Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11401) Bjørgersson válasza #78687232 (#11400) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A másik háromból kettőt én sem, a harmadiknak is egy-két számát. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11402) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#11401) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mármint nem ismerem őket, azt még nem tudom, hogy szeretem-e. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11403) james001 válasza #78687232 (#11400) üzenetére


james001
veterán

Vagány szerintem is :K Bár egyik logót se tudom kiolvasni,de az mindegy látszik nem mozgok ebben a stílusban nagyon mélyebben :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#11404) Ellia válasza Bjørgersson (#11398) üzenetére


Ellia
addikt

Ezek a kiolvashatatlan nevű zenekarok... :D

(#11405) Bjørgersson válasza Ellia (#11404) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De miért? Ezek még nem is annyira nehezek. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11406) Dilikutya válasza Akelaus (#11399) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Akelát amúgy sokan félreértik. Tényleg nagy türhő balhés tróger volt a klasszikus felállás, de Főnök baromi jó szövegeket tud írni

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11407) Elemental válasza Bjørgersson (#11398) üzenetére


Elemental
addikt

Először úgy láttam, mind ugyanaz :)

(#11408) Bjørgersson válasza Elemental (#11407) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gyerekek, gyerekek... :))

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11409) sixpak válasza Dilikutya (#11406) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én bírom Katona főnököt, bár a zene olyan amilyen....múltkor találkoztam vele egy vidéki falunapon (nem léptek fel, vendég volt), eléggé ittasak is voltunk, toltam pár szelfit, de nem rakom be, mert hátha felismer valaki. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#11410) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Beyond Creation - The Inversion (official music video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11411) Vanir


Vanir
veterán

Az megvan?
Stoned Jesus (UA), Somali Yacht Club (UA) | A38 | November 9
A SYC-ra évek óta várok, és már most tűkön ülök. :D

(#11412) Akelaus válasza Dilikutya (#11406) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ez így van ahogy írtad. Főnök szövegei ami miatt megszerettem, és azt sem szabad elfelejteni, igaz nem az Akela szövegek miatt, de kapott Emerton díjat a Bikininek írt dalszövegei miatt.
Régi Akela qrva tróger volt, mint fellépés tekintetében (színpadon behugyozás pl.) mint pedig a zenekari próbák tekintetében. Viszont voltam anno a Szeptemberfeszten Akela koncerten egy pénteki napon, amikor miattuk nyitották meg a színpadot, és az a zenekar tök ellentettje volt a réginek. Összeszedett, semmi balhé, és vigyor a fejeken. Most Rockmaratonon ez annyira nem látszott, igaz talán a 2. koncertje volt ennek a felállásnak. Főnök mondjuk baromira élvezte a bulit, volt is mitől :D

(#11413) Dilikutya válasza Akelaus (#11412) üzenetére


Dilikutya
félisten

Cserébe viszont a Farkas mesék egy betonszar lemez lett. Pedig mint kiadvány, ritka igényes, ahogy láttam. Ez a mai Akela már nem az az Akela, egyszerűen nem olyan arcokkal van már körülvéve, nincsen senki a régiekből. A 2000-es évek közepén, már újjáalakulva még ugye a fele banda régi volt, volt is pl. egy napos feloszlás az egyik szolnoki koncertet megelőző napon, meg verekedés. :) Azóta nem tudom mi van a régi arcokkal, egyedül Retekről tudok, mert ő szolnoki, ismerem is futólag, ő most koncerteket szervez, nem is iszik (bár lehet régen se, ennyire nem vágom az életútjukat).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11414) Akelaus válasza Dilikutya (#11413) üzenetére


