Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#801) #32577792 válasza jeni (#799) üzenetére


#32577792
törölt tag

ejj, ne gyere már azzal, hogy Te mennyiért kaptad meg :C

vagy hozz mindenkinek annyiért ;)
de félretéve, leírtam pro és kontra a dolgokat, és a 3-as széria gyengeségeit, amiben a hang az utolsó
ami nem tetszett, az a nyikorgás-nyekergés és hát a zsanér sem győzött meg, hogy tartós cikk lesz benne, bár ebben tévedhetek is
viszont jó árban vannak, jó az akku idő, matt kijelző, jó a hűtése

(#803) Dhampir válasza jeni (#802) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó lenne, ha az új széria ütősebbre sikeredne, erről lehet tudni valamit?

(#804) ftc


ftc
nagyúr

Szombaton megyek a Sasmung notebookomert... kiváncsi leszek

(#805) Dhampir válasza ftc (#804) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó neked, nagyon szeretem a Samsungot. :R

(#806) ftc


ftc
nagyúr

Kérdés:

memoriat tudok bőviteni otthon garivesztés nélkül?

(#808) #32577792 válasza jeni (#807) üzenetére


#32577792
törölt tag

pontosan ahogy mondod, talán még annyi, hogy a normál 3-as esetén - ami nem fémbetétes a billentyűzet alatt - azért a billentyűzet is jobban benyomódik, mint ami elvárható lenne
ami nekem volt, V5A ott a fém rendesen feltámasztotta, ott rendben volt

(#809) ftc


ftc
nagyúr

Eddig bejön a Samsung 305V5A-S01...csendes ..könnyű.

Ami nem tetszik a touchpadon a gombok...de külső egér megoldja a problémát :)

(#810) ivacst


ivacst
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, most akarom lecserélni a kiöregedett Asus s96jm notim.

A kérdés az lenne, hogy szerintetek megéri-e megvenni a következő gépet: Samu NP55

+d-s tervezéssel és építészeti rajzolással foglalkozom, de nemrég ismét elkezdtek érdekelni a játékok, így arra is használnám, de emellett foglalkozom fotózással és szeretek filmet is nézni, mondjuk az utóbbi nem szempont, mert külső monitort használok.

Előre is köszönöm mindenkinek!

ui.: ha valaki talál tesztet a gépről az belinkelhetné.

ui2.: A másik választásom egy lenovo z580a lenne, de nem vagyok benne biztos, hogy melyik lenne jó döntés.

(#811) #32577792 válasza ivacst (#810) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia

linked nem mutat sehova :(
egyébiránt nekem 3 széria samsungom volt, itt elég sokat olvashatsz róla, amit kinéztél, nem ismerem, az egy i5 proci és egy átmatricázott nvidia vga (gt 540m teljesítménnyel)
kérdés, hogy elég-e a munkához a kétmagos i5? tervezéshez én kicsit kevésnek gondolom az nvidia kártyát

lenovoról meg jó lenne egy pontosabb összeállítás

(#812) schusy


schusy
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Vettünk tegnap egy Samsunk NP300e5z s08 notebookot, és nem tudok vele kezdeni semmit. Akármilyen cd-t teszünk bele, nem indul el, a freedos jön be, azzal meg nem tudok kezdeni semmit. Nem veszi be a win7-et, ami ezen kívül minden gépünkön rajta van, nem eszi meg egyik linuxot sem. A menetrend a következő: boot menüben beállítom, hogy cd-ről induljon. Beteszem a cd-t, egy ideig gondolkodik, villog a cd-olvasó ledje, majd bejön a freedos. Ha letiltom a hdd-ről való bootolást, akkor egy ideig gondolkodik, majd elkezd villogni az egész képernyő. És nem csinál semmit..... mit csinálok rosszul??????

Köszi előre is,

Zsu

(#815) schusy válasza jeni (#813) üzenetére


schusy
csendes tag

Szia, köszi, hogy írtál.. Sajnos ket linuxot is probaltunk, mindkettovel ugyanaz a helyzet, mint a win 7-el.

(#816) ivacst válasza #32577792 (#811) üzenetére


ivacst
csendes tag

Eddigi tapasztalatom szerint az i5 elegendő ehhez a munkához, meg egy asztali gép jobb lenne, de naponta 2-3 alkalommal is szétszedem és viszem, így notebook kell mindenképpen.

