Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) zola899 válasza kalolaci (#7999) üzenetére


zola899
tag

Szerintem helyreállt.

Egy jó időre, pár napra kikapcsoltam a messenger értesítéseket, ergo akkor láttam meg hogy van e üzi ha beléptem az appba.

3 napja kapcsoltam vissza.
Azóta semmi gond, hibátlan.

Nem frissült az app.
Tököm tudja mi volt vele s mitől javult meg
🤷

Samsung Galaxy S23+

(#8002) kalolaci válasza zola899 (#8001) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem érkezett hozzá ha jól emlékszem, kétszeri is frissítés. Jelenleg, nekem is jól működik.

(#8003) alcapone386 válasza migabi24 (#7998) üzenetére


alcapone386
őstag

Nagyon remélem :B Most olvastam, hogy s24 szériában, csak az ultra kap Eu-ban Snapdragont :W

(#8004) cirx válasza tothbali9 (#8000) üzenetére


cirx
senior tag

Nyugodtan vedd! Ha csak nem 8k-s videókat másolgatsz oda vissza, akkor nem fogod észrevenni. Megy itt a hiszti, de beleadnék a kezükbe egy 128ast és egy 256-ost, megnézném hol tudnak különbséget produkálni. :D Én pl mindig a kis tárhelyes telókat vettem. Ki az aki telefonon tárolja a képeit és videóit, de most komolyan? :) Ellopják, elromlik, elviszi a krampusz, aztán ismét indul a hiszti. :)

S23 GREEN

(#8005) Lami66 válasza tothbali9 (#8000) üzenetére


Lami66
őstag

Az ufs3 tárhely lassúsága hétköznapi használat során legfeljebb akkor érezhető, ha ott van mellette egy ufs4-es készülék, és látszik, hogy tárhelyműveleteknél egy picit gyorsabb. Pl. gyorsabban tölt be olyan alkalmazást, ami nincs a memóriában. Nagy méretű fájlok tárhelyre írásánál látványos a különbség (lásd tesztvideó: [link]), de ezt nem nevezném hétköznapi felhasználásnak. Ahol még érezhető lehet a differencia, ha a virtuális memóriát használja a telefon, ugye ott a gyorsabb tárhely gyorsabb működést mutat. Bár erre még nem láttam élő példát, amikor a virtuális memóriát használja a telefon.

(#8006) PedroPascal válasza tothbali9 (#8000) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Pár napja volt 256-os, mivel jobban viszik ezért hiány most. Van különbség mivel a háttértár a lelke mindennek ami gyorsabbá teheti az appok telepítés és megnyitást is. Árban is kis különbség van a kettő között a Telekomnál jelenleg. De ha neked ez nem számít, nem tudsz várni akkor a 128-ban sem fogsz csalódni.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#8007) PaksiPeter válasza S@c@ (#7986) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Apa kezdődik. :))
Minden telefon topicjában van ilyen.
- Észrevettétek, hogy ha megrázom a telefont fejen álva páros napokon hajnali 02.17 perckor, akkor furcsán kattogó hangot ad ki a telefon?
- Észrevettétek, hogy ha fél lábon állok, lángost eszek, akkor egy zöld színű pötty jelenik meg a kijelzővédő fólia bal alsó sarkában?
- Észrevettétek, hogy ha itt megnyomom a telefont, akkor Foodora hoz egy hamburgert?

És azt nem értem, hogy ezekre a hibákra hogyan jöttök rá, mert én sose veszem észre, sosem érdekelnek. :DD

(Amúgy nem látok csíkot)

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8008) sparta2 válasza PaksiPeter (#8007) üzenetére


sparta2
tag

Nekem sincs csík.

(#8009) PedroPascal válasza PaksiPeter (#8007) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Mint a vérmérgezés, piros csík. :DDD

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#8010) S@c@ válasza sparta2 (#8008) üzenetére


S@c@
őstag

Felso kamera aljan kis ezust csik. Ossszes ezustnel van.

