Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) Vikthor válasza taranis (#11099) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az idő kereke című szám garantált libabőr, mint az első album uccsó száma is! Hihetetlen!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11102) Akelaus válasza taranis (#11096) üzenetére


Akelaus
senior tag

A Rengeteg volt az az album amitől anno leesett az állam. Fogalmam sincs mennyit hallgattam, de szerintem naponta többször is. A Keleti szél c. számot meg még külön is ezerszer minimum. (most is :D )

Dilikutya miután az fb-n egyszer a kedves főszerkesztő urakból az egyik kiakadt egy kérésemre, hogy pár lemezismertetőt az egyik ismerősöm kifotózzon, már nem is merem ezt kérni a Dimmu lemezismertetőről. :D
Még csak nem is friss számokról volt szó..

(#11103) Dilikutya válasza Akelaus (#11102) üzenetére


Dilikutya
félisten

Híresen kiakadósak a főszerkesztők. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11104) Akelaus válasza Dilikutya (#11103) üzenetére


Akelaus
senior tag

Tapasztaltam, amit kaptam ott... :O
Vegyem meg digitálisan, nem véletlenül lett bedigitalizálva. Aha.. 1-1 nyúlfarnyi lemezismertető miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11105) Metal213 válasza rétisün (#11038) üzenetére


Metal213
tag

És amúgy hogy tetszett? Jöhet egy őszinte lehúzás, csak a kíváncsiság hajt ;)

archaic.bandcamp.com

(#11106) gbors válasza Vikthor (#11097) üzenetére


gbors
nagyúr

Jó tényleg. Az elején pislogtam, annyira Paradise Lostos volt, de aztán elkanyarodott egyénibb irányba.

Ill. a Thy Catafalque lemez is nagyon ígéretes, de arra még rákészülök, ahhoz megfelelő hangulat kell :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11107) Dilikutya válasza Akelaus (#11104) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez még érthető is néha a részükről, nem pont ilyesmire gondoltam. De nagyon kiakadtak pár éve, amikor az Óriás az MR2 Akusztikban az Ossiantól a Márhívót dolgozta fel, meg azt is tudom, hogy durcisak, ha egy Ossian lemez mondjuk 3/5-öt kap kritikában... :)
Lemezkritikát évek óta nem olvasok sehol, mióta demo letöltés sem kell a Deezer/Spotify miatt, ha CD vásárlás előtt meghallgatnám. Meg egyébként is vannak jobb informálódási lehetőségek, mint egy idegen ember véleménye. A lemezkritika mint műfaj szerintem halott. Mondom ezt úgy, hogy sokat olvastam zenei oldalakat, szerkesztettem, sőt kritikákat is publikáltam, író-olvasó részről is van rálátásom, látom/láttam a nézettségi adatokat, és egyre kevesebbet olvasok ilyeneket, inkább nézegetem a friss megjelenéseket, és belehallgatok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11108) Akelaus válasza Dilikutya (#11107) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ok valahol érthető, de szerintük milyen haszonra teszek szert egy 1992-es Akela lemezismertetővel? 1992-ben még nem is hallgattam, sőt az újságról sem tudtam. Létezik egy oldal a neten(talán) ahol lehet keresni a régi Hammerekben, melyik számban írnak az adott zenekarról. 1995-ben vettem meg az első Hammert, aztán vagy 10 évig minden számot megvettem.
Viszont van infóm arról amit írtál, mert még a zenekarokra is durcisak, ha kitesznek képet a cikkről amit róluk (velük) csináltak. Engedélyt kell kérni.. Kicsit olyan mint a Hungaroton, aki a zenekarokat szívatja a régi lemezeik jogaival. (érdekes évekig ment a harc, adják ki újra a két Nagy Ferós Bikini albumot, erre most a jubileumi Beatrice koncert előtt megjelentek)
Itt melóban is van pár Hammer szám amit megvettem az utóbbi időben, bizonyos zenekarok miatt, annyira nem olvastam el, hogy csak na.

Régen ahogy megjelent nekiestem, és ami nekem érdekesnek tűnt album, azt kiírtam papírra, otthon a neten rákerestem, megnéztem milyen.
Igen ma már nem létszükséglet, ha csak magyar nyelven akarok ilyesmit olvasni, minimum 5 oldalt tudok fejből a neten.

