Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#51) dJ Peer válasza vakarcs (#50) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

A konfigom:
4 GB Ram
2,2 GHz T4400 Intel Proci
320 GB HDD
32 bit-es Win 7
Meg hát ugye az Intel GMA4500...
A rendszernél ezt írja..."Telepített memória (RAM): 4,00 GB (2,93 GB használható)
Vélemény?

(#52) vakarcs válasza dJ Peer (#51) üzenetére


vakarcs
aktív tag

a 32 bites OS a problema... rakj fel 64bitest es maris semmi problema sincs...

eladó a világ :)

(#53) dJ Peer válasza vakarcs (#52) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

De mi a baja?

(#54) vakarcs válasza dJ Peer (#53) üzenetére


vakarcs
aktív tag

hardweresen semmi...
csak annyi, hogy a 32 bites windows nem tudja megcimezni a 4gb memoriat...

Itt ugyan vista van, de win7-nél is jelentkezett ilyen gond...
[link]

Ajanlom, hogy rakj fel egy 64bites OS-t es megold minden problemat.

VAki

eladó a világ :)

(#55) dJ Peer válasza vakarcs (#54) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

És annak lehet köze hozzá, hogy integrált a vga-m?
Vagy a vga-teljesítményét nem lehet megnövelni valahogy?

(#56) vakarcs válasza dJ Peer (#55) üzenetére


vakarcs
aktív tag

annak semmi koze nincs ehhez...

az integralt vga teljesitmenyet egy picivel tudod novelni, ha bios-ban 64mb-rol 256-ra vagy 512-re allitod...

eladó a világ :)

(#57) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy Samsung R538-as gépben gondolkodom Core i3-as belsővel, és olyanok érdekelnének, amit képről nem tudok megállapítani: pl.összeszerelés minősége, hűtés hatékonysága, zaj, stb.
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#58) dJ Peer válasza morfondőr (#57) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nekem abszolút bejön a Samsung. Nagyon halk. Bár nekem R528-as van. Ha komolyabban használom, a proci (Intel T4400) egy kicsit melegedik, de nem égeti a combom.
Egyetlen hátrány a VGA...de az nagy :W

(#59) Trussardi


Trussardi
csendes tag

Sziasztok, ma vettem egy Samsung R538 laptopot, és felraktam rá a Win 7-et, de amikor felraktam hozzá a loadert, egyszerűen nem jön be semmi (újraindítás után) próbálja elindítani a rendszerfájlokat, de nem jön be, próbáltam win 7 driverrel javítani, de nem jött össze, ugyan az a probléma. Ezekszerint erre nem lehet feltenni másolt win 7-et? Asztali gépemen ugyan ezt a win 7-et és a loadert használom és ott működik. Mindenképpen win 7-et szeretnék felrakni a laptopra, mitévő legyek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#60) dJ Peer válasza Trussardi (#59) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Mindenképpen fel kell tegye a Win 7-et, sztem próbálj meg feltenni egy másik 7-et, meg másik loaderrel...csak egy tipp..

(#61) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Most én kérdeznék: a samsung-os programok, BatteryLifeExtender, a hotkey gombok progija, stb, támogatja a win 7 64 bitet?
Tudja valaki?
Köszi

(#62) Trussardi


Trussardi
csendes tag

Annyival változott a helyzet, hogy sikerült elindítani a win 7-et, a javításnál a win 7 cd-n megkerestem a parancssort és be kellett írni egy bootsect.exe nevű parancsot, és így bejött a win 7, viszont kiderült, hogy a loaderek amikkel próbálkoztam, egyik se volt fent, mert egy új loadert raktam fel, viszont megpróbáltam egy régivel és az se látta az újat a gépen. Egyszóval most minden loadert leszedtem a gépről, és egy jó termékkulcs-ra várnék, amivel megoldódhatna a problémám! Egyébként bármelyik loadert felraktam, mindegyiknél a telepítés után parancssort kellett keresnem, mert nem bootolta be! Ez még nem is lenne gond, viszont mindig "30 nap van hátra" írta ki, pedig felmentem a windows oldalra, hogy megnézzem eredetie, és ott eredetit írt, még akkor is, ha már nem volt rajta a loader!
Valaki küldjön nekem jó termékkulcsot (trussardi2010@windowslive.com), úgy érzem ez az utolsó lehetőségem, de ha valakinek van ötlete, írjon!

Előre is köszönöm szépen!

(#63) vakarcs válasza dJ Peer (#61) üzenetére


vakarcs
aktív tag

szia,

igen, támogatja... már csak azért is mert az új gépeik csak 64bites windows-al vannak telepítve.

