Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Az normális, hogy a telefont lerakva vagy hirtelen megmozdítva valami rezeg a kamerában (vagy annak a környékén)?
Olyan hang, mintha egy csavar meg lenne lazulva

(#7002) qltsar válasza Cartman023 (#7001) üzenetére


qltsar
addikt

Normalis, OIS miatt van.

(#7003) belashx válasza G@ben (#7000) üzenetére


belashx
senior tag

Nekem Ultra van, és azon belül lehet kapcsolni a jelentoptimalizálót is. Android14-en.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7004) G@ben válasza belashx (#7003) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor azért nem találom. Nekem sima van és nem frissítettem még 14-re. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7005) belashx válasza G@ben (#7004) üzenetére


belashx
senior tag

Elvileg a frissítéssel bele fog kerülni, nem olvastam olyat, hogy az egyik megkap valamit, a másik pedig nem, igaz, nem is figyeltem ilyen szemmel.
Majd próbáld ki, ha lesz rá lehetőséged. Van, amikor látványos a különbség, de néha kb. semmit se venni észre. Annyira nem mélyedtem bele.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7006) PedroPascal válasza G@ben (#7004) üzenetére


PedroPascal
senior tag

S23 A14-el

Erre gondoltál?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#7007) petrson válasza autotaxmo (#6987) üzenetére


petrson
senior tag

Az se rossz. De a másodikon már nyitva az ajtó. A negyediken meg eltűnt a jószág

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#7008) belashx válasza PedroPascal (#7006) üzenetére


belashx
senior tag

Bár nem nekem szól, de igen. :K
Mediumra vettem vissza, és Scene optimizer OFF.

Színeket nem tolja túl annyira, és kevesebb az élesítés is. Camera Assistantban ki is kapcsoltam a lágyítást.
Lehet van olyan helyzet, hogy jobb lenne, ha ezek alapállásban lennének, de a lelkemet megnyugtatja. :))

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7009) Lami66 válasza petrson (#7007) üzenetére


Lami66
őstag

Ha rákeresel a fotók nevére, láthatod, hogy a két kép között másfél perc eltérés van, tehát mondhatjuk, hogy egymás után készültek, még arrébb se léptem. A kutya meg ilyen, egyszer ott van, aztán egy perc múlva már nincs ott, mert a feleségem közben bement a házba és becsukta az ajtót. A kirándulós képek meg 6 másodpercen belül készültek. Bocs, de azon is mászkált mindenki akinek lába van, elvégre kirándulás közben készült. :P

[ Szerkesztve ]

(#7010) G@ben válasza belashx (#7005) üzenetére


G@ben
addikt

Majd kipróbálom, egyelőre kivárok, amíg az egyik frissítésre azt nem mondja elég egyöntetűen a topik, hogy ez milyen jó, meg stabil! :D

PedroPascal: igen, erre.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7011) PaksiPeter válasza w.miki (#6999) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Engem is kegyetlen módon zavarnak az "újítások", amiket inkább elbaltázásoknak hívok. Ennyi erővel vehettem volna iPhone-t is. Azt is utálom, meg ezt is. Nem tudom megszeretni az S23-mat, pedig alapvetően működik és bitang jó az üzemideje. Mégis visszasírom a Note 9-et. És tudom, hogy minden funkció megtalálható ebben is ami korábban volt, de teljesen máshogy. Most újra megtalálni mindet, nagyon idegesítő. Főleg mikor "élesben" kellene.
A fotói az S23-nak borzalmasan rosszak, komolyan, még nappal is. Szerintem direkt csinálja a Samsung, hogy elrontja a fotó módot, így majd 3 hónap múlva büszkén tudja verni a mellét egy frissítésben, hogy "javítottuk a fotózás minőségét". Ha meg egyből jó lett volna, akkor ugye nincs mit reszelgetni rajta.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7012) migabi24 válasza PaksiPeter (#7011) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát azért borzalmasnak nevezni az S23 képeit elég fura nekem :D

(#7013) Essien válasza migabi24 (#7012) üzenetére


Essien
aktív tag

Páromnak a52s van kb ugyan az a szint képekben , abban igaza van a kollégának hogy lehetne jobb is .. borzalmasnak én sem nevezném de kiemelkedőnek sem .

