt, a system tray-en sincs ott az ati ikon, hogy a beállításokat elintézzem.
catalyst_mobility_64-bit_util -et fel sem engedi telepíteni, mert nem látja a kártyát.

13-1_mobility_vista_win7_win8_32-64_hydravision ez pedig felmegy, bár nyoma az nincs

(#1252) misionline válasza leslieke (#1250) üzenetére


misionline
tag

Szia.

Webhelyjelszavak mentésére gondolsz? Igen be lett állítva. és semmi...:(

full friss rendszer(volt) firefox még a könyvjelzőket sem hajlandó az eszköztárba menteni...
Asztali gépemen (w8) ctrl+D és választhatom kis ablakban hova mentse, notinál nem...

(#1253) fPApi válasza Drughi (#1251) üzenetére


fPApi
őstag

Notebook-oknál a legritkább esetben lehet a VGA gyártó (AMD, NVIDIA) oldaláról leszedett illesztőprogramot feltenni. Általában csak a notebook gyártó oldalán lévő működik (jelen esetben a samsung), ami persze jóval ritkábban frissül.

(#1254) pro70 válasza Drughi (#1247) üzenetére


pro70
tag

Indítsd el az SW Update-et, de ne telepíts semmit...manuálisan mentsd, exportáld (mondjuk az asztalra) [link] a videókártya illesztőprogramot! Töröld az összes AMD programot, utána telepítsd! Egyforma gépünk van, soha nem volt ilyen gondom! Ne is próbálkozz máshonnan (még az AMD oldaláról se) leszedett driverrel! Asztalon jobb egér gomb [link] ...ha nem ezt látod vidd vissza a boltba!

[ Szerkesztve ]

(#1255) misionline válasza pro70 (#1254) üzenetére


misionline
tag

Szia.

Hol van pontosan az az sw update?

(#1256) pro70 válasza misionline (#1255) üzenetére


pro70
tag

Windows 8-hoz! [link] 7-hez esetleg xp-hez Easy Software manager-t [link]

[ Szerkesztve ]

(#1257) Drughi


Drughi
addikt

Színkalibrálásban tud valaki segíteni?
Elég fakónak látom a színeket a gépemen (NP350V5C)

(#1258) pro70 válasza Drughi (#1257) üzenetére


pro70
tag

Telepítsd a "Settings" programot, szintén sw update-tel..."Megjelenítés" és állítsd "Normál"-ra...nálam hibátlanok a színek!

Többiek

Már működik az új (P07ABE) BIOS verzió!

(#1259) Dell XPS válasza Drughi (#1257) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

segítség: [link]

Üdv, Dell XPS

(#1260) lsc válasza pro70 (#1258) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, fel is raktam.

Az élet kegyetlen .

(#1261) Kozs


Kozs
tag

Sziasztok!
Van egy np350v5c notim, lecseréltem a gyári win8-at egy win7-re. Szenvedtem egy csomót a dedikált vid kártyával. Végül Driver Geniussal rárakta a 13.1-es drivert(elméletileg), mert hiába feltelepítette rendesen valami mintha még mindig nem klappolna. Leszedtem az oldalról az Easy Software Manager-t,automatikusan frissiteni akarja magát,ha hagyom hogy frissitse akkor sw updatet kapok, ami ugye nem keres win7-re drivert. Ha megszakitom a frissitést és elinditom akkor kapok egy olyat hogy ismeretlen hiba probálkozzon késöbb. Gépresi, újratelepítés, újra letöltöttem úgy felraktam és ugyanezt a hibaüzenetet kapok. Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a baja? Vagy rakjak fel rá egy win8-at és sw update? Vagy Driver genius és ne szorakozzak a samus progikkal?
Válaszokat előre is köszönöm!

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#1262) LicskaiJ válasza Kozs (#1261) üzenetére


LicskaiJ
aktív tag

Nem tudom mi lehet a baj nálad, de nekem win7 alatt az sw update frissítette a vga driver is, és működik rendesen...

Go Pats!

(#1263) Kozs válasza LicskaiJ (#1262) üzenetére


Kozs
tag

Ha sw updatet használok akkor amikor kikell választani hogy milyen operációs rendszerre kereseen drivert akkor ugye nemlehet csak windows 8-at választani,ez nem okoz kavarodást?

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#1264) lsc válasza Kozs (#1261) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak a samsung oldaláról leszedett driver jó, a 13.1 nem. Olyan kell amiben benne van az intel driver is. Én is visszatértem win7-re, ilyen gondom nincs /nálam a wifi tűnik el néha/, lehet jobb lenne újrarakni a 7-et ha már sokszor lett csesztetve.

