Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Sza_Sa válasza soultrapp (#745) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Az s23 azért nagyobb mint az s10e, szóval ha zavar a méret, a helyedben nagyon nem venném a + vagy az ultra modellt.
Én nem szeretem a nagy telókat, szóba sem jöhetett a sima modellnél nagyobb.
Nálam lényegében két versenyző volt, i14p, vagy s23. A 23 nyert az ára miatt, nekem annyival nem ér többet az alma. A feleségemnek viszont megvettem, neki is s10e volt. Ő imádja a 14-et szerintem már nem fog visszaváltani.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#752) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Beléptem a klubba egy sima 23-mal. Így lassan egy hét használat után arra jutottam, hogy ha az S10-et nem sikerül összetörnöm, már nincs meg az S23, mert visszaviszem. Vagy velem van baj, vagy az S10 lett az évek alatt egy nagyon kiforrott, szinte hibátlan telefon, vagy a 4 évnyi ugrás miatt túl nagyok voltak az elvárásaim.

A kamerán és akkun kívül semmi extra előrelépés nincs. A kamera is csak gyenge fényviszonyok között jobb sokkal, a fókusz nappal borzalmasan működik, ha a fotózott téma nem elég távoli. A képek széle homályos, konkrét tárgyra fókuszáláskor se éles a teljes téma, ami piszkosul zavaró, és a kézi móddal se tudom elhozni azt a várt eredményt, amit az S10el vakon megoldottam.

A kijelző konkrétan egy orbitális visszalépés, számomra az S10 után az S23 pixeles, pedig előbbit nem max. felbontáson használtam, színeket tekintve meg talán csak a fehér fehérebb picit.

Nekem, mint nem hard user, kicsit csalódás ez a telefon, de ismétlem önmagam: lehet az az oka, hogy az S10 sikerült túl jól anno. Akinek van egy megkímélt tízese, az becsülje meg, mert szerintem marhára nem érdemes váltani, főleg, ha figyelembe vesszük az újdonság árát.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#753) Luigi962 válasza Ununqatrium (#752) üzenetére


Luigi962
őstag

Nekem S10-ről S21-re váltásnál volt ez a véleményen, most, hogy S23-ra váltottam 21-ről van fejlődés bőven. :DD

(#754) MrBazsi válasza Ununqatrium (#752) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Üdv a klubban számomra is az s10 az etalon, hetekig használtam s22-t de gyűlöltem konkrétan az s10 után, és igen a kijelző minősege se olyan már mint ebben, hiába a 120hz. Az én s10em most teljesen új, biztosítás keretein kaptam egy vadonatújat, pár hete. 2 simmel, 5-6ó sot lazán megvan, még mindig fliud, szóval én is úgy érzem h nem érné meg váltani. Olyan volt az s22 mintha csak egy középkategóriás teló lett volna az s10 pedig prémiumérzet. Nyomkodtam az s23at, de attól sem estem hasra, pláne h ugyanolyan bumszli mint a 22. Remélem az s24 visszahozza a lekerekitett kijelzőt.

(#755) skul0 válasza soultrapp (#745) üzenetére


skul0
aktív tag

Szia!

Bár még csak mindössze 2 napos tapasztalatom van, de az üzemidő számomra már most nagyon meggyőző az S10e-hez képest. Azt melóban amikor tudtam töltőpadon tartottam, mire hazaértem úgy is 40% körül volt. S23 töltés nélkül 78% egy hasonló nap végén, és még azt írja tanul.

Viszont ahogy mások is írták, már a sima S23 is lényegesen nagyobb, egy kezes gépelésnél én nagyon érzem, hogy nem biztonságosan tartom, egyszerűen nem érem úgy el a betűket, mint S10e-n. (Bár a tok is csúszósabb) Ebből a szempontból az S10e jobb volt szvsz.

Üdv

(#756) Sza_Sa válasza skul0 (#755) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Vagyunk egy páran s10e-ről :)

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#757) Ununqatrium válasza skul0 (#755) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

MrBazsi: Az S22 egy borzalom, szégyen az egész telefon. Kb. egy hete azt vettem meg, mivel leugrott az ára a 23 miatt, majd másnap visszavittem. Azután vettem meg a 23at, kénytelen voltam kiadni a plusz pénzt. Az S22 egy lagtanya, és melegszik, mint a fene. Ha az S10-hez képest nem is, látod, az S22-höz viszonyítva már van különbség a 23-mal, méghozzá fényévnyi :D

[ Szerkesztve ]

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#758) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Bocsi, hogy csak így ide szólok, de ti is ilyen sok sok évig használjátok a telefont típusok vagytok? Mert látom kimarad több széria is. Ha így van hogyan viselkedik ennyi év után az akku? Én próbálok ügyelni a megfelelő akkutöltésre, de még soha nem futtot ki alattam akku. Ti cserélitek vagy bírja?

