Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1351) blackmacs válasza medium84 (#1350) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Az hogy alapból nem engedélyezi a gyártó az usb-ről való bootolást,ha engedné úgy írták volna meg a biost is!
Előfordulhat hogy későbbi verziókban benne lesz de ez gondolom hardver függő is,egyszóval a gyártón múlik!
Esetleg érdeklődj samuéknál.

Lehet nem jól tudom,ha valaki tud javítson ki!

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1352) Dell XPS válasza blackmacs (#1351) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

FastBoot disable és lehet USB-ről boot-olni, de ezt már egy másik fórumon megbeszéltük az "érintettel"...

Üdv, Dell XPS

(#1353) Mikisys válasza blackmacs (#1351) üzenetére


Mikisys
őstag

Jól mondod, azaz, írod.
-
Mégegyszer a frissítésről:

Csak akkor frissítsünk, ha van miért és van mit.
Ha hiba van a gép működésében azt a frissítés nem oldja meg.
Előbb a hibát, vagy hibás működést kell kijavítani-kijavíttatni és utána, HA szükséges, akkor lehet a frissítést feltölteni.
(Lásd még 1324-es hozzászólás.)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1354) blackmacs válasza Dell XPS (#1352) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Ezt én sem tudtam,de köszi hogy kisegítettél! :R

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1355) blackmacs válasza Mikisys (#1353) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Igaz ami igaz,csak tudod a tanulópénzt mindég meg kell fizetni :D
Én is csak azért bátorkodtam mert bíztam a samsung megfelelő terméktámogatásában,de ezek szerint nem jól tettem.Mindenesetre semmi fejlemény még nem szóltak,már egy hete hogy oda van a gép.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1356) pro70


pro70
tag

A mostani notimba (NP350V5C-T01) HD7730 van gyárilag [link] ..ha Aidával nézem akkor HD7750 [link] [link] Ez micsoda, aida hiba?

(#1357) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
RV511-es noti, 3GB ram, 320-as hdd. Teljesen gyári konfig, semmit nem cseréltem benne. Vettem vele, illetve járt hozzá egy regisztrált Win7 HP 64 bit is. Mindíg ezt használom, ha már hivatalos... Általában havonta 1-2 alkalommal behal a gép, kék halál, majd restart és "Operating system not found." Ekkor egy rövid gombnyomásra is kikapcsol és az újbóli indításkor minden megy rendesen tovább. Ilyenkor ha már felállt a rendszer, semmi hibaüzenet, mintha misem történt volna.
Találkoztatok már ilyennel? Mi lehet a baja?
Az biztos, hogy nem terhelés függő, mert elég sokat használom 50%-on a gépet és ekkor is csinálja. Tehát túlmelegedés kizárt. Viszont, az, hogy nem talál oprendszert, a vinyóra utal. Semmilyen hdd program nem talált semmit, még egy hibás szektort sem. Teljesen tökéletesnek mutatja.
Olyan, mintha működés közben veszítené el a vinyót. Lehet, hogy annak a vezérlése? Az alaplap lesz majd a ludas?
Ja, gyári Samu vinyó van benne.

(#1358) blackmacs válasza pro70 (#1356) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Szrintem próbáld meg everestel is úgy biztos kiderűl.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1359) pro70 válasza blackmacs (#1358) üzenetére


pro70
tag

Megvolt köszi, everest csak a HD 4000-et látja! Biztos tévedek, de arra gondoltam, a 7750 MHz-eire húzza fel a gépem a kártyát...ha memóriát olvastatok vele, az 1600MHz-es ramok 1740MHz-en mennek!

(#1360) blackmacs válasza pro70 (#1359) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nem tudom.Szerintem aida a ludas biztos még nem igazán jó a családon belüli megkülönböztetés.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1361) sb


sb
veterán

Sziasztok!

NP530U3C A04-hez kellene egy kis segítség. Elvesztem a partíciókban. Jelenleg úgy néz ki, hogy az 500GB-os HDD-n és a 24GB-os SSD-n kb. 5db ill. 2db partíció van gyárilag, persze meghajtó betűjel nélkül. Használható csak egy van.
A nagy részük visszaállítási partíció, de van EFI és más partíció is.

1. Ezeket hogy lehetne eltüntetni, ill. ha ahol van rajta valami (gondolom pl. a Win8 install) hogy lehetne leszedni? Az eszközkezelőben kb semmit nem lehet velük csinálni jelenleg.
2. Az SSD cache-ként való működését hogy lehetne ellenőrizni? Gyanús, hogy most 2 partícióra osztva külön látom az eszközkezelőben (igaz betűjel nélkül, de látszik). Cache-ként szerintem az lenne a normális, a nem is látom, mert rejtve van. Az Intel Rapid Storage sem indul el az ikonra kattintva ahol elvben meg lehetne nézni.

