Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Cecevok válasza ggbuffon1897 (#23) üzenetére


Cecevok
tag

Aki használtan szokott venni annak is fontos. Én az utolsó két telefonomat 2 éves modellként vettem használtan, és tök jó, hogy még egy "friss" telefont tudok használni.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#152) FіkuszKukіsz válasza kakuk.tamas (#111) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Miért is? Közel azonos a fényereje mint ami a szifonban van. Az, hogy melegben alacsonyabb az szoftveres nem hardveres probléma.

Romanes eunt domus

(#153) Teal'C


Teal'C
addikt

Tudom nem az én topikom!
S23ultra 512

18:52 perce húztam le a töltőről
5:04 perc kijelző idő van benne
22óra a becsült hátra lévő idő
51% on van az akku

2sim Voda fél éves a sim, Yettel kb 8éves kézzel vágott sim
Wifi be
Bt be
Mobilnet be Voda
Helyadatok/gps be
Fényerő fix a piros jelzés határán
Adaptív, wqhd+
Watch 4 44mm párosítva folyamatosan

Töltők:
Otthon gyári 45w + Munka gyári 65w + Kocsi Ford FiestaVan usb AA
Otthon egész éjjel bedugva csak reggel húzom ki

Minden app frissítés fent van.

Face stb... nincs
Viber, Gmail

Applikáció altatás kezelés automata.

Én ezt megvettem!!!

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#154) FіkuszKukіsz válasza Teal'C (#153) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hétfőn este töltöttem fel és még 42 % van a telefonban. A szifont ilyenkor már rég tölteni kellett. Az én szokásaimmal (keveset nyomkodom) kb. 4-5 naponta kell majd tölteni. S23+

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#155) hegedus001 válasza autotaxmo (#44) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Sokszor egy csúcskészüléknek van 2-3 tulaja is. Nekik azért nem mindegy meddig támogatott szoftveresen :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#156) Szuperhorcso


Szuperhorcso
csendes tag

Sziasztok,
VoWIFI telekom alatt működik valakinek?
Nálam tegnap billeget este, néha működőtt, de többnyire nem.

(#157) FіkuszKukіsz válasza Szuperhorcso (#156) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Én nem tapasztaltam problémát.

Romanes eunt domus

(#158) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok,

Tegnap voltam a Samsungnál megnézegetni az újdonságokat. Nem kellett volna... :U :U
Az eladó azt mondta, hogy az elő regisztrációhoz jár a tárhely duplázás. Eztmindenki tudja.
Viszont 02.17.-évelvéget ér ez az akció és az lesz helyette, hogy 60eFt-ért beszámítanak egy bármilyen telefont az árba.
Gondoltam megosztom érdekes lehet a csoprt tagok számára. :)

Kérdés: Meg tudja ezt fejelni valaki egy kupon kóddal nekem? :U

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#159) autotaxmo válasza -Maci- (#158) üzenetére


autotaxmo
őstag

Barmilyet? Be is kell kuldeni vagy azonnal jovairjak a 60 ezret es nem kuldesz semmit mint tavaly? Amugy tavaly is csak bizonyos telokat lehetett beszamolni amennyiben be akartal kuldeni

(#160) -Maci- válasza autotaxmo (#159) üzenetére


-Maci-
őstag

Azt mondta a srác, hogy bármilyet. Vissza is kérdeztem, mondta igen.
A beküldést bevallom nem kérdeztem meg. :F Én ha vennék, elszaladnék érte a boltba, ezért nem is jutott eszembe. :F

Szerk.:

Tavaly megjelenéskor vettem egy S8Ultra tabletet. Abba is beszámolták a telót, igaz akkor 30e-ért. Egy szétesett, működésképten nyomógombos Nokiát vittem be, aminek nem volt meg az akksija. Az előlapot akkor ragasztottam fel rá Palmatex-szel. :U
Szó nélkül beszámították.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#161) syIex válasza Juhaszatti (#117) üzenetére


syIex
veterán

Alzába találtam ott elvileg nem ECO és 12 ezer. Ma megyek átvenni, ha ECO akkor vissza is adom.. :DDD