Samu np550

Lenovo z580

(#817) #32577792 válasza ivacst (#816) üzenetére


#32577792
törölt tag

nagyjából hasonló a kiépítés ahogy látom
azért a desktop/mobil proci nem ugyanaz, arra figyelj!
én a helyedben megtapiznám a gépeket, billentyűzetet nyomkodnám egy kicsit, hogy mennyire stabilak, csendesek, a kijelzőt nyitogatni, nyekereg, zörög-e, tudod-e pl. egy kézzel nyitni, mennyire "tekeredik" ha egy kézzel nyitod fel?
aztán az általad munkára használt programot is jó lenne ha ki tudnád próbálni, bár nem tudom, hogy mennyire erős vga-t igényel a program. én inkább abban látom a szűk keresztmetszetet, asztali esetében milyen vga-t használsz?
nem egy erőmű az a vga,

ha nem találsz közöttük különbséget, akkor talán a samut mondanám a hazai support miatt, bár nekem a Lenovo nagyon meggyőző minőséget mutat

[ Szerkesztve ]

(#818) ivacst válasza #32577792 (#817) üzenetére


ivacst
csendes tag

Szia!

Először is köszönöm a választ.

Másodszor, jelenleg is laptopot használok, egy asus barebone-t.
Ebben egy x1600 ati radeon kártya van és megbirkózik a feladatokkal, még, meg a nap 18 órás használat is megtette a hatását 6 év alatt.

Természetesen mind a kettőt meg akarom személyesen is nézni, amint lehetőségem lesz rá, hogy a közelükbe kerüljek.

(#819) #32577792 válasza ivacst (#818) üzenetére


#32577792
törölt tag

szia

azért írtam, hogy nem ismerem a programodat, milyen gépigénye van, de ha a jelenlegi elég neki, akkor ezek közül bármelyik jó:)

Játékot említetted: a GT630M/540M egy kicsivel már belépőszint szint fölött lévő mobil gpu, a játékok zöme közepes felbontás mellett játszható, régebbiek nyilván magasabb beállítás mellett is
ami nekem volt i5/520MX egy kicsit gyengébb volt ennél, amit próbáltunk az egy LoL volt, közepes beállításnál még játszható volt, de nagyobb csatákban már laggolt eléggé, ezért visszavettünk belőle, azt gondolom, amit kinéztél, annál már nem lenne olyan belassulás, de nem tudom nyilván mert nem volt olyanom
az dönti el, hogy milyen játékokat akarsz játszani, de mivel a jelenlegi géped is 6 éves, Te sem 1-2 évre vásárolsz, ahogy nekem is a régi Hp-m, már biza 4 éves, de el nem adom tuti:)

a jelenlegim viszont odacsap neki rendesen, főleg ha a procit is húzom :C

(#821) v.attis


v.attis
őstag

Mit gondoltok, mit tudtok az altatási módokról? Használom egy jó ideje a hibernálást, de ha felváltaná az alvó állapot, az nem okozna kárt a gépben?
Leállítást hetente egyszer csinálok, mindíg hibernálom. A gyorsaság miatt szeretném lecserélni az alvó állapotra. Ha jól tudom, nem minden hardvert áramtalanít ez a mód.

(#822) t72killer válasza v.attis (#821) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, igényli az akksi jelenlétét, pár%-os töltöttségét. Károsodni nem fog tőle (pontosabban, ha akksilemerüléskor kilövődik teljesen) a géped, mert a HDD-t kikapcsolja. Ez lenne az egyetlen elem, ami sérülhetne.

Amúgy valami nincs rendben a géppel, ha túl sokáig indul, lődd ki a felesleges progikat a startupból (msconfig). Persze, ha előadni/szerepelni mész vhova, akkor érdemes az altatást használni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#823) v.attis válasza t72killer (#822) üzenetére


v.attis
őstag

Hibernálásból legalább fél perc a visszatérés, de inkább több, teljes induláskor meg vagy 3 perc mire minden bejön és a vinyó is megnyugszik.

(#824) t72killer válasza v.attis (#823) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"teljes induláskor meg vagy 3 perc mire minden bejön" Itt vmi nagyon nincs rendben, újra kéne húzni a rendszert. Normális esetben 1 perc alatt van egy tiszta indítás egy régebbi c2d notival is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#825) v.attis válasza t72killer (#824) üzenetére


v.attis
őstag

1 hetes a rendszer. C2D??? Az enyém ettől elmarad ha jól sejtem, ebben egy T6100-as van.

(#826) erahurka


erahurka
félisten

Nekem is elég lassan indul, bár még nem mértem le. Bekapcsolás után van hogy csomó ideig csak fekete képernyő és középen az egérkurzor. NP300V5A, Core i3.

(#827) t72killer válasza v.attis (#825) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az már core2, elég gyorsnak kéne lennie. Itt van pár 5let, hátha segít vmelyik. (A betűtípusosról nem is tudtam)

#826: Esetleg egy friss BIOS is segíthet rövidíteni a feketeséget...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#828) blash válasza jeni (#736) üzenetére


blash
tag

Még valamikor nyár elején cseréltettem a Samsung szervizben egy NP300E5Z-S02HU notiban kijelzőt, mert szinte a teljes kijelző piros árnyalatú lett. Kb. egy hét alatt meg is lettek ezzel, azóta nincs gond ezzel. Csak az nem tetszik, hogy a kijelző csere előtt nem nyikorgott a billentyűzet előtti rész, pontosabban sehol nem nyekergett a burkolat. Feltűnt rögtön, de akié annak megint el kellett utaznia, így már nem volt idő a visszavitelre. Szerinted érdemes emiatt visszavinni, meg lehet a nyikorgást szüntetni, vagy csak pár csavart kéne jobban meghúzni?