VAki

eladó a világ :)

(#64) vakarcs válasza Trussardi (#62) üzenetére


vakarcs
aktív tag

megy mail :)

eladó a világ :)

(#65) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Sziasztok!

Laptopot akarok venni és kinéztem egy Samsungot mégpedig ezt: [link]

Hallottam egy olyat h samsung laptopra nem lehet tört/másolt win 7 et meg másolt vistát sem felrakni mert a biosban van valami ami nem engedi érvényesíteni a loaderrel vagy vmi ilyesmi :) Ez igaz? és ha igen ezzel lehet valamit kezdeni? Válaszok priviben is jöhetnek.

Aláírás

(#66) Drughi válasza Fla$hly (#65) üzenetére


Drughi
addikt

Üdv,

Valakinek van személyes tapasztalat a Q330 sorozatú gépek valamelyikével?
Szemezgetek vele.
teszteket átolvastam és ott említik, hogy kapható GT330m-mel., viszont ilyet még nem láttam webshopban.
Valakinek erről info?

szerk: mindenkinek szántam

[ Szerkesztve ]

(#67) vakarcs válasza Drughi (#66) üzenetére


vakarcs
aktív tag

szia,

szerintem egy egészen jól összerakott gépecske, de csak 310M van benne... mondjuk egy 13,3"-as notinál szerintem ez elegendő is...

amúgy én is ezzel szemezgetek :)

VAki

eladó a világ :)

(#68) z0la


z0la
csendes tag

Sziasztok!

Samsung R538-at vásároltam és ugyanaz a problémám, hogy nem lehet rá win7-et telepíteni, illetve a loader futtatása után nem indul el az oprendszer.

Sikerült valakinek ezt megoldania? Tényleg le van szabályozva biosban a tört verzió futtatása?

z0la

(#69) dJ Peer válasza z0la (#68) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Szerintem ez hülyeség...hogy le van szabályozva.
Szerintem próbáljatok meg egy másik win7-et, meg másik loadert.
Nekem simán felment R528-ra, már 2 féle is: Home Premium, Ultimate.

(#70) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Csak egy jó tanács: szvsz. ezt a loader-dolgot ne feszegessétek itt, mert warez-nek számít az Alapelvek értelmében!

Amúgy ma meglesek egy RV508-A01-et közelebbről is. Aztán... :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#71) selenge


selenge
tag

hali! ma kaptam meg az új samu r540esemet, tettszik, finom, halk gép, de a tapipaddal nem vagyok megelégedve, sokszor nem, vagy csak erősebb érintésre reagál...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#72) Grande Ale válasza vakarcs (#64) üzenetére


Grande Ale
őstag

Szia! Nekem is tudnál segíteni Win 7 aktiválás ügyében? A barátomét (Samsung RV508-A01) az atyaúristennek sem tudjuk aktiválni win-7-nél, ugyanaz a gond, mint az előző hozzászólásban.
Előre is köszi!

Elnézést kérek, pü.-ben akartam küldeni... :R

[ Szerkesztve ]

(#73) selenge


selenge
tag

látom nemigen pörög a topik....
kis tapasztalat samu r540ről: kellemes fedlap (ujjlenyomat nagyon látszik rajta!) , tettszik a billentyűzet, és a kiosztás, sok hasznos gomb (pl 2Fn), a tapipad nem tetszik, kicsit nyers, és a belső borítás elégé nem illik a noti minőségéhez, bár látszatra szép.. gyors, 1080p-s hd filmeket gyönyörűen viszi, wow álomszépen megy rajta, és a wifi is jobb az átlagnál!
összességében meg vagyok vele eddig elégedve!

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#74) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sikerült!
Felraktam a 64bit-es win 7-et, és egyszerűen csoda.
A videókártyája is nagyszerű és eszméletlen gyors :))
A gond csak annyi, hogy a hotkey-eknek nem találtam programot, így azok nem működnek, a cd-jét meg nem találom.. :(
El tudná nekem valaki küldeni a hotkey progit (a honlapon nincs fent, csak xp-re, és azzal nem megy)?
Az adatlapomon fent van az e-mail címem!
Köszönöm :)

(#75) felora:)


felora:)
tag

üdv!

van valakinek valami tapasztalata samuék r540-es notijával?

itt vannak a paraméterei:

