Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) AtHoS válasza PedroPascal (#2000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt sejtem, hogy arra lenne kíváncsi, viszont mit változtat az, hogy tokban van a teló vagy sem?
"tokkal es a nelkul is" szerintem semmit, de ez csak az én véleményem :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2002) DrDobos válasza EAndrew (#1996) üzenetére


DrDobos
őstag

Annyi a trukk, hogy a samsungokat ilyen olyan kuponokkal joval olcsobban el lehet hozni. Valamilyen ajanlat mindig van. Nemreg olvastam valamelyik topikban, egy Apple user irta, hogy barcsak lennénk apple fronton is ilyen ajanlatok.

Samsung Galaxy A55 5G

(#2003) PedroPascal válasza AtHoS (#2001) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Gondolom hogy a nagyobb peremmel rendelkező tokok nem-e érnek bele a fóliába. Más magyarázat nincsen.:D

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#2004) EAndrew válasza DrDobos (#2002) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Igen azok vannak.

Más: néztem, hogy 50mpx -en tényleg jó képeket csinál a 23+, de, valamiért a kép készítése után pár másodperccel olyan mintha korrigálna rajta a rendszer. Ezért a képek kontrasztosabbak és egyben elmosódottabbak lesznek. Nem tudom miért. Tuti hogy szoftver kérdés, mert amikor elkészül még jó, de kb. 2 másodperc után változtat a képen. Pont annyi, hogy még tudok csinálni a print screen-t és látszik, hogy mások a tónusok.
12mpx-en nem csinálja, ott azt látom végül amit készít és nem korrigál.
Ezt lehet valahol állítani?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#2005) EAndrew válasza EAndrew (#2004) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Bocsánat, kicsúsztam a szerkesztési időből:
Szóval még azt is látom, hogy egy szép kis körben pontok köröznek, mint a Windows karika, és egyszer csak a kép túlszaturált lesz, kb ilyen:

Ilyen volt amikor elkészült és amíg pörgött a kis karika:

Utóbbi ami szín helyesebb, és ilyen lenne a 12mpx-és kép is, ott nem pörög a karika a kép elkészülte után.

A minőséget ne nézzétek, ezek screenshotok. :DDD

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#2006) rhunseeker válasza nVIPER (#1990) üzenetére


rhunseeker
tag

A 15 pro vetélytársa majd a S24 Ultra lesz, nem az S23 széria, főleg nem a sima modellek, nem tudom miről beszélsz :U

(#2007) nVIPER válasza rhunseeker (#2006) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nem mindenki van oda az IFAtükör méretű telókért ;)... Kompakt méretben ott van a 14 pro. Ennek kellene inkább parkban lennie a sima S23-al. Méretben az ultra meg a Max-al. Lehet kicsit kisarkított, de kompakt méretben nincs nagyon választás.

(#2008) TODI1111 válasza rhunseeker (#2006) üzenetére


TODI1111
addikt

A másik oldal pedig azt mondja a 24 ultra vetélytársa majd a 16 pro lesz.

(#2009) Benoe77 válasza EAndrew (#2005) üzenetére


Benoe77
őstag

Szerintem a Camera Assistant-ban a Capture Speed-High resolutions beállítás erre vonatkozik:

(#2010) doooo válasza TODI1111 (#2008) üzenetére


doooo
veterán

De az az "oldal" téved, ha ezt mondja. Ennyi a különbség.

(#2012) S@c@


S@c@
őstag

A samsung s23, illetve az s22ben van olyan szimtu shortcut letrehozasara, mint az iOS-ben? Csak mert az uzzemodok kicsit szukosebbnek erzem. :F

(#2014) Klusi86 válasza S@c@ (#2012) üzenetére


Klusi86
tag

Az üzemódok mellett ott van a rutinok fül, azon létrehozhatsz egyéni automatizálásokat.
Ami meg abban sincs, arra ott a Tasker alkalmazás és onnantól megeszi reggelire, majd kiköpi az almát ;]
Ui: ne bánts, van ipadem és shortcutjaim is, van összehasonlítási alap :DD

[ Szerkesztve ]

(#2015) S@c@ válasza Klusi86 (#2014) üzenetére


S@c@
őstag

A taskernek csak a fizetos appja van? :F

(#2016) Sisco2 válasza EAndrew (#2005) üzenetére


Sisco2
tag

Ezt én is észrevettem már az első naptól kezdve, hogy a kép elkészülte után még 3-4 mp -ig mókol a képekkel (ha rögtön bemegyünk a galériába ott látszik ez a progress).
Több mindent csinál a saturácion kívül nem tudom milyen filtereket rak még rá talán valamilyen elmosásokat is csinál, egyébként jobb lesz a kép a túl saturálást leszámítva.
Viszont kerestem hogy hol lehet kikapcsolni, vagy a mértékét állítani de nem találtam. Viszont Pro módban nem csinálja.