#159 Bármilyet bevesznek és nem kell leadni semmit, ha Samuról rendeled, ha SES-be viszed akkor le kell, de nem muszáj elfogadni az ajánlatot.
Viszont a 60 ezer nem feltétlen jobb ajánlat, mint a tárhely duplázás. :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#162) syIex válasza Teal'C (#153) üzenetére


syIex
veterán

+1 erre.
Szinte iPhone 14 PM szint amit hoz az Ultra, ami top tier teljesen. Nyilván el is várható ennyiért, de eddig nagyon nem ez volt a jellemző. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#163) Juhaszatti válasza syIex (#161) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Elvileg a Samsung Experience Storeban 9 ezer. Ma bemegyek megnézni, de ott azért csak eredetit adnak. :))

(#164) syIex válasza Juhaszatti (#163) üzenetére


syIex
veterán

Voltam a hét elején az Árkádban (BP), de nem volt csak 35W-os és az is két portos amiből az egyik 25W a másik meg 10W szóval azt nem vettem meg. :N
Lehet rá próbálok újra, hátha van már. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#165) Petyyyyy válasza -Maci- (#158) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A kérdés inkább az az akciók összevonhatóak-e. :))
Mindenesetre köszi a fülest!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#166) -Maci- válasza Petyyyyy (#165) üzenetére


-Maci-
őstag

Milyen akciókra gondolsz?
Mert a tárhely duplázást váltja a készülék beszámítás. Nem párhuzamosan lesz.
A kupont nem tudom, tavaly a tabinl azt is elfogadták. Azt sem tudom honnan lehetne kupont szerezni.
Egy készülék beszámítás + kupon komboért meg is venném. Csak kellene kupon. :B

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#167) Juhaszatti válasza syIex (#164) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ja, ez a 25W, ezt elfelejtettem mondani. Sima S23-hoz veszem.

(#168) Petyyyyy válasza -Maci- (#166) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A készülékbeszámításra gondoltam mint akció. A kupon meg egy másik.
Az a kombó már elég tisztességes engedmény lenne.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#169) -Maci- válasza Petyyyyy (#168) üzenetére


-Maci-
őstag

Igen, úgy engem is érdekelne.
Honnan lehetne kupont szerezni?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#170) Szellem. válasza Teal'C (#153) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez jól hangzik. Reméljük idővel folyamatosan jobb akkuidőkről számol be mindenki.
Védelmet mit tettél a telóra?

(#171) Somatom válasza Teal'C (#153) üzenetére


Somatom
veterán

Yettelnél fix az APN, Vodánál viszont választható. Nálam a Yettelen egyedi kérés alapján van hanghívós kártyán publikus IP -m, a Vodát pedig átállítottam az alapértelmezett internet.vodafone.net -ről, standardnet.vodafone.net -re. Állítólag a két, publikus IP -t adó kártya miatt merül a telóm úgy, mint a Titanic.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#172) Zozzy94


Zozzy94
tag

Zseniális telefonok lettek, egészen durva teljesítménybeli előre lépéssel. Nagyon tetszik, nagyon venném, főleg már most Snapi-val, de hát alig olcsóbb mint egy szifonka, pl a 14 Pro Max.
Gyors töltés továbbra is felesleges, még a 45W is sok :U
Sebaj, legalább az "S" széria idén előre ment nem hátra :C

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#173) Teal'C válasza Szellem. (#170) üzenetére


Teal'C
addikt

Spigen liquid air tok, gyári fólia.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#174) Teal'C válasza Somatom (#171) üzenetére


Teal'C
addikt


[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#175) -Maci- válasza Teal'C (#173) üzenetére


-Maci-
őstag

"gyári fólia"

Azt hogy? Van rajta gyárilag? :U Azt olvastam, hogy nincs. :U

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#176) Teal'C válasza -Maci- (#175) üzenetére


Teal'C
addikt

Vettem gyári fóliát. Rajta nem volt csak egy fekete borítás.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#177) -Maci- válasza Teal'C (#176) üzenetére


-Maci-
őstag

:R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#178) Somatom válasza Teal'C (#174) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, ez mindkettő NAT -olt. Yetinél online vs net, Vodánál internet vs standardnet. Yetinél nem működik a másikkal, csak netes kártya működik net APN -nel. Vodánál viszont símán átírható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#179) GreatL


GreatL
őstag

Ez az Exynos tényleg ennyire rossz? Én évekkel ezelőtt hallottam hogy a Samsung kiszáll a procifejlesztésből mert szar, erre mégiscsak ez volt. Lehet hogy hülye vagyok de nem látom hol lassú. És nem melegszik semmit sehol soha. Én már az első főbb frissítéssel vásároltam, szóval a kezdeti akadozás ami a Snapdragonosokban is megvolt az már nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#180) Szuperhorcso válasza FіkuszKukіsz (#157) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Nekem sima S23 van, de most sem csatlakozik fel a VoWIFI, Nálad milyen S23 alól működik? Egy van két SIM-et használsz? Esim vagy fizikai?

