Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#351) dani0611


dani0611
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy Samsung R528-as notebook másfél éve vettem, win7 ultimate van rajta. Eddig semmi gondom nem volt vele, tökéletesen működött, míg kb 1 hónapja vettem észre ha nincs bedugva a töltő, tehát csak aksiról megy akkor 1-2 másodpercre megfagy kicsit az egész internetezés közben vagy ha filmet nézek akár youtube-ot használok akkor a hang is megfagy és csak zúg, olyan mintha akadozna az egész.
Ha rádugom a töltőt az egész hiba megszűnik csak nagyon ritkán fordul elő!!!!
Az egész jelenség csak 1-2 másodpercig tart csak nagyon idegesítő mert így a vizsgaidőszak közepén attól félek hogy tönkre megy az egész. Beszéltem az egyik haverommal ő azt mondta hogy szoftveres lehet a gond nem hardveres mert akkor az egész gép lefagyna ha memória vagy merevlemez hiba lenne (nem tudom hogy elképzelhető-e). Esetleg az oprendszer lehet a hiba mert nem eredeti és így másfél év után jön ki rajta?

Eddig az aero témával volt gondom ha be volt kapcsolva igy néz ki a kép[link]
A jobb gomb frissítés után minden megoldódik és csak az areo-s témánál ilyen, a sima régi típusú témánál semmi gond! Ez a kezdetektől megvan frissítettem vga drivert de most is előfordul igaz ritkábban!

Ha valaki találkozott már ilyen problémával az segítsen már nekem, fontos lenne mert van még kb fél év gari rajta és ha hardveres a gond akkor vissza kell küldenem.
Válaszotokat előre is köszönöm!!

(#352) Wiky511


Wiky511
csendes tag

Jaja.Nekem épp ezért van a 32-es felrakva.Nekünk eddig is win 7volt,de nem v vele gond.Mondjuk az nem laptop.

(#353) jacru válasza dani0611 (#351) üzenetére


jacru
csendes tag

szerintem a videokártya lesz a ludas, de pár részletet még kellene tudni. pl 3d-s játék közben is van ilyen megakadás? vagy pl azt írtad internetezés közben is van, milyen böngészőt használsz? mert ha Firefox, az nagyon GPU igényes, egyből meglátszik rajta ha halódik a kártya. nekem mikor ilyen volt asztalinál játék kezdett akadozni, firefox, meg a végén már a windows is szarul jelent meg, DE a Chrome böngésző ablaka és benne a tartalom hibátlanul megjelent, az kevésbé GPU igényes.

egyébként mielőtt szervizbe rohansz, egy win-újrahúzást megpróbálnék hátha csak egy virus, ami megbújt a gépen.

Wiky511:
ez sajnos nem azon múlik hogy 32 vagy 64 bites a 7-es, egyszerűen csak eljárt az idő a régi jól megszokott programjaim felett :(

[ Szerkesztve ]

(#354) dani0611 válasza jacru (#353) üzenetére


dani0611
csendes tag

játék közben semmi gond nincs vele forma1 2011 cod4, dirt3 hibátlanul fut semmi baj egyedül akkor észlelhető az egész ha aksiról megy, akkor percenként kétszer is megfagy 1-2 másodpercre ezt leginkább úgy veszem észre hogy az egér megáll és utána megint begyorsul, ha zene vagy film megy akkor az pedig csak zúg a fagyás közben!
De viszont ha be van dugva a töltő akkor hibátlan az egész!töltővel ha használom akkor 1 nap 1* fordul elő akkuval percenként többször is!!!
Az aero téma ugyan így viselkedik játék közben semmi!:) Egyébként Firefox-t használok!

(#355) Wiky511 válasza jacru (#353) üzenetére


Wiky511
csendes tag

Jah értem.hát akkor nálunk még nem járt el az idő.:)

[ Szerkesztve ]

(#356) jacru válasza dani0611 (#354) üzenetére


jacru
csendes tag

hát ha játék megy akkor mégsem lehet gondja a videokártyádnak.
ez a töltős dolog érdekes, lehet hogy az akku nem ad le elég teljesítményt a működéshez?
ha van csereaksid vagy ismerősnek van, ki kéne próbálni egy másikkal, meg több energiagazdálkodás módot hátha. több ötletem nincs.

(#357) dani0611 válasza jacru (#356) üzenetére


dani0611
csendes tag

Esetleg nem lehetne valahogy megnézni az aksi állapotát? nincs valami program rá hogy mekkora a teljesítményleadása? úgy emlékszem a Samsung oldalon van ilyen akkumulátoros program az esetleg segíthet?

