Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) cstom


cstom
aktív tag

Egyébként ki mit ajánlana dex dokkolónak? Ami kéne: 2 usb, egy hdmi és egy jack. A töltés nem fontos.

(#1052) csubííí válasza cstom (#1050) üzenetére


csubííí
senior tag

"Sokan nem gondolják azt, hogy az is kattintható".

Ha a két "képpel" nem lehetne semmit csinálni, akkor nem volna ott, hogy szerkeszt. :) Na, de ezen csak nem veszünk össze. :)

Vannak olyan beállítási lehetőségek mint a szóban forgó, vannak olyanok ahol nem mindegy, hogy az adott beállítás van megérintve vagy érintve tartva vagy a szöveg van megérintve.
Gyorskapcsolók is így vannak (ki/be kapcsolás, nyomvatart vagy szöveg megérint, mindegyik más lehetőség). A beállításokban is van, hogy a kapcsoló ki/be kapcsolható, de van, hogy az ott lévő szöveget megérintve is lehetőség jön elő.
Értesítéseknél is vannak lehetőségek, megérint, nyomvatart.
Több fotó kijelölés is lehet, megérint egyet majd pipa után a többit, vagy megérint és érintve tart, majd pipa után csak húzni az újat a kívánt képeken. Ha másolni kell őket másik mappába vagy akár egyet, kijelölés után nem muszáj az alsó sorból rendezni, csak hosszában nyomvatart a rendszer kijelöl majd egy kisebb "ablakban" előjön és már mozgatható is másik mappába.

Szóval van bőven, ahol ezek a lehetőségek jelen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#1053) cstom válasza csubííí (#1052) üzenetére


cstom
aktív tag

Engedd már el, nincs ebben ennyi. :)

(#1054) csubííí válasza csubííí (#1052) üzenetére


csubííí
senior tag

Már nem tudtam szerkeszteni.
Alulról a harmadik sorban rosszul írtam egy szót.
Nem hosszában, hanem hosszabban. :)

(#1055) nikilauda válasza cstom (#1051) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nekem egy Baseus dokkolóm van. HDMI, 3 USB, egy Type C és SD kártya olvasó.
Tökéletesen működik.

(#1056) skul0 válasza nVIPER (#1028) üzenetére


skul0
aktív tag

Szia!

Bár a korábbi FW-vel csak pár napot használtam a telefont, de nekem is úgy tűnik érzésre, mintha csökkent volna a SOT a frissítés óta. Majd javítják, bízom benne, hogy nem szándékos butítás áll a hátterében, hogy emiatt többen vegyék a plus modellt.

(#1057) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
aptX támogatás van az s23-ban ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#1058) Juhaszatti válasza mazsi70 (#1057) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, ezeket a codekeket támogatja.

(#1059) autotaxmo válasza skul0 (#1056) üzenetére


autotaxmo
őstag

Barmit kinezek beloluk sajnos, siman meglehet :(

(#1060) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Ezt az ertesitest nem lehet kikapcsolni, van valami otlet ra?

(#1061) AtHoS válasza csubííí (#1049) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Látni láttam, de nem reagált semmire :DDD Na majd, ha hazaértem meggyömöszölöm hátha csak elbénáztam (szokás szerint) :B

read-only mode on the forum

(#1062) Ernesst válasza cstom (#1051) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Én ezt a D-Linket használom DEX-hez.

(#1063) cstom válasza Ernesst (#1062) üzenetére


cstom
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#1064) Tin válasza Ernesst (#1062) üzenetére


Tin
veterán

Ez csak 4K 30Hz-et tud.

(#1065) Ernesst válasza Tin (#1064) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Ez igaz.

(#1066) Tin válasza Ernesst (#1065) üzenetére


Tin
veterán

Sima rendes kábel és megy 4k60-ban is. Megfelelő monitoron. A billentyűzet és egér meg lehet Bluetooth.

