Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Összehasonlítottam egymással közvetlenül a Galaxy S10-et és az S23-at, ugyanakkor ugyanott ugyanazzal a két Telekomos SIM-mel (belvárosi betondzsungel), a vizsgált pár percben az alábbi intervallumokban mozogtak a jelerősségek:
S10: 107 - 140 dBm
S23: 96 - 115 dBm

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#502) Hallosz válasza =WiNTeR= (#501) üzenetére


Hallosz
senior tag

Köszi az infót :R
Az S10 értékével, 107 - 140 dBn, tudsz GSM hívást folytatni :F
Még egy kérdés, a Wifi be volt kapcsolva?

Mert lakni, muszáj.

(#503) Cecevok válasza undercover (#451) üzenetére


Cecevok
tag

Gondolkodom a váltással S10e-ről, igazából ahogy én látom az S22 vs S23, az most ár vs üzemidő. Majd pár hónap múlva meglátom h alakulnak az árak. Köszi az észrevételt.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#504) beno52


beno52
tag

Sima S23 256GB most 370e a samu hun, ha valaki gondolkodna rajta! :U :R

(#505) Sza_Sa válasza Cecevok (#503) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Én pont s10e-ről váltottam, a feleségem i14-et kapott, én s23 256-ot, van tapasztalatom már bőven.
Mindkét telefon jobb az s10e-től, de ez nem meglepő, a 4 év az 4 év. Gyorsabb, nem gondolkodik, egyébként szuper.
Viszont nekem nem akkora áttörés, a rendszer folyamatossága (állandósága) miatt nem érzem azt, hogy egy "annyira" új telefont vettem.
Az i14-nél a rendszer mássága miatt megvan a wow faktor.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#506) Cecevok válasza Sza_Sa (#505) üzenetére


Cecevok
tag

Igazából teljesen jól megvagyok az S10e-vel, csak az újdonság varázsa miatt és a kamerák + az expert raw miatt, mivel használnám pro/raw módban is asztrofotóknál.
Inkább S23-mat vennem az i14 ellenében, de azért jóval olcsóbb most az S22...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#507) Sza_Sa válasza Cecevok (#506) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nyilván, nem a apple termékért szerettelek volna rábeszélni, csak az s23 nem lesz annyira nagy újdonság, minden majdnem ugyanolyan lesz mint az s10-nél.
Sokan azért cserélnek telefont mert kell a változatosság, ezt a Samsungnál nem kapjuk meg, a hw lassan változik, az ui meg szinte tökéletesre lett csiszolva az évek alatt.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#508) vacs válasza beno52 (#504) üzenetére


vacs
veterán

"S23 256GB most 370e"

Nálam sajnos 440K.

(^)(>.<)(^)

(#509) lge73x válasza PedroPascal (#492) üzenetére


lge73x
tag

Beviszed a szervizbe a javítandó telefonod, kitöltitk ha szervizlapot, megadod a samsungtol kapott kódot ezt leellenőrzik, majd pár nap múlva megkeresnek és közlik veled hogy mit javasolnak cserélni a készüléken. Az én esetemben 118000 Ft ra jött ki a végszámla, cserélnek kijelzőt, hátlapot, akkumulátort ja és s10 plusrol van szó!

[ Szerkesztve ]

(#510) Jadro válasza vacs (#508) üzenetére


Jadro
veterán

Kíváncsiságból én is ránéztem a SES oldalán. Nem írtam be semmilyen kódot, de rárakott pár kedvezményt magától .S23 256GB fekete -> 368.991,-

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#511) barnam_


barnam_
nagyúr

Van olyan aki a német Samsungtól vette készülék beszámítással?
Hogy zajlik a régi készülék visszaküldése?

Tegnap este, még az akció lejárta előtt rendeltem egy S23-at.

(#512) David3 válasza barnam_ (#511) üzenetére


David3
őstag

Jelen!

Megrendeled, majd mikor küldik a készüléket, kapsz egy "csomagot", amibe a visszaküldendő készüléket kell raknod, ha jól tévedek "Retourpackung", vagy valami ilyesmi a neve. Nem tudom, hogy a gyári dobozt és tartozékokat is kérik vagy csak a készüléket.

(#513) Tin válasza barnam_ (#511) üzenetére


Tin
veterán

Kapsz egy levelet a teqcycle-től, abban le van írva minden. Van egy link egy retour DHL jeggyel, azt kell a dobozra ragasztani.

(#514) Theodorci válasza lge73x (#509) üzenetére


Theodorci
junior tag

Neked a kijelző és hátlap cseréje indokolt? Én attól félek, hogy beadom és mindent is ki akarnak cserélni benne, csak azért hogy még fizethessek is érte. Pedig kb annyira jó állapotban van hogy max akksi csere kéne.. :F

(#515) lge73x válasza Theodorci (#514) üzenetére


lge73x
tag

Vibralt neha a kijelzo, en senzorra gyanakodtam, persze az alaplapon van, amugy akksira rafert a csere.....