[ Szerkesztve ]

(#8011) sparta2 válasza S@c@ (#8010) üzenetére


sparta2
tag

Hmmm...???

(#8012) kalolaci válasza S@c@ (#8010) üzenetére


kalolaci
senior tag

Nekem fekete van, de nem látok rajta csíkot.

(#8013) S@c@ válasza sparta2 (#8011) üzenetére


S@c@
őstag

Karika ahol van. Negyzet ahol nincs.

(#8014) qltsar válasza S@c@ (#8010) üzenetére


qltsar
addikt

Javítottam egy kicsit a képeden, mert homályos volt: [kép]

Viccet félretéve, mielőtt gyíkember összeesküvés elméletek születnek a kamera alatti mikrofonról:

"The Galaxy S23, Galaxy S23+, and Galaxy S23 Ultra have a microphone located at the bottom of the topmost rear-facing camera. This microphone is used for calls as well as audio/video recording. Samsung says if you are using a third-party or non-Samsung-certified case, it could cover the microphone and obstruct the clear transmission of sound, which means the call quality and audio/video recording quality could drop significantly."

Forrás

Ezért is kell okosan tokot választani, mert pl. egy ilyen típusú tokkal | ;] | teljesen eltakarod ezt a mikrofont, ami hatással lesz hangfelvételekre, telefonhívásokra, zajcsökkentésre, ezért célszerű ilyesmit választani, ahol teljes kivágás, és nincs semmilyen takarás.

[ Szerkesztve ]

(#8015) PaksiPeter válasza qltsar (#8014) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Tényleg ott van, megtaláltam. De ki vesz észre ilyeneket és hogyan? Bár én csíkot kerestem, nem pontot.
Vajon mennyi idő alatt tömődik be? Nekem most is csupa por.
Egyébként én Telekomos vagyok és mikor Telekomos embert hívok, piszok jó a minőség. Egyáltalán nincs semmi zaj és kiváló a hang, mintha ott lenne mellettem akivel beszélek. Talán olyankor működik a zajszűrés.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8016) qltsar válasza PaksiPeter (#8015) üzenetére


qltsar
addikt

Valószínűleg azért lehet, mert ő is és te is VoWiFin vagytok.

(#8017) PaksiPeter válasza qltsar (#8016) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Nem, ki van kapcsolva a VoWifi. A tapasztalataim szerint a legjobb beszélgetés minőséget a Telekom adja (nem fizetett reklám), de a Yetinek is vannak jó pillanatai. A Voda pedig szánomra minősíthetetlen.
Egyébként hasonló kiváló minőségű beszélgetést az Asus telefonomnál tapasztaltam, de az 9 éves telefon. Az iPhone pedig most a 15-ös sorozatával kezdte reklámozni azt a fícsört, hogy teljesen ki tudják zárni a külső zajt.
Amikor ilyen jó a minőség, és a beszélgető fél el nem mond semmit, akkor mindig vissza szoktam kérdezni, hogy "itt vagy még", mert annyira nincs semmi zaj.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8018) PedroPascal válasza PaksiPeter (#8017) üzenetére


PedroPascal
senior tag

VoLTE (4G hang) azaz hd hang minőség viszont aktív volt ezek szerint. Ugyan az mint a VoWifi csak ez 4G alapú.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#8019) sparta2 válasza qltsar (#8014) üzenetére


sparta2
tag

Elemlámpát és nagyítót használva én is megtaláltam, de nekem is tiszta por. Tökéletesen féleszü elgondolás volt oda rakni mikrofont! :(((

(#8020) PaksiPeter válasza PedroPascal (#8018) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Igen, ez lehetséges.

