Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1101) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ismerősöm szeretné újrahúzni a Win8-at a Samsung NP350V5C-A01HU-s notiján.
Olvastam, hogy a Samsung Recovery Solution-al lehet újrahúzni.
De nem lett lementve vele semmi.
A C particiót viszont törölte az ismerősöm.
Tehát, hogyan telepítse újra a win-t?

Előre is köszi.
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1102) Tigi válasza Tigi (#1101) üzenetére


Tigi
őstag

Közben megoldódott.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#1103) Echoo


Echoo
senior tag

Szervusztok!

NP300V5A-S03HU gép gyárilag Win7 home pr rendszerrel. Gyári állapot visszaállítása (recovery particióból). És nincs webcam. Legnagyobb meglepetésemre egy gyárilag win7-tel előtelepített gépre nincs win7 webcam driver! XP bezzeg van, de azzal mit is kezdjek?

Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak a kamerával (azon kívül, ami nekem eszembe jutott :) ) ?

(#1104) erahurka válasza Echoo (#1103) üzenetére


erahurka
félisten

Cyberlink YouCam-et nem rakott fel? Nem igazán használom a webkamerám de mintha ezt kellene elindítani mielőtt valamit csinálni akarsz.

(#1105) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Adva van egy Samsung NP350V5C-S04HU notebook 1000GB HDD-vel rajta gyári windows 8-al.
Lett vásárolva egy Samsung 840 SSD 128GB. Hozzá adtak áttelepítő lemezt.

A HDD-n lévő windows 8-at kellene átrakni az SSD-re.

Ekkor jönnek a problémák:
- Az SSD-hez adott lemez alapján történne az áttelepítés, de a Disk Clone-ra kattintva azt mondja, hogy töltsem le a Norton Ghost-t programot. Oké letöltve és futtatva. Jön a következő gond ekkor. A program 30 napos trial, így nem megy benne a Disk Clone. Megy a bosszankodás, mert akkor mi a fenéért adják az SSD-hez az áttelepítő lemezt, ha amivel kellene csinálni az fizetős!!!!

- Ezekután egy boot lemezt vetem elő amin van Disk Clone. Most meg az a gond, hogy nem lehet bootoltani a gépet CD-ről. A biosban a CD látszik, de a boot sorrendnél nem lehet kiválasztani (csak egy van: Windows boot manager - hdd)

Na ilyenkor mi a teendő?

Hogy a fenébe lehet a működő Windows 8 rendszert az SSD-re átrakni (nyilván friss telepítés lenne legjobb az SSD-re, de nincs Windows 8 telepítő lemez)?

(#1106) izsob válasza alec.cs (#1105) üzenetére


izsob
tag

én ezt szoktam használni:

http://download.chip.eu/hu/HDClone-Free-Edition_7858622.html

ingyenes, lehet vele partíciót ismásolni, komplett merevlemezt is (ennél van olyan beállítás, h a szabadhelyet ne másolja, csak a belakott területet) én ezt szoktam használni. 320 as vinyóról másoltam át vele 250 esre a vindózt minden probléma nélkül áttelepült.

(#1107) Dhampir válasza alec.cs (#1105) üzenetére


Dhampir
félisten

A CloneZilla is egy jó, ingyenes eszköz, amellyel teljes merevlemezt, vagy egy adott partíciót lehet menteni lemezképként.

Képekkel illusztrált magyar nyelvű leírás a CloneZilláról.

(#1108) Kevin1986


Kevin1986
csendes tag

Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem, nem régiben vettem Samsung 7 Chronos notebookot, lefutattam rajta az AIDA64-et és nekem magasnak tűnnek a hőmérséklet adatok:

Alaplap: 63 C
CPU 1.mag: 62 C
CPU 2.mag: 60 C

Éppen netezek rajta, játéknál még nem mértem.

Gép adatai:
CPU: i5 3210m
integrált videó: Intel HD4000
GPU2: GeForce GT640m
HDD: 1000GB

Olvastam hogy az Ivy Bridge.es processzorok magasabb hőfokon üzemelnek, de sajnos mivel nem értek hozzá örülnék ha valaki tudna segíteni.

Köszönöm előre is!!!