Processzor: Intel Core-i3 370
Merevlemez: 320 GB
Memória: 3 GB RAM DDR3 1066MHz
Kijelző: 15,6”-os LED HD 16:9 Gloss
Operációs rendszer: Magyar nyelvű Windows 7 Premium
Optikai meghajtó: DVD +/- RW Supermulti Dual layer SATA
Grafikus vezérlő: ATI Radeon HD545v gDDR3 512MB
WLAN: WLAN 802.11 bgnm
Bluetooth: Igen
Webkamera: Igen
Portok: 3 x USB 2.0
1 x Ethernet
HDMI
VGA bemenet
mikrofon, sztereó,
fejhallgató-/vonali kimenet,
Univerzális memóriakártya-olvasó
Billentyűzet Magyar nyelvű
Akkulmulátor: 6 cellás lítiumion

igazából t-homera akarom beszerezni, asszem 158k-ra jön ki. megéri ennyiért ezt, vagy ilyen árkategóriában van valami jobb noti?:R

(#76) selenge válasza felora:) (#75) üzenetére


selenge
tag

hali! kb 2 hszel ezelőtt írtam a kérdésedre a választ :d t-homban vettem én is. nagyon jó kis gép, gyönyörű kijelzővel, gyors, nekem még egyszer sem akadt meg, pedig volt próbának kitéve...
egyetlen negatívum, hogy a tapipad birzadály.. használható, de az nem a legjobban sikeredett konstrulció
akksi 1-1,5órát bír

abszolute megéri, pláne h tkp kamatmentes részletre veszed :D

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#77) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül valaki, h a netbook-okra - N145 - h vonatkozik a garancia? Mármint, pl. Asus-nál van a háztól-házig szolgáltatás, itt is kijönnek érte? Vagy éppen a legközelebbi szervizbe kell eljuttatni, ha teszem azt én Bp.-n vásárolom, és vidéken használom.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#78) runner 125 válasza runner 125 (#77) üzenetére


runner 125
nagyúr

Noh, közben találtam egy zöldszámot, amin felvilágosítottak, h általában minden nagyobb városban van egy kirendelt központ, ahova be kell vinni a hibás gépet, s ők juttatják fel Bp.-re, a központi szervizbe.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#79) cs_taz


cs_taz
csendes tag

Sziasztok!

Az R538 másolt win7 telepítési problémát hogyan sikerült orvosolni? A választ előre is köszönöm!

(#80) Fricó


Fricó
aktív tag

Valakinek van jó vagy rossz tapasztalata a Samsung notikról?

Ezt a tipust néztem ki magamnak: Samsung RF511 [link]

Jó ár-érték arányúnak tűnik, nagy felbontású lcd-vel, erős procival és jó erős videókártyával.

(#81) dJ Peer válasza cs_taz (#79) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nekem R528-am van...már 2x raktam fel másoltat és semmi gondom nem volt vele, nem értem mi ez a "másolt win probléma"?! :F :)

(#82) dJ Peer válasza Fricó (#80) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Én nem bántam meg a Samsungot:)
Amúgy [itt] olvass róla, szerintem nyugodt szívvel megveheted, nem bánod meg :)

(#83) cs_taz válasza dJ Peer (#81) üzenetére


cs_taz
csendes tag

A probléma az, hogy ha beépített loader-es windowst próbálsz telepíteni akkor el sem indul az op rendszer, ha felteszel egy tisztát és utána próbálod loaderrel akkor a boot után nem indul többé a win7. Én sem találkoztam eddig ezzel a jelenséggel. Már 4 féle win7-el próbálkoztam eddig ezen a gépen. :(

(#84) dJ Peer válasza cs_taz (#83) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

A loadernél beállítod az alaplap, meg a stb-t?
Meg szerintem próbálkozz a legújabb loaderrel.

(#85) Atocha válasza dJ Peer (#81) üzenetére


Atocha
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom cs_taz kollégához. Vettem egy Samsung R538 notit.
A probléma röviden, mégis remélem érthetően.
Feltettem egy MSDN-es win7 sp1 x86-ost a gépre. A Daz féle win 7 loaderrel tettem "hivatalossá", ahogy már 100 másik notit.
Install után a win 7 nem indul el. Elkezdi betölteni az os-t, de lefagy az első 5mp-ben és ott meghal!
Ezekkel a loaderekkel próbáltam: 1.8.7, 1.9.2, 1.9.7, 2.02 mind Daz verzió!
Ezekkel a win 7-ekkel probáltam, mind MSDN-ről töltve:
hu_windows_7_ultimate_x64_dvd_x15-65936
hu_windows_7_ultimate_x86_dvd_x15-65935
hu_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_618248
hu_windows_7_ultimate_with_sp1_x86_dvd_619116

A hibajelenség mindnél ugyanaz és őszintén szólva elgondolkodtam a laptop feldarabolásán!
Eddig kb 25x telepítettem újra, a legkisebb siker nélkül. Azt is próbáltam, hogy telepítés után feltettem az összes drivert. Az sem segített. Állítottam a biosban a natív ahci-n de semmi.
És volt még pár trükk, amit bevetettem, de 0 eredménnyel.