Az élet kegyetlen .

(#1265) Kozs válasza lsc (#1264) üzenetére


Kozs
tag

Nekem a wifi drivert a Driver Genius jol letöltötte. 3 napos friss oprendszerem van, eddig egyfolytában wifit hazsnáltam semmi akadás/szakadást nem tapasztaltam. Szal akkor esélyem sincs frissiteni a drivert pedig azt olvastam hogy elég jol sikerült a frissités. Hát jolvan akkor nem szernvedek vele tovább visszafog kerülni a honlapos. Köszi a segítséget!

Olyan nincs,hogy valami nem sörnyitó

(#1266) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Konkrét típusokhoz kapcsolódó 3D Mark eredményeket hol tudok nézegetni? NP300E5X-S02HU típuson keveslem a 7960 eredményt (3D Mark 06). Vagy ennyi az annyi?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#1267) fifticenti01


fifticenti01
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy kezem alá kaptam egy Samsung NP300E5C-A02HU laptopot. Windows 8 volt rajta, mivel nem engedte újrarakni a laptopon ezért kivettem a winyót és egy asztaliban újraraktam, viszont most ahogy bekapcsolom bedobja a samsung logóját újraindul és bedob a bioszba.
Valakinek valami ötlet hogy hogyan lehetne megoldani win 7el a dolgot?

Előre is köszi a válaszokat!

(#1268) lsc válasza fifticenti01 (#1267) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#1269) misionline


misionline
tag

Üdv.

Van egy noti amin előtelepített licenszes windows 8 van. Mit kell tennem, ha ki akarom ssd re cserélni a benne lévő winyót?
A win8 eredeti, adták hozzá de semmi telepítője, semmi kódja nincs, elvileg egy rejtett recovery partición van és ha telepíteni akarom akkor onnan tudnám.

Hogyan mentsem ezt le és tegyem át az ssd re amit beleteszek?

(#1270) vans?


vans?
őstag

udv!

nem jatszik valaki veletlenul Samsung 300E notin FIFA13-mal? Ugyanis kidob a jatek, amikor elkezdodne egy meccs, csak a gyenge renderelesi szinten fut el, de akkor meg jatszhatatlanul. GeForce GT 520MX, core i3 2310M @2,1 GHz, 4 giga RAM...

koszi!

hábm bábm

(#1271) misionline


misionline
tag

Üdv.

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy SAMSUNG NP370R5E-S01HU noti, windows 8 al vettem.
Szeretnék ssd vinyót bele tenni.
todo backup progival klónoztam azt a lemezt ami eredetileg benne volt de amikor beteszem az ssd-t valami hibát ír ki, nem bootol be teljesen róla csak egy kék képernyő és hibaüzenet.
Próbáltam a gyári recovery használatával lemezmásolás néven is. szépen át is ment mindent de ugyanaz a hiba.

Valaki cserélt windows8 al rendelkező notiban ssd re vinyót? Hogyan klónozzam, hogy simán bootoljon róla?

(#1272) misionline válasza misionline (#1271) üzenetére


misionline
tag

Úgy néz ki bios beállítás volt a ludas, ...

(#1273) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Épp egy Samsung NP300E5X laptopra telepítek rendszert ismerősnek. Érdemes felrakni a mellékelt easy software manager -t v. inkább egyenként telepítsek drivereket?

Előre is köszi!

(#1274) fPApi válasza bladesks007 (#1273) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem ez ízlés dolga, a driverek fönn vannak a sami honlapján. És én pl. nem szoktam mindent fölrakni, csak a chipset-et, a vga-t, meg mondjuk a LAN-t, a többiből nekem eddig jó volt a windows drivere.

(#1275) pro70 válasza misionline (#1271) üzenetére


pro70
tag

Letöröltem ez egész recoveryt, nagyon felidegesített :DDD ...Letöltöttem egy windows 8 rtm hun-t, kiírtam és feltettem...mivel a szériaszám stb. alapján van regisztrálva az operációs rendszer a gépeden, teljesen mindegy milyet és milyen időközönként cserélsz benne merevlemezt, abban a pillanatban ahogy csatlakozik a számítógéped az inernethez, beélesíti magát a win8-ad!

(#1276) misionline válasza pro70 (#1275) üzenetére


misionline
tag

Szia

Sikerült végül is nekem, de lefogom törölni mert fos amit adtak hozzá w8 at.