(#7014) migabi24 válasza Essien (#7013) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez így igaz, semmi kiemelkedőt nem tud sajnos, de nem borzalmas.

(#7015) dnelb válasza PaksiPeter (#7011) üzenetére


dnelb
veterán

jah direkt kiadja rosszul hogy aztán minden teszt lehúzza, parádés logika :D

(#7016) jotzo01


jotzo01
tag

Aki profi fotókat akar, az miért nem vesz fényképezőgépet?

(#7017) jupp008 válasza jupp008 (#6976) üzenetére


jupp008
senior tag

Esetleg valaki tudná ellenőrizni az App cloning meglétét ?

(#7018) Pano válasza jupp008 (#6976) üzenetére


Pano
addikt

Dual Messengeren kívül én nem látok hasonlót. Labs alatt sincs, mint elérhető kísérleti funkció.

(#7019) PaksiPeter válasza migabi24 (#7012) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Jó, nem ehhez vagyok szokva. Teljesen olyan, mintha valami sittes telefonnal készült volna. Legalábbis automata módban. Most erre gondolok. Én nem akarok fél órát pöcsölni egy fotóval. Előrántom és lövök. Ezt tudták hozni a Note 9-el, S23 nem tudja.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7020) PaksiPeter válasza dnelb (#7015) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A pszichológia így működik. Majd kiadnak egy javított szoftvert és attól lesz nagy a csinnadratta, akkor megint beszélnek róla. Ez sima marketing.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7021) PaksiPeter válasza jotzo01 (#7016) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Én nem profi fotót akarok, de minimum olyat, mint a fiókban lévő 5 éves telefonom, ami ugyanilyen gyártmányú. És ha kereken 2X annyit kérnek érte, akár lehetne jobb is ha már se jack, se memóriakártya, se töltőfej, se headset, se semmi. Nem kell ám neked sem beletörődni abba amit próbálnak letuszkolni a torkodon...

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7022) jupp008 válasza Pano (#7018) üzenetére


jupp008
senior tag

Köszi. Akkor csak ígéret volt, hogy bekerül a frissítésbe.

(#7023) PaksiPeter válasza jupp008 (#6976) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Mármint összesen 3 profilt szeretnél egy telefonon kezelni?
2 céges és magán?
Mert ha csupán 2 cégest, akkor azt a biztonságos mappával tudod megvalósítani.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7024) jupp008 válasza PaksiPeter (#7023) üzenetére


jupp008
senior tag

Igen, 2 céges + 1 magán profil lenne.
Jobbára egyébként csak az office alkalmazásokat szeretném elsősorban duplikálni.

(#7025) qltsar válasza PaksiPeter (#7023) üzenetére


qltsar
addikt

Erre nagyon kivancsi lennek, mert a Google koncepcioja, hogy 1db WorkProfile / eszkoz, tobb WP-t nem tudsz egy telefonon hasznalni.

Persze, ha olyan a munkahely, ahol WP nelkul osszekukazhatod a privat storebol az esetleges alkalmazasokat, meg elerheto a levelezes manualisan konfiguralt IMAP / SMTP konfiggal, akkor megoldhato, de ez nem WPnek minosul.

Sajnos az csak 1db / eszkoz lehet - hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#7026) Ricardo válasza PaksiPeter (#7021) üzenetére


Ricardo
félisten

Én hirtelen csak Note 9 és S23 ultra összehasonlításokat találtam, de akad bőven fejlődés.

