Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) janeszgol válasza nVIPER (#289) üzenetére


janeszgol
félisten

"Az előző napok konklúziója az, hogy olyan jól sikerült az S23, hogy még S22-ről is érdemes sztem váltani, pláne a hőkezelés és a fogyasztás tekintetében."

Mindenképpen megéri. Sokan ragaszkodnak a 12 meg 16 GB ramhoz (mondjuk 12GB van az S23U-ban is, csak igen drágán). Hát mire az kellene, addigra az Exynos SoC már régen összetojta magát.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#302) TomPack válasza Juhaszatti (#296) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi az infót, akkor várok vele. Majd biztosan lesznek még rá akciók, de mást színt nem akarok.

(#303) TomPack válasza robi4040 (#300) üzenetére


TomPack
őstag

Jelenleg S22U-t használok, amit éppen a laggolás miatt akarok lecserélni. Lehet felesleges? :F

(#304) rhunseeker válasza TomPack (#303) üzenetére


rhunseeker
tag

S23 Ultrát használok lassan egy hete. Egyetlen pici döccenést sem tapasztaltam rajta eddig. :N

(#305) TomPack válasza rhunseeker (#304) üzenetére


TomPack
őstag

Sokan az S22U-t is fluidnak érzik, lehet csak felhasználói szokás kérdése. Nálam nagyon sok app és böngésző lap van megnyitva.
Leginkább a gyári animációk döccennek meg, miután felébresztem az asztalon "alvó" telefont, vagy éppen a töltőről veszem le. Aztán összeszedi magát, és mintha felpörögne.
RAM-pucolás, újraindítás ideig-óráig segít, de aztán újra kezdi...
Igazából más gondom nincs vele a méretén kívűl, ha már váltanék akkor elég lenne nekem a kicsi S23-is, de ha sanszos hogy az is dadogni fog nekem, akkor lehet inkább visszamennék iOS-re. :F

(#306) harry3 válasza TomPack (#303) üzenetére


harry3
őstag

Másnap bementem a Mediába megnyomkodni. Ahol a 22-nél voltak röccenések, ott a 23-nál nem.2 éve volt utoljára Samsungom, az akkori állapotához képest szerintem óriásit fejlődtek. Az S21 FE forró laggtenger volt. Azt se felejtsük el, hogy még most fognak jönni a finomhangolások. Szóval ez a kijelentés nettó f@szság, hogy a felületük optimalizálatlan és az is marad... A saját szememmel tapasztalom. Nem mondom, hogy nincs néha, de nekem az iPhone is ugyan úgy röcögött néha, csak ott az animációk miatt kevésbé tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

(#307) rhunseeker válasza TomPack (#305) üzenetére


rhunseeker
tag

Oppo-ról jöttem, az egy elég fluid rendszer, semmivel nem érzem rosszabbnak a Samsungét sebességben.

Hidd el, hogy én is háklis vagyok arra, ha valami akad, döcög. Főleg ennyi pénzért. De saját tapasztalatom alapján itt nincs semmi döccenés.

S22 Ultrával viszont nincs tapasztalatom, nem tudok ahhoz képest írni.

(#308) Sza_Sa válasza TomPack (#305) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Feleségem i14-e is megröccen néha, pláne felébresztés után.
Melyik telefon nem teszi ezt? Egyik sem. Akinek ez fáj, vegyen nyomógombos Nokiát

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#309) TomPack válasza Sza_Sa (#308) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi kommentet! Nekem ugyanezekkel a felhasználói szokásokkal az évek alatt egyszer sem döccent meg az iPhone, amiből volt több is. Lehet mást értünk megakadás alatt, vagy másra van "ráállva", kihegyezve a szemünk.
De ezt így itt nehéz lesz eldönteni, csak mérlegelni tudok a véleményekből.
(a nyomógombos Nokiák nem akadoznak?! :F :DD )

[ Szerkesztve ]

(#310) TomPack válasza harry3 (#306) üzenetére


TomPack
őstag

Pultokra kirakva én is sokat nyomkodtam S22-őt, mielőtt megvettem. Ott én sem érzékeltem akadást, csak miután megvettem és belaktam. :DDD

(#311) sony89


sony89
tag

Na, már tudom milyen lesz az új telom lassan 5 éves Huawei Mate 10 rol kéne váltani... Idáig nem tudtam mire... :C

(#312) harry3 válasza TomPack (#309) üzenetére


harry3
őstag

Hát ez a baj, én anno rájöttem, hogy mindenkinek mást jelent ez. Az 21FE-nél is sokan állították, hogy fluid, de egy szimpla alkalmazás ki-be lépésnél jobban szaggatott, mint nagyanyám a nokedlit.