Akelaus
senior tag

Igen nagyon szép kiadvány a Farkasmesék. Oka is van miért ilyen, mert ha mint könyv jön ki, és a cd a melléklet akkor kevesebb rajta az áfa (talán 5%). A Farkasmesék hangzása tré, a szövegek ugye mesék kiforgatva, kifordítva. Illetve van rajta két(?) olyan szám ami nem erre az albumra készült. Itt is sikerült olyan kiadót kifogni akivel összerugták a port, azt sem tudom bárhol elérhető-e a lemez.
Igen a Főnök az egyedüli tag a régi zenekarból. Pávcsival elég rendesen összerúgták a port. Pavelka Gyuszival pont a Szeptemberfeszten léptek fel, ott beszéltem is Gyuszikával. Ő beteg lett ha jól tudom, talán a Horda is ezért van megint takarékon, de Ő is szokott játszani velük néha. Kökény már nem ilyen zenében mozog, szokott fellépni az Akelával az éves nagy koncert alkalmával. A régi dobos ugye rühell dobolni, Stirlitz is elő-előkerül néha a nagy bulikra. Szerintem semmi esély arra, hogy akár egy koncertre felálljon a színpadra a régi Akela.
Elvileg idén kijön az új album, de én kétkedve fogadom, hiszen október 31-én már lemezbemutató koncert lenne, és semmi infó arról hogy stúdióznának. Bár volt már Akela lemezbemutató, lemez nélkül :D

A verekedés: az az érdekes, hogy ha ugyanarra a verekedésre gondolunk, akkor pont az van a Főnök mellett a legrégebb óta akivel ott összeverekedett. Volt egy olyan koncert is, ahol a Főnök el sem ment, mert összebalhéztak, így nem is tudom ki énekelte le a bulit.
Mindenesetre évek óta a fiókban rohad egy Akela-akta nevű könyv, ami biztos sok vidám percet okozna azoknak akik emlékeznek a Hammeres Akela interjúkra. :D

E hogy nem került be eddig ide?! Új Behemoth nóta.

[ Szerkesztve ]

(#11415) MineFox54 válasza Vanir (#11411) üzenetére


MineFox54
őstag

Én meg a Stoned Jesus-ra :) (nem világom a stoner rock, de az ő zenéjük megfogott valamiért)

(#11416) TeeBee73 válasza Akelaus (#11414) üzenetére


TeeBee73
addikt

Jó lett az új Behemoth. Egyébként, a kifilézett srác nem az Alas, Lord klipben szerepelt?

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#11417) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Előszülinap:

Végre a mester 3 albuma eredetiben megvan... :C

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11418) Dilikutya válasza Akelaus (#11414) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Libritől elvileg rendelhető. A Headbangerben meg van is készleten. Az a jó a kiadós dolgokban, hogy hiába veszel össze velük, annak a kiadványnak a jogai már ott vannak. Ezért vette újra a Moby Dick is a Kegyetlen éveket, mert nem tudták az eredeti jogait megszerezni.

Bulvár: két nyugdíjas kiszökött az öregek otthonából a Wacken-re. :R

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11419) Akelaus válasza TeeBee73 (#11416) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én nem ismerem fel, szóval lehet. :D
Nekem kicsit sok benne a Rotting Christ, és a Septicflesh.

(#11418) Dilikutya : Na akkor legalább kapható.
Igen, nagyon rendesek ezek a kiadók. Ezért nem jött ki újra a Fekete Bárány album, ezért nem lehet beszerezni cd-n az Action régi albumait sem. Hammer dolgozik ilyeneken, néha sikerül meggyőzni a régi kiadót. Moby Dick esetében ez valamiért nem sikerült.

(#11420) Dilikutya válasza Akelaus (#11419) üzenetére


Dilikutya
félisten

És a Moby Dick-nek több lemeze is kijött ennél a Quint-nél, aminek a jogutódja volt az EMI-Quint, aztán meg az anyacéget (az EMI brit label) szétkapkodta a Universal és a Sony, gondolom, ez az EMI Quint katalógusának sem tett jót. Bár most direkt utána néztem, emlékeztem hogy anno a Republic lemezeket szintén az EMI-Quint adta ki, ugyan mindenhol 20-24 napos szállítást írnak, de van hazai kiadója, a Universal Music Kft. Elvileg a Moby Dick jogok is itt lehetnek annál a néhány lemeznél. Amúgy én már félek az újrakiadásoktól az Ugass kutya óta, határozottan nem tetszik a hangzása, a borítóról meg nem is beszélnék.

