Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#451) v.attis válasza Mikisys (#450) üzenetére


v.attis
őstag

Szervízzel kapcsolatban lenne kérdésem, nem feltétlenül hozzád.
A mi körzetünkben egyetlen szervízpont van, de ahhoz nem viszem. Egy samu tv-vel 4 hónapíg szopattak és egyébként is nagyon megbízhatatlanok.
Nekem olyan megoldás kellene, hogy eljön érte a futár, elviszi mondjuk valami központba, vagy valami megbízható helyre és mondjuk egy hét múlva meg vissza is hozza.
Van ilyen? Mivel mindenemet interneten intézem, nem igazán vagyok meg hetekíg gép nélkül.

(#452) Mikisys válasza v.attis (#451) üzenetére


Mikisys
őstag

Ebben nem tudok segíteni, sajnos.

Üdv!

(#454) v.attis válasza jeni (#453) üzenetére


v.attis
őstag

Reinstall még nem volt, de 3 oprendszer van a gépemen: win7 (teljesen hivatalos, vásárolt), ubuntu és win8 béta.
Minhárommal ugyanaz a jelenség. Ebből viszont már hardver hibára lehet következtetni. Vagy egy rosz driverre, ami jelenleg a legfrissebb és az oprendszerek ezt szedik le maguknak a netről.

(#455) Catman


Catman
aktív tag

Sziasztok,

Olyan problemam lenne, hogy az Easy Settings-ben beallitok dolgokat, es nem jegyzi meg, ujrainditas utan visszaall az eredeti allapot. Pl. fenyero, venti sebesseg, ilyenek. Talalkozott mar valaki ilyennel?

(#456) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Egyik gépész szaktársamnak kell új laptop 130.000 környékén.

Játszani max Counter Strike, meg régebbi játékok.
Viszont tervezésre is használná. Egyetemi házikat csinálna rajta Solidworks, esetleg ProE programmal. Szóval annyira azért nem komolyakat, nem fog 1000 darabos összeállítási 3d-s szimulációt csinálni, csak egyszerűbb rajzokat.

Szóval itt jön a képbe ez: SAMSUNG Series 3 NP300E5Z-S04HU

Mi a véleményetek róla?

(#458) Mikisys válasza dangerzone (#456) üzenetére


Mikisys
őstag

Jó gép, ha megfelel, akkor nem kell sokat vacillálni a megvételén.
Webshop-on keresztül véve 8 napon belül cserélik, ha baja van, vagy mégsem tetszik, el lehet állni a megvételtől.

Üdv!

(#459) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Sikerult szert tennem egy 700-as Samsung laptopra. Mivel egyszer mar mellenyultam igy kerdeznekelonek: Miknet keszithetek mentest a geprol ha v.mi tortenne akkro vissza tudjam allitani?
Kozelmultban a tesom laptopjat gyalulni kellett es akkor szembesultunk a problemaval, h nem volt mentes... holott mi meg voltunk gyozodve, h elso bekapcsolasnal keszul egy mentes...

Szoval mit es hogyan?

Elore is koszonom.

(#460) erdoke válasza jeni (#457) üzenetére


erdoke
titán

A HD3000 fogyasztása alacsony, cserébe bármilyen komolyabb játékkal használhatatlan. A GT520 WXGA felbontáson a legdurvább játékok kivételével használható.

Nekem viszont a 900X3A-val kapcsolatban lenne kérdésem, talán más Samsung notiknál is hasonló a helyzet. Az a gondom, hogy rendszergazdaként sem tudom módosítani a fedél és a kikapcsoló gomb viselkedését. Azt szeretném, ha töltőn csak a kijelzőt kapcsolná le a fedél lecsukásakor, tehát hogy ne csak álló fedéllel legyen használható külső monitorra dugva. Íme a beállítások, szürke mind:

A legjobb aláírás a héten

(#462) erdoke válasza jeni (#461) üzenetére


erdoke
titán

A 900X3A-ban ULV i5 van, ami 1,6 GHz-ről szabályoz le (ill. fel). Nem játékos gép, viszont elmegy 6 órát az 1,3 kilós gép, és még csak nem is lassú. Persze ebben az SSD-nem is van szerepe.