(#516) PedroPascal válasza lge73x (#509) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm :R

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#517) csubííí


csubííí
senior tag

Megint van Google Play-szolgáltatások frissítés, de továbbra sem automatikus, "kézzel" kell frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#518) lajbii válasza barnam_ (#511) üzenetére


lajbii
tag

Heló bocsi nem neked válasz érdemben mert nem német Samsungtól rendeltem
Viszont én most voltam a West-nd Samsung márka boltba.
S23-256.Gb-ost vettem.
Jelenleg mai naptól 400.e.ft felett -10% kedvezmény jár.
+ mondta az eladó hogy készülék beszámításra szintén jár kedvezmény!
Én kérdeztem hogy Samsung A40-est mennyiért számolnák be ami nagyon megviselt már.
De nincs nálam maximum visszajövök és hozom.
Erre ő eltekintet az A40 bevitelétől!!! :C
De a készülék beszámítási kedvezményt megkaptam!

A végeredmény hogy kértem rá még fóliát is amit fel egyből felraktak a telóra,
nem vittem be az A40-esem így 367180. Ft-ot fizettem összesen. :C

[ Szerkesztve ]

lajbii felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + A Mostani.

(#519) Astery válasza lajbii (#518) üzenetére


Astery
senior tag

Bocsi csak nem értem, hogyha ez olyan kedvező ár akkor ez igen messze van attól amit itt a kolléga kikalkulált egy ugyanilyen telóra: 300 alatt ...

(#520) lajbii válasza Astery (#519) üzenetére


lajbii
tag

igen, én sem tudom hogy sikerült neki ezt ő tudja.
Én csak leírtam hogy sikerült nekem :U

lajbii felhasználónak 52 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + A Mostani.

(#521) Hallosz


Hallosz
senior tag

Az van, hogy bementem a SES-be megnézni a cuccot. Rákérdeztem az árára, kiszámolta az eladó, hogy tárhelykedvezménnyel, pedagógus igazolvánnyal, (nem az enyém) beszámítászámítva a tavalyi számlanélküli S22-t 140.000 Huf-ért, azaz 220.000 ropogós Forintért el tudom hozni a 256 GB fekete S23-at. Éreztem, hogy ezt a meccset a Samsung nyeri, úgyhogy elhoztam. Ott helyben rakattam rá gyári fóliát, vettem még egy Spiegen tokot.
(nagyon jól mutat)

Természetesen első dolgom volt megnézni a telekom térerőt. Ugyan azon a helyen, ahol tegnap reggel az Exynos procival az S22 értéke (az made in Korea)
-90 dBm 50 ASU volt, az S23
-91 dBm 42 ASU-t gurít (made in Vietnam)
A Vietnami gyártású SD-vel szerelt S23, ráver a Korei gyartású S22-re Telekom térerőben.
Szóval lenyugodtam, "van ööm bódokság," meg térerő, most már el leszek egy darabig :B

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#522) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

1 napja használom az S23-at S22 után. Gyorsabb, energjatakarékosabb, jobb a hálózatkezelése, de nem győzött meg még, hogy megérné nekem azt a kb 160 felárat.

(#523) barnam_ válasza mucsgyver70 (#522) üzenetére


barnam_
nagyúr

S22 után nem feltétlenül van értelme váltani.

Nekem Pixel6-hoz képest ami előny: kisebb méret, 2db sim foglalat, jobb akku, talán jobb hálózat kezelés.
Igaz jobban szeretem a stock Androidot, de az előbbiek nálam fontos előnyök.

(#524) Jadro válasza Hallosz (#521) üzenetére


Jadro
veterán

No ez jó hír! Nekem a térerő az egyetlen kifogásolható jelenleg az S21-ben, egyébként mindenre elég így 2 év használat után is. Mivel céges a cucc, igazából a pénz része nem releváns, de akkor várom az S23-at kb 2 hónap múlva. Egy kicsit jobb üzemidő, egy kicsit jobb térerő és meg is vagyok.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#525) =WiNTeR= válasza Hallosz (#521) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nem akarok értetlenkedni, de a két mért érték gyakorlatilag ugyanannyi nem (90 vs 91dBm)?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#526) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Szeretnék kérdezni. Valaki berakná, hogy mik a gyári háttérképei az S23-nak?
Köszönöm. :R

(#527) Hallosz válasza =WiNTeR= (#525) üzenetére


Hallosz
senior tag

Nem értetlenkedsz jól látod, a dBm gyakorlatilag azonos, az ASU értéke valamivel markánsabb. A GSM beszélgetés stabil, nekem ez és a hang minőség a fontos.

