Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#951) proof88 válasza jeni (#944) üzenetére


proof88
addikt

Köszi a tájékoztatást! :)

(#952) szilfid


szilfid
csendes tag

Hozzá adott DVD-ről simán visszatelepített még a kulcsot sem kérte.
Köszi a segítséget! Marad az eredeti oprendszer.

(#953) peti800


peti800
tag

Sziasztok,

Véleményetek kérném ezzel a notival kapcsolatban. Tapasztalat, előny hátrány stb. Többnyire netezésre használnám, meg office-ra, de azért vigyen el pár játékot is :) .

[ Szerkesztve ]

(#954) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Eszement nagy problémám van. Adott egy vadi új NP300-E5Z-S07HU. Egyszerűen olyan lassú az adatforgalom a DVD - HDD között hogy az elfogadhatatlan. Órák kérdése egy Win7 telepítése.DVD csak olvas olvas de nem hallom hogy felpörgeti a DVD-t. Ez mitől van?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#955) erahurka


erahurka
félisten

A gép oldalán lévő HDMI az csak kimenet?
Tudom, hogy hülye kérdés, de hátha :DDD

(#956) udimension


udimension
csendes tag

Sziasztok.
Egy 300E5A S05 notebook esetében, ha a videokártya drivere a gépen van, de nem tudom beállítani (mert nem találom, vagy nincs is) a kontrasztot, a színeket külön, stb.. tehát nem tudom az egyedi ízlésemnek megfelelően a látható képet beállítani, akkor mit kellene tennem, azon kívül, hogy visszaviszem a gépet a boltba? :D

A videokártya: Nvidia geforce 520mx.

Van még külön letölthető program, vagy bármi, hogy el tudjak játszogatni a beállításokkal?

A kép, bárhogy állítom is a jelenlegi lehetőség-adta felületeken, olyan, mintha egy halvány, fémes kék-szürke fátyol borítaná.

Köszi és üdv. (alapvetően felhasználó vagyok, csak kézzel tekerősen értek a számítástechnikához) :F

(#957) erahurka válasza udimension (#956) üzenetére


erahurka
félisten

Elméletileg nem lehet csak nVidia kártya a gépedben. Az csak akkor kapcsol be, ha komolyabb grafikai teljesítményre van szükséged. Máskor az inteles integrált videókártya megy, ami valószínűleg egy GMA3000. Ehhez töltöttél le drivert?
Ha igen, akkor az asztalon jobb klikk, grafikus tulajdonságok és egy inteles cucc fog feljönni, itt tudsz állítgatni. Az nVidia panelen ilyeneket nem tudsz megadni.

(#958) udimension válasza erahurka (#957) üzenetére


udimension
csendes tag

Köszönöm :R

(#959) udimension válasza udimension (#956) üzenetére


udimension
csendes tag

Próbáltam a leírt módszerrel, de itt más lesz a gond. Sajnos a lehetőségek között a színhőmérséklet nincsen benne. Nagyon hideg az általam látott kép színhőmérséklete. Leginkább az utólag autó-fényszórókba beépíthető halogénlámpákra hasonlít, persze negatív értelemben. Engem nagyon zavar.
Próbáltam keresni progit, amelynek alkalmazásával a színhőmérsékletet is tudom állítani, de nem találtam.... írnak az Adobe Gamma progiról régi hsz-ekben, de nem találtam azt sem.
Keresgetek... :F
Ma még visszavihetem a boltba, 3 munkanapon belül vagyok. Pedig annyira akartam ezt a gépet :(

(#960) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Sziasztok, két új versenyzőt is kinéztem (a páromnak és magamnak), de még nem tudom, hogy megvegyem-e őket. Hallottatok róluk valami jót, vagy rosszat esetleg? Csak pár nap próba garanciával kapom meg jutányos áron, ezért fontos lenne tudnom, hogy mire számíthatok.

Samsung RF510
kis hiba a monitor tartó zsanéron
i72630QM cpu
8GB DDR3
GEFORCE GT540
2GB
1TB HDD

Samsung 300V
fóliás
i5 2410M CPU
8GB 1333Mhz RAM
GT520VGA 1GB
1TB HDD

előre is köszönöm a segítségeket, ha van valami infótok, ne tartsátok magatokban!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#961) lajo válasza peti800 (#953) üzenetére


lajo
senior tag

Helló!