(#181) Teal'C válasza Somatom (#178) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem így jó a fogyasztás bár a voda net nagyon gyalázatos pl a munkahelyemen. De hozzáteszem ezzel a telefonnal jobb mint az s22u val.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#182) FіkuszKukіsz válasza Szuperhorcso (#180) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

S23+ két SIM. A Telekom e-SIM.Most éppen nincs fenn, mert van térerő. Csak akkor megy fel Wifire, ha elveszti vagy nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#183) Somatom válasza Teal'C (#181) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván jobb az akkuidő, mert NAT mögött jóval kevesebbet kell kommunikálnia, mint publikus IP -vel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#184) rhunseeker válasza Zozzy94 (#172) üzenetére


rhunseeker
tag

Pont a csak 45w-os töltés választja el a tökéletességtől az S23 ultrát számomra.

Azért érezhetően visszaléptem a töltési sebességben egy Oppo Find x3 Pro után.

Szerintem pont az a 65/67w lenne az ideális, a kb 30 perces töltéssel 0-ról. Aki meg nem szeretné használni, az tölti lassabb töltővel, de legalább a lehetőség lenne meg rá :(

Ettől függetlenül, ezenkívül nem igazán tudok semmibe belekötni, örülök hogy váltottam.

(#185) watchmkr


watchmkr
újonc

Szemét dolognak tartom, hogy a cégek nem fordítanak elég figyelmet a kameralencsék minőségére. A főkamera képét ha megnézitek, a képek szélei felé fokozottan elmosódott lesz. Olyan mintha Motion Blur Effect-et raknál a képre (főkamerával készült képen a piros autónak a kereke szerintem botrányos, különösen a felsőkategóriában). Ez a probléma a kép 1/3-át érinti, furcsa hogy a tesztelő ezt nem teszi szóvá. Az ilyen lencsehibák tönkreteszik az egész képet. Ez a hozzáállás minden gyártóra jellemző...

[ Szerkesztve ]

(#186) persil válasza joey04 (#32) üzenetére


persil
nagyúr

Az ilyesmivel mindig ugy voltam, hogy konyorgom, bizza mar rag a gyarto, hogy magamra akarom-e gyujtani a telefont hasznalat kozben vagy sem... Mert valljuk be, picit gyakrabban okoz gondot az, hogy szart sem latok napfenyben, mint az, hogy tulmelegszik.

Persze a mai idiota vilagban, ilyen hulye felhasznalok mellett ez kivitelezhetetlen, amikor mindenkit mindenert is beperelnek.

De nehany barom miatt egy mindenkinek kellemetlen "feature" sosem jo uzenet. 🤷

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#187) Szuperhorcso válasza FіkuszKukіsz (#182) üzenetére


Szuperhorcso
csendes tag

Értem, köszönöm, akkor lehet a fizikai sim beállítása még nincs kész a telekomnál, vagy a sima s23 beállításán dolgoznak még.

(#188) brainticket válasza watchmkr (#185) üzenetére


brainticket
aktív tag

ez nem csak fizika? hogy csak így lehet lehet lencséket gyártani?

(#189) Ixion77 válasza watchmkr (#185) üzenetére


Ixion77
őstag

Minél nagyobb az érzékelő, annál nagyobb optika kellene hogy a sarkokban se torzítson. Máshogy fogalmazva ez egy kompromisszum a minőség - érzékelőméret - lencseméret hármasban.
Az érzékelőméretet szeretnéd hogy csökkentsék, vagy a készülékvastagságot szeretnéd hogy növeljék annak érdekében hogy a képszéli rajzolat jobb legyen?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#190) Ixion77 válasza persil (#186) üzenetére


Ixion77
őstag

Az a gond, hogy ha a felhasználókra bízzák, akkor a felhasználó felhúzza maxra a fényerősséget, aztán másfél évesen viszi be garanciális kijelzőcserére a beégett oledű telefont. Ez nem nem business a gyártónak.
Azt jogilag nem teheti, hogy megengedi a magasabb fényerőt azzal a kikötéssel hogy ezzel beleegyezel a garancia elvesztésébe.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#191) *RLaci*


*RLaci*
addikt

.

