Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#301) rumkola válasza t72killer (#298) üzenetére


rumkola
veterán

nv mx520

kösz

(#302) t72killer válasza DJGABI (#300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, ez tutira működne+garit se vesztenék. Viszont jó lenne megtartani a belső DVD-írót. 7végén körülnézek, van-e hely a kicsikében.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#303) t72killer válasza DJGABI (#300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

dupla

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#304) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, de ma megoldódott (?) a probléma.
A technika ördöge - vagy valami hasonló, de ma simán átküldte mindkét telefonra a kívánt adatokat ;]

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#305) Ronak


Ronak
csendes tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm vett egy Samsung NP300E5Z laptopot, sajnos Windows nélkül. Megkért, hogy telepítsem már fel neki a Win7-et, ez sikerült is, de nem tudom egyszerűen aktiválni, már mindent próbáltam, de sehogy sem megy. Próbáltam XP-t, de a driverei csak win 7hez jó.
Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném.
email:ktibor182@freemail.hu

üdv.: Ronak

(#306) DarkDeer válasza Ronak (#305) üzenetére


DarkDeer
senior tag

OVB! (Olvass Vissza Bazzeg)

[link]

(#307) Ronak válasza DarkDeer (#306) üzenetére


Ronak
csendes tag

Képzeld visszaolvastam, sőt az összes üzenetet elolvastam az elejétől.
Csak amikor már 20 windows reinstallnál járok, akkor már nem nagyon hiszek a loaderben.
Ezért kértem, hogy valaki segítsen.
Az általad említett hozzászólást is olvastam, de nem hittem benne, ezért meg se próbáltam.
De a kedvedért megpróbáltam, és sikerült is.
Úgyhogy köszönöm szépen.

(#308) Cavsfan


Cavsfan
tag

Most akartam írni neked......

(#309) Ronak válasza Cavsfan (#308) üzenetére


Ronak
csendes tag

Attól nyugodtan írhatsz, minden ötletet szívesen meghallgatok. :)

(#310) adik


adik
őstag

Halihó!
NP300v5a-S06-ról tudjátok, hogy a touchpad az multi touchpad-e? Valami scrollscope-ot ír a gyártó, de sehol nem találok rá infót...
köszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#311) DJGABI válasza adik (#310) üzenetére


DJGABI
addikt

Szerintem ugyan az a táccsped van bent mint a többi NP300-as gépben. Tuti hogy multitouch-os, manapság már talán nem is csinálnak olyan gépe,t ami nem az.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#312) adik válasza DJGABI (#311) üzenetére


adik
őstag

oksa, én is gondoltam erre így, 2011 vége felé :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#313) Cavsfan válasza Ronak (#309) üzenetére


Cavsfan
tag

Amit akkor belinkeltem az R szériás Samsungok-ra vonatkozik. Úgy látszik szerencséd volt. Az "N"-es változatok a HAL7600 loader-el aktiválhatóak.

• A Windows 7 Enterprise változata NEM aktiválható ezekkel a módszerekkel. Oda KMS aktiváció szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#314) adi26


adi26
csendes tag

Sziasztok!
Samsung r528-at próbálkoztam újra telepíteni (32bit) Windows7 Windows xp.És a vezeték nélküli net nem jó.Nem csatlakozik.Hiába telepítek bármilyen programot.Vezetékes hálózat az jó. Honnan tudnék le tölteni hozzá illesztőprogramot ha az a baja?

(#315) DJGABI válasza adi26 (#314) üzenetére


DJGABI
addikt

Cipőt a cipőboltból, drivert a Samsungtól: [link] (letöltések -> meghajtó -> vezeték nélküli. gép alján látod melyik kell.)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#316) adi26 válasza DJGABI (#315) üzenetére


adi26
csendes tag

Köszönöm Szépen!

(#317) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Van egy ilyen noti előttem, a tácspadjánál nem tudom elérni, hogy menjen az egy ujjas görgetés, és ez idegesít. Melyik drájverrel próbálkozzak? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#318) adi26


adi26
csendes tag

Feltelepítettem amit találtam hozzá Winxp van 3.És egyikkel se lesz jó :S Kábel el ugyan úgy jó.Több hálózat ott is kiír és amihez kéne nem csatlakozik.Ilyenkor most mivan?

(#319) DJGABI válasza somasz (#317) üzenetére


DJGABI
addikt

Azt hittem nincs ilyen lehetőség, de van:

Elan, gyári driver. Legalábbis a telepítő (Easy Software Manager) alapból ezt rakta fel.

