Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#401) traders válasza erahurka (#400) üzenetére


traders
tag

Igen ezt énis így oldanám meg, csak az a baj hogy a gépen van admin és általános felhasználó és az általános felhasználó agyára megy :( adminnál észre sem venni :)

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#402) erahurka válasza traders (#401) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam csak egy admin felhasználó van úgyhogy ebben nem nagyon tudok segíteni.

Viszont ez a ControlCenter csak egy "távirányító" a windows beállításaihoz, ezeket a dolgokat simán windowsban is lehet állítani. Csak meg kell keresni hol.
Ugyanaz a csúszka van a Vezérlőpult--->Rendszer és biztonság részben, azon belül a műveletközpontnál. Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása.

[ Szerkesztve ]

(#403) Mikisys válasza traders (#399) üzenetére


Mikisys
őstag

Vezérlőpultban a display, képernyő-kímélőnél lehet állítani.
Alkalmazni kell a választott beállítást, majd ok-val menteni, utána már ennek a beállításnak megfelelően kell működnie.
A jelszót érdemes kivenni, Admin nincs, ha csak egy ember használja a gépet, tehát azt is be kell állítani.

Üdv!

(#404) sanyichan


sanyichan
csendes tag

Sziasztok!

Van egy samsung rv 509-es gépen. Segítséget szeretnék kérni tőleteket. A wlannal van olyan probléma hogy egy idő után megszakad a kapcsolat a routerrel, és a kiírja hogy korlátozott hozzáférés. Csak újra indítás után lesz megint jó kapcsolat. Van mikor 1-2 napig jó, aztán meg van olyan hogy 3-4szeri indítás után lesz működő képes. A router tökéletes mert másik két kütyü látja és műxik rendesen.Gyári telepítő lemezzel van telepítve. A rendszer W7 64bites.Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#405) erahurka válasza sanyichan (#404) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom neked is ez az inteles adapter van a gépben. Próbáld letörölni a driverét aztán felrakni újra, esetleg egy frissebb változatot.
Én olyat is hallottam, hogy túl sok kütyüt csatlakoztattak wifire, és nem tudta mindet kiszolgálni. A legtávolabbit folyton ledobta. Esetleg ez is lehet, bár két kütyü meg a noti nem tűnik vészesnek.

Nekem hasonló problémám volt a FSC gépemmel. A windows kiváló kapcsolatot írt és 52 megabites sebességet, de net mégsem volt. Kapcsolat javítása és egyéb megoldásnak tűnő dolgok meg egyszerűen nem válaszoltak. Sajna nem találtam megoldást, azaz végül is mégis, a Samsung notimat :D

(#406) sanyichan válasza erahurka (#405) üzenetére


sanyichan
csendes tag

Köszi a segítséget. A router alatt fekszek kb 40cm-re.Igen inteles a wifi benne.2db Samsung Galaxy s van még a wifin meg a pc,meg egy dreambox.Azokon már túlvagyok amit leírtál, de hátha megjavul. Ma este 7-től megy de még nem dobta le. A router TP linkes 2 antennás. Nagyon szeretem mert jó kis gép.Neked is volt már ilyen problémád?

(#407) erahurka válasza sanyichan (#406) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem olyan bajom volt hogy a Corvinban alig bírtam felcsatlakozni a wifire, de ez megoldódott azzal, hogy elkezdtem máshova ülni, konkrétan a Subway elé, ahol viszont minden simán ment. Meg egyszer KFC-ben bizonyos időközönként ledobált. Meg néha nem igazán akar felcsatlakozni az amúgy jónak tűnő hálózatra. De amit te mondtál nem volt még soha.

Hehe, nekem is TP-Link van itthon :D FSC-m nagyon kínlódott vele anno, de ez a Samsung szépen fogja a jelét, igaz, közben fel lett hozva kábel is a szobámba. Alapvetően jó routereket gyárt, az egyetlen baja, hogy nem szeretik a PS3-ak.

Sajnos nem vagyok annyira pro ezekben a dolgokban. Remélem valaki segít vagy megoldódik magától a gondod.