(#1067) mazsi70 válasza Juhaszatti (#1058) üzenetére


mazsi70
senior tag

:R

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#1068) A.K. válasza autotaxmo (#1060) üzenetére


A.K.
tag

a Google Playben a beállításokban kapcsold ki, hogy ne szóljon az alkalmazások frissítéséről

(#1069) csubííí válasza A.K. (#1068) üzenetére


csubííí
senior tag

Ez szerintem ott nem kapcsolható, mivel nem alkalmazás, hanem szoftverfrissítés amiről az értesítés jön.

(#1070) Ernesst válasza Tin (#1066) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Köszi :R

(#1071) *RLaci* válasza A.K. (#1068) üzenetére


*RLaci*
addikt

A szoftverfissítés egy rendszer app, nem lehet kikapcsolni. Illetve ki lehet, ADB Appcontrollal pl, nekem is ki van lőve. [link]

(#1072) <Adamsky> válasza *RLaci* (#1071) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez az ADB Appcontrol egész jó cucc. Eddig valahogy elkerülte a figyelmemet. Szépen működik még wireless is (ez jól jött pl. a Mi Box S-nél, ami wifi-n van és a másik szobában).
A legalapabb beállítás mellett mennyi bloatware-t jelez? És Safe módban?

(#1073) A.K. válasza csubííí (#1069) üzenetére


A.K.
tag

jogos, az app update-t néztem nem a software update-t (angolul használom)

(#1074) *RLaci* válasza <Adamsky> (#1072) üzenetére


*RLaci*
addikt

Tényleg jó, évek óta használom. Alapnál ha jól emlékszem úgy 10 appot, a legmagasabb szinten kb 60-70-et.

(#1075) Astery válasza A.K. (#1068) üzenetére


Astery
senior tag

Már korábban megmondta neki *RLaci* kolléga a megoldást - csak átsiklott rajta vagy nem vette komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#1076) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Most lattam, igen, koszonom, megprobalom ugy akkor ezzel az adb controllal

(#1077) AtHoS válasza AtHoS (#1061) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Meglestem, valóban működik, de....röviden kell érinteni az ablakformákat.
Én meg ahogy alatta írva vagyon: "A szerkesztéshez tartsa nyomva"-t próbáltam és úgy nem dobta be (mert persze picit el is csúsztattam az ujjam és akkor nem adja be a szerkesztési felületet, ha nem csúsztatom el az ujjam, akkor hosszú érintés után is bejön a szerkesztési felület :B ).
De egyébként az alatta levő "A szerkesztéshez tartsa nyomva" beállítás mire vonatkozik?

szerk.
Tegnap este 9től ma délután 5 óráig SIM nélkül, csak WiFin lógva, az asztalon pihenve hagyva, nem nyomogatva 18%-ról 13%-ra esett csak a töltöttség.
Első bekapcsolást követően 46%-ról 1 nap 7 óra alatt 4ó 6p képernyőidővel csökkent a fenti 13%-ra a töltöttség

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1078) TODI1111 válasza <Adamsky> (#1072) üzenetére


TODI1111
addikt

és *RLaci*
Nálatok a készülékkel működik az ADB Appcontrol WiFi-n?
S23 ultrám van. Kábellel összekötve minden működik viszont WiFi-vel nem tudok kapcsolódni. Természetesen ugyan azon a hálózaton és a fejlesztői menüben bekapcsolva a vezeték nélküli hibakeresés. :F

(#1079) MikeWazowski válasza TODI1111 (#1078) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nekem is ez a bajom. Nem látja a gépet, pedig ugyan azon a wifin van a két eszköz.... Eddig jól volt, lehet a frissítés kavart be?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1080) autotaxmo válasza AtHoS (#1077) üzenetére


autotaxmo
őstag

Huuu, ezt most nem ertettem amit irtal itt: :)

Tegnap este 9től ma délután 5 óráig SIM nélkül, csak WiFin lógva, az asztalon pihenve hagyva, nem nyomogatva 18%-ról 13%-ra esett csak a töltöttség.
Első bekapcsolást követően 46%-ról 1 nap 7 óra alatt 4ó 6p képernyőidővel csökkent a fenti 13%-ra a töltöttség

