Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic

Hozzászólások

(#601) saucelori válasza terencehill (#600) üzenetére


saucelori
tag

EASEUS Partition Masterrel látod a rejtett partíciót, én holnap leformázom, majd kiderül, hogy mi lett a vége.
A biztonság kedvéért vettem egy usb racket, erre rá lehet kötni dvd írót, winyót is, majd kipróbálom holnap :)

(#602) pandion válasza SZATA (#592) üzenetére


pandion
tag

Helló kollega!

Köszönöm szépen! Hát erre nem jöttem volna rá, pedig átnéztem a beállításokat, de nem is feltételeztem, hogy bármi köze lenne ennek a fast startnak a fedél lecsukásához :D Fogalmam sincs amúgy mire jó ez.
Egyébként ez a Fn + F8-as mode váltás mire jó pontosan?

Köszi még 1x!

(#603) erahurka válasza terencehill (#600) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem nem. Eleve mikor rejtett partícióról telepítette magát a win7 kérdezte hány részre ossza a vinyót meg ilyenek. Aztán megformázta. De azért várd meg hogy saucelori mit tapasztal nehogy miattam kitöröld a rejtett partíciót :B

(#604) saucelori válasza erahurka (#603) üzenetére


saucelori
tag

Na felléptek a problémák, ezek nélkül nem is lenne érdemes élni :DD
Lementettem a recovery partíciót, készítettem biztonsági mentést egy másik vinyóra biztos ami biztos alapon.
Leformáztam a rejtett partíciót és hozzácsaptam azt a 15gb-nyi helyet a d:/ partícióhoz.
Na ekkor megint ugyanaz fogadott: operation system not found.
Bioszban átálítottam, hogy a lementett dolgokon lévő vinyóról bootoljon, 6 perc után az aesus visszaállította a dolgokat, de a gyári vinyóról nem tud bootolni.
Most kell a net stb. ezért, majd éjfél fele teljesen leformázom a gyárit és megnézzük, hogy mi ír ki.

(#605) terencehill válasza erahurka (#603) üzenetére


terencehill
tag

ja nekem pont az lenne a lényeg hogy letudjam törölni a rejtett particiót mert külső adat vinyónak szeretném használni

---

(#606) saucelori válasza terencehill (#605) üzenetére


saucelori
tag

A legegyszerűbb az, hogyha az asztali gépedbe berakod és leformázol rajta mindent.
De nekem az elromlott, így kénytelen vagyok sufnituningolni :DD :Y

(#607) saucelori válasza erahurka (#603) üzenetére


saucelori
tag

Sikerült megcsinálnom gépemet.
Letöröltem a rejtett partíciót.
Mégpedig úgy, hogy a notebookomhoz hozzákötöttem egy dvd író/olvasót, beleraktam egy telepítőlemezt (windows 7 ultimate) és leformáztam benne mindent, ami a vinyón volt.
Nagyon hosszadalmas volt, de megérte kivárni :))

(#608) SZATA válasza pandion (#602) üzenetére


SZATA
senior tag

Annak a kombinációnak a többszöri megnyomásával lehet választani csendes, takarékos / normál / speed mode / speed boot között. A 3. az tudja, h az aktív ablaknak (amit ki is ír) ad plusz teljesítményt, a 4. opciónál lefuttat egy optimalizálót ami a gyorsabb indítást szolgálja.

Kérdés: Hol lehet állítani, h bekapcsoláskor ne kapcsolja be a BT-t, viszont a NumLock-ot igen?

