Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) Infinity70 válasza Intruder2k5 (#28450) üzenetére


Infinity70
tag

Hm így sem jó

Huawei P40 Pro

(#28452) Intruder2k5 válasza Infinity70 (#28451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passz, én simán be tudom írni.

[ Szerkesztve ]

(#28453) Infinity70 válasza Intruder2k5 (#28452) üzenetére


Infinity70
tag

:(( :(( :((

Huawei P40 Pro

(#28454) Infinity70 válasza Intruder2k5 (#28452) üzenetére


Infinity70
tag

Hostsman -al sikerült és a router is bejött. Vissza tettem a 8.8.8.8
8.8.4.4 -et is

Köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#28455) Intruder2k5 válasza Infinity70 (#28454) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, most már csak az kell, hogy az alap problémán is segítsen ez a megoldás.

(#28456) Azazael


Azazael
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS RT-AC66U routert amin update-eltem a Firmware-t a Merlin legutóbbi változatára. Repeater módban működik, egy TP-Link wr1043nd v2.1 után továbbítja a netet egy családi ház emeletén.
Korábban egy TP-Link wr1043nd v1.0 látta el ezt a feladatot WDS bridge-ként, azonban állandóan lefagyott, és lehalt a hálózat, ezért is döntöttem a csere melett.
De nem biztos, hogy jó döntés volt, az ASUS is ugyanígy viselkedik, egy ideig piszok gyors, és után meghal, nem látják az eszközök, nem lehet pingelni, kénytelen vagyok újraindítani.
Van esetleg ötletetek, hogy merre keresgéljek? vagy lehet hibás a router?
Az eddig meglévő log-ot felraktam ide.

[ Szerkesztve ]

(#28457) Gubek-Einste válasza Azazael (#28456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem az Asus az elsődleges eszköz és a TP-Link a másodlagos? Mindig a legerősebb/legjobbnak kell lennie az elsődleges netre csatlakozónak.
Elsődlegesen inkább a TP-Link-ben kellene keresni a hibát ha másik eszközzel is ugyan ez történik. Azon volt már reset/firmware frissítés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28458) Azazael válasza Gubek-Einste (#28457) üzenetére


Azazael
aktív tag

Idáig a rev2.1 volt az erősebb, azon lecseréltem a gyári antennákat 8dbi-sre. Tegnap frissítettem rajta firmware-t is a legújabb gyárira (eredetileg Gargoyle-t akartam feltenni, de azt vmiért nem hajlandó felismerni, hiába választom ki a fájl-t), de abban nincs repeater mode emlékeim szerint.
A log szerint az Asus-nál 04:11-kor megszűnik minden naplózás, így ezért gondoltam, hogy ez az eszköz hal le...
Azt mondod, hogy akkor cseréljem meg a 2 routert, és próbálkozzak custom firmware-rel a tp-linknél, hogy működjön repeaterként?

Szerk: amúgy azért gondoltam, hogy a tp-link jól működik, mert ha kikapcsolom az Asus-t (illetve előtte a fenti TP-linket) a lenti jelet látják az eszközök, és be is tudok lépni arra a routerre, szóval az stabilnak tűnt, csak a jele nagyon gyenge az emeleten.

[ Szerkesztve ]

(#28459) Gubek-Einste válasza Azazael (#28458) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Gargoyle-ban biztosan van repeater mód.
EZT próbáltad feltenni?
A cserét mindenképpen érdem lenne kipróbálni, veszteni valód nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28460) gyuri500


gyuri500
újonc

netgear ruckus wpn824 v2 ruterem van. és a wifi nem titkositot,de a felhasználo nevet se a jelszot nem tudom.Igy sajnos nemtudom titkositani.Kérem segitsetek ha tudtok. Előre is kösz.

(#28461) smallmer


smallmer
őstag

srácok semmi más tippet nem tudtok adni a wifi ingadozásra? :(

(#28462) Gubek-Einste válasza gyuri500 (#28460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Reset és akkor a gyári user/pass párossal be tudsz lépni de ekkor minden újra be kell állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28463) Azazael válasza Gubek-Einste (#28459) üzenetére


Azazael
aktív tag

Most feldobtam a Gargoyle-t sikeresen (túl hosszú volt a fájlnév), az ASUS-t meg hagyom a helyén, megnézzük a firmware mennyit számít. Tudok amúgy fix IP-t adni az ASUS routernek is? mert jelenleg magától oszt ki neki 1-et, lehet jobb lenne ha vmi fixen lenne (DNS-nél átírtam egy DHCP range-n kívülire, de így meg kifeküdt az asus, belépni nem tudok rá)

(#28464) Azazael válasza Azazael (#28463) üzenetére


Azazael
aktív tag

Közben visszaállítottam az automatikus IP-t az asusnak, így 35 percet bírta, utána kifeküdt, nem lehet csatlakozni a hálózathoz, ledobta az összes eszközt. Kikapcsoltam, és ugyan a tp-link jele gyenge (5mbit-et hoz át szemben az 50mbit-tel repeater mellett), de működik. Megpróbálom akkor a cserét, hátha... Bár furcsállom, hogy mi okozza a repeaterként/WDS Bridge-ként beállított routerek elfekvését?

