Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Aki eddig aggodott es remalmai voltak, annak itt van... [link]

(#1852) mucsgyver70 válasza sputyi70 (#1850) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Úgy tudom mindenképpen kibontják, és ők csomagolják be. Tartozékokat külön csomagolják, amennyiben küldesz vele.

(#1853) EAndrew válasza sputyi70 (#1850) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Posta, de remélem te jobban jársz mint én:
[link]
A samsung javasolta a dobozt jól becsomagolni. Megtettem, telefon saját dobozában, azon egy extra csomag. Ezt kérték a TMX-es hölgy is előre telefonban.
Postás "Pat" érkezett, leszedette az extra csomagolást és úgy ahogyan volt, kibontás nélkül beledobta a dobozolt telefont egy ládába (ez a saját dobozuk), ami egy kb 50x50x30cm-és fedeles doboz volt. Csak a doboz tartalmán pörgött egy "kicsit", de ki nem bontatta.
Tartozékok ne küldj, elég a telefon a dobozában.
Posta nem kap csak egy telefonszámot, legalább is nálam megkapták, azon hívtak.

Közben visszakaptam, úgy ahogyan Luigi is fényképezte, szóval körbe volt fóliázva. Sokat még nem teszteltem, de tip-top állapotban van. Majd meglátjuk mit mutat az új akku. :)

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1854) sputyi70 válasza EAndrew (#1853) üzenetére


sputyi70
aktív tag

#1852 mucsgyver70 Köszi a választ. :R

#1853 EAndrew Az igen. Akkor kicsit morci volt a futárod. :N Egyenlőre benne hagyom a dobozba amibe belecsomagoltam. Aztán majd megküzdünk a futárral. Nekem is azt mondta a TMX-es hölgy, hogy jó alaposan csomagoljam be. Ezek szerint ezek nem beszélnek egymással. Mondjuk a Postától sokat nem lehet várni. Remélhetőleg faxán megcsinálják az én Note 20-am is. Majd kiderül. Köszi neked is. :R

[ Szerkesztve ]

(#1855) O.CS


O.CS
aktív tag

A segítségeteket szeretném kérni, mert nekem lövésem sincs az ügyben.
Van egy Huawei Watch GT3Pro órám amit a telefonnal használok.Néha csak akkor jönnekm eg az üzenetek az órára, ha megnyitom a telefont.Illetve a Spotify-t is csak akkor tudom léptetni az órán,, ha előtte feloldottam a telefont.Olyan mint ha volna valami biztonsági beállítás a telefonon, hogy lezárt állapotban ne kommunikáljon, vagy nem tudom :) Van ötletetek?

(#1856) csubííí válasza O.CS (#1855) üzenetére


csubííí
senior tag

A szóban forgó alkalmazások nincsenek véletlenül az alvó vagy a mélyalvó listában?

(#1857) O.CS válasza csubííí (#1856) üzenetére


O.CS
aktív tag

Na pl ezt sem tudtam, hogy van ilyen :)

(#1858) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok,
van egy S21FE-m és kizárólag a töltési sebesség miatt cserélnék S23-ra. Tudom, hogy a 45W sem a világ teteje, de a 25W-hoz képest így is sokkal több. Háromszor megszülök, amíg nap közben töltögetem az S21 FE-t, más egyéb gondom nincs vele, szelíd jószág, teszi a dolgát.

Olyan S23 tulajoktól kérdeznék, akik S21 FE-ről nyargaltak S23-ra, hogy tapasztalatok alapján az általános akkuidő az ugyanolyan (ez nem gond) vagy esetleg jobb, vagy rosszabb (na ez nagyobb gond lenne)?

[ Szerkesztve ]

(#1859) Mike81


Mike81
senior tag

Na megjött ma a teló és amikor éppen időm engedi akkor nyomkodom egy kicsit és állítgatom be. Addig nem lesz éles bevetésen amíg nem jön meg a kijelzővédő és a tok amit. Elsőre tényleg olyan mintha egy Iphone lenne :DDD Főleg hogy még meg van a 13 Pro Max is és egymás mellé rakva azért erős a hasonlóság. De engem nem zavar a ctrl+c ctrl+v feeling :DDD
Nem sokkal tényleg csak egy tizeddel kisebb a kijelzője mint az S21 Plusnak amiben még a sim kártyám van. De amikor a 23+ -t fogom kézben bizony isten kompaktnak érzem ahhoz képest. De hogy ez az érzéki csalódás hogy következik be. :F Főleg hogy egymás mellett a 21 plus és 23 plus kb ugyan akkora, minimális a méretbeli különbség.