Pár hónapja használok egy ilyen gépet.
A billentyűzet melletti fényes fekete rész könnyen karcolódik, viszont az alatta lévő szürke felület az profi. A hangkártya szerintem kicsit gyenge, meg a kijelző betekintési szögei sem végtelenek. Előtte egy 2008-as Toshibát használtam, annak a szögei jobbak voltak, ez viszont fényerőre, színekre, sokkal jobb, és matt, ami szintén jó. A hozzá adott szoftverek nagyon jók (az easy settings), vannak benne szimpatikus dolgok, a Toshiba után a drivereket kezelő program is egy áldás volt. Külseje elég minőséginek tűnik, nem mondom, hogy soha nincs hangja ahogy fogod/felemeled/stb de szerintem korrekt. Melegedéssel nem találkoztam, bár nem is volt nagyon meghajtva, a teljesítménnyel kapcsolatban meg nem én vagyok az aki nagyon véleményt tud mondani. :)

Most nézem, hogy amit kinéztél i3-as, az enyém s08-as típus (b950 talán)

[ Szerkesztve ]

(#962) v.attis


v.attis
őstag

Hát, lehet, hogy nem ide kéne feltennem a kérdést, de végülis a gépem okozza a gondot.
Adott ugye az egy éves samu notim. A probléma nem követeli meg a típust, ezért nem is írom.
Ami a csatlakozási lehetőségeket illeti van rajta hdmi és usb.
Nekem meg kellene firewire. Hogyan?
Egy dv kameráról kellene átvenni a kazetta anyagát, de usb-n nem megy a dolog, nem látja semmi sem a kamerát, még a windows is csak az eszközkezelőben. Azt írja, hogy driver telepítve, de mégsem látják a szerkesztő programok. A másik és egyben jól bevált lehetőség a firewire lenne. Az viszont nincs a gépen.
Na, mi lenne a megoldás? Valami átalakító? Vagy valami létezik esetleg a dvd meghajtó helyére?
Hogyan tovább?

(#963) aizen92


aizen92
addikt

Nem tudjátok hogy a samsung np300e5z notit szétszedem tisztítás miatt akkor az gari vesztéssel jár-e?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#964) olbaidhun


olbaidhun
őstag

(#960) olbaidhun

erre valaki?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#965) dJ Peer válasza olbaidhun (#960) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Sok különbség nincs. A videókártyák között van némi különbség, ha nem extrém játékra, vagy animálásra használod, akkor jó bármelyik. Én inkább a hibátlant választanám.

(#966) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Sziasztok. Tudna valaki 300E4C/300E5C/300E7C chipset driverhez linket adni mert sehol nem találom és anélkül nem megy a vga driver telepítése sem így nem megy a 3D gyorsító driver nélkül ami ugye kellene a játékokhoz. Előre is köszönöm szépen.

(#967) dJ Peer válasza Dj.Mike (#966) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nézd meg, hogy milyen videókártya van benne és a gyártó honlapján megtalálod.
Írd be ide, hogy milyen VGA van benne és hogy milyen oprendszert használsz.

(#968) Dj.Mike


Dj.Mike
senior tag

Szia a vidikarim az Nvidia Geforce 610M amihez leszedtem a drivert de amikor tenném fel azt írja hogy előbb tegyem fel az Intel drivert amit ugye nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#969) dJ Peer válasza Dj.Mike (#968) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Akkor próbáld meg innen.

(#970) Dj.Mike válasza dJ Peer (#969) üzenetére


Dj.Mike
senior tag

Köszike megpróbálom. :C

(#971) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! Van egy Chronos 7-es notebookom, NP700, osztrák billentyűzetes. Vki meg tudná mondani, hogy, hogy lehet print screen-t csinálni? Nem találom sehol...

We are analog players in a digital world

(#972) dJ Peer válasza m4rc! (#971) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nálam Fn+Insert, de win7, 3-as széria.

(#973) #32577792 válasza Dj.Mike (#968) üzenetére


#32577792
törölt tag

mivel az intel prociban van integrált gpu, ezért annak a drivere kell, hogy elsőnek felmenjen
utána a dedikálté

(#974) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Hiába van bedugva a gépembe net kábel, nem érzékeli. Mi lehet a baj?

(#975) dJ Peer válasza erahurka (#974) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

LAN driver hiánya.

(#976) erahurka válasza dJ Peer (#975) üzenetére


erahurka
félisten

Eddig ment rendesen, ma vettem észre hogy lassú a net mert csak a wifi megy.