(#192) Noukoum válasza Ixion77 (#190) üzenetére


Noukoum
veterán

Meg az sem túl jó hogy borzasztóan felmelegszik a készülék.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#193) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ez a kijelző tesztet "kötelezővé" kellene tenni minden mobilos teszt esetén. Engem ez - a mindennapi (igen, akár nyáron is) használhatóság érdekel a legjobban. Papíron hiába a mindent verő spec. ha közben az 5 éves telefonom - a használhatóság terén - elpopsizza az újat.
Sajnos a legtöbb oldalon ész nélkül, klimatizált / fűtött irodában, "steril" körülmények között tesztelnek. Aztán a user megveszi a csodát, és pár hét múlva legszívesebben a falhoz csapná. Ez rohadt nagy baj! :(((

(#194) nVIPER


nVIPER
senior tag

Közben teszteltem a wifi hívást és ennek a szoftveres kezelését. Ha a beállítás "Mobilhálózat, ha lehetséges"-en van, akkor csak akkor kapcsolja át wifire ha a térerő annyira lecsökken, hogy a hívásban nem értenénk egymást a másik féllel (ilyenkor a hívás ugyan kihagy 1-2 másodpercre, amíg átáll a wifire, de utána tartja és nem szakad le). Ez az S21-es sorozatban nekem nem így működött. Ott szinte folyamatosan wifi híváson lógtam (ha aktív volt az opció), sokszor szakadozott vagy rossz minőségű volt a vonal. Itt ez hibátlan. Olyan helyen dolgozom, ahol van hűtött raktárunk, ott jól tudom ezt tesztelni. Ha a wifi hívást kikapcsolom, akkor is van térerő olyan helyeken, ahol az S21 vagy egy Iphone már rég feladta a harcot és ledobta a hálózatot térerő hiányában. Itt végig tudok telefonálni, úgy, hogy a hívásminőség kiváló, sőt a legtöbb helyen van 4G is bőven. Komolyan, nem hiszem el, hogy az Exynos ennyire el volt szarva vagy ez sikerült ilyen jól.

(#195) Richie86


Richie86
senior tag

Eléggé bejön ez az S23 trió, igazából Samsung teszt után már jó ideje nem kezdett el viszketni a tenyerem, de most igen... :))
Ami visszatart az mindössze pár dolog:
- megígértem az asszonynak hogy leállok a sűrű cserélgetéssel :DDD
- igazából minden tekintetben kielégít a jelenleg használt iPhone 13 Pro, sőt még többet is tud, mint amit kihasználok, és nagyon szeretem is
- volt S20FE-m és ott is utáltam ezt a "süt a nap és letekeredik a fényerő" effektust, így amíg ez jelen van addig szegény Samukat mellőzöm
- nem nyújtana számomra többet, mint a jelenlegi i13 Pro
- az ára sem lett olyan csábító, és ehhez képest (a tesztelővel egyetértve) azt gondolom nem nyújt annyival többet, mint az elődök, szép dolog a hibajavítás, de ne legyen ekkora felára annak, aminek már az elődökben is klappolnia kellett volna

Amúgy azt gondolom, hogy baromi frankó telefonok, és ha most állnék vásárlás előtt számításba venném :R (de valószínűleg kiesne, az agresszív fényerő szabályozás miatt)

Na sebaj, majd talán az S25 :U

[ Szerkesztve ]

(#196) brainticket válasza nVIPER (#194) üzenetére


brainticket
aktív tag

szerintem is sokkal jobb a térerő, illetve a gps is sokkal gyorsabb és pontosabb (S22+ ról jövök)

(#197) Ronan968


Ronan968
tag

Az hogy lehet, hogy a hivatalos indulási dátum 02.17, de már több helyen is kiszállitják a telefont? Másik kérdésem, hogy s23+ra milyen üvegfóliát javasoltok?

(#198) nVIPER válasza brainticket (#196) üzenetére


nVIPER
senior tag

A GPS-ről ne is beszéljünk, teljesen más liga az előző generációkkal szemben.

(#199) Ronan968 válasza GreatL (#179) üzenetére


Ronan968
tag

Nem rossz! A páromnak S22 van és semmi probléma nem volt vele, a Diablo játéknál egy csöppet melegedett, de szépen futott, nem akadt

(#200) Petyyyyy válasza nVIPER (#198) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Annyival gyorsabb/pontosabb?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.