Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1751) lsc válasza Drughi (#1750) üzenetére


lsc
nagyúr

Legbiztosabban a szerviz tud erre válaszolni, kérdezd meg őket, de nagy a gyanúm hogy az oprendszernek annyi.

Az élet kegyetlen .

(#1752) szaboi6512 válasza Drughi (#1750) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia! Visszaállitják az eredeti állapotot,de zsebbe nyúlós a dolog + minden adatod elveszik,olyan állapotra áll vissza mint mikor megvetted! Én is belefutottam de nekem jó az is amit én tettem fel magamnak sőt még talán jobb is!

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1753) Drughi válasza szaboi6512 (#1752) üzenetére


Drughi
addikt

Az adatokért nem kár, azt kimentjük.
Meglátjuk akkor, holnap rákérdezek náluk

(#1754) lasarus1988 válasza Drughi (#1753) üzenetére


lasarus1988
tag

Én is letöröltem minden partíciót, de utána kaptam egy eredeti windows 8 lemezt, azzal simán aktiválta magát első indításkor. Ezeknél az alaplapon tárolják a kulcsot és azzal tudja aktiválni magát.

(#1755) Bobrooney válasza lasarus1988 (#1754) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én meg SSD-t raktam bele, a vinyó meg ment az optikai helyére, most nem látom a recovery particiót és el sem tudja indítani a recovery-t de amit kaptam hozzá win7-et nekem is simán feltelepült.

(#1756) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Nekem nem hiányzik a Recovery. Az a pár progi amit használok annak kb.10 percet vesz igénybe az újratelpítése,de én Mazohista vagyok és szeretek tökölni a telepítéssel.Modjuk SSD updrade-m volt és lusta voltam átköltöztetni a rendszert rá a HDD-ről. ;)

(#1757) Drughi válasza lasarus1988 (#1754) üzenetére


Drughi
addikt

És honnan kapta a lemezt?

(#1758) lasarus1988 válasza Drughi (#1757) üzenetére


lasarus1988
tag

Egyik ismerősöm a NIK-re jár és van MSDNAA képfájlja. Azt kaptam kölcsön a telepítés idejére.
Amúgy én is SSD-re cseréltem a HDD-t, amit meg egy 2.5" USB3.0-ás tokba tettem.

Nekem a recovery partíción kívül nem adtak semmit, se telepítő DVD, se driver DVD.

(#1759) Drughi válasza lasarus1988 (#1758) üzenetére


Drughi
addikt

Nekem sem, illetve az ismerősömnek sem adtak telepítőt.

Nekem is ssd van a gépben, csak én a gyári hdd-t betettem az odd helyére. Az ismerősöm meg csak simán letörölte a partíciókat és rátett egy win7-et, amit most szeretne lecserélni a gyári 8asra.

(#1760) coldfirexx

Kedves mindenki!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy Samsung NP350V5C-A03HU típusú notim! Kaptam hozzá egy gyári WIN8-at de egy nagyon nem tetszik plusz eszméletlenül fagy tőle a gép. Gondoltam feldobok rá egy WIN7-et de valami oknál fogva már a bios-ban sem tudom beállítani a bootolási paramétereket csak hard rive-ról enged bootolni se DVD se Pendrive. Ha valaki esetleg tudna valami megoldást vagy bármi tipp ötlet esetleg hasonlós esettel találkozott kérem jelezze nekem! :) Köszönök bárminemű segítséget.

(#1761) Borice válasza coldfirexx (#1760) üzenetére


Borice
csendes tag

Szia!

Az #1736- os hozzászólásnál megleled a választ :) Legalábbis az enyémnél (Samsung NP350E7C) működött.
Egyébként boot prioritási lista igy sincs, de ettől még bootol a gép optikai meghajtóról.