(#28465) lacuska74


lacuska74
tag

Nem biztos hogy a router a gondom, de ezt a topikot gondoltam a legalkalmasabbnak :)

Nem megy a play áruház és a google drive-om .Táblagépen és telefonon sem.
A baj az, hogy csak az otthoni hálozatra csatlakozva nem működik, mobilnettel vagy másik routerre csatlakozva tökéletesen megy.Az internetezéssel letöltéssel nincs semmi problémám, maximumon hasít minden.Csak a play áruház és a drive nem megy.
(routert már áramtalanítottam, reseteltem de nem segített)
Valakinek van valami ötlete esetleg?

(#28466) Azazael válasza Azazael (#28464) üzenetére


Azazael
aktív tag

No, idáig a tanulság, hogy ha TP-Link az elsődleges router, akkor az asus ha csak ideig-óráig is (15 perc - 6 óra) de fent tudja tartani a kapcsolatot. Most megcserélve a 2 routert, amint a kábeles konfig után ráengedem a TP-linket Bridge-ként az emeletről az Asus-ra, megszűnik a hálózat, nincs internet, de még a routereket sem érem el az ip-jükön. Mit lehet tenni ebben az esetben? Cserélni a TP-linket, vagy csak vmilyen beállítás lehet a rossz? (pl.: hogy a dhcp alatt manuálisan beállítottam egy fix ip-t a tp-linknek)

[ Szerkesztve ]

(#28467) Gubek-Einste válasza lacuska74 (#28465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Milyen neted van (xDSL/koax/optika)?
Melyik szolgáltatónál vagy?

#28466 Azazael
Mik a beállítások?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28468) Azazael válasza Gubek-Einste (#28467) üzenetére


Azazael
aktív tag

Az Asus esetén minden alapon, csak az alap hálózatnevet módosítottam, jelszó beállítások stb., meg csatornát választottam a 4-esre (mivel ez nincsen használatban), plusz a dhcp alatt adtam a tp-linknek egy 192.168.1.2-es fix ip-t.

A tp-linken a Bridge Ip az 192.168.1.2 (ahogy korábban kiosztottam neki), subnet mask az default, AP/Gateway IP az 192.168.1.1 (az asus saját címe), a többi default, mert csak simán scanneltem a networköket, így mindent áthúzott.

Ha belövöm a tp-linket, akkor még a login screen betölt, de mire beírnám a jelszót wifin, összecsuklik az egész hálózat, se net, se semmi. Amint kikapcsolom, újra működik minden az Asusról. Itt egy syslog, hátha az segít, én nem nagyon tudom értelmezni :S

(#28469) Gubek-Einste válasza Azazael (#28468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Néz be a TP-Link router-es topik-ba, hátha ott tudnak mondani valamit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28470) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Adott egy Asus RT-N12+ típusú router, a probléma pedig a következő. Kábelek bedugva, internet, Wi-Fi van, a routert viszont nem érem el, pingre sem válaszol. Alapértelmezetten ugye a 192.168.1.1-es címen kellene elérni, próbáltam .0.1-gyel, meg még vagy 5-6 másik címmel, de semmi. Van valami ötletetek, mi lehet a gond?

Olvastam a téma összefoglalót, firmware frissítéssel nem szívesen kísérleteznék, mivel nem az enyém a router.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28471) mezis válasza Bjørgersson (#28470) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Keresgéld az IP címét a WnetWacher programmal.

mezis

(#28472) Intruder2k5 válasza mezis (#28471) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kell nézni a rákötött PC IP konfigurációját, és az alapértelmezett átjáró címe a router IP címe, persze amennyiben nem halott a router, és switchként adja elő magát. Ez kicsit egyszerűbb megoldás... :)

(#28473) Bjørgersson válasza mezis (#28471) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kettő címet talál, az egyik pingre reagál, router GUI viszont ugyanúgy nem jön rajta, a másikban viszont folyamatosan változik az utolsó oktet (?).

Intruder2k5 arra a címre sem reagál. Akkor ez így gari?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28474) Intruder2k5 válasza Bjørgersson (#28473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy biztos lehess a dolgodban, azért nyomj a routernek áram alatt 10mp reset-et, majd egy próba erejéig köss ki minden egyéb eszközt a körből, tehát az esetleges szolgáltató által adott HGW-t is. Csak az ASUS router egyik LAN portja legyen összekötve egy kliens eszközzel (PC-vel, laptoppal).