(#7027) PaksiPeter válasza qltsar (#7025) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A munkaprofilhoz nem értek, én itt csak a 2 külön guglifiókra gondoltam.
Tehát hogy főprofillal belépsz hagyományos módon, melóra pedig a biztonságos mappában lévő fiókba lépsz be. A két rendszer teljesen külön van, nem is látják egymást.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7028) PaksiPeter válasza Ricardo (#7026) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Felsorolnál párat a fejlődésből?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7029) qltsar válasza PaksiPeter (#7028) üzenetére


qltsar
addikt

Koszi az infot, igy valoban jo, vagy talan az egyetlen megoldas lehet jupp008-nak, amennyiben nem WP-rol van szo, mert ha olyan a ceg, akkor WP kornyezet nelkul elhasal a fiok hozzaadasa kozben a folyamat.

Ez amugy egy elegge sokat keresett funkcio, de olyan erzesem van, mint a dupla eSIM-mel kapcsolatban. Uj(abb) Pixeleknel mar el a funkcio, kivancsi lennek mi a limitacioja, hogy Snapdragonok nem tudjak, de a Google altal hasznalt Samsung Exynos modem tamogatja, vagy a masik lehetoseg, hogy ez egy szoftveres limitacio.

[ Szerkesztve ]

(#7030) Ricardo válasza PaksiPeter (#7028) üzenetére


Ricardo
félisten

Videó felvétel, 30-60 FPS esetében is), porté, rossz fényviszonok közti fotózás.....

(#7031) PaksiPeter válasza qltsar (#7029) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Úgy tudom, hogy van Enterprise verzió is a csúcsokból, azok direkt munkakörnyezetre lettek fejlesztve. A nevük Enterprise. Tehát S23+ Enterprise edition. De sajnos nem tudom, hogy ez-e az amit keres a kérdező.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7032) PaksiPeter válasza Ricardo (#7030) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Őszintén... hányszor használod ezeket a dolgokat? Naponta 10 portrét készítesz? Mert erre a portré dologra építeni egy brand-et az eléggé gáz szerintem. Ráadásul kb 6-8 éve alig van változás a mobiltelefonfotózásban. Növelgetik a pixelszámot és kész.

Egyébként rossz fényviszonyok között olyan akvarellt csinál mint egy óvodás a vízfestékkel.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7033) Ricardo válasza PaksiPeter (#7032) üzenetére


Ricardo
félisten

Az volt a kérdés, hogy jobb e mint a Note 9. A válasz pedig hogy igen.
Én azért használom a telefonom kameráját. Néha komoly feladatok elé állítom az optikát. szeretem feszegetni a határait.
Igaz, csak egy S21-em van
Ha gondolod nézz fel a fototrendre, van ott pár fotó, amit csináltam.
időnként videót is csinálok.
Azokat a youtubon találod.
Két videó, amik teljesen eltérő körülmények között készültek. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#7034) PaksiPeter válasza Ricardo (#7033) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Én is fotózok, most nem azt mondom, hogy sose. Csak arra utaltam, hogy lényegében ez egy használati tárgy, tehát másban kell jónak lennie. A sebessége az jó (most még míg vissza nem veszik a teljesítményt), jók az iOS-ről elnyalt szoftveres megoldások amiket lehet a fotókon használni. Szóval nem azt akartam kifejezni, hogy rossz telefon. Csak szerintem nem ér ennyit. De most már mindegy, kiadtam érte a pénzt és nem hiszem, hogy van jobb a piacon számomra. Csak nem érzek olyan nagyon nagy előrelépést.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7035) zola899 válasza PaksiPeter (#7034) üzenetére


zola899
tag

Teljes mértékben értem az álláspontodat.
Egy teljesítményben és ÁRBAN IS csúcs telefontól azt várná el az ember, hogy dobozból kivéve azonnal minden úgy működjön, ahogy az elvárható lenne.
Egy 2023as telefon gyári szoftverrel, mindenféle mókolás, telepítgetés nélkül legyen már jobb mint a tavalyi széria, nem beszélve az említett Note 9-ről, ami 2018as...

