Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) csubííí válasza autotaxmo (#999) üzenetére


csubííí
senior tag

Ha maga az értesítést (nem az ott lévő szöveget) "nyomva" tartod, nem jön be egy másik beállítási lehetőség?
Elméletileg az elnavigál oda ahol kikapcsolható.

(#1002) fehér_ember válasza migabi24 (#997) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem akarom rázogatni illetve hallani mégúgyse :D
Észlelni is úgy észleltem először, hogy az ágyra pár centiméter magasról ráejtettem és meghallottam "visszarúgózáskor/visszarúgáskor" a "zörgést".

(#1003) Kami11 válasza AtHoS (#994) üzenetére


Kami11
őstag

Kíváncsi leszek, hogy bejön-e? ;)
Természetesen gyári minőségre nem kell számítani, de visszahallgatni az esetlegesen a beszélgetésben elhangzott és a végére elfelejtett :D dolgokat, tökéletes.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1004) dnelb válasza autotaxmo (#999) üzenetére


dnelb
veterán

na csak vettél s23at?

(#1005) AtHoS válasza Kami11 (#1003) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Arra én is :DDD

Más:

Beindítottam és elkezdtem SIM kártyák nélkül csak WiFi használatával beállítgatni ill. első körben a fölösleges APP-okat leszedni, amit nem lehet azt Kikapcsolni.

Képernyőfelvételnél a JPG vagy a PNG adhat vissza jobb minőséget? Milyen eltérés lehet a két formátum között? Helyfoglalási méret, stb...

Képernyőfelvételnél Hang-hoz lehet választani Média ill. Média+Mikrofon lehetőséget. Médiának mi értelme van ill. mit rögzít ilyenkor hanghoz? (háttérben futó video vagy zene hangját?) Csak mert alapértelmezetten a Média van beállítva.

Nem akarok SmartSwitch-el alkalmazásokat áthozni, úgy gondoltam majd kézzel megoldom (aztán majd meglátom mi lesz a vége :DDD ), viszont pl. az elmentett WiFi beállításokat áthoznám P30-ról, de ugye ezt a SmartSwitch csak Galaxy készülékek között támogatja.

Szóval mentett wifi adatokat hogyan/mivel lehetne átoperálni nem Galaxy készülékről? Ha lehet egyáltalán :F Na közben benéztem a Kapcsolatok - Wi-Fi - hárompötty - Speciális beállítások - Hálózatkezelés részre és ott figyelnek a mentett WiFi hálózatok, szóval ez megoldódott :DDD Gondolom GG szinkronizálása oldotta ezt meg

Zárképernyőre szeretnék szöveget kiíratni, ha elhagynám a telefont, akkor legyen ott egy hívandó telefonszám. Na erre sehol nem találtam lehetőséget

read-only mode on the forum

(#1006) mldigital válasza AtHoS (#1005) üzenetére


mldigital
tag

Háttérkép csere esetén beirhatod a kapcsolattartó adatait a zárképernyőre.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#1007) csubííí válasza AtHoS (#1005) üzenetére


csubííí
senior tag

Beállítások- zárolt képernyö- kapcsolattartási adatok.

(#1008) <Adamsky> válasza fehér_ember (#995) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Milyen telefonról váltottál? Meg van még? Tudnád tesztelni valamilyen app-al a téreősséget ugyanott, ugyanazzal a kártyával (átteni egyik készülékből a másikba)? Mert itt ezen a képen az a ~50% térerő nem tűnik soknak, ill. engem speciel nagyon érdekelne, hogy ez mit jelent a valóságban (dBm).

#1005 AtHoS
" ... a JPG vagy a PNG adhat vissza jobb minőséget?"
A PNG veszteségmentes.

(#1009) fehér_ember válasza <Adamsky> (#1008) üzenetére


fehér_ember
addikt

A samsungba még nincs áttéve egy sim se, még a huawei mate 20 pro-ban vannak; úgyhogy azt én sem értem miért mutatja. Még mindig nem jött meg a tok, addig nem mennek bele a simek, addig nem költözök át teljesen.
Soha nem mértem még a térerőt, nem szokott gondom lenni vele, addig meg nekem édesmindegy min is áll, mit mutat ... stb.
De ha mondtok hozzá appot, akkor összehasonlíthatom.

