Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) vittgen válasza Bjørgersson (#11849) üzenetére


vittgen
aktív tag

Öööö...
Jahh...
Akkor ezt benéztem!!
:B :K

(#11852) vittgen


vittgen
aktív tag

Nagy hirtelen nincs is nagyon idei album,ami nekem bejött volna....
Talán a FFDP : And Justice For None című anyaga..

(#11853) james001 válasza Dilikutya (#11847) üzenetére


james001
veterán

Akkor várjál változtatok az első helyen mert akkor nekem az a Metallica - Master of Puppets :DDD
BFMV-től nekem is a Scream Aim Fire volt az utolsó ami tetszett,Waking the Demon a kedvenc számom tőlük :K

(#11848) vittgen: Nem is tudtam hogy a Kreator ilyen sok albumot kiadott idén ;] :P

Új 5FDP albumról csak 3-4 szám tetszik,a többi nyálas unalmas semmi :(

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11854) Bjørgersson válasza james001 (#11844) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja igen. :D Nem feltétlenül rangsorban. :DDD

Revocation - The Outer Ones
Thy Catafalque - Geometria
Sludgde - Esoteric Malacology
Necrophobic - Mark Of The Necrogram
Hate Eternal - Upon Desolate Sands
Deicide - Overtures Of Blasphemy
Sylvaine - Atoms Aligned, Coming Undone
Kriegsmaschine - Apocalypticist

Van még jó néhány, ami szerintem egy toplistába nem feltétlenül fér be, viszont legalább egyszer mindenképpen érdemes meghallgatni. Csak lusta vagyok őket felsorolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11855) vittgen válasza james001 (#11853) üzenetére


vittgen
aktív tag

Jaaaa....

"Kinek mi volt idén a kedvenc albuma?"

Ezen mondatodat kissé sajátosan értelmeztem!!
Nem utaltál egyértelműen arra, hogy 2018-as album legyen!! :P

De tényleg nem találtam a FFDP albumán / ami meg még nem is Thrash!! / kívül olyant, ami nekem bejött volna!!

Elég válogatós vagyok a Thras műfajon belül....

(#11856) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Obscenity - Summoning the Circle - Full Album - 2018

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11857) Dilikutya válasza vittgen (#11855) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ajánlom átnyálazásra az idei toplistámat. Thrash kivételesen nincs rajta, az majd jövőre az Overkill-el és a Death Angel-el. :)
Igazából thrash metalban ez egy baromi gyenge év volt. Ami engem érintett, az az új Suicidal Tendencies, de ők egy 20 éves Cyko szólólemezt vettek újra, ami teljesen indokolatlan, mert a régi sem szól rosszul, és nem is egy megkerülhetetlen alapmű. Voltak koncertlemezek, van új Ektomorf, van új Hatchet, Gama Bomb régisulis fiatalok közül, igazából egyik sem nagy eresztés, meg kijött az új Hatesphere, ami jó ugyan, de csak iparosmunka. Nem nagyon találkoztam más említésre méltóval. Még van új Voivod, attól elvileg mindenki leseggelt, én passzolom, mivel sosem szerettem őket, főleg a nagyon prog korszakaikat.
Ellenben az új Master elég jó lett, Paul Speckman ahogy öregszik, úgy csinál egyre jobb lemezeket. Jó, a világot nem váltja meg, de olyan jó kis old-school floridai death metal, hogy nem lehet nem szeretni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11858) Akelaus válasza Bjørgersson (#11856) üzenetére


Akelaus
senior tag

Na ez nagyon jó volt így ma reggelre! :C :R
Maga az album is az.

(#11859) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hibátlan és minőségi melodic funeral doom. Finn és görög ötvözet.

Aeonian Sorrow - Into The Eternity A Moment We Are

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11860) vittgen válasza Dilikutya (#11857) üzenetére


vittgen
aktív tag

Az elmúlt évek alatt / mondjuk 20-25 év / kialakult egy határozott vonal az ízlésemben a Thrash terén...
Három földrajzi ága van és mindegyikben az Old School Thrash a vezető vonal...
Az Európai az Észak-Amerikai és a Dél-Amerikai...
-Kreator
-Testament
-Korzus
Ez a három banda alap nálam!
Volt egy Kanadai csapat is...de ők már egy kicsit eltértek ettől a vonaltól... Az Annihilator! A Groove felé tendálódtak... Most is jók,de az az érzés, amit megkedveltem tőlük már nem az igazi!!
Aztán jött sok-sok Thrash banda a fentebb említett hármon kívül,de egyik sem fogott meg igazán....
Fenn akadtak páran a rostán, azokat most is rendszeresen hallgatom.
Pl.: Hatchet, Hatesphere, Flotsam & Jetsam, Forbidden / őket nagyon kedvelem!! /, Heathen, Angelus Apatrida,Necronomicon, Artillery

És természetesen van az ősi időkből kedvenc Heavy csapatom is.. Helloween, Iron Maiden...
Kb ezekkel a zenékkel határolom körbe magam már hosszú évek óta...