(#2017) fzboxx válasza Klusi86 (#2014) üzenetére


fzboxx
senior tag

Ha jól olvastam, a tasker jellegű app-ok az Android 14-től már nem fognak működni...
Csak infó, majd a Google IO megerősíti vagy nem.

(#2018) EAndrew válasza Sisco2 (#2016) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi, akkor nem csak nekem tűnt fel és nem egyedi. Igen, vannak olyan pontok ahol szebb tőle a kép, de a színeket nagyon elviszi.

@Benoe77
Köszi, és tényleg :R

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#2019) migabi24 válasza EAndrew (#2018) üzenetére


migabi24
nagyúr

Rádobja a váó filtert, az iphone is ezt csinálja :D

(#2020) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

S23 magsafe tokot tudtok esetleg ajánlani amit lehet itthon is kapni?

(#2021) Klusi86 válasza S@c@ (#2015) üzenetére


Klusi86
tag

Ezt nem tudom, ezer éve megvettem. Régen volt ingyenes része is korlátozott funkcionalitással.

(#2022) Klusi86 válasza fzboxx (#2017) üzenetére


Klusi86
tag

Sajnos a Tasker már most nem bír azzal a funkcionalitással mint régebben, egyre jobban megkötik az user kezét mit kezdhet a telefonjával. Ez bizonyos szemszögből érthető, hisz sok az 1x1-es felhasználó és meg kell védeni őket maguktól ;]
Jelnleg a S23-on nincs fent, legutóbb arra használtam, az előzö telefonom ( galaxy note 10 lite), hogy auto váltson az erősebb wifi AP-re lakáson belül, de már ezt megoldották (végre, mert sok éves huawei már tudta) az S23-on, hogy rendszer szinten integrálták.

(#2023) rhunseeker válasza nVIPER (#2007) üzenetére


rhunseeker
tag

Akkor sem fer egy pro szériás Iphone-t, a "sima" S-ekhez hasonlítani.

Míg egy 14 pro illetve a 14 pro max között csak kijelző és akksi különbség van, a 23 vagy 23+ és a 23 ultra között ennél kicsit több :B

(#2024) PedroPascal válasza rhunseeker (#2023) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Lesz majd S24 Pro ;]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#2025) migabi24 válasza -Faceless- (#2020) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hiánycikk jelenleg, nekem 2 hetet mondot a magyar forgalmazó, ha a pitakára gondolsz.

(#2026) PedroPascal válasza migabi24 (#2025) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Jobban jársz ha a gyártó oldalról rendeled.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#2027) migabi24 válasza PedroPascal (#2026) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem tudom, hogy jönne ki a szállítás, mennyi idő stb. Ha van ebbe tapasztalatod szívesen olvasnám :R
Pitaka után nekem minden tok szar :D

[ Szerkesztve ]

(#2028) PedroPascal válasza migabi24 (#2027) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Kb 10 nap a szállítást. Előre kell fizetni, 3x rendeltem onnan mindig rendben ment. Lehet a héten megjön nekem is onnan, már magyar földön van a csomag. Itt szokott belassúlni a folyamat. :D

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#2029) migabi24 válasza PedroPascal (#2028) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszi, szállítás mennyire jön ki? Vám vagy ilyesmi? Azt se tudom honnan jön :D

(#2030) PedroPascal válasza migabi24 (#2029) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Hongkong-ból jön, 30$ felett ingyenes a szállítás. Keress rá pitaka kuponra, 10% kupon szokott lenni. Welcome10 talán amit legutóbb használtam.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#2031) PedroPascal válasza migabi24 (#2027) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ha ennyire Pitaka fun vagy nézd meg az óra szíjjakat, már van galaxy watch 4-5 szériához.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#2032) migabi24 válasza PedroPascal (#2030) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nagyon köszi :R utálom az órákat :D

[ Szerkesztve ]

(#2033) <Adamsky> válasza fzboxx (#2017) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a tasker jellegű app-ok az Android 14-től már nem fognak működni ... "
Ezen már meg se lepődök. Egyre sz@rabb / zártabb az Android, míg csak iOS nem lesz belőle. :(((

#2022 Klusi86
"Ez bizonyos szemszögből érthető, hisz sok az 1x1-es felhasználó és meg kell védeni őket maguktól ... " - engem viszont meglehetősen flusztrál, hogy a "millió dolláros" saját (!) telefonomon egyre jobban be vagyok korlátozva. Ahogy "fejlődik" az rendszer, egyre kevesebbet tud, miközben egyre nagyobb vas kell alá. :(((

#2016 Sisco2
A "Pro mode"-ban is lehet automatán fényképezni? Mert akkor nem olyan dráma.