(#1860) mucsgyver70 válasza blueMerle (#1858) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Az S23 is csak 25W-al tud tölteni. Rövid ideig használtam S21FE-t, szerintem az S23 sokkal jobb üzemidőben.

[ Szerkesztve ]

(#1861) EAndrew válasza blueMerle (#1858) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Nagy szöveg a 45w, de a valóságban nem sokkal jobb mint a 25w. Valahol korábban ez már volt téma, sőt ha rákeresel, akkor van videós teszt is, hogy kb 1ora 9 perc alatt tölti 1%ról 100ra mindkettő töltő az s23+-t.
Az s23 pedig csak 25w-os, de ezt nézd meg elég sok infót ad az egész szériáról : [link]
Ez pedig szerintem még jobb, mert az s21 is hasonlítva van az s23hoz [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1862) Luigi962 válasza Mike81 (#1859) üzenetére


Luigi962
őstag

Azért érzed kompaktabbnak, mert más a képaránya. Én S21-ről jöttem S23-ra, abszolút Iphone feeling és picit szélesebb a kijelzője mint az S21-é volt.

(#1863) blueMerle


blueMerle
veterán

Köszönöm az infókat, akkor ezek szerint kizárólag ezért nem érné meg váltanom az S23+ -ra. Akkor várok a 24-es szériára, hátha ott bedobnak egy 60-80W töltést. :U

(#1864) PedroPascal válasza blueMerle (#1863) üzenetére


PedroPascal
senior tag

1,5-2 napot elmegy egy töltéssel. Szerintem nem fontos a gyors töltés, amúgy sem jó az akksinak.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1865) =WiNTeR= válasza autotaxmo (#1851) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Lehet reménykedni a szoftveres frissítésben (pár nap és úgyis megjelenik) de az ominózus banános témával foglalkozó német fórum [bejegyzése] alapján a Samsung koreai központja azonosította a kamera hardware-es hibáját és úgy tűnik, hogy garanciális keretek között a főkamera-modul kicserélése lesz a megoldás minden érintett S23 / S23+ tulajnak (pont mint az S22 esetében).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#1866) TODI1111 válasza blueMerle (#1863) üzenetére


TODI1111
addikt

A töltési sebesség miatt nem éri meg váltani. Az S23+ viszont jóval tovább bírja, így nem kell napközben tölteni, éjszaka meg ráér töltődni.Ha lesz is valaha 60-80W-os töltés a samsungnál az első néhány évben biztos csak az ultra kiváltsága lesz.

(#1867) nikilauda válasza blueMerle (#1863) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ha éjszakára felteszed tölteni és beállítod a Samsung rutinokkal, hogy 99%-ig töltse fel és álljon le a töltés. Az nem megoldás?

(#1868) Mike81 válasza Luigi962 (#1862) üzenetére


Mike81
senior tag

Igen igazad lehet :))

(#1869) S@c@ válasza nikilauda (#1867) üzenetére


S@c@
őstag

Ez milyen rutinnal lehet? Mert ilyet meg nem talaltam. :F

(#1870) csubííí válasza nikilauda (#1867) üzenetére


csubííí
senior tag

Ennyi erővel 99 helyett 100%-ra is tölthető, he leáll a töltés, mi értelme lenne 99%-ig. :N

(#1871) nikilauda válasza S@c@ (#1869) üzenetére


nikilauda
senior tag

Saját rutin. Ha a töltöttségi szint (nálam) legalább 99 százalék, akkor akkumulátor védelem be.

(#1872) nikilauda válasza csubííí (#1870) üzenetére


nikilauda
senior tag

Jogos

(#1873) S@c@ válasza nikilauda (#1871) üzenetére


S@c@
őstag

De attól még a töltés miért áll le? Az akkuvédelem után elkezd merülni nem?

(#1874) Corsa02 válasza S@c@ (#1873) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, én is néztem ezt, be van állítva egy rutin nálam is, hogy 85%-nál lekapcsol, majd ébredés előtt feltölti 100%-ra. De a grafikonon látszik, hogy eléri 85% majd merül, majd rátölt, eléri, merül majd rátölt...nem tudom ez jó e.

The Truth Is Out There --->

(#1875) nikilauda válasza S@c@ (#1873) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én ezt nappal használom, az íróasztalomon töltöm/töltöttem, mert már nincs meg az S 23.
Szerintem úgy is meg lehet csinálni, hogy kikapcsolod a töltést és csak hajnalban engedélyezed és ha eléri a beállított értéket akkor kikapcsolja a töltést. Majd ha veszek újra nyáron, akkor ránézek megint.