(#1081) *RLaci* válasza TODI1111 (#1078) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nálam megy wifin, most csekkoltam. [link]

MikeWazowski Az lehet, én még nem frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#1082) AtHoS válasza autotaxmo (#1080) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Melyik részét nem érted? :DDD

S23
- első bekapcsolást követően 46%-on állt az akku
- Nincs SIM a telefonban, csak WiFi-n lóg és minimál APP lett csak telepítve eddig (ACR Phone Launcher + APH hozzá, tehát szinte gyári alap rendszer), lényegében az alap rendszer beállítás + személyre hangolást túrtam, kapcsolgattam csak az telefonon, természetesen az alap play és galaxy store telepítések/frissítések lefutottak
- első bekapcsolást követően 1 nap 7 óra (szumma 31 óra) üzem alatt 4 óra 6 perc SOT mellett maradt 13% az akkuban (46% - 13% = 33% akkuhasználat)
- tegnap este 21 órakor 18% akkuval hagytam az asztalon érintetlenül amiből ma 17 óráig 13% maradt (20 óra tétlenség alatt 18% - 13% = 5% akkuhasználat)

Szóval 33% akkuból kijött 4 óra SOT ill. nyugalmi helyzetben 0,25%/óra volt az akkuhasználat

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1083) autotaxmo válasza AtHoS (#1082) üzenetére


autotaxmo
őstag

Az szep, koszi a leirast. :) na majd belakva es aktiv simmel is kivancsi vagyok hogy ugy hogyan teljesit. Nalam 0.5% korul van/ora, belakva es aktiv 4g simmel

(#1084) TODI1111 válasza *RLaci* (#1081) üzenetére


TODI1111
addikt

Akkor lehet, hogy tényleg a frissítéssel van összefüggésben? :F
MikeWazowski és én frissítettünk, nekünk nem működik. Nálad nem volt frissítés és működik.
Az S23 ultra topikban az egyik fórumtárs más jellegű ["csatlakozási hibáról"] írt és az is jelentkezik nálam. :F

(#1085) <Adamsky> válasza TODI1111 (#1078) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nekem még nincs ilyen telefonom, csak okoskodok itt is gyűjtöm az infót :D , hogy valamikor majd nyár végén / ősszel vegyek egy "sima" S23-at, ha addig nem bukik ki valami ordas nagy hibája.

Hogy ON is legyek: Anno szívtam ezzel én is a telefonomnál (P10). Mert ugye előbb kábelesen kell összekötni, majd az 5555-as portot átirányítani (? - lehet nem ez a jó terminus technicus), majd utána lehet IP cím alapján kapcsolódni. Nos nekem az volt a gond, hogy amikor kihúztam a "kanócot" a telefonból, akkor azzal kikapcsolódott az USB debugging. Nekem be kell(ett) kapcsolni egy olyat a dev. options alat, hogy "Allow ADB debugging in charge only mode". Szóval valami hasonlót keress / keressetek.

#1079 MikeWazowski
"Eddig jól volt ... " - hmm, akkor lehet nem az lesz a megoldás, ami nálam volt.

(#1086) David3 válasza autotaxmo (#1083) üzenetére


David3
őstag

Bár korábban már kérdezték tőled, de ezek szerint mégis megvettted. Mégsem olyan bolond, aki lecseréli az S22 szériát? :DDD

(#1087) TODI1111 válasza <Adamsky> (#1085) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszi. :R Kábelen már volt összekötve többször is, de az valahogy kimaradt, hogy vezetékes csatlakozás közben kell rányomni a WiFi-re, hogy a kapcsolat létrejöjjön ( persze mindig kábeles kapcsolat nélkül próbáltam :B ) és csak utána lehet kábel nélkül. Pedig az S22 ultránál is WiFi-n használtam.

