Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#651) hzsolti94 válasza erahurka (#650) üzenetére


hzsolti94
csendes tag

Egyetemre megyek, elvileg lesz 3d-s modellezés, grafikai munkák, és nem árt ha mennek az új játékok is.. már régóta nézegetem őket és erre a 2 típusra szűkítettem le. De ha dellnek szar a billentyűzete akkor a samsung lesz. Köszi!

(#652) Arpsoft


Arpsoft
tag

Mondanátok véleményt a Samsung NP-RC530-S01HU típusú notebookról?

(#654) Arpsoft válasza jeni (#653) üzenetére


Arpsoft
tag

Pont olyan felszereltsége van, mint amit linkeltél.

(#656) erahurka válasza hzsolti94 (#651) üzenetére


erahurka
félisten

Nézd meg őket boltban azért.
Ha Samsungot veszel regisztráld majd a honlapjukon, mert ha jól tudom kapsz +3 hónap garit rá.

(#657) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Újratelepítettem a laptopomat, viszont azóta nem ismeri fel a pendrive-t. Ha meg felismeri kiírja, hogy formázni kell, viszont a formázást meg nem engedi. Próbáltuk több pendrive-el, mind azt csinálja. Viszont mindenhol máshol működnek a pendrive-k.

Van valakinek ötlete?

(#658) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok

beléptem a klubba egy NP300V5A-S06HU géppel.
Nem abban a színben, amit szerettem volna, de ahogy elkezdem lassan belakni, egyre jobban tetszik :)

(#659) Carasc0 válasza #32577792 (#658) üzenetére


Carasc0
őstag

:C

Nekem meg ma érkezett meg a Samsung NP300E5Z-S07HU. Linux birodalomnak szánom! Sok jót hallottam/olvastam erről a Series 3-ról!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#660) 7ER válasza saucelori (#637) üzenetére


7ER
aktív tag

Csak akkor tudod a fényerőt változtatni, ha az autostartban futtatod a programot.

(#661) 7ER válasza hzsolti94 (#649) üzenetére


7ER
aktív tag

Nekem Dell 5110 Inspiron van fél éve.
Az tény, hogy a billentyűzete nem a leg kényelmesebb és kicsit süppedős, de a finom nyomásokra is megbízhatóan reagál.
A billentyűzet miatt nehéz kezűeknek nem ajánlom, egyébként semmi gond vele.
Szerintem gyors, megbízható.
Van egy Samsung laptopom is, ég és föld a különbség a Dell javára.
Elég sok program van installálva a két gépre.
A Dell nem lassult be, míg a Samsung már alig döcög.
Működésből kifolyólag az egyik egy 424-es gőzmozdony, míg a másik korszerű villanymozdonyként jellemezhető.
Félreértés ne essék. Nem azt mondtam, hogy a legmodernebb, mert ez ugye árfüggő is.

(#662) lacibacsi válasza Carasc0 (#659) üzenetére


lacibacsi
addikt

Eddig én is sok jót hallottam erről a sorozatról, ezért én is ezt néztem ki magamnak, azon belül is pontosan ezt a típust. Ha egy kicsit jobban megismered, megosztod majd a tapasztalataidat?

Amire leginkább kíváncsi vagyok:
- Mennyire van egyben a ház? (Zsanérok, fedél stabilak?)
- Billentyűzet mennyire hajlik? Gombok finoman működnek?
- Mennyire melegszik? A külön hűtésre kell-e gondolni, vagy elég lesz a saját erő?
- Nappali fényviszonyok esetén a kijelzője mennyire élvezhető?

Köszönöm előre is.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#663) #32577792 válasza lacibacsi (#662) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igaz, hogy nekem nem pontosan az van, de az alapok azok.
Hűtése: nem használtam még játékra, de a venti alig megy és kb. 45 fok körül van a lap, proci. A HDD még alacsonyabban. Az enyémben egy 2 tányéros WD Scorpio Blue sorozat van.
Zsanérok rendben vannak. Itthon van egy HP nx7300 és egy Vostro 1015 gép is, tehát van összehasonlítási alapom.
Billentyűzet: na itt már van különbség, mert itt fém van alatta és stabilabb is. Próbáltam a másik verziót, ott egy minimális behajlás van, de nem vészes.
Matt a kijelző, én általában az ablaknak háttal használom, és hát nagyon szerethető ez a megoldás. Nincs tükröződés!
Pozitívan csalódtam benne.

(#664) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok!