(#1876) autotaxmo válasza Corsa02 (#1874) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ezek biztosan nem jok az akksinak hosszutavon. Ha evente vagy legrosszabb esetben 2 evente csereli az ember a telefonjat akkor nem szamit, maximum majd a kovetkezo tulajnak lesz szivas, de a hasznalt telefonok vasarlasa mindig is lutri volt. En mindig 100-ra toltom, majd amikor eleri, akkor probalom fel oran belul levenni a toltorol, de van hogy bealszom es elfelejtem de akkor ejszaka kozepen amikor felkelek lecsatlakoztatom. Amikor meg 10-20 % korul van a toltottseg, ez altalaban este van, akkor megy toltore. Igy naponta 1x toltom ami szerintem teljesen rendben van. Nalam massziv hasznalatban van munkabol kifolyolag a telo. Ertsd. napi 4-5 ora SOT alaphangon.

(#1877) TODI1111 válasza nikilauda (#1875) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem ezeket csak külső programmal lehet megcsinálni.Az időt és százalékot meg tudod adni, hogy mikor végezze a műveletet, de a töltést nem tudod kikapcsolni.Ezek a lehetőségek vannak.

(#1878) migabi24 válasza autotaxmo (#1876) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt már végképp nem értem, ha tele a telefon lekapcsolja a töltést, akkor meg mi ez, hogy még a villanyórát is lekapcsoljátok ha tele a telefon :D túl van ez tolva picit már, a 4 éves S10e akkuja most kezdett el gyengülni, pedig le se szartam hogy töltöm :U

(#1879) nikilauda válasza TODI1111 (#1877) üzenetére


nikilauda
senior tag

Elképzelhető. Majd a következőnél utánanézek alaposabban.

(#1880) O.CS


O.CS
aktív tag

Hány évre terveztek ezzel a telefonnal?Csak mert nem 2 forint, azért érdekelne :)

(#1881) migabi24 válasza O.CS (#1880) üzenetére


migabi24
nagyúr

4 minimum, aztán akksicsere😄

(#1882) csubííí válasza Corsa02 (#1874) üzenetére


csubííí
senior tag

"nem tudom ez jó e."
Hát, ez az ami nem jó neki.

(#1883) AtHoS válasza O.CS (#1880) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam valahogy nem a teló ára az ami befolyásolja a használati időt, hanem a készülék használhatósági kényelme. No persze a bizsergés az idő múlásával mindig erősebb egy új készülék iránt, mint a valós felhasználásból adódó "csereérettség"

Z3c ~ 3 év használat és még most is használatban van elajándékozás után
P30 ~ 3+3/4 év és tartalék telónak megtartva egyelőre, bár itt a bizsergés erősebb volt a cserére, mint a valós "csereérettség" (ezt követte egy S23)

Más
Akkutöltéshez

"Hát, ez az ami nem jó neki."

"Tök jók" ezek a "szerintem" nélküli megnyilvánulások nulla indoklással :F

read-only mode on the forum

(#1884) p2pp


p2pp
őstag

Vhol olvassatok utána, h az akksit 30 és 80% között érdemes tartani. De a Régebbi telómat folyamatosan gyorstöltöttem (40W) . Volt, h naponta 2x is. De a 2.töltésnél megállt 80%—nál akksivédelem címszóval. Így is 2 év után csak 5% romlott az állapota.
Sztem ezeknek már tök 8 ki hogyan tölti.
A Sima S23 is megkapja a 45W töltőjét majd. Ennyi.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#1885) TODI1111 válasza p2pp (#1884) üzenetére


TODI1111
addikt

"Vhol olvassatok utána, h az akksit 30 és 80% között érdemes tartani."
Tehát veszek egy készüléket és csak a felét használjam az akkumulátor kapacitásának? :F Vicces lenne......

(#1886) Juhaszatti válasza TODI1111 (#1885) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, dobd el az akkukapacitás felét az első naptól kezdve. Hogy megóvd az akkut a degradálódástól, mert lehet hogy 20-30%-ot is gyengül 3-4 év alatt. Hát nem logikus?