Tehát ha valaki tudja a megoldást, ne tartsa magában. ;) HELP!

Ezer hála előre is.
Atocs

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#86) Atocha


Atocha
senior tag

Senki nem tud segíteni? :(

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#87) dJ Peer válasza Atocha (#86) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Mint már mondtam, nekem R528 van, és nem találkoztam ilyen problémával.
Tanácstalan vagyok.

(#88) dJ Peer válasza Atocha (#86) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Talán először próbálj meg egy XP-t, vagy egy Vistát feltenni, és utána 7-et.
Egy próbát megér. :F

(#89) Atocha válasza dJ Peer (#88) üzenetére


Atocha
senior tag

Az XP-t nem kell törni, abba csak egy jó széria szám kell és eredeti a win. Ezen felül a korral haladni szeretnék és nem vissza. ;)
A pistát akkor sem raknám fel a gépre, ha pisztolyt tartanának a fejemhez. ;)

Nem magával a telepítéssel van a gond, hanem a feltelepített win7 törése után megfagy a betöltés. Gugliztam kicsit (3 órát) és rátaláltam Daz egyik fórumára.
Esetem nem egyedi.
A kérdező itt pontosan ugyanarról ír amiről én: link

Daz pedig ad neki egy megoldást itt: link

Valami gond val a samsung SLIC-el. Sajnos amíg ott bejött a dolog, addig nálam nem működött, pedig pontosan azt csináltam amit Daz leírt.
Jelenleg azon vagyok, hogy szétverem a notit egy baltával. Vagy linux és akkor kidobtam 110 ezret az ablakon. Szép!
Az fix, hogy samsung notit nem veszek többet, ill. aki él mozog, annak terjeszteni fogom, hogy bármit csak samsungot ne. Szívás az egész. :(

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#90) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a NP-R540-JS01HU (t-mobilos) notihoz melyik wifi drivert kell letölteni a három (atheros, broadcom, realtek) közül?

(#91) kangool válasza Atocha (#89) üzenetére


kangool
tag

Ment privát üzenet.

(#92) dJ Peer válasza labuwx (#90) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Szerintem broadcom. De próbálgass.

(#93) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Nem tudtam hová írni,így ide írok.

Ideadta az egyik haverom a Samsung N150-s netbook-ját ,hogy telepítsem már ujra neki.Meg is történt a dolog csak az eszközkezelő talált 4db samsung kiera valamit,ami nincs feltelítve.Olvasgattam és azt írták,hogy valami hsdpa modem lehet.Ezelőtt valami vodefone-s program volt rajta,ami szerintem ehhez a modemhez volt.

Az a gondom,hogy nem tudom hogy honnan töltsem le ehhez a drivert.

Ha valaki tud segíteni azt nagyon szépen köszönöm.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#94) atti1848 válasza atti1848 (#93) üzenetére


atti1848
senior tag

Már megoldódott a probléma.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#95) Fricó


Fricó
aktív tag

Tegnap vásároltam egy Samsung RF511-es gamer notebookot i3-as procival.
Eddig teljes mértékben megvagyok vele elégedve.
Az ára teljesen korrekt volt, ennyi pénzért más márkánál nem jár hozzá Windows 7. Itt igen!

:C :C :C :C

(#96) ~vivanco~


~vivanco~
csendes tag

nekem is Samsung van és megvagyok vele elégedve

minden jót

(#97) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Van az asszonynak egy n150-es netbookja.
Az a helyzet vele, hogy idle állapotban a következő hőmérsékleteket mutatja:
cpu: 37
cpu mag: 77
hdd: 39
Eléggé magasnak tünik ez nekem, arról nem is beszélve, hogy ahol a kimeneti szellőző rács van, ott eléggé meleg levegő jön ki, valamint a cpu alatti és feletti (billentyűzetnél) eléggé meleg a helyzet.
Próbáltam a beömlő nyílásnál ventivel megnézni, hogy mi történik, de nem segít a dolgon. Esetleg garancia?
ps: legújabb bios van rajta, win7

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#98) RobinHD válasza Fricó (#95) üzenetére


RobinHD
tag

Irtam Prívátot! :))

Privátra illik válaszolni! :)

(#100) Fricó válasza RobinHD (#98) üzenetére


Fricó
aktív tag

Mindenki figyelmébe ajánlom ezt a Samsung RF511 notebook tesztet: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.