- Így kap IP címet a kliens?
- Szintén nem elérhető az alapértelmezett átjáró címe böngészőben?
- Pingre reagál?
- Telefonnal látsz SSID-t, ami áramtalanításkor megszűnik?

[ Szerkesztve ]

(#28475) Bjørgersson válasza Intruder2k5 (#28474) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A resetet már próbáltam, nem segített. A modemet pedig nem tudom kivenni a körből, koax nem megy a routerbe. :) Próbáltuk másik hálózattal is, ott nem volt modem, azonban ugyanez volt a helyzet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28476) Intruder2k5 válasza Bjørgersson (#28475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre az időre nem kell net, szükségtelen a koax. Csak a router egyik LAN portját, és a gépet kösd össze.

(#28477) Bjørgersson válasza Intruder2k5 (#28476) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aha. :D

A korábbi IP cím maradt beállítva a kliensen, ipconfig /renew paranccsal viszont nem kapott újat. Az alapértelmezett átjáró ugyanúgy nem elérhető, már pingre sem reagál. A telefon viszont látja továbbra is az SSID-t.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28478) Intruder2k5 válasza Bjørgersson (#28477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elég fura, minden esetre ha korábban sikerült a reset és a telefon látja az ssid-t, akkor ott simán tudsz rá csatlakozni jelszó nélkül, és telefonnal is el kell érd az admin felületet.

(#28479) Bjørgersson válasza Intruder2k5 (#28478) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem enged jelszó nélkül.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28480) Intruder2k5 válasza Bjørgersson (#28479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor nem sikerült a reset, vagy az az SSID mégsem ezé a routeré.

(#28481) Bjørgersson válasza Intruder2k5 (#28480) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig áram alatt volt a router, s 10-11 mp-ig nyomtam a gombot. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28482) Intruder2k5 válasza Bjørgersson (#28481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És a RESTORE gombot? Sajnos szokták összekeverni a WPS / EZSETUP gombbal is.

(#28483) Bjørgersson válasza Intruder2k5 (#28482) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én ezen csak két gombot látok, egy power meg egy WPS / reset.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28484) mezis válasza Intruder2k5 (#28482) üzenetére


mezis
nagyúr

Néztem a dokumentációt. ASUS-ék feltalálták a 2 az egyben gombot. A WPS gomb lenne a reset gomb is, de lehet, hogy még ők sem tudják hogyan működik, mert aztán egy árva szót nem találtam a reset funkciójáról... :F
? Lehet, hogy még kikapcsolt állapotban el kell kezdeni nyomni és közben áram alá helyezni ? Vagy 30 mp-ig is nyomni kell bekapcsolt állapotban ? :F

kovy29: a dokumentáció. Szabadon letölthető, akár HU verzió is ! :D

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28485) Bjørgersson válasza mezis (#28484) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kerestem ebben is, ha jól emlékszem annyi a különbség a téma összefoglalóhoz képest, hogy csak 5 mp-ig kell nyomva tartani a reset gombot. Természetesen úgy sem változott a helyzet. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28486) Intruder2k5 válasza Bjørgersson (#28483) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Affene, akkor a plus verzión ez is másként van. Ahogy mezis is írja, azt még érdemes lenne megpróbálni, hogy kikapcsolod, lenyomod a reset gombot, tartod nyomva, visszakapcsolod a routert, és még ezután is nyomod vagy 15-20mp-ig, majd elengeded.

(#28487) szemesi69 válasza Bjørgersson (#28485) üzenetére


szemesi69
addikt

Szerintem bekapcsolva nyomd 30 másodpercig, több helyen is ezt olvastam, nekem is ilyen van, de nem volt gondom vele még.

Húzza ki a router, majd tartsa lenyomva a reset gombot, miközben csatlakoztatja a tápkábelt, újból be. Továbbra is tartja a reset gomb 30 másodpercig, és hagyja, hogy a router rendszerindító a szokásos módon.

Ezt egy külföldi oldalon találtam gugli fordítós, de itt az eredeti is: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#28488) mezis válasza Bjørgersson (#28485) üzenetére


mezis
nagyúr

Az az 5 mp nem a WPS funkció beindításához kell ?

mezis

(#28489) Bjørgersson válasza szemesi69 (#28487) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hmm, úgy értelmeztem, hogy a 30 mp-es dolog a developer vagy milyen módba való lépéshez szükséges. Ezek szerint nem. :) Mindjárt kipróbálom.

mezis de, lehetséges.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28490) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#28489) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerkeszteni már nem tudom, viszont tényleg ez a 30 mp-es dolog volt az. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28491) Infinity70 válasza Intruder2k5 (#28433) üzenetére


Infinity70
tag

Sziasztok!