(#1109) Mikisys válasza Kevin1986 (#1108) üzenetére


Mikisys
őstag

Amennyiben a megadott hőmérséklet adatok hihetőek, az még elfogadható.
Aggódni nem érdemes, legfeljebb akkor, ha +70fokot eléri, vagy föléje megy, az már nem normális működést sejtet.
Én nem idegesítem magam különböző "szoftveres" hőmérséklet indikátorokkal, nem pontosak és ezért nem lehet elhinni, vagy elfogadni azt, amit jeleznek.
Inkább minden felesleges, a háttérben futó kis programot kell eltávolítani a géperől, azok valóban feleslegesen melegítik a belsejét, áramköreit.
Egyszerre csak egy alkalmazás fusson, pláne egy LAP-TOP-on, vagy Notebookon, mert az akku véges ideig bírja a terhelést.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#1110) Kevin1986 válasza Mikisys (#1109) üzenetére


Kevin1986
csendes tag

Köszi a választ!! Annyit mondtak még küföldi fórumon hogy mivel nagyon halkra van optimalizálva a gép működése, ezért alapjáraton lassabban is forog a venti emiatt lehet ilyenkor melegebb.

Terhelés alatt viszont a Processzor elérte a 80 fokot (és ugye még most nincs olyan nagyon meleg bent mint pl nyáron lesz)

Remélem nem lesz gond belőle.

(#1111) dJ Peer válasza Kevin1986 (#1110) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

85 foknál veszi vissza az órajelet. Nekem 84nél feljebb sosem ment az 1 év alatt, pedig játszottam, rendereltem stb..
Netezéssel is 50-55 fok és nekem csak i3-as van. Úgyhogy nyugi. :K

(#1112) Kevin1986 válasza dJ Peer (#1111) üzenetére


Kevin1986
csendes tag

Köszi a hasznos infókat! Csak az miatt izgultam hogy ha ilyen hűvös időban elérte a 82 fokot a proci játék tesztelésnél akkor 40fok melegben nyáron kinyiffan... :D
Mondjuk csak ritkán játszom nagyon, de kíváncsi voltam mennyire melegedik.

(#1113) Saphirahick


Saphirahick
tag

Sziasztok!

Samsung NP300E5X-S02HU (ITT) - ezt a notebookot néztem ki, van valakinek használható tapasztalata? Esetleg ajánlata, hogy ugyan ilyen árban (max 150e) ilyen gépet lehet venni ami jobb? Többnyire majd tanulásra kell, esetleg középszintű játékokra, természetesen filmnézés (HD :D - 4 órás buszút - mennyit bír az akksi? ) plusz ANSA, ANSYS, SolidWorks, ha nem szaggatna az jó lenne. :)
Előre is köszi!

Thinking sucks.

(#1114) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, a tegnapi napon egy Samsung NP300E5X-S02HU gép gazdája lettem. Nagyon meg vagyok elégedve eddig vele, minden pöccre indult. Egy olyan kérdésem viszont lenne, hogy a Silent Mód-nak mi a lényege? Ahogy utána néztem állitólag minden samsung notebook rendelkezik ilyen gomb parancsal, ti mikor használjátok ezt a gomb parancsot (Fn+F11)?

(#1115) erahurka válasza RedHarlow (#1114) üzenetére


erahurka
félisten

Amennyire én tudom lekorlátozza a procit 800 MHz körülre és minimálisra veszi a hűtést, meg mindent a legenergiatakarékosabbra állít.
Nekem NP300V5A-m van, azon is Fn+F11 a parancs de elég hektikusan működik ha bekapcsolás után akarod használni mert ezt is a Samsungos szoftver vezérli ami egy kicsit szar.
Hasznos lehet ha akkuról használod a gépet és csak netezgetsz vagy szövegszerkesztesz, nincs szükséged komolyabb multitaskingra.

(#1116) RedHarlow válasza erahurka (#1115) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Értem, de akkor ha mondjuk játszani akarok akkor kapcsoljam ki ezt a silent mode-ot ugye? Vagy automatikus vált ilyenkor? Az a fura, ha jól emlékszem amikor kikapcsolom sötétebb lesz a képernyő pedig ennek pont az ellenkezőjére számítana az ember szerintem. Nem? : D

(#1117) lsc válasza RedHarlow (#1116) üzenetére


lsc
nagyúr

Játéknál kapcsold ki, akkor is csak 2d-ben megy a proci, samsung ezt elcseszte.

Az élet kegyetlen .