(#609) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Sziasztok
Nekem van egy RV511 laptopom.
Tökéletesen megvagyok vele elégedve, de egy újratelepítés során véletlenül formáztam azt a meghajtót is amit a Samsung hozott létre amin voltak a driverek és a különböző segéd programok. Ezt a meghajtót hogyan tudnám visszavarázsolni abba az állapotba ahogy volt. Van biztonsági mentésem a c meghajtóról, de amikor felakarom telepíteni a recovery solutiont, akkor kiírja, hogy nincs a meghajtón samsung által lefoglalt terület.
A commaderben megjelent egy harmadik partició is (az volt eddig a lefoglalt terület) Gondolom a mostani sima meghajtóból kell valahogy lefoglalt területet készíteni, milyen módon lehet?
Ha ez megvolna akkor már gyorsan visszabírnám állítani a gépet a mentett állapotban, utána letölteném a segédprogramokat a samsung honlapjáról, feltelepíteném a harmadik meghajtóra, és lehetne vele tovább dolgozni.
Köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#610) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Hívtam a samsung telefonos szolgálatát, ott azt mondják, hogy nem lehet visszaállítani azt a particíót. Esetleg vigyem szervízbe, ott megcsinálják (persze pénzért).
Állítólag azért ír ki a recovery telepítéskor, hogy "nincsen a samsung által lefoglalt terület a számítógépen. Telepítés megszakad"
Esetleg van valakinek egy "iso" fájl a rejtett meghajtóról?
Igazából csak a recovery érdekel, mert anélkül nem tudom visszaállítani a programjaimat.

(#611) saucelori válasza CsabaTompa (#610) üzenetére


saucelori
tag

Nekem van mentésem a recovery partícióról, ha budapesten laksz megcsinálom neked vagy odaadom.

(#612) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Nem-nemvagyok budapesten.
Nem tudod felrakni valahova? tárhelyre? Nagyon jó lenne.
Ha sikerülne valamilyen módon hozzám kerülni, akkor meglehet csinálni?
Nem vagyok analfabéte a gépekhez, de azért nem vagyok informatikus.

[ Szerkesztve ]

(#613) saucelori válasza CsabaTompa (#612) üzenetére


saucelori
tag

15gb, nem hiszem, hogy fel tudom tölteni,
Viszont én tegnap formáztam le a vinyómat és raktam fel rá ultimate-et.
Ha van valamilyen ötleted, hogy hova töltsem fel akkor megoldható lenne,

(#614) saucelori válasza CsabaTompa (#612) üzenetére


saucelori
tag

Én se vagyok informatikus, de meg tudnám csinálni neked.
Vagy leírom, hogy hogy kell, ha sikerül megoldani ezt a problémát, hogy felrakjam.

(#615) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Köszönöm.
Természetesen keresek olyan tárhelyet. Ingyenes, feltölthetőt.
Vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#616) saucelori válasza CsabaTompa (#615) üzenetére


saucelori
tag

Rendben :)

(#617) CsabaTompa válasza saucelori (#616) üzenetére


CsabaTompa
tag

Olyan magyar oldalt találtam ami enged feltölteni max 2 gb-t. Persze feldarabolással enged bármennyit.
A feldarabolásról van egy leírás. Utána én pedig itt összeraknám.
Így feltudod tenni? Mert akkor elküldöm a linket.
Esetleg távoli kapcsolattal lehet fájlokat másolni. Még lehet könnyebb lenne.
egymás közt létrehoznák távoli kapcsolatot, megosztanád azt a fajlt, és én meg itthon átmásolnám.

(#618) terencehill válasza CsabaTompa (#617) üzenetére


terencehill
tag

nem kaptatok amúgy recovery dvd-t a géphez?
én abból asztali gépen csináltam egy iso-t ,és azt pendrivera (mert nekem nincs dvd meghajtó)
ami nekem a gépemen van (még nem töröltem le) az azért olyan sok giga mert benne van minden samsung progi amit utána a honlapról is letölthetsz -szerintem

[ Szerkesztve ]

---

(#619) CsabaTompa válasza terencehill (#618) üzenetére


CsabaTompa
tag

Az a recovery dvd nekem is megvan, de azon csak a win7 van a rajta, a samsung előre telepített programjai, nincsen rajta. És addig míg nincs létrehozva samsung által lefoglalt terület nem engedi felrakni a recoveryt.

(#620) CsabaTompa válasza saucelori (#616) üzenetére


CsabaTompa
tag

Azt mondják nálunk az "okos rendszergazdák", hogy sokkal egyszerűbb létrehozni egy ftp kapcsolatot, te ott megosztanád csak azt a mappát, én meg itthon átmásolnám.
Mit szólsz hozzá?

