Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) =WiNTeR= válasza <Adamsky> (#1248) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Most megnéztem megint normál és Pro-ban nagyon megvilágított szobában, 50Mpx és normál, kézi fókusz es auto, mindegyiknél jelen volt.
Ha kézzel állítottam a fókuszt Pro-ban akkor minimalizálni lehetett a banános elmosódást de cserébe az általános élesség a közelébe se volt az auto fókusszal készült képnek.
Én egyelőre nem találtam teljes körű megoldást a problémára, a német fórumon is a nagy áprilisi kamera-update-re várnak, hátha megoldja.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1252) Kami11 válasza soultrapp (#1243) üzenetére


Kami11
őstag

[link]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#1253) <Adamsky> válasza =WiNTeR= (#1251) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Most megnéztem megint normál és Pro-ban nagyon ... "
O.K. de milyen képen nézed? Jpeg vagy RAW? Utóbbit kellene ...

(#1254) =WiNTeR= válasza <Adamsky> (#1253) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

50Mpx RAW esetén ugyanúgy ott van, sőt még szembeötlőbb is a különbség (gondolom a nagyobb felbontás miatt).

mod: a témában még annyit, hogy az S22-vel szemben most egész sok oldal lehozta ezt a hibát, tehát remélhetőleg lesz valami érdemi válasz a Samsung részéről

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1255) <Adamsky> válasza =WiNTeR= (#1254) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"50Mpx RAW esetén ugyanúgy ott van ... " - na ez azért gáz, mert akkor 99%, hogy nem szoftver. Ugye a RAW az attól RAW, hogy mindenféle szoftveres trükközés (zajszűrés, objektív torzítás, színkorrekció, stb.) nélküli. Gyakorlatilag az van benne, amit az érzékelő "lát".

" ... az S22-vel szemben most egész sok oldal lehozta ezt a hibát ... "
Mi van? :Y Már az S22 is érintett? Azzal az elején nem volt gond, csak mostanában "romlott el"? Ez egyre érdekesebb, és megmagyarázhatatlanabb.
Csúnya lenne, ha 0. perctől lenne az is ilyen, pláne, ha kiderülne, hogy hw. hiba. Akkor sok "sasszemű" reviewer (meg mondjuk a DxOMark lehúzhatja magát a klón ...) :(((

(#1256) =WiNTeR= válasza <Adamsky> (#1255) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

IIRC ugyanolyan kamera van a nem-ultra S22 és S23-akban, csak megjelenéskor az Exynos miatti problémák úgy tűnik elfedték ezt a hibát.
Redditen valaki kommentben írta, hogy miután a kamerát kicserélték az S22+-szában megszűnt ez a hiba, engem ezért aggaszt annyira ez az egész. Aztán simán lehet, hogy egy firmware update megoldja a dolgokat, az S23 szériából eddig csak az ultra kapott kamera-frissítést, a sima és a plusz most fogja csak megkapni az elsőt. Mindenesetre elengedem a témát, legalábbis az áprilisi frissítésig.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1257) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Na közben már a SAMMOBILE is lohozta a cikket és megkérdezték a Samsungot is hogy mit tud és mit fog csinálni. [link]
Azt írják mielőtt bárki tovább lépne mondjuk egy "reset"-el várjon a hivatalos infóra, mert a reset egyébként sem oldja meg. Megoldásnak a manuális fókusz használatát írják.
"
For now, we suggest waiting for official info from Samsung before taking any further steps, like reseting your phone, which doesn’t solve the issue. And to get around the blur, try manually focusing by tapping the screen before taking a picture.
"
Ja és igen az S22 is érintett lehet, csak ott későn észlelték.

"
according to some users this was a problem on the Galaxy S22 series as well but was not reported on at the time, and apparently sending in the phone for repair is the only way to get the issue fixed.
"

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1258) =WiNTeR= válasza EAndrew (#1257) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

sry, nem ide

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1259) migabi24 válasza EAndrew (#1257) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem lennék most a samsung helyében :D ebből nehéz lesz botrány nélkül jól kijönni.