Letettem a S23 minden tagjáról, mert végül működésre bírtam egy appot az új pár napos OnePlus alatt.
Viszont még szemeztem vele, rá kellett jönnöm, hogy Samuék és a töltés egy külön világ. Hiába van itt egy sor fej, sorban kábelek, egyik sem ment volt 10W fölé. 18 az elvárás, felette nem töltök.

(#759) Sza_Sa válasza Kolondrum (#758) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem volt gondom az akku élettartammal, 85% be van állítva, felé nem töltöm, csak ha muszáj.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#760) MrBazsi válasza Ununqatrium (#757) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Persze neked is igazad van. Itt legalább az üzemidő és a szoftver is rendben van, úgy ahogy az elvàrható. Ami viszont nem változott a 22höz képest, hogy a 23 nak is ugyanolyan borzalmas a fogása, és ez számomra a sokéves lekerekített kijelző után egyáltalán nem mellékes dolog. Ég és föld a kettő, de ez teljesen egyéni dolog kinek mi jön be jobban.
Jöhetne mondjuk egy igazi s23 fe, vagy s24 mondjuk lekerekített kijelzővel, értesítési leddel, wqhd+ kijelzővel, plussz jackel. Kiváncsi lennék melyik fogyna jobban...

(#761) migabi24 válasza Kolondrum (#758) üzenetére


migabi24
nagyúr

4. Éve nyúzom az S10e-t, soha nem érdekelt az akku élettartama, használom és kész, nem érzem rosszabnak mint új korába volt :D

(#762) Sawyer_ válasza Kolondrum (#758) üzenetére


Sawyer_
tag

3 éves az s10e, de nekem az akku már borzalmas. Kb. 3-3,5 sot, és lemerül. 20 % alatt pedig mint egy süllyedő kő, úgy megy le az akkuszázalék.
Úgy néz ki beneveznék én is egy s23-ra. Milyen kedvezményt lehet most kimaxolni? Készülékem nem nagyon van amit be tudnék számítani (az s10e-t meghagynám tartaléknak), így csak 10 %-ot ad. Lehet ezt még fokozni?

(#763) PedroPascal válasza Kolondrum (#758) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Xiaomi 65W gan töltővel működik a Samsung szupergyors töltés (25W, 45W)
Asus 65W usb-c laptop töltővel csak gyors töltés (15W) megy. Huawei töltőkkel csak töltés működik (10W)
OnePlus 9 65W töltővel talán ment a gyors töltés (15W) de nem emlékszem pontosan. Az biztos hogy szupergyors töltés nem működött.
S20 szériától próbáltam ezeket több Galaxy S telefonnal.
Xiaomi 65W gan töltő tölti az Asus laptopot is rendesen, de a OnePlus 65W töltő nem. Ez a személyes tapasztalatom.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#764) =WiNTeR= válasza PedroPascal (#763) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

+1 a Xiaomi GaN töltőre (plusz egy normális 100W kábel), szerintem mindenkinél kéne lennie egy ilyennek, mindent képes normálisan tölteni

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#765) Rigormortiis válasza Sza_Sa (#756) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nekem is az volt korábban. Legjobb telefonom volt...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#766) Luigi962 válasza Sawyer_ (#762) üzenetére


Luigi962
őstag

Készülékbeszámításnál megkapod a kedvezményt, de a készüléket aztán nem küldöd be. Nem vagy köteles elfogadni az árat így nem küldöd. Kérsz a chaten kupont az még 10%. MAR---ajánlói kupon is 10%.

(#767) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kellene. A sima S23-on nem kapok meg semmilyen messenger értesítést, és alkalomadtán e-mailek is több percet késnek.
Mit lehet ezzel tenni? Mert nekem így közel használhatatlan a telefon, ha nem kapom meg akár céges üzeneteket.

(#768) nikilauda válasza Luigi962 (#766) üzenetére


nikilauda
senior tag

Mennyire lehet az árát letornázni most, körülbelül? S23 256GB

(#769) Sza_Sa válasza -Faceless- (#767) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nekem az értesítések -> alkalmazások értesítései részben a Messenger inaktív volt, nézd meg ott.
Gyári email appal soha nem volt bajom, próbáld meg azt, több címmel (nálam Gmail és outlook) is jól megy.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#770) skul0 válasza Kolondrum (#758) üzenetére


skul0
aktív tag

Nincs már akkora technikai fejlődés a szériák közt, hogy évente ugráljak az újabbért. S10e után évekig nem is követtem, hogy mit tudnak az újabb modellek. Én valószínűleg nem cseréltem volna, ha nem jön a céges ingyen S23. Nagyon kézre illő felhasználóbarát mérete van, hardverben sem éreztem soha a napi használat során, hogy hiányérzetem lenne. Az akksi a kezdetek óta nem volt combos, de együtt tudtam élni vele úgy, hogy folyamatosan töltőpadra dobáltam, viszont mostanra lehet elfáradt már és merül, mint a Titanic...
Remélem a ReGalaxy után új életre kel, akkor megy anyámhoz további használatra.

