Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-09-20 15:41:43

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S23 és S23+ téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Dilikutya válasza eladogeppc (#8988) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem. Még én az S20FE-ről se fogok szerintem idén egyikre se.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9002) Sisco2 válasza mucsgyver70 (#8996) üzenetére


Sisco2
tag

Akkor ebből kiindulva most banános vagy nem a 24 -es? :D

Más.
Amugy test van már vhol az uj Exynosrol hogy mit tud mennyire melegszik stb?

(#9003) mucsgyver70 válasza Sisco2 (#9002) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Csak annyira mint az S22 :D

(#9004) st3v3np3t3r válasza mucsgyver70 (#8979) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Köszönjük, de nem a működési elvről volt szó:U

A telefonok nem tudnak RFID-t kezelni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9005) st3v3np3t3r válasza PaksiPeter (#8998) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Pda-t ne keverjük a telefonokkal...vannak specializált eszközök, amik tudnak nfc-t is meg rfid-t is.... de az nem S23...

Nekem van windows-os NFC képes tabletem(hp elitebook 900), de az sem telefon :U

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9006) Lami66 válasza st3v3np3t3r (#9004) üzenetére


Lami66
őstag

Akinek van kutyája egyszerűen kipróbálhatja, ugyanis a kutyákban levő chip rfid rendszerű. Én hiába sikáltam a labradorunkat az S23-al. És az rfid chipes céges belépőkártyára se reagált semmit.

(#9007) róland válasza st3v3np3t3r (#9004) üzenetére


róland
veterán

Volt lehetőségem többféle rfid chipet kipróbálni többféle telefonnal is. Régebben jobban kezelték az rfid chipeket a telefonok, aztán szoftverfrissítés után már jöttek a gondok.
Most nagyon az NFC-re vannak korlátozva, így mással nem érdemes próbálkozni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9008) gulyasa válasza gulyasa (#8948) üzenetére


gulyasa
őstag

Az továbbra is érdekelne a dolog, hogy tapasztalat alapján - nem a hivatalos álláspont szerint - létezik-e olyan vezetékmentes MagSafe töltőállvány, ami tudja tölteni az S23-akat 15W-al?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#9009) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

RFID vs NFC dilemma...

Ne keverjük a 2 technológiát. Hiába vannak "átfedések" a technikai leírásokban, a 2 technológiai megoldás más és más... a mai RFID-k UHF frekvencia tartományt használnak ,(megnéztem pár RFID író/olvasó specifikációját amit manapság lehet kapni, szerencsére a Google jóbarát volt ebben, mindegyikre azt írta a gyártói tech data, hogy UHF RF, 800-900Mhz-es tartományban)l, ezt semmilyen NFC olvasó nem fogja tudni olvasni, mivel az UFH tartomány töredékén működik az NFC,(13-14MHz között).
Tehát az RFID nem egyenlő az NFC-vel. De ezt akár kulcsmásolótól is meg lehet kérdezni, ahol másolnak beléptető kulcstartókat.

Ellenben nem kizárható, hogy a régebbi készülékek esetleg képesek voltak kezelni az RFID szabványt.

Értem én, hogy egyesek szeretnének könnyíteni az életvitelen, bizonyos okosított funkciók kihasználásával, de ez, megfelelő háttérrendszer hiányában felejtős.

Javaslatom az, hogy be kell szerezni egy olyan RFID plasztik kártyát, ami a kulcstartóval megegyező specifikációkkal rendelkezik és arra kell átmásoltatni, majd tok alá betenni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9010) róland válasza st3v3np3t3r (#9009) üzenetére


róland
veterán

Az utolsó bekezdésben írt javaslatod működésképtelen, munkahelyen megpróbáltuk a beléptető rendszernél. Ha telefonnal együtt a tokban volt a kártya, akkor NEM működött. Ha kivettük a tokból a kártyát, akkor tökéletesen funkcionált.
Tehát ez az irány NEM járható, ha valaki ebben gondolkodna.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#9011) st3v3np3t3r válasza róland (#9010) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Azért volt csak egy javaslat.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9012) PaksiPeter válasza st3v3np3t3r (#9009) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Vagy NFC technológiára épülő beléptetőrendszerre cserélni az RFID-est, ahogyan a munkahelyemen is tették.
Én tudnám használni, mert szoftverek vannak és a Samsung Pay az bankkártyát nem tud kezelni, de kapunyitót azt igen. Csak hát a rendszergazda nem fogja beletenni a titkosítási kulcsot a telefonba. Ugyanis a beléptetőrendszerek titkosított kulcsot használnak, nem lehet úgy másolni mint a lépcsőház korongot.