(#408) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!
Lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb topic, de nem találtam olyat ami jobban illene a problémámhoz.
Egy ideje az MKV videóknál azt csinálja a gépem, hogy ha elindítom, elkezdi felzabálni a memóriát, és egyszerűen használhatatlan. Hiába zárom be a videólejátszó progit, a gép még mindig 95% körül használja a RAM-ot. Most sikerült annyival előidéznem a jelenséget, hogy jobbklikkeltem a fájlon.
Régen nem csinált ilyet, de egy ideje az újonnan letöltött MKVkkal ez van. Fura és idegesítő.

(#409) Johny1


Johny1
csendes tag

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni, az alábbi témában.
Ősszel vásároltam egy NP-RF511-S03HU gépet.[link]

A rendszermemóriáját szeretném növelni, mert gyárilag,csak az egyik slotban van 4GB-os, 1333MHz-es, Cl9-es időzítésű.
Kit-ben gondoltam, (2db) 2x4GB-osat, de 1333Mz-es, csak Cl9-es időzítésűt találtam.
Viszont felkeltette atz érdeklődésemet, egy KINGSTON RAM[link], ami az adatokat elolvasva, nem tűnik rossz választásnak, hiszen Cl7-es időzítéssel 1333MHz-et tud. Mielőtt döntenék, azért szeretném ebben a témában sokkal jártasabb ember véleményét kikérni.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Johny

(#410) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Samsung Series 3 notebook. B950-es - GT520MX kombóval.

A webcam-et aktiválni kellene, vagy merre tudom ezt "bekapcsolni"? Drivere fennvan. Skype-pal pl. valamiért videóhívást sem tudok kezdeményezni, s fogadni sem.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#411) runner 125 válasza runner 125 (#410) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megoldva, skype-ba valamiért nem a webcam volt kiválasztva elsődlegesnek, sry. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#412) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Milyen összeférhetetlenség lehet egy új samu laptop és egy új Kingston pendrive között?
A laptop: Samsung RV 511 A02HU
A pendrive:Kingston DT101G2/16GB

A jelenség: A három usb portból az egyiket egérnek használom, azzal egyszer próbáltam a pendrájvot, akkor ment. A másik kettő napi használatban van, állandóan cserélgetem bennük a perifériákat, de itt is megy többnyire az egyikben. A harmadik viszont nem kezeli. Állandóan eldobja az eszközt, egy képet sem tudok rá felmásolni. Kb 2 másodpercenként elveszíti megtalálja és ezalatt folyamatosan villog a pendrájv.
A környezet:
Windows 7 HP - Regisztrált, teljesen hivatalos, a laptoppal vásárolt win.
Windows 8 beta
Mindkét rendszerben ugyanaz az usb port vacakol. Van medialejátszóm, azzal nincs gond. Elvittem máshoz a pendrájvot, nem volt vele gond, Volt nállam vagy 10 féle pendrájv egyikkel sem volt gond.
Szóval miért nem szereti az az egy usb port?

(#413) DJGABI


DJGABI
addikt

Na, a picit több, mint 3 hónap alatt már nem minden olyan szép és jó, leszállt a rózsaszín köd. Előjöttek a hibák...
1. A ház a hűtő nyílásánál nyomás hatására (Esc bill mellett gépet alul-felül megfog, összenyom. szeretem birizgálni a gépet, csak azért tűnt fel) recseg, nyikorog
2. Töltő csatlakozója _bedugva_ fel-le millimétereket mozog (most még nem vészes, de ha egyszer elfárad para lesz, alaplapcsere?)
3. (valószínűleg Connectify miatt, pszt, csak a szerviz meg ne tudja) ha nincs max jelerősség a WiFiről gyakran ledobál (2-3as jelerősség, mellettem csomó laptop simán rajt marad ugyan azon a hálózaton...) meg úgy általában baromi gyenge a vétele. Random kékhalálok (havi 1 kb) a zsintel driverre hivatkozva :((

4. már kezdettől fogva így van: alvó állapotba tetű lassan megy (30-40mp kb, szégyen ez egy i3-tól), szerintem Samu driverektől lesz
5. és a legrosszabb: pixelhiba (bár inkább csak beégett pixelek, egy pixel fixer videó simán kihozza, de akkor is gáz)

(+1. a képernyő kerete köré még jutott, akkor a billentyűzet köré nem tudom miért nem matt feketét tettek, ez a csillogós felület rohadt zavaró)

Szakdoga, záróvizsga miatt most nem szívesen adnám be szervizbe, de amint letudom a sulit az lesz.... Ez nagyon gáz egy pár hónapos laptoptól, főleg ezért az árért. Az előző laptopom, Acer 5536G két év alatt negyed ennyi hibát nem produkált.... :(

Samsung NP300E5Z-S02HU-ról még mindig

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#414) Mikisys válasza DJGABI (#413) üzenetére


Mikisys
őstag

Minél hamarabb viszed szervizbe, annál hamarabb javítják meg és olcsóbban.
Ezt tudom ajánlani.