Nem működnek jól a böngészők, nem mentenek jelszavakat felhaszneveket stb, sőt firefox ctrl+d vel csak kizárólag a könyvjelzők helyre hajlandó mentei...

[ Szerkesztve ]

(#1277) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok! Samu ultrabook procijával(i5-3317U) lenne egy kis problémám.(ma vettem használtan)
Win8 élményindex csak 3,6-ot hoz rá, elvileg 6 felett kéne lennie, illetve az Aida CPUID szerint csak 798MHz a cpu clock. Ez mitől lehet?? Kicsit aggódom :(

(#1278) lsc válasza bulikavagyok (#1277) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben samu programja fent van /win7-nél easy settings/ ott a hűtést csendesre lehet állítani, akkor a proci állandóan 2d órajelen megy, talán az a gond.

Az élet kegyetlen .

(#1279) bulikavagyok válasza lsc (#1278) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Supe thx! Ez volt a baj... Nagy kő esett le a szívemről, tényleg nagyon szépen köszi! :R :R :R

(#1280) fPApi válasza misionline (#1276) üzenetére


fPApi
őstag

Ami hibákat írsz, annak semmi köze a notebookhoz adott winhez. Annak csak az a baja, hogy tele van pakolva mindenféle, a normál használónak haszontalan programmal, amelyekről sokszor nehéz eldönteni, hogy biztonsággal törölhető-e, de egyébként a windows normálisan működik, ha felraktál minden drivert rendesen.
Én is mindig kipróbálom a notebook-al adott wint, aztán mindig rájövök, hogy jobb a tiszta telepítés, de a "szemét" miatt és nem olyan hibák miatt, amit írtál. Azokat persze okozhatja az is, hogy a "szemét" tisztítása közben olyan programok/szolgáltatások tűnnek el, ami kell a rendszernek.

(#1281) misionline válasza fPApi (#1280) üzenetére


misionline
tag

Igazad van.

Le is töröltem a gyári oprendszert, tettem fel másikat szépen aktiválta is magát ahogy kell, érezhetően gyorsabb...

Van egy olyan problémám, hogy win telepítés után a firefox megy szépen ahogy kell neki, ezalatt azt értem, hogy ha valahova beírok felhasznevet és jelszót rákérdez, hogy megjegyezze e és a másik, hogy ha megnyomom ctrl+D gombot felugrik egy kis ablak és tudom választani hova mentem az oldal könyvjelzőjét...

Ha viszont feltelepítem az dedikalt vga driverét catalystot, akkor onnantól kezdve a firefox sem és egyik böngésző sem menti a jelszavakat, nem is kérdez rá, és ha a ctrl+d-t nyomom simán csak elmenti a könyvjelzők helyre és rá sem kérdez én hova akarom menteni...

Próbálok más drivert mert ez az a driver amivel adták...

(#1282) Drughi válasza misionline (#1281) üzenetére


Drughi
addikt

Mi köze van a firefoxnak az amd driveréhez?

Én pont ezek miatt használok chrome-ot.
Minden egyes telepítésnél, csak beírom a gmailes accountom és a chrome szépen visszatölti az összes elmentett adatomat. (jelszavak, felhasználó nevek, mentett oldalak, kiegészítők stb)

(#1283) misionline válasza Drughi (#1282) üzenetére


misionline
tag

Ezt én sem tudom, hogy miért.. de ha felmegy az a driver amit adtak a notihoz, vagyis azt a vga drivert mentettem le..
Ha felteszem egyből másképpen megy a firefox....de még a chrome sem menti a jelszavakat.
Ez tény..

[ Szerkesztve ]

(#1284) misionline


misionline
tag

Az amd oldalárol leszedett driverrel is ez a helyzet.. nem feltétlen a driver szerintem valamelyik dolog amit még feltelepít.. majd csak rájövök, ilyenkor hiába törlöm az amd drivert a firefox nem jól műkszik...

(#1285) fPApi válasza misionline (#1283) üzenetére


fPApi
őstag

Megnézted, hogy a notebook honlapján nincs-e frissebb driver?

(#1286) lsc válasza misionline (#1284) üzenetére


lsc
nagyúr

Firefoxnál a win8 a gond, az az enyémen is gond volt, firefox topicban segítettek. Amd drivert meg samsungtól szedd le, az amd oldaláról nem jó.

Az élet kegyetlen .

(#1287) misionline válasza lsc (#1286) üzenetére


misionline
tag

Szia.

Ok megpróbálom onnan.
Asztali pc-n win8 van és jó a firefox... :(

(#1288) misionline válasza misionline (#1287) üzenetére


misionline
tag

Ahogy felteszem a dedikált vga drivert, egyből nem mentik a böngészők a jelszavakat..