Mert lakni, muszáj.

(#528) Luigi962 válasza Szellem. (#526) üzenetére


Luigi962
őstag

(#529) klaya86


klaya86
senior tag

Sziasztok. Elsősorban 23+ tulajoktól kérdezném, hogy üzemidővel hogy álltok? Nálam ez kritikus pont. Illetve mennyire lehet most levinni az árát a Samsung shopban?

(#530) David3 válasza klaya86 (#529) üzenetére


David3
őstag

Nekem jövő héten jön meg, legkorábban akkor tudok róla írni összehasonlításban az S22+-szal. Képeket nem gondolom, hogy fogok csinálni a két készülékről, mivel kb. megegyezik mindenben (méret, kijelző, dizájn). Hátulról tűnt csak el a "kamerasziget".

(#531) klaya86 válasza David3 (#530) üzenetére


klaya86
senior tag

Kamera biztosan megfelelő lenne nekem. S21fe-t használok. Nekem az is bőven oké. Egyedül aksiban, üzemidőben tudnék egy nagyobb ugrást elviselni 😃 ha a jelenlegi 5-6 óra helyett stabilan tudna 7-8 at az s23+, elgondolkodnék.. M

(#532) Theodorci válasza klaya86 (#531) üzenetére


Theodorci
junior tag

Átlagos használatra 10 napja olyan 7-10 óra SOTokat hozok ki belőle :C

(#533) klaya86 válasza Theodorci (#532) üzenetére


klaya86
senior tag

Uhh, az jól hangzik

(#534) S@c@ válasza Theodorci (#532) üzenetére


S@c@
őstag

Mondjuk az kemeny hasznalat :Y A nap felet, 1\3at a kijelzon eled?

(#535) Theodorci válasza S@c@ (#534) üzenetére


Theodorci
junior tag

Ezek általában 2 nap alatt jöttek össze... ;)

(#536) gabeszq41


gabeszq41
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit láma a kérdés, de S22-nél érdemesebb volt kikapcsolni a RAM Plust, mivel ha ténylegesen használta a háttértárat, az jóval lassabb volt, mint a Ram, az S23-nál már 4.0 UFS van, ugye ez már jóval gyorsabb, továbbra is megállja a helyét , hogy a RAM Plust érdemes kikapcsolni?

(#537) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Valóban nincs egyik változaton sem fólia?

(#538) PedroPascal válasza Zaji (#537) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Igen nincsen rajta, de az S22 szérián sem volt csak "csomagolási" fólia.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#539) Benoe77


Benoe77
őstag

Valaki tud hátlapi fóliát az S23-ra?

(#540) AtHoS válasza gabeszq41 (#536) üzenetére


AtHoS
nagyúr

" S23-nál már 4.0 UFS van"

Ennek azért járj utána, mert nem pontos az értelmezésed :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#541) gabeszq41 válasza AtHoS (#540) üzenetére


gabeszq41
csendes tag

Lehet, ezért is kérek segítséget :)
De ha arra gondolsz, hogy a 128gb-os maradt 3.1-en, azzal tisztában vagyok.

(#542) undercover


undercover
senior tag

Valaki próbálta már az akkumlátor kímélő módot? Én nézegettem, de tényleg mintha hozna akár +1 óra SOT-ot és nem lassul tőle a telefon.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#543) AtHoS válasza gabeszq41 (#541) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen arra gondolok, mert általánosan fogalmaztál :K , de akkor ezzel tisztában vagy :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#544) =WiNTeR= válasza undercover (#542) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ha a light performance mode-ra gondolsz pár napja így használom, sebességben semmi eltérést nem vettem észre. De biztosan lendít az üzemidőn, vele kb ugyanannyi töltöttséggel zártam bekapcsolás után egy teljes napot jelentősen nagyobb fényerő használata mellett mint nélküle.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#545) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
iPhone 13 PRO-ról váltanék vissza. Akku rendben van már végre a Snapinak köszönhetően ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#546) Sza_Sa válasza =WiNTeR= (#544) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ez hol elérhető beállítás?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#547) nVIPER válasza eladogeppc (#545) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nagyon is összerakták ilyen téren... :)

(#548) nVIPER válasza Sza_Sa (#546) üzenetére


nVIPER
senior tag

Beállítások/akku és eszközkarbantartó, utána akkumulátor, majd további akkumulátor beállítások / teljesítményprofil = energiatakarékos.

[ Szerkesztve ]

(#549) Sza_Sa válasza nVIPER (#548) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Köszi, az adaptív energiatakarékosság mellett érdemes bekapcsolni? Vagy egyáltalán melyik a jobb?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#550) nVIPER válasza Sza_Sa (#549) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nálam mind2 aktív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.