(#1260) S@c@ válasza S@c@ (#1227) üzenetére


S@c@
őstag

Itt egy s22-vel készült kép. Itt én nem látom a banán effektet. Lehet nem minden s22 érintett annak ellenére,h azonos a kamera lencse elvileg? :F

(#1261) S@c@ válasza EAndrew (#1257) üzenetére


S@c@
őstag

Lefotoztam az ikeas kanapét is,hogy megnezem S22-n sima pro megoldás :
Valamint 50megapixeles mod:

[ Szerkesztve ]

(#1262) S@c@ válasza S@c@ (#1261) üzenetére


S@c@
őstag

Szerkesztési időből kicsusztam, de export rawban is megcsináltam:

(#1263) Janaboy


Janaboy
veterán

Szerintem az update óta gond van az akku statisztika kijelzessel.
Egész sokáig 100%on áll és használom 10-20 percig a telot de csak akkor mutat kijelzo használatot, amikor esik 1 %ot viszont mintha ezt nem venné bele az értékbe.
Más is tapasztal ilyet?

Janaboy

(#1264) p2pp


p2pp
őstag

Vki a sima 23-ra intenzív használatnál mEnnyi a SOT?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1265) TODI1111 válasza p2pp (#1264) üzenetére


TODI1111
addikt

Fent a keresőbe beírod, hogy [SOT] és iránymutatást kapsz.
Senki nem tudja nálad mi az intenzív használat. :R

(#1266) dnelb válasza Janaboy (#1263) üzenetére


dnelb
veterán

ez sw hiba kb android 13al jött be. gsam battery-vel nézd, az rendesen írja. A gyári teljesen random, néha pontos, néha meg 1 órával kevesebbet mutat mint a valós.

[ Szerkesztve ]

(#1267) csubííí válasza p2pp (#1264) üzenetére


csubííí
senior tag

Nem kötekedni akarok, de ennek a sot dolognak mi értelme?
Teljesen mindegy mennyit mutat, ha lemerül tölteni kell.
Tetszik, amikor kocsinál is nézik, hogy mennyit fogyasztott, mennyit lehetett menni egy tank üzemanyaggal.
Amikor teljesen mindegy, hogy mit ír, tankolni így is úgy is kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#1268) Juhaszatti válasza csubííí (#1267) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Amikor teljesen mindegy, hogy mit ír, tankolni így is úgy is kell."

Csak az nem mindegy, hogy milyen időközönként.

(#1269) dnelb válasza csubííí (#1267) üzenetére


dnelb
veterán

neked mindegy hogy kibir e egy napot vagy napi 2x kell tölteni ? na ezért hülyeség amit kérdezel

[ Szerkesztve ]

(#1270) Benoe77


Benoe77
őstag

Valakinek van tapasztalata magsafe tokkal és tartozékokkal?

(#1271) PedroPascal válasza Benoe77 (#1270) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Mi érdekel konkrétan?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1272) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Sajnálattal olvasom, hogy S23+ 8 GB memóriával van szerelve. S20+ 5G-t váltaná, amiben 12 GB memória van. A gyakorlatban mennyire hátrány az S23+ 8 GB memóriája? Nem játszom, irodai felhasználásra használom a telefonom, word, excel, und so weiter. Az 512-es Ultra jó lenne, de ott a méret zavaró. Az már azért nagy.

(#1273) PedroPascal válasza Zaji (#1272) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Közel 3 évig használtam S20+ 5g-t. Aztán S22 volt kb 2 hónapig. Exynos miatt nem igazán volt előrelépés. Hamar jött S22 után az S23 és ez minden téren előre lépés. Nem melegszik semmi röccenés jó az üzemidő. Az előző kettő egy melegedő lagtanya volt. Semmi hátrányát nem érzem a 8GB ram-nak. Az üzemidőben is sokkal jobb az S20+ nagyobb akksijához képest is az S23.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1274) mucsgyver70 válasza Zaji (#1272) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Van RAM Plus opció, ami akár 8Gb UFS4.0 tárhelyet különít el ram pótlásra. Nem hiszem hogy hátrány lenne a 8 Gb ram.

