Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#1551) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Adott egy Samsung NP550P5C-S03HU típusú notebook-om. Gyárilag előretelepített windows 8-al érkezett, viszont Recovery DVD-t nem kaptam hozzá. Hogyan lehet a recovery partícióról újratelepíteni a windows 8-at? A win8-as címkén még egy licence kulcs sincs.

Köszi

(#1552) kecsawi válasza lasarus1988 (#1551) üzenetére


kecsawi
senior tag

Emlékeim szerint a samsung recovery programja szépen újrarakja a rendszert, ha már nem az eredeti van fenn, de a partíciókat nem törölted, akkor biosból is el lehet indítani ( NP530-nál F4-el kell).
Vásárlás után érdemes a tiszta rendszert lementeni, vagy kiírni recovery dvd-re.

[ Szerkesztve ]

(#1553) Samsung SPS válasza lasarus1988 (#1551) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Ahogy kecsawi is mondta, F4-gyel elindíthatod a Recoveryt, a licenszkulcs miatt pedig ne aggódj, az alaplapon tárolják.

(#1554) online1986 válasza Samsung SPS (#1553) üzenetére


online1986
tag

Sziasztok hogyan tudok samsung particiot megcsinálni ,hogy müködjön a recovery?
Partició méret,type:?Előre is köszi

(#1555) lasarus1988 válasza online1986 (#1554) üzenetére


lasarus1988
tag

Ez engem is érdekelne, mivel ma a hivatalos Samsung-os leírás szerint downgradeltem a rendszert win7-re, amiben le is írják, hogy a recovery nem elérhető többé. Mielőtt azonban ezt megcsináltam a recovery-vel kiexportáltam a gyári fájlt, ami kb 16gigás lett és értelmetlen formátumú.

Még egy kérdés:
Ha alaplapon van tárolva a licence kulcsom (mivelhogy OEM), akkor ha egy ugyanolyan verziójú windows 8-at (amúgy egy Samsung NP550P5C-S03HU laptopon milyen verzió fut, a tulajdonságokban nem írt semmit) rátelepítek ami eredetileg rajta volt akkor az aktiválni tudja magát? Vagy a recovery-vel kell elérni, hogy abból a 16gigás valamiből visszavarázsolja az eredeti rendszert?

Amúgy próbáltam ghost-ot win7 telepítés előtt csak nem ismerte fel a belső meghajtót. A boot pendrive-ot és a külső winchestert (USB3) azonban felismerte.

[ Szerkesztve ]

(#1556) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Érkezett pár frissítés, driver az SW Update-be. Bluetooth driverrel óvatosan.
Szerintem belekontárkodott a Samsung. A frissítés módosíthatja a HID eszközök konfigurációs fájlját (.ini file). Ézért nekem a külső billenytűzeten nem működik pár funkciógomb (pl. Hangerőszabályzás csak a notebook saját billentyűzetén működik mostantól nekem...).

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1557) lasarus1988 válasza lasarus1988 (#1555) üzenetére


lasarus1988
tag

Ma reggel kicsit játszottam.

Megpróbáltam feltelepíteni a Samsung oldaláról letöltött Recovery Solution-t, de mivel nem találta a recovery partíciókat, ezért a telepítés leállt. Tehát a kidumpolt 16GB-os gyári export semmit sem ér.

Aztán felraktam egy szűz Windows 8 Core-t és egyenlőre úgy tűnik, hogy sikeresen aktiválta magát.
Remélem így is marad.

(#1558) fPApi válasza csasaKKP (#1556) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem még nem jelez semmi (NP350V5C).