(#830) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok!
Most találtam meg a topikot. Samsung márkaszervizben dolgozok, noti osztályon, ahol tudok segítek!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#831) Dhampir válasza Plazmacucci (#830) üzenetére


Dhampir
félisten

Szia!

Komolyan szervizes vagy? :)

Véleményed szerint jelenleg melyik Samsung laptop a legjobb vétel, illetve mire érdemes várni a közeljövőben?

(#832) Plazmacucci válasza Dhampir (#831) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem most ez mozgatja a fantáziám. Nagyon durva, bár annyiba is kerül [link]. Egyébként meg alsó kategóriában nem nagyon ajánlgatnék Samsungot, bár nem rosszabbak az átlagnál. Van egy két típushiba. :) Series 7 gépek nagyon jók szerintem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#833) Gedeon31 válasza Plazmacucci (#832) üzenetére


Gedeon31
addikt

Erről véleményed vagy tapasztalatod?

[link]

(#834) Plazmacucci válasza Gedeon31 (#833) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Korrekt gép, kicsit nyekergős burkolat, főleg a zsanérok körül. Viszont a hardver megéri az árát. Arra mindenképp érdemes figyelni, hogy az akkura és a töltőre, csak egy év gari van. Ha van lehetőséged tudakold meg milyen vinyóval szerelik, mert a blue és black scorpio szériahibás. Ja és ezek a gépek "elméletileg" csak egyedi lecense kódú Windows 7-el működnek. Sulissal se.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#836) Plazmacucci válasza jeni (#835) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja ^^ nem rég óta. Ki lennél?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#838) Plazmacucci válasza jeni (#837) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok de melyik épületben vagy?:)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#839) erdey_a válasza Gedeon31 (#833) üzenetére


erdey_a
őstag

Üdv!

Pár hete vettem egy ilyen gépet én is. Illetve ennek a win7-es változatát.
Írnak itt többen nyekergésről, az én tapasztalatom az, hogy az összeszerelés minősége nagyon jó, nem tapasztalom a nyekergést. A billentyűzet az erőssége, nagyon kényelmes, bár kissé ujjlenyomatgyűjtős.
Rövid tapasztalataim alapján az árát megérte, ennyiért, pláne matt kijelzővel eddig jó vételnek tűnik.

Vérboci

(#840) Dhampir válasza Plazmacucci (#832) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a választ!

(#842) Plazmacucci válasza jeni (#841) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#843) Gedeon31 válasza erdey_a (#839) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Köszi szépen.

Szerintem is megéri az árát.

(#844) R2D20208 válasza jeni (#841) üzenetére


R2D20208
addikt

:R

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#845) #32577792 válasza Plazmacucci (#834) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát ezt azért nézd meg a WD oldalán, mert nem mindegyik széria volt hibás, de azokra is adtak ki javítást

(#846) #32577792 válasza erdey_a (#839) üzenetére


#32577792
törölt tag

nyekereg-nem nyekereg: biza rendesen nyekereg, ezen nincs mit szépíteni
van egy hp nx7300-as gépem, nem mai gyerek, 4 évig húztam-vontam magammal, na az meg se nyikkan
van itthon egy dell vostro 1015, ez se nyikkan
aztán most vettem a Lenovot, ez se nyikkan, a billentyűzete jobb, mint a samsungomé volt, a touchpadja is jobban bejön kicsit

ami hiányzik: akku idő és a nagyon halk hűtés

(#847) Plazmacucci válasza #32577792 (#845) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sokat ér egy javítás amikor azt se tudja a felhasználó, hogy mi az a merevlemez. Egyébként halottnak a csók. Javíts meg egy E001-es lemezt :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#848) #32577792 válasza Plazmacucci (#847) üzenetére


#32577792
törölt tag

egészen pontosan ezekről szólt a hír amennyiben jól emlékszem

[link]

(#849) Plazmacucci válasza #32577792 (#848) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én nem tudom mely szériákról nyilatkoztak, csak azt hogy napi 3-4 vinyócseréből 2 WD scorpio :) Egyébként, hogy mit ismernek el az érdekes dolog, mert pl a Samsung nem nagyon ismeri el a típushibát, csak csendben ír róla egy bulletint.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#850) #32577792 válasza Plazmacucci (#849) üzenetére


#32577792
törölt tag

másik 2 meg samu? :C
akkor egyik sem jobb a másiknál

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.