Bár mai napig nem tudom, hogy most akk mi is a pontos model száma a laptopnak, mert az msinfo32 ezt irja ki nálam: Rendszer modellje 350V5C/350V5X/350V4C/350V4X/351V5C/351V5X/351V4C/351V4X/3540VC/3

[ Szerkesztve ]

(#1762) coldfirexx

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy Samsung notebookom és keresek magyar billentyűzetet:
Tíousa: NP700Z5C-S01TR

Eddig egyetlen helyről kaptam ajánlatot, de a pénztárcám is beleremegett!
Tud valaki segíteni honnan tudok rendelni, illetve már elgondolkoztam ilyen radium.hu-s megoldáson hogy rászitáltatok, de azt sem tudom hol lehet ilyet csinálni!

Köszönöm,
István

(#1763) Bandi1984 válasza coldfirexx (#1762) üzenetére


Bandi1984
csendes tag

Sziasztok!Van Series 7 tulajdonos köztetek?A kijelző minőségére lennék kíváncsi.Külföldi teszteken kicsit lehúzták,a színek és a kontraszt miatt.Köszi üdv

(#1764) coldfirexx válasza Bandi1984 (#1763) üzenetére

Nekem Series 7 van és én is olvastam a teszteket, de elhiheted egy 1366x kijelzőtől ez messze jobb és a fényereje nagyon magas. Plusz ha azt nézed hogy matt (nem tükröződik vissza) akkor nagyon jó vétel!

(#1765) GergőBp


GergőBp
tag

Sziasztok.
Van nálam egy Samsung R528 takarításban. Készen is vagyok vele, de a wifi kártyából kicsúszott a 2 kábel. Nem tudom mi volt a sorrend. Lehet erre van egy szabály, de nem tudom. Ugye van fekete, fehér kábel. A kártyán meg 1-2es jelzésű csatlakozó található. Ha esetleg valaki tudná és leírja NAGYON megköszönném. Ilyen problémával még nem találkoztam, mert általában megjegyeztem szétszerelésnél.
Üdv, Gergő

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#1766) online1986


online1986
tag

Sziasztok samsung NP370 árulnak FHD kijelzővel valahol?Illetve létezik hozzá FHD kijelző?Előre is köszi!

(#1767) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Helló mindenki!

Lenne egy óriási problémám.
Ma vettem egy samsung NP350V5C-S06HU notit.
A gyári hdd-t kicseréltem egy ssd-re de nem létja a boot priority-nál, és nem is enged róla bootolni, pedig van rajta win előre telepítve.
Ahol az alap funkciókat írja a biosban a notiról ott látja az ssd-t de nem enged róla bootolni. Amikor elindítom GÉPET ÉS NYOMOGATOM Az F10-et és az ott felugró bbot menü sem látja az ssd-t.
A gép gyárilag win8-al érkezett.
Csak és kizárólag a hozzá kapott HDD-vel hajlandó elindulni.

VALAKINEK VAN VALAMI 5LETE MIT KELLENE TENNEM HOGY AZ SS-DRŐL EL TUDJAM INDÍTANI?

U.I.: DVD-RŐL SEM TUDOM BEÁLLÍTANI HOGY ARRÓL BOOTOLJON, MERT A PRIORITY MENÜBEN A DVD-OLVASÓ SEM LÁTSZIK. :s:s:s:s

PT

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1768) Bobrooney válasza Peetee(tm) (#1767) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Winchester helyére raktad be, vagy lemezmeghajtó helyére az ssd-t?
Ha nem a winyó helyére akkor az a probléma!

(#1769) fPApi válasza Peetee(tm) (#1767) üzenetére


fPApi
őstag

A megoldás már szerepelt itt többször is, ha türelmesen keresgélsz megtalálod. Vagy valaki, aki tudja újra leírja, én már nem emlékszem.

(#1770) sputyi70 válasza Peetee(tm) (#1767) üzenetére


sputyi70
aktív tag

BIOS-on belül. Esetleg így? ;)

[ Szerkesztve ]

(#1771) Dracula


Dracula
senior tag

Helló!

Arra esetleg tud adni valaki választ, hogy egy noti miért 800 Mhz-en megy és nem is az alap 1.7 Ghz-en, a Turbo 2.6 Ghz-et meg még hírből sem láttam?