(#1118) dJ Peer válasza RedHarlow (#1116) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Szerintem szimplán gyors gomb a teljesítménycentrikusra, energiatakarékosra, és a kiegyensúlyozottra, és úgy változtatja, ahogy be vannak állítva.

(#1119) mpeter0425


mpeter0425
csendes tag

Sziasztok!

Van egy NP300E5Z-S08HU samu laposom.Olyan problémám lenne,h van ez a gyári samsung software update nevű program,és frissíteni akarna.Van is egy listája de ez a típus mint az enyém,sehol nem szerepel.Mi lehetne a megoldás?
Előre is köszi!

(#1120) Kevin1986


Kevin1986
csendes tag

Sziasztok! a segítségeteket kérném egy probléma megoldásában.
Nem rég vettem egy Samsung Chronos notebookot, és úgy véltem hogy kissé meleg az alaphőmérséklete.
(Alaplap és processzor is 67 fok körül van sima netezéssel)

AIDA64-et vizslatva észrevettem hogy "Balanced" üzemmódban, 2890 Mhz körül pörgeti a processzort, és soha nem megy 2800 Mhz alá. Ha leveszem 220-ról a gépet akkor lecsökkenti 1100Mhz körülre Balanced-módban is, de amint visszateszem már ugrik is 2800 fölé. (Intel i5 3210m proci van benne ami 2500Mhz-es, tehát már alapaból 16% túlhajtáson van így)

Nem tudjátok hogy a fenébe lehetne ezt megoldani? Nagyon bosszantó a dolog.
Bios-t próbáltam frissíteni de elvileg a legújabb van rajta.

Köszönöm előre is a segítséget!!

Üdv.: Balázs

(#1121) Mikisys válasza mpeter0425 (#1119) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha jól működik a géped, akkor ne frissíts semmit!

Üdv!

(#1122) pro70


pro70
tag

Hi!

Tegnap kicseréltük a laposom B970-es processzorát egy i73610QE-re... a gép utána ment egy darabig, aztán kb. 30 perc után kikapcsolt...miután megcsinálta párszor, kicserétük egy i5 2510E-re, de ugyanaz a hibajelenség! Haveromnak ugyanez a laposa ill. az övébe gyárilag a fentebb említett i7 proci van és a tápja is nagyobb, 90/19-es!

Szóban forgó lapos: NP350V5C-S05, a táp 60/19-es

Igen a mi ötletünk is a tápcsere lett volna, de akksiról is ezt csinálja és mondom szinte óramű pontossággal 30 perc után lelövi magát!

[ Szerkesztve ]

(#1123) dJ Peer válasza pro70 (#1122) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Túlmelegedés nem játszik?

(#1124) pro70 válasza dJ Peer (#1123) üzenetére


pro70
tag

Nem hiszem, üresjáratba is kikapcsol...megküldtem GTA-val is és akkor is 30 perc...játék közbe nem néztem a hőfokokat de gondolom 30 percnél hamarabb kikapcsolt volna..megküldve: [link] ...alaphangon se hűvös mondjuk [link], de a lényeg hogy 30 perc...mostmár legalább 5X megmértem, h-a-r-m-i-n-c perc :W :DDD

(#1125) Saphirahick


Saphirahick
tag

Sziasztok,

pár órája kaptam kézhez egy Samsung - NP300E5X-S02HU típusú szépséget. Azonban a windows 7 telepítésének befejezése után, folyamatosan újraindul. A biost is alig tudom előhívni, de elő jön azért, a beállítások default-on vannak. Eredetileg DOS oprendszer volt rajta. Valakinek valami tippje, mit kéne átállítani, mi lehet a gond? Most újabb win 7-et telepítek, örülnék ha menne, de nem tudom....
Köszi előre is!!

Thinking sucks.

(#1126) dJ Peer válasza Saphirahick (#1125) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ugye eredeti windows-t raksz rá? :U

(#1127) Dell XPS válasza Saphirahick (#1125) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Meg Win7 SP1-t ??

Üdv, Dell XPS

(#1128) JanoXP válasza Saphirahick (#1125) üzenetére


JanoXP
aktív tag

SP -os windows kell rá! Nálam megoldotta a problémát!