A huawei-en volt főképernyőre kitehető elemlámpa ikon illetve képernyőzáras is. Samsungon ilyet nem találtam de az jó hogy működik a régen, sonyn megismert duplakoppos lezárás és ébresztés :K Az óra widget elég kicsi, de persze az is igaz, hogy úgyis ott van egy normális méretű az AOD-n.
Még ismerkedünk ... :)

(#1010) AtHoS


AtHoS
nagyúr

mldigital
"Háttérkép csere esetén beirhatod a kapcsolattartó adatait a zárképernyőre"

Köszi, így rendben meg tudtam oldani amit akartam :B

csubííí
"Beállítások- zárolt képernyö- kapcsolattartási adatok"

Ezen az útvonalon nincs ilyen beállítási lehetőség

<Adamsky>
"A PNG veszteségmentes."

Érdekes, hogy ennek ellenére a "teszt" beállítási képernyő mentése JPG - 285 kB, PNG - 154 kB
"Gördülőképet" mentve viszont sokkal közelebb kerültek egymáshoz a mentett foglalási méretek: JPG - 352 kB, PNG - 343 kB

Egyelőre hagyom PNG-n

Kami11

Közben kiderült, hogy az NLL APPS féle Galaxy Store-ban lévő Telefonhívás rögzítő nem működik, ezt maga az APP tolta egyből az arcomba első indításakor és javasolta a Play áruházban lévő ACR Phone APP telepítését, ill. adott egy linket bővebb információhoz erről: [link]

A javasolt (blue) APP egy tárcsázó, de ugye

"Will ACR Phone (blue) fix call recording issues?
Yes and No. ACR Phone can record perfectly on Android 7 and 8. Unfortunately, it is no longer possible to record from the line since Android 9. ACR Phone (blue) can record fine on some phones but may require turning on the loud speaker on others. This is due to limitations brought to Android by Google and affects all apps with call recording feature. No app can record from the line or Bluetooth properly anymore."

playstore-os egyik hozzászólás:
"Nem veszi fel a hangot, a felvett hang mellett megjelenik egy piros háromszög benne felkialtojellel. Mivel tudom ezt megoldani?"

"NLL 2023. január 19.
Google banned Accessibility API usage for call recording purposes. Please email us on cb@nllapps.com where we can provide better information about this new policy. This policy applies to all apps with call recording. Call recording is no longer possible with our Play Store version."

Egyelőre SIM kártyákat még nem dobtam át, de első ránézésre
ami pozitív ezzel a tárcsázóval
- névjegyen balra, jobbra húzáskor gyors SMS ill. hívás indítható
- van benne hívóazonosítás és blokkolás, hamis számok blokkolási lehetősége (minőségéről nincs infóm)
- nagyobb híváslista tárolása
- szavak közepében is ad találatot keresésnél

Ami viszont negatívum:
- több telefonszámmal rendelkező névjegyeknél nem működik az oldalra húzással indított SMS vagy hívásindítás
- névjegy csoportok elérése nagyon körülményes

Elvileg kezel DUAL SIM-et, viszont erre vonatkozó beállítással nem találkoztam (lehet csak aktív SIM jelenlétnél jönne elő hozzá beállítás?)

Sajnos első blikkre a gyors, könnyű kezelhetőség nem megoldott ebben a formában, ezért felejtős lesz így számomra és mindegy milyen minőségben lenne képes rögzíteni.

read-only mode on the forum

(#1011) fehér_ember válasza fehér_ember (#1009) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az is tetszik hogy az S23-ason nem elég önmagában nyomni a bekapcsoló gombot a kikapcsolásához.
Engem amúgyis sírba vitt az a oldalra elhelyezett gomb minden telefonnál. Számomra felül lenne jó helyen, mert akkor kézben hurcolászva, kézzel átfogva/átmarkolva nem kapcsolnám sokszor ki illetve indítanám újra.
Lehet így most két gombbal ritkábban fog előfordulni. Bár az is megfordult már a fejemben hogy kivágom a tokból azt a gombot és akkor süllyesztve lesz. :) Mondjuk akkor meg a képernyőfotót kellene máshogy megoldani.

(#1012) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Valaki vett már Ringke Onyx tokot valaki 23as szériához? Azért érdekel mert van ahol simán érdes, van ahol viszont "rücskös" sokszög minták vannak rajta. Létezik hogy több változata van?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1013) David3 válasza EAndrew (#1012) üzenetére


David3
őstag

Erre gondolsz? Mert szerintem ebből a fajtából ez van csak. Nekem a Ringke Fusion van, ott csak a bekapcsológomb enyhén recés, minden más sima felületű.

(#1014) fehér_ember válasza EAndrew (#1012) üzenetére


fehér_ember
addikt

#1013 David3
Jó ez a szín :K.

