Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) cstom válasza PedroPascal (#950) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszi, de nem mókolok.

(#952) Reaper válasza cstom (#949) üzenetére


Reaper
őstag

Este,Revolut, wise, ezekre be tudod lőni a Google wallet appot, az megy az órán is, a topicjában van erről több infó.

(#953) Luigi962 válasza cstom (#951) üzenetére


Luigi962
őstag

:))

[ Szerkesztve ]

(#954) Luigi962 válasza cstom (#951) üzenetére


Luigi962
őstag

Curve -el megy a GW fizetés, ha nagyon akarod told be Curve alá az OTP-s kártyád.

(#955) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok! Most vennék új telefont, hosszas gondolkodás után, az s23 mellett döntöttem (s22-t nem mertem megvenni). Térerőben mi a tapasztatotok? Illetve aki már próbálta, megéri valóban gyorsabb az UFS 4? Megéri a 256 GB-osat venni? (Nem is a pénz miatt nem akarok nagyobbat, hanem mert a zöld színű tetszik, de abból nem láttam 256-osat).

(#956) nVIPER válasza Sawyer_ (#955) üzenetére


nVIPER
senior tag

Térerőben van pozitív változás. Alkalmazások telepítésénél van előnye az UFS 4-nek. A 256GB-os verziót egyébként is érdemes választani, mert eleve a rendszer is sok tárhelyet megesz.

(#957) David3 válasza Sawyer_ (#955) üzenetére


David3
őstag

Szia, térerőben azt vettem észre, hogy mininális a változás (pozitív irányba, az S22-höz képest), ha csak hétköznapi felhasználásra kell a telefon, nem fogod észrevenni a különbséget az UFS 3.1 és a 4 között. Van különbség, a szintetikus tesztek nagyon jól mintázzák, de csak ezért ne vegyél "feleslegesen" nagyobb tárhelyet.

(#958) <Adamsky> válasza David3 (#957) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... mininális a változás (pozitív irányba, az S22-höz képest ... "
Neked van mindkettő? Tudnád tesztelni?

(#959) David3 válasza <Adamsky> (#958) üzenetére


David3
őstag

S22+, most S23+, pár napig volt a kettő egymás mellett. Se időm, se kedvem nem volt tesztelni, így csak a tapasztalatokra tudok támaszkodni. Az üzemidő jelentősen javult, a térerő - mint említettem - csak minimálisan. Érzésre azt mondanám az S23 szériára, hogy az S22 facelift-je.

(#960) <Adamsky> válasza David3 (#959) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Se időm, se kedvem nem volt tesztelni ... " - na, mind1. Talán majd más, akinek van még otthon egy korábbi Exynos-os Galaxy-ja ...
... mert - és most kérlek ne érts félre (ne vedd magadra) - az "érzésre" nem igazán lehet támaszkodni. Jó lenne látni egzakt adatokat. Ez persze a tesztelők / reviewer-ek dolga lenne, de egyiknek se jut eszébe. Ugye mindenki csak unboxing-ol, és a kamerán pörög ... :(((

(#961) David3 válasza <Adamsky> (#960) üzenetére


David3
őstag

Teljesen igazad van. Nyilván jó lett volna a két készüléket összehasonlítani, ha már egymás mellett voltak, ami ugye az említett okok miatt nem történt meg. Egy szónak is száz a vége, az előrelépés megkérdőjelezhetetlen (Egervári Sándor után szabadon). :DDD

(#962) FіkuszKukіsz válasza David3 (#961) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Száz szónak is egy a vége... :)

Romanes eunt domus

(#963) David3 válasza FіkuszKukіsz (#962) üzenetére


David3
őstag

Ekkora ökröt, mint én... :DD

[ Szerkesztve ]

(#964) Theodorci


Theodorci
junior tag

Van aki már a javítás után visszakapta a regalaxyra beküldött készüléket? Kicsit parázok a TMX "jóhíre" miatt, nehogy rosszabb állapotban jöjjön vissza mint volt.. :(