Beírom ide is, hátha több tulaj olvassa.

Irodai használatra vennénk Samsung Series 3 300E notebookokat. A konkrét típus ki is van választva, azonban lenne néhány kérdésem:

1. A Samsung NP300E SATAIII (6Gbps) csatolóval rendelkezik? Mert ki fogjuk cserélni a HDD-ket SSD-kre és OCZ Vertex 3 vagy Samsung 830 lenne beleépítve.

2. Mennyire macerás háttértárat cserélni? Azt olvastam, hogy a RAM csere nem gond, de a HDD cseréről semmit nem tudok.

3. A Samsung notiknál BIOS frissítés hogy zajlik? A honlapon nem találtam semmi erre vonatkozót

4. A Series 3 300E-ben UEFI BIOS van? Mert szeretnék 2TB-nál nagyobb külső HDD-t rákötni.

5. Samsung 300E-be lehet tenni 16GB RAM-ot?
Mert a HM65 chipset támogatja ugyan, kérdés, hogy ez noti is?

Mivel több hsz-ban olvastam, hogy vettetek ilyen laptopokat remélem nem lettek nagyon lehetetlen kérdések. A segítséget elóre is köszönöm.

(#665) lacibacsi válasza #32577792 (#663) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm szépen! Hasznos és nem mellékesen pozitív információk!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#666) erahurka válasza 7ER (#661) üzenetére


erahurka
félisten

Ugyanaz a hardver van bennük? Nem tudom elképzelni hogy bármely két gép között, amiben ugyanaz a proci és ugyanannyi ram van ekkora különbség legyen. Meg az se mindegy melyiken mikor volt telepítve a windows (már ha az van rajtuk :DDD ).

(#665) lacibacsi: Ha sokat akarsz játszani rajta, szerintem érdemes egy hűtőpadot venni. Esetleg rakosgatható ventikkel, ha van rá keret. Viszont nekem NP300V5A-m van, az E5Z lehet hogy egy kicsit más ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#667) lacibacsi válasza erahurka (#666) üzenetére


lacibacsi
addikt

Nem a játék lesz az elsődleges. Videószerkesztés, filmnézés,továbbá (főleg) különböző szimulációs és tudományos programok futtatása. (Na jó, néha egy kis fps...)

Ezek a notik egyébként hol szívják be a levegőt? Alul, vagy hátul? Esetleg a billentyűzeten át?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#668) Carasc0 válasza lacibacsi (#667) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Oldalt szívja ki a levegőt. Nagyon jó a hőelvezetése, gyakorlatilag a laptopnak csak a bal felső része melegebb, meg az aksi is üzemi hőmérsékleten van. A többi része szinte hideg! Nem tudok még érdemben hivatkozni. Linux terminál alatt tuti nem fog melegedni. :)

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#669) lacibacsi válasza Carasc0 (#668) üzenetére


lacibacsi
addikt

"Oldalt szívja ki a levegőt."

O.K. De hol szívja be? A képek alapján az alján nincs rács! Akkor hol?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#670) Carasc0 válasza lacibacsi (#669) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Nem tudom. Nem figyeltem. Egyenlőre nem használom a gépet, mert linux az nem Windows, hogy tudás nélkül használható! :)

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#671) lacibacsi válasza Carasc0 (#670) üzenetére


lacibacsi
addikt

O.K. Egyszer majd megtudom a választ. Addig készülj a harcra ifjú Linux-padawan! :K

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#672) Carasc0 válasza 7ER (#661) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

A 2 gép specifikációja ugyanaz? Mert ha igen, akkor ilyen nincs hogy az egyik döcög a másik nem! Mindegyiken ugyanaz az OS van, ugyanazok a programok valamint ugyanaúgy voltak használva is? Fejtsd ki nekem ha lehet! :F

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#673) 7ER válasza lacibacsi (#662) üzenetére


7ER
aktív tag

Zsanér, fedél: Jó pár felnyitásig kicsit nehezen felhajtó a fedél, de bizonyos idő után bejáródott és ma már normálisan működik. Lehajtásnál nem zuhan le, normálisan működik.

Billentyű: Kicsit süppedős, érzékeny.
Melegedés: Normál használat esetén szinte mindig alapjáraton megy a

Zaj: Alapjárati ventilátorzaj, felpörgés esetén sem zavaró. HDD-t még soha nem hallottam "kaparászni" , viszont a DVD meghajtó maximum fordulaton hangos, alacsonyabb sebességen normál hangja van. (Lemez írás-olvasási sebesség)

ventilátor. Ha mondjuk filmet konvertálok, ami igencsak igénybe veszi a gépet, akkor a ventilátor szinte mindig a maximum fordulatszámon pörög de CPU hőmérséklete a gyári érték alatt marad.
Megjegyzem, hogy különösebb burkolati melegedés nem tapasztalható.