[ Szerkesztve ]

(#977) Dell XPS válasza erahurka (#976) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

hálózati kapcsolatok-->helyi kapcsolat, mit mutat? Eszközkezelőben megnézted, a kártya hibátlanul működik?

Üdv, Dell XPS

(#978) erahurka válasza Dell XPS (#977) üzenetére


erahurka
félisten

A hálózati kábel nincs bedugva.
Az ezköz megfelelően működik.

Próbáltam már a gépet újraindítani, tiltottam a hálókártyát és újra engedélyeztem, újraindítottam a routereket, de semmi. :(

(#979) Dell XPS válasza erahurka (#978) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor próbáld megnézni egy másik utp kábellel, vagy tedd egy másik LAN portba (router) a kábelt.

Üdv, Dell XPS

(#980) erahurka válasza Dell XPS (#979) üzenetére


erahurka
félisten

Közvetlen bedugtam azt a kábelt a gépbe, ami a routerbe megy, de semmi.
PS3-on megy a net ugyanarról a routerről.

(#981) Dell XPS válasza erahurka (#980) üzenetére


Dell XPS
veterán

Eltávolítod az eszközt, majd újratelepíted? Érdekes....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#982) erahurka válasza Dell XPS (#981) üzenetére


erahurka
félisten

Ez megoldotta, köszi szépen. :R :R

(#983) Dell XPS válasza erahurka (#982) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! :)

Üdv, Dell XPS

(#984) krisz74


krisz74
tag

Sziasztok!

Samsung noti vásárlása előtt állok. Elsősorban az NP300E5X -T01HU-néztem, és azt szeretném kérdezni, hogy a NP300E5X vagy E5Z, E5A stb verziók közt csak specifikáció különbségek vannak?
Megfelel a kiválasztott gép egy teljesen átlagos felhasználásra. ( játék nem jellemző )

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#985) olbaidhun válasza dJ Peer (#965) üzenetére


olbaidhun
őstag

köszi, de azért szerintem az i7 lényegesen bikább teljesítményű!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#986) proof88


proof88
addikt

Hello,

olyan probléma van, hogy SERIES 3 300E /NP300E5Z-S07HU/ laptop meg lett véve, és ssd is lett hozzá véve. Az volt a terv, hogy a hdd adatra lesz, az ssd meg rendszernek. Meglett a hdd caddy is, ami az optikai meghajtó helyére került. Viszont az a gond, hogy a caddy-ben van az ssd és onnan nem lehet egyszerűen normálisan bootolni ssd-ről. Elvileg az a gond, hogy:
"Some BIOSes won’t properly recognize an SSD if it isn’t in the primary HDD slot. This can cause problems such as failing to enable TRIM support (which extends the life and performance of the drive) and not loading it into the boot order properly."

szóval az a helyzet, hogy az ssd-t mindenképp az elsődleges portra kéne kötni és a hagyományos hdd-nek kéne lennie a caddy-ben. Most ugye fordítva van, de van egy csavar a történetben, mégpedig hogy állítólag más a csatlakozója annak a portnak ahová az ssd-t kéne rakni. Samsung 830 ssd-ről van szó, gondolom normál sata csatija van ami asztali gépbe is jó ... én nem láttam de állítólag nem lehet a hdd helyére rakni... lehet hogy ott valami mini sata csati van? Tudtok ilyenről? És ha igen, valami kis átalakítónak van ott helye? :S

Mert jelen állás szerint, nem lehetséges ebbe a laptopba úgy ssd-t rakni hogy onnan induljon a rendszer.

(#987) hebyy


hebyy
csendes tag

helló
a következő lenne a gondom: van egy samsung np-n145 jp01 gépem és a kijelző be van törve (így vettem) bekapcsolom megy a töltés stb,,, hang alapján! semmit nem lehet látni. Rácsatlakoztatom a monitort és a monitor semmien képet nem ad! hogyan tudnám megoldani hogy a monitor legyen a elsődleges, ne a saját kijelzője??

megköszönném ha valaki tudna segíteni!

(#988) dJ Peer válasza hebyy (#987) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Az Fn + (legjobb tudomásom szerint) F4 (monitor képe vagy beépített kijelző). Azt nyomd meg kb. 3x. Ha így nem jön be, akkor egyesével nyomkodd.