(#771) Luigi962 válasza nikilauda (#768) üzenetére


Luigi962
őstag

320 körülire, de ha tényleg vennél írj rám PM-ben.

(#772) nikilauda válasza Luigi962 (#771) üzenetére


nikilauda
senior tag

ment PM

(#773) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Köszi a válaszokat! Én tudatosan töltök. 2 éves poco f2 pro eladás előtt kb tudta amit az elején, Olyan 5* volt élete során fullra töltve vagy 20% alá merítve.

[ Szerkesztve ]

(#774) Rigormortiis válasza Kolondrum (#773) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nekem sokkal nyugodtabbak a napjaim, amióta magasról teszek erre a töltés/akksi dologra. Melóba való készülődés/kaja/fürdés idejére rádobom a tiltőpadra, addig van ideje, amíg el nem indulok. Ha 100-ra tölt, akkor szára, ha nyolcvamra, akkor annyira, így is-úgy is kihúz egy napot. Legrosszabb esetben 2 éves korában kap egy új akksit, mostani árában munkadíjjal együtt 19000 a samsungnál (a gari erre ugye nem terjed ki). A telefon van értem, nem pedig fordítva, de ez csak én vagyok.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#775) Kolondrum válasza Rigormortiis (#774) üzenetére


Kolondrum
félisten

1 napot hosszú évek óta nem húz ki egy telefonom sem. Hiába 0-100 között nézem. Okát nem tudom. Olvasva ezeket a sot időket, a + olyan 4 órás lenne nálam jó esetben. Napi olyan 4* töltök telefont. Persze a fenti vonalon.

(#776) Rigormortiis válasza Kolondrum (#775) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ezek szerint te sokat, sok mindenre használod, ami teljesen rendben van, mások a szokásaink. Nálam általában a legnagyobb fogyasztó a Spotify, ezért nem is nézek kijelzőidőket, mert ez már önmagában kiharap 25-30 százalékot.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#777) Kolondrum válasza Rigormortiis (#776) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lakhely, munkahely. Küzd a hálózattal.

(#778) joey04 válasza Kolondrum (#773) üzenetére


joey04
titán

Tehát megóvtad a következő tulajnak, te meg jó sok kapacitást eldobtál magadtól.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#779) Juhaszatti válasza Ununqatrium (#752) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szintén S10-ről váltottam. Azzal sem volt problémám, csak kellett már az újdonság.
A kijelzős részre reagálva. Szerencsére abszolút nem látok visszalépést, pedig az S10-et a lehető legmagasabb felbontáson használtam. Viszont a 23 színkezelése jobbnak tűnik, ez főleg a fehér esetén egyértelmű, amit te is említettél.
Ami viszont nagyon nagy előrelépés a kijelzőben, az a fényerő. Nem csak marketing volt, tényleg sokkal sokkal jobban látszik szabadtéren mint az S10.

[ Szerkesztve ]

(#780) levberta


levberta
csendes tag

Sziasztok! Kicsit későn csatlakoznék a buliba.... Kuponnal mennyi lehet most a minimum ár egy 23+ 512-es verzióra? A diákot hagyjuk pls, nem akarok azzal mokolni, nem vagyok diák (sajnos 😀).
Előre is köszi a segítséget!

(#781) oszy78 válasza levberta (#780) üzenetére


oszy78
tag

Sajnos már nincs kuponom, hogy most kipróbáljam, viszont nekem van egy korábbi beszerzési áron átadó bontatlan lila S23+ 512-esem. 426e volt, tesómnak mégsem kell, így kedden visszaküldöm, ha nem kell senkinek.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#782) Luigi962


Luigi962
őstag

Ha valakinek szüksége lenne S 23-hoz egy ilyen fekete tokra az írjon rám. Én maradok inkább a Pitaka clonenál azt hiszem :F
front-2 Black

(#783) mucsgyver70 válasza levberta (#780) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Készülékbeszámításssal + kuponokkal 415.

[ Szerkesztve ]

(#784) MLA


MLA
tag

Sziasztok. Van valaki aki a samsung.com-ról vette a telefonját? Nyáron vettem egy watch5-öt, és küldtek egy egy lapos számlát. Most három lapos, a számla és a másik két lap lenne a jótállás?

(#785) Ununqatrium válasza Juhaszatti (#779) üzenetére


Ununqatrium
aktív tag

Igen, ami a fényerőt illeti, ott nem kis különbség van, erről megfeledkeztem. Valahogy a fogása idegen még, nem bírom megszokni. Az edge kijelző sokkal jobban kézre állt nekem, mint ez a szögletes forma.