Ilyen kábelt nehogy vegyen valaki. Minden ellenállás nélkül megy be a telefonba és az utolsó 1-1,5mm-en óriási erőt igényel mind feltoláskor mind lehúzáskor. Így nem merem használni, mert óhatatlan lenne hogy kinyírjam a telefonét vele. Úgyhogy KUKA.

[ Szerkesztve ]

(#1015) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Samsung online vásárlás után email-ben kért garancia jegy igénylés mennyi idő mire postázzák? Van aki már megkapta?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1016) Theodorci válasza PedroPascal (#1015) üzenetére


Theodorci
junior tag

1 héten belül jött a postás az ajánlott levéllel :R

(#1017) cstom válasza Theodorci (#1016) üzenetére


cstom
aktív tag

Szia! Hol kell igényelni?

(#1018) PedroPascal válasza cstom (#1017) üzenetére


PedroPascal
senior tag

webshop@samsung.com

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1019) migabi24 válasza fehér_ember (#1014) üzenetére


migabi24
nagyúr

Uh, pedig nem is volt olcsó :W

(#1020) EAndrew válasza David3 (#1013) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Erre, de elbizonytalaított, hogy ilyeneket is találtam és ezek jobban tetszenének:
[link]
[link]
Nem szeretnék meglepődni kézhezvételkor :)

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1021) TODI1111 válasza fehér_ember (#1014) üzenetére


TODI1111
addikt

Lehet, hogy kifogtál egy hibás darabot.
Én [ilyen] Baseus kábelt használok a laptop és telefon összekötésére amit az S22 ultránál is használtam már (jelenleg S23 ultrával használom). Töltés, adatátvitel tökéletesen működik.
Töltőkábelnek pedig [ezt] a Baseus kábelt használom, ami szintén tökéletesen működik. A gyorstöltés is megy vele.

[ Szerkesztve ]

(#1022) cstom válasza PedroPascal (#1018) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszi!

(#1023) <Adamsky> válasza fehér_ember (#1009) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... úgyhogy azt én sem értem miért mutatja." - izgi :DDD

"De ha mondtok hozzá appot, akkor összehasonlíthatom." - köszönöm előre is! :R
A teljesség igénye nélkül:
Network Cell Info & Wifi (és spec. ezt használom)
Network Signal Info (ez az ingyenes, de van belől "Pro" is)
Net Signal: WiFi & 4G 5G Meter (ezt már itt korábban ajánlotta valaki)

Miközben keresgéltem, találtam már két tesztet (link1, link2), szóval nagy valószínűséggel tényleg javult a helyzet (volt miből), ennek ellenére érdekes lenne egy Mate 20 Pro-val (is) összekóstolni.

"Soha nem mértem még a térerőt, nem szokott gondom lenni vele ... "
Hidd el, én se. A P10-emmel nincs is ilyen gond, viszont biztos "lefőne a kávé", ha a több százezer forintos új telcsim alulmúlná a régit. Szóval nekem ezért lenne fontos.

#1010 AtHoS
Fura, de - elvileg - lehetséges, mivel a PNG is lehet tömörített. Bővebben ...

#1011 fehér_ember
" ... az S23-ason nem elég önmagában nyomni a bekapcsoló gombot a kikapcsolásához."
Ööö... ezt kifejtenéd kérlek? :)

" ... kézzel átfogva/átmarkolva nem kapcsolnám sokszor ki illetve indítanám újra."
Te aztán jól rámarkolhatsz a telefonra :D Nekem ez a probléma még egyszer sem jött elő a P10-nél.

[ Szerkesztve ]

(#1024) csubííí válasza AtHoS (#1010) üzenetére


csubííí
senior tag

Bocs, nem jó készüléken néztem.

(#1025) fehér_ember válasza <Adamsky> (#1023) üzenetére


fehér_ember
addikt

OK majd megfogom nézni a térerőt, hogy van-e különbség.
A másikra meg: Felhasználói kézikönyv 18. oldal.

(#1026) bag53 válasza EAndrew (#1012) üzenetére


bag53
tag

Enyém ilyen. :K

(#1027) bag53 válasza EAndrew (#1012) üzenetére


bag53
tag

Nyaraláskor, kiránduláskor fényképezéshez vettem van hozzá fekete csuklószíj. :K

(#1028) nVIPER válasza Luigi962 (#983) üzenetére


nVIPER
senior tag

Visszaraktam ODIN-al a legelső firmware-t. Így már sokkal jobb a sőt sima S23-al. Nem tudom egyáltalán lesz-e javítva ez a hiba. Úgy látom itt kb 3 embert érint a hiba, de vajon mindenkinél fennáll ez?