Az Akelát nem igazán tudom hova tenni, a Magneoton ma is létezik, pl. a Farkas mesék tőlük is rendelhető. Hogy CD-n nem adják ki újra, még megértem, de hogy digitális platformokra sem teszik ki, az már nem egészen ésszerű. A Hungaroton 256kbps mp3/flac formában árulja pl. a 94-es Farkasfarsangot, sőt a Garázs II válogatást is. Meg náluk találkoztam még pár ilyen régi cuccal, igaz, mind csak digitálisan, de legalább van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11421) Akelaus válasza Dilikutya (#11420) üzenetére


Akelaus
senior tag

A Hungarotonnál azok az Akela albumok kaphatóak, amíg a zenekar ott volt. Aztán leléptek a Magneotonhoz, és a Magneotonnál megjelent albumok amik nem jönnek ki újra. (Engem annyira nem zavar, mindent megszereztem cd-n). Viszont a Farkastörvények nemrég kijött a Hammernél, szóval a Hungarotonnal lehet egyezkedni. Bár konkrétan tudok róla, éveken keresztül győzködték a kiadót, jöjjön ki megint az első két Bikini album, ők meg sz.rtak rá. Most, hogy megvolt a Beatrice 40-éves jubileumi koncertje, ki is jött mind a kettő cd-n. Hungaroton úgy dolgozik, hogy ott van digitálisan, vedd meg, de cd-re nem költ. Baromi nagy archivumuk van, van miből beszedni a pénzt.
EMI Quint amelyik az Action albumokat nem adja ki, terjed egy olyan pletyka is, hogy mikor az Action elszerződött tőlük, a maradék cd-ket beszedette a kiadó, és bezúzatta.

Részben tartozik csak ide, de biztos van aki még emlékszik a Carbon Cage nevű zenekarra. Úgy néz ki jövőre kijön tőlük minden ami csak létezik valamilyen formában (cd). Aki nem ismeri, az ismerkedjen vele.

[ Szerkesztve ]

(#11422) Peterhappy válasza Dilikutya (#11413) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nálunk a Zasszony volt nagy "akelás", engem sokáig ki lehetett kergetni velük a világból a primitív, sz.r hangzású dalaikkal.
Viszont 2005-ben kiadtak egy duplalemezt, Forr-a-dalom, Fog-a-dalom; előbbi válogatás (újra felvett v újrakevert? dalokkal), utóbbi koncertfelvétel. Na az pl. nálam marhára betalált, nagyon jól szólalnak meg a dalok és ezek többségénél valahogy a szövegek is ülnek. Tetszik a Főnök (jó értelemben) egyszerű, nyers, erőteljes hangja.
A régebbi lemezeik továbbra sem jönnek be, az újabbak még annyira sem, de évente egyszer-kétszer tutira elpattog nálam annyira a pöttyös, hogy "csak a rock segíthet" és lepörgetem párszor a válogatás lemezt (tipikusan a melóhelyemen, fülesen) :)

(#11423) #78687232


#78687232
törölt tag

HBD! Mintha tegnap lett volna, gyorsan telik az idő :))

(#11424) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Electric eye

Mostanában előszedem a régi kedvenceket.

(#11425) canniball


canniball
nagyúr

Stonedirt - Desolation Hammer

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11426) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

OMNIUM GATHERUM - Refining Fire (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11427) Akelaus


Akelaus
senior tag

(#11428) Vikthor válasza Akelaus (#11427) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na végre valami... Nem rossz ez, sőt kifejezetten megkapja az ember a régi Deicide feelinget, modern hangzással.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11429) Akelaus


Akelaus
senior tag

Így van! Nekem is bejön. Akit érint, kint az új Monstrosity és az új Sinsaenum album is.