Kijelző, fényviszonyok: Eddig csak matt kijelzős készülékeim voltak.
Az 5110 kijelzője fényes. Működés közben szinte alig tükröződik, nem zavaró, viszont szép tiszta, éles képet ad. Szebb mint a matt Samsung-om. Kültéren, erősen napos időben jól használható, magas fényerővel rendelkezik.

Én a gyári Windows-t lecserélte egy formázás után. A hozzáadott DVD drv lemez egyszerű és jó menüvel rendelkezik, de a Dell támogatási oldalról a legújabb drv letölthető.

Egyenlőre ennyi.

(#674) 7ER válasza erahurka (#666) üzenetére


7ER
aktív tag

Mind a két laptopon Win7 sp1 van. Samsung 32bit Dell 64bit.
Külső ventilátor? Ne hülyéskedj! Minek? Azért hogy telefújja porral? -Egy idő múlva meg már lehet szétszedni mert telerakódik a bekényszerített porral, szösszel.
Egy külső ventilátor az erőltetett, és ha kell ha nem módszerrel rendszeresen befújja a port, ami megtapad a lapáton és a borda belső felületén.
Tehát hosszabb távon több a hátránya mint az előnye.

Az enyém nem melegszik túl, pedig a filmek konvertálása igencsak igénybe veszi. Aki meg játszani akar rajta, az ne laptopot vegyen.

(#675) Carasc0 válasza 7ER (#673) üzenetére


Carasc0
őstag

Erősen hazabeszélsz! DELL-nek jobb a képe mint a Samsungnak? Ritkán mondok ilyet de ez tömény baromság! Mindenki panaszkodik hogy a DELL Inspironnak nem jó a képe. Samsungnak tuti jobb!

Igaz mindenki Matt kijelzőt keres mert jobb mint a fényes. Ez sem zavarjon!

Én is nézegettem DELL-t de az 5110-es nem ajánlott kategória. Tesóm DELL-je még jó. Az a 1525-ös széria ami neki van és az még jó volt!

Ha DELL akkor Vostro széria a nyerő mostanság!

A legtöbb külföldi Tesztek alapján jobbnak vélhető a Samsung Series 300 mint a Dell 5110.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#676) erahurka válasza 7ER (#674) üzenetére


erahurka
félisten

És milyen hardverre toltál Win7-et? 4 éves Fujitsu-Siemensemre is raktam egyszer Win7-et, nem sok köszönet volt benne...

Eleve felszív némi port a gép. Nyilván nem fél óra játékra kell beizzítani, hanem amikor nekiül 2-3 órára.

"Aki meg játszani akar rajta, az ne laptopot vegyen." Ezzel nagyrészt egyetértek.

(#675) Carasc0: Azért keresnek matt kijelzőt mert kevésbé veri vissza a fényt. Képminőségben a fényes kijelző oda-vissza veri a mattokat általában. Ha nincsenek egymás mellé téve nem szembetűnő, de ha igen, akkor nagyon kijön.

[ Szerkesztve ]

(#677) lacibacsi válasza 7ER (#673) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm a választ! Az utolsó mondatod egy kicsit megzavart azonban... Most a Samsungról, vagy a Dell-ről írtad a jellemzést??

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#678) erahurka válasza lacibacsi (#677) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem a Dellről.

(#679) 7ER válasza Carasc0 (#675) üzenetére


7ER
aktív tag

Kicsit fanatikus vagy.
Nem beszéltem haza, mert (szerintem) a technikai eszközben nincs hazabeszélés.

Nálam a pénztárca szabja meg az igényeket és nem fordítva mint nálad.

Ne légy olyan nagy okos, mert mindenkinek más a tapasztalata, véleménye.
Nem mindenki van megelégedve a "masinájával" főként a máséval.
Kritizálni mindig könnyebb mint a pénztárca mélyére nyúlni.
Éppen ezért én csak a saját tapasztalatomat írtam le, még akkor is ha neked más a véleményed.

Ott van a baj, hogy csak véleményed van, de tapasztalatod az nincs. Összeollózod innen-onnan a -nem egyszer eltúlzott- véleményeket és azt saját tapasztalat helyett másokra ráerőszakolva (tudatlanul) széthinted a fórumokban.