(#1289) misionline


misionline
tag

Még mindig azzal szenvedek ezen a notin:SAMSUNG NP370R5E-S01HU, hogy ha fel telepítem a vga drivert:(AMD Radeon™ HD 8750M 1024MB)
onnantól kezdve a firefox nem kérdezi mentem e a jelszavat, és nem is menti, a chrome és az IE böngésaző sem menti el..
A ctrl+D gombokkal a firefox nem kérdezi hova akarom menteni a könyvjelzőt simán csak elmenti és kész..
A vga driver telepítése előtt rendesen működik azaz menti jelszavakat és választható hova mentek könyvjelzőt.

Valaki remélem tudja a megoldást mert ez nagy csalódás számomra ettől a notitól....

(#1290) fPApi válasza misionline (#1289) üzenetére


fPApi
őstag

Úgy is próbáltad, hogy újratelepítés után csak windows + VGA driver + firefox? És semmi egyéb nincs telepítve (a többi driver is win-es)?

(#1291) misionline válasza fPApi (#1290) üzenetére


misionline
tag

Szia.

Persze úgy is próbáltam, hogy felment a win8 feltette a drivereket, csak bt és deidkált vga drivert nem tett fel, Akkor még mindegyik böngésző jól ment, ha feltettem vga driverét utána lett közvetlenül a gebasz.

Próbáltam, hogy új win telepítés, más drivereket pakolgattam fel, a firefox és többi is jól ment végig, csak a vga driver tett neki keresztbe.

(#1292) jzsolt79


jzsolt79
tag

Napot,

Van nekem egy r538-as laptopom és arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e az optikai meghajtója helyére hdd beépítő keret? Egyáltalán a samsung laptopok tudnak-e ilyesmit, vagy az optikai helyére csak optikai kerülhet. Mert őszintén szólva ez az optikai drive ami benne van egy lapát sz*rt sem ér, mindig külső meghajtót használok ha kell, sokkal értelmesebb lenne a helyére bedobni egy második vinyót.

(#1293) ozat válasza jzsolt79 (#1292) üzenetére


ozat
csendes tag

Szerintem simán be lehet rakni egy átlag satás keretet. :U

(#1294) fPApi válasza misionline (#1291) üzenetére


fPApi
őstag

Akkor ez már meghaladja a mi képességeinket! Valami samsung szakit kellene keresni, de esetleg én megpróbálnám a szervizt is a hozzá adott win-el.

(#1295) lsc válasza jzsolt79 (#1292) üzenetére


lsc
nagyúr

Biztosan lehet, szabványméretűek a cuccok.

Az élet kegyetlen .

(#1296) misionline válasza fPApi (#1294) üzenetére


misionline
tag

Beszéltem samu szervizzel, fogalmuk sincsen.. ráadásul Debreceni vagyok és ők meg Budapesten...
szerencsére megvan eredeti winchester a rendszerrel együtt, igaz most ssd van benne, de eredetivel is ez volt a gáz...

(#1297) fPApi válasza misionline (#1296) üzenetére


fPApi
őstag

Mondjuk meglepő lenne, ha egyszer tudnának is valamit ...

Én megnézném, hogy a hozzáadott win-ben az IE-ben is megvan-e a hiba és ha igen, akkor garanciálisan oldják meg (ha a garanciában a hozzáadott szoftver is szerepel)!

[ Szerkesztve ]

(#1298) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung NP300V5A-s06HU notebokom, melybe szeretnék venni egy SSD-t, de a mostani winchestert is meg szeretném tartani és lehetőleg, úgy, hogy nem külső meghajtóként használjam.
Gyárilag van a vinyón valami restore partíció amin vannak driverek meg ilyesmik.
Csinált valaki már ilyet, ilyen típusú notebookal?
Tudtok adni tanácsot, hogy tudnám ezt megtenni? Az optikai meghajtóról le lehet szedni a külső fehér keretet vagy "szegélyt"?

Köszönöm a válasz(oka)t előre is!

(#1299) misionline válasza fPApi (#1297) üzenetére


misionline
tag

Gyári winchesterrel hozzáadott oprendszer stb, minden amit bekapcsolás után telepített... ott sem jegyzi IE meg a jelszót...

(#1300) izsob válasza Bobrooney (#1298) üzenetére


izsob
tag

HDD klónozó programmal átlehet rakni egy az egyben a mostani rendszeredet, a műanyag meg leszedhető.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.