Nálad lehet állítani, hogy mit csináljon a fedél lecsukására? Valami samsungos szoftver blokkolhatja a beállítását, de nem találom, hogy mi. Vagy még nem vetted meg a másikat?

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#464) erdoke válasza jeni (#463) üzenetére


erdoke
titán

A 900X3A-n 1-1 USB 2.0 és 3.0 van. Vettem egy külső tápos USB 3.0 hubot, ezzel akár 4 HDD-t is rá tudok csatolni. Sőt, van egy USB 3-as 2,5"-3,5" merevlemez dokkolóm, abban kedvemre cserélgethetem a vinyókat. Vettem még 4 GB RAM-ot 4e-ért, de lehet, hogy a szervizre bízom a bővítést...

Pont az a gondom, hogy nálam is elalszik a gép, ha lecsukom a fedelet, és ezt nem tudom megváltoztatni. Így pedig külső monitorra dugva is nyitva kell tartani a laptopot, ami nem túl praktikus.

A legjobb aláírás a héten

(#466) No.01


No.01
őstag

Nalam 700-ason minden rendben es ugy mukodik ahogy beallitottam. (akksirol lecsukva alvas, taprol pedig ne csinaljon semmit)

Esetleg probaltad a drivereket frissiteni? Nekem azota a touchpad meg jobb lett.

(#467) erdoke válasza No.01 (#466) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém is ügy működik, ahogy be van állítva, csak a beállítását nem tudom megváltoztatni (lásd screenshot). :)
A Samsung automatikus frissítés aktív, így nem nyomoztam driverek után, de felnézek majd a honlapjukra.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#468) No.01 válasza erdoke (#467) üzenetére


No.01
őstag

Most probaltam amit te is szeretnel es nekem engedi gond nelkul...
Mondjuk ilyen hibauzenetrol sem hallottam meg! :U

(#469) erdoke válasza No.01 (#468) üzenetére


erdoke
titán

Megtaláltam a megoldást angol nyelvű fórumokon. Ha bekapcsolom a "FastStart"-ot a Samsung ControlCenterben, akkor tiltja le ezeket a beállításokat. Kikapcsoltam, és egyből lehetett állítgatni. :K
A következő projekt az alvásból ébresztés fedél felnyitása nélkül. Ötletek? BIOS-ba hogyan lehet egyáltalán belépni? Ezzel az SSD-vel túl gyors a boot, nem látom az opciókat. :D
Szerk: OK? ez is megvan, az F2-t kell nyomva tartani boot közben.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#470) izsob


izsob
tag

Sziasztok!
Nektek a Np300E5Z-k hányfokosak? Mert nekem terhelés alatt a cpu 84C a gpu 93C.
Szerintetek normális ez vagy nem jó a hűtője. Alapjáraton 50 fok körüli a hőmérsékletük.

(#471) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek!

Lassan 2 hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy Samsung NP300E5Z-A03HU típusú notebooknak. Olyan problémám lenne vele, vannak olyan funkciógombok amiket nem tudok működésre bírni. pl.: a fényerőt nem tudom állítani. Esetleg valahogy működésre lehetne bírni ezeket a gombokat?

(#473) Catman válasza birozoli7800 (#471) üzenetére


Catman
aktív tag

Tedd fel az Easy Settings nevu programot.

(#474) v.attis


v.attis
őstag

RV511 es laptopban a képen látható minialkalmazások futnak. Valamelyik állandóan pörgeti a ventilátort, illetve annyira erőforrásigényes, hogy a gép beindítja. Nem tudom kiszűrni, mert csak akkor marad csendben a gép, ha az egész oldalsávot leállítom. Ha egyesével lövöm ki őket, akkor már nem áll le a venti, pedig régebben arra is leállt (csak már nem tudom melyikre).
Energiatakarékos módban a proci 40%-on van.
Nem tudjátok esetleg mivel érhetném el, hogy totál kussban maradjon?