Viszont más téma. Az hogy lehet, hogy a "világító szélek" opció az sehol nincs az értesítéseknél, be se tudom állítani. De pl ha üzemmódot állítok be, ahhoz hozzá lehet rendelni.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8021) rothfb válasza sparta2 (#8019) üzenetére


rothfb
veterán

Van még belőle 2. Alul és felül. Amúgy akárhova rakják, poros lesz.

(#8022) sparta2 válasza rothfb (#8021) üzenetére


sparta2
tag

Érdekes, hogy a gyári Samsung feliratos szilikon tokok is betakarják ezt a mikrofont.
Végignéztem a ses.hu-t és a sestore.hu-t is. Nyilván ugyanazok vannak mindkét helyen jópénzért.

(#8023) cirx válasza qltsar (#8014) üzenetére


cirx
senior tag

Akkor én most nem voltam okos, mert gyári tokot választottam!? :))

S23 GREEN

(#8024) PedroPascal válasza cirx (#8023) üzenetére


PedroPascal
senior tag

A Pitaka-nál is van annyi hézag a kamera körül, hogy ne takarja el, más normális tokoknál is így van. De van aki elvből utálja a Pitaka-t és a használóit is.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#8025) st3v3np3t3r válasza PaksiPeter (#8015) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem is ott van, de fehér hátlapoal azért nehéz észre venni :U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#8026) Lami66


Lami66
őstag

Dbrand-ék tudnak valamit, mert marhabőr hátlapon kivágták a mikrofon helyét

Amikor felraktam, láttam, hogy az egy szándékos kivágás, viszont nem tudtam miért van ott. Most már tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8027) qltsar válasza cirx (#8023) üzenetére


qltsar
addikt

Nem a legoptimalisabb valasztas sajnos ebbol a szempontbol.

@Lami66: Ezt jó tudni! A Camo szériájukon látszik, hogy ott a kivágás, de sajnos amikkel szemezgettem nem volt látható (Teardown/X-Ray), ha esetleg váltok, akkor majd előtte egy support levelezésben rákérdezek azért, de jó tudni, hogy a valóságban is ott a kivágás dbrandnél :R !

[ Szerkesztve ]

(#8028) PaksiPeter válasza cirx (#8023) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Nézz rá nagyítóval, hátha nagyobb a kivágás! Ha nincs, semeddig nem tart egy madárnyelvű tűreszelővel kettőt suhintani rajta.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8029) PaksiPeter válasza PedroPascal (#8024) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A használóit miért utálják?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8030) PedroPascal válasza PaksiPeter (#8029) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Olvasd vissza a topikot és vond le a következtetést. Kérdezd meg azoktól akik így gondolják. Saját véleményem megtartom magamnak ami a témát érinti.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#8031) cirx válasza PaksiPeter (#8028) üzenetére


cirx
senior tag

S23 GREEN

(#8032) S@c@


S@c@
őstag

Aki felrakta a legujabb frissiteseket ott mar fixaltak a pixel shiftinget? Amirol szo volt korabban, mint bug a 6.0-nal? Illetve ki mit gondol ho lett osszesegeben a 6.0? Aksi, camera?

(#8033) Blackphant'r válasza Nodiras (#7960) üzenetére


Blackphant'r
tag

Telepítsd csak az appokat a biztonsági tárolón kívül. Nem kell bejelentkezned csak legyen ott hogy az óra szoftvere lássa. Nekem így működik a wihtingssel és a garmin órámmal is.

(#8034) PaksiPeter válasza Nodiras (#7960) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

De csak azért rejtett, mert rejtettre állítottad. Ha kikapcsolod a rejtett módot, akkor normál környezetben is látható lesz, így valószínűleg látható lesz órán is.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8035) qltsar válasza S@c@ (#8032) üzenetére


qltsar
addikt

(#8036) S@c@ válasza qltsar (#8035) üzenetére


S@c@
őstag

:( Akkor még várom a 6.0-ra lépéssel.