(#313) TomPack válasza harry3 (#312) üzenetére


TomPack
őstag

Még megvárom az 5.1-es One UI frissítést, mert ott állítólag reszeltek ezen valamit.

(#314) *RLaci* válasza harry3 (#312) üzenetére


*RLaci*
addikt

Mostanra már rendbe rakták a 21 Fe-t. Samsungnak eddig mindig kellett pár hónap amíg jó lett a telefon. Most a 23as széria talán az első, ami első pillanattól rendben van.

(#315) acqua8 válasza TomPack (#294) üzenetére


acqua8
csendes újonc

Szia!
Ugyanebben a dilemmában vagyok, a 256 Gb-os modellt szeretném zöld színben. A Samsung ügyfélszolgálata chaten keresztül azt közölte, hogy Magyarországon csak a jelenleg is elérhető színek lesznek (különös, megnéztem a szomszédos országokat és mindegyik modellből elérhető az összes szín). A SES üzletben viszont azt a tájékoztatást kaptam, hogy lesz zöld szín a 256-os verzióból, jelenleg "szállítás alatt" van.

(#316) TomPack válasza acqua8 (#315) üzenetére


TomPack
őstag

Köszi az infót, akkor egyelőre kivárok!
Idővel úgyis biztosan lesz majd megint kuponeső, és a mostaninál jóval olcsóbban lehet majd megvenni, előrendelős duplatárhelyes akció ide -vagy oda!

(#317) Sza_Sa válasza TomPack (#309) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem bántásként írtam, egyszerűen az agyon ajnározott ios is meg-megakad néha, látom. Egyébként nekem a cégesem is iphone, az is csinál cudar dolgokat, 2 db Apple tv 4k-m van, az is megakad, ha úgy tartja kedve.

Szerk: tény, hogy az androidtól jobb ezen a téren, de mára már csak történelem a tökéletesen fluid ios.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#318) sonice


sonice
tag

Alap beállításokkal, sima s23

(#319) klaya86 válasza harry3 (#312) üzenetére


klaya86
senior tag

Nem tudom mi volt a bajod az s21 fe-vel. Legalább 90%van elégedettek vele a fórumon. Lagg, döcögés sehol. Forró maximum nyáron volt nálam, az is fél óra COD után. Nyilván gyorsabb egy s23 valószínűleg ( 0,1 mp - el hamarabb nyit egy Facebookot) külföldi fórumon sem találkoztam még, max elvétve olyannal, aki laggról számolt volna be. Az én szemem is érzékeny erre, ha lassú lenne, dadogna, biztosan ment volna a levesbe.

(#320) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Hat en az S22-n soha nem tapasztaltam laggolast vagy docogest, mindenki errol panaszkodik szinte. Igaz en 60hz-n hasznalom a telefont mert 120-on elhanyom magam, kibeb*szott eroltetett a szememnek a 120 as mesterkelt nem eletszeru scrollozas de izlesek es pofonok. Az S23-at ugy istenitik itt fluid szinten az s22-hoz viszonyitva mintha valami galaxy J samsungrol jonnenek az emberek. Nem is ertem. Az S22 egyetlen problemas resze az a keszenleti ido fogyasztas es az alulmeretezett akksipakk a rossz energiahatekonysagaval fuszerezve. A melegedesrol azert ertelmetlenseg most beszelni, mert egyenlore hidegek vannak, a legmelegebb kornyezeti homerseklet ami eri jelenleg az s23-at az a 23-24 fokos szobahomerseklet. Lehet verni a segget a foldhoz hogy jajj de jo, nem melegszik az S23 de konyorgom, az S22 sem. Majd nezzetek meg nyaron, 30-35 fokban, rakuldesz egy navit, vagy bekapcsolsz egy folyamatos hatterben futo helymeghatarozos progit, esetleg egyesek jatszani akarnak rajta , na es akkor fogod el dobni a telot ugyanugy mint az S22-nel. Jaaa bocsi, az S22 47 fokos lesz az S23 meg "csak" 44 😆😆😆

[ Szerkesztve ]

(#321) samu74 válasza autotaxmo (#320) üzenetére


samu74
addikt

Nyilván mikor hőkamerával is 2-3 fok különbség van köztük az is valami photoshop...Magadat győzködöd vagy csak szeretsz hülyeségeket írni?