[ Szerkesztve ]

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9013) PaksiPeter válasza róland (#9010) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Valószínűleg összeveszik az NFC és az RFID. Viszont lehet venni az Alin gombokért NFC és RFID karperecet, arra rá tudod tenni és akkor nem kék kártyázni.

[ Szerkesztve ]

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9014) qltsar


qltsar
addikt

Lassan rolloutol majd mindenkinel: Camera Assistant 2.1.00.1

(#9015) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Valaki vált sima S23-rol sima 24-re?

(#9016) migabi24 válasza autotaxmo (#9015) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem visszalépés lenne :D

(#9017) Lami66 válasza autotaxmo (#9015) üzenetére


Lami66
őstag

Szerintem meg kellene várni az alaposabb összehasonlító teszteket. Addig nem érdemes váltani mert ki tudja milyen exynos eredetű problémába szaladnál bele

[ Szerkesztve ]

(#9018) cirx válasza autotaxmo (#9015) üzenetére


cirx
senior tag

A kérdés majd az lesz, hogy valaki vált-e sima S24-ről sima S23-ra...

S23 GREEN

(#9019) st3v3np3t3r válasza PaksiPeter (#9012) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Vagy ez is megoldás...de szerintem csak 1 ember miatt nem fog a lépcsőház beléptetőt cserelni.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9020) st3v3np3t3r válasza PaksiPeter (#9013) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Sokban függ a toktól is. Nekem van 2 olyan tokom, ami blokkolja az NFC-t is, meg a vezetéknélküli töltést is.
Amúgy aliexpresses és egy betűvel vagy piktogrammal sem jelölték, hogy se wch se nfc...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9021) qltsar válasza Lami66 (#9017) üzenetére


qltsar
addikt

Az a baj, amitől pl. én tartok arra sosem fordítanak elég energiát a tesztekben, pedig elég alapvető követelménye egy telefonnak, ami pedig jelen esetben az Exynos 5300 modem. Ez van elvileg az Exynos 2400-ban.

Pixel szériákból már ismerhető (Tensor G2-G3) modemről van szó, ami, ha ugyanúgy operál S24-ben is, akkor számomra használhatatlan lenne. Próbáltam a lakásban egy Pixel 7-et, és konkrétan nem volt térerőm - nem csörgött ki a telefon -. Szerencsére van VoWiFi ilyen esetekre, de a mellérakott SD 8 Gen 2 meg 888-on "kettes" térerőjelzés volt. Természetesen ugyanarra a toronyra csatlakozva.

[ Szerkesztve ]

(#9022) David3 válasza autotaxmo (#9015) üzenetére


David3
őstag

Mocorgott bennem valami, de ha váltanék is, az Ultra felé vinne az eszem. Megnéztem, beszámítással, kedvezményekkel 800 eurót kéne még ráfizetnem az S23+-ra. Inkább kihagyom. Az AI amúgy sem érdekel, kamerában én bőven elvagyok, S-Pen meg nem ad annyival többet.

Ahogy Bog emlíette a YouTube-os videóban, nem éri meg váltani S23-ról.

(#9023) PaksiPeter válasza st3v3np3t3r (#9020) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Gyári, gyári, gyári, gyári. Mindenből. Különben csak a kínlódás megy...

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9024) PaksiPeter válasza David3 (#9022) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Komolyan megfordult a fejedben? :Y
Teljesen értetlenül állok. Mondjuk én miután ma "dadogott" a navigáció a bluetooth kihangosítóval az autóban, megint megfordult a fejemben, hogy talán ájfont kellett volna mégis vennem.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9025) st3v3np3t3r válasza PaksiPeter (#9023) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ez így nem feltétlenül igaz....

Baseus 45W-os töltővel és egy nonames 1000Ft-os C-C kábellel töltöm gond nélkül a telóm :D egyik sem gyári

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9026) Lami66 válasza qltsar (#9021) üzenetére


Lami66
őstag

Pedig nem lenne nagy "wasistdas", mert a beállításokban a sim kártya állapotnál mutatja a jelerősséget Csak egy fix helyen (lehetőleg gyenge térerős részen) kellene minden telefonnál ránézni.