[ Szerkesztve ]

(#2034) EAndrew válasza <Adamsky> (#2033) üzenetére


EAndrew
aktív tag

A megoldás az amit korábban Benoe77 írt fentebb, a camera assistant-ban lehet állítani az utómunkát. Így dönthetsz mit használsz.

Egyébként lehet Pro mode-ban is auto beállításokat használni, és ott nem számít neki hogy mi van beállítva a camera assistant-ban. Azonban azért azt vettem észre, hogy ez a mód csak akkor csinál jó képeket ha nem hagyod hogy ő döntsön, kvázi használod ahogyan kitalálták, és egyenként állítasz mindent, de ha mást nem is akkor a mérés helyét és a fókusz típusát.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#2035) <Adamsky> válasza EAndrew (#2034) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A megoldás az amit korábban Benoe77 írt ... " - ezt nem is értem. Pontosabban értem - amit írsz -, csak azt nem érem fel ésszel, hogy van a gyári kamera app, ami mellé le kell tölteni egy másik app-ot, hogy ott állíts egy ilyen dolgot. Eléggé rossz vicc :(((

(#2036) AtHoS válasza <Adamsky> (#2035) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Camera Assistant hozzáad a normál kamera APP beállításaihoz extra lehetőségeket. Ezt a kamera APPból eléred a CA telepítése után.

De az, hogy miért így oldották meg (főleg, hogy korábban régiós korlátozás volt ezen modulokra) azt én sem értem.

read-only mode on the forum

(#2037) migabi24 válasza AtHoS (#2036) üzenetére


migabi24
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#2038) EAndrew válasza <Adamsky> (#2035) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Abszolút igazad van.
Annak kellene lennie az alapesetnek, hogy a kamera csinál egy jó képet, majd utána mindenki eldönti maga, hogy akarja-e tovább csinosítani, vagy marad ahogyan van.
Jelen esetben ez fordítva van, készít egy túlhúzott képet és tölts le hozzá egy assinstant app-ot, hogy ezt kikapcsold.

Na de nem panaszkodom, mert legalább ki tudom kapcsolni, és azért még van pár okosság az app-ban.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#2039) <Adamsky> válasza AtHoS (#2036) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ezt a kamera APPból eléred a CA telepítése után." - amikor már azt hinné az ember, hogy nem lehet tovább bonyolítani. :D
Szóval fel kell tenni egy plusz app-ot, hogy a camera app-ban megjelenjen egy kis "easter egg", amivel eliminálni lehet a "insta filter"-t. Óriási! Mindamellett örülni kell, hogy még van. Lehet az S24-ben, de legkésőbb az S25-nél már párás szemmel fogunk erre a "csodálatos megoldásra" gondolni (mert már nem lesz).

#2038 EAndrew
" ... az alapesetnek, hogy a kamera csinál egy jó képet ... "
Az egy dolog, hogy mi a default beállítás, de ne kelljen már tótágast állni hozzá, hogy az ember kikapcsolja. Ez a gond a mai rendszerekkel.

"Na de nem panaszkodom, mert legalább ki tudom kapcsolni ... "
Igen, sajnos itt tartunk - és most kérlek ne érts félre, - hogy a user önként és dalolva vállalja ezt a szívatást egy nem éppen olcsó eszköznél. És ez gond ... nagy gond. Még nagyobb, hogy az ilyen dolgok egyetlen tesztben sem jönnek elő. Mindenhol csak a csodáról hallani. Egy rendes tesztelőnek az ilyen bakik (?) miatt úgy kellene "oltania" a gyártót, hogy az fájjon neki. Abból talán tanulna ...

(#2040) leslien


leslien
nagyúr

S21 volt vkinek regalaxy programban?...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2041) Sgr_A válasza rhunseeker (#2023) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ez legyen a samsung problémája ;]
a sima s23-nak az iphone 14 a riválisa
nálam ez a 2 volt a kalapban

[ Szerkesztve ]

(#2042) ForRedGlory válasza leslien (#2040) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem. ;]

(#2043) leslien válasza ForRedGlory (#2042) üzenetére


leslien
nagyúr

köszönöm :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2044) AtHoS válasza rhunseeker (#2023) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"14 pro illetve a 14 pro max között csak kijelző és akksi különbség van"
S23 és S23+ között pont ugyanez a felállás ;]

Alap 14-ben nincs optikai zoom és kamerarendszer is sokkal gyengébb "speces", emiatt specek alapján inkább a 14 pro van S23-hoz közelebb plusz a fizikai méreteik is közel megegyeznek. Igaz alap 14 is "ugyanaz" a méret, de kamerában ugye már gyengébb a pro-tól

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#2045) Janaboy válasza leslien (#2040) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem is az van most oda, de még nem jött megkeresés, hogy mennyi lesz. kb 1 hete vitték el.