(#1559) Bobrooney válasza lasarus1988 (#1557) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én ugye SSD-t raktam bele, a dvd helyére pedig bekerült a saját winyója. A recovery nálam sem működik, bár sokat nem használtam eddig se. :))

[ Szerkesztve ]

(#1560) csasaKKP válasza fPApi (#1558) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ugyan ez a típus, nekem jelzett. Nem a frissítések között, hanem az új programok között. (kettővel több telepítetlen programot mutat, mint korábban)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#1561) Samsung SPS válasza online1986 (#1554) üzenetére


Samsung SPS
tag

Sziasztok, online1986, lasaurus1988! A Recoveryvel a Windows aktuális állapotát lehet lementeni a Recovery által ismert formátumban (a 16 gigás ismeretlen formátum a mentéskor fennálló windows-állapotot tartalmazza). Ha közben legyalulod a vinyót, a Recovery partíció eltűnik, és nem lehet többet visszatenni, csak szervizben.

Ami a Win 8 visszatelepítését illeti, megtörténhet, hogy ideig-óráig működik külső rendszerrel is a kulcs, de valószínű, hogy egy idő után már nem fog, mert ugye nem ugyanaz az OS lett feltelepítve, mint ami a gépen gyárilag fent volt.

Tehát ahhoz, hogy vissza tudd telepíteni a gyári Win-t, szervizben kell visszarakatni a Recovery partíciót.

(#1562) lasarus1988 válasza Samsung SPS (#1561) üzenetére


lasarus1988
tag

Szia!

Köszi a választ! És ezt a szervizben ingyen megoldják vagy fizetős a művelet? Csak azért kérdezem, mert a hivatalos win7 downgrade leírás szerint gyalultam le a partíciókat, mert sehova nem engedett telepíteni.

Köszi

(#1563) online1986 válasza Samsung SPS (#1561) üzenetére


online1986
tag

Köszönöm a választ!

(#1564) fPApi válasza lasarus1988 (#1562) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem a legegyszerűbb, ha megkérdezed a szervizt!

(#1565) Samsung SPS válasza lasarus1988 (#1562) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Azt saccolom, hogy fizetős, mert a leírásban benne van, hogy a downgrade után nem lesz többet elérhető a recovery partíció, ergo tudsz róla, hogy bedarálod örökre szegénykét :) Mondjuk az örökre mégsem örökre, mert ahogy beszéltük van megoldás...

(#1566) klasszsrac


klasszsrac
tag

Üdvözlet a Kedves Samsung tulajoknak :-)
A héten sikerült vennem egy NP350V5C-t. Előre telepített win8, recovery...ami kell. Viszont szeretnék rajta linuxot is futtatni. Le is választottam neki egy 100G-s partíciót. De nem mertem még neki esni :-) Nem szeretném a recovery partíciót elbukni. Attól tartok, hogy ha telepítem a linuxot, annak a bootloadere tönkre teszi azt. Illetve olvastam valami uefi vs. linux problémáról.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Oneplus 6

(#1567) lsc válasza klasszsrac (#1566) üzenetére


lsc
nagyúr

Veszel egy vinyót vagy ssd-t, kicseréled aztán azt telepítesz amit akarsz, ha gond van vissza az eredeti vinyó és mehet szervizbe.

Az élet kegyetlen .

(#1568) klasszsrac válasza lsc (#1567) üzenetére


klasszsrac
tag

Pont ezt csináltam az előző laptopommal is, hogy kivettem a vinyót és másik ment bele :) De ebben egy 1T-s van és ezen úgy kényelmesen elfértem volna :)

Oneplus 6

(#1569) Bobrooney válasza klasszsrac (#1568) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én kivettem az optikai meghajtót és így 2 vinyó van benne! :))

(#1570) klasszsrac


klasszsrac
tag

Akkor még egy kérdés, ha már így benne vagyok.
Nekem még más bios-om volt. Ennél nem találok boot sorrend állítást. A linux külső vinyon volt/van. Ha usb-re dugtam akkor felajánlotta indításnál, hogy mit akarok indítani. Itt hiába dugom semmi, biosban sem találok boot állítási lehetőséget, legalábbis amit idáig megszoktam :-)

Oneplus 6

(#1571) Mikisys válasza klasszsrac (#1570) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem tudom pontosan milyen a hardvered, de az Ubuntu-Linux nekem például, gond nélkül feltelepítődött és remekül működik, Win7-mellett.
A Linux telepítésénél leírnak valamilyen betartandó sorrendet és javaslatot a telepítéshez, érdemes azt követni.
A BIOS-t lehetőleg nem frissíteni, mert mindkét működő rendszer összeomolhat.