(#11430) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

FORMING THE VOID - "On We Sail" (Official Music Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11431) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

STONED JESUS - Thessalia (Official Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11432) Akelaus


Akelaus
senior tag

Ha jól látom ez is kimaradt: Soulfly új szám.
Elérte Max, már nem csak élőben nem tud énekelni. :O

[ Szerkesztve ]

(#11433) MineFox54 válasza Bjørgersson (#11431) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem az igazi... Szerintem visszalépés az előző 2 album után.

(#11434) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Egy klasszikus: Manowar - Warriors Of The World United (Live)

[ Szerkesztve ]

(#11435) Füleske válasza Akelaus (#11432) üzenetére


Füleske
addikt

Már a tavalyi CC album sem volt jó.

(#11436) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

WOLFHEART - Breakwater (Official Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11437) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új Hate Eternal dal az érkező albumról.

(#11435) Füleske: Lehet. Nem is emlékszem rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#11438) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Vreid - Black Rites in the Black Nights (official lyric video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11439) #78687232


#78687232
törölt tag

Már megjelent az új Perfect Circle lemez? Jól lemaradtam róla basszus :Y

(#11440) ígyvanferi válasza #78687232 (#11439) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bizony, még a tavasszal. Most akkor tessék szénné hallgatni!

Az normális, hogy ugyanaz az avatarod, mint neki?

(#11441) #78687232 válasza ígyvanferi (#11440) üzenetére


#78687232
törölt tag

A Doomed nem tud engedni, újra és újra csak ez megy, nálam ez simán egyenértékű egy Outsider vagy Blue dallal.

Természetesen, prémium tagság mellé járnak plusz avatarok és mindketten ezt az egeret használjuk. Most már van lehetőségem sajátra is, lassan körvonalazódik bennem a végleges forma. Erősen gondolkozok asics vagy garmin logón :)

(#11442) ígyvanferi válasza #78687232 (#11441) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, vagy a 3 Librasszal, a Brenaval, a Judithtal, a Gravity-vel, a Weak and Powerless-szel, a Sleeping Beauty-val, stb. :DDD De tényleg az egyik legjobb nóta a lemezen. Idő kell, hogy az ember az egészet felfedezze.

Ja, hogy ez a prémiumos stock avatar. Így már értem. Azt hittem egyedi és valahogy véletlenül két embernek került kiosztásra. :B Logó viszont nem lehet, ha jól tudom, 'arca' kell legyen az avatarnak, érthető módon.

(#11443) #78687232 válasza ígyvanferi (#11442) üzenetére


#78687232
törölt tag

A So Long, And Thanks... idétlennek tűnt, ennek ellenére mekkora húzása van. Egymás után jön az albumon a két dal, mégis ég és föld. Lehet olyan lesz mint a Katatonia hogy évszakokhoz fogom kötni ezt a lemezt.

(#11444) Dilikutya válasza #78687232 (#11439) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindjárt itt az új TOOL is...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11445) #78687232 válasza Dilikutya (#11444) üzenetére


#78687232
törölt tag

Sose szerettem őket :(

(#11446) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Menjünk vissza egy kicsit időben, 17 évvel ezelőtt a testvéreimhez:

Moonsorrow - Voimasta Ja Kunniasta

Sosem elég belőlük.

\,,/ SUOMI FINLAND PERKELE! \,,/

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11447) Dilikutya válasza #78687232 (#11445) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem baj, mire kijön az új lemez, még megszeretheted. Évek óta ígérgetik, hogy na most aztán már tényleg. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11449) kristof123 válasza #78687232 (#11448) üzenetére


kristof123
őstag

Crystal Lake Camp? ;]

Crystal Lake -THE CIRCLE

(#11450) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Jill Janus :O

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.