Az ügyet részemről lezártnak tekintem és nem kívánok (típus) tapasztalatlan de magát nagy okosnak tartó egyén vitapartnere lenni.

[ Szerkesztve ]

(#680) #32577792


#32577792
törölt tag

Dell Vostro, 2 van itthon, de egyszerűen nem vált be, inkább vettem a samsungot
nekem jobban bejön a billentyűzet, a tácccspád meg nagyságrendekkel használhatóbb
átlag 1 órával többet bír legalább a samsung
tuti rossz, hogy nem tükröződik a kijelző, de nekem ez jobban tetszik
kevesebbet kapcsol a ventije
tapasztalat

(#681) Carasc0 válasza 7ER (#679) üzenetére


Carasc0
őstag

TOPIC OFF

Én is ezt gondolom fordítva. Örülök neki hogy tudod ki ül a vonal másik végén.

A vita nihilizmusba vezet ebben egyetértünk. Az emberi kognitívitás mértékét egy adott hozzászólás alapján becsmérelni, erősen szubjektív és nem mérvadó.

Lehet én is túloztam, s önismeretem eddig vonásainak eleget téve ez zavar és belátom ez hiba volt. A reakciód viszont már részleges önbemutatkozás vagy egyenértékű reakció, amelynek prevenciós/offenzív/deffenzív okai lehetnek. Megértem, elfogadom de ismétlem erősen túlzás.

Szégyen részemről hogy tárgyilagosan fejtek ki átfogó véleményekomplexust, olyan digitális elektronikus eszközrendszerkategóriáról, melyben valóban nem vagyok olyan jártas. Ezt is elismerem.

Viszont a hozzászólásod alapján én úgy érzem azt gondolod hogy feljebb vagy a másiknál. Ezt így nem lehet eldönteni. Ez örök vita marad és nemzeti vonás. Realista vagyok, így a tudományok és diszciplínákban adott jártasság emberi elismeréseket vonz. Ellehet érni, hogy növekedjen az adott egyén elismerésének tábora. Fel nézni valakire, tisztelni valakit nem bűn, but positiv human feature. Feljebbnek érezni magad csak is önteltség. Egy adott szinten már diplomáciai egyenrangúság van, ahol az ellentétek apróbb vitákban merül ki.

Én enyhe bocsánatkérést és megbánást tudok tanúsítani mert úgy érzem, hibám javításának ez az orvossága. :R

TOPIC ON

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#682) saucelori


saucelori
tag

Azt a kutyafáját, mik mennek itt? :N

(#683) 7ER válasza Carasc0 (#681) üzenetére


7ER
aktív tag

No akkor még egyszer.
Két laptopom van. Egy 1éves Samsung (már a lányomnak adtam).
A másik laptop párhónapos Dell 5110.
Ez utóbbiról kérésre írtam le a tapasztalatomat, összehasonlítva a kettőt. A két laptopon nagyjából ugyanazok a programok vannak, mert mind a két laptop ugyanazt a célt szolgálja.
Azt mondtad hazabeszélek. Hova beszélek haza? Hiszen mind a két laptop előttem lehet, ha kell.
Ungawa.
A fényes kijelző nálad gúnyolódásba csapott át. De.
Bizonyos esetekben valóban zavaró lehet, de a képminősége vitathatatlanul jobb, élesebb. Na. Erről ennyit.
"Dell Vostro, 2 van itthon, de egyszerűen nem vált be, inkább vettem a samsungot"
Ezek szerint úgy váltogatod a laptopokat mint más az alsónadrágot, vagy: bemegyek a boltba és veszek egy csokit... Áhh. Ez a csoki nem is olyan jó, veszek egy másikat. . . Ezt ugyan meglehet tenni de 1-2százezres eszközzel már nehezen. -Persze ez neked nem jelent gondot. Minden esetre a valóságban élni nehezebb mint az álomvilágba.