(#475) Chris2k


Chris2k
csendes tag

Sziasztok!

Találtam egy új, bontatlan Samsung NP900X3A-B01HU notebookot itt: [link]

Mi a véleményetek? Van valakinek ilyen gépe?

Itt az oldalon eddig egész jókat olvastam róla.. ráadásul bőven bolti ár alatt van!!

Főképp a kijelzőről és az SSD- ről érdekelnének a tapasztalatok!
Több helyen látom, hogy ritka nagy fényerejű, nagy kontraszt arányú ... panel van benne. Kültéren ez az előnye mennyire érzékelhető az átlagos kijelzőkkel szemben?
Milyen minőségű SSD van benne? Jelentős a teljesítmény növekedés, vagy egy lassab SSD került bele? Esetleg hibák?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#477) erdoke válasza Chris2k (#475) üzenetére


erdoke
titán

Nekem ilyen van, a T-Mobile-tól vettem bagóért mobilnet előfizetéssel. Talán ez is T-s. Igaz, letuiltani nem fogják, mint a telefonokat, ha az eredeti vásárló nem fizeti a részleteket, szóval nem látok különöseb kockázatot.
Mindenesetre ha legalább aranykártyás ügyfél vagy, 208e Ft-ért kihozhatod a T-től úgy, hogy ebben már benne van a 21 Mbites USB stick és havi 2e Ft-os mobilnet előfizetés is (2 évre).

(#476) jeni

Szerintem semmi köze egy második HDD-nek ahhoz, hogy egy laptop jó gép, vagy sem. :F Ez egy máfél centi vastag, 1,3 kg-os, full alu Ultrabook, ami a 128-as mSATA SSD-vel egész gyors, miközben ~6 órát elmegy akksiról.
USB 3.0 hubon nálam bőven 100 MB/s fölött szaladgálnak a vinyók, amit egy beépített második HDD ritkán hoz.
A memóriabővítés szervizes téma, ugyanis le kell hozzá kapni a borítás alsó részét. Egyébként nem bonyolult, van a neten videó, ha valakit nem érdekel a garancia. Az biztos, hogy gyárilag üres a két RAM slot egyike, tehát 1x4 GB (1333-as Samsung SO-DIMM) van benne.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#478) Chris2k válasza erdoke (#477) üzenetére


Chris2k
csendes tag

Nem vagyok aranykártyás ügyfél, anélkül meg már elég sokra jön ki, 2év rabsággal, ... ugyanott lennék.
De mindegy is mert azt az információt kaptam, hogy már nem nagyon lesz T-mobilnál ez a gép, le fog kerülni a webshopból is hamarosan.

Kijelzővel mennyire vagy megelégedve, mondjuk eddigi notebookjaidhoz képest ( ha volt eddigi :) )?
Milyen USB 3.0 hubot használsz hozzá?

(#476) jeni

Számla nyílván van, de ezeket a samsung garikat számla nélkül is ugyanúgy fogadják legjobb tudomásom szerint.
Amire Te gondolsz szerintem, az a számlaadás rész, ami a vásárló nevére kiállított számlaadást jelenti a vaterán, és azért nincs megjelölve.
Az optikai meghajtóra nincs is nagyon szükség, az évi pár darab használatra meg már rengeteg olcsó, külső írót lehet kapni ahogy nézegettem..
Igen a 4GB RAM szerintem is (bőven) elég még egy jó darabig, később ha egy két extrém felhasználói helyzet igényelné akkor azt is olcsón bővíteni lehet.

Köszönöm a válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#480) erdoke válasza Chris2k (#478) üzenetére


erdoke
titán

Kijelző OK, a felbontást keveslem. Nagyon nem zavar, mert leginkább egy 24-es WUXGA Eizo monitoron nézem, annak pedig elég jó képe van.
Igazából (bármennyire furcsán is hangzik) elsősorban asztali gép helyett vettem. Kicsit erősebbet terveztem eredetileg, de nem tudtam ellenállni a jó vételnek. Valójában nem is igazán van szükségünk combosabb gépre, a fogyasztása pedig nagyon jó az előd gépsárkányhoz képest.