(#1887) blueMerle válasza nikilauda (#1867) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem az akksit akarom kímélni, ez nem szempont, ha gyengül, majd lecserélem a telót. Nagyon sokat fotózok és videózok vele terepen (technikai jellegű, dokumentáció), ezen kívül egész nap egy csomó email, fájl-feltöltés, megosztás, szinkronizáció....Nekem ez hardcore munkaeszköz, nem fontos hogy milyen lesz az értéke eladáskor (úgyis a fiókban végzi, vagy lassan már a lányom kezében ahogy nől :D ) . Vettem egy QI chargeres tartót, így legalább két ügyfél közt útközben valamicskét töltődik, de van hogy ez sem elég. Aztán ha még az ügyfélnél netet is kell osztanom (na ilyenkor dobom rá a gyorstöltős power bankra is) a notebookra vagy tabletre, az a vég :D Persze, ez leginkább a kényelemről szól, és félrértés ne essék, krva jó teló az S21 FE, de ha egy jottányival többet bírna az akksi vagy legalább gyorsabban töltene az maga lenne a csúcs, (mert akkor tényleg nem kellene mindig zsinóron lógnia) de ez nem panasz :)) Viszont azalapján amit írtatok, gondolkodom egy S23+ -on. :U

[ Szerkesztve ]

(#1888) PedroPascal válasza blueMerle (#1887) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nézzél YouTube-on aksi teszteket. S23+ sz egyik legjobb, iPhone max ami talán valamivel jobb üzemidőben.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1889) EAndrew válasza blueMerle (#1887) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Nyílván felhasználás függő, de nálam 2 és 3 nap között mozog az üzemidő és 6-7 óra SOT van hozzá.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1890) migabi24


migabi24
nagyúr

Nagyon összerakta ezt a telefont a samsung, meg se röccen csak hasít, és alig bírom lemeríteni, napok óta csak pislogok :C

(#1891) Mike81 válasza migabi24 (#1890) üzenetére


Mike81
senior tag

Tényleg nagyon pörgős. Egy kis ideig használtam előtte egy 13 pro maxot meg egy s21 plust párban és hát a smooth érzés az itt is rendben van nagyon :C Én úgy érzem mintha pl az Iphone lasabban emelné a képernyőfrissítést mint a Samsung. Amúgy azért brutál volt hogy relative gyenge térerő mellett egész nap full mobilneten lógott a telefon és este 7kor úgy értem haza hogy még 30% volt benne, és 9 óra kijelzőidőt hozott nekem. :Y És ebben volt youtube rengeteg messenger és facebook is. De én az S23 plus üzemidejével is megbarátkozok nincsenek nagy igényeim :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1892) leslien válasza migabi24 (#1890) üzenetére


leslien
nagyúr

melyik van neked ?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1893) Corsa02 válasza autotaxmo (#1876) üzenetére


Corsa02
őstag

Ki is kapcsoltam végül ezt a rutint, annyit állítottam be, hogy ne legyen éjszaka gyorstöltés.

The Truth Is Out There --->

(#1894) migabi24 válasza leslien (#1892) üzenetére


migabi24
nagyúr

A legszarabb :D

(#1895) Corsa02 válasza AtHoS (#1834) üzenetére


Corsa02
őstag

Légyszi, majd írj pár sort, hogy rendben van-e minden az üveggel, ujjlenyomat hibátlan-e? Köszönöm

The Truth Is Out There --->

(#1896) David3


David3
őstag

Valaki próbálta a telefont Android Auto-t használni Ford Sync 3-mal? Ford Focus 2016 (mk3 facelift) lenne a példány, amivel párosodnia kéne, de eddig két kábbellal nem akart működni. A kábel lenne rossz? Csak mert a második probálkozásnál legalább felvette a töltést és egy pillanatra mintha működésre is bírta volna, de egyből eldobta a kapcsolatot. Hol lehet a hiba? Kocsin kéne frissíteni szoftvert? Másik kábel?

(#1897) Mike81 válasza David3 (#1896) üzenetére


Mike81
senior tag

Szia! Igaz mi egy 22 Galaxyval használjuk de azon is Sync 3 van még. Igazából plug end play volt. A syncben rákerestem a telefonra látta is és elsőre csatlakozott is minden gond nélkül. Előtte az S21 plu-al is ugyan ilyen probléma mentes volt a dolog. Ja és mi sem gyári kábellel használjuk

(#1898) autotaxmo válasza Corsa02 (#1893) üzenetére


autotaxmo
őstag

En az elozo s22-t allandoan gyorstolton nyomtam, az s23-at mar csak este kell toltenem es raer a sima lassu toltes

(#1899) sunya84


sunya84
csendes tag

Sziasztok!

Raiffeisennél aki bankok, az írna pár szót arról, hogy a rafis appal mennyire gördülékeny a fizetés?!

Köszi!

Asus Rog Strix B450-F Gaming, Ryzen 5 3600, 2x8Gb Patriot Viper Steel 3200Mhz, Gigabyte RX 5500 XT

(#1900) David3 válasza Mike81 (#1897) üzenetére


David3
őstag

Köszi a választ, megpróbálom még másik kábellal is, elvileg minden további nélkül kéne kezelnie...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.