(#1275) fehér_ember válasza S@c@ (#1262) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ezen is felfedezhető az elmosódás abban a fura ívelődésben mint ami egy A4-es szöveggel teleírt lap fotózásakor szembeötlő igazán. Sajnos az enyém is ilyen.
Több mint 10 év után térek vissza Samsungra és hibás a kamerája. Fene se gondolta volna hogy ilyen probléma lesz vele. Nem is próbáltam eleinte a kameráját, gondoltam az úgy is jó egy samuban. Makrót néztem csak, azt láttam nem igazán tud de optikai zoomal kicsit távolabbról nekem megfelel.
Pár töltés után egész jó lett az üzemidő és amúgy nagyon tetszik a kijelző is + gyors a hardver, csak most ... ez, hogy tényleg hibás a kamera :W

Lehet még éppen benne lennék a 14 napban. Álljak el a vásárlástól? Vegyek 13 minit? Várjak még egy évet? Maradjon így? De egy 400-ezres készülékről beszélünk, ami Magyarországon nagyon soknak számít egy telefonért (meg nekem is), illetve amúgyis egy új S szériás készülék ne legyen már hibás kamerával szerelve... Brrrr

[ Szerkesztve ]

(#1276) autotaxmo válasza csubííí (#1267) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hat ez elegge fura megkozelitese a dolgoknak, de irigyellek :DDD en jobban szeretem ha csak 6-7 litert fogyaszt az autom es nem 16-ot de kinek mi :D

(#1277) <Adamsky> válasza EAndrew (#1257) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... try manually focusing by tapping the screen before taking a picture." - és ez működik? Mármint ha kézzel egy olyan pontra fókuszálsz, ahol korábban (automatában) életlen volt a kép, akkor ott így éles lesz?

(#1278) autotaxmo válasza Benoe77 (#1270) üzenetére


autotaxmo
őstag

Au egyik legjobb dolog. En hasznaltam az S22-nel is es most S23-nal is. Nagyon praktikus.

(#1279) autotaxmo


autotaxmo
őstag

S23 5w wireless toltest kiprobaltam de nalam mar 70% toltottsegnel 39 foknal tartott az akksi igy levettem inkabb rola, nem vartam meg hogy felmenjen 40 fole.
Kinek mi a tapasztalata wireless toltesnel?

(#1280) S@c@ válasza fehér_ember (#1275) üzenetére


S@c@
őstag

Melyik részén? Mert én nem látom. Legalábbis ami a neten vannak képek ahhoz képest közel sem látok olyan problémát. :F

Pláne a raw fotón.

(#1281) S@c@ válasza S@c@ (#1280) üzenetére


S@c@
őstag

Megcsinált egy Samsung s8al is és hasonló az eredmény, mint az s22n.

(#1282) MLA válasza autotaxmo (#1279) üzenetére


MLA
tag

Próbálj másik töltőt. Nekem is rettenet melegedett az elsővel amit próbáltam. Ezzel jó [link]

[ Szerkesztve ]

(#1283) <Adamsky> válasza MLA (#1282) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez most komoly, hogy a telefonban nincs rendes védelem, és nem megfelelő töltővel meg lehet sütni? :F

(#1284) TODI1111 válasza <Adamsky> (#1283) üzenetére


TODI1111
addikt

Van benne védelem, de ha egy gagyi vezeték nélküli töltőt használsz ami egyébként is melegszik mint a főzőlap akkor rendesen melegedhet a készülék.