Viszont abban kérnék segítséget, hogy nálam a funkcióbillentyűk nem működnek (az FN kombinációs billentyűkre gondolok). Állítólag van valami Easy Display Manager nevű szoftver, de én azt nem találom olyan formában, amiben nekem kellene (Windows7 x64). Egy Samsung NP550P5C-T02HU gépem van.

Tud valaki segíteni, hogyan kelthetők életre ezek a gombok?

Köszi!

(#1129) aizen92


aizen92
addikt

Segítségeteket szeretném kérni.
adott egy NP300E5Z noti, amit 8 hónapja nyúz a barátnőm. Szinte minden notiról van szétszedős video de erről egyszerűen nem találok. Újra akarom pasztázni a gépet. Nem tudjátok hogy ez garivesztéssel jár? ( szervizbe nem akarom beadni mert nem nagyon bízok az ilyenbe és tuti h több mint 1 hetet ott csücsülne bent egy másfél órás meló miatt. )

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1130) Beast007


Beast007
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Adva van egy Samsung NP300e5c-s04hu típusú notebook.
Olyan problémám lenne, hogy a gyárilag rátelepített win8-at kellene lecserélnem win7-re, viszont a partíciók
típusából eredendően nem engedi telepíteni, illetve gyártó által lefoglalt a partíció.
A kérdésem az lenne, hogy törölhetem simán a partíciókat, és újraoszthatom, hogy fel tudjam rakni rá a win7-et, vagy nem ilyen egyszerű a helyzet?

(#1131) izsob válasza aizen92 (#1129) üzenetére


izsob
tag

Szia. Nem hiszem h gar vesztéssel járna, mert sehol nem volt leragasztva, Kiszeded alulról az összes csavart, És a dvd író helye felől elkezded a szélét kipattintani körbe, úgy h egy vékony pengét óvatosan a 2 műanyag közé dugsz és a felsző(szürke) műanyagot kifelé feszíted, ha szétugrik, akkor tolod végig a résbe a pengét (lehetőleg a tompa oldalával) és szépen kipattan sorba az öszes fül. A hűtés felüli oldalon kicsit macerásabb szétpattintani. Óvatosan a fülekkel, mert könnyel eltörnek, (szervízbe volt az enyém is pasztázáson, és egy pár fület eltörtek nekem.) De ha a ha ilyen 50 C° környékén van a hőmérséklet akkor nem érdemes szétszedni.

Ha már szét van szedve a kijelző tartó csavarokat is érdemes meghúzgálni.

[ Szerkesztve ]

(#1132) Mikisys válasza aizen92 (#1129) üzenetére


Mikisys
őstag

Nyolc hónapi használat nem indokolja az "újrapasztázást".

Mielőtt szétszedésre kerül a gép, minden kábelt ki kell húzni, akkut kivenni, félretenni.
Nem szabad kapkodni, ráncigálni a gépet, óvatosan kell megfordítani is.
Őszintén szólva, ha nem vagy járatos elektronikai készülékek javításában, szerelésében, akkor ne csináld.
Milyen pasztát kennél a procira, meg a többire egyáltalán?
Inkább javasolom a szervizt, ha indokolt a pasztázás, mert kötelesek garanciát vállalni az elvégzett munkájukra, ha törnek valamit, akkor azt nekik kell cserélni, vagy javítani.

Üdv!

(#1133) knuckle válasza izsob (#1131) üzenetére


knuckle
aktív tag

Márpedig ha garanciális, akkor még véletlen sem szabad szétszedni!
Azonnali és teljes garanciavesztéssel jár a mutatvány!
Bizonyos tipusoknál RAM és HDD cserélhető garanciavesztés nélkül, vagyis majdnem mindegyik tipusnál:)
De ezen felül ha a többi csavart megmozdítod, akkor kampó :(

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#1134) izsob válasza knuckle (#1133) üzenetére


izsob
tag

Ha észreveszik. Megfelelő eszközökkel dolgozik az ember, akkor nem lehet észrevenni, hogy szét volt-e szedve.

(#1135) aizen92 válasza izsob (#1134) üzenetére


aizen92
addikt

hol van Budapesti samsung szervízbe akkor beviszem hogy újrapasztáztatnám és ingyé megcsinálják? mert ha igen akkor tényleg nem nyúlnék hozzá.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#1136) sgamez válasza K!$$rác (#1034) üzenetére


sgamez
tag

Üdv

Sikerült megoldanod? Nekem is ugyanilyen gomb kellene
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1137) Mikisys válasza aizen92 (#1135) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez a pasztázás valamilyen mánia itt a fórumokon.