Ezt az USB 3-as hubot vettem, asztali gépbe is szerelhető PC-s táppal, vagy külsőként is használható hálózati adapterrel (tartozék). A bal oldali csatlakozó USB-s töltésre való, 2 A-ig tud leadni, tehát iPaddel is OK.

Van egy USB 3-as HDD dokkolóm, illetve egy külső tápegységes USB 2.0 hubom is, úgyhogy a külső merevlemezek csatlakoztatása megoldott :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#481) DJGABI válasza izsob (#470) üzenetére


DJGABI
addikt

Itt most 42-47°C alapjáraton, böngészés közbe. Ilyen 90°C körüli maximumra vannak tervezve ezek a procik, amit írtál még talán belefér.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#482) Chris2k válasza erdoke (#480) üzenetére


Chris2k
csendes tag

Köszi!
Jó választásnak tűnik.. Azthiszem beruházok én is egy ilyenre!

(#483) sinus1 válasza izsob (#470) üzenetére


sinus1
csendes tag

Nekem is ugyanez a tapasztalatom, terhelés nélkül win 7 alatt 47 fok, linux alatt 52 fok körül van a hőmérséklet. Játékoknál ill. terhelésnél felmegy 80+ fokra. Több helyre is írtam, de azzal nyugtattak mint feljebb, hogy 90 fokra vannak tervezve. Én mindenesetre beruháztam egy jobb hűtőbe, ami 3-8 fokot csökkent átlagosan a hőmérsékleten.

(#484) erdoke


erdoke
titán

Továbbra is 9-es széria.
Beállítom, hogy töltőre dugva ne hibernáljon. Elaltatom lefekvés előtt, reggelre hibernálva van. Ami ezért gond, mert nem működik az USB-s ébresztés, fel kell nyitnom a fedelet.

A legjobb aláírás a héten

(#485) v.attis


v.attis
őstag

RV511-em van. Működnek a bluetooth-os egerek a beépített bluetooth-al?
Ha valakinek van ilyen, akkor megoszthatná a részleteket: márka, típus, problémák, segédprogramok, driverek...

Kicsit keveslem az usb portot és ezzel a megoldással már valamelyest javulna a helyzet, mert most usb-s egerem van.
Ha nem működnek akkor marad valami hub, de azzal eddíg elég sokat szívtam.

(#486) apuc válasza izsob (#470) üzenetére


apuc
őstag

Sajnos ez ilyen nekem is..

(#487) gmcs


gmcs
csendes tag

Sziasztok!

Volt egy jó kis Samsung RV509-es gépem. Múlt héten ellopták.
Most nézegetem, mit vegyek helyette. Én nagyon szerettem, jól kézre állt, jó volt a dizájn, gyors volt és nagyon halk. Igaz, a Photoshopot a 4 GB memória már nagyobb fájloknál nem bírta, és kiabált, hogy zárjak be ezt-azt. Terveztem, hogy bővítem, de erre már nem került sor.
Kérdésem: én tervezésre (autocad), photoshopra, 3D modellezésre keresek gépet, szuper-hiper játékokat nem játszok, de persze az előbb soroltakhoz is kell jó kis memória. Melyik Samsungot ajánljátok, milyen paraméterekkel ehhez?

Nézegettem, és van ugye a 300E sorozat, aminek szinte ugyanaz a dizájnja, mint az én szeretett RV509-emé volt. Ezt lehet még i3 processzorral, de i5-el is kapni. Szerintetek elég a régebbi, kisebb proci 6-8 giga memóriával erre a célra? Vagy irány az i5? És erről még egy kérdés: azt olvastam, ez a sorozat már nem olyan halk, mint az RV509 volt...

Vagy néztem még az újabb 300V5A gépeket, ami elvben hasonlót tud, de i5 processzorral, a külseje viszont kevésbé tetszik, és gyengébbnek is tűnik a kasztni.