[ Szerkesztve ]

(#989) hebyy válasza dJ Peer (#988) üzenetére


hebyy
csendes tag

nem csinál semmit :F azt kellene tudnom hogy a bios-ba hogyan lehet át álitani (ha van ien) ha valakinek np-n145 jp01 és le tudná irni hogy mivel lépek be a bioszba és hanyadik ez a beálitás pl: 3 jobbra 5 lefelé és meikel kel átváltani meg elmenteni és újra indul az lenne a legjobb

(#990) Mikisys válasza krisz74 (#984) üzenetére


Mikisys
őstag

Nézd meg a Samsung (samsung.hu) weboldalán, minden lényeges információ ott van a gépekről.
Én is onnan tudtam meg, hogy mit is veszek és azóta megvettem.

Üdv!

(#991) Mikisys válasza proof88 (#986) üzenetére


Mikisys
őstag

Az ilyen "rendszerbővítés" esetén inkább szakszervizben kell beszereltetni a kért hardvert és megmondani, hogy elsődlegesnek installálják, hogy onnan induljon a rendszer.
A pótlólagos megoldás az lehet, hogy a BIOS-frissítését kellene megoldani, ( Boot Devices Manager- SSD, HDD, CD/DVD-drives, FL, USB, External Devices ) de nem biztos, hogy ez otthon menni fog. Inkább javaslom szerviz igénybevételét az akcióhoz.
Az is elképzelhető, hogy átállítható a boot-eszköz, ha van benne SSD, csak akkor. Ha nincs választási lehetőségben, akkor marad a szervizes megoldás, vagy mindent eredetibe kell beállítani és akkor legalább működik a gép.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#992) golya87


golya87
őstag

Hello

Egy kis tapasztalat a Samsung Chronos újratelepítésével kapcsolatban. Ha arra vetemednél, hogy teljesen újrahúzd a win-t és letörölj mindent a vinyóról, akkor használd ezt a guide-ot. Nekem se működött elsőre, de másodjára már jó volt. Ha esetleg van még kérdés pontosabbakról, írj PÜ-t nyugodtan.

üdv

(#993) Csillag01


Csillag01
aktív tag

hali

vettem magamnak egy Samsung np300e5z-s08hu notit az madaras tescoba.kerdesem az lenne h lehet-e bele tenni a winyo mellé egy ssd-t vagy a winyo helyere kell tenni mert a gyari winyoja iszonyat lassu!? sata2 vagy 3 winyot vagy ssd-t vegyek? egyáltalan milyen jo hozzá?

valaszokat elöre is köszi

Asus Rog Phone 6

(#994) Gedeon31 válasza Csillag01 (#993) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Mennyiért lehet ott megvenni a gépet?

(#995) Dell XPS válasza Csillag01 (#993) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

A chipset SATA III.-as támogat....

Üdv, Dell XPS

(#996) Mikisys válasza Csillag01 (#993) üzenetére


Mikisys
őstag

Olvasd el a 991-es hozzászólásomat.

Ha tetű lassú a géped, akkor használj a Windows helyett Ubuntu-Linuxot, azzal hasít a gépem, W-t csak akkor használok, ha nincs más megoldás, vagy program. Igen, a Windows nagyon sokat lassít a gép működésén, meg a sok feleslegesen felpakolt egyéb program.

Üdv!

(#997) Dell XPS válasza Gedeon31 (#994) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Jelenleg: 119 990ft két év garanciával...

Üdv, Dell XPS

(#998) Csillag01 válasza Dell XPS (#995) üzenetére


Csillag01
aktív tag

hali

119k vesztegetik.

szal a winyo mellé belehet tenni pluszba egy sata 3 ssd-t?elfér?

Asus Rog Phone 6

(#999) Bandika84


Bandika84
csendes tag

Sziasztok!Szeretnék Samsung notebook-ot venni.Milyen megbízható webáruházakat tudtok ajánlani?Noteshoppal,Rolldigitallal kapcsolatosan van valakinek tapasztalata?300e-350e Ft az árkategória.
Előre is köszi!
Üdv

(#1000) golya87 válasza Bandika84 (#999) üzenetére


golya87
őstag

Én iPontól rendeltem, azon kívül, hogy elfelejtették beszerelni azt a pár alkatrészt amit szerettem volna (vitatott az egész eset), meg vagyok velük elégedve. De keresd meg őt, hátha tud segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.