Janaboy

(#2046) Janaboy


Janaboy
veterán

Viszont lenne egy kérdésem: hogy lehet OneUI-n beállítani, hogy a zárolt képernyőn ne csak az alkalmazás ikonok jelenjenek meg hanem rendes sor (pl Viber vagy Messenger)?
Így most rá kell kattintani, de én azt nem akarom.

Janaboy

(#2047) csubííí válasza Janaboy (#2046) üzenetére


csubííí
senior tag

Beállítások- zárolt képernyő- értesítések (szövegre klikk, nem a kapcsolóra)- többit ott megtalálod.

(#2048) migabi24 válasza csubííí (#2047) üzenetére


migabi24
nagyúr

Na most jelentkezett ILO-ra az áprilisi frissítés :C

(#2049) rhunseeker válasza AtHoS (#2044) üzenetére


rhunseeker
tag

Eredetileg arról beszéltem, hogy nem fer egy S23-at, egy 14 pro-hoz hasonlítani.

Ahogy fordítva sem, egy 23 Ultrát se hasonlítgatsz egy Iphone 14-hez.

Az Apple-nél jelenleg a legjobb készülék a 14 pro vagy pro max, ugyan ez az a Samsungnál az S23 Ultra, és teljesen lényegtelen a méret, mert aki nem akar Iphone-t, de a legjobbat akarja a Samsungtól, az megveszi a 23 Ultrát.

Ha meg valakinek akkora gond a telefon mérete, akkor el kell fogadni, hogy androidos vonalon nem lesz a legjobb csúcsmobilja, mert az összes androidos csúcsmodel lassan a 7" súrolja :))

De a trendek is azt mutatják, hogy a kisebb telefonok nem kellenek, nem pedig a nagyok, lásd a megszűnt Iphone mini sorozat. Hiába sír a hangos többség, hogy neki kicsi a keze meg a zsebe ;]

(#2050) AtHoS válasza rhunseeker (#2049) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Az Apple-nél jelenleg a legjobb készülék a 14 pro vagy pro max, ugyan ez az a Samsungnál az S23 Ultra"

Amúgy itt mi alapján hozod a "hasonlóságot a két gyártó általad említett készülékei között?

- Fizikai méret nem lehet, mert 14 Pro kiesne
- Akkukapacitás nem lehet, mert 14 Pro kiesne
- SOC teljesítmény nem lehet, mert akkor S23+ -t és az S23-at is meg kellett volna említened az Ultra mellett -> abban egyeznek és ha Ultra-t rakod a Pro verziós iPhone-ok mellé, akkor a sima 14 és Plus nem egy lapon említhető a más SOC miatt egyik S23 készülékkel sem (ha már csúcsot emlegetünk)
- Töltési sebesség szintén nem lehet, mert S23+ ugyanaz, mint az Ultra

Marad akkor az elérhető "legjobb" kamerarendszer?
Mert a két iPhone abban megegyezik és Samu oldalon nincs párja ebben az Ultra-nak

Szóval akkor nálad a csúcs = legjobb kamerarendszer? A többi egyéb dolog pedig a kit érdekel kategória?

Mondjuk még az ár is tényező lehetne, de tuti iPhone oldalon is van ársáv a készülékek között

Ilyen elven a nem csúcs SOC miatt egyik S23-hoz sem lehet az "alap" iPhone 14-eket hasonlítani, ha már azt nézzük, mi fair és mi nem fair. Vagy a SOC szintjén ez nem számít szerinted és fair velük párba rakni bármelyik Ultra-n kívüli S23-at?

Amúgy pedig szerencse, hogy nem vagyunk egyformák és tök más prioritás alapján választunk használati tárgyakat, teszünk egymás mellé "termékeket" összehasonlításhoz.

Engem pl. nem véletlenül nem érdekel az S23 Ultra és az S23+ így tökre érdektelen számomra ellenoldalról a Pro Max és Plus verziók is, tehát marad nálam S23 vs. 14 vs. 14 Pro. Legalábbis hardverileg. Sajnos szoftverileg iPhone-ok kiesnek, így túl sok választás nem maradt, de Te is írtad, hogy "egymillió légy nem tévedhet" ;]

Nekem a kezem és zsebem megfelelő méretű, a tököm kicsi, de azért meg nem sírok és kompenzálni sem akarom Ultra-val :DDD

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.