(#621) terencehill válasza CsabaTompa (#619) üzenetére


terencehill
tag

O.M.G. :W jólvan akkor úgy érzem ezzel még én is fogok szívni, mert jövő héten a hddt kivenném és ssd-t rakok helyébe, amit úgygondoltam hogy usb ről simán felrakok-de ezek szerint nem, (nem értem mért nem tudnak egy rendes telepítő lemezt adni kb 50ft egy dvd :F )

[ Szerkesztve ]

---

(#622) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Gondolom, hogy a FreeDOS-szal vásárolt gépeken nincs rejtett partíció. de ha telepítőlemez sincs a gép mellé, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy a drivereket nekem kell kézzel összekaparnom, vagy hogyan jutok még hozzá? Esetleg a Samsungokon is van olyan lehetőség, mint a Fujitsu-kon, hogy automatikusan képes magát a netről frissíteni?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#624) lacibacsi válasza jeni (#623) üzenetére


lacibacsi
addikt

Win7 64bit-et szeretnék feltenni, ha sikerül megoldanom a biztonsági mentés lemezéről való telepítést...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#625) CsabaTompa válasza lacibacsi (#624) üzenetére


CsabaTompa
tag

Innen le tudsz szedni minden hozzávaló programot.

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/NP-RV511-A01US

persze válaszd ki a te gépedet.

[ Szerkesztve ]

(#626) lacibacsi válasza CsabaTompa (#625) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#627) CsabaTompa válasza terencehill (#621) üzenetére


CsabaTompa
tag

Neked még megvan a rejtett partíció? Tudsz róla készíteni biztonsági mentést?

(#628) pandion válasza SZATA (#608) üzenetére


pandion
tag

Nekem nem kapcsol be a BT magától, valahogy letiltottam, de nem tudom hogyan, majd megnézem hátha rájövök, a numlock-ra nincs ötletem, (tudom, most sokat segítettem :) bocs)

(#629) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Hello
Előjött egy olyan probléma, hogy a képernyő felnyitásakor nem indul el a laptop.
Felvan telepítve a fast start, de nem reagál semmire.
Valakinek ötlete?

(#630) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Megvan a megoldás. Újratelepítettem az egész -fast start- programot, és megoldódott.

(#631) saucelori


saucelori
tag

Van egy samsung N145 Plus notebookom.
Felraktam rá egy windows 7 ultimatet, erre feltelepítettem az Easy Display Managert.
A hiba ott kezdődik, hogy a fényerőt nem tudom változtatni az fn + le gombbal.
Ha valaki tudja orvosolni nekem ezt a problémát, azt nagyon megöszönném :R

(#632) izsob


izsob
tag

Sziasztok! A Series 3-nak, hogy lehet a szigetes billentyűzet alól kitakarítani az aláragadt koszt?

(#633) izsob


izsob
tag

És az miért van, hogy ha alvó állapotból felébresztve, elindítom a bf3 at akkor kékhalállal újraindul. ha kikapcsolás után indítom akkor minden rendben. Memória volt bele rakva plusszba. egy kingmax ram, de lehet h egy oprendszer ujrarakás segít rajta?

(#634) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Ma hozzájutottam a Samsung N300E5Z laptophoz. Most itt van mellettem frissen bekapcsolva. Aksit merítem hogy feltölthessem! Az lenne a kérdésem hogy hogy is van a laptop aksi kisütése?

Továbbá egy érdekesség. BIOS-ba benn vagyok és néha néha magától egy extra picit bevibrál a kép! Ez mitől lehet? Nem érintkezik rendesen az akksi? Vagy túl gyenge az energia? Fóliát lekéne szednem róla? Aggódok!

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#635) dJ Peer válasza Carasc0 (#634) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Nem kell kisütni, legalábbis én nem sütöttem ki.
Sokkal többet segítesz neki, ha kiveszed az aksit, amikor áram alatt van.

A fóliát szedd le, szerintem semmi értelme. Az aksi biztos jól érintkezik.

(#636) Carasc0 válasza dJ Peer (#635) üzenetére


Carasc0
őstag

Hali!

Köszi! A laptop megy hétfőn gariba csere. Nem javult meg. Néha néha bevibrál/bevillan. Ez nem természetes.