(#358) dJ Peer válasza dani0611 (#357) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Anno Everest, most már Aida. Ezzel próbáld meg.

(#359) erahurka


erahurka
félisten

Haverom aszonta, szerinte szoftveresen van letiltva az egyik mag, mert öccsének az X2-ese egy X4-es, két hardveresen letiltott maggal, és neki 4 diagrammot mutat a feladatkezelő.

Keresgéltem, hátha találok valamit ahol lehet állítani, megnyitottam az eszközkezelőt, ahol négy processzort ír. Core i3 miatt ennyit is kell látnia windowsnak. Na most mi van?

Viszont most nézem, a rendszerinformáció szerint: Intel(R) Core(TM) i3-2310M CPU @ 2.10GHz, 2095 Mhz, 1 mag, 2 logikai processzor

[ Szerkesztve ]

(#360) Jucimam


Jucimam
csendes tag

Sziasztok! A következő kérdésem lenne: van egy új samsung NP300-as notim, tudna valaki segíteni klaviatúra felső sorának funkcióinak leírását hol találom? :)

(#361) dJ Peer válasza Jucimam (#360) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Működnek csak nem tudod, hogy mi-mi, vagy nem is működnek?

(#362) jacru válasza erahurka (#359) üzenetére


jacru
csendes tag

az X2-es ilyen, X4-ből van lebutítva, az hogy 4-et mutat lehet a HT miatt. (ha van AMD-nél is ilyen) viszont a Core i3-as procid nem egy jobb lebutított verziója, így ez hiba, és hát a Windows kétlem hogy le tudna ilyet tiltani, ehhez vmi processzor-mérnöki szoftver kellene. Ha garanciális érdemes a szervizhez fordulnod, lehet simán kicserélik egy másik procira.

(#363) jacru válasza Jucimam (#360) üzenetére


jacru
csendes tag

Easy Display Managert fel kell telepíteni, mert anélkül csak a hangerő szabályzók működnek.
egyébként Fn + F1-től F10-ig valamelyik, a rajzocskák szerintem eléggé egyértelműek, de ha mégsem az Easy Software Managerrel telepíthető használati utasítás és bemutató videó is.

(#364) Jucimam válasza dJ Peer (#361) üzenetére


Jucimam
csendes tag

Van amit már kipróbáltam, csak nem ismerem, hogy mit akar jelenteni.

(#365) Jucimam válasza jacru (#363) üzenetére


Jucimam
csendes tag

Köszönöm. próbálkozom vele.

(#366) erahurka válasza jacru (#362) üzenetére


erahurka
félisten

Megoldódott, valamit a rendszerindításnál kapcsoltam ki, azóta jó. Be lehet állítani, hány magot használjon indításnál, én a maximális 2-re állítottam. Úgylátszik az mégsem a maximális volt.

(#367) t72killer válasza erahurka (#359) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt vmi nagyon nincs rendben, az i3-ak tudtommal kivétel nélkül 2fizikai magot tartalmaznak, nincs letiltogatás. Az x2-x4 sztorit intel prociknál meg felejsd el, nincsenek alvó magok, csak bizonyos asztali AMD procikban. Ha win ujratelepítés+aida tesztelés után is fennáll a probléma, akkor ahogy a kolléga javasolta: szerviz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#368) jacru válasza erahurka (#366) üzenetére


jacru
csendes tag

megtaláltam, hát őszintén megmondva, fogalmam sincs hogy ilyen beállítási lehetőségre mi szükség van, miért akarna az ember kizárni egy processzort? :F

(#369) DJGABI


DJGABI
addikt

Aki esetleg vásárlás előtt áll: már van teszt az NP300E5-ről. Méghozzá itt, PH-n :D [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#370) t72killer válasza DJGABI (#369) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kb ilyen felszereltségű Packard Bell-t cseréltem nemrég rc530-ra. Azért egy usb 3.0 portot odabiggyeszthettek volna+ a GT 520MX grafika meg alig jobb az IGP-nél... (jó, tudom, képminőségben odaver).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#371) tomisanzero


tomisanzero
tag

Üdv! Lenne két kicsi, de annál idegesítőbb problémám! Adott egy Samsung RV509 laptop és a gyári webkamerája vacakol. Új rendszerrel működik a kamera msn közbe kb 5-6 napig, ezután pedig eltűnik a képe és csak szürkeség van helyette, hozzáteszem, hogy ilyenkor ha valakivel próbálnék kamozni, a másik félnél is csak szürkeség mutatkozik, a saját kameráján is! A problémát nem tudom elhárítani semmilyen szoftver frissítéssel, se azzal, hogy újrarakom az msnt, csak akkor javul meg, ha az egész rendszert újrarakom. Ami érdekesség még, hogy a beállításokba van a kamerának képe, csak videó csevegésnél tűnik el!