(#684) setre válasza 7ER (#683) üzenetére


setre
tag

:C

(#685) #32577792 válasza 7ER (#683) üzenetére


#32577792
törölt tag

nem csapott át sehova, főleg nem gúnyolódásba
csak hiányoltad másnál a tapasztalatot
azt még elfelejtettem mondani, hogy van még egy hp nx7300-as is itthon, ami kapott már nagyon sokat, de még mindig működik, igaz, hogy a kijelzője éles képet ad, már ha éppen látok belőle valamit a tükröződés miatt :C
na de tényleg, ha lesötétítek, programokat használok, mozgatom a kijelzőt, hogy csökkentsem a tükröződés mértékét, akkor semmi gond ;)
imádom a touchpadját neki, mert használható - ez nálam azt jelenti, hogy nem kell szarolni, nem akad, lehet görgetni stb. DE sajnos történt egy kis bibi és hála jó Istennek 3-5 évenként futja rá, hogy vegyek másikat (megjegyzem, nem a te alsónacijaidból). De ha megnyugtat, - ha nem, az sem nagy gond - tekintettel arra, hogy van a sokat dicsért Dellből is itthon, hát kipróbáltam. De engem - és feleségemet is - megőrjíti a Dell touchpadja. Vagyis amit annak neveznek. Amint írtam, nekem ez a mániám, mert nem vagyok hajlandó egeret használni egy olyan eszközhöz, ami tartalmazza azt.
A Samsung sem hozza azt a szintet, mint a hp-m, amikor még jó volt, de ennyit elnézek neki, mert több szolgáltatást ad mellé.

"Ezt ugyan meglehet tenni de 1-2százezres eszközzel már nehezen. -Persze ez neked nem jelent gondot. Minden esetre a valóságban élni nehezebb mint az álomvilágba."
Főleg 2 laptoppal otthon igaz? Nem érzed kicsit álságosnak a fenti mondatod?
No, mivel nem a te zsebedből származik a gépem, ehhez meg aztán végképp semmi közöd, ha így is lenne.
Azt pedig, hogy az a 2db miért és hogyan van itthon, egyrészt nem tudhatod, másrészt meg csak feltételezel - egy bölcs trénerem mondta, hogy soha ne feltételezz, mert a valóság adja a másikat vissza -, harmadrészt meg megint csak nem sok közöd van hozzá ;)

Lehetőségem van/volt kipróbálni gépeket - azt már meg sem merem említeni, hogy egy viszonylag új Asus is van a családban - és ezért is megdolgozott aki megvette - amit szintén kipróbáltam, ezek alapján ki tudom jelenteni, hogy nekem jobban tetszik a Samsung. (itt most nem a színvilágáról beszélek, bár a valóságban az is szerethető)

No, a lényeg: én sem kotorászok mások zsebében és bizony ki nem állhatom, ha mások az én zsebemben kotorásznak.

(#686) hzsolti94


hzsolti94
csendes tag

sziasztok! meglett a notebookom végre, egy samsung np rc530-as. bárhol megnéztem, mindenhol 2db usb 3.0-val írják, viszont az enyémen 4db 2.0 van csak.. vagy lehet, hogy 3.0, csak nem kék??

(#689) hzsolti94 válasza jeni (#688) üzenetére


hzsolti94
csendes tag

húú, én ilyeneket nemtudok.. nem értek hozzá :D

(#691) #32577792


#32577792
törölt tag

bővített már valaki ramot úgy, hogy nem ugyanolyat vett hozzá?

(#693) #32577792 válasza jeni (#692) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi:)

a kérdés már csak az akkor, hogy érdemes-e még egy 4GB-os modult tenni bele:)

egyébként érdekes ez a samsung gép:
- WD HDD, A-DATA memória, Toshiba ODD

[ Szerkesztve ]

(#695) #32577792 válasza jeni (#694) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, egy novemberit:)

de ha valaki jó árat kínál érte, eladom ;)
beneveznék egy i7-es procisra

(#697) erahurka


erahurka
félisten

Olyan progi létezik, amivel a gép hibrid alvás üzemmódban feszültséget küld ki USB-n keresztül?

(#699) Carasc0


Carasc0
őstag

Greeting!

Laptop BIOS-át nézegetve felmerült bennem a kérdés, hogy a választható opciók mennyisége az tényleg ennyi (egyszerűsítve: a BIOS csak ennyi?) vagy valahol még van némi beállítási lehetőségek? :U Semmi bajom vele, ez nem kritika csak olyan egyszerűnek tűnik. Tesóm DELL Inspiron 1525 modelljén elég széles opcionális BIOS funkció komplexus van. felszeretségre nem több mint az enyém, ráadásul 3 éves! Ez ehhez képest semmi....

Laptop típusa: Samsung NP300E5Z- S07HU

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#700) #32577792


#32577792
törölt tag

BIOS:

van egy olyan hogy SATA Gen3: ez jelenti a SATAIII-t?
UEFI enable funkció: ez mit takar?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.