Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41681) woodworm válasza unicumnext (#41680) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk konkrétan szerepel a 6e és a 6GHz is a kártya leírásában.

(#41682) unicumnext válasza woodworm (#41681) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Mondjuk jogos, odáig nem jutottam, mert AXE-ként szokták jelölni.
https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/204836/intel-wifi-6e-ax210-gig/specifications.html

Intel specifikáció oldala megerősíti wifi 6E, szóval tud 6 GHz-t

(#41683) unravel


unravel
őstag

Sziasztok!

Segítségre van szükségem.

Van egy TP-Link Archer MR600, benne korlátlan Yettel mobilnet.

Van egy iRobot Roomba 600 robotporszívó.

Amióta ez a routerem van van (1 hónapja) nem tudok rácsatlakozni és távolról felporszívózni. Annyit tudok, hogy a porszívó csak 2,4 GHz -en tudna csatlakozni és nem ismeri a WPA3 jelszót.

Mit csinálok rosszul? Portot kell nyitni? (előtte vodafone internet volt a saját eszközükkel) :F

¯\_(ツ)_/¯

(#41684) Angel2014 válasza unravel (#41683) üzenetére


Angel2014
addikt

[link]

Ezt kell kiválasztanod és nem a wpa 3-at.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41685) unravel válasza Angel2014 (#41684) üzenetére


unravel
őstag

Ezek vannak. Gyárilag a Recommended-en volt.

¯\_(ツ)_/¯

(#41686) Angel2014 válasza unravel (#41685) üzenetére


Angel2014
addikt

Abban biztos vagyok hogy az eszköz nem tudja az AX való vpa3-at. Ezért kell a wpa2 .

A másik nálam regelni is kellett a TP-link ID-be hogy menjen a távoli vezérlés

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#41687) unravel válasza Angel2014 (#41686) üzenetére


unravel
őstag

Működik. :(((
A telefonon levő Adguard alkalmazás volt erőszakos. Próbából kikapcsolás a szűrést és máris sikerült a kapcsolódás. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#41688) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
ezt beírtam ide is, de itt talán gyorsabban kapok választ, jobban pörög:
Segítsetek plíz... :W
Vettem 2 darab RT-AX57 routert. Az egyiket beledugtam a Telekomos fos routerbe (2gbit optikai netem van) és onnan kap netet. Ezen beállítottam, hogy az IGMP snooping aktív legyen. Bekapcsoltam a másik routert is, hozzáadtam mint aimesh node, tök jól működik. Beledugtam kábellel a kotvány Telekomos TV boxot (mivel a Telekom közölte, hogy bár van wifi az eszközön, akkor sem fog menni vele a tv, mert szar benne a wifi megoldás, csináljak MESH hálózatot és kössem be kábellel)
Viszont ugyanúgy akad vele a kép, lefagy, mint amikor direktben csak a wifire csatlakoztam a Telekomos TV box-al. Megnéztem, ki van rajta kapcsolva a wifi, etherneten kommunikál és úgyis szar.
Én nem akartam megvenni a Telekomos KAON rendszert, hanem valami normálisabban konfigolhatót de ez így most nem műxik.
Tudtok segíteni mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#41689) -conrad- válasza -conrad- (#41688) üzenetére


-conrad-
addikt

Közben némi telefonos egyeztetés után a Sagecom 5670-es router 5G hálózatára csatlakozva megy a tv adás (eddig így nem ment, nem tudom állított-e valamit a kolléga). A probléma szerinte az hogy az RT-AX57 nem kezeli (jól) az IGMP snoopingot.
Nekem a "fő" eszközön be van állítva a node-on pedig nem érem el ugye a beállítást de gondolom ott is aktív, az volt az alapbeállítás. . Jó lenne egy mesh hálózat itthonra de most jelenleg ez így nem megy. Mit kellene még beállítanom?

Csináltam egy 5g hálózatot egy darab Asus routerrel, a Sagecomtól kapja a jelet, arra csatlakozva fagy a tv. Tehát valami a router beállításaival nem ok, ha a Sagecommal meg megy.

[ Szerkesztve ]

(#41690) kezo0 válasza -conrad- (#41689) üzenetére


kezo0
addikt

(Először is: 5G-t írsz, de az a mobilnetnél jelenti az 5. generációt, szóval gondolom, te az 5 GHz-re gondolsz. A kettő nagyon nem ugyanaz.)

Nem tiszta, hogy a tévé a fő routerre csatlakozik, vagy a mesh node-ként működő másikra. Meg kéne próbálni, hogy a fő routerre csatlakozzon, ha nem így lenne, mivel lehet, hogy a mesh node nem kezeli vagy nem kezeli jól az IGMP snoopingot.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#41691) orion1025


orion1025
őstag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy hosszabb ideje létező problémám, hátha valaki találkozott már hasonlóval.