(#11861) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

CHILDREN OF BODOM - "Under Grass And Clover" Guitar Playthrough (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11862) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Végigmentem az új Venom anyagon, istenkirály :C

Nekem iszonyatosan bejön.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#11863) Dilikutya válasza Dilikutya (#11847) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem toplistás, de azért bőven kiemelkedő anyagok:

Night In Gales - The Last Sunsets (meghallgatod, és azt hiszed, göteborgi death, pedig nagyon nem onnan jöttek)
The Crown - Cobra Speed Venom (a reuinon óta a legjobb lemezük, ez viszont igazi svéd death/thrash)
Hate Eternal . Upon Desolate Sands (nem volt nagyon időm elmélyedni benne, de jóféle)
Monstrosity - The Passage of Existence (ennél azért rezgett a léc a top10-be)
Bloodbath - The Arrow of Satan is Drawn (ezen nincs mit magyarázni)
Arsis - Visitant (technikás death, volt gyengébb lemezük, ez most elég jó)
Pig Destroyer - Head Cage (néhol már thrash-be hajló grindcore, jó lemez)
Behemoth - I Loved You at Your Darkest (kommersz black/death, de zeneileg kifogástalan)
Dee Snider - For the Love of Metal (ez egy szélsőpályás titkos befutó, fene se gondolta, hogy ez a vén csóka egy ilyen modern, friss lemezt tol majd ki)
Sleep - The Science (már most kvlt, mint minden, amit ez a brigád kiad)
Immortal - Northern Chaos Gods (meglepően erős visszatérés Abbath távozása után)
Burn The Priest - Legion: XX (zeneileg jó, amúgy értelmetlen, hogy miért kell feldolgozáslemezzel ünnepelni a Lamb Of God-ot a régi névvel)
At The Gates - To Drink From The Night Itself (természetesen jó, de csak idén kiemelkedő, a svéd death mezőnyben sajnos annyira már nem)

És persze az új Venom. Ami olyan, mintha régi volna, de pont ezért szeretjük Cronost. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11864) Smiley válasza Bjørgersson (#11861) üzenetére


Smiley
őstag

Ahogy egyre tobbet hallgatom ezt a szamot, egyre jobban tetszik. Kicsit olyan ez nekem mint a Rise Against - Endgame album. Elsore valahogy az se fogott meg aztan nagy kedvenc lett belole. A video meg nagyon fasza lett hozza.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#11865) Akelaus válasza Dilikutya (#11863) üzenetére


Akelaus
senior tag

Van pár ami kimaradt nekem, de most nekiesek. Viszont az új Marduk lemaradt, vagy? És Anaal Nathrakh, Sear Bliss? :P
Nekem ebben az évben két meglepő album volt, az új Judas Priest lemez, és az új Necrophobic. Bár még a végén besunnyogott az új Venom is. :)

Ezt nem pont Neked, de idén volt egy Nervosa album is ha esetleg valaki a thrash-t hiányolta volna ebben az évben.

Hoztam is valamit, az új Sulphur Aeon albumot.

[ Szerkesztve ]

(#11866) Bjørgersson válasza Akelaus (#11865) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig valamelyik nap hallgattam, be is akartam linkelni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11867) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Lords of Chaos - ez igen érdekes lesz, mondjuk csöppet sem hasonlítanak az igazi zenészekre a színészek. Én a könyvet olvastam, meg anno Varg Vikernes weboldalán az ő verzióját is. Nem látom a szereplők közt Ihsanh-t vagy Abbath-ot, de még Satyr/Frost párost sem. Gondolom azért, mert a templom gyújtogatáshoz vagy a gyilkosságokhoz nem kötődik a nevük, emiatt "nem érdekesek"? Na mindegy, lényeg, hogy black metal forever. \,,/ :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11868) Dilikutya válasza Vikthor (#11867) üzenetére


Dilikutya
félisten

Abbath sokkal nagyobb showman ennél, minthogy ilyen filmekhez adja a nevét. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11869) Akelaus válasza Vikthor (#11867) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ha jók az emlékeim, ehhez a filmhez a zenés részeket itt vették fel Magyarországon, sőt a Metallica klipjében is szerepelnek a zenészek(?).

(#11868) Dilikutya jaja a híres perecelése :DD

[ Szerkesztve ]

(#11870) kristof123


kristof123
őstag

(#11871) kristof123


kristof123
őstag

(#11872) james001 válasza kristof123 (#11871) üzenetére


james001
veterán

Fasza ez is mint a Savior. :K Várom az új albumot :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11873) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

SOILWORK - Stålfågel (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11874) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

1914 - The Blind Leading The Blind (Full Album)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11875) #78687232 válasza Bjørgersson (#11873) üzenetére


#78687232
törölt tag

:Y ez valami elképesztő, ezt meg kell vennem! Zseniális cucc

(#11876) Vanir válasza Bjørgersson (#11874) üzenetére


Vanir
veterán

Az év egyik legjobb black albuma.