(#9027) migabi24 válasza PaksiPeter (#9024) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam közbe még zene stream is megy, de soha nem volt ilyen gond :U

(#9028) MLA válasza PaksiPeter (#9023) üzenetére


MLA
tag

Nekem Nillkin vezeték nélküli gyorstöltő állványom van. [link] Ha rárakom a telefont azt írja "vezeték nélküli gyorstöltés". Nem szoktam méregetni mennyi az annyi, de gondolom nem véletlen írja ezt. Melóban van egy Xiaomi MI 20W azzal is működik rendesen.

(#9029) Addel válasza MLA (#9028) üzenetére


Addel
senior tag

Nekem Baseus Simple Mini3 töltőm van, magsafe tokkal az is gyorstöltést ír.

[ Szerkesztve ]

(#9030) PaksiPeter válasza st3v3np3t3r (#9025) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

És mi ebből a hasznod?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9031) PaksiPeter válasza migabi24 (#9027) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

:DD értem. És azért mert nálad nem volt ilyen gond, akkor most biztosan hazudok és szerinted az Apple beépített embere vagyok és le akarom járatni a Samsungot és mindenkit át akarok téríteni az iPhone telefonokra? Vagy mit szeretnél kifejezni?
Nálam volt ilyen gond és kész. Fogadd el! Én sem vagyok ehhez hozzá szokva, de most csinálta és kurvára nem tetszett, mert navigálás közben csinálta és alig értettem mit mond az utasítás, a kijelző helyett meg inkább az utat néztem a szakadó hóesésben (tudom, tudom, nálatok hó sem esett).

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9032) migabi24 válasza PaksiPeter (#9031) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szoftveres gubanc bármivel lehet még az Iphonnal is, de nem ez a jellemző, én néha újra szoktam indítani, cache törlés is van néha, altatom amit nem használok stb. Az android sajnos ilyen kicsit foglalkozni kell vele na :D

(#9033) PaksiPeter válasza migabi24 (#9032) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Naponta indítom újra, minde reggel. Még hányszor indítsam újra? És nem, ezzel nem kell foglalkozni. Ez nem normális dolog. Nem vagyok hozzászokva. Ráadásul mindent altatok ami nem kell. Ráadásul azért vettem csúcstelefont, hogy ilyenek ne legyenek. Nem akartam alsó vagy középkategóriát, mert ott ez elfogadott. Itt nem.

[ Szerkesztve ]

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9034) MaCS_70 válasza PaksiPeter (#8758) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megjött a fedeles-ablakos tok.

11e Ft-ot fizettem érte, gyári Samsungot kaptam.

Írtátok, de azért felháborít, hogy az ablak lyukas, ott tehát nem véd...

A Note4-nél még volt az ablakban fólia, és elég nagy volt ahhoz, hogy kinyitás nélkül fényképezni lehessen vele. Baromi hasznos volt, kár, hogy ezt a funckiót veszni hagyták.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9035) tibike8 válasza MaCS_70 (#9034) üzenetére


tibike8
őstag

Mi is most újítottunk be a feleségemnek egy sima S23-at és mellé a gyári tokot. EZ így tényleg olyan mint az LG G5-re levő gyári smart tok. Nem védi a kijelző részt semmi. Én rakattam hydrogel fóliát elölre is meg hátulra is. Így biztosabbnak tűnik a védelem.
Most az előző S10e-nek kell még gazdát keresni és le van tudva a teló csere projekt egy időre.

(#9036) PaksiPeter válasza MaCS_70 (#9034) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Na igen. Neked is kellene írni a Samsungnak, hogy érkezzen minél több visszajelzés nekik, hogy ez így nem buli. Mert amúgy baromi jó lenne. Szuper fogás, kiváló illeszkedés, hasznos funkciók.
Azt nézd már meg légyszíves, hogy ha egy fél órát nem csinálsz semmit a telefonnal, akkor neked se csinál semmit a navigációs ablak? Olyan mintha altatná a rendszer a tok vezérlőjét. Mert mikor használat után próbálom, akkor lehet södörgetni az ablakban, működik a zenevezérlő is ablakból. De néhány perc elmúlásával már nem működik.
Írtam a magyar supportnak is, de azok sötétek mint a föld.
Azt mondták, hogy hívjam fel őket és majd egy kollégájuk távolról rácsatlakozik és megnézi mi a probléma. Hát a k. anyjukra csatlakozzanak távolról. Leírtam mi a gond, van nekik is tok meg telefon, próbálják ki. És adtak 5% kupont. Komolyan nem értem, mire jó ilyen ügyfélszolgálatot fenntartani.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9037) autotaxmo válasza Lami66 (#9017) üzenetére