(#1088) autotaxmo válasza David3 (#1086) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ha figyelted anno az utóbbi hetekben az írásaimat akkor tudod hogy nem a készülékkel volt a hiba hanem az árazással és továbbra is azt mondom hogy százezreket ráfizetni hogy leváltsd az s22 szériát továbbra is ...... kell lenned. Én hatvan ezret fizettem ra, igy emesztheto. :DDD

(#1089) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Aki már regisztrált a regalaxy programba, az segítene, hogy mennyi idő után kapta meg a pozitív elbírálást és a kupont?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1090) Luigi962 válasza EAndrew (#1089) üzenetére


Luigi962
őstag

Én 4-5 nap múlva kaptam meg és rá 2 napra hívtak, hogy küldik a futárt. Holnapra várom, de a Posta futárt küldik akiknél az intervallum 9-17-ig tart. :F

(#1091) EAndrew válasza Luigi962 (#1090) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Köszi!
Az kemény! Akkor remélem a kuponkód mellé adnak egy nap grátisz szabadságot is, amit a munkáltatónál kell igényelni, csak az a baj, hogy a pozitív elbírálásra itt is várni kell :D .

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#1092) Luigi962 válasza EAndrew (#1091) üzenetére


Luigi962
őstag

Ma jön a ViddL futár is aki az Alis Carbon fiber tokomat hozza Kínából, de azok legalább 9-12-ig időt írtak :))

(#1093) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Új frissités elérheto 340MB

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1094) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Márciusi frissítés megérkezett.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1095) nVIPER válasza PedroPascal (#1094) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ezt akartam írni én is, gyorsabbak voltatok.. Kíváncsi vagyok, hogy ez csak biztonsági update vagy vmit javítanak is...

(#1096) autotaxmo válasza nVIPER (#1095) üzenetére


autotaxmo
őstag

Kivancsi vagyok hogy nalad ezzel a frissitessel javul-e majd a sot uzemidod? Ha jol emlekszem, nalad is elcseszte a legutolso frissites

(#1097) Luigi962 válasza mSchumi87 (#1093) üzenetére


Luigi962
őstag

Benézett a Google Play februári is.

(#1098) Sir Pocok válasza Ernesst (#1062) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Most akartam ezt én is kérdezni. Köszi ez szimpi cucc.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1099) PedroPascal válasza Luigi962 (#1097) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Nekem már tegnap megvolt.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#1100) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Nálam windows 11-es PC-n nem valamiért nem "működik" a windows-os Smart Switch. Feltelepül meg elindítható, de hiába kötöm össze usb kábellel a telóval, semmi nem történik (a PC-n folyamatosan csak ez látható) a telefon meg csak simán töltődik az USB kábelről :). Pedig fel van telepítve a számítógépre a Media Feature Pack is.

A számítógép fájlkezelőjében se látható a telefon, ha USB-vel össze van kötve.
Pl. előző Huawei telómnál így is simán el tudtam érni a telefonon lévő fájlokat, bármi program feltelepítése vagy huawei account létrehozása nélkül.

Tudnátok abban segíteni hogy mit kell a telefonon ahhoz beállítani hogy látszódjon a telefon tartalma ha pc-vel összekötöm; és így át tudjam mozgatni pl. a fotóimat.
Vagy tudnátok mondani olyan egyszerűbben használható play áruházas alkalmazásokat amik segítenek a telefon tartalmát elérni pc-ről. Ha ráadásnak pl. még mentést is tud csinálni az sms-ekről, a névjegyekről, ... stb. az még jobb, de nem elsődleges szempont. Azt lehet a google is megoldja, ha majd bekapcsolom a biztonsági mentést.

Amúgy még nem regisztráltam semmi Samsung fiókot. Nem is tudom hogy ez feltétlenül szükséges-e így samsung tulajként.
Nem tudom hogy anno a galaxy S3-nál regeltem-e, de lehet nem lenne jó ha az akkori adataimmal felülírná a mostaniakat :D Na jó ez remélem nem fordulhatna elő :) , illetve azt sem tudom már milyen e-mailt adtam akkor meg, persze lehet még meg lehetne nézni valahol az ősrégi S3-asamban is (megvan még a törött kijelzőjével).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.