-----------

(#322) autotaxmo válasza samu74 (#321) üzenetére


autotaxmo
őstag

Te ember, olvasd mar el amit irtam a poszt vegen!!!
Ott irom a csattanot, mintha megereztem volna hogy bele fogsz allni ebbe 😆

[ Szerkesztve ]

(#323) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Ki milyen tokot vett a telójához és honnan?

(#324) harry3 válasza klaya86 (#319) üzenetére


harry3
őstag

Bocsi rosszul írtam 20FE. :R

[ Szerkesztve ]

(#325) David3 válasza Szellem. (#323) üzenetére


David3
őstag

Ringke Fusion Matt "Smoke" Black, Amazonról: [link]

Kiváncsi leszek milyen lesz, elsőre nagyon tetszik.

#321 samu74: Hagyd, majd talán észreveszi magát egyszer, hogy rossz fórumba irogat. "Ne etesd a trollt." :N

(#326) sonice


sonice
tag

Saját értesítési hang nem állítható be, csak a gyári?.🤔
Illetve háttérkep témák is csak a hivatalos galaxy storebol tölthetőek le? Koszi

(#327) =WiNTeR= válasza Szellem. (#323) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Fekete Ringke Fusion X , eddig nagyon jó. Ugyanilyen típust használtam évek óta az S10-en, ott bizonyított (nem mellesleg a fogása is sokkal jobb lett).

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#328) Endr00


Endr00
aktív tag


S23 50%. Szerintem nem rossz.

Samsung Galaxy S23

(#329) Talib21 válasza autotaxmo (#320) üzenetére


Talib21
tag

Én 1 év után váltottam s22-ről s23-ra. Nem azt mondom ,hogy az s22 durván akadozott ,de szinte bármikor tudott egyet-egyet akadni ,amit az s23 nem csinál. És nem önigazolásból mondom ,mert ha nem lenne nagy különbség megmondanám, de van. De elhiszem,hogy van akinek nem tűnik fel tényleg ,mert pl munkatarsam kezébe adtam a s23-at(mi 9 lite van neki ),és mondta ,hogy ugyanolyan gyorsak ,ja és a 60 vs 120 hz között nem lát különbséget :)
Szerintem anélkül, hogy cserélnél nem érdemes szapulni az s23-at, mert én is azt mondom ,hogy ilyen fluid telóm még nem volt,úgy hogy zsinórban a 4. samsungom. Nem véletlen dicsérik agyon szerintem minden tesztben . Melegedés kapcsán pedig,lehet ez is fog ,de olyan telefon ezen kívül még nem volt nálam ,ami belakás ,millió program telepítése közben semmit nem melegedett . Az s22 meg böngészés közben is sokszor langyos volt .

(#330) autotaxmo válasza Talib21 (#329) üzenetére


autotaxmo
őstag

Eskuszom valahonnan kerek kolcsonbe egyet es en magam kiprobalom es megnezem ezt a csoda telefont.
Nagyok az elvarasaim szoval kivancsi leszek, mert nekem van egy-ket olyan hatterben futo programom ami non-stop megy es kuldi a lokaciot a kozpontnak.
Amikor ezek mennek, 5-6 ora alatt lemerul a telefonom, ez alatt 3-4 ora Sot van, ha ebbol kihoz 1 oraval tobbet akkor megemelem a kalapom majd. Otthon ulve wifin irodaban nem mervado

[ Szerkesztve ]

(#331) Talib21 válasza autotaxmo (#330) üzenetére


Talib21
tag

Jó ötlet , csak utána nehéz lesz visszaadni :))

(#332) autotaxmo válasza Talib21 (#331) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ugy legyen ahogy mondod! :K

(#333) migabi24 válasza Endr00 (#328) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez gyári betűtipus amit használsz?

(#334) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok!
Az s23 melyik kamerájával lehet közelről (kvázi makro) fényképezni? Mennyi a közelpontja?
Mennyire gyors és pontos az autofókusz?
Van hozzá kézi élességállítás? És focus peaking?

[ Szerkesztve ]

(#335) Endr00 válasza migabi24 (#333) üzenetére


Endr00
aktív tag

Igen, SamsunOne.