Egy Samsung 530 és Core i5-3317-ről van szó.

üdv!

(#1772) kecsawi válasza Dracula (#1771) üzenetére


kecsawi
senior tag

Az energiatakarékosság bekapcsolva, így a legkisebb szorzóra veszi, amint nem kell a procierő.

(#1773) Peetee(tm) válasza sputyi70 (#1770) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Szia!

Köszi!

Kipróbáltam és így megy végre, DE hiába telepítem fel a windowst nem oké a dolog.
Azt csinálja, hogy amikor bekapcsol a bejön a samsung logo akkor folyamatosan újraindítja magát és mutogatja a Samsung logo-t. Már a hajam tépem. gőzöm sincs mit csináljak, hogy SSD-vel menjen ez a nyomorult gép.
Biost is frissítettem már.

Valami más 5let valakinek?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1774) klasszsrac válasza Peetee(tm) (#1773) üzenetére


klasszsrac
tag

Nézz körül a win8 fórumban. Ott láttam még anno pár ilyen problémára megoldást. Hirtelen itt egy:[link]

Oneplus 6

(#1775) Dracula válasza kecsawi (#1772) üzenetére


Dracula
senior tag

Az a baj, hogy sose kapcsolja vissza... az energiatakarékos mód az lenne az 1,7 és a turbo a 2,6.
Rá van dugva a tápra, tehát nem értem, mit vesz vissza...

Az ok ha nincs tápon akkor akár 800-on megy, de hogy tápon nem megy maxon az dűhítő.
Win8-ban sincs beállítva, hogy takarékos. Volt a saját meg a samsung mód, egyiken se mutatja feljebb
menőnek. Lehet, hogy a cpu-z nem mutatja jól???

Üdv!

(#1776) Bobrooney válasza Dracula (#1775) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Energiagazdálkodásnál is lehet állítani a CPU maximális terhelését, ott nézz körül.

(#1777) Peetee(tm) válasza klasszsrac (#1774) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszönöm szépen!

Majd holnap meglesem, ma már túl fáradt vagyok.

PT :R

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1778) lsc válasza Dracula (#1775) üzenetére


lsc
nagyúr

Valószínűleg a samsung segédprgramban /win7-nél easy settings/ csendes mód van bekapcsolva, akkor állandóan "alapjáraton" megy a proci.

Az élet kegyetlen .

(#1779) sputyi70 válasza Peetee(tm) (#1773) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Szia ! A windows feltelepült rendesen az ssd-re,vagy már a telepítés sem sikerült,hogy csak a Samsung logo-t látod mindig? Visszaállítottad az SSD-t elsödleges boot eszközre? Elvileg a friss telepítés után mennie kellene. :F

(#1780) Peetee(tm) válasza sputyi70 (#1779) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Szia!

Megoldódott a dolog, rossz volt a windows-om.
Most viszont ott akadtam el hogy hogy tudok a nyomorult intel vga helyett az AMD 7670-el játszani.
Mafia2-vel próbálkozom de akármit állítok mindig az inetl vga-val indul el.
van 5leted?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1781) klasszsrac válasza Peetee(tm) (#1780) üzenetére


klasszsrac
tag

Jobb gomb az asztalon és ott Váltható grafikus rendszer konfigurálása. Abban ki tudod választani, hozzá tudod adni hogy melyik program melyiket használja. Értelemszerűen a Nagy Teljesítmény az Amd-s kártya.

Oneplus 6

(#1782) Peetee(tm) válasza klasszsrac (#1781) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszi!

Ezt csinálom, de nem az megy, hanem az intel.
a benne lévő benchmark szerint intel HD4000 megy, mert annak a nevét írja ki.
Más 5let?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1783) lsc válasza Peetee(tm) (#1782) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet a program csak a 4000-et látja, ha megy a játék rendesen akkor valószínűleg a radeon megy.

Az élet kegyetlen .