autotaxmo
őstag

Igen, én is arra leszek kíváncsi, tavaly nagyon befurodtem az S22-vel, ráadásul azt 2 éves hűséggel hoztam ki a yetteltol havi 15 ezres csomagban amikor elég lett volna a 10 ezres csomag időközben, szóval óriási cumi ez a szolgáltatás elkötelezettség, soha többet. Február közepén jár le a hűséges, alig várom hogy másik csomagba kerüljék. Ott 5 ezret sporolok havonta, kvara nem mindegy. :U

(#9038) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Nem rég olvastam hogy a Telekom és a Vodafone is marciustol újból emeli egy oldaluan a szolgáltatások dijjat 15%. Agyam eldobom bazzz, nagyon rákaptak erre a kis kapus lehetőségre ezek a cégek. Hivatkozzunk a gazdasági inflációs helyzetre és emeljük a díjakat. Tavaly is 15 % volt kb most idén is, ergo bő 1 év alatt 30% emelést tolták a csomagokra és innentől kezdve nem lesz megállás skacok. Arról nem beszélve hogy kihozod hűséggel a készüléket ezektől a szolgáltatóktól, azt hiszed milyen kva jól jársz és közben kényük kedvük szerint mindenre rafogva emelik brutális mértékben a díjakat. Vicc az egész. A fizetéseket meglepő módon közben nem emelik így. Értem hogy milyen buli az hogz elhozod az S24 ultrat hűséggel havi 20-25 ezres csomagban aztán azt majd évente 3-5 ezerrel emelik a 2 év alatt amíg a hűséged van és a végén kvara nem jártál jól mert simán kifizeted a készüléket telibe

[ Szerkesztve ]

(#9039) undercover válasza autotaxmo (#9038) üzenetére


undercover
senior tag

Ahh nem éri meg már 2 év hűséget vállalni. Én is ezen gondolkoztam a napokban.

Ha már 3 ezerrel forintal is több havídijat kell, hogy fizess, de ettől nagyobb drágulások vannak. Az két év alatt 70 ezer forint aztán kevesebb készülékedvezményt kapsz.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#9040) autotaxmo válasza undercover (#9039) üzenetére


autotaxmo
őstag

Igen, ezek a kis kapus hivatkozzunk mindig az inflaciora es emeljuk a dijjakat egyoldaluan nekem nagyon nem tetszik es nem korrekt kvara. Ertem hogy profit orientalt cegek ezek, de azzal a dumaval emelni mindig pluszba hogy a szolgaltatas fejlesztese/szinten tartasa es a gazdasagi helyzetre valo tekintettel kenytelenek vagyunk emelni ( persze annyit amennyit ok gondolnak kb) azert kicsit bicskanyitogato. Raadasul a vicces az hogy elkezdi az egyik szolgaltato es maris koveti a masik ketto hogy hoppa, nehogy mar kimaradjunk mi is ebbol a bulibol. Azert milyen jo lenne hogy ha Te is mint munkavallalo besetalhatnal a fonokodhoz es mondanad hogy szia fonok, a fizetesemet megemeltetem 15-20 %-al mert szeretnek iden elmenni Maldivra meg hat eddig is utaztam kva sokat iden is ezt a szintet tartani akarom igy a kovetkezo berpapiron mar a megemelt fizu legyen. :DDD

(#9041) Dilikutya válasza autotaxmo (#9040) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk az egy reális igény, hogy az ember fizetése legalább a vásárlóértékét megtartsa, mégha ugyanannál a cégnél nem is növekszik látványosan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9042) PaksiPeter válasza autotaxmo (#9038) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

De miért veszed meg? Ezt nem értem. Meg eleve miért kell annyit telefonálni pénzért, mikor annyi internet alapú beszélgetés van? A szolgáltató meg kizárólag akkor ad valamiféle kedvezményt, ha nagyon nagy, 15 000- 25 000 forintos csomagokat vesz az ember, amit aztán semmire nem használ el. Nekem nincs 3000 Ft a havi mobilszámlám internettel. És mégis annyit beszélek, amennyit akarok.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#9043) st3v3np3t3r válasza autotaxmo (#9038) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nyugi, a DigiMobilnál durvább emelések lesznek... a havidíjak ~60%al és percdíj ~150%al fog emelkedni... a Telekom és a Vityafón 15%os emelése semmi ehhez képest