(#965) Luigi962 válasza Theodorci (#964) üzenetére


Luigi962
őstag

Én még csak most várom a futárt aki elviszi majd kiderül mit művelnek vele. :F

(#966) insight


insight
aktív tag

Valakinek van tippje jó minőségű kijelzőfóliára? Üvegfólia nem játszik, mert alul felfelé húzáskor nem szeretném, ha elakadna az ujjam a szélében. Megvettem a gyári Samsung fóliát, de egy rakás fos, csak úgy lehet felrakni, hogy 1-1 buborék alászorul. Előbb vásároltam, utána olvastam el róla a véleményeket, ami szerint mindenki így járt vele.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#967) cstom válasza insight (#966) üzenetére


cstom
aktív tag

FirstPhone-ban rakattam fel közepes szilikonos fóliát. 3 fajta van: vékony, közepes és az öngyógyulós. 6000 volt és eddig nincs semmi panaszom. Ja és válalnak rá egy nap garanciát is.

(#968) David3 válasza insight (#966) üzenetére


David3
őstag

Ezt az Amazon-os "üvegfóliát" rendeltem, eleinte szkeptikus voltam vele, de kellemesen csalódtam. Szépen kitölti a kijelzőt, a tok és a fólia között talán 0,5mm rés van, pont elég. Az ujjlenyomat-olvasó remekül működik, talán egyszer nem oldotta fel a kijelzőt (emulziós volt a kezem). Felrakni könnyű volt, adnak hozzá keretet, minden minden köcöllét.

(#969) insight válasza David3 (#968) üzenetére


insight
aktív tag

ha tok nélkül használnád, akkor azért éreznéd azt a fél mm vastagságot, ugye? Az a halálom (first world problem, tudom :DDD )

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#970) David3 válasza insight (#969) üzenetére


David3
őstag

Lehet nem egyre gondoltunk. A fólia és a tok között (a tok, ahol "ráhajlik" a kijelzőre elölről) a "rés" az, amire én gondoltam, széltében. Mivel kiváncsi természet vagyok, lemértem tolómérővel ( :DDD ), 0,25mm egészen pontosan. A "vastagságáról" - amire gondoltál - nem találtam hivatalos információt, ha saccolnom kéne, nincs 0,5mm se, bár a terméklapon nincs róla semmilyen adat. Sajnos ezt lemérni nem tudom Neked.

(#971) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Szerintem ez bestbuy. Fóliát keresők figyelmébe.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#972) Luigi962 válasza insight (#969) üzenetére


Luigi962
őstag

Na ezért nem szeretnék én sem üvegfóliát rá, gesztusvezérléssel használom a mobilom és ha ott akad oldalról meg alulról na attól kész vagyok :D

(#973) lajbii válasza Theodorci (#964) üzenetére


lajbii
tag

Heló.
Én már visszakaptam,(S10 plus )
Törött kijelző akku és hátlap csere volt.
Tökéletes lett. :R
Valóban új gyári fóliás kijelző és hátlapot kapott szép , szerelésnek semmi nyoma nem látható!
Az aksi is kapásból első töltés után dupláját bírja mint a régi 3éves volt.
Azaz nnagyon elégedett vagyok :DD
Én a Westend Samsungba adtam be ami után 1 hétre kb jött a TMX-től árajánlat a megadott email címemre.
Azt elfogadtam (121.e.ft.amiből 100.e.ft-ot a Samsung ál) és ezután 5 napra jött a értesítés hogy mehetek átvenni.
Boldogság van így :C

lajbii felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + A Mostani.