A másik gond a bluetoothal van. Egy idő után nem látja a párosított eszközön lévő fájlokat, csak részben. Ha látja is, akkor is nagyon nehezen végez műveletet velük. Itt is próbáltam drivereket frissíteni, de semmi sem változott! Ha kap új rendszert, akkor egy hétig jó kb.

Bármilyen jellegű tanácsot szívesen fogadok, mert már gugliztam elég sokat, de eddig semmilyen eredmény! Előre is köszi!

(#372) jacru válasza tomisanzero (#371) üzenetére


jacru
csendes tag

használsz vírusirtót, spyware-malware irtót? ha friss rendszeren megy minden jó, gyanús hogy vmi vírus lesz msn-en szokott is terjedni jópár. Skype-ot próbáltad már? klasszisokkal jobb az msn-nél.

(#373) tomisanzero válasza jacru (#372) üzenetére


tomisanzero
tag

Az az igazság, hogy nem az én gépemről van szó, hanem a barátnőméről! AVG 2012 ingyenes változata van a gépen! Nem hiszem, hogy ilyen hamar megfertőződne, bár nem mindig tudom, hogy a hölgy mit gépészkedik. Skype-ról tudom hogy jobb, csak msntől nem tágít, szóval ott kellene megoldani a problémát.

(#374) jacru válasza tomisanzero (#373) üzenetére


jacru
csendes tag

hát az ingyenes (bár én is azt használok, avast) nem átjárhatatlan a vírusok számára, lehet hogy vmi még is bejön és az okoz zavart, hiszen ha friss rendszeren megy, eszközhiba nem lehet. az msn egyébként baromi instabil rendszer, nekem sokszor fagy le, egyszerűen kiírja hogy "hiba történt a programban, és leáll...", mindezt beszélgetés közben..... szóval én kipróbáltatnék vele egy másik progit, amikor az msn szarakszik, teszt gyanánt mindenképp jó lenne. (aztán hátha megkedveli :D)

(#375) Osz24


Osz24
tag

Sziasztok.
SEgitséget kérnék,hátha valaki tud .

samsung np300e5z vettem nemrég, és olyan gondja van ,hogy gépells közbe fogja és visszább ugrik bele a szövegbe.
Ez elég idegesitö,
Mást billentyűzettel nem csinál ilyet a laptop,

Valaki mondta hogy valami benyomodhatott és az állitja el.

elöre is köszönöm.

(#376) erahurka válasza Osz24 (#375) üzenetére


erahurka
félisten

Én arra tudok gondolni, hogy gépelés közben egy-egy pillanatra hozzáér a tenyered a touchpad-hoz. Próbáld úgy, hogy kikapcsolod a tapipadot.

(#377) Osz24 válasza erahurka (#376) üzenetére


Osz24
tag

Hol lehet kikapcsolni?
1 probát megér,de probáltam ugy is közbe gépeltem és közbe direkt tapipadhoz értem!

(#378) jacru válasza Osz24 (#377) üzenetére


jacru
csendes tag

Fn+F5 (Easy Display Manager legyen feltelepítve)

(#379) erahurka válasza Osz24 (#377) üzenetére


erahurka
félisten

Elméletileg Fn+F5, képek alapján ugyanolyan billentyűzeted van mint nekem. Szóval valószínűleg ezzel menni fog a dolog.

(#380) Mikisys válasza Osz24 (#375) üzenetére


Mikisys
őstag

Én is így jártam a gépemmel, de már nem zavar a dolog.
Egy kicsit magasabban kell tartani a csuklót, miközben gépel az ember, vagy kikapcsolni - mint többen is ajánlották - a tapipadot.
Két hónapi használat után is örülök a gépemnek, jól működik, mindenre elég, amire használom.
Jó vétel volt.

Üdv!

(#381) priest92


priest92
csendes tag

Samsung NP300E5Z -S02HU....Ezt a notit csak MATT kijelzővel adják?..csak mert ma láttam egy ilyet, csak valami plexi borításban volt, és az eladó se tudta megmondani :C ...De alá volt írva hogy ,,color shine"...Nekem nagyon úgy tünt, hogy fényes a kijelzője...