(#11877) eddie1978


eddie1978
aktív tag

(#11878) vittgen válasza eddie1978 (#11877) üzenetére


vittgen
aktív tag

Spanyol honból jelentem....
Angelus Apatrida néven fut egy Thrash banda..
Idén kiadtak egy eléggé összeérett anyagot Cabaret De La Guillotine címmel!
A 3 évvel ezelőtti Hidden Evolution albumuk is nagyon jó,ami nekem egyik kedvencem, de ez sokkal letisztultabb...
Ajánlani tudom minden Thrash kedvelőnek!

(#11879) vittgen válasza eddie1978 (#11877) üzenetére


vittgen
aktív tag

:Y

(#11880) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

@Vikthor
Quercus - Ceremony of the Night (Official Audio)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11881) zhorvath válasza Bjørgersson (#11874) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ez hatalmas zene, köszi!

(#11882) Vikthor válasza Bjørgersson (#11880) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:Y húbazz ez kurva jó! köszi az ajánlást! :R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11883) #78687232


#78687232
törölt tag

(#11884) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

BÚÉK! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11885) james001 válasza Bjørgersson (#11884) üzenetére


james001
veterán

Zúzós metállal teli új évet kívánok mindenkinek :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11886) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ha valakit érdekel, pénteken MOOD reunion buli a Barba Negrában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11887) kristof123


kristof123
őstag

SHOKRAN - Destiny Crucified

BUÉK!

[ Szerkesztve ]

(#11888) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Csak úgy pislogok....

On Thorns I Lay - Orama

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11889) taranis válasza Vikthor (#11888) üzenetére


taranis
addikt

Ezt régen mennyit hallgattam, igazi klasszikus. Azóta sem csináltak ilyen jót.

colorizer.net

(#11890) james001


james001
veterán

Amúgy most hogy itt az új év,remélem valamit már mutatnak az új Static-X albumról is lassan,mert ígértek full számokat is hogy raknak majd ki...

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11891) Dilikutya válasza james001 (#11890) üzenetére


Dilikutya
félisten

Továbbra sem tartom szép húzásnak ebben a formában.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11892) james001 válasza Dilikutya (#11891) üzenetére


james001
veterán

Mert? A "vendégénekes" részétől én is tartok kicsit,de az hogy Wayne utolsó projekteit kiadják az szerintem egy örvendetes dolog így Static-X fanként.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11893) vittgen


vittgen
aktív tag

Necronomicon

Már pár hónapja megjelent...
Nekem tetszik! Jó anyag!

NECRONOMICON-Unleashed Bastards-2018

(#11894) #78687232 válasza james001 (#11892) üzenetére


#78687232
törölt tag

Az lett volna szerintem a következő anyaga, T. Campos-al már egyáltalán nem volt jó a viszonya, a forma köpködte is rendesen a médiában. Erre meghal Static és hirtelen még kifacsarnak belőle annyi casht amennyit tudnak. Egyébként ugyanúgy hallgatni fogom, csak ja, nem igazán fair a dolog.

(#11895) Dilikutya válasza james001 (#11892) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én nem a vendégénekesekre gondolok. Wayne nem volt egy über nagy torok, nem erről van szó, hogy ne lehetne ugyanolyan jó, vagy akár jobb is. Hanem hogy Campos, aki nem is tag régóta, felmarkolja Wayne utolsó ötleteit. Bár így, hogy Wayne felesége is kiszállt az életből, nyilván könnyebb dolga volt. És közismerten nem volt jó a viszonyuk. Legitimitása van, hogy legyen a másik két alapemberrel egy Static-X nevű zenekara, de hogy Wayne cuccait egészítik ki, az azért fura.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11896) Dilikutya válasza vittgen (#11893) üzenetére


Dilikutya
félisten

Protectorral hogy állsz? Október 1-jén végre eljutnak Magyarországra is. Jobban mondva Martin Missy a tribute zenészeivel. Nincs még helyszín, én Robotra, Kék Yukra, esetleg Dürer kisteremre tippelnék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11897) vittgen válasza Dilikutya (#11896) üzenetére


vittgen
aktív tag

Óóó...
Meglepően kellemes zenét nyomnak a fiúk!!
Az elmúlt egy-két órában átnéztem, bele-bele hallgattam az összes anyagukba!!
Eddig nem is hallottam róluk! Deee... tetszik!
Az Októberi tribute koncert (is) kimarad nekem, elég messze lakom a "nagy falutól"!!
Marad a youtube!
Köszi, hogy felhívtad a figyelmet rájuk!
Eddig ebben a Thrash-Death műfajban nekem csak a lengyel Vader jött be..

(#11898) Dilikutya válasza vittgen (#11897) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez egy régi német brigád, még a 80-as évekből. Feloszlottak, majd az énekes csinált egy tribute bandát, végül ezekkel a zenészekkel hivatalosan, lemezekkel is folytatja a Protectort.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11899) Akelaus


Akelaus
senior tag

A Yuk lesz, állítólag.

Más: kint az új Soilwork, és az új Legion Of The Damned album is. ;)

(#11900) Dilikutya válasza vittgen (#11897) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én se a nagy faluban lakom, de fel szoktam ugrani koncertekre. Ma is megyünk megnézni az újjáalakult Mood-ot, legutóbb meg pont egy hónapja az Exodus/Sodom/Death Angel bulin voltam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.