Az előtelepített Samsung progikat még nem néztem... lehet, hogy ott van vmi ilyesmi... ?

[ Szerkesztve ]

(#1362) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Fejlemény.A héten hívtam a Samsungot hogy hogy áll a noti javítása.A kedves ügyfélszolgálatos hölgynek mondtam hogy már másfél hete van oda a gép és érdeklődnék merre jár.Kedves volt,mondta hogy hívja a központi szervizt majd visszahív.Visszahívott és közölte hogy még csak most kapták meg a gépet,másfél hét után :Y .Kiakadtam hogy miért telt több mint egy hétbe feljuttatni a gépet.Közölte hogy valószínűleg próbálták megjavítani a Miskolci szervizben,de mivel nem sikerülhetett utána küldték fel.Mondtam neki azt is hogy sérelmezem amiért a szervizes nem engedte hogy az eredeti dobozával együtt adjam le a készüléket,az esetlegesen felmerülő sérülések miatt,de megnyugtatott hogy a szerviz bedobozolva küldi fel a központba.
Mindenesetre azt ígérték jövő hét közepére megkapom.Kíváncsi leszek rá,meg az állapotára is mert ha összegányolják a szervizesnek felgyűröm az orrát a homlokára.
Azért kíváncsi lennék ilyenkor hogyan javítják meg,gondolom van valami szervizcsatlakozó az alaplapon amin keresztül tudják flashelni a biost,vagy nem tom. :U
Nem tudom az itteni szerviz mit tudott barmolni rajta egy hetet.

Ami egy kicsit zavar ennél a gépnél hogy nem tudok hozzáférni a ventilátorhoz,pedig előbb utóbb tisztítani kellesz!Ahogy néztem pár csavar fogja az egész alsó burkolatot úgy talán hozzáférni de az már necces.Márpedig nincs kedvem szervizbe vinni tisztíttatni ha összegyűjti a port.Az Acer notimnál simán ki tudom venni a ventit és kitakarítani a hűtőlamellákat meg a ventit.Azt is kb. 2 havonta meg kell csinálni mert összeszedi a porcicákat.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1363) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi

Egy 350V5C-S03-at vettünk és az lenne a kérdés hogy drivert hol lehet letölteni hozzám mert eddig akármit szedtem le nem volt jó. Főként video vezérlő driver érdekelne ATI Radeon 7600 M van benne de nem találtam hozza jót mert mindig ott az eszközkezelőben mellette a sárga háromszög felkiáltójellel. Ha van valami jó driver megköszönném a linket.

(#1364) fPApi válasza metaldog (#1363) üzenetére


fPApi
őstag

Samsung honlapján próbáltad?

(#1365) blackmacs válasza metaldog (#1363) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Milyen oprendszer volt rajta?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1366) lsc válasza metaldog (#1363) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] nézted?

Az élet kegyetlen .

(#1367) metaldog válasza blackmacs (#1365) üzenetére


metaldog
aktív tag

Szia

Win8 van rajta. De samsung honlapján azok csak pdf doksik drivert ott nem találtam.

(#1368) blackmacs válasza metaldog (#1367) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Azzal vetted vagy te tetted rá?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1369) fPApi válasza metaldog (#1367) üzenetére


fPApi
őstag

Próbáld az oldalsó menüben az "Illesztőprogramok"-at! Ja igen és külön driver van az intelnek és az amd-nek.

[ Szerkesztve ]

(#1370) metaldog válasza blackmacs (#1368) üzenetére


metaldog
aktív tag

Azzal vettem de már particionáltam és az összes particiót töröltem és saját win8-at raktam fel tehát recovery sincs.

(#1371) lsc válasza metaldog (#1370) üzenetére


lsc
nagyúr

Win 8-hoz rakd fel az SW Update programot, az leszed minden drivert, win8-hoz másképp nincs driver.

Az élet kegyetlen .