Üdv!

(#1572) klasszsrac válasza Mikisys (#1571) üzenetére


klasszsrac
tag

Pár hsz-szal feljebb van a típus. Sima telepítés nem is okozna gondot. Csak az előre telepített win8 és recovery partíció érdekes számomra. Jó lenne, ha megmaradna :-)
Mondjuk most a saját recovery partícióját kementettem a saját recovery programjával egy másik partícióra.
Csak azt nem tudom még, hogy azt milyen programmal tudom majd visszaállítani, ha mégis hazavágom a partíciókat :-)
A régebbi Acer laptopom felkínálta, hogy kimenti Dvd-re. 4 lemez lett az. Itt csak a komplett partíciót mentett egy másik partícióra.

Oneplus 6

(#1573) online1986


online1986
tag

Samsung NP370 Ati 8750M oc valaki probálta már?

(#1574) ImpersonatoR

A T-home os Samsung R540 be van értelme sata3 mas SSD -t venni vagy abban még csak Sata2 -es vezérlő van?

[ Szerkesztve ]

(#1575) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok

Mi a kulonbseg a Samsung Series 9 NP900X3C-A03HU, es az NP900X3C-A01HU kozt?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1576) PPatrik válasza Archttila (#1575) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Az elsőn win 8 van, a másodikon 7.

Más:
Valaki rakott már ubuntut series 9-re? Ha igen akkor mi működött, mi nem és hasonló tapasztalatokat szívesen elfogadok. :)

(#1577) fPApi válasza Archttila (#1575) üzenetére


fPApi
őstag

Azt próbáltad már, hogy összehasonlítod a jellemzőket?

(#1578) fPApi


fPApi
őstag

Az SW Update feladja telepítésre a Norton Internet Security-t. Jól gondolom, hogy ez valami próbaváltozat, kipróbálta már valaki?

(#1579) planbmokus


planbmokus
senior tag

Sziasztok!

A mai naptól én is a Samsung notebook tulajdonosok táborát gyarapítom.
Az alanyom:

Samsung Series 4 400B2B
-Intel Core i5-2450M Processor (3M Cache, 2.50 GHz)
-12.5"" HD LED Display (1366 x 768), Anti-Reflective
-500GB S-ATA Hard Drive (7200RPM)
-4GB DDR3 1333MHz (4GB x 1)
-Windows 7 Professional (64-bit)
-Ujjlenyomat-olvasó
-1,3MP webcam

Újonnan és kaptam ajándékba egy dokkolót!

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1580) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok!

AZ új ATIV névvel jövő gépekről tudtok már valamit?
Engem az Ativ Book 5 érdekelne, jelesül az, hogy tényleg igaz-e az alaplapra szerelt 4GB RAM és van mellé egy slot is, így akár 12GB RAM is lehet. Csak mert van egy fölös 4GB modulom és akkor beletenném.

Illetve mit tudtok ezeknek a szerelhetőségéről? Természetesen SSD csere miatt.

(#1581) Archttila válasza planbmokus (#1579) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia

Gratulalok a gephez! :K Hasznald egeszseggel! Nekem a Series 9-es ultrabook-ra esett a valasztasom (egyelore meg ez a neve) :) de sajnos csak augusztus kornyeken lesz meg a teljes osszeg :U

Na de: Turelem, series (ATIV)? -et terem :D

ps.: Addigra remelm lesz 8GB-os verzio is...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1582) planbmokus válasza Archttila (#1581) üzenetére


planbmokus
senior tag

A gépet ahol vettem, ott volt Windows tábla, nem emlékszem pontosan melyik típus, de meggyőző volt fogásra.
Én is nézegettem az Ultrabook-okat, majdnem az lett nálam is, de az ajándék dokkoló és a strapabíróság az Series 4-re billentette a mérleget.
Eddig nagyon tetszik, lassan majd összehozok egy cikkre valót is belőle.