(#382) DJGABI válasza priest92 (#381) üzenetére


DJGABI
addikt

Igen, csak matt kijelzővel készül. Speckóban is ott van: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#383) priest92


priest92
csendes tag

Sziasztok! Ma megvettem egy Samsung notebookot, és telepítettem rá WIN7 ultimate 32 bites or-t. Na a problémám az, hogy 2 particióra szeretném a HDD-t osztani, deamikor particiókat kell létrehozni/választani nem tudtam rámenni az ,,új" particióra. 1 partició volt (freedos) és azt formáztam, akkor engedte telepíteni a win 7-et...de sehogy nem bírtam új particiót létrehozni..MI lehet a probléma? Help!!! pls

(#384) DJGABI válasza priest92 (#383) üzenetére


DJGABI
addikt

Húha, mennyire messziről fussunk neki? Most akkor fenn van már a W7? Telepítettél már rá mindent vagy újrahúznád? Csak mert telepítésnél a formázás meg az új partíció mellett volt egy törlési lehetőség is. Nagyon egyszerűen csak arra kellett volna menni, a Freedos-t legyalulni, aztán a kívánt méretet megadva megcsinálni a 2 új partíciót. Ha esetleg nem akarod újrahúzni a rendszert partícionáló progival talán lehet csökkenteni a méretét, bár nem vagyok benn 100% biztos... [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#385) priest92 válasza DJGABI (#384) üzenetére


priest92
csendes tag

Aha..értem már. Én csak azt az1 Freedosos particiót csak formáztam, nem töröltem, tehát ezért nem engedett létrehozni új particiót. :W bakker ez most így végigolvasva teljesen logikus. Amatör hiba:d
Köszönöm Szépen! :R

(#386) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Egy Samu RV509-es kapcsolatban lenne kérdésem.
Rákötöttem a tv-re (lcd) hdmi kábellel a gépet, valamint egy billentyűzetet is bedugtam pluszban. A billentyűzetet érzékelte a gép, és azt is írta, hogy működőképes, de mégsem tudtam használni. A további gond:az Fn+F4 billentyűzet használatával leakartam kapcsolni a laptopot, hogy csak a tv-n menjen a játék, de ezt sem tudtam megoldani, mivel az említett gombok benyomása után megjelent egy "kép", melyen állítani lehetett volna a megjelenítést, de ez sem sikerült.
Mi lehetett a gond, ill. hol találok egy részletes leírás a kezelésről, mert a géphez kapott írott, pár oldalas "használati utasítás" szinte semmit sem ér.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#387) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok! Samsung NP-RF511-S05-ről vélemény, info? Előre is kösz. Üdv: Csaba

(#388) priest92 válasza Vadászmenyét (#387) üzenetére


priest92
csendes tag

Nem egy rossz gépnek néz ki...kérdés hogy mire kell? mire használnád? mert lehet, hogy felesleges az i7-es proci(nagyon melegszik).
De tedd fel ezt a kérdést [itt]is...a szakik biztos kitudnak majd oktatni :)) :DD

(#389) varga.balazs válasza rzerge (#97) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

az enyém is hasonló, emellett van egy dell inspiron mini-m is, és azon is 70-80 fok között van a mag. kicsit bennem is van egy kis félsz, de nem egyedülálló a helyzeted.

(#390) apuc


apuc
őstag

Sziasztok!
Szerintetek normális ha ennek a Samsung NP300E5A notinak a CPU magja
és az alaplapja működés közben általában 45-50-55 fokos?

[link]

Igaz fut rajta szinte mindíg egy kis torrent, böngészés- de nekem melegnek tűnik...ha normális akkor jó, de nem tudom :U

(#391) DJGABI válasza apuc (#390) üzenetére


DJGABI
addikt

Ránéztem, enyém most így netezés közbe youtube, flash-es oldalak, ez + az, 40°C-os a NP300E5Z-m. Silent mode nincs esetleg bekapcsolva? Alapjáratnak az 50 fok már picit sok, de ha egyébként ha nincs vele gond akkor felesleges vele foglalkozni. 90 fok maxra vannak tervezve ezek a procik...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#392) apuc válasza DJGABI (#391) üzenetére


apuc
őstag

Köszi!A silent módot hol tudom megnézni vagy beállítani?A ventillátora nem zavaróan, de hallhatóan néha fel-fel pörög.
Én nem is a proci hanem az alaplap miatt - és a többi összetevő élettartama miatt- aggódom.

(#393) erahurka válasza apuc (#392) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam (NP300V5A) a Samsung Control Centerben lehet kapcsolgatni a Silent mode-ot. Meg van egy funkciógomb is hozzá. Ha nagyon forró a helyzet, azért Silent mode-ban is felpörög.