(#1372) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok! Az azonnali notebookos kérdések topicban már nagyjából kiveséztük az új NV350V5C notimat (Windows 8 64 bit). Eredményre nem jutottunk. Következők lennének a problémáim: Első, nagy problémám, hogy a dedikált GPU nem akar működni, mától... Tegnap még vígan játszottam, de ma indítom a SimCity-t és már az intró videónál akadozott. A játék, ami eddig maximális beállításon futott, most már közepes beállításon is akadozik. Vagy az IGP-t használja, vagy ha a dGPU-t, akkor alacsony órajelen. GPU-Z-ből (ami néha el sem indul) erre a következtetésre jutottam, mert az órajel nem változik meg 300 MHz-ről játék során. (Korábban arra gyanakodtam, hogy az IGP-n fut). Catalyst-ban természetesen beállítottam, hogy az alkalmazás a 7670M-et használja. Utána feltettem a Catalyst legújabb bétáját, eredmény nincs. :O :(
Eddig ideges voltam, most elkeseredtem, már a harmadik topicot járom megoldásért. :O

Másik problémám: Csütörtökön az SW Update Samsungos progival egy kattintásra csomó programot frissítettem, Windows hibajavítások is települtek, driverek is frissültek, és BIOS is frissült. (Ver: P08ABE). Ezután jött, hogy nem tudom a fényerőt szabályozni, írtam is 14-én a Samsung Supportnak. Illetve most jött ma ez a dolog.

Mi tévő legyek? :O

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1373) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok!

Erről az eszközről van valakinek tapasztalata?
[link]

Van vele komolyabb gond? Egy másik topikban leszólták a samu lapikat, hogy nem minőségiek....

Milyen hűtőt ajánlotok alá?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1374) Drughi válasza Hubzsi (#1373) üzenetére


Drughi
addikt

Ugyan ilyen gépem van, csak én netto 110e-ért vettem.
Bajom nincs vele, szeretem.

Minden laptopot leszólnak valahol, szóval erre én nem adok. Ha már 10 ből 9 helyen szidják ugyanazt a típust (és nem gyártót) akkor ott gond van.

Hűtőt? Én nem használok laptop hűtőt, ésszel kell használni

(#1375) Hubzsi válasza Drughi (#1374) üzenetére


Hubzsi
tag

Hi,

Én nem félek a samsungtól, van egy pár samsung cuccom és mindig meg voltam velük elégedve..

A másik fórumban Dell Lattitude - el példálóztak......mondjuk azt, mintha egy normál autót hasonlítanánk egy ferrarihoz.

Hűtőt azért teszek alá mert mindenképp meghálálja

Azért ha van még vélemény mondjátok!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1376) Mikisys válasza csasaKKP (#1372) üzenetére


Mikisys
őstag

Irány a szerviz!

Üdv!

(#1377) csasaKKP válasza Mikisys (#1376) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Egy kicsit előrébb jutottam: GPU-Z segítségével sikerült megállapítanom, hogy a 7670M bizony működik, csak alacsony órajelen... Nem emelkedik fel 300/150 MHz-ről.
GPU-Z

Nem szeretnék szervizhez egyből menni.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1378) blackmacs válasza csasaKKP (#1377) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nálam jól működött a 7670M nem volt vele gond amíg nem frissítettem biost :DDD
a viccet félretéve tényleg jól ment mondjuk én WoT-al játszottam.Valszeg a sok frissítés zavart be valamit az is lehet hogy az új biosod sem a legtutibb.
De lehet tévedek.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#1379) csasaKKP válasza blackmacs (#1378) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Hm, nem tudom, ez így elég rossz. :( Írok ismét a Samsung Supportnak.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1380) fPApi válasza lsc (#1371) üzenetére


fPApi
őstag

"win8-hoz másképp nincs driver"

Szerintem ez nem pont így van, mivel a korábban linkelt samsung oldalon lévő win7-es driverek nekem tökéletesek win8-on is.

(#1381) lsc válasza fPApi (#1380) üzenetére


lsc
nagyúr

De minek, mikor az sw update letölti a megfelelőt, az meg igaz hogy Te nem tudsz manuálisan letölteni. Ráadásul miért tegyek win7 drivert win8-ra mikor van win8-hoz is.

Mod #1372) csasaKKP: Csak a catalyst kevés, integrált driver kell a samsung oldaláról, abban benne van az intel és az amd driver is. Csak intel vagy csak amd driver nem jó. Szerintem jobban járnál ha visszaállítanád a win8-at, a mostanit már rendesen összekutyultad.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1382) fPApi válasza lsc (#1381) üzenetére


fPApi
őstag

Ahogy én látom, az swupdate is a win7-st rakja föl. Ergo nincs külön win8-as.

(#1383) lsc válasza fPApi (#1382) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam anno win7-es catalystet nem hagyott felrakni, csak amit az sw update töltött le az volt jó.

Az élet kegyetlen .

