Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#501) runner 125 válasza izsob (#499) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mármint visszacserélted gari előtt a gyári HDD-t, vagy az új HDD-vel adtad be?

erahurka

Progi szerintem nincs, legalábbis én nem tudok róla. Az USB3.0 erre már képes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#502) izsob válasza runner 125 (#501) üzenetére


izsob
tag

igen vissza cseréltem.

(#503) Squirrel válasza izsob (#502) üzenetére


Squirrel
őstag

Tegnap megtalaltam az eddigi legszebb ultrabookot, amit lattaml, neve Samsung 900x3b. Mellette volt a boltban az osszes ultrabook, beleertve az Air-t is. Vegre ez optikailag is megkozeliti az Air legiesseget.

A Ph-n sajnos nem talaltam tesztet, de meg hirt sem rola:

[link]

Az egyetlen problema az ara volt vele, ami 1200 font volt. Tobb, mint az Air. A tesztet olvasva hibaja meg az atlagosnal kisse kevesebb uzemido, a memoriaja nem bovitheto. Igazan akkor lesz klassz, ha kijon Ivy Bridge-zsel, bar szivem szerint AMD-s belsovel szivesebben latnam a GPU miatt.

[ Szerkesztve ]

(#504) runner 125 válasza Squirrel (#503) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh igen, külsőt tekintve a Samsung odarakta magát a Series 7-tel és a Series 9-cel is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#505) dJ Peer válasza runner 125 (#498) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Külsőre nincs semmi. Csak 1 csavar.

(#506) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
nekem olyan problémám van,hogy most vettem egy NP300E5Z-S07HU notebookot,feltelepítem rá a windowst,de amikor kész a telepítés nem tud bebootolni hdd-ről. aszervízbe azt monták azért nemtud bebootolni mert nem eredeti a windows.létezik ez?és ha igen akkor van valami megoldás?
köszi.

(#508) tomama válasza jeni (#507) üzenetére


tomama
aktív tag

én is tudom,hogy mennikéne de aszervíz azt állítja,hogy azúj notebookok felismerik a nem eredeti oprendszert.valóban amikor visszaadták volt rajta ubuntu és azzal bebootolt

(#509) dJ Peer válasza tomama (#508) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

A samu notik ilyenek. Ha nem eredeti a windows nem fog elindulni, vagyis ha rossz loaderrel próbálkozol, akkor nem fog menni.

(#510) tomama válasza dJ Peer (#509) üzenetére


tomama
aktív tag

akkor csak az a megoldás létezik,hogy veszek egy windows-t?

(#512) dJ Peer válasza tomama (#510) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

pü ment

[ Szerkesztve ]

(#513) terencehill


terencehill
tag

Sziasztok!
valaki megtudja mondani, hogy a samsung np350u2b típust miért nem lehet már kapni?(illetve egy helyen jó drágán) esetleg nem tud valaki olyan helyet ahol hoznak rendelésre olcsón:)?
vagy használt is érdekel ha van esetleg valakinek eladó itt a fórumon.

---

(#514) izsob válasza tomama (#506) üzenetére


izsob
tag

húzd ujra a windowst, és próbállkozz a DAZ féle loaderrel, ez a samukhoz jó., amugy van valami helyre állítási parancs amit az indítási javításba kell begépelni és a telepítőről helyre állítja a bootsectort, de megnem mondom hol találtam ezt, ki kell guglinzni.

(#516) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!
Gyors kérdés--> Melyik gép éri meg jobban?

[Ez] vagy [ez]?

Légyszi segítsetek! :)

• Honor Magic5 Pro •

(#517) dJ Peer válasza fpatrik17 (#516) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Az első van nekem is, 2310-es procival. Nem csalódtam benne :)

Akkor lenne, jó ha olcsóbban meg tudnád szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#518) erahurka válasza fpatrik17 (#516) üzenetére


erahurka
félisten

Attól függ mire használnád. Bár igazából mindkettő kb. ugyanazt hozza. Játék szempontból az E5A a nagyobb VGA memória és ram és proci miatt jobb de eleve egyikkel sem fogsz full high beállítások mellett játszani - már ha erre kell.
Minden más szempontból szerintem a V5A jobban megéri, ha jól olvastam ehhez még Windows is jár.

Esetleg még az lehet döntő, hogy E5A-ból nincs olyan csinos fehér-narancs összeállítás mint a V5A-ból :DDD

(#519) runner 125 válasza fpatrik17 (#516) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyakorlatilag tök mindegy, mivel egyforma specifikációkkal rendelkeznek.

Szubjektív vélemény, de az a fehér narancs színű szerintem nagyon ocsmány.

Az első ediginél meg piszok drága.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#520) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

NP300E5Z-A04HU vásárlásán gondolkodom. Ha nem a játék a leglényegesebb, de a HD filmek szerkesztése, nézése szempont, akkor megfelel ez a gép?

Milyen grafikus kártya van benne? Mindenhol csak azt látom, hogy: "Intel HD graphics". Na de mégis melyik lehet?