(#318) adi26 Routerrel minden oké, más eszköz csatlakozik rá? Mindenképp XP-re van szükséged van, W7 alatt se megy? Ha sehogy se jó akkor utolsó lehetőség a szerviz... :U

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#320) somasz válasza DJGABI (#319) üzenetére


somasz
addikt

Köszi! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#321) adi26 válasza DJGABI (#319) üzenetére


adi26
csendes tag

:S Próbáltam már mindent feltelepíteni de semmi változás.Ki írja a hálózatokat és nem csatlakozik.
http://www.samsung.com/hu/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP02&prd_ia_cd=&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=NP-R528
itt telepítettem : Win XP 5.60.350.21 Vezetéknélküli Hálózat BROADCOM .
Win XP 11.22.3.3 Lan
Win XP 9.2.0.462 Vezetéknélküli Hálózat ATHEROS
.

(#322) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Ma jön a Series 3 NP300E5Z :)
Az R528 meg megy a háztól.

(#323) apuc válasza dJ Peer (#322) üzenetére


apuc
őstag

Gratula!Jó cucc, ugye?

(#324) dJ Peer válasza apuc (#323) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

De jóó ám! :)

(#325) Mikisys válasza dJ Peer (#324) üzenetére


Mikisys
őstag

Bővebben?

:)

BUÉK!

Üdv!

(#326) erahurka


erahurka
félisten

B.U.É.K!

(#327) dJ Peer válasza Mikisys (#325) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

DiRT 2 fullon fut.
A 3at még nem tudtam kipróbálni. Részletek később! :)

BUÉK!

(#328) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Kérdésem lenne:
Van két Fn gomb, de szerintem feleslegesen. A másiknál az volt a jó, hogy egy kézzel tudtam hangosítani, halkítani, fényerőt állítani (jobb oldali Fn + nyilak) segítségével. Most nincs egyik nyílon se piktogram, csak körben kék csík. Ez mit jelent? Netán azt, hogy programozható a kedvünkre? Ha igen, hogy? :)

BUÉK! :))

(#329) erahurka válasza dJ Peer (#328) üzenetére


erahurka
félisten

Én még nem találtam olyasmit amivel lehet állítani. A Samsungos mappában nézelődj, van pár közvetlen indító cucc, pl az easyspeedupmanager-t is el lehet indítani, mert hogy néha bekapcsolás után szarakszik.

Milyen vga-val tolod dirt2-t maxon? 520mx?

(#330) dJ Peer válasza erahurka (#329) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ez a EasySoftwereManager kiírja, hogy van frissebb is belőle (1.1.31.21), de egy OK-ozás után lefagy. Még nézelődök.

520MX

(#331) jacru válasza dJ Peer (#330) üzenetére


jacru
csendes tag

nem lefagy, akkor tölti, csak nem írja ki, de utána elkezdi telepíteni.

(#332) erahurka


erahurka
félisten

Adott egy core i3 2310m proci. HyperThreading technológiával. Feladatkezelőben hány CPU használati grafikonnak kell ekkor lennie?

(#333) jacru válasza erahurka (#332) üzenetére


jacru
csendes tag

szerintem 2.
a fizikai magok számát. a ht csak annyit jelent hogy 1 mag 1 helyett 2 szálon végzi a műveleteket.

(#334) dJ Peer válasza erahurka (#332) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Szerintem 4.
Nekem legalábbis annyi van, ilyen procival. Miért neked mennyi van?

(#335) erahurka válasza dJ Peer (#334) üzenetére


erahurka
félisten

Kettő. Megnéztem biosban, HyperTreading elvileg be van kapcsolva. Jól írom egyáltalán?

(#336) DJGABI válasza dJ Peer (#328) üzenetére


DJGABI
addikt

A két Fn szerintem is felesleges, a jobb oldali csak a helyet foglalja... Hogy a nyíl gombokra rá lehet-e programozni nem tudom, Fn + F6,F7,F8 ugye alapból a hangerőszabályzás, idő után megszokja az ember.

(#335) erahurka négynek kell lennie. intel-es drivert feltetted?

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#337) Mikisys válasza dJ Peer (#327) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezeket nem ismerem.
Szóval, megkedvelted már?

Üdv!

(#338) jacru válasza erahurka (#335) üzenetére


jacru
csendes tag

xp vagy 7? mert ha xp, lehet nem támogatja ezért nem jelzi. ha 7, akkor (ha az előbb említett driver is fent van) lehet hogy az energiagazdálkodás alacsonyabb szintje miatt ki van kapcsolva.

(#339) erahurka válasza jacru (#338) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem mindent feltelepítettem ami a Samsung honlapján volt. Teljesítménycentrikusra van állítva az energiagazdálkodás.
Az lehet, hogy valahol az van beállítva, hogy ne mutassa a HT virtuális magjait? Előtelepített Win7 Home Premiumról van szó.