(#974) Theodorci válasza lajbii (#973) üzenetére


Theodorci
junior tag

Köszönöm! Akkor megnyugszok, csak vannak a TMXel kapcsolatban rémhírek...
Vicces, énis S10plust adtam le, a westendben :DD csütörtökön szóval akkor még türelmesen várok az ajánlatukra, remélem jövő hét folyamán jönni fog a mail. Nekem nem törött a kijelző, kicsit a keret karcos+ akksi már nem volt igazi. Remélem minden rendben lesz :C

(#975) Janaboy válasza Theodorci (#974) üzenetére


Janaboy
veterán

De neked nem diákos vásárlás volt? :P :N

Janaboy

(#976) Theodorci válasza Janaboy (#975) üzenetére


Theodorci
junior tag

De igen de kaptunk regalaxy kuponkódot mégis ;] :Y ennyire nem figyelnek semmire

(#977) Janaboy válasza Theodorci (#976) üzenetére


Janaboy
veterán

LoL

Janaboy

(#978) mldigital


mldigital
tag

Telekom esetén nem jelenik meg a VoLte ikon?

Samsung Galaxy S23 plusz Telekom

(#979) PedroPascal válasza mldigital (#978) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nem

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#980) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Van egy február 01es frissítés 23+ra amit még nem tettem fel, 0,5gb körüli szóval valószínűleg biztonsági frissítés. Valaki feltette már?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#981) Janaboy válasza EAndrew (#980) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem merte még senki ;]

Janaboy

(#982) Juhaszatti válasza EAndrew (#980) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Sima S23-ra igen. Semmilyen változást nem tapasztaltam.

(#983) Luigi962 válasza EAndrew (#980) üzenetére


Luigi962
őstag

Sima S23-on nálam fent van a változás csak annyi, hogy szarabb lett a SOT :F

(#984) Thom! válasza Luigi962 (#983) üzenetére


Thom!
veterán

a kamera továbbra is zajos, túlszaturál és túlfeldozgozott képet csinál, beltérben kevés fénynél shutter laggggg...remélem orvosolják

(#985) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Ti mennyire vagytok megelégedve a kamerával??
Kedden váltottam le az s10e telefonom s23+-ra.
Nekem ez nem,hogy előrelepésnek nem tűnik,de kb mintha rosszabb képeket lőne......
Sajna pl makró egyikben sincs,de az s10e sokkal tovább fókuszál közelre és így az is szebb az s10e-n.
Rendes fotóknál is élesebbnek látom a régi telefonnal.

Lesz még ezen valami frissítés vagy valami???
Tudom nem egy Gcam :) de azért na..

(#986) Thom! válasza soultrapp (#985) üzenetére


Thom!
veterán

tudnál pár képet csinálni?
Szerintem az S10 elég jó volt kamerában.
S20-S22-S22 inkább visszalépés volt...S23 "kicsit" jobb mint S21 ezek vannak itthon..

(#987) doooo válasza soultrapp (#985) üzenetére


doooo
veterán

Nem tudom, hogy láthatod azt, amit írsz, de itt van sok kép mindkettőtől: S10e [link] , S23+ [link], kétségtelen, hogy melyik a jobb.
Illetve egy konkrét összehasonlítás is: jó fény [link], gyenge fény [link]. Az S21+ is ott van referenciának, az volt a legjobb széria (a mostani előtt) az S10-ek óta.

Makróknál meg ugyanez a helyzet, hiába mehetsz pár millivel közelebb, a végeredmény nem jobb, semmiképp sem. Egyébként ajánlom a Pro módot használni, ott manuálisan állítható a fókusz, kicsit közelebb enged az automatánál.

[ Szerkesztve ]

(#988) EAndrew válasza Luigi962 (#983) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi, akkor nem rakom fel. :R

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#989) nVIPER válasza Luigi962 (#983) üzenetére


nVIPER
senior tag

Én is inkább visszaraknám az első firmware-t, de nem tudom hogy a korábbi odin megoldás és verzió működik-e?

(#990) Janaboy


Janaboy
veterán

Tudtok olyan fóliát ami letakarja az oldalán lévő csíkot?
Smart view tokban van, de az ezüstös széle látszik és zavar hogy eléggé csillogó.
Alin találtam, de nem tudom hogy takarna-e azt a részt is.