(#1029) Rigormortiis válasza fehér_ember (#1009) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Itt pedig meg tudod csinálni, hogy a bekapcsológomb kétszeri megnyomására mappolod a zseblámpát. Ez a legjobb, még fel sem kell oldani hozzá :K

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1030) csubííí válasza fehér_ember (#1009) üzenetére


csubííí
senior tag

A lámpa zároltképernyőre kirakható, gyorskapcsolók között is ott van.
Ha extra gesztusok kellenek, töltsd le a good lock alkalmazást, azon belül az one hand operation+. Ott aztán jó sok gesztusvezérlés állítható.

(#1031) Juhaszatti válasza nVIPER (#1028) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nálam változatlan. Se rosszabb, se jobb.

(#1032) nVIPER válasza Juhaszatti (#1031) üzenetére


nVIPER
senior tag

Lehet vmi beragadt v vmi appal nem fért össze és csak a FR oldja meg? Majd kiderül. Ha jön egy nagyobb update, feldobom és meglátjuk.

(#1033) cstom


cstom
aktív tag

Azt meg tudjátok mondani, hogy zárolt képernyőre hogy lehet kirakni kapcsolattartási adatokat?

(#1034) csubííí válasza cstom (#1033) üzenetére


csubííí
senior tag

Kicsit olvas vissza. :)
#1006

(#1035) cstom válasza csubííí (#1034) üzenetére


cstom
aktív tag

Megtörtént és nincs ilyen opció a zárolt képernyő beállításoknál.

(#1036) PedroPascal válasza cstom (#1035) üzenetére


PedroPascal
senior tag

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1037) AtHoS válasza cstom (#1035) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bemégy ide: Beállítások - Háttérkép és stílus - Háttérképek cseréje -> én itt a kiemeltek közül ráböktem egyre, ekkor beadja megtekintésre és a képen alul érintsd meg a Kapcsolattartási adatok feliratú mezőt

read-only mode on the forum

(#1038) cstom válasza AtHoS (#1037) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszi! Ez mennyire logikus hogy ezt itt kell keresni....

(#1039) AtHoS válasza cstom (#1038) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem semennyire (főleg, hogy keresőben sem adja be ezt a menüt), de örülök, hogy legalább van :DDD

read-only mode on the forum

(#1040) csubííí válasza AtHoS (#1039) üzenetére


csubííí
senior tag

Note 10+ készüléknél jobb helyen van, :) beállítások- zárolt képernyő .

(#1041) rhunseeker válasza csubííí (#1040) üzenetére


rhunseeker
tag

Itt is ott van, csak eléred a háttérképnél is.

(#1042) AtHoS válasza rhunseeker (#1041) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Melyik lenne az a menüpont?

szerk.
Király a wines telefonos kapcsolat működése :DD

szerk2.
Az utolsó A zárolt képernyő menüpont névjegyinfó, a többiben pedig nincs Kapcsolattartási adatok megadási lehetőség

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1043) cstom válasza rhunseeker (#1041) üzenetére


cstom
aktív tag

Én nem találtam.

(#1044) csubííí válasza AtHoS (#1042) üzenetére


csubííí
senior tag

Szerintem, zárolt képernyő felett a szerkeszt.

(#1045) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Mennyivel nyújt többet az S23 kamerája az S21FE-nél?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#1046) Thom! válasza Rigormortiis (#1045) üzenetére


Thom!
veterán

Szerintem semmivel

(#1047) rhunseeker válasza AtHoS (#1042) üzenetére


rhunseeker
tag

Ott a szerkeszt gomb a zárolt képernyőnél illetve a widgetnél is :))

(#1048) Ununqatrium válasza fehér_ember (#995) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Igen, a kameramodulnál. Mindegyik csörög, az S10 is ilyen volt új korától kezdve és máig ilyen. Egyszer valahol olvastam, hogy pontosan mi ez és milyen okból, de nyugi, nem hiba.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#1049) csubííí


csubííí
senior tag

AtHoS, #1007
Akkor mégis ott található ahol írtam, azt állítottad, hogy ott nincs. A kijelzőt nézve ott van az, csak látni kell. :D

cstom #1043
Ezek szerint, Te sem látod ami a kijelzőn van? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1050) cstom válasza csubííí (#1049) üzenetére


cstom
aktív tag

Figyu, ott vannak a szöveges beállítási lehetőségek és két kép középen. Sokan nem gondolják azt, hogy az is kattintható. Igazán kiírhatták volna ugyanúgy menüpontnak. (Asszem régebben így is volt az S7 edge-n.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.