Viszont a proci teljesítményét erőteljesen visszaveszi ez a beállítás, nálam a 2,1 GHz-es Core i3 ilyenkor 800 MHz-en pörög, úgyhogy megsülni nem nagyon tud szerintem.

(#394) apuc válasza erahurka (#393) üzenetére


apuc
őstag

Köszi, beállítottam én is.
Jó csendes és nem is megy 53 fok fölé sem a proci, de szerencsére az alaplap sem.
Nekem nem baj ha lecsökken az órajel és a teljesítmény, általában nem kell itthonra a nagy teljesítmény.
Átkapcsolom ha mégis. :)

(#395) F_Petii


F_Petii
csendes tag

Sziasztok!

Van itt valakinek RF511-S04-e? Lenne vele egy kis problémám. Augusztusban vettem, tehát most lesz fél éves, a teljesítményével nincs is gond, hardverügyileg semmi problémám sincs vele.

DE: nagyjából másfél hónapja elkezdett a baloldali (zsanérnál lévő) sarka nyomásra nyöszörögni terhelésre(például ha annál a sarkánál emelem meg az egyik kezemmel). Szó szerint, folyamatosan egyre hangosabban, és ha a hűtő kivezetőnyílás mellett közvetlenül megnyomom, érzek egy kis mozgást az alsó és a felső borítás között, mintha folyamatosan lazulna kifelé a csavar abban a sarokban.

Ezenkívül a touchpad mellett jobbra, a matricák alatt, ha kicsit ránehezedek a borításra kattan egyet, majd mikor felemelem a kezem megint... (nem nagy nehézkedésre kell gondolni, elég, ha pl. gépelésnél letámasztom oda a tenyerem....) Ez is valamiféle összeszerelési hiba lehet szerintem.

Igaz apró hibák ezek, és a működésben nem befolyásolnak, de borzasztó idegesítőek hosszú távon, pedig tényleg nagyon vigyáztam rá, még a fóliák is rajta vannak, tehát érthetetlen.

Az lenne a kérdésem, hogy tapasztalt-e valaki ilyesmit, és hogy érdemes lenne-e ilyen panaszokkal garanciázással próbálkozni?

Lehet elég lenne meghúzni 1-2 csavart, de amíg gari van rajta nem merek hozzányúlni...

Előre is köszönök bármiféle ötletet, segítséget.

(#396) Mikisys válasza F_Petii (#395) üzenetére


Mikisys
őstag

Én elvinném a szervizébe, húzzák meg ők a csavarokat, vagy javítsák ki a hiányosságokat, hibákat.
Bár másmilyen gépem van, azért általában nem lehet ennyire érzékeny kisebb nyomásra, fogdosásra.
Megnyomkodtam a gépem, nem ropog, nem nyöszörög, stabil a háza, zsanérjai is szépen mozognak.

Üdv!

(#397) Llyd


Llyd
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Samsung RV508-A01HU notebookom van. Két problémám van csak vele: egyik, hogy virtuálisan nem kezeli a 64 bites oprendszereket (munkahelyen ezekkel foglalkozok, notit "örököltem"), a másik, ami idegesítőbb: targus notebook hátizsákban hordom a gépet, plusz puha tartóban, vigyázok rá, mégis minden indításkor másik sarokban kifehéredik a display, és alig látni. :F Egyértelműen meg van nyomva, mert a kijelző borítása marha vékony, s a legkisebb nyomás is átmegy egy-az-egyben a kijelzőre. :W
Sajnos garanciaidő lejárta után kaptam kézhez. Csak gondoltam megosztom.

(#398) fluiid


fluiid
csendes tag

Sziasztok, nem tudjátok kapható itthon a Series 7 Chronos valamelyik fajtája?
Köszi!

Que?

(#399) traders válasza erahurka (#393) üzenetére


traders
tag

Az NP300V5a-nak miért kér admin hozzáférést mindig a Control Center? Hogy lehet a fényerőt állítani a program nélkül de ugyanúgy a gyorsbillentyűt használva?

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#400) erahurka válasza traders (#399) üzenetére


erahurka
félisten

Az FN funkciókat mind a Control Center vezérli, sajnos nem lehet megkerülni.

Nem tudom miért kér admin hozzáférést. Nincs valami "emlékezz a döntésemre" cucc amit ki lehet pipálni? Meg ControlCenterben lejjebb lehet venni a biztonságot, és akkor talán nem kérdezi majd. Én teljesen nullára húztam, sose zargat semmivel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.