A te laptop kijelződ sosem csinált ilyet?

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#637) saucelori


saucelori
tag

Van egy samsung N145 Plus notebookom.
Felraktam rá egy windows 7 ultimatet, erre feltelepítettem az Easy Display Managert.
A hiba ott kezdődik, hogy a fényerőt nem tudom változtatni az fn + le gombbal.
Ha valaki tudja orvosolni nekem ezt a problémát, azt nagyon megöszönném :R

(#638) dJ Peer válasza Carasc0 (#636) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Csak a biosznál csinál ilyet, vagy már raktál rá op. rendszert?

Az enyém akkor vált fényerőt, ha pl. kihúzom a tápot, elmegy az áram, stb.

[ Szerkesztve ]

(#639) Carasc0 válasza dJ Peer (#638) üzenetére


Carasc0
őstag

Debiánt tettem fel és már konzolba is csinálta. Grafikusan telepítettem és ott is randomszerűen csinálta!
Ami poén hogy ha hálózatról használom akkor nem csinálta, legalább is nem tapasztaltam eddig, csak akksiról!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#640) dJ Peer válasza Carasc0 (#639) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Csinálhatnál róla egy videót, megnézném, ha tudsz.

(#641) saucelori válasza saucelori (#637) üzenetére


saucelori
tag

Kérlek segítsetek, nagyon zavaró, majd kisül a szemem :(

(#642) Carasc0 válasza dJ Peer (#640) üzenetére


Carasc0
őstag

Rendben, holnapi nap folyamán felteszem! De könnyű elképzelni. Típikusan olyan mint amikor áramingadozás van és bevillan a képernyő. Vagy mikor az ember pislog.

Meg nem tudom de olyan furcsa az akksi is. 1. feltöltés után is szerintem elég hamar lemerül!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#643) dJ Peer válasza saucelori (#641) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Tudod állítani a fényerőt az energiagazdálkodásban is. Az Fn+gombok csak egyszerűsítésnek vannak benne.

(#644) saucelori válasza dJ Peer (#643) üzenetére


saucelori
tag

Az energiagazdálkodásokban lehet állítani a fényerőt, de az nem gyakorol hatást a kijelzőre.
Nem tudom mi a baj :(

Amúgy Samsung N145 Plus.

[ Szerkesztve ]

(#645) Carasc0


Carasc0
őstag

Meg ami nekem nagyon fura hogy írdatlan egyszerű a BIOS-a. Alig van benne valami beállítás. Tesóm DELL-je 10x több opciót tartalmaz pedig már 3 éves a laptop. Nem zavar csak olyan fura!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#646) saucelori válasza dJ Peer (#643) üzenetére


saucelori
tag

Probléma megoldva, csak a samsung update plust kell felrakni és frissíteni az illesztőprogramokat.

(#647) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Alighanem potnosítani tudom a problémat! A teljesen új laptopom csak akkor villan meg/vibrál, ha alacsony a fényerő! Gondolom ez sem természetes tehát ezt is gariztassam?

Előre is köszönöm!

Továbbá azt nem értem, hogy ha beállítom a BIOS-ba a fényerőt, majd kilpek a BIOS-ból akkor nem fogadja el! Egyszerű a standard fényerővel indul a GRUB, majd a linux is! Ez természetes?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#649) hzsolti94


hzsolti94
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne, hogy mi a véleményetek a samsung rc530 típusú notiról! A másik lehetőségem egy dell inspiron 5110 lenne. A samsung mellett szól a jobb vidi kari és a matt kijelző. A dellről mondta egy számítógépekkel foglalkozó emberke h megbízhatóak és kevés a gond velük, viszont a samsungokról nincs tapasztalata. Szerintetek?

(#650) erahurka válasza hzsolti94 (#649) üzenetére


erahurka
félisten

Dell mellett szól az is, hogy 3 év gari van hozzá. De nem hinném hogy egy Samsunggal sokkal több baj lenne mint egy Dellel.

Mire akarod használni? Ha fontos a jó billentyűzet akkor egyértelműen Samsung. Inspiron 5110-es szériájának a billentyűzete botrányosan szar.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Samsung notebook topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.