Ha pedig mégis játékra vetemednék, akkor meddig mehetek el? Egy Star Wars Force Unleashed elmegy rajta? Vagy ez már álom? Típushibái vannak, amire fel kell készülni?

Bizonytalan vagyok! Segítsetek eldönteni a dilemmám! Köszönöm előre is!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#521) runner 125 válasza lacibacsi (#520) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia,

HD film vágáshoz, szerkesztéshez, szvsz proci teljesítmény kell, így a VGA valóban nem elsődleges. (Bár típusspecifikusan nem ismerem a videós progikat)

99%, h Intel HD Graphics 3000 van benne. Ezt szokták integrálni a B950 mellé.

Ha, van játékos elképzelés is, érdemes inkább megnézni ugyanezt a gépet, GT520MX-szel. Picivel drágább, de cserében van dedikált VGA, ettől az ártól kb 20k-val többért már megkapod i3-mal, s szintúgy GT520MX-szel. De, játékra ez a kártya is korlátozottan alkalmas.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#522) dJ Peer válasza runner 125 (#521) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Minden elfut rajta 1366x768-as felbontásban normális beállításban. F1 2011, DiRT3, Fifa 12, amiket én próbáltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#523) izsob


izsob
tag

Gta 4, Battlefield3, Masseffect3, Sazl viszi az ujjabb játékokat is max felbontáson, a körítésen kell kicsit lejjebb venni kb mediumra, játékaválogatja, de eddig nekem mindent vitt.

(#525) izsob válasza jeni (#524) üzenetére


izsob
tag

Nekem sincs a többire visszajelzés

(#529) dJ Peer válasza jeni (#528) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ez legyen a legkevesebb. Easy Display Manager-t kell felrakni, az felelős érte.
Bár az F1 és az F11 így sem megy.

(#530) apuc válasza jeni (#524) üzenetére


apuc
őstag

Nincs led, csak a képernyőn jelzi ki. :(

(#532) dJ Peer válasza jeni (#531) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Akkor a Softwere Manager-t tedd fel, és abban rakd fel a többi ilyen apró programot, már nem emlékszem, hogy melyik felelős ezért...
Vagy a Samsung oldalán keress valamit hozzá.

szerk.: Innen
Egyszerű gyorsítás kezelő vagy ilyesmi!

[ Szerkesztve ]

(#534) runner 125 válasza jeni (#531) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt nem nagyon értem.

A géphez járt driver lemez nem? Emlékeim szerint ott ki lehetett választani, h mindent pakoljon fel egyszerre. Felraktam mindent, és szépen jelez a képernyőn mindent.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#537) izsob


izsob
tag

Sziasztok!
A notiban szeretnék ramot bővíteni, és az lenne a kérdés, hogy betehetek-e más gyártótól származó ramot a gyári mellé, (4gb/1333mhz)?

(#538) runner 125 válasza izsob (#537) üzenetére


runner 125
nagyúr

Be.
De, a RAM-ot mindig célszerű boltban megvenni és belepróbálni egyszerre, mert esetleges kompatibilitási problémák felléphetnek, így egy oda-vissza utat meg lehet spórolni.
A legnépszerűbb gyártók (Kingston, Kingmax, A-Data, stb..) moduljaival általában nincs gond.

jeni

Nem értelek, ott dolgozol és itt kérdezed a driver-t? Miért nem kérsz egy árva driver lemezt hozzájuk? Esetleg a samsung.com-on nézted már őket?
Ahogy fentebb írtam, én csak betoltam a lemezt, majd volt egy olyan opció, h mindent felrak. Semmi probléma nincs vele, annak működnie kell úgy.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#541) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Samsung NP300-nál mi a recovery parancs?

F4 :) megvan....

[ Szerkesztve ]

(#542) apuc válasza spyduck (#541) üzenetére


apuc
őstag

"Dugd be a pendrive-ot, Józsi !" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#543) Agnessza


Agnessza
csendes tag

Sziasztok!Abban nem tud valaki segíteni,hogy samsung N145 notebooknál,hogy lehet visszaállítani,hogy a telep 100%ra töltsön fel és ne az élettartam növelő 80%-ig? Vagy ha nem tud senki segíteni, tényleg ennyire jó, hogy inkább hagyjam 80%on?Előre is köszi!

(#544) Agnessza válasza Agnessza (#543) üzenetére


Agnessza
csendes tag

megoldottam :)

(#546) erahurka válasza jeni (#545) üzenetére


erahurka
félisten

Attól függ mennyibe kerülnek és hogy akarod-e hordozni a gépet. Mert ha igen akkor egyértelműen a 15,6-os gép a nyerő.

(#548) runner 125 válasza jeni (#547) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te, és ezek ilyen, "dugás közben Esztike a titkárnő leejtette, ezért olcsóbb" darabok? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#550) dJ Peer válasza jeni (#549) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Te jeni nagybácsi, nem akarsz ideiglenesen a rég nem látott nagybácsim lenni? :DDD

Amúgy jelentéktelen a különbség.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.