(#11109) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nem éppen a tőlem megszokott Irgum-Burzum feketefém, de én őket is szeretem nagyon, mert a maga műfajában kíváló dallamos zenéket produkálnak.

Within Temptation - December 12, Tüskecsarnok - 15 rongy a jegy.

Kicsit húzós, de ez egy A kategóriás előadó, valszeg jó hangzás garantált.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11110) Dilikutya válasza Akelaus (#11108) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Moby Dick is ezért vette inkább újra a Kegyetlen éveket, mert nem tudták leboxolni a kiadóval az újrakiadást.

Én mondjuk falnak megyek attól a Bikinitől (igazából a Feró nélkülitől is :) ).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11111) gbors válasza Dilikutya (#11110) üzenetére


gbors
nagyúr

Ne viccelj, az első Bikinik nagyon ütnek :D
Nem leszek sohasem...

Nemnemnemnem, játékszer nem, nem, játékszer nem! (!!!!!!!)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11112) Bjørgersson válasza Dilikutya (#11110) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Faternak meg kedvence a Bikini. :) Pont ezert en is rosszul vagyok tole. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11113) Akelaus válasza Dilikutya (#11110) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én sokáig azt sem tudtam, létezett Nagy Ferós Bikini. Valamikor megvettem egy Bikini kazit, osztálytársamtól, és ott láttam a nevét a szövegeknél. Akkor túrtam utána, hogy mi köze neki a zenekarhoz. Aztán beszippantott az első két album. Nemrég sikerült megszereznem őket első kiadású cd-n, kb. annyiért sem, amennyiért most kapható a boltokban az új kiadás.
A későbbi Bikini albumok már nem jöttek be annyira. Maradtam a Beatricénél inkább. Mivel magyar zenekarokkal kezdtem, így ezek kb. örökre megmaradnak velem. :)

svensson Mér' annyit hallgatta? :D
Apámnak a Mini (is) volt kedvence. Én valahogy nem tudok megbékülni vele, próbáltam meghallgatni a jutubén albumokat, de 1-1 szám és ennyi. Voltam a Tabánban most május elsején. Korán odaértem, láttam élőben a Minit. Na így viszont! Baromi jó volt. Egyedül Ádival nem vagyok kibékülve, a konferálásával. Azt sem értettem mit mond. :D

gbors Azt tudtad, hogy angolul is felvették az egyik lemezt?

[ Szerkesztve ]

(#11114) Bjørgersson válasza Akelaus (#11113) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Annyit es meg annal is tobbet. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11115) taranis válasza gbors (#11111) üzenetére


taranis
addikt

Ez odabasz.

colorizer.net

(#11116) james001


james001
veterán

Hát ez az új Parkway Drive album elég "érdekes" lett. Szeretem is meg nem is... Atlas óta nem igazán találják magukat szerintem. Viszont a Wishing Wells g*ci jó szám lett,meg a Prey is,azt már meghallgattam vagy 10-szer tegnap óta :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11117) ígyvanferi válasza Vikthor (#11109) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szeretem őket én is, de 15-öt nem szívesen adok ki értük. Meg pont előző este lesz The Night Flight Orchestra koncert. Két Soilworkös tag alapította, de attól eléggé különbözik a zene, egy nagyon jó kis dalközpontú hard rock. Lehet rá bólogatni rendesen.

(#11118) Vikthor válasza ígyvanferi (#11117) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én kb 13 éve nem voltam élő zenén, úgyhogy a 15e nem hiszem, hogy hanyatt dobna, nem ismerem ezt a tüskecsarnokot, de lehet h kihozzák belőle a maxot.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11119) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Egy régebbi kedvencem:

Witchbreed - Heretic Rapture

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11120) #78687232 válasza james001 (#11116) üzenetére


#78687232
törölt tag

Idén kezdtem el hallgatni őket, tök jó lett az új album. A borító mestermű, elkezdtem nézni a merch részleget és gyönyörű dolgok vannak.