SEMMI SZÜKSÉG NINCS RÁ! - mindaddig, míg nincs megbontva a hűtőrendszere, hűtőbordája a gépnek.

Ha melegszik a gép, esetleg jobban, mint régebben, tessék a felesleges kis háttérben futó programokat deaktiválni, vagy eltávolítani a gépből.
Ha indokolatlanul erősen melegszik, valamilyen kezdeti meghibásodás várható, vagy már valami hibásan működik a gépben.
Tessék szervizbe vinni, vagy szakemberhez, aki ismeri és érti a gép működését, kezelését és szakszerűen tud a gépben szerelést, javítást végezni.

Üdv!

(#1138) Dhampir válasza Mikisys (#1137) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy csak egy ékezettel kellene megtoldani, és akkor megoldódna a probléma. Pásztázás, pásztázni, pásztáztatni. :)

(#1139) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali

Tegnap vettünk egy Samsung NP350VC laptopot és van rajta egy előtelepített win8, én win7-et akartam felrakni de nem bootol be a gép róla csak egy kiírt win8-as lemezről. Aztán a setup-ban találtan olyat hogy security, és ott be lehet állítani állítólag hogy minden op rendszert elfogadjon?

(#1140) erahurka


erahurka
félisten

Miért zavar ennyire mindenkit az előretelepített Win8? :F

(#1141) Mikisys válasza Dhampir (#1138) üzenetére


Mikisys
őstag

Humorosra vetted, értem én, de az eljárás (pasztázás!) és annak kivitelezése egyáltalán nem mondható humorosnak.

Üdv!

(#1142) Mikisys válasza metaldog (#1139) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem.

Sajnálom, de inkább "üres" gépet érdemes venni, amire bármi rátelepíthető. Linux, Win7, vagy Win8, vagy mindkettő-három egymás mellé szépen.

(Üres gép= alap DOS, semmi egyéb.)
Ráadásul, olcsóbb is.

Üdv!

(#1143) dJ Peer válasza Mikisys (#1142) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

+ telerakják sok szemét programmal

(#1144) Dhampir válasza Mikisys (#1142) üzenetére


Dhampir
félisten

+1 a Linuxra.

Nem bántam meg, hogy FreeDOS-szal kaptam a gépet.

Az Ubuntu 12.04-en (én a Kiwi Linuxot használom, ami kissé módosított Ubuntu) még Windowsos játékot is tudok futtatni (Wine és Winetricks programokkal), és meglepődtem azon, hogy az utóbbi években milyen sokat fejlődött a Canonical terméke. A Windowst nem váltja ki, ha az valakinek nélkülözhetetlen, viszont jó alternatíva lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1145) srich


srich
csendes tag

Sziasztok!
Van nálam egy Samsung 300E, aminek be van törve a monitorja...hogy érem el, hogy kiadja a jelet a D-subra, vagy HDMI-re?...Egyikre sem akarja kiadni alapból :(

srich

(#1146) dJ Peer válasza srich (#1145) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Van rajta win, vagy más operációs rendszer?

(#1147) srich válasza dJ Peer (#1146) üzenetére


srich
csendes tag

Van persze...hallani is, hogy betölt, de kép nincs.

srich

(#1148) dJ Peer válasza srich (#1147) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

A betöltés után 4x nyomd meg a Win+P-t.

Ja, és D-SUB-ra kösd.

[ Szerkesztve ]

(#1149) srich válasza dJ Peer (#1148) üzenetére


srich
csendes tag

Ok...köszönöm, kipróbálom.
Még egy kérdés...telepíteni így, hogy tudok rá Windowst, ha esetleg majd kell?

srich

(#1150) metaldog válasza Mikisys (#1142) üzenetére


metaldog
aktív tag

Szia

De ha újra particionálom és nem lesz rajta semmi olyan mintha ha üresen vettem volna, vagy lehet hogy nem?
Na tegnap megjött az új gép mert az első pixelhibás volt és kicserélték és win8 van ezen is, az eladó azt mondja hogy teljes értékű a win8 ami rajta van de megnéztem az sincs aktiválva akkor mindegy ha én rakok fel egyet szerintem. De javíts ki ha nincs igazam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.