Bármilyen véleményt, tapasztalatot örömmel fogadok. Még egy dolog: 200 e-nél többet semmiképp sem adnék érte, de igazából már 160 fölött sokallom. Pláne egy ilyen lopás után...

Köszi!

(#488) S z á n I válasza gmcs (#487) üzenetére


S z á n I
csendes tag

Üdv!

A Samsung 300V5A notebookokat is lehet kapni I3-al. Ráadásul pont ez a széria kapott fémbetétes vázat, amit a 300E sorozat nem.. Tehát a 300V5A a jobb minőségű!
Szubjektív dolog.. szerintem sokkal szebb is mint a 300E. Feketében: [link]

Egy második generációs I3-as procival remek teljesítményre képes, és kb. 160.000,- Ft -ból ki is hozható. A memóriát pedig bármikor bővítheted.

(#489) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! A problémám a következő, már két Samsung laptopot telepítettem egy crackelt Win 7-el és mindkettőnél befeketedett a háttér és kiírja, hog nem eredeti, csak build verzió, més laptopoknál nem fordult elő hasonló dolog. Azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki megoldást erre a problémára, esetleg egy másik loader használata megoldja ezt?

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#490) izsob válasza Lucky04 (#489) üzenetére


izsob
tag

Nekem a DAZ Loader működik.

(#491) Lucky04 válasza izsob (#490) üzenetére


Lucky04
csendes tag

és ezzel a már most felrakott oprendszert is tudom aktiválni, vagy újra kell telepítenem megint??

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#492) izsob válasza Lucky04 (#491) üzenetére


izsob
tag

tudod, előtte remove wat-ot szoktam még használlni.

[ Szerkesztve ]

(#493) erahurka válasza Lucky04 (#489) üzenetére


erahurka
félisten

De megoldás lehet egy hivatalos windows használata is. ;]

(#494) Lucky04 válasza erahurka (#493) üzenetére


Lucky04
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#495) sesshou


sesshou
senior tag

Üdv urak tervezek mostanában venni egy Samsung np rc530 s01 et de mindennek előtte szeretném kikerni a véleményetek. Mik a tapasztalatok ezzel a modellel es osszesegeben a Samsung laposokkal(objektíven jo es rossz dolgok) oszeszerelesi minőség garancia ilyesmi.
Konkrétan erre a modellre pajazom. Mint gamer lapost szeretném használni

Előre is köszönöm :-)

(#496) istis válasza Catman (#455) üzenetére


istis
csendes tag

Az easy settings nekem is visszaáll eredeti állapotba újraindítás után.
Van azóta valakinek 5lete?

(#497) erahurka válasza sesshou (#495) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem NP300V5A-m van kb. szeptember közepe óta, eddig nagyon szeretem. Egyetlen hátrányként eddig a Samsung Control Centert tudom felhozni ami elég lomhán működik néha. Ez csak azért baj, mert ő felel az Fn gombok működéséért is. Néha van hogy fél perc is eltelik mire rájön hogy levettem a fényerőt.
Samuknál pozitívum hogy szinte mindent megoldanak házon belül. RAM, HDD, kijelzőpanel, ODD... Bár az én szériámba valahogy pont WD merevlemez került ;]

(#498) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

A Samsung mennyire korlátozza az otthoni HDD cserét? Értem ez alatt, h van valamiféle matrica rajta, ami a megbontást gátolja, vagy nyugodtan ki lehet cserélni és a garanciát sem fogja befolyásolni?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#499) izsob válasza runner 125 (#498) üzenetére


izsob
tag

Hali!
Nekem nem volt rajta semmi matrica, a merevlemezre van egy ráragasztva ami azt jelzi, hogy melyik géphez tartozik. Ha garanciáztatni akarod visszateszed a gyári vinyót és ennyi. Nekem is így van, simán legarizták.

(#500) erahurka


erahurka
félisten

Nem tudjátok van-e valami olyan progi ami megoldja hogy az egyik USB port alvó módban is adjon ki feszültséget? Vagy ez csak hardveresen megoldható dolog?
Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.