Janaboy

(#991) Kami11 válasza Theodorci (#964) üzenetére


Kami11
őstag

Az enyémet már több mint 1 hete elvitte a futár, 1 hét után írtam nekik, a telefon (S10e) alkatrészre vár, (aksit és kijelzőt jelöltem meg mint cseretételt) úgyhogy kíváncsian várom az eredményt.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#992) rhunseeker válasza Janaboy (#990) üzenetére


rhunseeker
tag

Ezek a skinek takarják elvileg az oldalát is, ha ilyenre gondolsz.

(#993) Janaboy válasza rhunseeker (#992) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, sajna nincs sok kép, így nem egyértelmű hogy pont azt a részt fedné-e.

Janaboy

(#994) AtHoS válasza Kami11 (#933) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na, tegnap délután végre meghozta a GLS az S23-at, de mentem éjszakára dolgozni, majd ma kelés után szintén lépnem kellett itthonról és mire este hazaértem teljesen hulla voltam agyilag, így holnapra marad az S23 kiszedése a dobozából (ha valaki közbe nem szervez nekem valamit, bár egyéb dolgom is lesz) és akkor megnézem ezt az ACR-t mennyire használható

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#995) fehér_ember válasza fehér_ember (#890) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tegnap kezdtem el csak az S23-assal ismerkedni.
Nektek is kotyog benne valami ha kézben fogva "kicsit gyorsabban" előre hátra mozgatjátok?
Ezt én még nem nevezném rázásnak, szerintem ennyi "erőhatás/gyorsulások" vagy még több, akkor is éri ha a nadrág oldalzsebében van járás közben; de még az sem biztos, hogy ott kell hozzá lennie. Gondolom a kamerában valami lencse ... :F Remélem idővel nem alakul ki emiatt semmi rendellenesség a használhatóságában.

Átköltöztetni a Samsungos Smart Switch segítségével sikerült Huawei Telóról is. Arra is simán fel tudtam telepíteni a play áruházból, az S23-on meg gyárilag rajta van. Összekötöttem őket a samsunghoz mellékelt usb c - usb c kábellel; a progik elindítása után minden egyértelmű volt.

A kameraszoftvernél kár hogy nem lehet a ledet folyamatosan bekapcsolva-t is választani. A Mate 20 Pro-nál ezt már úgy megszoktam, megszerettem, nagyon közeli téma fotózásakor.

Most a gyári S23-as készülék előlapján van valami fólia? [kép]
Annak köszönhető az is, hogy a kijelző körül fekete keret látszik? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#996) *RLaci* válasza fehér_ember (#995) üzenetére


*RLaci*
addikt

A stabilizátor zörög a kamerában, ez nem hiba. A 23as széria nem kapott gyárilag fóliát a kijelzőre.

(#997) migabi24 válasza fehér_ember (#995) üzenetére


migabi24
nagyúr

Indítsd el a kamerát és úgy is rázd meg, ha nem csörög akkor megnyugodhatsz :D

(#998) Juhaszatti válasza fehér_ember (#995) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Tegnap kezdtem el csak az S23-assal ismerkedni.
Nektek is kotyog benne valami ha kézben fogva "kicsit gyorsabban" előre hátra mozgatjátok?"

Az optikai képstabilizátor. Nem rendellenes, már az S10-nél is így volt. Ezek így működnek.

(#999) autotaxmo válasza Luigi962 (#983) üzenetére


autotaxmo
őstag

Nalam allandoan ott figyel az ertesitesi savban hogy frissitheto a telefon, hogy lehet tole megszabadulni? Mar probaltam az ertesitesi menuben de nem talalom a kiloves lehetoseget, telepiteni meg ezt a szart nem akarom.

(#1000) *RLaci* válasza autotaxmo (#999) üzenetére


*RLaci*
addikt

[Ezzel] kapcsold ki a szoftverfrissítés appot, többé nem alkalmatlankodik. Ha a későbbiekben mégis frissítenél, visszakapcsolod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.