A minap a zenei részét teszteltem, kicsit féltem attól, hogy jack nélkül milyen lesz a hangminősége egy komolyabb stúdio fülessel. Bőven van előrelépés, még Type C-n keresztül is. Sokkal részletesebb és elkülönültebb a három hangfrekvencia-tartomány, csak a tesztelt átalakító hozott némi alapzajt. Holnap érkezik egy komolyabb minőségű adapter, kíváncsi leszek az eredményre.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

(#786) klaya86 válasza Kolondrum (#773) üzenetére


klaya86
senior tag

Az én poco f2 prom nagyjából mindig éjszaka töltődött, 80% ban tuti. Mindig gyári gyorstöltő,mindig 100%ra töltve, gyakran ment még 10% alá is a töltöttség. Másfél évesen mégis 96%os akkuval adtam el, 8 órás kijelző időket hozott lazán. Annyira értelmetlen ez az akkumulátor babusgatás. Használni kell, azért van. A Samsungoknál meg abszolút nem lesz baja az aksinak ezzel a "gyorstöltéssel" :D .

(#787) Kolondrum válasza klaya86 (#786) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem meg az elején is kimerült 5 órában :DD és a szoftveres mérés nem mérés. De igazából mind1, hála istennek én döntöm el hogyan töltök. :R

(#788) AtHoS válasza Kolondrum (#787) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó, de Te magadnak kreálsz térerőt is :DDD azt meg egyik telefon sem bírja ;]

read-only mode on the forum

(#789) nVIPER


nVIPER
senior tag

Ez egy egész jó teszt. Benne van a camera assistant összehasonlítás is 7 perc körül.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#790) Thom! válasza nVIPER (#789) üzenetére


Thom!
veterán

Lágy mód közepes beállítással túl lágy a kép, ha nincs bekapcsolva akkor túl feldolgozott és iszonyat sok a zaj. Valahol a kettő között lenne a jó.

(#791) nVIPER válasza Thom! (#790) üzenetére


nVIPER
senior tag

Pontosan. Viszont 50Mpixelen meg tök jó fotók készülnek. Rengeteg a részlet, színkezelés is jó.

[ Szerkesztve ]

(#792) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

nagyon rég nem volt droidom, de a sima S23 nagyon megteteszett!
Mi ez a gyenge kijelzô dolog amirôl írnak egyesek? Alacsony a felbontás?
Akksi kibír egy napot? Reggel 6kor veszem le töltôrôl, este 8-9ig nem szivesen tölteném!
iPhone 13 minitôl búcsùznék.

(#793) migabi24 válasza KD6-3.7 (#792) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mi a baj az Iphone 13 minivel?

[ Szerkesztve ]

(#794) nVIPER válasza KD6-3.7 (#792) üzenetére


nVIPER
senior tag

Az asszonynak van 13 minije, ő nagyon szereti, de tetszik neki az S23 is. Akksi, attól függ, hogy hogyan használod, egyébként kibírja, ha agyon nyomkodod akkor is. Kamerában több a részlet, de túlélesített képeket lő, videóban kb. hasonló eredmények születnek. Kijelző miért lenne gyenge?

(#795) KD6-3.7 válasza nVIPER (#794) üzenetére


KD6-3.7
őstag

[link]
S10 után gyengébb? Én ezt nem hiszem. Nekem szifon is túlélesít, 13-as széria egyik hibája szerintem.

migabi24
meguntan az iPhone-t, vágyom az újdonságra! Nagyobb képfrissítés, más rendszer stb.

[ Szerkesztve ]

(#796) harry3 válasza KD6-3.7 (#792) üzenetére


harry3
őstag

Nekem i13 volt előtte. Üzemidőben hozza ugyan azt. Ha jelenleg a 13 mini üzemideje neked elég, akkor ugyanazt fogja adni a 23 is simán. 1-2 tesztben a kijelzőnél a felbontás lett megemlítve negatívumnak, szerintem arra gondolnak.

(#797) KD6-3.7 válasza harry3 (#796) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Érdekes ez a topic, bejön az ember, átszalad rajta és felemás érzései lesznek. Most akkor ez egy csúcs teló minden jóval megáldva vagy nem?

(#798) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Ajánlói kuponja nincsen valakinek esetleg??
Azt lehetne kombinálni még a Dmp kuponnal??

(#799) Rigormortiis válasza KD6-3.7 (#797) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az. Persze pár dolog kimaradt belőle az Ultrához képest, de gyakorlatilag jelen pillanatban a legjobb androidos flagship (ezt az egész családra értem).

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#800) David3 válasza KD6-3.7 (#797) üzenetére


David3
őstag

Persze, hogy jó telefon, csak aki elégedetten használja, nem irogatja be. Nekem a Plus modell van, brutál jó telefon. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.