(#1285) fehér_ember válasza S@c@ (#1280) üzenetére


fehér_ember
addikt

A te fotódon nézd, mert azon jobban látszik, de nagyjából ezen a részen.
Amúgy, mint mondtam A4-es szöveggel teleírt lapon jobban észre fogod venni a szöveg elmosódását. Tegnap este hasonlítottam huaweii telómmal, azzal nincs probléma.
Amúgy a hangszórók is elég jók ebben az S23-asban.
Ez egy mostani

[ Szerkesztve ]

(#1286) csubííí válasza Juhaszatti (#1268) üzenetére


csubííí
senior tag

De akkor is kell tankolni, vagy nem?

dnelb- mért lenne hülyeség a kérdésem?
Tök mindegy mit ír, úgyis csak addig "megy", míg le nem merül. :) Írhatna csak egy órát is, ha azzal elmegy három napot. :)

autotaxmo- persze jobb ha kevesebbet fogyaszt, de azt akartam ezzel mondani, függetlenül attól, hogy mennyit ír a rendszer, vagy telefonoknál mit ír a készülék, tankolni vagy tölteni igyis úgyis kell.
Ha nem írna semmit, akkor is kell tankolni vagy tölteni őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#1287) S@c@ válasza fehér_ember (#1285) üzenetére


S@c@
őstag

Szovegnel is sztem okes az s22. Amit te berajzoltal abba nagyon bele kell latni azt a format.(neten sokkal durvább mosotsagok vannak)

[ Szerkesztve ]

(#1288) fehér_ember válasza S@c@ (#1287) üzenetére


fehér_ember
addikt

S23 sajna durvább. Este vakuval és jobb fény mellett
Én már belelátom :)

[ Szerkesztve ]

(#1289) S@c@ válasza fehér_ember (#1288) üzenetére


S@c@
őstag

Igen itt látom, raw experttel is próbáltad?
Most csináltam a gyarival:
RAW experttel is:

[ Szerkesztve ]

(#1290) dnelb válasza S@c@ (#1289) üzenetére


dnelb
veterán

ezen is látszik ugyanúgy :(

[ Szerkesztve ]

(#1291) sonice


sonice
tag

Sziasztok.
Ezt a kamerás problémát esetleg jelezte már vki a Samsungnak? Illetve a mobilarenas "tesztelők" tapasztaltak ezt vagy tudnak a jelenségről? Koszi

(#1292) S@c@ válasza dnelb (#1290) üzenetére


S@c@
őstag

Rajzold már be légyszíves hol, mert én nem látom. De komolyan!

Meg amik a neten vannak azok sokkalta rosszabbak.

(#1293) palee69 válasza sonice (#1291) üzenetére


palee69
senior tag

Szia,
igen

[ Szerkesztve ]

(#1294) autotaxmo válasza <Adamsky> (#1283) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nalam Ikeas wireless toltovel csinalta ezt a melegedest

(#1295) p2pp válasza dnelb (#1269) üzenetére


p2pp
őstag

Köszi szépen!
Ott a pont!
Kocsinál sem mindegy 5l vagy 10l/100km!
Most éppen 8 óra az SOT a 2 éves telómnál.
Erre lettem volna kiváncsi, h itt mennyi?
Mert váltani szeretnék. De a csiga töltés miatt miatt m a r tök 8, h mennyi az SOT. De azért kiváncsi vagyok.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1296) erikserif


erikserif
csendes tag

1 saját kép a sok közül...

(#1297) Tin válasza p2pp (#1295) üzenetére


Tin
veterán

Melyiknek csiga lassú a töltése?

(#1298) Tin válasza erikserif (#1296) üzenetére


Tin
veterán

Ja gyártási hibás a kamera lencse. Kár érte. De gondolom gariban cserélik, ha beviszed. Csak bosszantó ez új telefonnál.

(#1299) autotaxmo válasza erikserif (#1296) üzenetére


autotaxmo
őstag

A lencsek teljesen tisztak?

(#1300) Kami11 válasza erikserif (#1296) üzenetére


Kami11
őstag

Jó a téma amit fotóztál! :D Elég sokat hallgatom. :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.