(#1784) sputyi70 válasza Peetee(tm) (#1782) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Elvileg pedig úgy kellene mennie ahogy klasszsrac leírta. Jobb klikk az asztalon --->válható grafikus rendszer konfigurálása --->egyéb alkalmazások ---> böngészés ---> majd megkeresed a játék exéjét c:programfiles:játék exéje és hozzáadod.Majd beállítod nagy teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#1785) Peetee(tm) válasza sputyi70 (#1784) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

így csinálom, de akkor is HD4000-et ír a játékon beöli benchmarknál :O

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1786) Peetee(tm) válasza lsc (#1783) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Most leteszteltem ugyanezekkel a beállításokkal nálam is a Mafia2-t és 35.3 Fps-t kaptam annak ellenére, hogy a benchmarkt a HD4000-et írja. Viszont az iponos táblázattal összevetve pedig akkor nálam is a HD7670-en megy.
Vélemény?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1787) Dracula válasza Bobrooney (#1776) üzenetére


Dracula
senior tag

Hol? Nem találom... De nem a maximális terhelés a gond, hanem, hogy az alap órajel, terhelés nélkül 800 Mhz! Én az alapot akarom 1.7-re és a terheltet 2.6-ra ha rá van kötve a 220-ra.

üdv!

(#1788) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Tegnap volt két kékhalálom (játékból akartam alt+tab-bal az asztalba váltani), ma pedig ilyen 95-ös Windowst idéző dizájnnal indult a gép és minden szolgáltatás le volt tiltva. Újraindítottam, ekkor memória olvasási hibát jelzett, majd ez után megint 95-ös formában indult a gép.
Ezt követően megpróbáltam egy rendszervisszaállítást, kikapcsolás előtt megint memória olvasási hibát dobott, de az ezt követő indítás után már normális win7 dizájn és működő szolgáltatások fogadtak. Amúgy a rendszervisszaállítás elméletileg nem sikerült, a hibakódot sajnos nem jegyeztem meg.
Ezen kívül valahogy felkerült a gépre egy AMD Dual Core Optimizer nevű program, ami automatikus indításba volt kapcsolva. Nem tudom hogy történt, már csak azért sem mert a gépem Intel alapú. Meg még más ismeretlen eredetű dolgokat látok MSConfigban, pl. APSDeamon és a nem rég törölt Bing Desktop is ott figyel.

Valami ötletetek van, hogy mi lehetett/lehet a probléma? Tegnap frissítettem a Motioninjoy nevű kontroller kezelő progit ami alapvetően elég hektikus, lehet az rontotta el a dolgokat?

Én memória hibára tippelnék, megnéztem nincs-e kicsúszva valamelyik modul, de jónak tűnnek. Esetleg memóriacseréhez tudtok szólni néhány szót, esetleg topikot vagy valami hasonlót ajánlani, ahol megtudhatom mire kell figyelni, milyet érdemes venni, hogyan megy egy csere stb.?

Előre is köszi! :R

Gépem: NP300V5AS02HU (core i3; 3 giga ram; 520MX)

[ Szerkesztve ]

(#1789) lsc válasza Dracula (#1787) üzenetére


lsc
nagyúr

Az nem fog menni, alapon 800-on fog menni, igaz amint terhelést kap fel kell hogy kapcsoljon ha kell.

Mod 1786) Peetee(tm): Akkor jó lesz az, csak a játék nem látja a 7670-et amikor ellenőriz, de használja, az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1790) fPApi válasza Peetee(tm) (#1786) üzenetére


fPApi
őstag

A vélemény, hogy ne a benchmark-al törődj, hanem a játékkal. Ha megy rendesen, akkor tök mindegy, hogy mit ír.