(#340) jacru válasza erahurka (#339) üzenetére


jacru
csendes tag

Feladatkezelő/Nézet/CPU előzmények ott nálam (nem HT-s procim van) két lehetőség van:
- Minden CPU egy grafikonon
- Külön grafikon minden CPU-hoz
(lehet nálad van egy harmadik opció is, és akkor mutatja)

egyébként a dolog működését tudnád ellenőrizni pl a Speccy nevű ingyenes programmal is, az mutatja hogy ténylegesen hány szálon megy a CPU.

(#341) erahurka válasza jacru (#340) üzenetére


erahurka
félisten

Ezt dobta ki a CPU-ra:

[link]

Meglehetősen nyugtalanító. Hova a francba tűnt az egyik mag? Vagy lehet csak spórolásból lekapcsolta?

(#342) dani0611


dani0611
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy Samsung R526-as notebook másfél éve vettem, win7 van rajta. Eddig semmi gondom nem volt vele, tökéletesen működött, míg kb 1 hónapja vettem észre ha nincs bedugva a töltő, tehát csak aksiról megy akkor 1-2 másodpercre megfagy kicsit az egész internetezés közben vagy ha filmet nézek akár youtube-ot használok akkor a hang is megfagy és csak zúg, olyan mintha akadozna az egész.
Ha rádugom a töltőt az egész hiba megszűnik csak nagyon ritkán fordul elő!!!!
Az egész jelenség csak 1-2 másodpercig tart csak nagyon idegesítő mert így a vizsgaidőszak közepén attól félek hogy tönkre megy az egész. Beszéltem az az egyik haverommal ő azt mondta hogy szoftveres lehet a gond nem hardveres( nem tudom hogy elképzelhető-e). Ha valaki találkozott már ilyen problémával az segítsen már nekem! Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#343) dJ Peer válasza Mikisys (#337) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Abszolút.
Szinte tökéletes.

(#344) jacru válasza erahurka (#341) üzenetére


jacru
csendes tag

hát ez csúnya nagy fail :Y
érdemes lenne megkérdezni szervizt, a kapott papírokon rajta van a számuk (esetleg email-cím) mert ez tuti vmi hiba lesz. spórolásból csak annyit csinál hogy dinamikusan kezeli az órajelet, és ha csak "állsz" az asztalon, és nem csinálsz semmit megy mondjuk 800 MHz-en, magonként, ha futtatsz egy játékot akkor meg a max órajelre kapcsol.

(#345) Wiky511


Wiky511
csendes tag

Szijasztok.
Tudna nekem vki segíteni?Lassan 1hónapja vettem a Samsung np300e5z-a01hu-t és a minap letöltöttem egy 720p-s mkv-t és nem játsza le a wmplayer.Nah + igazából semmi más sem nagyon.Lehet ahhoz van köze,h 32bites windows-t telepítettem fel rá a 64 helyett?help

(#346) jacru válasza Wiky511 (#345) üzenetére


jacru
csendes tag

codec pack-et tegyél fel, akkor le fogja játszani. (CCCP-t ajánlom, asztalin (XP) és laptopon (win7) is tökéletes).

(#347) dJ Peer válasza Wiky511 (#345) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Meg ha nagyon ráérsz tegyél fel egy 64 bitest. Mert mondjuk csak 3 GB memóriát lát a géped a 4 helyett, ha jól tévedek.

(#348) Wiky511


Wiky511
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm.Ez talált. :)Már megy is rendesen.;)

(#349) Wiky511 válasza dJ Peer (#347) üzenetére


Wiky511
csendes tag

Direkt raktam fel a 32-est ,mert nekünk azokhoz vannak cuccaink.Meg azt mondták,h attól,h azt írja,h nem látja,attól még használja a többit is.De ha probléma lesz ,majd beszerzek egy 64eset.Amúgy köszönöm mind a kettőtöknek a segítséget.Ha lesz vmi még majd szólok.:)

(#350) jacru válasza Wiky511 (#349) üzenetére


jacru
csendes tag

nekem is ilyen laptopom van, és mikor raktam fel a 64 bites 7-est én is paráztam hogy majd tudom-e használni a 32 bites XP-s cuccaimat (mert win7-et is ekkor használtam először), de megy ez a fajta kompatibilitás, 32 bites programoknak külön program files van, oda telepíti őket. meg muszáj is volt a microsoftnak erre figyelni mert nincs is mindenből 64 bites verzió.

OFF: ami a 7-esben nem tetszik, hogy régebbi programokat nem szereti (pl Photoshop CS2, Dreamweaver 8 updater fel sem települ, Flash 8-nál nincs aero kezelés, ami azért vicces mert a DW-nél meg van, és ugyanolyan régi mindkettő).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.