(#1384) fPApi válasza lsc (#1383) üzenetére


fPApi
őstag

Az AMD honlapjáról egyértelmű, hogy nem, de a notebook honlapján lévőt nekem gond nélkül felrakta.

(#1385) lsc válasza fPApi (#1384) üzenetére


lsc
nagyúr

Samsung nem ment fel, de semmi gond, akkor win7 drivert kell felrakni win8-ra, ennyi, csak a sok hülye gyártó nem tudom miért ír win8 drivert, mikor a win7 is jó.
De mint írtam ennyi, kitaláltad a megoldást, azt kell tenni.

Az élet kegyetlen .

(#1386) dJ Peer válasza csasaKKP (#1379) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Aida64-el nézz egy hőmérséklet tesztet. Lehet túlmelegszik és azért nem megy feljebb az órajel.

Mint pl most nálam. :((

(#1387) Bobrooney válasza Bobrooney (#1303) üzenetére


Bobrooney
senior tag

NP300V5A-S06HU típusú notebookhoz, jó volt az általam linkelt ssd beépítő keret. :))
Csak azért írom le, hátha valaki szeretne egy ilyen SSD beépítést mint én is tettem.

(#1388) csasaKKP válasza dJ Peer (#1386) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem az volt a baj, hideg levegőt fújt ki, szokatlanul hideget...

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1389) szaboi6512


szaboi6512
őstag

http://www.arukereso.hu/notebook-c3100/samsung/np300e5c-s04hu-p125796191/termek-leiras.html

Egy ilyen laptopom van Samsung NP300E5C-S04HU?

Az a gondom hogy töröltem az összes particiót mert ki akartam próbálni inkább a 7-est,alapból a 8-as volt rajta de driver problémába ütköztem!

Visszatenném a 8-at !Ez nem is gond szerettem volna az eredeti állapotot ,de a fos samsung olyan "rendes"

hogy nem biztositja hozzá semmilyen formában!Azt mondják hogy nincs rá lehetőség mert én töröltem a particiót!Valaki tudna segiteni hogy visszakaphassam az eredeti állapotot!

Előre is köszönöm![U

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1390) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Samsung rv510-a02 laptopnál mi számít üzemi hőmérsékletnek, illetve meddig terjed a "még belefér" kategória? :R

(#1391) lsc válasza szaboi6512 (#1389) üzenetére


lsc
nagyúr

Egyszer már biztosította a samsung a win8-at, az meg talán nem a cég hibája hogy partícionálás előtt nem mentetted a win8-at. Veszel egy win8-at, azzal biztosan menni fog.

Mod Mr X: Ahogy olvastam notinál a 80 fokos proci nem túl meleg.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1392) izsob válasza szaboi6512 (#1389) üzenetére


izsob
tag

Nem kell venni! Letöltessz valahonnan egy ugyan olyan win 8 at mint ami a gépeden volt, felteszed, és a géped aljára ragasztott seriallal aktiválod.

(#1393) Mr X válasza lsc (#1391) üzenetére


Mr X
veterán

Tegnap hoztam, YT lejátszás közben 85 fok sem volt ritka, aztán meg lekapcsolgatott. Szétszedtem, kitakarítottam, most tartja azt a 45-55 fokot. Akkor ez jó, gondolom. Majd ezért rálesek Prime95 terheléssel.

(#1394) mrmft


mrmft
senior tag

Windows 8 alatt NP300E5X-S02-n hogyan birom eletre kelteni az Fn gombal elerheto billentyu kombinaciokat? Easy Settings nem fut Windows 8 alatt, csak Windows 7 alatt. Koszonom.

(#1395) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Itt nem az a kérdés hogy nincs rajta op rendszer van és megy is eredeti is! De én az eredeti állapotot szeretném!Recovery partició fast boot mód stb!

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1396) lsc válasza izsob (#1392) üzenetére


lsc
nagyúr

Nincs a gép alján szerial, tehát ez nem megy.

Az élet kegyetlen .

(#1397) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Miről beszéltek,megvan a serial aktiválva van!

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1398) lsc válasza szaboi6512 (#1397) üzenetére


lsc
nagyúr

Honnan van meg a serial?

Az élet kegyetlen .

(#1399) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Az aida kiolvasta!

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1400) lsc válasza szaboi6512 (#1399) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor rendben van, igaz a win8-at nem úgy kell regisztrálni mint a 7-et. Akkor amit a kollega javasolt próbálhatod, kíváncsi leszek mire jutsz.

Mod: A válasz gombot megtalálhatnád.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.