Üdv!

(#415) erahurka válasza Mikisys (#414) üzenetére


erahurka
félisten

Viszont ha garis még neki, akkor ingyen javítják.

(#417) DJGABI válasza erahurka (#415) üzenetére


DJGABI
addikt

Persze hogy garis, írtam is hogy csak pár hónapos a gép. Gondolom Mikisys arra írta hogy olcsón javítják, mert a pixelhiba pont nem tartozik a jótállás keretébe...

Hirtelen ezt találtam [link], de ez csak vásárlás utáni 3 napig érvényes ha jól értelmezem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#418) v.attis válasza DJGABI (#417) üzenetére


v.attis
őstag

Hál'Istennek, nekem nincs komolyabb hibám a gépemmel, de a burkolati hibákhoz hozzászólnék: nekem billeg a gép az asztalon. Épphogy észrevehető, de billeg. A bal alsó és jobb felső sarka fekszik fel és a másik kettő a billegős. Kicsit gáz...

(#419) erahurka válasza v.attis (#418) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem is hasonló a helyzet. Nálam viszont a jobb alsó sarka van a levegőben, mert a vele sréhen szemben lévő talpnál nehéz a gép, és lenyomja az asztalra. Viszont kérdés, meddig viseli el a hardver ezt az enyhe csavarást. Az a gyanúm, hogy nem sokáig :/
Lehet egyszer majd nekiesek körömreszelővel a talpainak :D

NP300V5A az én esetemben.

[ Szerkesztve ]

(#420) runner 125 válasza v.attis (#418) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért az úgy komoly...

Nekünk is van itthon egy Series 3, viszonylag sokat megy, de egyelőre semmi, de semmi probléma nincs vele.

Megnéztem ezt felfekvés dolgot - nem az asztallapotok ferde? :D Nálunk üvegasztalon van, de tökéletesen leér mind a 4 kis gumi gombja.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#421) v.attis válasza runner 125 (#420) üzenetére


v.attis
őstag

Áááá, nem az asztal, a gép van megcsavarodva. Minden asztal minden pontja nem lehet hibás, hogy ugyanúgy billegjen a gép rajta.

(#419) erahurka: Tulajdonképp én is ezt mondtam, csak máshogy, nekem is a jobb alsó sarka lebeg...

(#422) runner 125 válasza v.attis (#421) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, még elképzelni sem tudom, komolyan.

Eleve ezek a kis gumibakok nyomásra változtatják minimálisan a formájukat, szóval, ha valóban lenne egy minimális aszimmetria, akkor el kellene nyelniük.

Ahhoz, h valóban "billegjen" a gép, brutálisan csavarodottnak kellene lennie. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#423) v.attis válasza v.attis (#412) üzenetére


v.attis
őstag

Erre még mindíg nincs ötletetek?

Azóta kipróbáltam a pendrájvot más rendszereken: Ubuntu, kubuntu, win7 és win8.
Minden rendszer alatt a jobboldalon levő usb portok közül a hozzám közelebb levő nem kezeli a pendrájvot. Állandóan ugrál megtalálja-eldobja, megtalálja-eldobja. Csak ezt az eszközt és csak ez a port. Ugyanez a port minden más usb-s eszközzel megy gond nélkül. Ugyanez a pendrájv más portokban megy gond nélkül.
Ötlet?

(#424) v.attis válasza runner 125 (#422) üzenetére


v.attis
őstag

4 db sárga csekket elhúzok a jobb alsó lába alatt úgy, hogy észre sem veszi a gumi talpat. :))
És ez nem vicc! Most ez van itt az asztalon és ki is próbáltam rögtön. :DD

(#426) v.attis válasza jeni (#425) üzenetére


v.attis
őstag

Épp ezaz! Minden mást rendesen kezel! Az 1 gigás mp3 lejátszóval nem vacakol, a digit fényképezővel sem, a telefonnal sem, a nyomtató és a külső dvd író is megy vele. Csak a pendrive nem megy és csak ebben az egy portban nem megy.
Létezik ilyesfajta összeférhetetlenség? Illetve lehet, hogy az az egy port nem sima usb? Jelölés nincs rajta, hogy különbözne...