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#9044) rothfb válasza st3v3np3t3r (#9043) üzenetére


rothfb
veterán

A digimobil nekem 1480-ról 2990-re nő. Az nem kb 60%, hanem több, mint 100%-os havidíj emelkedés. Még így is tűrhető, 200 perc minden irányban és 15 Gb net, igaz 10/10-es korláttal. De azért na.

(#9045) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok eladas elot eleg egy factory reset a telonak vagy ez keves ahoz hogy az adatokat teljesen torolje a telorol? Koszi elore is a segitseget :R

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#9046) autotaxmo válasza PaksiPeter (#9042) üzenetére


autotaxmo
őstag

Hát hülye voltam anno, belátom teljesen. Óriási f*szsag volt, mert akkor amikor elhoztam 2022-februarjaban a yetteltol 200 ezerért a 128 gigás S22-t akkor éppen 10-11 ezer körül volt a csomagom, szükség is volt a korlátlan GSM beszélgetésre (mai napig mondjuk szükséges) és adtak 100 gigat, na most tavaly 23 elején emeltek ugye egy combosat a csomagon, ez már 15-16 ezer lett havonta úgy hogy közben a 100 gigabol max 10 körül használok és 10 ezer körül vannak azok a csomagok ahol 10 giga net plusz korlátlan beszélgetést tartalmaz. Így havonta akaratom ellenére 5 -6 ezerrel fizetek többet havonta és nem tudom módosítani mert kot a 2 éves hűség. Max felfelé módosíthatók a csomagok, lefelé nem. Okosan ki van találva. Nem az a lényeg nekik hogy ügyfelük legyél csak hanem kva magas havi dijjat perkalj amit ők már egyoldaluan mindig felfelé tornaznak. :W kiszamoltam, hogy olcsóbban jöttem volna ki ha egy összegben megveszem anno kuponokkal 250-300 körül nem emlékszem mennyi volt kuponokkal az S22 megjelenéskor de most a 2 év alatt bőven 300 körül járok

[ Szerkesztve ]

(#9047) *RLaci* válasza mSchumi87 (#9045) üzenetére


*RLaci*
addikt

Fiókokat töröld a reset előtt.

(#9048) qltsar válasza autotaxmo (#9046) üzenetére


qltsar
addikt

Nezd a jo oldalat, kevesebb, mint 1 honap es bonthatsz.

Ilyen publikus flottak, vagy virtualis szolgaltatok 7-8000 korul adjak amire szukseged lenne.

En is megjartam egy kort, Yeti -> Netfone -> Yeti flotta, de meg, ha 15%ot is emelnek, akkor is 10.000 alatt maradok.

(#9049) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, megmondanátok, hogy az a színes pötty mit jelezhet a bal felső sarokban? Ha nem is mindig, de sokszor ott van.

(#9050) Lami66 válasza autotaxmo (#9046) üzenetére


Lami66
őstag

Én sem vagyok a saját pénzem ellensége, de én másképp fogom meg a pénzt. 20 év Pannon/Telenor után átmentem a Tmobilhoz. Lemondtam az UPC net+tv előfizetést, és a Telekomnál nyitottam egy Magenta csomagot (otthoni tv+kábeles net+ 3 korlátlan mobil előfizetést) Ez így önmagában már olcsóbbra jött ki mint a lemondott nemkorlátlan előfizetések. De még plusz kapok 120 ezer Ft készülékvásárlási kedvezményt, mert 2 évet bevállalok (a Telenor 10 ezer Ft-ot adott). A mostani számlám 37 ezer Ft havonta. Ha levonom belőle a tv+net költségét, akkor az jön ki, hogy a full korlátlan mobil előfizetés mobilonként 10 ezer Ft.
A másik spórolás, hogy már lassan 10 éve nem veszek új mobilt magamnak. Nem pusztulok bele mert pár hónapig használt, teljesen újszerű telefont veszek és nem zsír újat. Viszont kurvára nem mindegy, hogy 400 ezerbe kerül vagy alig felébe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.