(#1791) Peetee(tm) válasza lsc (#1789) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

rFactor nevű játék is csak a HD4000-et látja. Hogy lehet ez? miért nem látja csak az eszközkezelő a 7670-et?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1792) csasaKKP válasza Peetee(tm) (#1791) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Azért, mert a Samsung egy nagy driverbe "öntötte" minkét grafikus rendszer driverét:
"Igen, utánaolvastam korábban.
Valóban így van, azért olyan nagy a videoillesztő (~900 MiB).
További bizonyíték, hogy aki a Vezérlőpult/Hardver és hang/Eszközkezelő-ben megnézi a notebookján az Intel IGP-t, akkor egy igen különös dolog tűnik fel: Az illesztőprogram gyártójának az AMD-t nevezi meg."

Nézd meg SW Update-en, egy videovezérlő software van fent. Össze vannak "hegesztve", hogy úgy mondjam. :) Ez annyiból rossz, hogy ritkábban és lassabban jön frissítés.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1793) Peetee(tm) válasza csasaKKP (#1792) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Köszönöm az infót! tényleg a HD4000 mellett AMD van megnevezve a illesztőprogram szállítóként.
Illetve elméletileg miden drivert feltelepítettem a notira, de az eszközkezelőben maradt egy ilyen: "PCI egyszerű kommunikációs vezérlő" Ez micsoda? Mit telepítsek még fel?

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1794) sputyi70 válasza Peetee(tm) (#1793) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Az eszközkezelőben jobbklikk az eszközön --->tulajdonságok---> részletek---> nem bíztos de lennie kellene egy vendor számnak.Valami ilyesminek kell kinéznie. ( ACPI\VEN_SAM&DEV_0714 ) Persze a te eszközödnek más lesz a száma. Ha ez megvan akkor itt a keresőbe másold ki elvileg ez megmutatja milyen eszközről van szó.Így könnyebb megtalálni a driverét. Próba.

Esetleg még ide is beírhatod.

[ Szerkesztve ]

(#1795) csasaKKP válasza Peetee(tm) (#1793) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nincs mit, annó én is meglepődtem. :) Sőt, valamit én el is állítottam az energiagazdálkodásban, mert a CPU csak 800MHz-en működött, és a 7670M is csak energiatakarékos (300MHz) órajelen működött. Bármit csináltam, nem lehetett magasabbra tornászni. Hiába állítottam Samsung rendszerre optimalizáltra vagy Teljesítmény centrikusra, nem működött. :N Rendszervisszaállítás segített.
Tanulság: Ne babrálgassátok az Energiasémát. :DDD

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1796) Peetee(tm) válasza sputyi70 (#1794) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Szia!

nem talált semmit, de a windows-ba beállítottam, hogy keresse meg a windows webhelyen. ez működött.

köszi!
PT

[ Szerkesztve ]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#1797) Dracula válasza lsc (#1789) üzenetére


Dracula
senior tag

De miért megy 800-on? Sehol nem láttam leírva ezt a számot, sehol!
1,7-en ment valami mérés szerint. No de hol a 2.6 turbo pl.?

Akkor mi értelme volt az i5-öt venni (ilyen szempontból), amikor az i3 alapja 1,8Ghz? Ha sose megy fel az i5 2.6 Ghz-re?

üdv!

(#1798) csasaKKP válasza Dracula (#1797) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A 800 MHz-en energiatakarékos módban megy. Meg akkor, ha nincs terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1799) Dracula válasza csasaKKP (#1798) üzenetére


Dracula
senior tag

Megtaláltam. A Venti hangját automatikus-ról áttéve Ki-re már 1.7 és 2.6 között ugrál! A gépem mintha megtáltosodott volna!!!! :C

(#1800) makesz1989


makesz1989
tag

Sziasztok!

Láttam, hogy van itt 1-2 series 7 tulajdonos. Tudnátok nekem a gépről véleményt mondani? Kijelző, akkumulátor, melegedés, kijelző, egyéb... Egy 14"-os masinát néztem ki és már nagyon esedékes lenne a vétel, ezért lennének fontosak a tapasztalataitok. A tesztek 1-2 apróságot leszámítva eléggé dicsérik, de azért más, ha már valaki hónapok óta nyúzza :))

Előre is köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.