(#429) v.attis válasza jeni (#428) üzenetére


v.attis
őstag

Na, ez jó. Rossz driver, mi? Négy oprendszer valahogy ugyanazt a rossz drivert tette fel....? Ráadásul a négyből kettő linux.

Egyébként igen, az a tipus amit az előzőben linkeltél.
Majd ha hazamegyek akkor jobban utánanézek a kézikönyvben, hogy nincs-e róla valami, lehet, hogy valami mást tud az az egy usb port mint a maradék kettő. Mondjuk jelölve nincs rajta semmi.
Ráadásul a vele kapott win7-et használom, már ha kifizettem.

Meg miért csak ezzel az eszközzel?

Nem tudom hova tartozok, melyik szervízhez, de én Szeghalmon lakom, jó messze budapesttől...

(#430) v.attis válasza jeni (#428) üzenetére


v.attis
őstag

Egyébként Te a samsungnál dolgozol? Ha privátban küldenél egy e-mail címet akkor csinálnék otthon egy videót amin részletesen megnézheted pontosan hogyan is viselkednek a szóban forgó eszközök.

(#431) v.attis


v.attis
őstag

(#433) sinus1


sinus1
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel a problémával már jelentkeztem az azonnali kérdések topic-ban, de ide is írok látva néhány korábbi hozzászólást. Vettem egy Samsung NP300E5Z laptopot. Normál (net) használat mellett is 53-55 fok win7 és linux alatt is (silent mód nincs bekapcsolva). Játék közben (illetve bármikor, ha megy az nv kártya) 70-80-ra megy fel. Mennyire "normális" ez?

(#434) P2000


P2000
csendes tag

Üdv márkatársak

Boldog tulajként eltöltött másfél év hibátlan működés után lenne egy kis problémám az R580-ammal:
Az utóbbi időben 10-15 perc játékidő után néhány másodpercre nagyon durván elkezd akadni, recsegő, torz hangok kíséretében, ami utána 1-2 percenként megismétlődik és egyre hosszabb ideig tart. Egy Skyrim vagy gta4-nél még lehetne akár a "gyenge" gépre is fogni (korábban mindkettő simán futott megfelelő beállítások mellett), de ugyanúgy előjön ez a hiba még az NFS-Porsche-nél is. Próbálkoztam rendszer újratelepítéssel, de semmit se változott a helyzet...
Haldoklik a proci, vagy a vga? Nem találkozott más még ilyen problémával? Érdemes ezt garanciába visszavinni?
Előre is köszönök minden választ és segítséget!

(#436) P2000 válasza jeni (#435) üzenetére


P2000
csendes tag

Köszönöm a gyors reakciót!
Igen, sajnos mindnél, a legkisebb gépigényű 3D-s játéknál is.
Milyen tesztprogramot ajánlasz lefuttatásra?

(#438) P2000 válasza jeni (#437) üzenetére


P2000
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!! :R

(#439) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.. A segítségetek szeretném kérni.. Hamarosan be akarok ruházni egy kicsi hordozható eszközre. Netbook vagy tablet természetesen. Na és ebben vagyok tanácstalan. :D Nem tudom eldönteni hogy mit melyiket vegyem. Tabletet vagy netbookot? Ti mit vennétek a helyemben, és milyen érvek alapján?? A másik: Hogy ha netbookra esik a választás akkor melyiket ajánljátok ami használtan nem drágább mint 60k??

Én ezeket néztem ki,.

Samsung N150
Samsung N210
Samsung NB30

ezekről mi a vélemények?? Jó választás pl a n210 vagy a n150??

Várom válaszotok.. Üdv: Robi :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#440) erahurka válasza roberto211 (#439) üzenetére


erahurka
félisten

Attól függ mire akarod használni. Mennyire van szükséged fizikai billentyűzetre, milyen programokat akarsz használni (kell-e a windows, vagy elég egy Android/iOS).