(#8037) Corsa02 válasza S@c@ (#8036) üzenetére


Corsa02
őstag

Jön a 6.1 év eleje felé, én azt kivárom szerintem. (aztán lehet, hogy nem lesz jobb :D )

The Truth Is Out There --->

(#8038) Addel válasza Corsa02 (#8037) üzenetére


Addel
senior tag

Megújul az akkuvédelem 6.1-ben [link]

"Protect battery is now *Battery protection* with even more options
•Basic: Stops charging at 100%, resumes at 95%
•Adapt: Pauses at 80% while you sleep, finishes before you wake
•Max: Stops charging at 80%"

(#8039) Corsa02 válasza Addel (#8038) üzenetére


Corsa02
őstag

Na, egynek nem is rossz...

The Truth Is Out There --->

(#8040) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok!

Egy ideje nyúzok egy S23-at, de szükségem lenne szelektív színezés funkcióra. Ezt Samsungnál másképp hívják, vagy nem tudnak ilyet a gyári szoftverek? Tudtok erre megoldást?

(#8041) Ricardo válasza kelly416 (#8040) üzenetére


Ricardo
félisten

Szia!

Amennyire tudom a gyári szerkesztő ilyet nem tud.
Én egy Photo Editor nevű alkalmazást használok erre a célra. Lehet egy adott színt is megtartrani, de kézzel is ki lehet jelölni mit tartson meg színesnek.
[link]

(#8042) Exelsior24 válasza Addel (#8038) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Ez igazán jól hangzik, ennek én is nagyon örülök. A különböző akkuvédelmi szintek is nagyon ésszerűen lettek belőve szerintem, mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#8043) kelly416 válasza Ricardo (#8041) üzenetére


kelly416
veterán

Nagyon szépen köszönöm. :R

(#8044) belashx válasza kelly416 (#8043) üzenetére


belashx
senior tag

Szerintem tud egy-egy színt kiemelnia gyári is.
Kép -> szerkesztés -> Spot colour(3. Ikon), majd bökj rá a megtartandó színre.
Elég jó dolgokat tud a gyári szerkesztő is, cssk ki kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#8045) PaksiPeter válasza kelly416 (#8040) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Szia, természetesen 5 éve minimum van ilyen Samsungon, legalábbis a csúcstelefonokon. Most a fotónál a ceruzára kell kattintani mint szerkesztés. Utána 4 kis karika bal lent, majd színes folt.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8046) PaksiPeter válasza Ricardo (#8041) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Rosszul tudod, tud ilyet a Samsung. Csak valamiért senki nem olvas használati útmutatót, senki nem is néz szét a telefonján, hanem egyből egy harmadik, ismeretlen féltől származó alkalmazás előtt nyitja meg a teljes háttértárat szabad garázdálkodásra.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8047) kelly416 válasza belashx (#8044) üzenetére


kelly416
veterán

És tényleg. :R Pedig keresgéltem sokat, de vak vagyok.

(#8048) Ricardo válasza PaksiPeter (#8046) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem csak erre használom az adott szerkesztőt,de ezt te biztos tudod, azért ítélkezel. Gondoltam segítek a forumtársnak, de tudatlan módon egy (google play áruházból letölthető) alkalmazást ajanlottam. Még jó hogy megérkeztél és felvilágosítottál. Ezer köszönet érte. Le is törlök monden alkalmazást ami nem gyári Samsung, nehogy valamelyik garázdálkodjon.
A stílusert külön pirospont. ;)

(#8049) PaksiPeter válasza Ricardo (#8048) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Most ezen kár megsértődni, te valószínűleg meg sem nézted soha, hogy mit tud az a program, ezért nem emlékeztél arra, hogy egyáltalán mire képes. Hanem egyből mentél az áruházba. Nincs ezzel gond, az emberek 80%-a így csinálja. Nekem teljesen mindegy mit használsz. :)

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#8050) kelly416


kelly416
veterán

Jött valami biztonsági csomag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.