(#11121) taranis válasza Vikthor (#11119) üzenetére


taranis
addikt

Ez jutott róla eszembe, még 2000-ből, itt is csajszi van, csak kicsit máshogy énekel: Opera IX - Act I: The First Seal
Vannak jó riffek.

colorizer.net

(#11122) james001 válasza #78687232 (#11120) üzenetére


james001
veterán

Ja a borító nekem is tetszik. Jó lett ez az album szerintem is,de azért kicsit másabb mint a régi PD. Ez a Wishing Wells viszont... Epic. :DDD
Ma meg elvileg 5FDP album is lesz nem? :C

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11123) #78687232 válasza james001 (#11122) üzenetére


#78687232
törölt tag

18 amcsiban

(#11124) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

OBSCURA - Diluvium (Official Music Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11125) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

új at the gates

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11126) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

IMMORTAL - Northern Chaos Gods (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11127) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

A Slayer hozzánk végül nem jön, de 11.23.-án Bécsben el lehet csípni őket.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#11128) taranis válasza Bjørgersson (#11126) üzenetére


taranis
addikt

Na, megy ez nekik Abbath nélkül is elég jól.

colorizer.net

(#11129) Bjørgersson válasza taranis (#11128) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Korrektnek mondanám. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11130) Akelaus válasza Bjørgersson (#11126) üzenetére


Akelaus
senior tag

Akkor maradok egyedül? Nekem nem jön be, főleg az "énekes" hangja. :D

[ Szerkesztve ]

(#11131) Bjørgersson válasza Akelaus (#11130) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Sosem voltam nagy black metalos, Mgłan kívül kb semmit nem ismerek, de ez a szám szerintem nem lett rossz. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11132) TripleB


TripleB
senior tag

Bloodywood :DDD

Kis magyaros
Stabbed- Carceri

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#11133) Ellia


Ellia
addikt

In This Moment - "Black Wedding feat. Rob Halford"

Egész jó cucc lett.

[ Szerkesztve ]

(#11134) Ellia


Ellia
addikt

Na ezt direkt külön posztba.

INDIAN STREET METAL ("Ari Ari" ft. Raoul Kerr) - Bloodywood

Nem mondanám szarnak, ez az indiai zene is se rossz benne, azért érezhetően indiai :D De azért érződik a "bollywood" hatás.

(#11135) Bjørgersson válasza Ellia (#11134) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egész pontosan kettővel előtted linkelték. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11136) #78687232 válasza Ellia (#11133) üzenetére


#78687232
törölt tag

Őket nagyon szeretem, tudtommal jönnek mostanában (vagy nemrég voltak) hozzánk is.

(#11137) TripleB válasza Ellia (#11134) üzenetére


TripleB
senior tag

Volt live chat a jútyúbon, dumáltam kicsit velük. :D

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#11138) Ellia


Ellia
addikt

Így akar valami újat mutatni az ember nektek még akkor is, ha két hozzászólással feljebb be volt már linkelve... :D:D

[ Szerkesztve ]

(#11139) Bjørgersson válasza Ellia (#11138) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hat hogyne, meg egyszer is sok. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11140) Rimuru


Rimuru
veterán

Hænesy - Katruzsa IV

Vigyázat, csalok!

(#11141) cappa72


cappa72
nagyúr

Az Apey & the Pea nyerte a Nagyszínpadot

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11142) Akelaus válasza Ellia (#11134) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nekem bejön. :D Nem tucat, az tuti.

(#11140) colomb2 : Ez is jó. Elején féltem, hogy valami "bánatmetál" lesz, aztán meglepődtem.

[ Szerkesztve ]

(#11143) Akelaus


Akelaus
senior tag

Beszerezhető az új Amorphis. ;)

(#11144) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Jár kövezés azért, ha megkérdem közületek, hogy ki jön Dec 12én a Within Temptationre? Tudom, hogy blekkhez és funeral doomhoz szokott fejemtől ez egy kicsit kiáll, de mit csináljak, bejön ez a pop-szimfonikus metál is... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11145) Rimuru válasza Vikthor (#11144) üzenetére


Rimuru
veterán

Dec 12 messze van, addigra talan kinovod. ;]

Vigyázat, csalok!

(#11146) Akelaus válasza Vikthor (#11144) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem jár érte, vagy akkor mind a kettőnket megköveznek, mert én is elhallgatom, de a koncertre nem megyek, nekem drága. Ha nem annyi lett volna jegy amennyi Six Feet Under koncertre, oda sem mennék.

(#11147) ígyvanferi válasza Akelaus (#11143) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mikor jön hivatalosan? Mert spotify-on még nincs.

(#11148) Vikthor válasza ígyvanferi (#11147) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pénteken tudtommal, 18án

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11149) Akelaus


Akelaus
senior tag

(#11150) leslieke válasza Vikthor (#11144) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mi tervezzük az asszonnyal, hogy elmegyünk.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.