+Közben beazonosítottam, hogy egy ATIV XE500-as volt a tábla Samu.

[ Szerkesztve ]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#1583) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Vettem egy NP550P5C-S03HU típusú notebook-ot. A kérdésem az lenne, ha kicserélem a winchester-t SSD-re, akkor ugrik a gari?

Van ennek hivatalos módja vagy csak az otthon megoldom marad?

Köszi

(#1584) Bobrooney válasza lasarus1988 (#1583) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Elvileg RAM csere és merevlemez csere esetén nem ugrik a gari.

(#1585) lsc válasza lasarus1988 (#1583) üzenetére


lsc
nagyúr

Nekem azt írták kicserélhetem, nem gond.

Az élet kegyetlen .

(#1586) KBear válasza lsc (#1585) üzenetére


KBear
tag

Nekem is ezt mondták...

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#1587) kecsawi válasza lasarus1988 (#1583) üzenetére


kecsawi
senior tag

Amennyiben a kisablakon látsz HDD, Memory feliratot, akkor azok cseréje nem garanciavesztő. ( Ellenkező esetben érdemes a hivatalos szervizt írásban nyilatkoztatni ha szükségesnek tartod.)

(#1588) lasarus1988 válasza kecsawi (#1587) üzenetére


lasarus1988
tag

Köszi a segítséget. Szerencsére vannak HDD és Memory feliratok és csak egy csavar tartja a műanyagot. Gondoltam inkább kérdezek, mint rögtön nekiesek.

(#1589) ImpersonatoR válasza lasarus1988 (#1588) üzenetére

Én most cseréltem ki a A T-home os Samsung R540 ben egy SSD -re és abban nem volt semmi lezárva simán kicsavaroztam és kicseréltem elvileg nincs nyoma a cserének. De a gyári vinyo fel van matricázva a pontos típussal nekem, szóval ha gariztatni kell max visszarakod ha kérik, bár írtad, hogy megkérdezted őket.
Egyébként csak Sata2 -es szóval kár volt Sata3 mast beleraknom. De a gyorsulás így is igen szembetűnő.

(#1590) LaptopSystem

sziasztok
ehhez SAMSUNG NP700G7A-S03 a csoda masinához keresem a wifi drivert de a Samsung oldalán nem nagyon találom ebben tudtok nekem segíteni?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1591) szaboi6512 válasza LaptopSystem (#1590) üzenetére


szaboi6512
őstag

milyen op rendszer milyen wifi kártya/ gyártó/?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1592) LaptopSystem

Win 7 64Bit

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1593) szaboi6512 válasza LaptopSystem (#1592) üzenetére


szaboi6512
őstag

De milyen gyártó adja a wifi kártyát atheros vagy milyen az nem mindegy hogy ki a gyártó mert ahhoz megfelelő driver kell hozzá! nekem Samsung NP300E5C-S04HU van és atheros a wifi kártya!

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1594) LaptopSystem válasza szaboi6512 (#1593) üzenetére

na igen sem az eszköz kezelőben nem találom sem az Aida nem írja

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1595) LaptopSystem

már meg is van :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1596) szaboi6512 válasza LaptopSystem (#1595) üzenetére


szaboi6512
őstag

végül melyik lett?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1597) LaptopSystem válasza szaboi6512 (#1596) üzenetére

az intel lett a jó hozzá :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1598) szaboi6512 válasza LaptopSystem (#1597) üzenetére


szaboi6512
őstag

szuper de beleirhatták volna a specifikációba!

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1599) LaptopSystem válasza szaboi6512 (#1598) üzenetére

sajnos a Samsung supportja nincs a helyzet magaslatán egyébként sem

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#1600) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

A Palnts vs. Zombies, ami SW Update-en van, próbaverzió, ugye? Annó, mikor megvettem a laptopot, ez első volt, amit töröltem, meg sem néztem, hogy teljes-e vagy csak trial.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.