Adott egy 4G Vodafone mobilnetes sim, ami egy TP-Link TL-MR6400 router hátuljában lakik. A probléma az, hogy random elmegy az internet kábelen, illetve wifin is. Általában magától újra éled random idő után, de ha ki, majd bekapcsolom a routert, olyankor egyből van net egy darabig. Sim kártya nemrég cserélve lett, nem javított a helyzeten, de talán kevesebbszer megy el azóta, többször frissítetten a router szoftverét, de az sem segített. A telefonom szintén voda, azon van net ilyenkor, így nem az ő hálózatukkal van baj vélhetően. Az sem segített, hogy a kapcsolatot 4G only helyett 4G preferredre állítottam. Minden tanácsot szívesen fogadok, még fél évig ezzel kell nyöszörögnöm sajnos, de szeretném kicsit életképesebben használni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41692) kpityu2 válasza orion1025 (#41691) üzenetére


kpityu2
őstag

Tipp: túlmelegedés, megfáradt elkók a routerben vagy esélyesebben a tápban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#41693) mezis válasza orion1025 (#41691) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A router mekkora térerőt jelez ?

mezis

(#41694) orion1025 válasza kpityu2 (#41692) üzenetére


orion1025
őstag

Újként vettem itt az aprón még pár éve, azóta nem született a hibára megoldás, nem hiszem, hogy ilyen jellegű gond lenne vele. Ráadásul menetrend szerűen megy el például 17:50 és 18:00 között. Amíg 4G only használtam, sokkal többször lőtte le magát, de arról olvastam, hogy nem túl jó beállítás mert a torony X időközönként vált és azt nem tudja lekövetni, ezért a 4G preferred a jó beállítás. Én javarészt nem vagyok itthon, mert dolgozom reggeltől estig a hét minden napján, főleg párom írásos jegyzeteit követem.

mezis:

A torony tőlünk 900-1000 méterre van, térerő gondom sosem volt a telefonomnál sem, illetve a router sincs eldugva annyira.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41695) mezis válasza orion1025 (#41694) üzenetére


mezis
nagyúr

Közvilágítás mikor kapcsol?

mezis

(#41696) orion1025 válasza mezis (#41695) üzenetére


orion1025
őstag

Passz, természetesen télen korábban, akkor is ez az időpont rendszeres volt a routernél, holott akkor már 16:00 körül kapcsolnak. Nap közben is teljesen random elmegy a net, nem igazán lehet mihez igazítani. Többször lett írva a voda hibabejelentője miatt, nem látni összefüggést.

Reggel a bejegyzésem után kerestem frissítést, a hivatalos oldalról leszedtem a legutolsót, érdekes, hogy minden menüpont vízjeles hátterű, mert amolyan béta verzió, holott hivatalos upgrade. Most teszt alatt van, reggel óta nem ment még el.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#41697) gera021


gera021
aktív tag

Hello.
Acer predator connect w6 wifi6e routert használok
Jól működik de az istenert sem tudom beállítani H az eszkozeim használjak a 6ghz sávot. Nagy ritkán néha fellép a mobil de hamar vissza is megy 5ghz ra.
Asztali pc szintén pedig az wifi7 támogatású.
Mit állítsák az allitekon?

(#41698) Multibit válasza gera021 (#41697) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy azért vált a kliens, mert nem marad stabil a kapcsolat 6 GHz-en. Egyszerűen kiderítheted:
- kikapcsolod a band steering-et
- különböző nevet adsz az SSID-knek
- beállítod a kliensen, hogy csak a 6 GHz-es SSID-re kapcsolódjon automatikusan.
Ha eldobja a kapcsolatot, akkor az van, amit az első mondatomban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#41699) gera021 válasza Multibit (#41698) üzenetére


gera021
aktív tag

Kipróbáltam. Ha egyszer megtalálja a 6ghz jelet akkor csatlakozik és addig nem dobja el amíg újra vagy ki nem kapcsolom a gépet.
Ha újra bekapcsolom a pc van mikor 1 percet kell várni a 6ghz jelre de a 5ghz és a 2.4ghz folyton van minden körülmények között
Esetleg az számít H az 5ghz is 160hz megy mint a 6ghz ?
Mert gyárilag az 5ghz 80hz re van állítva

[ Szerkesztve ]

(#41700) Multibit válasza gera021 (#41699) üzenetére


Multibit
veterán

de a 5ghz és a 2.4ghz folyton van minden körülmények között
Nem fogom ésszel, hogy ez mit jelent. Fogalmazz világosan!
Ha jól sejtem, azon a konzumer routeren arra van lehetőség, hogy egy-egy SSID-t rendelj a különböző sávokhoz (6, 5, 2.4 GHz). Ha - ahogy írtam - az 5GHz és a 2.4GHz SSID-knél azt állítod be a kliensen (pl. telefonon), hogy ne kapcsolódjon automatikusan, akkor két eset lehetséges: vagy stabilan kapcsolódik mindig a 6 GHz-es SSID-re a kliens, vagy - stabilitás híján - eldobja a 6GHz-es kapcsolatot és ilyenkor nem áll át sehova.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.