A Snapi Gen 2, a OneUI 6 párosa szerintem kifogástalan minőséget ad.
Néztem elég tesztet youtube-on ahhoz hogy kijelenthessen, az S23/23+ fluidságban, sebességben VERI az iPhone 14/15öt.
Az alapot mindenképp.

A hosszú bevezető után viszont kitérek a lényegre is: a kamerára.

Elég gáznak tartom, hogy ma, 2023ban, ahhoz hogy egy szín és valósághű, részletes, nem agyonszaturált, agyonélesített fényképet kapjuk, KÖTELEZŐ A GCAM.

Igaz ez majdnem minden android telefonra.

Samsung, Xiaomi, OnePlus, Realme telefonokra mindenképpen kell.
A Sony, Huawei, Honor más pálya, profi liga.

És most jön a lényeg. A Samsung+Gcam kombó.
Figyelj, a jó hardware adott. 3 szuper lencse.
A Samsung egyből az élmezőnybe kerül, és iPhone killerré változik, amint felrakod rá a megfelelő portot.
A legfrissebb LMC és AGC féle portokat használom, a vele kombatibilis legfrissebb configokkal.
A végeredmény bámulatos.
Ég és föld a gyárihoz képest.
Kirándulás, túra után nem hitte el az iPhone 14et használó haverom, hogy az én mobilom jobb képeket lőtt mint az övé. Belenagyítva látszott a különbség, meg úgy alapból ránézve is.
Az enyém a valóságot mutatta, amit szemeddel látsz, az övé meg egy mesebeli túlszínezett tájat.
Nem kell ám hasra esni az ájfonoktól.
Engem spec hideg kiráz a túlszaturált színektől, márkától függetlenül.
Tudom, ez ízlés kérdése.

Szóval, ha értesz hozzá, telepítsd a gcamot.
S meg fogsz lepődni ;)
Ha segítség kell, a fórumban vagyunk egy páran.

Van S23/+ telegram group is, ami nagyon pörög, Javasabr névre hallgató gcam fanatikus hetente/havonta dobja fel a jobbnál jobb configokat, amit reszelget, tesztelget, mi meg megosztjuk egymással a tapasztalatokat.

IT-sként engem érdekel ez a mókolgatás.
Mást nem. Elfogadom.
De a telefon attól még nem sz@r :)
Sokkal többet ki lehet hozni belőle, mint ahogy dobozból újonnan kiveszed.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#7036) Lami66


Lami66
őstag

Hátha senkit se érdekel:
Pitaka tok most 30% kedvezménnyel 45 dollár a hivatalos oldalukon [link]

(#7037) Pierre75


Pierre75
senior tag

Leírná a véleményét ha van az olvtársak között olyan, aki használt buds pro-t majd buds2 pro-t is az s23-hoz? Hangzás (24bit jobb-e), kényelem, üzemidő stb szempontjából illetve megérte-e váltani?

(#7038) PedroPascal válasza Pierre75 (#7037) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Volt Buds Pro de hamar megváltam tőle. Nekem túl nagy volt, mindig ki akart esni a fülemből. Váltottam Pro 2-re és maximálisan elégedett vagyok vele. Jól illeszkedik a fülembe, kényelmes és jól szól. A 24bit minőségi zene (flac) mellett halható hogy szebben szól mint a többi ilyen fülesben.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#7039) Pierre75 válasza PedroPascal (#7038) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi a választ!
Nekem jól illeszkedik a buds pro, hangzással is elégedett vagyok, bár az anc-je gyengébb mint a Samsung EO-IC500BBEGWW. Viszont tableten használva film esetében csak akkor van szinkronban kép a hanggal ha be van kapcsolva a 360 audio, amivel viszont rendszeresen szétesik a hang. S23 alatt viszont nincs ilyen hiba.
Ha használsz tabletet, megnéznéd mi a helyzet ilyen szempontból a buds2 pro-val?