Samsung Galaxy S23

(#336) sonice


sonice
tag

gizzmo.hu oldalon - 25% minden termékre

(#337) dnelb válasza autotaxmo (#320) üzenetére


dnelb
veterán

az a jó az s23ban, hogy annyival erősebb mint az s22 hogy még rommá throttleoltan is megeszi reggelire :D szóval ennél nem igazán számít a melegedés, mert nem azt fogod tapasztalni mint s22n

[ Szerkesztve ]

(#338) doooo válasza nikkor (#334) üzenetére


doooo
veterán

Csak a főkamerával lehet, mivel az ultraszéles fixfókuszos (amit mondjuk illett volna orvosolni 2023-ban...).
Pro módban manuális állíthatod a fókuszt, úgy mehetsz a legközelebb az alanyhoz a főkamerával (de azért automatán is bőven lehet "kvázi-makrózni").

[ Szerkesztve ]

(#340) Graphics válasza harry3 (#268) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Reméljük lassan befejezi...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#341) sonice


sonice
tag

(#342) autotaxmo válasza sonice (#341) üzenetére


autotaxmo
őstag

Mar multkor is akartam kerdezni, hogy miert vagod meg ezeket a kepernyokepeket? Minden komment nelkul idebaszod, legalabb irnal valamit hozza :F
Vagy csak ez kielegit ha belosz ide valami semmitmondo akksi idot es majd talaljuk ki hogy jo vagy nem... Amugy meg elnezve a grafikont, szar.

[ Szerkesztve ]

(#343) sonice válasza autotaxmo (#342) üzenetére


sonice
tag

Nem idebaszom hanem feltoltom, de persze a stilus masodlagos.. Amugy anno s22 megjelenésekor is rengeteg ilyen kep volt a csoportban.. Csupán tájékoztató adatok.. Ha zavar gorgesd tovabb 😉

(#344) autotaxmo válasza sonice (#343) üzenetére


autotaxmo
őstag

Es ezekkel a kepekkel mit akarsz mondani? Mi a cél? Talaljuk ki hogy ez most jo vagy rossz? Annyi jelentosege van a kepernyokepeidnek mint az enyemnek, nezd.

[ Szerkesztve ]

(#345) autotaxmo válasza sonice (#343) üzenetére


autotaxmo
őstag

Legalabb irnad oda, hogy sziasztok, ha mar megszerkesztettem a kepernyokepemet, eppen 45%-on tartok, ilyen es olyan beallitasokkal. Nagyon jo, bla bla. Ha legalabb segito szandekkal osztanad meg ezeket a kepeket hogy akiket erdekelnenek az akksi infok, még azt mondanam kiraly vagy de igy kb nulla ertelme :F

(#346) sonice válasza autotaxmo (#345) üzenetére


sonice
tag

Oke oke koszi az útmutatást ✌️

(#347) Tin válasza autotaxmo (#345) üzenetére


Tin
veterán

Nem fejeznéd be a fórumozók b.szogatását és minden fikázását? Elegem van belőled az S23 topikokban.

(#348) AtHoS válasza Tin (#347) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Pedig most épp jogosan "megmondó"

S23 vagy S23+ -ról lett betéve a kép (Ultrát kizárnám, mert az másik topik...lenne)?
1 vagy 2 SIM vagy esetleg SIM nélkül?
Mobilneten vagy WiFi-n volt használva?
Mennyi telefonálás volt közben ha egyáltalán...?
Korábbi telefonhoz tudja-e hasonlítani vagy nem? Ha igen, akkor milyen telefonhoz és mi a konzekvencia?
Amit bele lehet ötletelni annyi, hogy saccolva kb. 40..45% a maradvány akku, tehát hasonló terhelés mellett várhatóan 6 óra lehet a képernyőidő töltőre rakásnál.

szerk.
És saját konzekvencia -> P30-am éppen tegnapelőtt este 19-től tegnap éjszaka kb. 23h-ig (kb 1n4ó) 37% maradvány akkuval hozott 4 óra képernyőidőt, miközben volt benne kb. 1 óra beszélgetés 2 SIM kártyával folyamatos mobilnettel, kivéve, mikor borospincében borkóstolón voltam - kb. 4 óra hossza -, ahol csak 2G hálózat volt elérhető, plusz a pincében fotózgattam is gyenge fényviszonyú körülmények mellett.

Namost akkor ehhez képest a berakott kép semmi magyarázó szöveggel 6 órányi használattal jó vagy sem? :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#349) Tin válasza AtHoS (#348) üzenetére


Tin
veterán

Ja és ezt ebben a stílusban kell közölni? Meg az összes hozzászólást? Nem hinném...

(#350) AtHoS válasza Tin (#349) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó ebbe nem akarok belemenni, van mögötte is "némi" hiányosság, de erre találták ki a SKIP-et ;]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.