Be tettem egy wifi jelerősítőt és ugyanazon a csatornán van (6) mint a wifi . Ez is zavarhatja egymást ,tegyem át üres csatornára ? Ha igen akkor azt hol tudom megcsinálni ?

Huawei P40 Pro

(#28492) Azazael válasza Gubek-Einste (#28469) üzenetére


Azazael
aktív tag

Köszi, ott kaptam néhány tippet, sikerült is egyelőre beüzemelni a dolgot, azonban a kellemes rész, hogy miután az Asus router lett az elsődleges eszköz a TP-link bekerült Client+AP módba, a jelerősség tökéletes, a sávszélesség viszont lényegesen rosszabb. Ha közvetlen az asushoz csatlkazok akkor 25/3Mbit, ha a tplinkhez 14/2, míg a fordított felállás mellett ha a TP link volt az elsődleges és az Asus a repeater, akkor átjött 48/4Mbit.

Van annak értelme, hogy a tp-linket lecserélem egy olcsóbb Asus Routerre? pl egy Asus RT-N12 D1-re és az lesz a repeater?

(#28493) Gubek-Einste válasza Infinity70 (#28491) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szinte teljesen egybe van a két jel így egyértelműen zavarják egymást.
Milyen repeater eszközt üzemeltél be?

#28492 Azazael
Nem lenne értelme mert az N12 D1 gyengébb eszköz mint a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28494) Infinity70 válasza Gubek-Einste (#28493) üzenetére


Infinity70
tag

[link]

Huawei P40 Pro

(#28495) Azazael válasza Gubek-Einste (#28493) üzenetére


Azazael
aktív tag

OK, köszi, akkor lehet várok amíg olcsósodnak az AC-s routerek, mert a sávszél a tableteken/laptopokon/telefonokon így is sokkal jobb mint a 2 tp-linkes felosztásban. Köszi még1x!

(#28496) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!
Az a gondom, hogy az új Tenda Fh1205-ös routerem nem minden eszközre sugároz ugyanolyan sebességgel. LAN-on hozza a 60 megás netünk sebességét, telefonokon 20-25 Mbps-t lehet mérni maximum, bátyám notijában Atheros ar956x hálókártyával csak 72.2 Mbps sebességet ír a hálózati és megosztási központ, ugyanakkor egy random kínai USB wifi adapterrel az asztali gépem egy alkalommal gondolkodás nélkül kimérte a 60-at speedtest-en, azóta 40-50, a hálómegosztási központ pedig 144.5 Mbps sebességet ír erre a 2.4-es hálózatra. Amelyik eszköz veszi az 5 GHz-et, azokkal ugyanazt tapasztalom, mint 2.4-en.
5 GHz nincs a környéken, a 2.4 pedig jó helyre van belőve csatornaügyileg.
Mi okozza ezt?

[ Szerkesztve ]

https://rendeljkinait.hu/

(#28497) krealon válasza Infinity70 (#28491) üzenetére


krealon
veterán

"Be tettem egy wifi jelerősítőt és ugyanazon a csatornán van (6) mint a wifi . Ez is zavarhatja egymást ,tegyem át üres csatornára ?"

Az a "jelerosito" egy jelismetlo (Repeater), es a mukodese megkoveteli, hogy ugyanazon a csatornan legyen, mint amit ismetel.
Ha atteszed masik csatornara, akkor egyszeruen nem latja a masik Access Point-ot (router-t).

(#28498) Infinity70 válasza krealon (#28497) üzenetére


Infinity70
tag

Akkor most ez nem jelerősítő ?

Huawei P40 Pro

(#28499) krealon válasza Infinity70 (#28498) üzenetére


krealon
veterán

"Akkor most ez nem jelerősítő ?"

Ugy mukodik, hogy veszi az eredeti jelet, majd megismetli azt.
Ha kozelebb van hozzad, mint az eredei jelforras, akkor valoszinuleg nagyobb lesz a belole jovo jel tererossege.
Ilyen szempontbol lehet ezt az eszkozt "jelerositonek" tekinteni, mert latszolag erosebb lesz a jel.

Viszont az adatatvitelhez a radiocsatornat eloszor az "fo" Access Point foglalja le az adatcsomag tovabbitasara, majd az ismetleskor a Repater.
A kliens (notebook, telefon, tablet, stb) az adatcsomagokat ketszer annyi ido alatt kapja meg, mintha kozvetlenul erkezne, azaz a hatasos atviteli sebesseg felezodik.

(#28500) Infinity70 válasza krealon (#28499) üzenetére


Infinity70
tag

Nagyon köszönöm a leírást ,így legalább már én is tisztába vagyok vele . :R

Létezik olyan is ami igazából jelerősítő és nem felezi meg a sebességet ?

Huawei P40 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.