Zenére poweramp helyett a hiby music vált be a buds pro-hoz.

(#7040) PedroPascal válasza Pierre75 (#7039) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nincs mit! Nekem nincsen tabletem, ebben nem tudok segíteni. De szerintem ha Samsung tabot használsz ott nem kéne ezt csinálni. Laptop és PC-vel használom néha de fel van telepítve a Galaxy Buds app. E nélkül a video hangja nem volt szinkronban mindig. De lehet ez csak a Pro-val volt így. Januárban cseréltem nem emlékszem már pontosan. Az biztos ami nem volt megfelelő a Pro-ban azt javították a 2-ben legalábbis számomra.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#7041) EngineerBoy válasza zola899 (#7035) üzenetére


EngineerBoy
kezdő

Szia!

Az aktuális gcamet merre tudom letölteni?
És hozzá az xml-eket?

(#7042) PaksiPeter válasza PedroPascal (#7038) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Hogy érted, hogy megváltál tőle? Ez mit jelent? El lehet adni használtan egy ilyen fülest?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7043) PaksiPeter válasza Pierre75 (#7039) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Azt kell megnézned, hogy a tablet tud-e AptX-et. Ez felel az alacsony késésű jelátvitelért.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#7044) Benoe77 válasza EngineerBoy (#7041) üzenetére


Benoe77
őstag

(#7045) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Bocsi, de ez most nagyon off lesz, de azért itt kérdezem, mert itt pörög a topik! :)) (meg hát S23+ tulajdonos vagyok én is) ;]
Adott egy Oppo Find X5 (sima, nem a pro), ami feleségemé! A gyártó úgy hirdeti, hogy van egy 2x optikai kamera rajta! Viszont, ha váltok az 1x-es és 2x-es között, akkor mindig ugyanazt a kamerát használja! Ezt ugye letakarással néztem meg, hogy melyik opciónál melyiket használja! S23+ például gyönyörűen vált a három kamera között, kivéve persze a 2x-es szoftveres zoomot, ahol nyilvan a fő egységet használja! :R Így viszont a Find X5 egy óriási átveres akkor, vagy én vagyok láma hozzá?

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#7046) Pierre75 válasza PaksiPeter (#7043) üzenetére


Pierre75
senior tag

Samu a tws és a tablet is, ami a saját sbc codec-jét használja. S23 alatt perfekt, és a samu video app-jának korábbi verziójával sem volt gond a hanggal (nem támogatta a 360 audio-t), de mx player pro-val nem kicsit szebb a képminőség, így az sem volt megoldás.
De ez már offtopic.

(#7047) Nodiras válasza PaksiPeter (#7034) üzenetére


Nodiras
újonc

Mintha te lennél a topic Puzsér Róbertje, bocs.

(#7048) PedroPascal válasza PaksiPeter (#7042) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Igen. Itt vettem az apron bontatlan volt garancia nélkül. Mivel nekem nem volt jó ahogy korábban írtam ezért ugyan itt az apron meghirdettem és elkelt. Buktam rajta kicsit de hát ez ilyen. Buds+ ot is itt adtam el ami már 2 éves elmúlt de hibátlan volt. Nézd meg az hardveraprót.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#7049) Addel válasza PeteePeti (#7045) üzenetére


Addel
senior tag

Most hogy írtad, nézegettem a samsungét, és nekem inkább ez tünik kamunak, nem valódi optikai zoom van benne, hanem egy 1x-es széleslátószögű lencse, meg egy 3x-os telefotó és aközt vált, míg az Oppo valószínüleg azért nem vált lencsét, mert valódi 2x-es zoomolható lencse van benne. :)

(#7050) PedroPascal válasza Pierre75 (#7046) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Milyen Samsung Tab?
S23 SSC codec-et használ.

24bit is csak SSC-vel megy.

Ha átváltasz SBC-re akkor csak 16bit lesz elérhető.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.