(#441) roberto211 válasza erahurka (#440) üzenetére


roberto211
őstag

fizikaira nem nagyon, hát természetesen, webezésre, skypeolásra, msn, meg néha szövegszerkesztés

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#442) erahurka válasza roberto211 (#441) üzenetére


erahurka
félisten

Hát ha nem zavar hogy nincs billentyűzet, akkor szerintem tabletet vegyél. A netbookoknak a tabletek piacra lépésével leáldozott. Tovább bírja az aksi, és amiket leírtál szerintem mindet tudja. Plusz a felhasználói élmény is sokkal jobb.

(#443) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék [erről] a laptopról, ugyanis már két hete kinéztem magamnak egy toshiba l750d 16k-át, de sajnos elbizonytalanodtam vele kapcsolatban mert olvasgattam negatív véleményeket elég sokat.
Ez a samsung mennyire lenne versenytársa a 16K-nak a játékok, hogy futnak rajta?
Nézegettem a notebookcheck benchmark eredményeit és összehasonlítva a samsungban lévő Intel Pentium B950 2.10GHz-es procit erősebb mint a toshibában lévő A6-os.A vga-k terén viszont az intel mellett lévő 520mx nem sokkal gyengébb a 6540G2-nél!

Mi a véleményetek?

(#444) erahurka válasza Teodor52 (#443) üzenetére


erahurka
félisten

Én 520MX-szel kapcsolatban tudok nyilatkozni, nekem is ilyen van a gépemben core i3 procival. A régebbi címeket jól viszi, viszont az újabb dolgokkal meggyűlik a baja néha. Alan Wake pl. épp hogy elfut, ha ennél egy kicsit is gyengébben menne, már élvezhetetlen lenne.
Viszont ha 6540G2 csak kicsit erősebb, akkor az sem lesz szerintem egy durva játékgép.

Nézz még körül, ilyen árban és tudásban vannak jó Lenovo és Asus gépek is.

[ Szerkesztve ]

(#445) Teodor52 válasza erahurka (#444) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ok!

Köszi!

(#446) szdali


szdali
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Karácsonyra vettem egy Samsung 300E5Z-So2 -es notebookot, feltelepítve, hogy egyből tudjam használni. Most újra próbáltam telepíteni, s kiderült, nincs hozzá valami HD Drive (előzőleg megvásárolt Microsoft Windows-om van, de az nem elég). Állítólag, kellett volna kapnom hozzá ezt a HD Drivet, amit a Samsung termékekhez adnak (nekem nem volt a csomagban). Ahonnan vettük ott azt mondták, a netről kell letölteni, de hol és hogyan?? Ebben kérnék segítséget.

Előre is köszönöm!

(#447) had423


had423
aktív tag

Ki vette már észre, hogy a pc játékok téma háttérképén lévő laptopon fordítva van a samsung felirat? :DDD

(#448) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!
Megjött a samsung np300e5z s04h laposom és miután bekapcsoltam azt írja, hogy no drives assigned.
Majd Cutemouse v1.9
Installed at PS/2 port
c:>_
és ez villog!
Mit csináljak?
Próbáltam betenni a telepítő cd-ét és arra sem reagált!

(#449) Mikisys válasza v.attis (#423) üzenetére


Mikisys
őstag

Van ötletem:
Irány a szerviz, cseréljék ki az USB csatlakozást, vagy alaplappal együtt.
Nekem mindegyik USB aljzat remekül működik, bármit dugok is bele.
-
Már több, mint négy hónapja napi használatban van a gépem és még mindig meg vagyok elégedve vele.
Nem melegszik, nem fagyogat, szép a képe, nem mocorog, nem nyikorog, nem lötyög semmije.

Üdv!

(#450) Mikisys válasza v.attis (#421) üzenetére


Mikisys
őstag

Próbáld meg a gumilábakat kicsit kijjebb húzni-beljebb nyomkodni és közben próbálni az asztalon, hogy billeg-e?
Ha nem lehet sehogyan sem beállítani, akkor irány a szerviz, javítsák meg ott.
A lötyögős csatlakozók, billegő ház, könnyen benyomódó billentyűzet, előbb-utóbb komolyabb hibáig fajulhat, tehát érdemes minél hamarabb kijavíttatni a hibás részeket.

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.